Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 15:26

ahoj, minule som "dostal po nose" že tu sa riešia konkrétne problémy a nedávajú sa tu rady ako začať a podobné. to si ma každý naštudovať sám.
design v html už celkom ovládam a preto by som chcel ísť ďalej.
Chcem sa spýtať ako je to s webom, ktorý sa designuje cez PhotoShop?
Časti stránky robím v PS a potom pomocou html zostavím stránku. Ale ako je to v prípade, keď si celú stránku navrhnem v PS? Potom len divami nastaviť kde ma byť text? Pretože na stránke quatro, mi to príde, ako keby ten layout bol rozdelení na kopec menších obrázkov...nejaký stručný postup alebo link na dobrý tutoriál ???
Kód:
http://www.quatro.sk/

Ďakujem za vaše odpovede, a kto nie je ochotný poradiť, prosím nech to tu zbytočne nevypisuje :)







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.09
Prihlásený: 07.10.13
Príspevky: 63
Témy: 20
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 16:31

neviem ci ta spravne chapem, ale asi to mas tak ze si dostal projekt PSD a chces ho nakodit do HTML?

tak si jednoducho postupne kodis html od hora az dole, neviem ci konkretny tutorial existuje kedze kazdy navrh je specificky vseobecne:
1. z navrhu si zistis sirku celej stranky, nastavis nejaky obalovaci DIV s tou sirkou
2. mas tam logo tak si z projektu ulozis logo ako samostatny obrazok a do html ho das ako IMG,
3. je menu, tak si ho nakodis ako oznam, cez CSS mu dodas spravne vlastnosti textu, obrazok pozadia atd.

takto postupujes s celym webom, cez CSS si spravne nastavis poziciu farby a celkovo styly a tym docielis celkovy vzhlad stranky

urcite to nie je tak ze teraz z navrhu vo photoshope si ulozis pozadie bez textu a zacnes tam text aplikovat cez absolutne pozicovane DIV... to by bolo dost nechutne :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 17:39

AReYco - už dlhšie sa chystám napísať článok pre začiatočníkov o tom, ako kódovať. Teraz je najvyšší čas sa do toho pustiť.
Zjednodušene - pozrieš sa na stránku a vidíš jednotlivé bloky (myslené abstraktne) - hlavičku, obsah, ľavý/pravý panel, pätičku atď.
V tých jednotlivých blokoch si urobíš ďalšie, podľa toho ako potrebuješ, aby si stránku napasoval na ten dizajn, ktorý si si navrhol.

To čo vidíš na stránke quatro.sk - aj oni tak postupovali, ale ich kód nepatrí medzi najlepšie. Najjednoduchšie bude, ak si popozeráš viac stránok (začni jednoduchšími) a budeš sa snažiť pochopiť, načo slúži konkrétny kód.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 18:36

Vinikajuci serial rozdeleny do styroch casti najdes tu
http://www.tutorials.cz/clanek1330-jak- ... ast#clanky
Ja som to podla toho kedysi davno aj urobil :-) takze drzim palce

Mam toho viac ale ostatne uz len v english







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 18:51

Na tutorials.cz je možno všetko, ale dobré návody o kódovaní webov určite nie. Okrem toho obkecávania sa tam venujú množstvu nepodstatných vecí, ktoré začiatočníkom nepomôžu.
Tu ti stačí iba dobré abstraktné myslenie (že si budeš vedieť v hlave rozložiť stránku na jednotlivé "bloky") a ak máš problémy so základmi HTML, tak skús JPW







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 19:05

Kazdy nie je genius tvojho formatu, ze mu staci len abstraktne myslenie (inac tuto radu si musim zapamatat). Podla mna su tie clanky dobre a zrozuminitelne,kazdy kto to
cital to len chvalil, ale chapem, ze ten tvoj co "ides napisat" bude lepsi :-)
jakpsatweb.cz ?
Kde tam najdes ako narezat a nakodovat layout ??? .... a to je presne to co sa pytal







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 19:30

A ty v tom článku vidíš ako narezať a nakódovať layout? Ja nie, vidím tam iba obšírnejšie napísané to, čo nájdeš pekne vysvetlené napr. na jpw.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.06.2010 19:37

Ďakujem shaggy, scrysurn a pa3ick dobre ste to pochopili :)
Shaggy keď mi niečo vypadne z html :) tak automaticky hľadám na jakpsatweb... a už pri klasickom html a pomocou css sa snazim si stranku vzdy predstavit na "časti" ako je hlavička menu, obsah, päta.... do takých blokov s ktorými potom pracujem :) Vďaka chalani za tipy.... uvidím, čo mi z toho vyjde :D a shaggy teším sa na článok :)







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 19:46

Ale ja som predsa napisal ze sa jedna o serial pozostavajuci zo 4roch casti kde toto je uvodny clanok.
Hned hore mas odkazy na cast 2,3,4 a dokonca este aj 5 co najdes v kontexte.
Uplne podrobne a podla mna velmi dobre a zrozumitelne je tam popisovane vsetko od zakladov HTML, vlastnosti CSS pokracuje navodom ako rezat a exportovat z PS, dalej ako zoskupovat a stylovat jednotlive bloky, podrobne o menu az po finalne nakodovanie.
Ja som podla toho robil prve stranky z PS do HTML a uplne v pohode sa to da podla toho naucit....
Nechapem co viac mozes este chciet ? resp. zakladatel temy

Samozrejme suhlasim ze JPW je biblia kazdeho zaciatocnika a nodcenitelna a prehladna prrucka HTML a CSS najma jedina svojho druhu co sa CSS vlastnosti tyka i ked je ten web zastaraly.

EDIT:
Este jedna rada na zaciatok odporucam vyuzivat 960grid system, ktory obsahuje templaty aj pre PS aj pre HTML,CSS pomoze ti to doatat do oka aj do ruk. Jednak sa ti podla toho v PS bude dobre robit a da sa to potom na zaklade CSS template aj rychlo nakodovat.
Ja to pouzivam dodnes, len uz som si za ten cas ten grid poupravoval podla seba :-)







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 01.09.08
Prihlásený: 18.10.18
Príspevky: 442
Témy: 108
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.06.2010 21:37

jasne pa3ick... preštudujem :) a uvidím čo z toho tutoriálu (všetkých častí) sa naučím... ešte raz ďakujem - presne takéto odpovede som potreboval :)







_________________
PC zostava: CPU Intel Core i3-540, MB Gigabyte P55-UD3L, RAM Kingston 4GB DDR3 1333MHz, GPU MSI Radeon R7 260X 2GB DDR 5,
HDD Samsung 7200RPM 2,5 TB, zdroj ATX 400w, monitor ASUS VW222U 1680x1050, GraphicTablet Wacom Bamboo pen & touch, mouse CONNECT IT Biohazard
NB: HP Pavilion dv5 1199, NBmini: ASUS EeePC 1101HA, Smartphone: Orange San Remo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.01.10
Prihlásený: 16.12.15
Príspevky: 86
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 22:35

2 pa3ick: ohladom toho 960GS ake templaty mas na mysli? ja som prisiel len na "teoriu" a tie zvisle pruzky, su tam aj nejake konkretne templaty ci tie pruzky si tym myslel? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 27.11.09
Prihlásený: 10.05.13
Príspevky: 254
Témy: 24
Príspevok NapísalOffline : 29.06.2010 22:52

Pozri do temy, ktoru som zakladal
http://www.pcforum.sk/webdesign-trendy- ... 93053.html

su tam linky a aj tutorialy popripade google :-)

Tie pruzky su template pre Photoshop, alebo iny graficky editor, ale mas tam aj CSS framework ktory pouzivas na nastylovanie layoutu.
Tazko ti to tu vysvetlim lebo to nie je na par riadkov a je to off topic...







_________________
NIKDY NEHOVORÍM, ŽE SA NIEČO NEDÁ UROBIŤ, LEBO VŽDY SA MOŽE NÁJSŤ BLBEC, KTORÝ NEVIE ŽE SA TO NEDÁ A UROBÍ TO !
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako postupovať so stránkou, keď je hotový layout v PS

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2010 18:58

Ešte teplý článok: http://sixrevisions.com/tutorials/web-d ... te-design/ škoda, že EN


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako postupovat

v Ostatné

9

702

16.02.2008 11:37

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako postupovat pri PNke

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

2

1668

30.10.2020 6:09

okooko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mrzne PC...Ako postupovat?

v Pamäte

3

660

21.12.2010 1:33

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako postupovat pri kradeži telefonu.

v Krčma

16

2444

06.07.2009 9:27

prami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zistim aku mam sietovku a ako ju nainstalovat ked nic ku

v Operačné systémy Microsoft

9

1184

03.01.2007 17:35

marian100 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Firefox 13 je hotový

v Novinky

15

742

05.06.2012 21:45

sicak. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa vola port ked mam....

v Siete

2

630

08.01.2010 23:35

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako preinštalovať ked nemám inštalačné CD

v Operačné systémy Microsoft

5

1779

05.09.2011 2:39

koviniak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook (hotový) alebo PC (skladaný)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

55

966

22.05.2015 16:02

Lwik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako naštartovať notebook keď nemám štartovací kombik

v Biosy a ladenie výkonu

4

627

27.12.2016 17:04

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako spustim myš ked mi prestane isť?

v Externé zariadenia

17

718

25.08.2015 19:34

holubbn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na odinstalovanie XP, ked nic nefunguje

v Operačné systémy Microsoft

4

730

15.03.2009 11:00

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako optimalizovať pre IE6 keď ho nemám?

v Ostatné

4

584

09.09.2008 17:59

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dam windouws Xp ked mam Sata zbernicu ?

v Operačné systémy Microsoft

8

672

02.09.2008 21:30

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako internet v Starom Meste BA ked nemam optiku?

v Poskytovatelia internetu

3

683

24.11.2009 16:25

kubki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa pripojim na zaheslovanu wifi ked poznam heslo?

v Siete

6

770

15.02.2010 15:48

REG Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra