Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 18:38

El_Silver píše:
Pozri nico...
Ja ti tvoj názor neberiem ani nevyvraciam každý má právo si svoje povedať a stáť si za tým no tak sa potom k nemu chovajú aj ľudia štátne orgány blá blá.
Ja som sa ti len snažil kus objasniť problematiku veci nič viac. Ale tak ako si to predstavuješ ty to nefunguje mnohý na to prídu skôr iný neskôr niektorý vôbec.
Keby to tak bolo tak na slovensku je o 80% menej rómov kriminalita a úmrtia by stúpli o 30% a pohrebné služby by dotovali nákup zbraní.
Jedno mi nie je jasné máš 30 rokov a polemizuješ tu o problematike veci prečo si si už tú plynovú pištoľ nekúpil ??? veď ti v tom nik ani nič nebránilo. Skús si to a sám uvidíš čo to obnáša no s tvojím prístupom skončíš najskôr v base alebo na cintoríne.
Myslím že ti už k tomu nemám čo viac povedať a nechcem to tu ďalej rozpitvávať no každopádne prajem ti veľa šťastia ak si plánuješ robiť zbroják no hlavne s rozvahou.


El silver:

Nebudem sa k tejto tému už viac vyjadrovať, lebo vidím, že to nemá význam. Plynovku mám už dávno walther p99. A neviem odkiaľ si vydedukoval s mojich vyjadrení, že by som mal hned akoby som mal plynovku alebo ostrú vystrielať všetkých rómov. Celý čas bol môj názor na napadnutie so zbranou a následnej mojej reakcii, čiže fakt sa dalej vyjadrovať nemá zmysel. Totálne to tu prekrúcate ;)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 18:42

nic neprekrucam hh, prekrucas ty, stale mas iny nazor ....to, ze si radil zaobstarat si nelegalnu zbran som nevravel v suvislosti s tym, ze by si strielal v sebaobrane, spominal som to, aby bolo vidno ake mas nazory

stale si uvedomujem, ze sa bavime o legalne drzanej zbrani, neboj sa ;) ......ono aj ked soferujes auto ktore ide na zelenu a zrazis cloveka, ktory ide na cervenu, tak zdaleka to nemas vyhrate. ak sa preukaze, ze si mohol zrazke zabranit tak pojdes sediet, a pres ne o tom hovorim. ked ti dokazu, ze si zbran nemusel pouzit, pojdes sediet (obrazne povedane, mozno podmienka ale to je jedno) ..to na margo strelby bez vahania, ked ta niekto ohrozi, je jedno ci ho strelis len do nohy, to uz je vazne ublizenie na zdravi castokrat s trvalymi nasledkami ...je to obrana, ale musi ist o primeranu obranu a tak je to pisane aj v zakone

ja sa nezastavam nasich dementnych zakonov, ale musis to brat tak ako to je ...aj ja by som sa branil, ale uvazene a nie "bez vahania", amen


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 18:59

Jeffo píše:
Ja viem ako to myslíš a chápem, ja som ti len napísal to, ak zabiješ niekoho v sebaobrane, nemysli si, že ti to prejde len tak, neviem ako by som sa zachoval ja, či by som ušiel, zakopal pod zem, ukameňoval, ubodal atď. pretože v takejto situácii som ešte nebol.


Jeffo ale ja som sa celý čas vyjadroval len v tom zmysle, že ak by ma niekto napadol so zbranou, tak s plynoukou by som zareagoval ešte skôr ako by ma on zranil strelbou s plynouky do hlavy, resp. kebyže mám ZP a legálnu zbran strelbou z nej do nôh. Pochopil by som vaše reakcie kebyže sa vyjadrím, že s ostrou by som mu strelil do hlavy, tam by sa už asi jednalo o jasné zabitie a to som sa vpredchádzajúcom príspevku na ktorý narážal aj vlad vyjadril, že aj keby som mal ZP a legálnu zbran, neoplatilo by sa v momentálne skorumpovanom systéme niekoho zabiť aj ked je to legálne zbran, ZP a sebeobrana. Aj kvôli nejasnosti v zákone. A čo sa týka plynovky a zabitia s nou, tak to si ani len neviem predstaviť, keby to bolo len trošku možné, nidy by sa voľne nepredávali od 18 vyššie nemyslíš ? Je mi jedno čo si kto myslí o mojich rečiach, ja by som to riešil takto a to , že tisíc ľudí ináč, to mi je jedno. Mal som už zopár konfliktou s rómami a vždy som to vyriešil ručne alebo slovne aj ked som mal plynovku pri sebe. Nemali na mna žiadne zbrane len tučné pupky. Nikdy som ja nevyvolal konflikt, ale keď si len tak kráčam a príde predo mna nejaký cigánsky pupkáč ktorý si pýta cigaretu a ked mu poviem že nemám on ma opluje, tak nehnevaj sa to ma naserie pretože ich drzosť v poslednej dobe nepozná hraníc. Keby si tú cigaretu pýtal trebárs s nožom v ruke a ohrozoval ma, tak ho neváham ani sekundu spacifikovať spôsobom aký som povedal. V tomto nemám zlutovanie. Bola dokonca situácia ked si cigáni začali aj do mojej priateľky lebo chceli peniaze, cigánka jej dokonca dala facku. Čo by si spravil ty ? Ja som najprv dobil jej pupkatého muža a potom som tej cigánke rozbil ksicht. Utekali ako o život a pritom kričali že si ma nájdu a že ma zabijú. Čiže viem že sú toho schopný a preto mám na vec taký názor, ale zabiť by som určite človeka nevedel. Jedine, že by ma chcel zabiť on, no najprv by som mu strelil do tej nohy a až keby to nešlo ináč a stále by môj život vysel na vlásku, tak vtedy.

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

nicobb píše:
tak si zožeň nejakú nelegálnu malorážku alebo rovno 9mm. Aj keby ti náhodou dali zbrojný pas tak určite nie na nosenie a keďže to u nás nefunguje ako v USA tak pri použití na človeka by si asi najskôr letel do basy. Ak to chceš na medveďov a možno na horšie časy ktoré nás asi tak či tak čakajú tak si zožeň ostrú, určite sú aj v tatrách nejaký mafoši čo ti ju radi predajú. Zbrojný pas na nosenie ti určite nevydajú a sklr asi zabiješ s nevystrúhanou ceruzkou človeka ako s paralizérom medveďa. A s plynovkou by si ho tiež len asi ešte viac rozzúril a to by musel byť tak 2 metre od teba aby to vôbec zaučínkovalo a to by som ťa chcel vidieť ako na neho vytasíš plynovku alebo paralizér z 2 metrov :rolleyes:


vlad ja na teba už nemám vážne slov. Ostrú nelegálnu zbran som mu poradil v súvislosti s tým medvedom !!! To že som spomenul horšie časy som myslel vojnu alebo niečo podobné, možno ti o pár rokov vbehne banda do bytu a bude ťa chcieť zabiť kvôli rohlíku. Vtedy sa zíde búchačka a v tej situácii ( vojna, revolúcia... ) asi nikto z policajtov nebude zistovať či máš ZP alebo nie, lebo nebudeš sám čo tak budú konať. Ale v prvom rade som narážal na medveda na ktorých chcel používať paralizér tak ma už vážne neštvi a neprekrúcaj ! Nikde som ho nenahováral na nelegálnu zbran aby s nou v dnešnej dobe išiel zabíjať ľudí !







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 19:01

plynovkou sa cloveka zabit da ...aj nozom sa da zabit clovek velmi lahko a nie je to zakazane predavat neplnoletym :) teda apon tie kuchynske hehh ....ved fajn, nazor mame rozdielny, to sa stava :D peace


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 19:47

Existuje ešte jedna možnosť niečo medzi vzduchom a ostrými no na sebeobranu podľa mňa tiež účinné.
http://www.youtube.com/watch?v=Fb7Jl6OEwmI

Presne tá čo je na videu + 100ks nábojov za 270€

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Sú aj menšie 4mm automaty ktoré na požiadanie rozvŕtajú hrubostennú plechovku.
Myslým že tiež by si to útočník rozmyslel.
http://www.youtube.com/watch?v=N116i9uv ... re=related

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

Sklo, stavbárksa plastová prilba, hrubostenná plechovka nič tomu nerobí problém a to je 4mm
http://www.youtube.com/watch?NR=1&featu ... tzLRsWZqkk

Ten 6mm musí byť silný škoda že nie je automat :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 17.09.11
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 1670
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 19:52

ono neviem neviem, flobertky maju obmedzeny vykon na 7,5J a vzduchovky na 16J, videl som jedno video a porovnanie, v komentaroch ludia hovorili len o tom ze ked strelis potkana vzduchovkou tak ho to prevrta a s flobertkou ho to aj kusok viac odhodi
flobertku by som nikdy nenosil, to uz radsej moznosti ktore sa tu opakovali od str. 1 po str. 3
vtedy som chcel napisat ze by som kupil sprej a ak by sa priblizili uztocnici mal by som paralyzer, tie su teraz dost prepracovane, aj ked vas utocnik drzi nezrania vas
zvrtlo sa to tu na debaty namiesto o ziskavani zbrojneho preukazu na:
1. slzne spreje (+ obusky, boxery, paralyzery...)
2. plynovky
nasledovali 3. nelegalne zbrane a debaty o ich pouziti a o strielajucich policajtoch
4. riesili sa medvede na hubach
5. napokon prisli flobertky
myslim ze hovorim za vsetkych ze sa to tu trosku zvrhlo :D







_________________
PC: CPU: Intel i7-4790 Cooler: EK Supremacy EVO MB: Gigabyte B85N RAM: Adata 4GB + Kingston 8GB SSD: Samsung 850 EVO 500GB GPU: XFX GTR RX 480 8GB with Alphacool NexXxoS GPS-07T Case: Advantech IPC-510 PSU: Corsair RM1000i KB: Idobao x YMDK ID75 with Outemu Silent Grey Mouse: Logitech G305 Mousepad: LTT Deskpad Headphones: AKG K240 Sextett with Brainwavz Velour pads
Mobil: Sony Xperia 5 II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 20:01

Hej hej ale to len tak pre informaciu :D
Čo ja viem nechce sa mi veriť keď to na tom druhom videu pri tej vzdialenosti spravilo durch cez oldspice že by to neprešlo cez potkana.
Neskúšali to cez toho istého ??? :D :D :D







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 21:20

Flobert je hračka. To radšej Bčko a zbraň mať doma. Tento flobert by som určite so sebou nenosil. No na chatu by sa hodiť mohol. Nečakaných návštevnikov by určite zneškodnil, aj odplašil. A nemusí to byť v trezore.
Najlepšie je aj tak utiecť. Ak sa nedá, tak sprej, teleskop.
Plynovky sú zradné. Proti cigánom kľudne. Ale pri nejakých nabúchanych ožratých hovädách by som si to rozmyslel. Človek nikdy nevie čo má za opaskom ten druhý.
A tu už hrozí že vám telom preletí projektil...

Plynovka sa hraje na niečo čo nie je, a to sa môže niekedy vypomstiť.







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 21:44

Inak dobrem že si spomenul ožratých ľudí. Keď narazíš na niekoho opitého, nebodaj sfetovaného, tak môžeš varovne strielať koľko chceš a nič ti to nepomôže. Opitý by si možno ani nevšimol ak by si mu prestrelil nohy, gumený projektil by asi účinkoval. Ale sfetovaný človek niekedy bolesť necíti vôbec, a v tomto prípade je najúčinnejší OC sprej. Ten páli na pokožke a slizniciach, takže aj keď ho nezloží bolesť, vyrazí mu to dych.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 22:51

Sfetovaný si to môže dať namiesto Listerine :)
Taký ľudia necítia bolesť ani nič tým ho iba viac naserieš. Na takých len manuálne zlomiť ruku alebo nohu jedine tak ho odstavíš :)
Mám svoju temnú minulosť a som chvala bohu rád že som s tým skončil a zažil som situácie ktorým by si neveril.
Keď sfetený típek umýval riad takou vriacou vodou že sa až parilo z umývadla a on spokojne držal pod ňou ruky bez mihnutia oka alebo si sám kombinačkami vytrhol zub.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.04.2012 3:56

no neviem, posla mna ked zfetovanemu sprejom streknes do ksichtu, tak to dost pociti

tie gumene projektily maju este jednu velku vyhodu, tie pouzijes fakt skor nez ostre, nad ostrymi by som v duchu tazko premyslal ci ich naozaj vystrelim (nasledky), s gumenym je to o nieco bezpecnejsie a pri nich by som menej vahal

btw, neviete ci sa da z gumeneho projektilu zistit zbran, z ktorej bola vystrelena? totiz napr. ma niekto napadne, ja ho strelim do nohy a on sa mu tam zaryje a utocnik zdrhne, potom pojde ku doktorovi, vytiahnu projektil a poda na mna zalobu ...neviete ako to je?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2012 9:23

Tak ak ťa pozná tak sa to dá určite.
Ak ťa nepozná tak je to problematickejšie podľa mňa... ale lepšie je to riešiť tak že rovno privoláš hliadku na miesto čím hneď získaš kvázi výhodu však sa nie je čoho báť väčšinov sa to vyrieši potom na mieste prípadne s krátkym výsluchom a zápisnicou.
Pri nenahlásenom ide 90% prípadov rovno na sú i keď ho vyhráš s najväčšou pravdepodobnosťou komu sa chce opletať v dnešnej dobe po súdoch obzvlášť potom ťa majú v databáze hneď za debila a keď to spravíš 2x nemusí to dopadnuť pre teba dobre.

A ver že na feťáka hneď tak niečo neplatí :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Občiansky preukaz

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2

668

12.04.2015 20:13

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poslať občiansky preukaz?

v Krčma

9

1248

30.03.2016 20:04

Styracoz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preukaz na paragliding

v Šport a pohyb

6

1532

08.08.2010 11:14

Proxy69 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aj Slovensko možno bude mať elektronický preukaz poistenc

v Novinky

2

499

02.06.2007 22:00

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vodičský preukaz na počítače aj na Slovensku

v Novinky

13

487

19.09.2007 20:53

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra