[ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 08.01.2007 17:12 | pomoc so strankou

Potrebujem helpnut (uz hadam nebudem viac otravovat)
takto zatial vyzare moja stranka:
http://server6.theimagehosting.com/imag ... ge.a0d.jpg
a tu je zdrojovy kod:
Kód:
<html>
<head>
<title>INW main page</title>
</head>
<body bgcolor="#9fc3b4" alink="#53826f" vlink="#9fc3b4" text="" link="#9fc3b4">
<center>
 <a href="mainpage.htm"><img src="images/backhead.gif" width="800" height="85" alt="backhead (1K)" /></a><br>
 <img src="images/separator.gif" width="800" height="8" alt="separator (1K)" /><br>
 <table align="center" bgcolor="#9fc3b4" width="800" cellpadding="0" cellspacing="0">
 <td valign="top">
 <img src="images/navigation.gif" width="170" height="40" alt="navigation (1K)" />
 </td>
 <td valign="top">
 <a href="articles.htm"><img src="images/articles.gif" width="126" height="28" alt="articles (1K)" />
 </td>
 <td valign="top">
 <a href="pictures.htm"><img src="images/pictures.gif" width="126" height="28" alt="pictures (1K)" />
 </td>
 <td valign="top">
 <a href="tutorials.htm"><img src="images/tutorials.gif" width="126" height="28" alt="tutorials (1K)" />
 </td>
 <td valign="top">
 <a href="design.htm"><img src="images/design.gif" width="126" height="28" alt="design (1K)" />
 </td>
 <td valign="top">
 <a href="download.htm"><img src="images/download.gif" width="126" height="28" alt="download (1K)" />
 </td>
</table>
</center>
</body>
</html>


ako tam pridat CSS? pretoze s toho co mi nasiel google som :shit: pochopil


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137 | 137
Bydlisko: Slovakia - ...
NapísalOffline : 08.01.2007 17:16 | pomoc so strankou

Kód:
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css" />


a daj to do head


_________________
Zivot je jednoduchy , staci sa rozhodnut a neobzerat sa spat. Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 17:20 | pomoc so strankou

cize vlastne musim vytvorit novy CSS dokument, do ktoreho budem pisat vsetky prikazy. Chapem to spravne?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 24.09.06
Prihlásený: 15.07.23
Príspevky: 1427
Témy: 37 | 37
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 08.01.2007 17:23 | pomoc so strankou

imnotwhafo píše:
cize vlastne musim vytvorit novy CSS dokument, do ktoreho budem pisat vsetky prikazy. Chapem to spravne?

ano
tiez mozes pouzit interne cez tag <style type="text/css"></style>
alebo priamo pre tag napr. <p style="color:red;"></p>


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 17:26 | pomoc so strankou

a nemate niekto nejaky zoznam css prikazov aj s tym co co robi?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.06
Prihlásený: 09.09.08
Príspevky: 337
Témy: 26 | 26
NapísalOffline : 08.01.2007 17:29 | pomoc so strankou

http://www.jakpsatweb.cz/css/index.html ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 08.01.2007 19:55 | pomoc so strankou

Diki vsetkym uz mi to konecne vsetko ide a konecne som pochopil CSS.
postcriptum - nejak sa mi zacala pacit ta kombinacia pri tvoreni webu: Notepad - Firefox :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 18.12.06
Prihlásený: 23.03.23
Príspevky: 336
Témy: 48 | 48
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 08.01.2007 21:03 | pomoc so strankou

nj, mne sa paci kombinacia apache - notepad - firefox :)


_________________
PC1: Ryzen 5900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900 XT Special Edition 16G (hackintosh work / Win hry)
PC2: Ryzen 3900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE PULSE Radeon 5600XT (hackintosh work)
PC3: MacBook AIR M1 256 GB (remote work)

MOTD : "Na živote milujem rozmanitosť. Každý deň ma naserie niekto iný."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.06
Prihlásený: 09.09.08
Príspevky: 337
Témy: 26 | 26
NapísalOffline : 08.01.2007 21:06 | pomoc so strankou

trochu OT. Mne zas Apache, Dreamveawer, Opera :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 20.01.2007 11:08 | pomoc so strankou

tak, novy problem:
Ked umiestnim vedla seba dva obrazky napr:
Kód:
<a href="articles.html"><img src="images/articles.gif" width="150" height="30" alt="articles" border="0"/></a>
  <a href="work.html"><img src="images/work.gif" width="150" height="30" alt="work" border="0"/></a>

vzdy sa mi medzi obrazkami vytvori mala medzer, ktora sa da odstranit, len ak tie obrazky umiestnim do tabulky. Ale ja to chcem v div-e. Ako na to?
Nechcel som sa pytat ale uz som mal kvoli tomu nervi lebo sa o to pokusam uz tyzden. :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.11.06
Prihlásený: 31.12.07
Príspevky: 677
Témy: 9 | 9
NapísalOffline : 20.01.2007 11:13 | pomoc so strankou

nemáš v css anchor alebo image nejak naštýlovaný aby tam dávalo medzeru?

OT: ja mám rad kombináciu pspad+apache+paint shop pro+firefox :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 20.01.2007 11:18 | pomoc so strankou

O tom dost pochybujem, lebo zatial mam v css len body a nadpisy hx.
Jedine ze by to bola default hodnota.
//edit: tie medzeri niesu len zhora, na vsetkych ostatnych stranach su :jaw:
//edit 2: nefunguje ani toto:
Kód:
img {border: 0px; margin: 0px; padding: 0px;}

//edit3: PROSIM NEVIE MI NEKTO PORADIT???? :cry:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.12.06
Prihlásený: 01.03.13
Príspevky: 239
Témy: 20 | 20
Bydlisko: Krásno n/Ky...
NapísalOffline : 20.01.2007 16:32 | pomoc so strankou

Kód:
<html>

<head>
<style type="text/css">
img { float: left;}
</style>
</head>

<body>
<a href="articles.html">
<img src="images/articles.gif" width="150" height="30" alt="articles" border="0" /></a>
<a href="work.html">
<img src="images/work.gif" width="150" height="30" alt="work" border="0" /></a>
</body>

</html>


a IE nemam rad :filth:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 20.01.2007 16:50 | pomoc so strankou

tak to mi akurat pohadzalo vsetky obrazky dolava a medzery tam zostali :(
Ps pouzivam firefox 2
//edit: no uz som to vyriesil pomocou pozicovania, aj ked nevim ci je to prave najlepsi sposob :loony:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45 | 45
Bydlisko: ZA
NapísalOffline : 20.01.2007 17:25 | pomoc so strankou

imnotwhafo píše:
tak to mi akurat pohadzalo vsetky obrazky dolava a medzery tam zostali :(
Ps pouzivam firefox 2
//edit: no uz som to vyriesil pomocou pozicovania, aj ked nevim ci je to prave najlepsi sposob :loony:

skus dat do CSS pre img: padding 0; alebo margin 0;


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 20.01.2007 17:31 | pomoc so strankou

pozri par prispevkov nahor


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45 | 45
Bydlisko: ZA
NapísalOffline : 20.01.2007 17:36 | pomoc so strankou

imnotwhafo píše:
pozri par prispevkov nahor

ah sry :oops:
a skusal si to nadefinovat pre 'a'?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 20.01.2007 17:43 | pomoc so strankou

ani to nepomaha, necham to napozicovane


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.12.06
Prihlásený: 01.03.13
Príspevky: 239
Témy: 20 | 20
Bydlisko: Krásno n/Ky...
NapísalOffline : 20.01.2007 18:22 | pomoc so strankou

imnotwhafo píše:
tak to mi akurat pohadzalo vsetky obrazky dolava a medzery tam zostali :(
Ps pouzivam firefox 2
//edit: no uz som to vyriesil pomocou pozicovania, aj ked nevim ci je to prave najlepsi sposob :loony:


hmm..mno ja mam tiez FF 2 a zobrazuje mi to takto

s floatom:

pomoc so strankou

bez floatu

pomoc so strankou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 18.12.06
Prihlásený: 23.03.23
Príspevky: 336
Témy: 48 | 48
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 22.01.2007 14:09 | pomoc so strankou

ludia ved tocha rozmyslajte, vy medzi tie obrazky davate medzeru, ale normalnu medzeru ako medzernikom myslim. takze skus pouzit daco taketo

Kód:
<img src="img.jpg" width="120" height="76" /><img src="img.jpg" width="120" height="76" />


_________________
PC1: Ryzen 5900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900 XT Special Edition 16G (hackintosh work / Win hry)
PC2: Ryzen 3900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE PULSE Radeon 5600XT (hackintosh work)
PC3: MacBook AIR M1 256 GB (remote work)

MOTD : "Na živote milujem rozmanitosť. Každý deň ma naserie niekto iný."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Napísal autor témyOffline : 22.01.2007 16:29 | pomoc so strankou

nj, fakt to funguje. Diki. Taka blbost by cloveka nenapadla.(jedina nevyhoda potom je, ze v jednom riadku je strasne dlhy kod)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
pomoc so strankou

Registrovaný: 18.12.06
Prihlásený: 23.03.23
Príspevky: 336
Témy: 48 | 48
Bydlisko: Nitra
NapísalOffline : 22.01.2007 17:10 | pomoc so strankou

to teba trapit nemusi, prehliadacu je uplne jedno ci mas vsetok kod pozlepovany dokopy alebo krasne oddeleny ;)


_________________
PC1: Ryzen 5900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 6900 XT Special Edition 16G (hackintosh work / Win hry)
PC2: Ryzen 3900X, Gigabyte X570 Aorus elite, G.SKILL 32GB RAM CL16 Trident Z, 2x Samsung 970 EVO PLUS 500 GB M2, SAPPHIRE PULSE Radeon 5600XT (hackintosh work)
PC3: MacBook AIR M1 256 GB (remote work)

MOTD : "Na živote milujem rozmanitosť. Každý deň ma naserie niekto iný."
 [ Príspevkov: 22 ] 


pomoc so strankou



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pomoc so strankou

v Frontend

1

446

06.06.2013 22:32

shaggy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pomoc so strankou

v Ostatné

1

920

11.01.2007 20:46

xyz

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

FACEBOOK pomoc z stránkou

v Ostatné

2

441

11.12.2012 21:37

shaggy

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pomoc z mojou strankou !!!

v Frontend

2

772

19.04.2007 15:28

javo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Skúsenosti so stránkou

v Diskusia

0

488

05.11.2018 8:35

cayz

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem so strankou

v Frontend

13

812

04.11.2007 21:33

SnakeBack

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem so strankou

v Frontend

2

516

07.07.2009 8:36

Drvo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so stránkou

v Ostatné

2

680

30.03.2009 14:50

jablko05

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problemy s prvou strankou

v Frontend

8

962

02.12.2006 13:39

zeto750

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problémy se stránkou začátečníka

v Frontend

20

1192

09.05.2008 9:58

pa3ck

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Skusenosti so strankou salomonishop.com

v Obchody, reklamácie a právo

5

2811

02.01.2019 14:09

Ivan-K

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ochrana dieťaťa pred nevhodnou stránkou

v Sieťové programy

6

824

17.04.2017 21:54

tairikuokami

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Facebook už treťou najnavštevovanejšou stránkou sveta

v Novinky

13

1055

31.12.2010 16:47

emer

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém zo zväčšenou stránkou vlastnej časovej osi na FB

v Internet, služby a sociálne siete

0

418

12.02.2020 15:23

drawtt

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

v Frontend

12

2645

30.06.2010 18:58

Flety

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Opera 10.10 a problem so strankou

v Ostatné programy

3

640

18.02.2010 12:58

p360t



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF