Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 6:39

http://www.mojwindows.sk/2017/06/project-scorpio-je-xbox-one-x/

Nakoniec to nema taku hroznu cenu ako som ocakaval :-)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 9:14

No $500 a vydanie o rok neskôr po PS4 Pro... Ja neviem, Microsoft zasa zaspinkal. Nehovoriac o tom, že tvorca najpopulárnejšieho OS dodnes nebol schopný pre svoju konzolu dodať podporu myši a klávesnice :lol:
Ono ten výkon vyzerá sľubne, ale povedzme si pravdu - obaja vieme, ako MS dokáže pokaziť aj nepokaziteľné :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 9:35

PS4 pro bola rychlokvaška, ktora nemala ani vyjst, slubovala 4K nakoniec je z toho 4K upscale. Praveze tento xbox vyzera velmi zaujimavo a ak tam pojdu hry ked bude na 1080p v 60FPS, tak naozaj ako je napisany aj komentar v clanku, nema absolutne ziaden zmysel kupovat highend herny PC....







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 10:06

Pokiaľ viem, záleží to hlavne od hry. Napr taký Wipeout podporuje normálny 4k native output. To isté platí aj o 60fps... Niektoré hry sú locknuté na 30, niektoré v pohode podporujú 1080/60. Ak si myslíš, že pri xbox x to bude inak, veľa šťastia... Microsoft toho už nasľuboval veľmi veľa a zázraky by som od toho určite neočakával.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.06.2017 10:50

walther píše:
No $500 a vydanie o rok neskôr po PS4 Pro... Ja neviem, Microsoft zasa zaspinkal. Nehovoriac o tom, že tvorca najpopulárnejšieho OS dodnes nebol schopný pre svoju konzolu dodať podporu myši a klávesnice :lol:
Ono ten výkon vyzerá sľubne, ale povedzme si pravdu - obaja vieme, ako MS dokáže pokaziť aj nepokaziteľné :)



V podstate by som suhlasil, ale mam nejaku slabu chvilku ked prave nie som "MS negative" a myslim si (ok, uz som zase som), ze to bude zalezat hlavne od toho kedy nastupi dalsia generacia. Ak to nebude skor nez o dva roky, tak ta sranda by mohla mat zmysel. V kazdom pripade, dava mi vacsi zmysel nez PS 4 PRO, ale len kvoli tomu, ze zatial co PS4 sa ako tak popasovalo aspon s FullHD, Xbox sa trapil aj tam. Celkovo nie som fanusik tohto medzistupna, ale Xbox to asi potrebuje. Na druhej strane je otazne, ci sa mi bude chciet kupit si 2x drahsiu konzolu, ak bude XOne dalej zvladat stabilne aspon tych 30 FPS. Pacila by sa mi minimalne moznost vyberat si medzi lepsou grafikou a vyssim rozlisenim, kedze 4k TV nemam, nejaku dobu ani mat nebudem a bojim sa, ze pri hrach ktore budu bezat v 4K ziadny zasadny rozdiel v grafike oproti Xbox One S na FullHD TV nebude.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 11:13

To je práve ono - ako sa MS popasuje s takou situáciou, že 4K ťa nezaujíma. Pri PS4 je to pekne urobené, že si môžeš zapnúť nielen Boost Mode (pre všetky hry), ale pri hrách si môžeš ešte vyberať aj medzi "High performance" (stabilné fps a viac efektov) vs "4k" (s následným downscaleom na fullhd). Ono pri tom 4K móde aj na fullhd telke JE vidieť rozdiel (hlavne pri detailoch ako napr listy stromov), ale musíš vedieť, čo hľadať. Pre bežných ľudí je, hlavne počas hrania, ten rozdiel dostatočne malý na to, aby zvolili radšej stabilný framerate.
Tiež je otázne to, ako to MS porieši s vývojármi. Skúsenosti napr s kinectom vcelku pekne ukázali, že MS má dosť vážne problémy aj v tomto ohľade. Kinect je prakticky mŕtva platforma a MS kompletne zahodil akýkoľvek potenciál...
Lebo tak vieš, ono je pekné, že konzola bude mať (vraj) povedzme tých 6 tflops výkon, ale čo z toho, ak sa vývojári rozhodnú, že bude najlepšie podporovať ešte starú x1? Pri PS je to tak, že máš "Pro Enhanced" hry, ale či to tak bude aj pri X1...
Je tam dosť vecí, čo sa dá pokafrať a MS je v tomto expert.

Vezmi si, že november je ešte ďaleko. PS bude mať dovtedy xyz ďalších hier a Sony sa dosť začína sústreďovať aj na podporu PSVR, čiže sú už úplne inde oproti MS trápiacemu sa už pri podpore obyčajného fullhd... Uvidíme, čo z toho bude :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.06.2017 11:27

To je vela pisania a citania :D

"Boost", alebo nieco v tom zmysle ma je myslim aj sucastou XOne X a to aj pre spatne kompatibilne hry. Nemam s tym skusenost a je otazne, do akej miery sa to prejavi. Nejaky AA ale asi pomoze.

Co sa PS4 hier tyka, tam to ale nie je pri kazdej hre, alebo ano ? Lebo takto presne by som si to predstavoval. Boost ma uplne nezaujima, pretoze ten rozdiel podla mna nebude velky, ale logicky mi vychadza, ze ak hra bezi stabilne 4K a 60FPS, pri FullHD tam musi byt obrovska rezerva ktora by sa mala dat vyuzit na vyrazne a tym myslim skutocne vyrazne zlepsenie grafiky, textur, efektov a podobne. Nieco ako ked na PC porovnavas min a max detaily. Ale nieco mi hovori, ze snivam :) Resp, teoreticky by to slo, ale je to asi dalsia komplikacia pre vyvojarov.

Co sa ale vyvojar tyka, toho by som sa az tak nebal. MS sice nie je velmi schopna firma, ale dokazu si veci zaplatit a aj tu by mohla pomoct nejaka "injekcia" vyvojarom aby AAA tituly vyzerali a spravali sa tak ako si to v MS predstavuju.

Tazko povedat, 500eur za to urcite nedam, takze sa uvidi ako to bude fungovat po prvych par mesiacoch. Do Horizon 4 mi to aj tak bude asi jedno. (a po dnesnej online frustracii asi aj po nej :D)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2017 11:44

Vieš koľko prokrastinácie si to vyžaduje? :lol:

Ak mám byť úprimný, boost som pri PS4 Pro ešte nepotreboval využiť. Tá konzola má pri aktuálnych hrách toľko rezervy, že som v tom zatiaľ nevidel moc význam. Boost je dostupný pre všetky hry, "Pro Enhanced" (performance vs resolution) iba tie, ktoré to podporujú (napr Horizon). Ako sú na tom non-pro enhanced hry na 4K telkách bohužiaľ neviem posúdiť (možno koncom roka). Predpokladám upscale, ale xbox x to určite nebude riešiť inak.

Citácia:
Co sa ale vyvojar tyka, toho by som sa az tak nebal. MS sice nie je velmi schopna firma, ale dokazu si veci zaplatit a aj tu by mohla pomoct nejaka "injekcia" vyvojarom aby AAA tituly vyzerali a spravali sa tak ako si to v MS predstavuju.

Mno, po skúsenostiach s Kinectom si tak istý v tomto nie som... Prečo nedali injekciu vývojárom už vtedy? Koľko reálne hrateľných hier pre kinect máme? Napr také PSVR má viac dostupných hier, videí atď, a to je na trhu OMNOHO kratšie. A nové prichádzajú.. Kedy má vyjsť najbližšia kinect hra? :/

Vieš že vlastním obe konzoly, takže myslím, že nie som zaujatý. Vážne som chcel, aby na tom bolo X1 lepšie, ale proste... Momentálne som ohľadne schopností MS veľmi skeptický. Ešte k tomu pri takej cene.. A mimochodom, stále si si ma na PS nepridal :lol: :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Xbox One X

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.06.2017 12:14

S tym Kinectom mas vlastne pravdu, na to som zabudol.

Vyprdni sa na PS, kup si Forzu :rolleyes:

Inak teda neviem, ale mne svieti, ze som Ti request poslal :-)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xbox one, one S

v Ostatné

2

612

16.06.2016 10:07

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lagy na xbox 360 aj na xbox one.

v Herné konzoly

4

919

06.06.2016 16:36

eXpoler Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xbox one

v Herné konzoly

5

678

26.12.2014 15:23

tarezni Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xbox One - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 16, 17, 18 ]

v Herné konzoly

511

14883

28.03.2021 12:37

Sniper162 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predám XBOX ONE

v Predám

0

757

17.02.2014 23:39

mer3331993 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: XBOX One Controller

v Predám

19

1084

06.08.2014 11:16

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamácia ovládača - Xbox One

v Herné konzoly

2

813

26.06.2019 2:04

cayz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Xbox One 500GB

v Informujem sa

0

425

22.09.2016 18:23

Iv0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Xbox One Crackdown3

v Predám

0

277

21.04.2020 20:20

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: XBOX ONE S

v Kúpim

7

443

22.01.2018 22:42

Gogi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft predstavuje Xbox ONe

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Novinky

146

3997

02.07.2013 10:43

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xbox one s controller

v Herné konzoly

2

474

04.12.2016 18:57

tomas_svk Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Xbox One + Kinect + Titanfall

v Predám

2

688

03.07.2014 12:52

fpsdilema Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xbox One + 2x ovladac + hry

v Informujem sa

0

245

06.05.2018 12:54

C0lder Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Xbox One S 500GB

v Predám

4

373

28.04.2020 16:15

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: XBOX One originálny gamepad

v Kúpim

0

202

04.10.2020 18:36

RRHRY10 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra