Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 507 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 20:48

No vzhľadom na to, že Google android len narýchlo okopíroval aby ho mohol čím skôr vydať a Apple trval vývoj iOS niekoľko rokov a množstvo prostriedkov...tak sa Jobsovi ani nečudujem. Hocikto mohol spraviť svoj "iPhone", len dovtedy Nokia robila "vreckové počítače", Google pomaly kopíroval systém BlackBerry, htc si išlo svojou cestou s Windows Mobile a ostatní sa tiež len predháňali, kto napchá do mobilu viac funkcií a väčší foťák. Vďaka tomu, že patenty na HW môže za poplatok používať každý mohli mať všetci rovnaké zariadenia, nemuseli ani vyvíjať systém, lebo ho mali zadarmo od Googlu, stačilo im len vymyslieť dizajn. Takto vyzeral Samsung Galaxy keď ešte iPhone nemal taký masový úspech a predával sa len v USA. No a hneď ďalšia generácia vyzerala skoro rovnako ako iPhone
Apple, ich patenty a súdne spory







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:07

Mudro hovoris, velmi mudro ... :rolleyes:







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:23

McDog píše:
Ja si pamatam,ze v dobe ked prisiel iP 3G,tak jediny telefon,ktory bol ako tak "in" bola Nokia 5310 ExpressMusic....a chvilu po iP 3G to zacal chrlit Samsung...aka nahoda...

toto znie dost sfanatizovane... ako nazor ti rozhodne neberiem, je mi ukradnuty, ale. Tymto co si napisal chces tvrdit, ze ked sa ludom budu bacit ruzove hodinky, ktore ako prvy zacal robit Swatch, od ktorych to ludia kupuju vela, tak casio nemoze mat podobne ruzove hodinky? Preco by mali sami seba potopit. Tu ide hlavne v prvom rade o dopyt, co ludia ziadaju to dostanu. Ak dostanu smartfon s podradnejsim softverom vykonnostne aj funkcne rovnaky iphonu o stovku menej tak ludia kupia to co chu, ale lacnejsie. Tu ide o obchod nie o vojnu zaujmov.

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

Mne apple nevadi, ak by boli peniaze ich vyrobky mam. Ale musim povedat, ze ich politika je svinstvo. Ale tvrdim to uz xtý krat, ja by som spravil to iste, znicit konkurenciu, akoukolvek moznou legalnou cestou.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:28

david mas pravdu
Semp tak isto ale treba si uvedomit ze apple sa neberie len ako vyrobca, apple to podchytil z "duchovnej" stranky a teda vsetko co urobia je istym sposobom dokonale a kazdy kto sa to snazi okopirovat je pokrytec, teraz trochu vyzeram tak ze narazam na apple ovce a pritom sam jednou som, ale na druhej strane je tu fakt, ze niektori to fakt okopirovali uplne a potom sa ich vyznavaci ohradzuju tymto co prave uvadzas ty ze preco by to niekto nemohol robit a nech si patentuju aj volat a kolesa atd. takze je tu rozkol zaujmovn a cely problem by zanikol keby si vyznavaci samsungu a androidu uznali ze fakt ich system kopiruje nieco ine a nebranili to tak bezhlavo :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:30

Semp píše:
toto znie dost sfanatizovane... ako nazor ti rozhodne neberiem, je mi ukradnuty, ale. Tymto co si napisal chces tvrdit, ze ked sa ludom budu bacit ruzove hodinky, ktore ako prvy zacal robit Swatch, od ktorych to ludia kupuju vela, tak casio nemoze mat podobne ruzove hodinky? Preco by mali sami seba potopit. Tu ide hlavne v prvom rade o dopyt, co ludia ziadaju to dostanu. Ak dostanu smartfon s podradnejsim softverom vykonnostne aj funkcne rovnaky iphonu o stovku menej tak ludia kupia to co chu, ale lacnejsie. Tu ide o obchod nie o vojnu zaujmov.

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

Mne apple nevadi, ak by boli peniaze ich vyrobky mam. Ale musim povedat, ze ich politika je svinstvo. Ale tvrdim to uz xtý krat, ja by som spravil to iste, znicit konkurenciu, akoukolvek moznou legalnou cestou.


To s tym dopytom je pekne a dajme tomu, ze mas pravdu. Ale tebe pride v poriadku, ze jedna spolocnost do vyvoja toho, po com dopyt bude investuje mnozstvo prostriedkov kym ina len pocka, ako dopadne a potom to jednoducho skopiruje ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:31

Napríklad do prvého Galaxy natlačili najlepšie komponenty ktoré boli dostupné, vrátane LED blesku. iPhone blesk nemal a hneď ďalšia generácia Galaxy S prišla tiež bez blesku :lol:







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:34

ale zas uznajme tiez ze jobs to s tym dusevnym vlastnictvom zobral doslova a chcel si nechat patentovat vsetko co len slo aj graficke rozhranie a vyvoj androidu chapal ako kolosalnu zradu cize...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:36

Neviem čo sa komu páči na iPhone.. veď to je škaredý telefón... vyššie uvedený Galaxy s hardwareovými tlačidlami sa mi páči viac... najkrajší telefón s dotykovým displejom je pre mňa stále Desire resp Desire S... nie škaredé hnusné iPhone.. fakt neviem čo sa ľuďom na tom páči







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:37

Ja tie patenty sice nepoznam, ale patentovat si iste prvky designu, pripadne mozno aj GUI mi zase ako uplne sialenstvo nepride, pokial nie su prilis obecne. Pre firmu su to rovnake straty ako pri HW patentoch, kedze ten design a celkovy dojem (aj so sw) mozno predava viac nez vykon ...

trochu OT Cirki :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:42

Johnnny píše:
To s tym dopytom je pekne a dajme tomu, ze mas pravdu. Ale tebe pride v poriadku, ze jedna spolocnost do vyvoja toho, po com dopyt bude investuje mnozstvo prostriedkov kym ina len pocka, ako dopadne a potom to jednoducho skopiruje ?

Preco si to apple nevykryl hned? ich problem. Ja by som si an to daval pozor. Ale je to uplne bezna vec, a to pri akomkovek produkte. Akurat, ze napriklad sumienka nema svoj vlastny fanklub, ktory by nadaval na druhu firmu co robi sumienku s podobnou okopirovanou recepturou. Ale z obchodneho hladiska je kopirovanie dobry tah. Akurat, ze chudak vyvojar.







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:45

Ale ved Apple si vacsinu tych patentov registroval uz davno pokial viem. Akurat to uznanie trvalo roky ...

A napisal si presne to co tvrdim. Chudak vyvojar. Apple nerobi nic ine, len sa brani. (teda, mozno v tom je snaha zrusit konkurenciu, ale ja ich kroky chapem, minimalne vacsinu)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:55

Podla mna kopirovanie dizajnu vyzera trosku inak, staci si pozriet dealextreme a uvidite co je kopirovanie dizajnu. Ale co uz, jak sa u nas hovori: I dont give a fuck.

Cirky - mne sa desire vobec nepacia, ale motoroly, to je paradicka, keby som kupoval telefon podla dizajnu, tak jedine Razr:
Apple, ich patenty a súdne spory


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 21:59

daron to je uz kopirovanie celeho produktu a mimochodom dealextreme netvrdi ze ich produkty nie su kopiami ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 22:07

Tieto patenty, sú naozaj ujeté bez ohladu na to, či Samsung kopíruje alebo nie. Normálne trh funguje tak, že niekto niečo vymyslí, konkurencia to po čase okopíruje, zase sa niečo nové vymyslí, zaujme ludí a získa zákazníkov, okopíruje a tak to ide ďalej. GM vymysleli head-up displej do áut v roku 1988, dnes ho má už každé auto a nikto nikoho nežaluje, zadné svetlá BMW 1 vyzerajú rovnako ako u VW Polo a tiež sa nič nedeje. Apple od roku 2008, kdefy vydali 3G nevymysleli absolútne nič, a snažia sa zabrániť prírodzenému správaniu trhu pomocou patentoých žalôb, kopírovalo samozrejme aj Apple, Steve nebol prvý, kto vymyslel počítač s obrazovkou a nikto sa ho za to zničiť nesnažil. Na americkom patentovom úrade sú pracovníci buď podplatení, alebo idioti a preto to tak vyzerá.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 22:30

Displej, svetlá...ale inak je celé auto iné. Tu Samsung obšlahol celý mobil a teraz sa tvári, akože nič. Ale zas Galaxy II mi iPhone pripomína minimálne, možno len dizajn UI...a aj tam Applu vadilo len pár konkrétnych vecí.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 22:50

No troska inde zabrdnem.

Philips

Je kvazi na kolenach...a preco?Vraza velke prachy do vyvoja a potom si mozes kupit ich ziarovku za 8-50€....
Lenze konkurencia to behom tyzdna odkuka a predava za 3-8€....Bez vyvoja...a Philips moze plakat,kedze v Cine si mozu vysudit max tak telesne tresty vo fabrike....Nech si berie Apple patenty od Googlu a naopak,ale nech si platia alebo ich menia medzi sebou...ale kradnut nie...to je drzost

A inak skuste si pozriet kedy boli podane ziadosti na patenty zo strany Applu...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 23:04

McDog píše:
Mas ty ale problemy s mojou osobnostou a mojim chapanim.Kde ta ucili citat?...Patent patri tomu,kto ho ma zaregistrovany.....a dalej nemas co riesit...tymto stylom by nemohol vzniknut patentovy urad a ani nic podobne lebo by tu vzdy bola moznost,ze dana vec uz niekde existuje a niekto ju uz pouzil....


Vsetko sice pekne co hovoris, ale vystatovat sa, ze ked tu nebol Apple Samsung a ostatni robili zle telefony. To je kravina. Telefony sa robili. Na tu dobu boli super. Jedine co Apple urobili, tak dokazali pretlacit na trh nieco o co nebol velky zaujem, ale tu uz davno bolo. To ze si privlastnili uplne bezne veci a patentovali si ich nie je umenie, ale len hyenizmus vytiahnut z niekoho prachy. A to uz smrdi a je take typicke Americke.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 23:07

McDog píše:
No troska inde zabrdnem.

Philips

Je kvazi na kolenach...a preco?Vraza velke prachy do vyvoja a potom si mozes kupit ich ziarovku za 8-50€....
Lenze konkurencia to behom tyzdna odkuka a predava za 3-8€....Bez vyvoja...a Philips moze plakat,kedze v Cine si mozu vysudit max tak telesne tresty vo fabrike....Nech si berie Apple patenty od Googlu a naopak,ale nech si platia alebo ich menia medzi sebou...ale kradnut nie...to je drzost

A inak skuste si pozriet kedy boli podane ziadosti na patenty zo strany Applu...


Ale tu nikto nespochybnuje technologicke patenty applu. Ale patentovat vzhlad a potom sa sudit, aj ked tie telefony nie su rovnake, to tymto ludom vadi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 23:18

Daron píše:
...aj ked tie telefony nie su rovnake...


:lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2012 23:30

No ono teraz neviem ci riesis patent alebo prave....pretoze ked umelec (a to dizajner je) nieco vymysli (tvar,melodiu....to si mohol vymysliet aj ty 10 rokov pred nim) a da si na to ochrannu znamku,tak nikto iny bez jeho povolenia to nemoze zneuzit...vid spory v hudobnej brandzi a podobne....google ma patent na samojazdiace auto (divne ved v takom som sa po dialnici viezol uz pred cca 8 rokmi)

Inak vies kto ma patent na auto?Benz...a komu je to divne?patent cislo 37 435

Riesi sa hlupost iba preto lebo to zvysuje navstevnost a viac sa do toho ludia zapoja...ale pritom takych patentov a horsich je ovela viac...patent na lieky-a kvoli tomu zomieraju tisice ludi....

Pravo porovnavat co je irelevantne mame vsetci a nase nazory sa roznia a tak za nas rozhoduju sudy....nanestastie?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 9:25

Zaujímavé ale že za telefóny Galaxy S, Galaxy S II a Galaxy Ace Samsung žiadne peniaze nezaplatí pretože neporušovali žiadne patenty.. pritom to boli jediné telefóny o ktorých sa hovorilo vzhľadom na kopírovanie dizajnu... V amerike ako domovská spoločnosť Apple mala jasnú výhru, svet je jedná veľká debilina, žiaden konkurenčný boj :)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 9:47

HM?

Citácia:
Zařízení, které porušují patenty Applu

Patent ’381 (bounce back)

Patent, který vedle efektu „odražení“, když uživatel doroluje dolů, obsahuje také dotykové akce jako přetahování dokumentů a multidotykové akce jako například použití dvou prstů k přiblížení.

Zařízení porušující tento patent: Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Ace, Galaxy Indulge, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II (odemčený), Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1, Gem, Infuse 4G, Mesmerize, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant

Patent ’915 (one finger scroll, two to pinch and zoom)

Dotykový patent, který rozlišuje mezi dotykem jedním a dvěma prsty.

Zařízení porušující tento patent: Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Indulge, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II (T-Mobile), Galaxy S II (odemčený), Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1, Gem, Infuse 4G, Mesmerize, Nexus S 4G, Transform, Vibrant

Patent ’163 (tap to zoom)

Patent dvojitého klepnutí, které přiblíží a vycentruje různé části webové stránky, fotografie či dokumentu.

Zařízení porušující tento patent: Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Ace, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II (T-Mobile), Galaxy S II (odemčený), Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1, Infuse 4G, Mesmerize, Replenish

Patent D ’677

Hardwarový patent týkající se vzhledu přední části zařízení, v tomto případě iPhonu.

Zařízení porušující tento patent: Epic 4G, Fascinate, Galaxy S, Galaxy S Showcase, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II (T-Mobile), Galaxy S II (odemčený), Galaxy S II Skyrocket, Infuse 4G, Mesmerize, Vibrant

Patent D ’087

Podobně jako D ’677, tento patent se týká obecného náčrtu a designu iPhonu (zaoblené rohy apod.).

Zařízení porušující tento patent: Galaxy, Galaxy S 4G, Vibrant

Patent D ’305

Patent týkající se uspořádání a designu zaoblených čtvercových ikon.

Zařízení porušující tento patent: Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Fascinate, Galaxy Indulge, Galaxy S, Galaxy S Showcase, Galaxy S 4G, Gem, Infuse 4G, Mesmerize, Vibrant

Patent D ’889

Jediný patent, se kterým Apple neuspěl, se týká průmyslového designu iPadu. Podle poroty ho ani Wi-Fi, ani 4G LTE verze Galaxy Tab 10.1 neporušují.


Inak:

http://9to5mac.files.wordpress.com/2012 ... msung1.jpg


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.03.11
Prihlásený: 14.08.15
Príspevky: 703
Témy: 7
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 9:50

no, ja som vcera s kludnym srdom objednal 'kopiu' od samsungu, a uz sa tesim :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 9:52

Ja som zas čítal že za konkrétne Galaxy Ace, Galaxy S a II sa odškodné vyplácať nebude ohľadom dizajnu telefónov...

Ako zas na druhej strane mi to je uprdele čo si Amerika vymýšľa, aj tak ani jeden telefón od týchto výrobcov mať nebudem a ani nechcem, je mi to fuk, ide len o princíp, je to svinstvo.. Američania sú vlastenci jak sviňa, výhra Appleu ich ešte nabudí a Apple bude ešte viac populárna firma... debilnému Američanovi nejde o možnosť výberu a konkurenciu ale o vlastenectvo... celý svet je naruby

Apple, ich patenty a súdne spory







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 10:46

McDog píše:
http://9to5mac.files.wordpress.com/2012/08/apple_samsung1.jpg
akurat pozeram ze ci na tom before iphone su nahodne zariadenia od HP, motorola, Palm etc. a fakt vsetko nesie nazov samsung :lol: nuz kopie pred tym kopie potom akurat ze teraz sa to viac popularizuje :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 10:48

david3504 píše:
Displej, svetlá...ale inak je celé auto iné. Tu Samsung obšlahol celý mobil a teraz sa tvári, akože nič. Ale zas Galaxy II mi iPhone pripomína minimálne, možno len dizajn UI...a aj tam Applu vadilo len pár konkrétnych vecí.

Vôbec nie, kopírovanie konkurencie je úplne bežná vec tých vecí je obrovské množstvo - od detailov ako je kruhový ovládač mulitmediálneho systému, budíky prístrojovej dosky až po sedadlá, kolesá atd. všetko z toho niekto vymyslel a konkurencia kopíruje stále, to je ako keby Benz teraz žiadal aby ostatným výrobcom zakázali vyrábať autá zo spalovacím motorom, lebo on ho mal prvý. Ide asi o to, že rozloženie mobilu s dotykovým displejom je logické iba jedno, keby som bol dizajnér ja, a mal by som navhovať dotykový telefón bez toho, aby som kedykolvek videl hociktorý iný telefón konkurencie, tak by sa to aj tak velmi podobalo na iPhone, lebo to je proste logické rozloženie - displej, okraje, tlačítka dole, zaoblené hrany, čierna farba.... to nie je žiadny geniálny vynález.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 11:18

Veď jasné, preto som písal, že po HW stránke ich mohli mať všetci rovnaké, lebo to politika patentov dovoľuje. Len si zober také HTC Desire (ktoré si sám mal) a Galaxy S. Oba sa začali predávať zhruba v rovnakom čase, Desire mal základ ako hovoríš: displej, okraje, tlačítka dole, zaoblené hrany...len to ostatné už bolo iné. Mal inú farbu, dole viac tlačítok a čo je hlavné, mali svoj vlastný dizajn systému (v tej dobe asi najkrajší). Lenže Galaxy S mal len jedno HW tlačítko na štýl iPhonu, ostatné boli senzorové, a celý ich slávny touchwiz sa podobal na iOS. Rovnako tak aj ďalšie modely boli "inšpirované" iPhonom alebo iPadom, zatiaľ čo HTC išlo svojou cestou. Chápem čo sa snažíš vysvetliť pri autách, základ je rovnaký ale stále vyzerá Mercedes E úplne inak ako BMW 5, aj keď pri bližšom pohľade majú po technicekj stránke skoro všetko rovnaké.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 11:24

Patent D ’087

Podobně jako D ’677, tento patent se týká obecného náčrtu a designu iPhonu (zaoblené rohy apod.).



To je sila... A ked si neikto patentuje hranate rohy, tak dalsie telefony budu mat ake rohy?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple, ich patenty a súdne spory

Registrovaný: 08.10.07
Príspevky: 265
Témy: 45
Bydlisko: Linz
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 11:30

Spartan.Ex píše:

Blbost, stale je a bude mozne spravit iny telefon, telefon na ktory sa pozries a prve co ti napadne nebude "ach, to bude zalob od apple" a tak to vypada v poslednej dobe s vacsinou produktov od Samsungu. Nie su to dizajnovo inovativne produkty, ale do velkej miery napodobeniny ostatnych vyrobkov. Ked sa pozries na hocijaky apple produkt, tak ho hned dokazes rozlysit od konkurencie a je do velkej miery jedinecny, drzi si isty standard co definuje znacku, rovnako ako s nokiu, blackberry, lenovo ... . Len u Samsungu mi to pride akoby len cakal na konkurenciu a potom strielal kade tade.

Cirky píše:
aj tak ani jeden telefón od týchto výrobcov mať nebudem a ani nechcem, je mi to fuk, ide len o princíp, je to svinstvo..

Vela stastia s takymto pristupom.

Cirky píše:
Američania sú vlastenci jak sviňa, výhra Appleu ich ešte nabudí a Apple bude ešte viac populárna firma... debilnému Američanovi nejde o možnosť výberu a konkurenciu ale o vlastenectvo... celý svet je naruby

Radsej byt vlastenec ako typicky slovak.


Naposledy upravil matiseek33 dňa 26.08.2012 11:32, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2012 11:32

Neverim ze si niekto kupi Samsung kvoli dizajnu a urcite nie kvoli tomu, ze sa udajne podoba na iphone. To mosno dumbassovia v USA, ale normalni ludia to nespravia.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 507 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Androidy HTC porušujú dva softvérové patenty Apple

v Novinky

28

1446

20.07.2011 12:40

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ad: patenty

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Obchody, reklamácie a právo

47

2949

17.05.2008 17:13

Dzimbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intel získal Patenty od nVidie

v Novinky

7

592

11.01.2011 13:52

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nvidia údajne porušuje v pamäťových radičoch patenty

v Novinky

2

485

11.07.2008 16:06

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:  Apple iPad Air3 64GB + Apple Pencil + Smart Cover

v Predám

0

967

06.03.2022 9:21

Lubos223 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple predstavil novú Apple TV za 99 dolárov

v Novinky

3

2695

01.09.2010 22:31

sysel777 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple iPad Pro 10.5” 256GB Space Gray Cellular / Apple Pencil / Smart keyboard

v Predám

3

1470

22.04.2022 6:06

maiob Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kde ich zohnat

v Pamäte

23

1436

22.05.2007 17:08

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prehrievanie ICH, MCH

v Chladiče a všetky druhy chladenia

6

443

03.09.2013 16:54

banzai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Policajti a ich praktiky

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

17

1551

11.12.2007 20:00

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Káble a ich spojenie

v Ostatné

3

535

10.01.2016 15:08

JOHN_CENA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebooky a ich ceny

v Notebooky a netbooky

1

367

21.07.2013 12:50

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skutre a ich hluk

v Krčma

10

1103

01.10.2016 9:09

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ľudia a ich krutosť

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

72

5207

23.12.2007 13:46

Capone Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reproduktory a ich podpora

v Zvuk

2

583

11.12.2009 22:42

petto512 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchatka, niečo ich ruši

v Audio programy

7

641

02.11.2009 18:29

seibo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra