Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 7:36

Pri medveďovi je najbezpečnejšia puška







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 7:49

já chci vidět jak na medvěda z bezprostřední blízkosti použiješ paralyzér..... :lol:







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 8:10

To by aj mňa zaujímalo 1. sa poserieš a po 2. keď sa medveď postaví na zadné a čapne ťa labou tak paralizér ti bude na okrasu... pri medveďovi jediná možnosť zbraň na väčšiu vzdialenosť, posledná vec čo by som chcel je stáť pri medveďovi tak blízko aby na mňa on či ja na neho dočiahol. Ambrobene ty máš niekedy fakt zaujímavé zmyšľanie :lol:







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 8:13

Ambrobene koľkokrát v živote ťa už napadol medveď, že takéto niečo riešiš? Medveďom sa máš v prvom rade vyhnúť, obrana je krajná situácia. A pokial nie si poľovník alebo nie si na toto trénovaný, tak ťa roztrhá, a nepomôže ti ani malá elektráreň







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 8:25

divili by ste sa, ale dvakrat ma napadol... no teda napadol, zase aby som nemaľoval čerta na stenu. Raz keď som mal osem rokov, ta som v tatrach oberal černice a z druhej strany toho isteho krika ich oberal medveď. Posrali sme sa a obidvaja zdrhli :D
Druhykrát na hríboch som bol od medvedice a malych medvedikov asi 30 metrov...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 8:47

tak si zožeň nejakú nelegálnu malorážku alebo rovno 9mm. Aj keby ti náhodou dali zbrojný pas tak určite nie na nosenie a keďže to u nás nefunguje ako v USA tak pri použití na človeka by si asi najskôr letel do basy. Ak to chceš na medveďov a možno na horšie časy ktoré nás asi tak či tak čakajú tak si zožeň ostrú, určite sú aj v tatrách nejaký mafoši čo ti ju radi predajú. Zbrojný pas na nosenie ti určite nevydajú a sklr asi zabiješ s nevystrúhanou ceruzkou človeka ako s paralizérom medveďa. A s plynovkou by si ho tiež len asi ešte viac rozzúril a to by musel byť tak 2 metre od teba aby to vôbec zaučínkovalo a to by som ťa chcel vidieť ako na neho vytasíš plynovku alebo paralizér z 2 metrov :rolleyes:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 9:09

Policia ti vyda zbrojný preukaz aj na nosenie zbrane a streliva bud na krátke alebo dlhé zbrane ale za určitých podmienok, stačí ked budeš pred komisiov a zapotíš tam že to máš na tu našu menšinu tak ver tomu že žiadnu zbraň už vlastnit nebuseš, ba jedine si môžeš kúpit perkusnú zbraň bud krátku alebo dlhú bez ZP na občianku alebo pas, mal som aj ja krátku zbraň 375 H&H Magnum, bola na 7 nabojov, mala tlmič plynov, na nej som mal dalekohlad + laser, na 200m z tím jeleňa prestrelíš, z tou zbraňov aj pancierové sklo prerazíš, bez známosti ti ju velmi tažko dajú do vlastníctva


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 10:07

nicobb píše:
tak si zožeň nejakú nelegálnu malorážku alebo rovno 9mm.


Parádna rada. Už keď si takto proadil, prečo ho aj neoboznámiš s následkami nelegálneho držania strelnej zbrane?







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 10:49

Na začiatku sa vyjadril, že chcel zbraň proti cigáňom, potom proti medveďom. Keby aj mal zbrojný pas a legálnu zbraň a odbachol by cigáňa, ako by asi dopadol ? Druhá vec je, že si nemyslím, že by dostal zbrojný pas. Pokiaľ viem, musí byť na to dôvod, známosti atd...keď by už prišlo k takej situácii že tu príde k rabovačkám alebo nejakému prevratu, myslím si, že len málokoho bude zaujímať či máš legálnu zbraň alebo nelegálnu. Hlavné bude že budeš mať zbraň a budeš sa môcť brániť, pretože opakujem, aj keby ma napadol nejaký cig´áň a chcel by ma zabiť napr. nožom, a ja by som vytiahol legálnu zbraň a by som ho odbachol, myslíš si, že by mi stačilo pred fízlami ukázať že aha, veď ja som mohol, mám zbrojný pas, dokonca aj legálnu zbraň, čiže pohoda nie ?...a policajt že jasnéééé, ešte mi otvorí dvere na aute jak královi a urobí mi do baráku srievod nie ? Sa zobuď...hlavne keď ti ešte k tomu 20 cigánov dosvedčí že ty si to celé vyprovokoval. Najjednoduchšie by možno bolo urobiť skúšky na SBS a potom požiadať o najvyšší zbroják, ak to chce spraviť legálne. Bude na to dôvod a keď zo seba neurobí úplného psychopata na skúškach a psychotestoch tak s pomocou malej známosti by ho v pohode dostal. A potom sa už bez následkov môže brániť ako na divokom západe všakže ? :-D proti cigánom aj proti medvedom :lol:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 11:16

najradsej mam taketo tliachanie ludi co o tom nemaju ani sajnu...Najprv si nastuduj §25 trestného zákona - nutná obrana a §26 trestného zákona - oprávnené použitie zbrane, aby si mohol mat take vyjadrenia. Zakon je kazdopadne nejednoznacny (ako je na slovensku zvykom) a ked odstrelis doma cigana, vo svojom pribytku s tym, ze to bola nutna obrana, tak ano pojdes k sudu, ale vobec nemusis ist sediet, pretoze, to je na presetreni policie a sudu...ked mas dobreho pravnika, sediet nepojdes urcite, pretoze z toho vykluckuje...zalezi kde tu zbran pouzijes a ako a s akym ucelom.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 11:31

Práve preto , že sú zákony nejednoznačné a dajú sa vysvetliť podľa aktuálnej nálady policajta, prokurátora, sudcu...čiže teraz si povedal, že keď mi v nikne do môjho príbytku cigan s nožom v ruke a bude ma chcieť zabiť, ja vytiahnem legálnu zbran s legálnym preukazom a odstrelím ho nou, tak pôjdem pred súd a ešte nie je isté, či nepôjdem sedieť. No super... :rolleyes: A teraz si predstav , že idem po ulici a táto situácia bude identická len už nebudem vo svojom príbytku. Proste ma napadnú, ja jednho odstrelím, ostatní budú svečiť v neprospech mňa a sme doma. Čiže študovanie zákonov je jedna vec a druhá je realita. Ja mám na takéto situácie svoje riešenia, no radšej ich tu ani nespomeniem :lol: V prvom rade budem chrániť seba a svojich blízkych a v takom prípade kde mi ide o život sa na nejaké zákony môžem vyprdnúť, aby som čakal akou nohou vstane z postele sudca alebo či bol v noci dostatočne uspokojený aby konal tak ako má. A to ešte môžem dúfať že ho niekto nepodplatí, naozaj sa tu nehrajme, že slovensko je nejaké sväté čo sa týka dodržiavania zákonov. Hlavne ich porušujú tí, čo ich majú najviac dodržiavať a to, že sú nejasne napísané sa využíva prevažne v prospech toho, kto viac zaplatí.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:08

Nutna sebaobrana - treba si precitat ako to vyklada zakon ;) nikto ti nekaze chodit po ulici s devinou a strielat ludi do hlavy :lol: ked ta uz napadne niekto s nozom, staci ked postrelis do nohy, preco by si mal hned niekoho zabijat :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:10

Ani policajt nemôže len tak vystreliť, najprv musí zakričať, potom ho varovať, že bude strielať, nasleduje výstrel do vzduchu a keď nič z toho nepomáha, môže strielať do nôh







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:21

David, pokiaľ viem, to čo si popísal platí keď páchate NIE JE ozbrojený. Ak policajt vyhodnotí situáciu, že mu išlo o život, alebo páchateľ ohrozoval život iných môže kľudne použiť zbraň a nemusí rozhodne strieľať len do nôh. A ozbrojeného páchateľa nemyslím len so strelnou zbraňou ale aj ohrozovanie nožom, železnou tyčou... Ako si písal vyššie je to potom už len o preštetrovaní políciou a súdu. Aj policajtov prešetrujú keď použijú zbraň.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:34

Neviem ako to je presne podľa zákona, ale pred pár rokmi bola taká kauzička, že policajt nechal utiecť páchatela ktorý bol ozbrojený, a policajná hovorkyňa/hovorca povedal, že postupoval správne lebo ho najprv vyzval aby sa vzdal, potom vystrelil do vzduchu a páchatel zatial zmizol.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:44

Jednoduché riešenie
Plynová pištoľ s dodatočnou úpravou = 180-230€
+ kúpiť gumové projektily z ebay :)

Problem Sovlved :) Účinné, bollestné no nikoho tým nezabiješ :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 12:59

Ja si tiež myslím, alebo som si aspoň myslel, že pokiaľ je páchateľ ozbrojený a je jedno či má nôž alebo RPG, pokiaľ sa tou zbraňou snaží čo i len napadnúť policajta a policajt to vyhodnptí ako útok na neho v ktorom mu ide o život, tak môže použiť zbraň a samozrejme nie len do nohy. Veď keď na mňa ako policajta by niekto vytiahol zbraň, myslím si, že môj život je ohrozený ( nevýhoda plynoviek ) a keby som ho strelil len do nohy, tak určite by ešte aj s bolesťami v nohe dokázal stlačiť spúšť a mohlo by byť po mne. Stavím sa, že potom po policajtovej smrti by súd rozhodol v prospech policajta, že kľudne mohol ozbrojenca odbachnúť a nie len strielať do nohy:-D

Ominous: samozrejme že keby bol protivník sám a by ma napadol, tak v nutnosti by som mu strelil len do nohy. Ale čo v prípade, ak by boli viacerí a nepodarilo by sa mi zrovana každému streliť do nohy a čírou náhodou by som niekoho zastrelil ? Ako by to obstálo na súde ?? Na padne ťa skupinka cigánov s nožmi a ty náhodou jedného odbachneš, pričom všetci ostatní budú svečiť proti tebe, trebárs že si ich napadol práve ty ? Asi by som dlho mrnčal v base...

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

El_Silver píše:
Jednoduché riešenie
Plynová pištoľ s dodatočnou úpravou = 180-230€
+ kúpiť gumové projektily z ebay :)

Problem Sovlved :) Účinné, bollestné no nikoho tým nezabiješ :)


tie gumové projektily by mohli byť fajn. Vieš aj kde sa dá spraviť tá úprava ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 13:03

nicobb píše:
Na padne ťa skupinka cigánov s nožmi a ty náhodou jedného odbachneš, pričom všetci ostatní budú svečiť proti tebe, trebárs že si ich napadol práve ty ? Asi by som dlho mrnčal v base...


Ak by si tam mal kolegu ktorý by ti to dosvečil v pohode by to obstálo ak nie tak by sa to bralo ako rasistický útok a ak by si aj na súde vyhral ver tomu že by si sa z toho mesta musel odsťahovať tmavší spoluobčania sú strašná pliaga horšie jak mafia u nás jednému policajtovy v paneláku naliali popod prah v noci do bytu benzín a chceli ich podpáliť takže to nie je sranda :)
1x1 jednoduché riešenie rovno na hlavu naložiť do kufra - odviezť - zakopať :D :D :D vyriešené ako za doby černáka sladké to časi keď mu cigánka skočila na prechode na červenú vytiahol 9ku a strelil ju do kolena ... odbylo 20:00 a na ulici nebol ani jeden.

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

nicobb píše:
tie gumové projektily by mohli byť fajn. Vieš aj kde sa dá spraviť tá úprava ?


No ja to spraviť neviem ale poznám dosť ľudí čo to zvládnu... šikovnejší ostrieľaný poľovník ti to vďačne za fľašu slivovice a pomoc pri vykostení srnky spraví :D Samozrejme ak má na to nástroje :)
K tým gumákom len toľko že neviem ako je to u nás zo zákonom či je tresné ich použiť alebo nie je to podľa mňa na hranici totižto aj keď kúpiš dákeho plynového špeciála tak by ich mal zvládnuť no nie som si istý.

Hlavne ak si to tu niekto chcete kúpiť tak Vám odporúčam keď ju použijete na neakú osobu hneď následne zavolať hliadku a objasniť situáciu čo ako prečo dosť to pomáha a väčšinov sa to uzavrie rovno na mieste no raz som mal skrz podobnú vec súd a to som len varovne pustil 4ks poplašniakov do vzduchu :) (tiež tmavší spoluobčania) chvala bohu dostatok svedkov na mieste v moj prospech :)

Momentálne sa chystám robiť si ale originál zbroják preto som pozrel do témy no veľa tu o tom nie je :)
Je to taká poistka keď prejdeš psychotestami a ozaj budeš nútený zbraň použiť a niekoho zraníš nedajbože zabiješ tak to má menšie následky ako keď niekomu ublížiš plynom. Tie psychotesty dosť pomáhajú totižto je to také svedectvo že nie si kok*t a fakt si bol nútený tú zbraň použiť inak by si ich nemal :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 13:46

No ak sa ti podarí získať zbroják s tým, že zbraň môžeš nosiť legálne u seba, tak potom paráda. Ale aj tak by som sa bál ju na niekoho použiť hlavne kvôli nášmu prehnitému súdnictvu a všetkého. Nie je vôbec isté, že ťa vyhodnotia v tvoj prospech. Radšej sa budem snažiť útok cigánov prežiť s plynoukou a vlastnými rukami za čo mi nič nehrozí, no a potom sa s konkrétnimi osobami vysporiadam pekne potichutičky sám, keď vychladnem potom zvážim aké nástroje na to použijem a nikto o tom nemusí nič vedieť. Oko za oko, zub za zub ! :lol:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 13:55

Tým si nebuď istý :)
Skúsenosti hovoria iné s plynom a rukami sa snimi vyrovnáš ale prídu na políciu nedajbože ešte pôjde do nemocnici bude si vymýšľať že ho bolí hlava a neviem čo doktorka mu dá trvalé následky.
Súd to vyhodnotí ako prehnanú obranu s trvalými následkami s podtónom rasistického útoku a si v riti. Pri tom to bude vyhodnotené tak že si bol v práve a neviem čo ale minimálne podmienka ťa neminie v horšom prípade dostaneš 2 roky bezpodmienečne.
Budeš mu platiť ešte trvalé následky to ti môžu vyrátať od 100 až do 500€ mesačne známi platil dva roky 220€ mesačne takto na kok*ta ktorému takú drbol že mu padla sietnica a oslepol. Chvala bohu sa pred rokom obesil :)
Nevyplatí sa takéto veci riešiť ani oni väčšinov keď zbadajú zbraň tak sú frajeri lebo si myslia že je guličková alebo airsoft, tý starší sú rozumnejší no keď pustíš 2-3 do vzduchu tak ich mesiac nevidíš a vyhýbajú sa ti do konca života :)
Keď sa už stane niečo vážne ako keď kamarátovi znásilnili frajerku tak potom sa to už rieši tak ako si napísal pekne v kľude nenápadko. Ale stále si treba zvážiť čo spravíš lebo sedieť skrz kokota do konca života v base sa neoplatí to radšej nech tam ide on.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 13:55

vydanie zbojneho pasu na nosenie na Slovensku nie je az taky problem, "skupina A - nosenie" sa vydava ak preukazes ucel, teda staci uviest "ochrana osoby a majetku" a podla zakona splnas tuto podmienku, avsak je len na policajtovi ci to to uzna, mozes sa hadat a doniest si vytlaceny zakon, v tom pripade ti to mozno po vytrvalom a dlhom hadami a presviedcani uzna, ale da ti to vyzrat na skuske, takze ju s velkou pravdepodobnostou nespravis (zakerne doplnujuce otazky atd..) ...tiez je rozdiel trvale bydlisko - sidlisko s vysokou kriminalitou moze byt vyhoda aj nevyhoda, tiez mozu prist policajti na miesto vasho trvaleho bydliska a pytat sa susedov, ci ste alkoholik alebo drogovy diler

bezne sa ale ziada o skupinu B, cize len drzanie zbrane, tam su tiez priblizne rovnake podmienky ako aj v skupine A (21 rokov, bezuhonnost atd..) a tiez staci uviest "ochrana osoby a majetku", to uz vam schvalia v pohode ....vtedy si po uspesnom absolvovani skusky a vydani skupiny B poziadate o rozsirenie na skupinu A a uz vam to nikto nemoze zakazat, ak by vam policajt tvrdil nieco ine, hadajte sa do krvi, nemoze vam nic, doneste si aj zakon na papieri, .....zaplatite teda len par eur a par dni navyse za administrativne ukony, ako keby ste robili skusku priamo na skupinu A, ale aspon budete mat pokoj od pripadnych hadok s panmi policajtmi

odporucam si este rozsirit si zbrojny pas na skupinu F - drzanie zbrane a streliva na zberatelske ucely, pretoze ked mate napr. zbran 9mm kalibru a niekto vam da na pamiatku naboj 38-icku a nemate k tomuto naboju prislusnu zbran, mozete byt stihany za nedovolene ozbrojovanie

v nasich legislativnych podmienkach by som vsak riesil ochranu osoby a majetku plynovou zbranou, resp. strelnou zbranou na gumene projektily (napr. v Rusku je nosenie beznych strelnych zbrani zakazane - povolene su len tie s gumenymi projektilmi) - ochrana je uplne dostatocna, ak ta napadne v noci banda ciganov ci skinheadov (skvely paradox, co) staci ked vytiahnes zbran, uz vtedy sa zlaknu, kedze je uplne identicka s ostrou zbranou, ak sa nezlaknu, strelis do neho s gumakom a tu boles by som nechcel zazit

citujem Juraja Kuracinu, CEO firmy GranPower - vyrobca svetoznamej slovenskej zbrane K100, tento model si "prenajima" aj STI a predava nase zbrane v USA pod ich menom - www.grandpower.eu - K100 si chcem v buducnosti kupit aj ja

ten gumostrel samotny by bol za 9900SKK vratane DPH. Akurat su problem naboje. cena jedneho niekde do 28 SKK. ale zas ten zastavovaci efekt je naozaj po ftakoch. zasah ostrym 9 luger pokial nie je zasiahnuta zivotne doleyita cast tela prvych 10/15 minut neboli. citis uder a dost yacne ti rana trpnut, mas to ako znecitlivene adrenalinom a ostatnymi stresovymi hormonmi. boli to az potom. takze ak mam naozaj zastavit niekoho s ostrou buchackou musim ho strelit na hlavu alebo rozstrielat mu hrudnik.
Zasah gumou ma opacny efekt. vyhladom na to ze obide obranne mechanizmy organizmu, stresak sa nevyluci do krvy, a zasah si mozete vychutnat pri plnom vedomy. Rusy vravia o tme pred ocami od bolesti. Zasiahnut8 osoba je bolestou doslova ochromena /paralyzovana.
ucinok cca do 6-8m. Bacha- da sa tym zabit. zasah do oka, na ohryzok, do zatylku, na spanok, a z vzdialenosti menej ako 2m aj na trup moze mat fatalne nasledky


Naposledy upravil Vlad dňa 26.04.2012 14:09, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:01

Aký udávaš dôvod do žiadosti?
Pokiaľ viem tak na Ačko treba udať aj nejaký dôvod.







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:03

Vlad ĎAKUJEM :)
Presne toto som potreboval vedieť lebo známi zhodou okolností policajt ma presviedčal že si nemám robiť A ale B že s áčkom sú problémy a keď natrafím na debila nemusí sa mi to podariť už vôbec nikdy.
Takže pekne B a potom A.
Ešte by ma zaujímalo keďže si spravím B a budem mať zbraň dajme tomu v aute v priestore kde nevidno potrebujem na to Ačko alebo ako to chodí.
Totižto z "gangsta" vecí som vyrástol a priateľke nevyhovuje už teraz keď nosím mini Walthera pri sebe a nie to ostrú beretu alebo čo. Takže tá zbraň bude vždy po ruke ale nebudem ju nosiť stále zo sebov.

// pridané po 46 sekundách od posledného príspevku

D4vid píše:
Aký udávaš dôvod do žiadosti?
Pokiaľ viem tak na Ačko treba udať aj nejaký dôvod.


OCHRANA OSOBY A MAJETKU tak ako je to spomenuté vyššie prípadne potreba oprávnenia pre vykonávanie zabezpečovacej činosti keď chceš robiť strážnika/sbs tak tam ti to treba







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:06

B je len to, že držím zbraň doma či nie ? Inde ju nemôžem mať čiže ani v aute. Alebo hej ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:10

Mne sa vidí že nesmie byť na viditeľnom mieste a nemal by si ju mať stále u seba.
V aute sa mi vidí že áno... dá sa argumentovať tým že si ideš zastrieľať na strelnicu prípadne že sa s nej vraciaš.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 14:13

dakujem El_Silver, presne tak, staci uviest "ochrana osoby a majetku"

nicobb píše:
B je len to, že držím zbraň doma či nie ? Inde ju nemôžem mať čiže ani v aute. Alebo hej ?


ano, mozes ju drzat kvazi len doma, cize sa mozes branit len ak si doma a nahodou ta zlodej pride vykradnut :lol:


s tym autom neviem presne ako to je, ale mate pravdu s tym vsetkym, ze nesmie byt viditelne ze ju mas pri sebe, cize jednoznacne puzdro (ak ju chces nosit na tele)

//btw upravil som prispevok vyssie, je tam nieco o gumenych projektiloch ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:15

No hej, len keď si z trnavy a chytia ťa v košiciach, možno od teba te argument nezoberú, alebo budú chcieť aby si im tú streľnicu neďaleko išiel ukázať :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:17

Tak to máš už potom blbé .... možno tam pomôže argument o prechodnom bydlisku prípadne neoficialnej streleckej súťaži ktorá bola v inom meste ako ťa chytia... nesmú totižto opustiť mesto v ktorom pôsobia teda nemali by.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2012 14:25

.. a samozrejme ze GrandPower nevyraba len gumostrely, hlavny model je K100, co je plnohodnotna "deviatka", cize plnohodnotna zbran 9mm kalibru ...gumostrel T10 je v podstate len "deviatka" modifikovana pre rusky trh

kazdopadne, ako som pisal vyssie, na ochranu osoby a majetku je gumostrel jedno z najlepsich rieseni, kedze je mensia sanca ze niekoho zabijes (aj s gumostrelom mozes v pohode niekoho zabit, ak ho trafis do ksichtu ci do krku, alebo s velmi blizkej vzdialenosti), ako povedal Kuracina - okamzita bolest je vacsia a nasledky pre teba a aj pre utocnika mensie

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

a mimochodom, aj na B-cko udavas dovod, tiez ten isty "ochrana osoby a majetku" ale tam to nieje tak prisne ako u skupiny A

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

El_Silver - ty nosis zbran pri sebe a nemas zbrojak? ci som to blbo pochopil?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zbrojný preukaz

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 14:26

El_Silver píše:
nesmú totižto opustiť mesto v ktorom pôsobia teda nemali by.


Opustiť mesto smú, ale nemôžu zasahovať v inej jurisdikcii, ale veľmi radi si zavolajú kolegov z príslušného mesta ktoré im povieš. Takže takýmto argumentom by si nepochodil. Vlastne ja neviem, načo vám ZP keď už teraz vymýšľate čo by ste vraveli policajtom a ako by ste stanovené zákazy porušovali...

Takým do ruky zbraň nepatrí!!







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 102 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Občiansky preukaz

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

2

668

12.04.2015 20:13

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poslať občiansky preukaz?

v Krčma

9

1248

30.03.2016 20:04

Styracoz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preukaz na paragliding

v Šport a pohyb

6

1532

08.08.2010 11:14

Proxy69 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aj Slovensko možno bude mať elektronický preukaz poistenc

v Novinky

2

499

02.06.2007 22:00

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vodičský preukaz na počítače aj na Slovensku

v Novinky

13

486

19.09.2007 20:53

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra