Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 14:25

krčma ,pokec o vsetkom ... nechcem aby tu bolo flameware :D ale myslim ze by si to niektori ludia radi precitali a par ludia by aj zmenilo nazor . neni som krestan co sem dosol robit bordel tak to nemazte lebo podobne temy takto vzdy dopadnu .

http://zahady.mysteria.cz/news.php?id=1755 :brow:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
evolucia članok

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 13.04.18
Príspevky: 7744
Témy: 127
Bydlisko: BA/TT
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 14:27

... a tak pravil Aštar Šeran.
necital som to, len moj odhad.







_________________
CPU: AMD Ryzen5 1600 @ 3,9GHz, Hyper 212, MB: Fatal1ty AB350 Gaming K4, RAM: 2x8GB DDR4 Kingston 3000MHz, GPU: MSI RX 580 GAMING+ X 8G, SSD: Samsung EVO 500GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 2TB,
LCD: AOL Q3279VWF, Key/M: A4Tech Bloody B318, A4Tech Bloody P93, Seasonic 520W, Antec 300, OS: Win10 x64 , NAS: Synology DS115(2TB)
CP: Honor 9, PlayStation4 NB: Lenovo IdeaPad 110, Galaxy Tab
Inteligencia je to, čo používaš keď nevieš čo máš robiť Jean Piaget
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 14:32

Zaujimavy blog o tejto teme:

1.cast http://kacani.blog.sme.sk/c/134208/Darw ... rocia.html
2.cast http://kacani.blog.sme.sk/c/135083/Darw ... st-II.html
3.cast http://kacani.blog.sme.sk/c/136438/Darw ... t-III.html







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 14:50

Hehe, zaujímavá reakcia na "zaujímavý" blog:
http://scobak.blog.sme.sk/c/134439/Vadi ... tanti.html







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2009 14:53

z haluze som dal do kookla trilobit shoe a naslo http://images.google.sk/images?hl=sk&so ... a=N&tab=wi zeby nekecal ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 14:58

Never kreacionistom. Prečo? Odpoveď nájdeš tu.

EDIT: vlastne, sú tu istí kreacionisti, ktorým sa dá veriť... Títo: http://www.venganza.org/







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 15:01

ja by som k tomu povedal asi tolko, ze su 2 hlavne teorie:
evolucna - postupna evolucia vsetkych organizmov
nabozenska - vytvorenie organizmov niekym (vacsinou boh, vsemohuci...)

evolucna sa dost vedecky povazuje za potvrdenu, ale ako vidite tak je tam tak vela otaznikov, ze az tak zarucene nevyzera
ale
zatial neviem o ziadnej dalsej komplexnej teorii (okrem tychto dvoch), takze ja osobne verim evolucnej


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 15:05

Vtip je v tom, že evolúcia sa nijako nevylučuje so stvorením. Tie Kačániho články boli dobré aspoň na diskusiu, tú sa oplatí prečítať.
http://blog.sme.sk/diskusie/1189363/2/5657446/Darwinova-evolucna-teoria--sprisahanie-tisicrocia--cast-III.html#5665738 píše:
Ak je niekto veriaci, je to jeho vec a jeho vieru mu nikto nevezme. Ale ak sa chce miesat do vedy, musi respektovat pravidla, ktorymi sa veda riadi. Veda vie dokazat, ze evolucia fakt. Na druhej strane, vede nevie dokazat, ze boh neexistuje. Ak ste veriaci, nemusite zato spochybnovat evoluciu, pretoze existuju cesty, ako mozete zostat veriaci a akceptovat vysledky vedy, ktore svedcia o evolucii. Napokon aj Jan Pavol II. akceptoval, ze evolucia je fakt. Boha sa vsak nevzdal, lebo to ani urobit nemusel, aj ked uznal evoluciu.

Ale pozor. Len co chcete dokazovat boha vedeckymi metodami, ako to robia proponenti Inteligentneho Dizajnu, dostavate sa do problemov, pretoze vedecke metody maju svoje prisne pravidla. ID vsak tieto pravidla nerespektuje, preto nemozno ich zavery povazovat za vedecke. Oni ale doslova ohlupuju laicku verejnost tym, ze tvrdia, ze maju vedecke dokazy. Nemaju. Ich metody su nebezpecne aj pre veriacich, pretoze jednym z ich hlavnych nastrojov je loz a propaganda. O detailoch, preco je to tak, by ste sa docitali v kapitole "Stvoritel alebo evolucia" a v kapitole "Inteligentny Dizajner a Lietajuce spagetove monstrum".
.
Tam su uvedene jasne argumenty. Dawkinsa nemusite brat az tak vazne. Jeho nazory su casto extremne a je to skor filozof ako vedec. Ale evolucia je vedecky fakt.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2009 23:01

podla mna je evolucia blbost. moj nazor: ja som clovek a ovladam pc, to je mašina. no a Boh je Boh a vytvoril vesmir a ovlada ho (je to tiež viacmenej mašina). občas sa v nej niečo pokazí.....a potom neviem co s nami bude :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 05.06.09
Prihlásený: 23.03.14
Príspevky: 557
Témy: 23
Bydlisko: near DK
Príspevok NapísalOffline : 28.10.2009 23:22

ja som krestan...teda pokrstili ma ale neverim v cirkev..a sranda je ze ani moc neverim tomu ze boh stvoril svet..dokonca ked tak rozmyslam som niekde pocula ze uz aj cirkev pomaly (akoby povolila) druhy nazor na vznik sveta







_________________
NB: *DELL STUDIO 1555*: 15, 6" širokouhlý displej (with LED, 1366 x 768), Intel Core 2 Duo T6500 (2.1GHz, 800MHz, 2MB), 4GB RAM (800MHz DDR2 Dual Channel), 500GB HDD SATA (5400 rpm), ATI Radeon HD4570 (512MB), 8X DVD+/ -RW, Bluetooth, Wireless, WebCam 1.3, 6 článková 56W, Win Vista HP (32bit)|Linux Ubuntu, šasi Black
PC: no tak predstavte si tu najlepsiu zostavu pred 7 rokmi (r.2002) - - po novom nejaky upgrade si doma urobili viem len ze tam fotrik dal ATI Radeon HD4650 1GB? a win7
MOBIL: Nokia XpressMusic 5310,Nokia 5230 (také šunty zatiaľ)
pʎsɥɐ
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 11:59

kopirujem tento nazor... neverim ze svet stvoril boh, cirkev ako instituciu neuznavam. Som ale pokrsteny, mam prve svate prijimanie aj birmovku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 12:34

:-D Ja som kresťan (nie katolík, ani evanielik!), ale chcem aby ste si to na chvíľu odmysleli.

p360t k poslednému postu: Toto je subjektívny názor. Píše ho evolucionista, preto vraví, že dizajnerska nie je pravdiva. Tak isto ako dizajnéri, poukazujú, že evolucionisti majú často krát nepravdy.

Teraz k veci.
V školách nás učili Evolúciu: Na počiatku nebolo nič. Z toho nič vznikla malá guľa s obrovským tlakom, ktorá explodovala. Vznikala hmota, ktorá sa postupne dávala do celkou, bola formovaná. Tak vznikli galaxie, hviezdy, slnko i planéty. Počas miliónov rokov, sa na Zemi vplyvom slnka, vody, tlaku vyvynuli jednoduché organizmy. Tie sa postupne vyvýjali až z opíc vznikli ľudia.

Teraz fakty:
Je možné, aby z ničoho vznikla guľka, ktorá exploduje?
Je možné, aby sa z ničoho stvoril život?
Nie, nie je, pretože Nech by ste zobrali akékoľvek chemické prvky, svetlo, teplo a tlak, život nevznikne. Nikdy sa to nepodarilo. To Vám povie aj evolucionista, aj napriek tomu, že tomu verí. Život, zvniká "kontamináciou" života.

2. Darwinová teória hovorí, že sa tvory vyvýjali, iba v prospešnom smere. Teda iba v tom smere, ktorý rozvýja druh vyššie a pomáha mu prežiť. Otázky:
1. Ako teda znikli bičíkovce? milióny rokov sa vyvýjal bičík, ktorý sa skladá zo 44 častí, ktoré musia byť na správnom smere, a musia fungovať presne tak ako fungujú? Počas tých milíonov rokov, by tie organizmy ťahali, neužitočné časti, podľa teórie musia byť užitočné.

2. Vtáky a ľudia majú rozdielne dýchanie. Aj ryby a my máme rodielne pľúca. Chce niekto povedať, že organizmus prestal dýchať, začal vyvýjať nové pľúca, a začal ich využívať? (stačí 15 min nedýchať!)

3. Človek je z opice? Keby áno, tak podľa Darwinovej teórie, by sme ešte stále mohli vidieť, prechodné formy ... čo ak by sa opica rozdohla, že sa stane inteligentným tvorom, a začala sa meniť? Mohli by sme používať ich krv.

DNA. Šanca, že vznikne samo od seba je asi taká ako keď práve vy nájdete výherný tiket od Lotto, každý deň počas 1000 rokov, na rovnakom mieste. Je to vôbec nejemnšia pravdepodobnosť na svete. A museli vzniknúť až dve DNA! :D

Darwinová teória je dávno poprená .. nechápem, prečo s na ZŠ stále učia tie hlúposti. Ne evolúciu neverím ... však od základov to je úplne chybné. Pozdravujem evolucionistov :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 17.09.06
Prihlásený: 13.11.22
Príspevky: 355
Témy: 40
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 13:04

a kto potom stvoril zivot?
BOH? a kto stvoril jeho? Ci sa len tak zrazu zjavil z uplneho nic. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 13:10

ebrithil píše:
podla mna je evolucia blbost. moj nazor: ja som clovek a ovladam pc, to je mašina. no a Boh je Boh a vytvoril vesmir a ovlada ho (je to tiež viacmenej mašina). občas sa v nej niečo pokazí.....a potom neviem co s nami bude :)
BSOD


Tominator píše:
Je možné, aby z ničoho vznikla guľka, ktorá exploduje?

Vesmir sa od velkeho tresku rozpina ale po urcitom case prestane a zacne sa zmrstovat a nakoniec sa zmrsti do tej malej gulky a znova VELKY TRESK, je to periodicky opakujuci sa dej


Tominator píše:
2. Vtáky a ľudia majú rozdielne dýchanie. Aj ryby a my máme rodielne pľúca. Chce niekto povedať, že organizmus prestal dýchať, začal vyvýjať nové pľúca, a začal ich využívať? (stačí 15 min nedýchať!)

no neviem ci by si na 15minut zadrzal dych, ale pluca ako aj ine organy sa vyvyjali postupne, da sa povedat ze su prisposobene danemu organizmu (vacsina cicavcou ma podobne organy, tak ako vsetky ryby maju ziabre)


Tominator píše:
3. Človek je z opice? Keby áno, tak podľa Darwinovej teórie, by sme ešte stále mohli vidieť, prechodné formy ... čo ak by sa opica rozdohla, že sa stane inteligentným tvorom, a začala sa meniť?

tie prechodne formy boli ( tu su vsetky http://sk.wikipedia.org/wiki/Človek_(Homo) ) nasi predchodcovia vyhynuli preto lebo sa vzdy objavil novy druh ktory bol lepsi a postupne ich utlacil. Neviem ci by mohlo opica rozhodnut ci bude inteligentny tvor, toto nefunguje ani u ludoch.

Tominator píše:
Mohli by sme používať ich krv.

take ze krvne skupiny nic? ked mam raz B tak nemozem dostat transfuziou A to by zle skoncilo, a navyse so simpanzmi mame spolocneho asi 98% genetickeho materialu, a pri miliardach roznych genov su tie 2% ohromny rozdiel

Tominator píše:
Darwinová teória je dávno poprená

Darwin zil v rokoch 1809 - 1882, tzn. ze bol jednym z prvych priekopnikov evolucnej teorie cize jeho teoria bola postupom casu upravovana a vedci ju nikdy nepopreli narozdiel od cirkvi.

to je vsetko co som chcel, prajem pekny den







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 14:17

Myslím, že nakoniec je obe rovnaká blbosť:
- Vesmír vznikol z ničoho, teda bolo nič, potom bola z ničoho guľka, ktorá odrazu vybuchla a bol vesmír.
- Bolo slovo, to slovo bolo Boh a to slovo bolo u Boha, V podstate stále bol Boh, ktorý vznikol z ničoho, ibaže nemohol vzniknúť, keďže bol.

Obe "teórie" sú absurdné pre bežného človeka. Lenže kresťania veria, že Boh má svoju logiku, iba my ľudia ju nemôžeme pochopiť a raz, na druhom svete ju pochopíme a preto mi príde pravdivejšia a reálnejšia teória, kde figuruje Boh, ako tá, kde figuruje malá guľka s veľkým tlakom. Koniec koncov príde mi pravdivejšie to že niečo bolo, je a bude ako to že niečo vzniklo z ničoho.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 14:50

http://en.wikipedia.org/wiki/Panspermia







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 15:00

zdá sa, že veriaci a materialisti majú rozličné názory.

Elnorka: "Vesmir sa od velkeho tresku rozpina ale po urcitom case prestane a zacne sa zmrstovat a nakoniec sa zmrsti do tej malej gulky a znova VELKY TRESK, je to periodicky opakujuci sa dej"

A to ti natáral kto? TV markíza alebo nebodaj v škole na prírodovede??? btw: čo by to zmršťovanie malo spôsobiť? tá gravitácia, ktorá je taká slabá, že nedokáže udržať vesmír pokope, kedže sa zvačšuje alebo čo iné?

Elnorka: "tie prechodne formy boli ( tu su vsetky http://sk.wikipedia.org/wiki/Človek_(Homo) ) nasi predchodcovia vyhynuli preto lebo sa vzdy objavil novy druh ktory bol lepsi a postupne ich utlacil. Neviem ci by mohlo opica rozhodnut ci bude inteligentny tvor, toto nefunguje ani u ludoch."

Never všetkému na wikipédii, to je naivita vysokého stupňa. kedže podla tvojej logiky predchodcom cloveka je opica, tak preco nevyhynula? dáko sa mi nezdá, opice som videl minule v zoo.

Elnorka: "Darwin zil v rokoch 1809 - 1882, tzn. ze bol jednym z prvych priekopnikov evolucnej teorie cize jeho teoria bola postupom casu upravovana a vedci ju nikdy nepopreli narozdiel od cirkvi."

Cirkev z toho vynechajme, nie je to vedecká a bohužiaľ ani velmi duchovne založená inštitúcia. Len tam behajú v dlhých plášťoch, mikulášskych čiapkach a robia charitu za štátne peniaze a my ich máme za to uctievať....no comment.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 15:07

Tominator píše:
Teraz fakty:
Je možné, aby z ničoho vznikla guľka, ktorá exploduje?


Nie je fakt ze singularita (tvoja gulka) vznikla z nicoho, su rozne teorie co bolo pred nou, zatial ziadna z nich nie je dokazana (napriklad ako tu uz niekto povedal teoria Rebound Universes alebo Multiverse a mnoho inych).

Citácia:
Je možné, aby sa z ničoho stvoril život? Nie, nie je, pretože Nech by ste zobrali akékoľvek chemické prvky, svetlo, teplo a tlak, život nevznikne. Nikdy sa to nepodarilo. To Vám povie aj evolucionista, aj napriek tomu, že tomu verí. Život, zvniká "kontamináciou" života.


To ze sa to ludom nikdy nepodarilo nedokazuje absolutne ale absolutne nic. Zober si napriklad vsetky suciastky do hodiniek, daj ich do krabice a mozes ich ozarovat, triast s nimi, robit co chces ale hodinky ti z toho nikdy nevzniknu. Na to aby vznikli musis pouzit presny proces a nesmies spravit ziadnu chybu inak nebudu fungovat. To iste s vytvaranim zivota, ludia nevedia ako sa to robi ale to neznamena ze sa to neda.

Podla mna existuje viac moznosti:

1. "Nieco" (nazyvaj si to boh ak chces) vytvorilo vesmir alebo vela vesmirov a je prirodzene ze vznikol zivot.
2. "Nieco" vytvorilo obrovske mnozstvo vesmirov az kym sa v nasom vesmire vytvorili perfektne podmienky a sformoval zivot.
3. "Nieco" vytvorilo tento vesmir a nejakym sposobom tu podnietili vznik zivota.
4.5.atd nejake ine moznosti o ktorych som zatial nerozmyslal :D

/asi som zasiel trochu pridaleko od evolucie, ups :D







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 15:45

hrozne tu miesate jedno s druhym, je rozdiel sa bavit o zivote ako takom a o zivote na zemi, je rozdiel sa bavit o vzniku galaxie a vzniku vesmiru (prveho)...

ebrithil: videl si v zoo opice? super, a uvidis ich tam za milion rokov? mozno nie lebo vyhynu a mozno ano lebo preziju = evolucia, prirodzeny vyber...

par z vas ludia tu dava celkom solidne nazory a vie aj argumentovat, ale dokopy o tom aj tak vieme nic...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 17:29

Tominator píše:
...


tym chces povedat ze vsetko stvoril Boh??

O neviem preco sem pleties opice, pokial viem, tak nikto nepovedal, ze clovek vznikol z opice. To si mozno posmesne hovoria babky na ceste domov z kostola.

ja tu uz viac prispievat nebudem, aj tak to skonci flame-om. Exi mi poslal jeden pekny obrazok, ktory je ale nepublikovatelny, lebo flame by to bul hned :D Ak chcete, tak vam ho postnem na irc ;)

Tak si veselo diskutujte.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 19:45

ja neverím v boha oddetstva, keď som sa dozvedel že Ježiško nenosí darčeky :D oblbovanie detí, klamstvo... pekne pekne :)) buď poslušný, lebo ti Ježiško nič neprinesie... prečo takto vždy klamú deti?? toto mi nedá pokoj, dokonca na náboženstve (áno chodil som na náboženstvo) som sa túto otázku spýtal, a bolo mi pvoedané, že malym deťom naozaj nosí darčeky a že ja som už veľký aby mi nosil :D som povedal prečo ma oblbuje že niesom včerajší a ma vyhodila z triedy.... wtf? :D len tak mimochodom :D
Ďalej... ak je boh, tak načo vlastne vytvoril život akurát u nás a potom aj celý obrozvký vesmír, ktorý je pre nás nedosiahnutelný a zbytočný? atď. celkovo mi je jedno čo bude, čo sa stane, čo bolo, žijem si a nestarám sa


Naposledy upravil Cirky dňa 29.10.2009 19:48, celkovo upravené 1






_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 19:46

Mam k tomu pripomienky... vestko som necital, ale pochopil som, ze niektori maju vyhrady proti evolucionistickej teorii... chapem, ze existuju pochybnosti o vierohodnosti velkeho tresku, ale staci si uvedomit jedno, nikto z nas pri tom nebol, nase vedomosti su tak obmedzene, ze to jednoducho pochopit nemozme... neda sa na tom aplikovat pascalov zakon ani pytagorova veta... o miliardu rokov budeme mozno mudrejsi... proste to treba brat ako jednu z teorii, a imho najpravdepodobnejsiu (nie absolutne neracionalnu o panakovi na oblaciku ktory stvoril vsetko v priebehu siestych dni a smiedmy siel oslavovat)... a clanok o vzniku zivota som posielal vyssie (panspermia - imho dost pravdepodobne)... :)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 20:13

Tominator, trepeš. Ešte raz: evolúcia je vedecky dokázaný fakt. Naproti tomu stvorenie (či už Bohom, Inteligentným dizajnérom, Gaiou, Aštarom Šeranom, Špagetovým monštrom, alebo kýmkoľvek iným) vedecky dokázateľné nie je a nikdy ani nebude, preto sa ani žiaden rozumný vedec nesnaží stvorenie (a prípadného stvoriteľa) dokázať, alebo vyvrátiť. Jednoducho to nie je (aspoň v súčasnosti) vedecky overiteľná otázka. Odpoveď na ňu hľadajú filozofi a teológovia, ale nie vedci z prírodných vied.

Kreacionisti nie sú vedci. Absolútne ignorujú vedecké postupy a preto sa ich závery nijakým spôsobom nedajú porovnať s vedeckými. Bohužiaľ im to nebráni v manipulovaní verejnosti.

Nie je problém v tom, že tvrdia, že Zem stvoril Boh (hoci ho, zákerne, nazývajú Inteligentný Dizajnér), to predsa tvrdí každé náboženstvo. Problém je v tom, že sa hrajú na vedcov a svoje tvrdenia vydávajú za vedecké, no vo vede nemajú žiadnu oporu. V podstate klamú.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 21:40

dnešná spoločnosť spravila z vedcom bohov, ktorí majú vždy pravdu a ak nemajú (to nepriznajú ani na smrtelnej posteli) tak to nevadí, lebo výskumom ju zistia v budúcnosti. dosť často sa stáva, že vedci niečo objavia ale dajako im to nesedí do tej rozprávočky, ktorou nám mútia hlavy. perfektný článok o bigbangu, je tam vela zaujímavých vecí, aspon niektoré sú fakt na zamyslenie (po anglicky): http://www.angelfire.com/az/BIGBANGisWRONG/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 22:32

p360t píše:
Tominator, trepeš. Ešte raz: evolúcia je vedecky dokázaný fakt. Naproti tomu stvorenie (či už Bohom, Inteligentným dizajnérom, Gaiou, Aštarom Šeranom, Špagetovým monštrom, alebo kýmkoľvek iným) vedecky dokázateľné nie je a nikdy ani nebude, preto sa ani žiaden rozumný vedec nesnaží stvorenie (a prípadného stvoriteľa) dokázať, alebo vyvrátiť. Jednoducho to nie je (aspoň v súčasnosti) vedecky overiteľná otázka. Odpoveď na ňu hľadajú filozofi a teológovia, ale nie vedci z prírodných vied.

Kreacionisti nie sú vedci. Absolútne ignorujú vedecké postupy a preto sa ich závery nijakým spôsobom nedajú porovnať s vedeckými. Bohužiaľ im to nebráni v manipulovaní verejnosti.

Nie je problém v tom, že tvrdia, že Zem stvoril Boh (hoci ho, zákerne, nazývajú Inteligentný Dizajnér), to predsa tvrdí každé náboženstvo. Problém je v tom, že sa hrajú na vedcov a svoje tvrdenia vydávajú za vedecké, no vo vede nemajú žiadnu oporu. V podstate klamú.


p360t v čom trepem? Evolúcia je vedecká teória. Ja by som povedal hypotéza. Lebo už len vznik vesmíru nebol dokázaný. Vznik života nebol dokázaný. Tak čo je na tom vedecky dokázané??

Čo je pre teba seriózny vedec? Ten ktorý poprie druhý zákon termodynamiky, len preto aby povedal, že svet znikol z ničoho??

To, že Dizajnéry manipulujú verejnosť si dostal odkiaľ? Preto, lebo to nejaký človek, ktorý si myslí, že tomu rozumie povedal? Tak sa pozri na fakty? Ja som videl niektoré tie "manipulačné" materiály. A poviem otvorene, sú to normálny ľudia, vychovaný na Darwinovej teórií, ktorý pri svojích pozorovaniach zistili, že sa isté veci proste nedajú vysvetliť. V minulosti by rovnako označili Galilea a podobných. Prečo? Lebo vtedy to svet neuznával. V tom čase manipuloval verejnosť.

Paulooze: Penspermia nič nerieši :) Ale sa mi spája s knihou Bod Zlomu od Browna :D

el norka: Práve o tie pľúca ide :)

Edit: nZL: to je pekné. Až na ten detail, že vedci, podľa ich meraní vedia, čo tu na začiatku bolo. A podľa D. teórie majú informácie ako to malo vzniknúť. Majú súčiastky, majú spôsob = nefunguje. A ani nebude fungovať. Život z hmoty nevytvoríš!


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 22:54

Evolučná teória sa stále rozvíja, zisťujú sa nové veci snažia sa to pochopiť, je založená aspoň na akých takých faktoch, no náboženská teória je tak maximálne na biblii, proste to dakto tak napísal, každý musí veriť, nestarať sa prečo je to tak, proste je to tak :roll: .... Stále jedna strana bude obviňovať druhú, že to nesedí že to nepasuje, že to nieje dokázané a bude obhajovať svoju, ktorá tak isto nieje dokázaná nesedí atp... aký je v tom zmysel?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 29.10.2009 23:01

Ok, spýtam sa otvorene. čo ti na náboženskej nesedí? Zato, že v kostole hovoria hlúposti, Boh neexistuje? Ja sám z Biblie viem povedať, aké hlúposti sú hovorené v kostole. Ale Boh existuje - teda to je môj názor :)

Tie nové zistenia sú odsúvané, pretože nesedia do mozaiky, ktorá za v 17 a 18 storočí vymyslela.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 7:33

Ale veď už pochop, že evolúcia sa so stvorením nevylučuje. A že jedno je vedecký a druhé náboženský pojem a preto ich nemôžeš porovnávať. A keďže kreacionisti nepoužívajú riadne vedecké metódy a postupy, ich argumenty stoja len na viere. Na tom nie je nič zlé, len nech sa netvária, že ide o vedu.

To je ako by si sa pýtal, čo je lepšie: acidofilné mlieko alebo Východoslovenské železiarne? Vylučuje existencia acidofilného mileka existenciu Východoslovenských železiarní? Alebo je to naopak?







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 8:21

p360t píše:
Ale veď už pochop, že evolúcia sa so stvorením nevylučuje. A že jedno je vedecký a druhé náboženský pojem a preto ich nemôžeš porovnávať. A keďže kreacionisti nepoužívajú riadne vedecké metódy a postupy, ich argumenty stoja len na viere. Na tom nie je nič zlé, len nech sa netvária, že ide o vedu.

To je ako by si sa pýtal, čo je lepšie: acidofilné mlieko alebo Východoslovenské železiarne? Vylučuje existencia acidofilného mileka existenciu Východoslovenských železiarní? Alebo je to naopak?

1. Vylučuje
2. Nič o nich nevieš.
3. Príklad je úplne zlý


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 9:05

No tak mi ukáž nejaký kreacionistický článok v karentovanom časopise. Nech sa teda dostaneme úplne na pôdu vedy, lebo veriť môže každý čomu len chce. Aj Špagetovému monštru.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia - Linux v budúcnosti, alebo evolúcia Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

1

635

21.11.2009 19:24

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PELTIEROV clanok

v Modifikácie, návody a projekty

9

6426

04.09.2007 20:18

Shark NX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. joomla clanok

v Redakčné systémy

0

524

08.01.2010 11:45

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Drupal - uputavaci clanok

v Redakčné systémy

8

858

28.12.2007 18:04

yazoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najziadanejsi clanok - vzorec

v PHP, ASP

23

1243

16.07.2008 11:37

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok: Počítačové x86 procesory

v Články

24

9002

30.01.2012 23:38

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s Jupiterom-clanok

v Redakčné systémy

1

433

07.01.2007 12:50

altt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - Ako vyberať komponenty

v Krčma

21

1260

04.12.2011 13:35

Corsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - herný priemysel - problematika testovania

v Počítačové hry

10

447

12.09.2019 9:54

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Display-e na notebookoch - clanok

v Notebooky a netbooky

0

588

10.07.2008 20:37

peto007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adresa v tvare clanok.php?id=nieco

v PHP, ASP

6

436

28.08.2013 19:15

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Palivový článok pre notebooky lepší ako Li-Ion batéria

v Novinky

5

1004

20.10.2008 22:24

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD pamate v Europe ( Clanok nic moc, skor len taky oznam )

v Novinky

7

746

26.01.2012 15:49

Rushhh Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra