Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2006 18:49

program nLite asi pozna kazdy - upravuje instalacne mediu win xp s tym, ze mozte odobrat rozne mozne sucasti, pripadne pridat zaplaty atd. A na toto iste je urceny vLite pre Windows Vista ;-)

vLite 0.5 alpha

vLite 0.5 alpha

vLite 0.5 alpha

http://www.vlite.net/download.html

Takze tunery do toho ! :) Ako tak vidim do 30. januara ked pride vista na trh bude uz vsetko pripravene na plne pouzivanie, nebude nic chybat :) nadhera


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 21.11.05
Prihlásený: 18.10.10
Príspevky: 607
Témy: 60
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2006 19:53

No uz sa tesim, idem si zohnat Vistu a postupne pojdem na to, ale az ked sa dohram s XP...







_________________
Neverte, že človek sa môže stať šťastným nešťastím druhých. (Seneca)
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.(Einstein)
Fujitsu Siemens Amilio PA1510, 15.4` WXGA CrystalView display, AMD Turion 64 X2 TL50, 2x 512MB DDR2 533MHz RAM, 120GB SATA HDD, ATI Radeon Xpress 1100, USB 2.0, FireWire, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofón/line-in, sluchátka/line-out, čítačka pamäťových kariet
Pripojenie: WiFi 768 kbps
Offline

Čestný člen
Čestný člen
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2006 22:46

Ono by bylo hezké, kdyby taková možnost byla už při instalaci, jako to bylo u Win98.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 15:55

uuuuzasne ! :applaud: :jump: ja som povedal ze kym nLite nevyjde aj na vistu, dovtedy si ju nedam na komp. Toto ma teda velmi milo prekvapkalo. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 16:42

no ja som voci viste velmi skepticky, nedavno som skusal jednu dost pokrocilu beta verziu a ked som zbadal ten "vykon" tak skoro som spadol zo stolicky, orezat tento system na taku uroven na akej mam teraz win xp sa mi asi nepodari

a kedze ja od systemu nevyzadujem NIC, len aby fungoval, dokonca ani kalkulacku nepouziam tu od MS, cize fakt vo viste nevidim pre seba a ani pre ziadneho pragmatickaho uzivatela ziadnu vyhodu







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2006 16:47

Tommy vidis to naozaj moc skepticky, pockaj do 30.teho januara, ani ja neplanujem teraz instalovat vistu - inac k tomu vykonu, v bete to bolo fakt dost cudne, avsak co citam zahranicne fora tak ten vykon v RTM je uzasny, minimalne taky isty ako na winxp, takze tam sa nicoho neboj ;-) - ale verim ze kym to uvolnia "na ostro" tak to bude vsetko vyladene


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 17:16

keby si videl ten windows na ktorom bezim teraz tak by si pochopil ze take nieco z Visty neurobim ani ked sa poseriem
operacny system ktory na disku zaberal 7 GB po CISTEJ instalacii, je natrepany gycovinami typu AERO, 3D desktop a podobnymi debilitami mne pasovat nebude







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 21.11.05
Prihlásený: 18.10.10
Príspevky: 607
Témy: 60
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 18:19

ked sa chce da sa vsetko, ale teraz je zbytocne o tom polemizovat, ked este nie su vsetky nastroje na to ake by mohli byt......

Citácia:
keby si videl ten windows na ktorom bezim teraz


vsak povedz aky??? ;)







_________________
Neverte, že človek sa môže stať šťastným nešťastím druhých. (Seneca)
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.(Einstein)
Fujitsu Siemens Amilio PA1510, 15.4` WXGA CrystalView display, AMD Turion 64 X2 TL50, 2x 512MB DDR2 533MHz RAM, 120GB SATA HDD, ATI Radeon Xpress 1100, USB 2.0, FireWire, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofón/line-in, sluchátka/line-out, čítačka pamäťových kariet
Pripojenie: WiFi 768 kbps
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 18:44

quatermain píše:
ked sa chce da sa vsetko, ale teraz je zbytocne o tom polemizovat, ked este nie su vsetky nastroje na to ake by mohli byt......

Citácia:
keby si videl ten windows na ktorom bezim teraz


vsak povedz aky??? ;)

no tak instalacka vypalena na CD zabera 82MB, to myslim ze hovori za vsetko

ako jasne ze polemizovat teraz je zbytocne, ale ako som videl ozrutnost tohoto systemu v RAW verzii tak som velmi skepticky a co tak studujem ten system tak az na DIRECTX 10 som nenasiel jeden jediny prinos v porovnani z XP







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 18:48

da sa tam najst negativny prinos - zistis, ze zase tvoj komp musi zazit obnovu, lebo vistu proste nestiha, a ak stiha, tak ma 3/4 vykonu v pr...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:04

to je problem, ze sa nerobi soft na dany HW na trhu, ale skor naopak, HW sa robi aby soft fungoval. Vacsina vyvojarov proste plytva vykonom. naco robili aero? lebo inak by sa grafika nudila a to im nedalo? alebo by nedajboze niekto mal 99 percent nevytazeny procesor? System ma byt nato, aby fungoval a poskytol co najviac vykonu aplikaciam a windowsy su odjakziva uplny opak. Su nestabilne aj kvoli hovadinam co v sebe obsahuju a tie hovadiny este uberaju na vykone, ktory by sa zisiel inym aplikaciam. Ale ocividne MS aj ludia to maju u riti, tak sa s tym najblizsie roky asi nic nebude robit.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 21.11.05
Prihlásený: 18.10.10
Príspevky: 607
Témy: 60
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:05

Tommy píše:
no tak instalacka vypalena na CD zabera 82MB, to myslim ze hovori za vsetko.....


To by som si pozrel, by som chcel vydiet, bo moja ma az 350 MB s komplexnym riesenim pre kazdy PC, cize by mala ist na kazdom kompe a obsahuje vsetky doterajsie aktualizacie. Nedalo by sa to dako poslat?? Nenapadne ak by si chcel.......







_________________
Neverte, že človek sa môže stať šťastným nešťastím druhých. (Seneca)
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.(Einstein)
Fujitsu Siemens Amilio PA1510, 15.4` WXGA CrystalView display, AMD Turion 64 X2 TL50, 2x 512MB DDR2 533MHz RAM, 120GB SATA HDD, ATI Radeon Xpress 1100, USB 2.0, FireWire, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofón/line-in, sluchátka/line-out, čítačka pamäťových kariet
Pripojenie: WiFi 768 kbps
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:08

Tommy píše:
keby si videl ten windows na ktorom bezim teraz tak by si pochopil ze take nieco z Visty neurobim ani ked sa poseriem
operacny system ktory na disku zaberal 7 GB po CISTEJ instalacii, je natrepany gycovinami typu AERO, 3D desktop a podobnymi debilitami mne pasovat nebude


Ze zabera 7GB? V casoch prechodu z win98 SE (bezne po instalacii 230MB) na winXP (okolo 2GB po instalacii) som sa divil tiez, takze neviem comu sa cudujes.

Tvoja instalacaka systemu ma 82MB? Tak to frcis na nejakom Win9x systeme, a ak je to orezana instalacka XP tak by som bol velmo zvedavy, ako si ju vyrobil. Kedze instalacka ma 82MB, tak ak by to bol win xp, tak sa ti do nej sprace maximalne jadro syst. plocha a explorer :), co nevidim ako moc pouzitelny system.

A pokial ti vadi aero, resp. nejake prkotinky na desktope, tak si mal ostat pri DOSe, ten totiz ziadny desktop nema :D
Alebo si len jeden z dalsich linuxakov, co rad na Microsoft kyda (bez urazky) - kedze si nenapisal na akom sys bezis....

Na druhu stranu ja vistru RTM mam nahodenu, a pokles rychlosti som si oproti WXP nevsimol - obcas ale swapne... ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:08

Windowsi su strasne precackane s totalne zbytocnymi funkciami a ako bolo povedane ten vykon by sa zisiel pre ine aplikacie ak ma niekto 512 RAM a z toho 400 mu zabera system ta to neni normalne :( :( :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 21.11.05
Prihlásený: 18.10.10
Príspevky: 607
Témy: 60
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:17

Poznate take daco ako Marketing?

Preco pouzivate graficku verziu linuxu a nie textovu?

Vacsina ludi, co pouzivaju Win nevidi a ani nevie co je to vykon, ich trapi ake maju pozadie, akej farby okna, ake ikonky........
Cize aj tak MS si vybral zlatu strednu cestu, daco narocne aby to bolo pekne, ale nie az tak vela aby to uplne brzdilo PC.....

Museli by vydavat verziu s minimalnym grafickym zazemim aby sme boli spokojny a uzivatel by si pridaval graficke produkty podla svojho uvazenia, ale to by uz nebol win taky aky vlastne je.........







_________________
Neverte, že človek sa môže stať šťastným nešťastím druhých. (Seneca)
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.(Einstein)
Fujitsu Siemens Amilio PA1510, 15.4` WXGA CrystalView display, AMD Turion 64 X2 TL50, 2x 512MB DDR2 533MHz RAM, 120GB SATA HDD, ATI Radeon Xpress 1100, USB 2.0, FireWire, PCMCIA typ II, VGA (D-Sub konektor), S-Video (TV out), mikrofón/line-in, sluchátka/line-out, čítačka pamäťových kariet
Pripojenie: WiFi 768 kbps
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2006 19:25

shiro píše:
Ze zabera 7GB? V casoch prechodu z win98 SE (bezne po instalacii 230MB) na winXP (okolo 2GB po instalacii) som sa divil tiez, takze neviem comu sa cudujes.

Tvoja instalacaka systemu ma 82MB? Tak to frcis na nejakom Win9x systeme, a ak je to orezana instalacka XP tak by som bol velmo zvedavy, ako si ju vyrobil. Kedze instalacka ma 82MB, tak ak by to bol win xp, tak sa ti do nej sprace maximalne jadro syst. plocha a explorer :), co nevidim ako moc pouzitelny system.

A pokial ti vadi aero, resp. nejake prkotinky na desktope, tak si mal ostat pri DOSe, ten totiz ziadny desktop nema :D
Alebo si len jeden z dalsich linuxakov, co rad na Microsoft kyda (bez urazky) - kedze si nenapisal na akom sys bezis....

Na druhu stranu ja vistru RTM mam nahodenu, a pokles rychlosti som si oproti WXP nevsimol - obcas ale swapne... ;)

ad1: Co sa cudujem? Ze mne na XP okrem stability nechyba nic, vista mohla priniest direct10, lepsiu pracu s viacjadrovymi cpu a niektore ine uzitocne veci/standardy a nie zasa dokola. MS sa furt sere roky so sytemom kvoli s prepacenim kktinam, to ze je nestabilny ich akosi nezaujima, vydaju system ktory je jedna velka diera a potom dalsie tri roky dalsie stovky zaplat a service packov. Naco rozsiruju system o kraviny ked nie su schopny zvladnut stabilitu jadra?? :loony: Zasa vyjde narocna vista s kopcom hovadin a este 5 rokov ju budeme zaplatami normalizovat, pretoze MS neni schopny nieco aspon ako tak bezpecne vydat naraz, asi mu neostal cas popri tych kravinach ako aero.

ad2: skusat ti je tomyho system zbytocne, je prisposobeny prevazne na jeho NB. Videl som ten system bezat, je to rychlost krasna, tak by som si vedel predstavit poriadny system, ale nie je normalne, ze sa musi clovek jebabrat pol roka ako tommy s tym, kym ho vyladil a povyhadzoval asi polovicu nepotrebnych ddlciek. ;) inak si neuhadol, explorer tam ani nie je (naco?)

ad3: pises od veci, nehovorim ze desktop prostredie je zle, ale nevidim dovod preco by sa ti mali na pozadi pomaly vsetky prvky pohybovat a nie to este v 3d :roll: K tomu dosu, mas pocit ze je dos pouzitelny na dnesne aplikacie?

ad4: to nemozes nazyvat rychlostou, ale pomalostou :D asi si este rychli system nevidel ;)

Citácia:
Museli by vydavat verziu s minimalnym grafickym zazemim aby sme boli spokojny a uzivatel by si pridaval graficke produkty podla svojho uvazenia, ale to by uz nebol win taky aky vlastne je.........

...ale konecne normalny. Mas pravdu :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 20313
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2006 18:05

K tomu nestabilnemu systemu - vies vytvorit lepsi? Kupi si ho polka sveta? Budu ho podporovat mali aj velky vyrobcovia SW/HW? Bude stabilnejsi ako MS Win?
Kydat vie kazdy, ale rad by som videl tvoju alternativu.... ;)
Microsoft sa mozno flaka, ale aj tak - dokonaly OS neexistuje. Aj Linux mal a stale ma bugy.

Pozri sa kde je dneska linux - mnohi vravia aky je cool, ale nauc s tym pracovat sekretarku/uradnika/riaditela vo firme, skratka ludi standartne pocitacovo gramotnych. Tito ludia nemaju cas sa starat o kompilovanie jadra, hladanie rpm baickov na nete po veceroch, pripadne slozito rozbehavat niektory HW (aj ked je ho stale menej a menej - toho nefunkcneho pod linuxom).
Kvoli tomuto sa linux zavadza tak pomaly do bezneho zivota, aj ked existuju user-friendly distribucie. Stareho psa novym kuskom nenaucis - a ludi ktori 5 rokov robia vo windows tiez tak lahko nepretiahnes k Linuxu.

K polmilionu zaplat na WXP - Ked bol Firefox este v plienkach, a nepouzivalo ho vela ludi, tak sa vsade hovorilo aky je super. Potom sa to s nim rozbehlo, pouziva ho kopec ludi a zrazu bac - hned vyslo par fixov na chyby o ktorych sa predtym nevedelo. Skratka pri testovani sa nedaju navodit vsetky stavy chyb na PC - to dokaze len sam zivot a nekonecny zastup tzv. lama uzivatelov , a potom sa aj samotni programatori daneho softu divia, ze ako dokazali toto a hento, ked ich ani vo sne nenapadlo, ze je to vobec mozne s PC spravit. :)

S prostredim 3D mas pravdu, neni to nutne - ale chcel by si hrat hry dneska v 2D? Ved hratelnost to ma, vidis nejaku grafiku, vies sa tam pohybovat a je to plynule - tak na co drahy 3D hardware ;)
Vsetko ide dopredu - o 15 rokov budes nadavat, preco ovladame PC recou, kde to rovnako dobre slo aj klasicky...
Skratka musia prist s niecim novym, aby sa to predavalo+ technologie idu tiez dopredu - ludia ti nekupia nieco co vypada ako predosla verzia, mozes neviem ako kricat ze ake je to nove a co to vsetko ma. Zacni predavat system, ktory bude mat vzhlad win98, ale bude mat vsetko co Vista, a aj vykon bude raketovo rychly. Nik si to nekupi okrem par nadsencov, ktori pozaduju minimalizmus v systeme.

Rychly system som videl - Win98 SE+neoficialny SP, aby to behalo aj na 512+ RAM - lietalo to jak sv*na :)
Na druhu stranu - o 5 rokov na hardwari buducnosti ti to bude jedno, aka bola vista pomala. V zaciatkoch mi tiez XP dost swapovalo na 1.2GHz Durone a 256 MB RAM...

Optimalny system je podla mna taky, ktory vyuziva na doraz syst. zdroje PC - ked uz ten HW mas nech sa aj pouziva a nestoji len tak.
Ale - ked si spustis hru, tak OS automaticky uvolni sys. prostiredky hre, aby ich mohla pouzivat, lebo ked hras hru., tak ti windows a 90% jeho veci netreba, kedze win bezi na pozadi. Tych 10% windowsu by zabezpecovalo funkcie ktore hra potrebuje k svojej cinnosti. Podobne je to aj s inymi aplikaciami, uvolnovalo by sa tolko prostiedkov, kolko je potrebne pre aplikaciu (netreba predsa 90% sys. prestriedkov pre irfanView nie ;) )







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
vLite 0.5 alpha

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 24.11.2006 0:10

no ja z tebou suhlasim, lenze my tu nekydame na Microsoft, ten len odpovedana na dopyt
ja som sa tu len snazil vysvetlit preco JA na tento ich system neprejdem







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 30.06.2007 15:38

shiro píše:
K tomu nestabilnemu systemu - vies vytvorit lepsi? Kupi si ho polka sveta? Budu ho podporovat mali aj velky vyrobcovia SW/HW? Bude stabilnejsi ako MS Win?
Kydat vie kazdy, ale rad by som videl tvoju alternativu.... ;)
Microsoft sa mozno flaka, ale aj tak - dokonaly OS neexistuje. Aj Linux mal a stale ma bugy.

Sa nechapeme asi :) ja neidem ani nechcem konkurovat (a ani nemozem :) ) ale to co som napisal je pravda. Dokonaly OS neexistuje - suhlasim. Ale co je urcite mozne, tak spravit system, ktory sa nesustreduje na graficke blbosti atd. A dalej, ked som videl kolko pitchovin obsahuje Vista, mi prislo zle. Je naozaj taky problem spravit instalator, ktory by skusenejsim uzivatelom umoznoval vybrat si co do systemu chcu a co nie presne tak ako to robi nlite/vlite v style instalatora MS Office ? Myslim si, ze je to malickost, ktora by potesila obrovske mnozstvo ludi. Neviem, ale ked som prebehol letmo vlitom ISO visty a odstranil naozaj premna nepotrebne blbosti, tak som sa dostal z 3GB ISOa na 711MB...A to som len vyhodil zakladne "bundle" hovadinky a zopar aplikacii, ktore nahradim tak ci onak softom tretej strany ;)

shiro píše:
Pozri sa kde je dneska linux - mnohi vravia aky je cool, ale nauc s tym pracovat sekretarku/uradnika/riaditela vo firme, skratka ludi standartne pocitacovo gramotnych. Tito ludia nemaju cas sa starat o kompilovanie jadra, hladanie rpm baickov na nete po veceroch, pripadne slozito rozbehavat niektory HW (aj ked je ho stale menej a menej - toho nefunkcneho pod linuxom).
Kvoli tomuto sa linux zavadza tak pomaly do bezneho zivota, aj ked existuju user-friendly distribucie. Stareho psa novym kuskom nenaucis - a ludi ktori 5 rokov robia vo windows tiez tak lahko nepretiahnes k Linuxu.

No o linuxe sa tu nemusime bavit, ale budis. Suhlasim co si napisal, ale pochop ze ine poziadavky ma sekretarka vo firme, ktora moze mat na haku ci jej bezi 15 alebo 50 procesov a kolko jej zabera v ramke a ake naroky mam napr. ja ty tommy, proste ludia, ktorym nie je jedno ci ich system (a ako velmi) brzdi.

shiro píše:
K polmilionu zaplat na WXP - Ked bol Firefox este v plienkach, a nepouzivalo ho vela ludi, tak sa vsade hovorilo aky je super. Potom sa to s nim rozbehlo, pouziva ho kopec ludi a zrazu bac - hned vyslo par fixov na chyby o ktorych sa predtym nevedelo. Skratka pri testovani sa nedaju navodit vsetky stavy chyb na PC - to dokaze len sam zivot a nekonecny zastup tzv. lama uzivatelov , a potom sa aj samotni programatori daneho softu divia, ze ako dokazali toto a hento, ked ich ani vo sne nenapadlo, ze je to vobec mozne s PC spravit. :)

suhlasim :) Ale tiez mozem dodat, ze nejake doplnkove veci v systeme (bundle) ubera programatorom kopec casu, ktory by mohol byt venovany prave betatestu ;)

shiro píše:
S prostredim 3D mas pravdu, neni to nutne - ale chcel by si hrat hry dneska v 2D? Ved hratelnost to ma, vidis nejaku grafiku, vies sa tam pohybovat a je to plynule - tak na co drahy 3D hardware ;)
Vsetko ide dopredu - o 15 rokov budes nadavat, preco ovladame PC recou, kde to rovnako dobre slo aj klasicky...

Toto je trosku odveci co pises, pretoze kym u hrach vyzadujem efekty, kvalitu visualneho spracovania, u systemu pozadujem stabilitu a umnoznenie co najvacsieho vykonu prave inym aplikaciam. Snad nepovazujes system aj hry za jedno a to same ;) Priorita hry a systemu je uplne odlisna...

shiro píše:
Skratka musia prist s niecim novym, aby sa to predavalo+ technologie idu tiez dopredu - ludia ti nekupia nieco co vypada ako predosla verzia, mozes neviem ako kricat ze ake je to nove a co to vsetko ma. Zacni predavat system, ktory bude mat vzhlad win98, ale bude mat vsetko co Vista, a aj vykon bude raketovo rychly. Nik si to nekupi okrem par nadsencov, ktori pozaduju minimalizmus v systeme.

tak to je aj nie je pravda. nalakat ludi to ano, musia. Ale aj vdaka hovadinam ktore vista obsahuje je cena systemu aj 2-nasobna a keby ten system bol normalny a lacnejsi, nemam problem s tym, ze si ho kupim. Ale nekupim si ho nikdy v pripade, ze ma bude MS nutit si nasilu kupit ovladanie hlasom, hry, movie maker, WMPktory neznasam, firewall ktory stoji za hovno, aero glass a mozem menovat dalej a dalej veci, ktore nepotrebujem, nechcem ale nemam na vyber a musim za ne zaplatit. bohuzial...

shiro píše:
Rychly system som videl - Win98 SE+neoficialny SP, aby to behalo aj na 512+ RAM - lietalo to jak sv*na :)
Na druhu stranu - o 5 rokov na hardwari buducnosti ti to bude jedno, aka bola vista pomala. V zaciatkoch mi tiez XP dost swapovalo na 1.2GHz Durone a 256 MB RAM...

ty sa mozno zmieris s tym, ze je system zbytocne pazravy, sak si pockam a o rok pojde dobre... Zaujimave rozmyslanie. Ja na vsetko hladim zo stranky principu a ked vidim, ze system bezi pomaly len preto, ze nie je poriadne zoptimalizovany a je preplneny blbostami, tak mi tojedno nie je. Lebo viem, ze ten system moze bezat svizne aj na 3ghz a 1gb ram a to mi neda :)

shiro píše:
Optimalny system je podla mna taky, ktory vyuziva na doraz syst. zdroje PC - ked uz ten HW mas nech sa aj pouziva a nestoji len tak.

no moment, kazdy system vyuziva na doraz prostriedky, ked to treba, keby nie, tak by bol brzdeny. Dalej system ma pouzivat prostriedky naplno kvoli sviznosti, ale cim viac sluzieb v systeme bezi, tym viac su pohlacovane prostriedky pre nevyhnutny beh systemu a teda sa rychlost degraduje. Dalej si uvedom, ze na pozadi ti vzdy nejaka taka aplikacia bezi a teda sa to vylucuje s tym, co si napisal. Pretoze tym padom by mal system stale uvolnovat skoro vsetky prostriednky pre aplikaciu, aj keby to bolo len blbe icq ci antivir a system nerozlisuje ci ide o icq alebo hru. Prenho to znamena v oboch pripadoch aplikaciu. Takze nakoniec sme dospeli k tomu, ze system by mal v kazdom pripade s prostriedkami setrit co mozno najviac, pretoze vzdy nieco bezi na pozadi, niekedy ide o hru a vzdy by mal byt poskytnuty co mozno najvacsi vykon pre aplikaciu. A to je prax, to je to, ze na mojom osekanom (alebo este lepsie na tommyho) systeme mi bezia aplikacie (spustenie, vypinanie, samotny beh) ovela sviznejsie nez napr. tebe na za :shit: systeme, rovnako tak startup, praca v systeme je omnoho rychlejsia. Jednoducho je to poznat prve sekundy prace na takom systeme a preto som nlitu a vlitu vdacny, ze som si dokazal prisposobit na mieru system ako zo stranky rychlostnej, tak zo stranky pohodlia, kedze mam system nainstalovany za 10min bez jedinej obsluhy a so vsetkymi systemovymi nastaveniami (prip. aj ovladacmi) ktore mam uz "built in" ;)

viva nlite/vlite :slaver:

/EDIT: Inak som sa dobre pobavil vetou "...lebo windows bezi na pozadi" :D on ten system bezi praveze nadradene nad hrou a rovnako tak vsetky jeho procesy... Asi si mal namysli explorer :) Ale explorer nie je ani desatina z celkoveho pozierania prostriedkov ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mozilla Firefox 3.0 Alpha 1 Gran Paradiso

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

30

2295

10.12.2006 12:29

stefo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Raspbery Pi XBIAN Alpha 5 - problém s inernetom

v Ostatné čipové sady

4

458

22.03.2013 13:57

smollko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skype 2.0.0.107 & 2.5.0.91 BETA

v Novinky

14

4098

06.09.2006 19:56

vandal666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Firefox 2.0.0.5 a vytaženie procaku na 100%

v Sieťové a internetové programy

17

906

30.07.2007 10:53

Rbot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový Firefox 2.0.0.5 má prísť ešte tento týždeň

v Novinky

2

420

17.07.2007 18:18

Rbot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xiaomi Mi 9T s MIUI 11.0.5.0 vysoké vyťaženie batérie

v Smartfóny a tablety

3

596

15.05.2020 13:35

Enrik01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Macbook Pro a domace kino 5.0, 5.1

v Zvuk

10

815

24.01.2012 21:34

peterSTI Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vLite

v Operačné systémy Microsoft

2

692

01.10.2008 21:59

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Intenso Memory Space 2,5" 3.0 1TB vs WD My passport 1TB 3.0

v Pevné disky a radiče

0

745

25.12.2012 11:21

Santy31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vlite pomoc

v Operačné systémy Microsoft

3

361

21.01.2009 11:29

Mettiu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista a vLite

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Operačné systémy Microsoft

62

8181

27.10.2009 16:09

kivi11 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 vs vlite

v Operačné systémy Microsoft

4

463

22.01.2009 23:43

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predny panel do 3,5" alebo 5,25" s USB 3,0 a citacka kariet.

v Ostatné

1

413

12.07.2015 22:24

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dokovacia stanica pre 2 SATA III HDD s USB 3.0 for 3.5 a 2.5

v Úložné zariadenia

0

736

13.08.2011 0:21

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:redukce USB 2.0 na IDE 40/44 pinů a SATA, pro 2.5" i 3.5"

v Predám

8

1549

07.09.2010 13:07

vmm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vlite win 7 64/ win7 32

v Operačné systémy Microsoft

1

453

04.12.2009 17:35

mmichalll Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra