Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 14.08.06
Prihlásený: 12.01.21
Príspevky: 123
Témy: 6
Bydlisko: tam kde zro...
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2007 23:03

Čafte,

Už dávnejšie som tu chcel predstaviť Zen-Cart, ale nebolo kedy. Teraz však je ten správny čas.
Zen-Cart, je GNU/GPL projekt vo verzii 1.3.7 elektronického obchodného systému. Celá inštalácia, ako aj dnes už u skoro všetkých GNU/GPL rozsiahlejších projektov je automatická a vyžaduje iba vyplnenie základných nastavení, ako sú informácie o databáze, kde sa bude inštalovať, cesta k umiestneniu súborov, vytvorenie admin účtu a doplňujúce informácie a bežne zdatnému užívateľovi, nezaberie viac ako 5-10 minút (čas neobsahuje nakopírovanie súborov). Zároveň tento elektronický obchod umožňuje spojenie registrácie pre phpBB a Zen-Cart. Zároveň obsahuje postranný box, kde sa zobrazuje 5 posledne pridaných odpovedí vo fóre.
Celý koncept obchodu vychádza z OS-Commerce, od ktorého sa odtrhla časť vývojárov a vydali sa vlastnou cestou. Posudzovanie, ktorý z týchto systémov je lepší, je minimálne hlúpe, pretože v dnešných verziách sú si tieto systémy ešte tak podobné, že niektorý šikovnejší užívatelia jednoduchým zásahom do kódu prerábajú moduly pre obe platformy.
V základnej inštalácii, je implementovaný modul PayPal. Je to výborný modul pre príjem platieb cez internet, ale z finančných dôvodov sa ho neoplatí v našich podmienkach používať.
Úprava vzhľadu obchodu je viac-menej štandardná. Základná úprava vzhľadu sa dá vykonať cez stylesheet.css. Väčšie úpravy, sa potom vykonávajú zásahom do kódu html a php, hlavne v template súboroch, ktoré majú predponu tpl_ a sú všetky sústredené v priečinku templates.
Na domovskej stránke sa dá stiahnuť veľa rozšírení a pomôcok, ktorých implementácia, je poväčšine jednoduchá, avšak keďže ako u ostatných GNU/GPL produktov sú niektoré rozšírenia vyvíjané samostatne, po väčšinou nadšencami, môže sa vám veľmi ľahko stať, že po nainštalovaní rozšírenia, vám prestane fungovať, niektoré z predchádzajúcich už inštalovaných rozšírení.
Obchod umožňuje veľa nastavení, už v štandardnej výbave. Medzi najhlavnejšie „funkcie“ patrí samozrejme predaj produktov. Typ produktov, môže byť „general“ (klasické veci), alebo „documents“ (rôzne súbory, e-knihy, a podobne). Tieto produkty sa daju radiť do kategórií, azda najrozsiahlejší obchod, ktorý som videl fungovať, mal 92 000 kategórií a nachádzalo sa v ňom viac ako 3 000000 produktov.
Na všetky produkty sa dá nastaviť akcia, zľava, výpredaj, alebo aj množstevná zľava. Ceny sa ďalej dajú riadiť podľa atributov, ktoré môžu byť na seba naviazané a prepojené. Všetky produkty, môžu byť zároveň závislé na množstve na sklade a po vypredaní, je automaticky zablokovaná možnosť kúpy, až do doplnenia na sklad. Samozrejme táto možnosť sa dá vypnúť.
V obchode sa dajú nastaviť aj Kupóny na zľavu a Darčekové kupóny. Dajú sa vytvárať rôzne skupiny užívateľov, z rozdielnymi cenami.
Všetko to je nastaviteľné, cez prehľadného admina.
Toto je iba základný popis toho, čo sa dá s týmto obchodným systémom vybudovať. Pre Česko a Slovensko existuje podpora, ktorá je jedna z najaktívnejších medzi lokálnymi podporami pre obchodný systém Zen-Cart.

ak máte niekto záujem stiahnuť zen-cart
môžete ho stiahnuť odtiaľto

Otázky dávajte sem, ak budem vedieť, odpoviem.







_________________
...všetko sa dá vyriešiť, iba treba vedieť ako...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 23.01.13
Príspevky: 78
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2007 16:53

Ja rád skúšam nové RS. Inak mi aj nedávno kamoš hovoril že je good.

1.Odkazy na SK & CZ podporu? (už som našiel http://www.zencart.cz )
2. Má aj vlastné fórum, alebo iba využíva phpbb?
3. Treba sa moc rípať v ochrane, alebo je od základnej inštalácie dobre zabezpečený.
4. Podľa tvojho názoru. Aké ma výhody a nevýhody oproti iným e-obchodom?
5. Ako dlho máš s ním skúsenosti?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137
Bydlisko: Slovakia - ...
Príspevok NapísalOffline : 09.04.2007 18:11

myslim ze sa skor treba zaoberat prichadzajucim osCommerce 3 , uz su na svete prve beta verzie, mozno je to hezky napad ale pochybujem ze ma v dnesnej dobe taku velku podporu ako osC
//ale vyskusat vyskusam







_________________
Zivot je jednoduchy , staci sa rozhodnut a neobzerat sa spat. Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 14.08.06
Prihlásený: 12.01.21
Príspevky: 123
Témy: 6
Bydlisko: tam kde zro...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.04.2007 22:46

Kyborg píše:
Ja rád skúšam nové RS. Inak mi aj nedávno kamoš hovoril že je good.

1.Odkazy na SK & CZ podporu? (už som našiel http://www.zencart.cz )
2. Má aj vlastné fórum, alebo iba využíva phpbb?
3. Treba sa moc rípať v ochrane, alebo je od základnej inštalácie dobre zabezpečený.
4. Podľa tvojho názoru. Aké ma výhody a nevýhody oproti iným e-obchodom?
5. Ako dlho máš s ním skúsenosti?


Caf, nechcel som robiť reklamu, tak som podporu neuvádzal, ale nebolo to až tak ťažké nájsť :)

V prvom rade Zen-cart je e-shop a nie RS, prepojenie medzi phpBB a Zen-Cartom existuje, ale je využívané iba na spoločnú registráciu (iba pri registrovaní v Zen-Carte), boli nejaké pokusy to spraviť aj opačne, ale pravdupovediac ani neviem, ako to skončilo a bolo to dosť dávno.
Čo sa týka napádania tohto systému, existuje šanca napadnutia (aj som niečo čítal), ale phpBB je na tom bohužiaľ horšie.
No e-shopou, založených na GNU, nieje až tak veľa, každý z nich má nejaké výhody a nevýhody, asi najväčšou výhodou Zen-cartu je jeho podpora u nás. V podstate je veľmi málo problémov, ktoré sa nepodarý vyriešiť... (v podstate to neriešim, ktorý shop je lepší, alebo horší). Mám nejaké skúsenosti s VirtueMartom, ale zdá sa mi trochu obmedzený (nastavenia, rozšírenia...). Iné shopy som neskúšal.
Najprv som to skúšal s už uvedeným VirtueMartom a to mi zabralo dosť času, popri tom som našiel Zen-Cart a nastavenie/inštalácia mi zabrala chvýľu, tak som na neho presedlal 9/2006. To nieje až tak dávno, ale za zmienku možno stojí to, že som autorom slovenskej inštalácie ZenCartu (DB a texty do shopu prekladal niekto iný, ja som tam potom robil iba úpravy DB - čo sa týka textov, a nových rozšírení, ktoré som tam pridával a kozmetické úpravy) a takisto základného template v ňom. Momentálne pre jednu firmu dokončujem ďalši template (teda on už je dávno hotový, ale chceli si ho trošku sperzonalizovať...) a na disku mám rozrobené ďalšie.
Ak by si chcel vidieť moju prácu (ten obchod nepatrý mne), tak môžeš ísť kuknúť sem - to je práca na 3 hodiny aj s inštaláciou a nakopírovaním súborov (nakopírovanie cca 20min).
Pre mňa je dobrý tiež, ale to môže byť tým, že ho poznám...







_________________
...všetko sa dá vyriešiť, iba treba vedieť ako...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 14.08.06
Prihlásený: 12.01.21
Príspevky: 123
Témy: 6
Bydlisko: tam kde zro...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.04.2007 22:52

javo píše:
myslim ze sa skor treba zaoberat prichadzajucim osCommerce 3 , uz su na svete prve beta verzie, mozno je to hezky napad ale pochybujem ze ma v dnesnej dobe taku velku podporu ako osC
//ale vyskusat vyskusam


Čaf Javo, počul som o 3-ke, že to má byť delo, určite ho vyskúšam a možno o pol roka tu budem písať o Os Commerce :lol: - asi nie, ale jeden nikdy nevie...

...ale aj zen ničo chystá (buď to bude 1.4, alebo niečo z brusu nové, ale chceli by najprv 1.4, kde by boli niektoré veci pripravené na prechod na to niečo z brusu nové) - každopádne je tíško po pješine a to môže znamenať iba jedno ... už dlho funguje 1.3.7, ale poznám ľudí, ktorý fungujú ešte na 1.2.x a nemenili by.







_________________
...všetko sa dá vyriešiť, iba treba vedieť ako...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 23.01.13
Príspevky: 78
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 10.04.2007 21:36

Obsahuje aj partnerský/provízny systém? (niečo ako aukro.cz)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zen-Cart základný popis

Registrovaný: 14.08.06
Prihlásený: 12.01.21
Príspevky: 123
Témy: 6
Bydlisko: tam kde zro...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.04.2007 11:02

Kyborg píše:
Obsahuje aj partnerský/provízny systém? (niečo ako aukro.cz)


...ak myslíš, či má správu banerov, tak áno a celkom slušnú, dokonca to má aj internú štatistiku, koľkokrát bol banner zobrazený a koľkokrát kliknutý...







_________________
...všetko sa dá vyriešiť, iba treba vedieť ako...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zen Cart Affilate

v Redakčné systémy

0

716

03.12.2008 22:32

Hippie Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Export tovaru zo Zen Cart™

v Redakčné systémy

0

310

19.02.2014 20:00

elo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WP WooCommerce shopping cart

v Redakčné systémy

0

382

12.02.2019 14:18

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Open Cart - divná suma

v Redakčné systémy

2

486

16.06.2012 11:44

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadáme programátora pre CS-cart

v Ponuka práce

0

630

26.02.2017 11:00

rakerian Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ zakladny program

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

24

1606

31.08.2010 22:02

ado21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Základný a dynamický disk

v Operačné systémy Microsoft

2

3053

18.04.2015 15:22

Alastor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Základný doska pre R7 3700x

v Základné dosky

6

743

14.01.2020 20:55

7R7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zakladny NAS pre ac.milana do domacnosti

v Úložné zariadenia

2

578

26.08.2019 12:36

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Popis-None

v Redakčné systémy

2

599

08.12.2006 22:21

altt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Popis obrazku

v PHP, ASP

10

686

17.11.2007 12:15

legolas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Popis Diskusie

v Správy pre vedenie fóra

3

1167

07.06.2006 17:17

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Zakladny Chladic k AMD phenom II x4 965BE

v Predám

4

460

07.09.2011 16:49

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Popis VIA chipsetů

v Ostatné čipové sady

1

3032

05.03.2006 11:56

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Popis obrazka - bublina

v JavaScript, VBScript, Ajax

7

528

25.11.2012 23:18

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nefungujúci popis vo formulári

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

524

22.10.2007 11:01

brano Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra