Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 9:31

ebrithil píše:
chcem vyzerat mudro a ty mi takto hadzes :shit: na hlavu?
zoberem to postupne od konca

3. tam so mnou asi suhlasis

2.wikipedii som nikdy neveril ani nebudem, tam som trocha zle vyjadril, takze spravne: clovek a opica maju spolocneho predka, a to ze sa nevyvyjali rovnako sposobilo dost faktorov (poloho, podnebie...) P.S. ja som v zoo videl aj hrochy :D

1. ten vesmir. velky tresk bol v postate dost podobny ako obycajna bomba, len o nieco väčší, jaho tlaková vlna este teraz po miliardach rokov sposobuje rozpinanie vesmiru (pozorovanie robene astronommi dokazali ze okolite galaxie sa vzdaluju) ale casom ta tlakova vlna strati svoju energiu a vesmir sa prestane rozpinat (podla nejakych vypoctov ma sucasny vesmir polomer asi 15 miliard svetelnych rokov (1 svetelny rok = 9 460 000 000 000 km)). a co sposobi jeho zmrstenie? je toho dost, mozno teplota: na okraji vesmiru je teplota ktora sa priblizuje teplote abslotnej nule (tiez nechapem ako to moze sposobit teplota ale vedci su vedci) ale pravdepodobnejsia je ta tvoja "slaba" gravitacia: gravitaciu sposobuje hmota a ta je vsade vo vesmire aj to cierne je hmota
ebrithil píše:
tá gravitácia, ktorá je taká slabá, že nedokáže udržať vesmír pokope, kedže sa zvačšuje alebo čo iné?
zatial je energia vynakladana na rozpinanie vačšia ako gravitacia ktora sposobi zmrstenie, ale nakoniec sa to obrati a vesmir sa znova zrodi

nakoniec mala otazocka: Co sa stane zo slnkom ked spali vsetko svoje palivo? :? asi vasa odpoved bude ze sa zmesni a zhasne :( . Nie prave naopak zacne sa zvacsovat a oteplievat az nakoniec vybuchne, to je len pre zaujimavost

Tymto nechcem nikoho urazat (veriacich ani evolucionistov) je to cisto len moje presvedcenie, no nakoniec moze byt BOH aj velky tresk s evoluciou to nikto nemoze vediet

P.S. Podla mna je clovek najvacsou chybou evolucie :shock:







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 13:25

Tominator, nevylučuje sa to. Veď aj na náboženstve(aspoň nás) učili, že biblia nie je úplná pravda a že bolo nič zrazu sa zjavilo svetlo potom o 24hodín zrazu zem o deň zasa voda potom zvieratá a o 6 dní od stvorenia svetla sa zjavil človek. Bolo to tak písané aby to človek lepšie pochopil a je to iba metafora. Teda stvorenie vonkoncom nevylučuje evolúciu. Skôr by som povedal, že potvrdzuje. Podľa mňa je pravdepodobnejšie, že bolo nič a z toho nič sa zásahom niečoho vyššieho vyvinulo to čo je teraz ako úplnou náhodou vznikol život a vyvinulo sa to čo je teraz a všetko funguje.

Jediný rozdiel je ten, že evolúcia(zrejme) popiera prítomnosť vyššej bytosti - boha. A náboženstvo, viera pripúšťa evolúciu ale pridáva k nej aj Boha, ktorý spôsobil to, že všetko sa vyvinulo tak ako je to teraz.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 13:34

zasadny rozpor - nebolo nic a zasahom niecoho vyssieho sa vyvinulo to, co je teraz - co je to nieco vyssie? ako mohlo byt nieco vyssie ked nebolo nic?

otazka: hovori sa v evolucnej teorii nieco o tom ako vznikol vesmir? ja neviem, preto sa pytam, lebo mam pocit, ze evolucia je o tom, ako sa vyvijaju zive organizmy a nie o tom, ako vznikol vesmir a Zem a planety...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:00

Tominator píše:
Život z hmoty nevytvoríš!
A ty si z coho?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:04

tlacitko Enter píše:
zasadny rozpor - nebolo nic a zasahom niecoho vyssieho sa vyvinulo to, co je teraz - co je to nieco vyssie? ako mohlo byt nieco vyssie ked nebolo nic?
Nebolo nič hmotné


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:08

dost vela tu pise o evolucnej teorii...dobre tato teoria tu je dlho uci sa na skolach atd...lenze v tej to teorii sa hovori o vyvine z jednoduchy na coraz zlozitejsie....tato teoria sa opiera o skameneliny a rozne podobne veci....lenze v skamenelinach sa vzdy nasli iba konkretne zivocichy a podobne...ale nikdy sa nenasiel prave ten medziclanok ktory by potvrdzoval vyvin.a myslim si ze pri tom ake mame technologie keby aj medziclanok respektive medziclanky exitovali boli by davno objavene.....cize tato teorie je si myslim uz davno pochovana...a myslim ze uvahy ako mohlo byt nieco z niecoho a podobne je velmi tazka filozofia ktoru nas mozog zatial este nemoze ani pochopit...takze tato debata moze byt nekonecna......:-)







_________________
Keď si prišiel na svet, plakal si a všetci sa radovali. Ži tak, aby všetci plakali, až ho budeš opúšťať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:24

za 100 ani za 200 rokov nenajdes vsetky skameneliny... napr sa doteraz nasla jedna miliardtina - preco uvazovat o tom, ze prave v tom zlomku by mali byt skameneliny medzidruhov?

tym chcem povedat, ze nenajdene skameneliny medzidruhov nevyvracaju evolucnu teoriu, lebo potom by som mohol povedat, ze nenajdenie boha vyvracia nabozensku teoriu...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:30

tlacitko Enter píše:
za 100 ani za 200 rokov nenajdes vsetky skameneliny... napr sa doteraz nasla jedna miliardtina - preco uvazovat o tom, ze prave v tom zlomku by mali byt skameneliny medzidruhov?

tym chcem povedat, ze nenajdene skameneliny medzidruhov nevyvracaju evolucnu teoriu, lebo potom by som mohol povedat, ze nenajdenie boha vyvracia nabozensku teoriu...

presne toto som chcel povedat, mnohy si myslia ze evolucia je nejak takto opica PUK a vznikol neadrtálec potom zase PUK a bol dnešný človek. A aby som dokazal evoluciu tak posledny priklad (mozno vyznie rasisticky ale nechcem nikoho urazit) zoberte si belochov, černochov a aziatov to su evolucne podoby cloveka ako takeho, kazda z ras cloveka sa prisposobila svojmu prostrediu







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 14:41

http://www.proglas.sk/Gutenb.htm ...vrelo odporúčam prečítať toto a tak isto odporúčam knihu od Lee Strobela- Kauza stvoriteľ...táto kniha sa dá lahko pozháňať a je to veľmi zaujímavé čitanie..Boh vs veda..a veda spolu s Bohom...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 15:14

ten clanok je smiesny uz po prvych par otazkach, radsej ho citat dalej nebudem.. fakt som sa z chuti zasmial... ten clovek co ho pisal nedokaze racionalne uvazovat :D







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 16:42

ten clanok pisal nejaky zaryty cirkevny "vedec", pisal o veciach ktore vobec niesu vedecky podlozene:
1. zivot vznikol skor ako pred 60mil rokmy, taky dinosauri vyhynuli pred 65mil. rokmi ale predtým ovládali nasu planétu asi 180milionov rokov to znamena ze zivot vznikol omnoho skorej. a clovek ako druh existuje asi 5mil. rokov
2. " bod cislo 1." dost by ma zaujimalo aky blbec toto vypotil
3. smiesne teorie o vyvine mozgu ponecham napokoj
4. "bod cislo 16." dost ma zaujima aky zememerac meral rajsku zahradu ak pozname jej rozlohu
5. "bod cislo 18." evolucia nieje rychla, zmena na novy druh netrva smiesnych 6000 rokov
6. "bod cislo 19." co maju kostry koni spolocne s ludmi?
7. "bod cislo 24 a 25. " vek skamenelin sa urcuje inak, to ako boli hlboko v zemi nema na vek vplyv
a nakoniec moje oblubene cislo 6. vek skamenelin predchodcov ludi sa urcuje metodami absultneho datovania

a samotny autor clanku ma problemy s matikou lebo uz v prvom bode ked pisal cislo vo deciliónoch a to iste napisal vo vigintiliónoch tak mu uslo smiesnych 48 nul za cislom :lol: , cize nic podstatne







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2009 17:00

Podľa náboženskej Boh stvoril Adama z piesku a Evu z jeho rebra.. čo je na tom nereálne? Je to úplne bežná vec... len toľko







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 01.11.2009 23:31

dobrý zoznam, na tej rajskej záhrade som sa dobre zasmial :D
ElNorka píše:
5. "bod cislo 18." evolucia nieje rychla, zmena na novy druh netrva smiesnych 6000 rokov

V tom je ten problém. Zatial je preskúmaných 2 milióny druhov a vedci tvrdia, že sme objavili len 10% všetkého živého čo na Zemi žije. A keďže evolučná teória vyžaduje kopce času, tak prečo tu je taká rozmanitosť života?

čo sa týka toho vesmíru, no tak súhlasím, že vesmír nejako zanikne, je mi jedno ako. a možnože potom vznikne nanovo, cyklicky sa to opakuje.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 15:36

ebrithil píše:
V tom je ten problém. Zatial je preskúmaných 2 milióny druhov a vedci tvrdia, že sme objavili len 10% všetkého živého čo na Zemi žije. A keďže evolučná teória vyžaduje kopce času, tak prečo tu je taká rozmanitosť života?

totalne to upresnim, evolucia cloveka nema vplyv na evoluciu napr. zajaca
tym chcem povedat to evolucie roznych druhov prebiehaju paralelne. a z jedneho druhu mozu vzniknut aj viac novych druhov







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.11.2009 17:09

elnorka nzl dobre nazory .

tu je video jak sa z nicoho stane nieco http://www.youtube.com/user/8080256256# ... ZzDDd6tBA0

a pritom v clanku co som postol bolo pisane ze to nejde .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 19:17

Nabozenstvo - najvacsi pribeh, ktory uzrel svetlo sveta ... nie je uzasne, ze nabozenstvo upevnilo ludi v tom aby verili, ze existuje neviditelny bradaty muz, ktory zije na nebi a vidi uplne vsetko, vsade a stale (ja by som bol unaveny, kedy spi???)? A aby bola dodrzana rovnovaha, tak vydal 10 prikazani. ALE ... ked sa niektore z nich porusi, tak nas trapi, tyra, bud priamo, alebo cez ine nestastia v rodine, u blizkych, ... ALE on nas vlastne MILUJE ... z toho mi nevyplyva nic ine iba to, ze je fetisista a sadista
DALEJ ... je vsemohuci a neviem co ... ALE nejak si nevie ustrazit peniaze ... potrebuje love, cirkev potrebuje love aj ked neplati dane a neviem o vsetko ... nieze aby homosexuali, co su v nej drzali usta a boli radi, ALE oni sa seru do statnych veci ...
ALE moja oblubena cast je tato: ... wait for it :)
1. Cim nas boh (sorry, ale s velkym "b" to nenapisem, jednoducho odmietam) viac miluje, tym nas viac trapi ... dobre nie? :D
2. Ked niekto zije dlho, je stary, chory, trpi, tak ho vlastne boh miluje ... ALE ked napriklad niejaky sofer zrazi male 4-rocne dieta, to snad znamena, ze ho boh nenavidel? ... NIE, to znamena, ze ma boh to dieta tak velmi rad, ze si ho zobral k sebe skoro a jeho smrtou trapi jeho rodinu preto, lebo ju miluje ... MEGALOL :D
3 Vsimnite si univerzalnost slovneho spojenia: "bozie cesty su nevyspytatelne..." ... je to univerzalna odpoved, ktora sa pouziva fararmi a podobnym osadenstvom vtedy, ked im dochadzaju argumenty a vedia, ze to, co hovoria je somarina ...

joooj, tato tema ma tak strasne bavi ;)







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.11.2009 19:26

mna bozie temy :D nebavie lebo je to donekonecna , jednoduche riesenie pre tuto otazku je aby sa nam setkym ukazal :D vydal nove 3Otoro a veril by som jak nikdy .

btw: nejde mi do hlavy jak moze nekto dat zabit muza ktory dokaze xodit po vode a menit vodu na vino . Ten nero musel byt kkt.

ALE ! tema o evolucii co hovorite na to video ? na vzajom sa vyvracajuce internetove stranky kazda si hovori svojom a jak to svoje ma potvrdene VEDCAMI


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 19:33

hehe, "krestansky vedci" ... to bude ten najlepsi druh "vedcov" aky kedy mohol byt :) ... a preto ho dal zabit, bo by si typek otvoril bar niekde uprosted mora, kde by sa dostal len on a tam by mal vinny vycap ... ta to kde by sme takto boli????







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 20:48

Boh ako stvoritel nemusi byt to co si vymyslela cirkev (pripadne ine nabozenstva). Lenze nieco muselo vytvorit tento vesmir, nezda sa mi ze by sa spontanne vytvoril sam. Tym padom je velmi pravdepodobne ze "to" co nas vytvorilo bolo inteligentne. Vlastne sa neda povedat co to bolo. Nie je to v kapacite ludskeho mozgu predstavit si nieco co nie je z hmoty, co nema hustotu, na co neposobi cas. Predstavit si mozme len veci so sme uz videli, napriklad nikto si nemoze predstavit inu farbu ako taku ktora sa da vytvorit zo zakladnych. Tak isto sa neda predstavit si nieco co je "za" vesmirom alebo co bolo pred vesmirom. A to je ten "Boh". Nieco co nas vytvorilo.







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 21:16

deCode666, vôbec nemáš poňatia o celej tejto veci, absolútne sa nevyznáš ale zjavne si myslíš, aký si inteligentný a chytrý, keď sa vieš takto vysmiať z cirkvi. Je to dosť trápne a myslím, že na takéto doslova idiotské názory, ktoré sú výplodom (predpokladám) 13-15 ročného decka nie je nikto zvedavý.

A mimochodom, Boh s veľkým B sa nepíše preto, že by sa mu tým vzdával hold ale preto, lebo je to jeho meno ak to napíšeš s malým b tak je to niečo - ako človek, tak boh. Tak ako nepíšeš na Mahátmu Ghandiho Človek lebo to bol úctyhodný človek. tak nepíšeš na boha veľké B lebo je to veľká bytosť - možno si t pochopil a možno síce ešte nie ale raz príde čas a vek kedy pochopíš takúto "vysokú" teológiu a fylozófiu.


piskvorko, podľa biblie to bolo napísané, že Ježiša zabijú preto, aby mohol vstať z mŕtvych a vykúpiť nás tak. Teda vpodstate to Boh tak chcel a nebola to chyba toho cisára, on bol len quázy figúrka. A nebol to Nero, ale Poncius Pilát, Nero žil dávno po Kristovi :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:15

Dear Flety, 15 uz velmi dlho nemam :) ...a presne takato reakcia je ocakavana od kazdeho zaslepeneho krestana ... ale ja ti tvoj nazor neberiem ... v poho, ver si ked chces, mne je to v podstate jedno ... tomuto sa hovori FORUM a daju sa tu vyjadrit svoje nazory ... tak preco by som sa nemohol vyjadrit ... ale to je pre mna nieco ako hiphoperovi vysvetlovat, ze existuju aj ine styly, okrem hip hopu ...







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:28

boh je podla mna vseobecne pomenovanie, lebo:
Boh - krestanstvo
Alah - islam
Budha - budhizmus...
Neo - matrix :D
takze ja tiez pisem radsej boh s malym b lebo to vyjadruje mnozinu bytosti zo vsetkych nabozenstiev, ktore su zalozene na tom principe...

btw ak sa tu niekto venuje nabozenstvam, tak by mohol napisat ako vysvetluju vznik sveta dalsie nabozenstva - je to tiez tak, ze Alah povedal budiz svetlo?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:34

musim suhlasit s Fletym, aj ked zaslepeny krestan vobec nie som.... :)
Jedno si uvedom, viera v Boha je osobnou zalezitostou kazdeho jedneho cloveka... proste je to jedno...
nikde nie je napisane, ze Boh je bradaty muz, ktory zije na nebi... nie je to ludska, ani cloveku podobna bytost, spat nepotrebuje.. ba dokonca bytost ani nie je... ked sa prikazanie porusi, nikto ta netyra.. ja si zapalim cigaretu.. aha, nic mi neni (teda nic sposobene Bohom)... miluje nas, podla biblie, na znak lasky nam dal jednu vec, slobodnu volu... fetisista ani sadista nie je, nemoze byt, kedze nie je clovek, ani nic jemu podobne... takisto nemoze byt praskovy cukor fetisista... on peniaze nepotrebuje... tie potrebuje cirkev, nie Boh... cirkev do toho neplet... ta bohuzial uz dlho nema s Bohom vela spolocneho...
ked niekto zije dlho, je stary, trpi... Boh ho miluje rovnako ako kohokolvek ineho, vnima nas ako svoje deti, ale respektuje nasu slobodnu volu... ked sofer zrazi 4rocne dieta, on za to nemoze, nepletie sa do toho, nikto nepovedal, ze to spravil Boh, spravil to clovek, on len respektoval jeho slobodnu volu (jazdil rychlo, bol ozraty, nepozorny... atd.), clovek ma byt na smrt pripraveny kedykolvek a smrt je len novy zaciatok dalsieho zivota... k vete, bozie cesty su nevyspytatelne sa vyjadrovat nebudem... s nim to nema nic spolocne
PS: fakt nie som zaryty kresta, kto ma pozna, potvrdi (trebars Ctullhu - pivo a cigaretka na balkone je jeden z dokazov, rypanie ked som bol pod parou na icq dalsie... bezboznejsi zivot zije malokto)...







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:40

proste ide o to, ze si to cirkev svojim spravanim a svojimi "zakonmi a pravidlami" riadne nasrtbila u pocetnej hromady ludi ... odporuje si sama sebe, protireci si a vyhovara sa na Bozie cesty ... ale tu vznika otazka, ze ked Jezis bol hlavou katolickej cirkvi a mam pocit, ze bola stvorena podla jeho pravidiel, tak preco, ked je brany za Bozieho syna mu nevadi, ako sa cirkev sprava? ... ked berieme do uvahy, ze niekto ako Jezis vobec bol nieco ako boh
+ dodavam ... je pre mna velmi tazke, priam nemozne verit v nieco o com neexistuju podlozene dokazy ... mne jednoducho kniha nestaci ... na jednej strane vedou podlozene dokazy a na druhej strane pribeh ...







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:49

Jezis nebol hlavou cirkvi... Jezis je povazovany za jednu z bozich osob, lebo ich ma chudak tri... (urcite to poznas, otec i syn, i duch svaty)... fakt, ze si sa zacal vyhovarat na cirkev beriem akoze si pochopil, ze som mal pravdu, o Bohu, nie o cirkvi.. ta je na zvlastnu temu, velmi dlhu, necenzurovanu... ;)... cirkev ako taku vytvorili ludia, ti ju aj tvoria... to, co povedia oni brat vazne netreba, proste zi tak, aby si sa za svoje ciny hambit nemusel, aby si sa mohol pripadne kuknut Bohu do (pomyselneho) xichtu a povedat mu "cau bracho, idem do neba..." Jezisovi to vadi, to je jeden z dovodov na apokalypsu (koniec sveta, armagedon, nazvi si to ako xces)... jednoducho tu spravit poriadok.. to, ze si cirkev mysli, ze zije v sulade s Bohom, neznamena, ze to tak je... ;)

to Enter: Islam ma najvedeckejsiu teoriu o vzniku sveta... v Korane sa pise o zrnku, z ktoreho boh vytvoril (niecim ako Big Bang) svet... neodporuje evolucii, mimo cloveka, ktory bol stvoreny mimo zeme, avsak z pozemskeho materialu, z doslova "zemskej pody"... vytvoril Adama, z neho Evu atd. (pribeh o rajskej zahrade, zakazane ovocie...)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 22:58

nezacal som sa vyhovarat na cirkev ... ide o to, ze moj prispevok bol vedeny tym, co z Boha spravila cirkev sama ... ja jednoducho neverim na nic nadpozemske, kym to na vlastne oci neuvidim ... a co sa tyka toho, ako som opisoval Boha, bol to opis aky ti ponuka cirkev ... sama sebe odporuje a vyhovara sa na Boha, Boh nepopiera evoluciu, popiera ju cirkev v jeho mene, Boh netrapi ludi, ale podla Biblie to tak cirkev hovori "Boh najviac miluje toho, koho krizom navstevuje", ci to tak snad nie je? ... keby som Boh a videl, ako si ma ludovo berie cirkev berie do huby, tak mi je zle ... a nenapisal som, ze Boh - naj. pribeh, ktory uzrel svetlo sveta ... ale Nabozenstvo, to v akej je forme a to sa hlavne tyka krestanstva a (podla mna dost otrockeho a na hlavu postaveneho) islamu







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:01

na zaklade coho usudzujes, ze je Islam otrocky a na hlavu postaveny? vidno, ze si jeden z tych, co veri tomu, co mu ukazu v telke... aj veris, ze actimel je naozaj prospesny zdraviu a upravi ti obranyschopnost? skus si dat dve facky, umyt si xicht studenou vodou a otvorit oci... :) pomaha to...







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:08

tebe sa nezda samovrazda + zabitie kvoli Alahovi na hlavu postavene? Tebe sa nezda, ze muz ma prava a zena musi chodit cela poobliekana v horucavach ako otroctvo? ... no podla mna je to kusa moc ... a nie, neverim, ze actimel je prospesny pre zdravie, akurat sa z neho poserie clovek ... mam pocit, ze ja nie som ten, co potrebuje otvorit oci, ked sa ti toto vsetko zda normalne, tak, co uz, no ...







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:09

mame odlisne vnimanie normalna... co je normalne? to co povie vacsina? ako vies? to je jedno, to je na dlhu filozoficku debatu... a actimel je obycajny jogurt, ja z nich vacsinou neposeriem.. ;)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:17

asi tak ... na dlhu debatu ... proste su ludia, ktorym to pride normalne, veria a aspon sa maju na co obratit ked im voda bije pod chvost ... a su ludia, ktori neveria a spoliehaju sa skor na seba ako na to, ze ich zachrani nejaky zazrak v tom najhorsom (no, az na vysoku skolu, tam sa na zazraky spoliehaju aj neveriaci). Ja nikoho neodsudzujem, co sa tyka viery, nech si veri, ja mu to neberiem, ale zasa ocakavam, ze mne moje nazory taktiez nikto nebude brat ... nemam rad argumenty typu "Ked neveris, tak si zly, si neviem co, padas do zatratenia, robis to zle..." a tak dalej ...







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia - Linux v budúcnosti, alebo evolúcia Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

1

634

21.11.2009 19:24

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. joomla clanok

v Redakčné systémy

0

524

08.01.2010 11:45

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PELTIEROV clanok

v Modifikácie, návody a projekty

9

6426

04.09.2007 20:18

Shark NX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Drupal - uputavaci clanok

v Redakčné systémy

8

858

28.12.2007 18:04

yazoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najziadanejsi clanok - vzorec

v PHP, ASP

23

1243

16.07.2008 11:37

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s Jupiterom-clanok

v Redakčné systémy

1

433

07.01.2007 12:50

altt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - Ako vyberať komponenty

v Krčma

21

1260

04.12.2011 13:35

Corsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok: Počítačové x86 procesory

v Články

24

9000

30.01.2012 23:38

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Display-e na notebookoch - clanok

v Notebooky a netbooky

0

587

10.07.2008 20:37

peto007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - herný priemysel - problematika testovania

v Počítačové hry

10

447

12.09.2019 9:54

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adresa v tvare clanok.php?id=nieco

v PHP, ASP

6

436

28.08.2013 19:15

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Palivový článok pre notebooky lepší ako Li-Ion batéria

v Novinky

5

1004

20.10.2008 22:24

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD pamate v Europe ( Clanok nic moc, skor len taky oznam )

v Novinky

7

746

26.01.2012 15:49

Rushhh Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra