Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 72 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2007 16:03

Chcem sa spýtať pár otázok aby som vedel vyriešiť svoj grafický problém. Totiž to moja stránka obsahuje iframe a tak vytvoriť priateľný vzhľad je dosť ťažké a navyše nemám nápady :(
1.: aká farby sa vám na stránkach páči najviac (môžete aj RGB)?
2.: v logu alebo na boku máte radi nejakú vec napr. ovocie, zvieratá, auta, prírobu, počítače, ľudí, ...?
3.: máte radi krivky či čiary?
4.: máte radi 3D alebo 2D?
5.: máte radi veľa farieb alebo 2-3 farby?
6.: farby majú ladiť alebo su kriklavé?
7.: menu máte radi hore či naboku (ľavom či pravom?)?
8.: akej veľkopsti by malo byť logo?
9.: kde ma byť obsah? (v strede, alebo rozložené na stránke)
10.: aký štýl ma mať pozadie? (čiarky, bodky, logo, ...)
|--------------------------------|
|--------------------------------|
Keď si neviete pomôcť pošlite template. Na základe výsledkou zhotovým web a ukážem vám aby ste moli kritizovať, buzerovať, vyžívať sa, ...

Ďakujem za skore odpovede.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2007 16:14

Ďalší čo si myslí, že všetko vymyslíme za neho. Ale OK, tu sú moje odpovede:
1. páči sa mi biela, čierna, modrá, červená, zelená, magentová, oranžová, piesková, hnedá, šedá...
2. mám rád ovocie pokiaľ ide o stránku s ovocím, autá pokiaľ ide o stránku s autami, zvieratá pokiaľ ide o zvierací obchod...
3. mám rád krivky, čiary aj iné útvary
4. aj aj
5. daj tam veľa farieb, najlepšie všetky čo som vymenoval (ale ináč, normálne sa používajú tri základné farby, to je optimum, to by si mal vedieť)
6. farby musia ladiť a pritom môžu byť kriklavé
7. menu mám najradšej také, že ho nemusím hľadať (ale podľa výskumov ľudia čítajú stránky do písmena F, takže podľa toho umiestňuj aj menu)
8. logo by malo byť také, aby nerušilo zbytočne obsah stránky
9. obsah je najlepšie dať do okrajov a do pätičky :roll: (jasne že v strede, to sa ani pýtať nemusíš)
10. čisté pozadie, čiarky, bodky, kosoštvorce, čo len chceš ;)

Proste musíš pochopiť, že tú stránku nikto za teba nevymyslí, to je len a len na tebe. Farieb ti tu môžeme poradiť milión (takmer všetky čo existujú), ak s nimi nevieš nič poriadne urobiť, tak ti to nepomôže.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2007 16:48

shaggy mas pravdu ludia nevedia co maju robyt thak tahasju od druhych ale co uz vijadrim sa
1.: vsetky farby zo zakladnej palety vratane sivej ale bez ciernej
2.: vsetko co je k veci.....ak je obsirna tema thak zmiesat ak nieje tema thak abstraktne veci
3.: krivky a v obsahu ciary
4.: header sa hodi interaktivny alebo staticky zvisok staticke
5.: jednofarebne alebo miesanina 3
6.: ladit ale jemny nadich kriklavosti pre efekt
7.: hlavne menu hore po bokoch menu ku katalogu alebo listu, tho je jedno ci lavo alebo pravo podla toho ako to ladi
8.: priemerne ale nie thake ze zabere nad polku headeru
9.: ako sa to hodi
10.: podla toho ako si to ziada zranka a design
proste preba sa zamerat na jedne styl a hned by som ti vedel povedat varianty ..lebo podla toho co chces thak ti neviem poradit nic okrem kompromisou







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.12.06
Prihlásený: 01.03.13
Príspevky: 239
Témy: 20
Bydlisko: Krásno n/Ky...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2007 17:25

Tominator píše:
Chcem sa spýtať pár otázok aby som vedel vyriešiť svoj grafický problém. Totiž to moja stránka obsahuje iframe a tak vytvoriť priateľný vzhľad je dosť ťažké a navyše nemám nápady :(
1.: aká farby sa vám na stránkach páči najviac (môžete aj RGB)?
2.: v logu alebo na boku máte radi nejakú vec napr. ovocie, zvieratá, auta, prírobu, počítače, ľudí, ...?
3.: máte radi krivky či čiary?
4.: máte radi 3D alebo 2D?
5.: máte radi veľa farieb alebo 2-3 farby?
6.: farby majú ladiť alebo su kriklavé?
7.: menu máte radi hore či naboku (ľavom či pravom?)?
8.: akej veľkopsti by malo byť logo?
9.: kde ma byť obsah? (v strede, alebo rozložené na stránke)
10.: aký štýl ma mať pozadie? (čiarky, bodky, logo, ...)
|--------------------------------|
|--------------------------------|
Keď si neviete pomôcť pošlite template. Na základe výsledkou zhotovým web a ukážem vám aby ste moli kritizovať, buzerovať, vyžívať sa, ...

Ďakujem za skore odpovede.


to je uplne jedno, dolezite je aky dojem to robi hotove


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.07.2007 7:54

dik za odpovede nešlo aby ste vymyšlali išlo mi o názor pretože neviem kto čo má rád a opičiť sa po ostatných neviem a tak sa pýtam aby som mal web pekný.

PS.: robím web pre školu takže musím dosť rozmýšlať. Najradšej by som dal plamene a medzi to fotku školy ale to nemôžem :-) Takže sa pýtam aj pre svoje zlepšenie

kmsa: Hladam kompromis :-)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2007 12:48

skus pozret nejake galerie precitat webdizajnerske blogy a urob si obraz







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 05.07.07
Prihlásený: 28.10.09
Príspevky: 24
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2007 19:23

hladaj ispiraciu ale nekopiruj, dolezite je aby forma korespondovala s obsahom, nikedy menej je viac, farby musia ladit a pozedie nesmie potlacat a rusit napr fotogaleriu a text atd....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2007 19:59

Plamene a fotku školy medzi to - ešteže to nemôžeš, lebo to je asi tá najväčšia blbosť, ktorú som kedy počul. Stránka školy má byť seriózna, tak si zisti aké sú vaše školské farby, prípadne ich trošku uprav a urob jednoduchú a pritom vkusnú stránku, nemusíš ani experimenovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.07.2007 9:54

no shaggy tímy plameňmy som chcel naznačiť môj vzťah ku škole do ktorej chodím (a je jasné že musí byť seriózna) ... inak sa naša škola maľuje na ružovo (dačo strašné už ani riaditeľka nemá vkus, budeme mať teplošskú školu), takže od toho moc upustím ... :-) (čakám uznanie)
a vzhľad som urobil takýto www.mailtester.ic.cz , samozrejme je to nekompletná stránka ale postupne sa vylepší

PS pre rýchlych čítateľov je 9:58 na mojich hodinkách takže pokial ste nič nevideli je to z dôvodu, že práve to naťahujem na web takže to skúske cca o 10 min.

// A s kódom sa nemusíte zaoberať (inak menu som si stiahol a upravil z jaknaweb.com aby ste vedeli)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2007 11:25

pekny header. tiez mam rad 90te roky :D







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 18.01.06
Prihlásený: 17.06.08
Príspevky: 378
Témy: 84
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2007 11:46

to menu sa ti posuva dolava pri väcsom rozliseni...







_________________
MB LTD MS-7125, Zdroj 380W CPU x86 Family 15 model 47Stepping 2 AMD 3500+2200 @ 2552 MHz (232 MHz FSB), (chladenie +3X Zalman FB 123 (2800 rpm) VGA-nVidia GF 8800HDD Enhanced IDE (ata-7) 157 GB ram 2X 512 MB ddr-sdram 200 @ 230 chipset nVidia nForce4 serial ATA, zvuk-Realtek AC97, GENIUS J-10 (200W)monitor benq senseye fp202w klavesnica Chicony kr0350, myš A4 tech x-710f 1000dpi AP Air live Ovislink Corp. 802.11 G
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2007 12:09

jj pri vacsom rozliseni sa menu posuva do lava.....a zase stare zname frami tho nechapem ako na thaky web ich chces pouzit







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.07.2007 12:19

jake framy použivam 1 iframe a s tym menu sa pohrajem dakujem za upozornenie
inak suchy nerozumiem presne header ak myslis logo tak bolo ťažké natlačiť fotky do malého priestoru aby boli viditeľné, zachoval sa pomer strán, aby to aspoň nejak vyzeralo. Ale bolo to robené narýchlo takže ešte sa pohrajem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2007 14:54

Ten header je otrasný, presne ako napísal Suchy - 90te roky rulz (neviem čo si na tom nepochopil). Fotky sa dajú zakomponovať aj inak a nie urobiť také "surové" prechody, prípadne tam môžeš hodiť niečo úplne iné :)
Používaš framy - máš tam iframe, čo je v 90tych rokoch normálne, takže to ladí s logom. Ale v dnešnej dobe je to nepochopiteľné, nie je tam nič, čo by si vyžadovalo iframe ;)

Ty snáď sranduješ, ty si použil Comic Sans na ten text "Úvod"... PROSÍM, prestaň robiť stránky. To, že používaš framy a dizajn vyzerá ako z 90tych rokov by som pochopil, ale Comic Sans font nie!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137
Bydlisko: Slovakia - ...
Príspevok NapísalOffline : 16.07.2007 14:58

lool 90-te roky :D vy ma raz zabijete :)







_________________
Zivot je jednoduchy , staci sa rozhodnut a neobzerat sa spat. Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.07.2007 9:27

ok začínam chápať:
1. čo sa týka obsahu som hňed na začiatku povedal že dobrý nie je pretože stránka je hotová len na 40%
2. iframe som volil úmyselne ale dôvod by som nerad vysvetloval (skaratka keď neplatia nech nekopírujú)
3. uznávam "logo" (alebo čo to vlastne je) nieje najlepšie (1/10 bodov) ale je ovela lepšie ako to čo bolo na starej stránke .... :) (dnes oficiálnej po 2. septembry asi ťažko)
to logo si beriem k srdcu, a zmením ho, inak DIKI všetkým lebo s mojov suchov grafickou fantáziuv by som veľa pekného neurobil

Shaggy: si sa zle vyspal? alebo som ťa zbil alebo čo máš proti mne?? Viem že Comic sa dnes použía velmi málo ale celkovo sa to tam hodí; ak máš iný názor, pozri sa ešte raz a ak sa nezmenil napíš, ja zmením font; ale podla mňa to strašné nieje


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2007 11:50

mno mne sa to zda ako zaciatocnicka praca niekoho co vzivote nevidel ako vyzera stranka bez urazky...menu skus urobyt tak aby nevichadzalo zo stranky...nechapem aky mozes mat dovod ze pouzijes iframe...ked uz to chces mat html 4 thak ako to sprav validne stym js alebo ak to nevies thak to aspon nahraj na externy subor







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.07.2007 12:27

Každý mi da zapravdu že voliť vzhľad školskej stránky je obtiažné, nechcem sa opičiť ale chcem to mať normálne. Takže nemáš tam veľa efektov, ani metalové tlačítka ale má to vyzerať "dôstojnejšie", teda tú úroveň som splnil. Čo tu tak prezerám moja práca je celkom v poho. Vidim aj ja nejaké chyby ale nie všetky sú riešitelné čiže asi zmením menu. A logo prerobím (to je jasné). Ale celkový vzhľad podla mňa nieje zlý


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2007 18:38

Vôbec som sa zle nevyspal, ale seriózny webdizajnér si nedá comic sans font na stránku. A podľa mňa to je veľmi zlé - ten iframe si nevysvetlil.

A ešte k tomu fontu, prečítaj si toto:
http://www.embuck.com/design/nenavidene-fonty/
(ten autor je trošku debil, keďže píše Comics a nie Comic Sans, veľa takýchto rádoby autorov neovláda správne názvy).
a hlavne toto:
http://www.bancomicsans.com/

To že je to zadarmo, neznamená že to musí vyzerať ako z .... vytiahnuté ;)
Ja teraz robím tiež jednu stránku zadarmo, rád by som ti ju ukázal, ale počkám si, až keď mi ju schváli klient a bude v štádiu takmer dokončenia. Teraz mám len grafický návrh a nepotrebujem byť kopírovaný :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2007 9:31

1. jj lenže predpokladám, že stránky bude na školskom serveri
2. maloby to byť univerzálne pre viacero škôl
teda nechcem aby mi spolužiaci kradli kód o stránky školy ale iba index.php ale všetky obskužné "moduly" a administrácia už bude na mojom serveri a nato je ten iframe
3. na Comic Sans mám iný názor ale tvorí iba nadpisi a obsah sa snažím na Trebuchet MS (predsa len by to vyzeralo divne mať na stránke Comic sans abo obsah)
4. klient stránkum ešte nevidel pretože je to práca od Mája a grafický návrh som robil v ďen založenia tohto topicu takže aj jeho rozhodnutie bude podstatné.
5. už sa teším na tvoj grafický návrh


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2007 10:36

1. a? túto časť nejak nechápem.
2. myslíš, že viacero škôl bude mať záujem o old-school stránku? Podľa teba je nejaký problém kradnúť kód z iframu? A celkovo si neviem predstaviť ten systém, že "obslužné moduly" budú bežať na tvojom servery, však to je totálne zbytočné (a nechápem aké môžu byť obslužné moduly pri tejto stránke).
3. stále nevidím dôvod pliesť tieto dva fonty dokopy. Trebuchet je jeden z tých lepších fontov, Comic Sans úplne kazí výsledný efekt (vieš, že to písmo bolo pôvodne navrhnuté pre detskú hru a pre nič iné nemalo byť, aj autor povedal, že to nie je "typeface").
4. ak bude rozhodovať škola, tak tipujem, že tá schváli všetko.
5. ja nie (za súčasného stavu) :lol:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2007 10:45

Tominator píše:
Čo tu tak prezerám moja práca je celkom v poho.
A to je práve chyba, Tomi. Stáva sa to aj mne, stáva sa to hádam všetkým - svoju prácu si idealizujeme a nepripúšťame si, že má chyby. Lenže z podľadu druhej, tretej, či štvrtej osoby tá práca vôbec nevyzerá dobre, obsahuje hrubé chyby a niektoré veci sú vyslovene nedomyslené.

Vždy sa musíš sám seba opýtať, pre koho je stránka určená? Pre mňa, pár mojich priateľov, alebo ľudí zo všetkých kútov sveta? Ak je pre mňa, grafiku a dizajn udržujem v minimálnej možnej miere. Je to v podstate zbytočná práca. Ak robím web aj pre nejaký úzky okruh ľudí, musím sa pýtať na ich názor a vo väčšine prípadov sa ním aj riadiť (alebo obhajovať vlastné rozhodnutia a vtĺcť im ich do hlavy).

Ak je však stránka určená pre širokú verejnosť, nestačí sa riadiť vlasným úsudkom, alebo nápadmi pár priateľov. Vtedy sa treba podvoliť tzv. webovým zvyklostiam. Na tie sú ľudia rokmi zvyknutí a či už sa týkajú dizajnu, grafiky alebo ovládacích prvkov, ich použitím nespravíš chybu.

Na webe je zvyk používať len pár fontov (viď. Fontotéka od dgx), Comic Sans medzi ne nepatrí. EDIT: Teraz som si všimol, že tam je aj Comic Sans, tak si ho odmysli :lol: . Nie vážne, na koľkých serióznych weboch (blogy 13-ročných dievčat nie sú seriózne weby) si videl Comic Sans?

Postupom času ľudia prišli na to, že ak je na webe dlhý súvislý text, nikto ho nečíta. Preto je webovský text rozdelený na krátke odstavce, pomedzi ktoré "plávajú" fotografie (float: left/right;). Medziriadkové a medzihláskové medzery sú väčšie, text doslova "dýcha".

A napokon, či už použiješ iframe, alebo nie, je to tvoja vec. Dnes sa však už prakticky nepoužíva, pretože ho dávno prekonali iné nástroje. Ale pamätaj na jedno - ak niečo (ne)používa veľké množstvo ľudí, majú na to svoj dôvod. Najčastejšie ten, že si uľahčujú prácu. A potom sú tu ľudia, ktorí presne vedia, kde aký nástroj použiť a prečo. Na tvojom mieste by som radšej ostatným ľuďom zakázal prístup na ten webserver a miesto iframu použil štandardnejšie metódy (ďalšia vec je, či naozaj tvoj zdrojový kód obsahuje niečo prevratné, čo by zásadným spôsobom mohlo ovplyvniť chod ľudstva a budúcnosť webu, a je teda objektívny dôvod mať to zaheslované ;-) ).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2007 19:46

moj nazor na sukromie kodu=open sorce proste mozes dat to hocikomu...ked to vies spavne napisat a skomplikovat ludom citat po tebe kod thak tym lepsie...ved uz thakmer vsetko co treba okolou webu uz je davno odhalene a za mensie usilie aj na nete







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.07.2007 21:25

no p360t fakt dobrý názor, vychádzaj však z toho:
1. obsah stránky je z www.zstajovpp.edu.sk a ten musí ostať v nezmenej podobe (bohužiaľ)
2. obsah stránky nie je iba pre dospelých
3. predpokladám že bude na školskom serveri a tam ma prístup temer každý, teda pomaly 90% pravdepodobnosť kopírovania, takže na šk. serveri budem mať iba index.php a "obslužné moduly" (stránky, funkcie, scripty, moduly, ...) budú na inom serveri
4. zmení to chod ľudstva pretože tam je aj el. žiacka knižka (na slovensku temer neznámy pojem)
5. ale máš pravdu že hodnotiť seba a hodnotiť iných je rozdiel
6. zmenil som logo :D
7. kmsa keď niečo poriadné vymyslíš stiahnem si, ok?

---------------------
p360t vážim si ťa viac máš fakt dobré názory (úprimne)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.07.2007 21:48

Teraz nechápem - obslužné skripty nebudú na školskom servery? A to prečo, bojíš sa, že ti ich učitelia ukradnú? Proste ak budú mať k ftp-čku prístup len poverení ľudia, tak sa nemusíš báť, že ti ukradnú tie tvoje super skriptíky, ľudia uvidia len výstup - a je jedno na ktorom servery to bude.

To logo - zmenil si ho k horšiemu, cestuješ späť v čase, keby v 80tych rokoch existoval web, tak by mal presne také logo. Neviem prečo, ale začínam mať pocit, že súčasná stránka nie je taká zlá oproti tej tvojej, nechceš urobiť niečo poriadne? A asi sa urazíš, ale fakt si nemyslím, že tvoj "update" stránky je updatom, po stránke grafickej určite nie - ak to nevieš urobiť lepšie, nemôžeš to nechať na niekoho šikovnejšieho zo školy?

A na tej tvojej "skúšobnej" stránke ti trošku blbne pätička, aspoň mne vybieha ten text z nej.

Ale aspoň že máš administráciu "ošetrenú" :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.07.2007 14:22

j lenže nielen učitelia ale aj žiaci, ktorý pred tým robili niečo na serveri, a ja mám tiež nejaký pocit o tebe (neurazil som sa) a nieje najlepší (pozrúc tvouju stránku a príspevky) ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2007 15:21

Ok, ako myslíš, keby mi to bolo jedno tak ti tu asi nepíšem x príspevkov, ale vidím že o rady nestojíš. Vieš, možno nie som diplomat ako p360t, ja ti nebudem hovoriť aký si skvelý, keď to pravda nie je. Poviem ti, kde máš chybu, čo to je za chybu, prečo by si to tak nemal robiť a buď sa zlepšíš alebo nie.
Moje príspevky s tým čo viem nesúvisia, je to môj spôsob vyjadrovania.
A hej, moja stránka čo mám tu v profile nie je dokonalá, je to moja druhá stránka v živote ktorú som robil, prvá na ktorej som použil css pozicovanie a php. Pracujem na svojej novej stránke, len nemám čas, ale napriek tomu sa za ňu nehanbím. Kód nie je síce "poupratovaný", ale snažil som sa a je to lepšie ako väčšina čo som videl.
Jo a ešte poznámka - použil som tam php práve preto, že som dal na rady a uvedomil som si, že to je lepšie ;)

K tomu prístupu žiakov na server - nie je problém im obmedziť prístup k zdrojákom tej stránky, to je detail.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 26.07.06
Prihlásený: 20.03.16
Príspevky: 1378
Témy: 90
Bydlisko: Slovakia-Ko...
Príspevok NapísalOffline : 22.07.2007 16:31

ja byt tominato thak si pouvayujem azyamzslim sa nad tym co sa moyem noveho mnaucit a nie ako mozem okaslat kazdeho a mysliet si aky som superman ze...shaggy ti dava dobre rady a ty to mas v trubke







_________________
CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.07.2007 9:18

j lenže ja už ani neviem ako to mam zrobiť pre mňa sa zdá nemožné vymyslieť tak melé logo aby malo aj hĺbku a keď ho vyrobím shaggy povie nie. mením vzhľad shaggy povie nie. ja ani neviem ako si to predstavuje , a neviem ako by to spravil on. Mám rad kritikou, pomôžu napr. p360t:
Kód:
A to je práve chyba, Tomi. Stáva sa to aj mne, stáva sa to hádam všetkým - svoju prácu si idealizujeme a nepripúšťame si, že má chyby. Lenže z podľadu druhej, tretej, či štvrtej osoby tá práca vôbec nevyzerá dobre, obsahuje hrubé chyby a niektoré veci sú vyslovene nedomyslené.
ani ma moc nepochválil ale povedal že to nieje v poho. zatiaľ čo shaggy povie nie, a nedáva nádej. Nechcel som ťa shaggy uraziť ani ti niečo vyčítať, fakt sorry, ale je to temer nemožné zrobiť niečo čo sa ti páči. Nech sa snažím akokoľvek. tak povedz ako si to predstavuješ a nie iba "nie" alebo "zlé"


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako voliť vzhľad?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.07.2007 13:09

Ale ty pochop, že to je tvoja práca nie moja. Ja nebudem robiť robotu za niekoho iného! Ak mi zaplatíš, poviem ti čo by sa mi páčilo, zatiaľ ti len radím, či si urobil dobre to logo.
Pozri, ak nie si dosť kreatívny na to, aby si vymyslel logo, tak to nerob, nie každému je súdené venovať sa tejto oblasti. Ja neviem kresliť, preto nekreslím. Neviem spievať, preto nespievam. A nebudem sa pýtať operných spevákov, čo mám robiť.
Ty si vymenil jedno škaredé logo za druhé škaredé, tak čo ti na ňom mám pochváliť?
Pozri si stránky nejakých škôl (nie amatérske stránky) a zistíš, ako to má vyzerať. Vyskúšaj napr stránky STU, Univerzity Komenského (eh, tú radšej tá je po redizajne otrasná...) a uvidíš ako majú vyzerať stránky a logo.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 72 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako ma vzhlad C programu

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

323

18.03.2015 19:48

Venco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Koho (ne)voliť?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

53

7036

22.06.2006 10:36

FPS_Breaker Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Prezident 09: Koho pôjdete voliť?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

80

4502

23.03.2009 22:31

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ísť, či neísť voliť. To je otázka!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

55

4782

16.06.2006 9:29

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V Česku dnes po štyroch rokoch opäť začnú voliť posla

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

10

1192

06.06.2006 22:21

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vzhlad

v Operačné systémy Microsoft

0

381

18.07.2011 13:32

niXo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vzhľad

v Operačné systémy Microsoft

6

619

20.03.2008 22:21

Romi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vzhlad visty

v Operačné systémy Microsoft

26

771

23.05.2009 22:55

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vzhlad Windows

v Operačné systémy Microsoft

6

651

19.05.2008 13:17

bhg Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoooc vzhlad

v Redakčné systémy

8

935

20.07.2006 21:25

Vandrak23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ubuntu vzhlad

v Operačné systémy Unix a Linux

18

1942

18.10.2008 14:17

Watik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Youtube vzhlad

v Služby a webstránky

6

456

10.11.2012 11:22

misko2634 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozbitý vzhľad :(

v HTML, XHTML, XML, CSS

12

705

10.08.2008 16:59

jefitto Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vzhlad okien

v Operačné systémy Microsoft

0

449

21.09.2007 3:32

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ciastocny new vzhlad

v Operačné systémy Unix a Linux

8

657

20.10.2008 21:21

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový vzhľad YouTube

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Služby a webstránky

36

1444

31.01.2013 11:42

iawim Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra