Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 63 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 03.02.2009 20:59

Aha...ok a este taka jedna otazka ked urobim tento navod tak mozem potom do toho zakomponovat tvoj dalsi navod?Alebo nie?Uz mi to kopci vistu do priecinka:)
A este v tych ulohach mam skrtnut vsetko alebo ako?Lebo nizsie pises ze tu integraciu op.balikov radsej nie...tak ako teda?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2009 21:03

Myslis to tak ze ked prerobis Vistu podla tohto navodu ze ci potom budes moct prerobit este podla toho dalsieho? Tak to som este nikdy neskusal takze ti neviem povedat ci to pojde. Dalsi navod tu hodim bud dnes alebo zajtra este to nemam hotove.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 03.02.2009 21:08

A ako sa tie navody medzi sebou lisia?A ta integracia opravnych balikov?A nikde tam nemam tu kompatibilitu:(


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2009 21:20

No toto je hlavne navod ako usetrit miesto a neinstalvoat zbytocne komponenty, ktore malokto vyuziva.
V tom druhom toho odoberam podstatne viac. Ale tym padom uz niektore funkcie Visty nepojdu.

Opravne baliky nezvyknem instalovat pretoze som s tym mal zlu skusenost to ale nezamena ze to nemusi ist. Staci trocha experimentovat.

A co sa tyka tej kompatibility tak staci ak prejdes vo vLite ku komponentom a vyskoci ti okno kde sa ti zobrazi ktore veci nechces aby boli odobrane.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 03.02.2009 21:23

Uz mam...dobre tak zajtra to hadam upnes sem...:)potom spravim podla druheho...zatial vdaka...:)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2009 21:24

Nemas zaco. Budem sa snazit dokoncit to uz zajtra tak dufam ze sa mi to podari.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2009 10:34

No ved ja tu budem zas nalepeny cely den:)Mam volno tak dohanam zameskane.....vcera som pocul v praci pikosku.Daky pako tam vyhlasil ze zakazuje pozadia na pc lebo to spomaluje system:)..........Este teraz mi dviha kutiky a to tam mame celerony D 3,6 GHz myslim a 500MB ram a XP pro a okrem officu a firemneho programu nic....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.02.2009 10:39

No vpodstate sa da povedat ze istym sposobom spomaluje ale to je taky nebadatelny rozdiel ak mas vykonny pc ze to ani nezistis. Ale on je asi nejaky expert do pc.
Mate dost vysoko taktovane tie celerony.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2009 10:55

No on je expert.Ved u nas robia len sami experti:)Teda myslim v tych vyssich funkciach.Aj prava na pc su tak super urobene ze napr firewall nemozes konfigurovat ale mozes ho vypnut:)No oni tie pc kupovaly vo velkom...ved iba u nas ich je ale 20.....a ten genialny AV-McAfe :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.02.2009 22:39

Asi to dnes nestihnem uploadnut lebo som mal dost vela prace ale zajtra uz naisto.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2009 20:03

aj....to neva ved ked este dnes nie tak zajtra a potom sa do toho pustam:)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.02.2009 22:32

Konecne sa mi podarilo dokoncit dalsi navod. V tomto sa zameram na vytvorenie rychlej a odlahcenej Visty. Nebudem sa venovat popisovaniu programu prejdem rovno k tomu najdolezitejsiemu a to ktore komponenty odobrat a ktore nechat. Ako som uz napisal predtym zalezi to hlavne od toho, ake komponenty v pc alebo notebooku mate a co vsetko chcete na systeme spusat. Dobre si teda premyslite pred samotnym odoberanim co vsetko k pocitacu planujete pripojit (napr. tlaciaren, skener atd) a ake programy na nom budete spustat (aby ste nahodou neodobrali nejaku sucast, ktoru dany program potrebuje). Na mojom notebooku pouzivam viac menej standardne programy ako Office 2007, Firefox, Thunderbird, NOD32, Comodo Personal Firewall, Nero 8, Power DVD 8, BSplayer, Winamp, VLC, Visual Studio, Virtual PC 2007, nejake hry atd...

Mozeme sa teda pustit do prace s vLite-om. Dodam len ze opät pouzijem tu istu verziu vLite teda v1.2 final a tu istu verziu Visty teda Ultimate x86 SP1 ENG (anglicka jazykova verzia).

Pred samotnym navodom chcem este upozornit na fakt, ze toto je moj postup, ktory nemusi byt najlepsi a mozno niekto iny ma lepsi. Niektore komponenty, ktore ja odstranujem mozno planujete pouzit (napr. tlaciaren) takze tento navod neberte uplne doslovne a ak si niecim nieste isty tak to radsej nechajte a neodoberajte to.

1.Krok – kopirovanie instalacnych suborov. Tento krok je jednuduchy a nie je tu velmi co vysvetlovat proste supneme instalacne DVD do mechaniky alebo pripojime obraz a dame prekopirovat subory na disk.

2.Krok – odobratie nepotrebnych komponentov. Tento krok bude o nieco zlozitejsi pretoze toho planujem odobrat podstatne viac. V tomto navode budem postupovat trochu inak ako v tom predchadzajucom. V okne kde sa vyberaju aplikacie, ktore nechcem odobrat nezasrktnem nic takze budem moct odobrat vsetky komponenty vid obrazky.

Vista a vLite Vista a vLite

Hardware Podpora:

Staci si len uvedomit aky HW planujete pouzivat. Dajte si vsak pozor lebo ak odoberiete nieco co chcete pouzivat tak vam to v systeme nepojde.

Dynamic Volume Manager (Manazer Dynamickej Velkosti) – toto je potrebne pre Windows backup, DriveImageXML a podla vsetkeho aj pre RAID. Nic z toho neplanujem pouzit takze to odoberam.
Faxova Podpora – ak chcete pozivat na pc fax tak nechajte ak nie mozte kludne odobrat.
Firewire (1394) – podpora Firewire, ak pouzivate tak nechajte inak mozte kludne odobrat. Ja sice mam Firewire ale nepouzivam preto odoberam.
Floppy Disk Podpora – podpora disketovej mechaniky. Ak ju nemate a ani nebudete mat tak odoberte. Kedze mam notebook tak odoberam.
internet Small Computer System Interface (iSCSI) – potrebne pre pripojenie uloznych zariadeni cez siet prostrednictvom TCP/IP neovplyvni to ale NAS podporu. Malo pouzivane takze mozte odobrat. Nejake informacie o iSCSI
http://www.storage.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=39
Microsoft Multi-Path Bus – nieco s pouzivaninm viac ako jednej fyzickej cesty. Mozete odobrat.
Podpora Infrared – podpora pre infrared (infracervene) zariadenia ak to mate a pouzivate tak nechajte. Dnes sa to uz velmi nepouziva viac sa pouziva bluetooth takze ak nemate kludne odstrante.
Podpora Modemu – podpora pre modem. Ak mate modem a pouzivate tak nechajte inak mozte odstranit. Ja modem na notebooku mam ale nepozivam takze tiez odstranujem.
Podpora Tlaciarni – ak chcete pouzivat tlaciaren tak toto musite nechat aj ked mate vlastny ovladac tlaciarne. Ja k notebooku tlaciaren urcite pripajat nebudem takze odstranujem.
Smartcards – ak pouzivate hocijaky druh SmartCard zariadenia tak nechajte. Inak mozte odstranit. Toto odstrani aj sluzby Smartcard. Taketo zariadenie nemam takze odstranujem.
TV Tuner podpora – potrene pre Media Center. Ak nepalnujete instalovat a pouzivat ziadny TV tuner tak mozte odstranit. Ja to odoberam.
Windows HotStart – podporuje spustenie systemu stlacenim napriklad tlacidla pre browser alebo predvoleny medialny prehravac. Ak to nepozivate mozte odstranit. Osobne v tom nevidim velky zmysel takze odoberam.
Windows Mobilne Centrum Zariadenia – umoznuje spolupracu a synchronizaciu so zariadeniami OS Windows Mobile (Windows Mobile 2003 a vyssie). Ak take zariadenie mate a pouzivate tak to nechajte inak to mozte odstranit cize odoberam.
Windows Prenosne Zariadenia – umoznuje programom ako Media Player a Pomocnik importu Obrazkov premiestnovat a synchronizovat obsah s prenosnymi zariadeniami ako USB prehravace a pod... Toto ale neodstrani podporu USB HDD. Potrebne pre fotoaparaty. Takze ak planujete pripojit fotoaparat radsej nechajte. Mozno by siel aj bez toho ale nemam vyskusane. Ak niekto skusite mozete dat vediet. Takze toto nechavam.
Windows Ziskavanie Obrazkov – poskytuje sluzbu ziskavanie obrazkov pre skenery a fotoaparaty. Ak planujete pouzit skener alebo fotoaparat tak nechjte inak mozte odobrat. Nechavam.
WLAN Podpora – podpora pre pripojenie sa k sieti prostrednictvom bezdrotoveho adaptera. Uzivatelia notebookov zrejme radsej nechaju tuto sucast. Ak vsak na PC nemate a ani neplanujete mat bezdrotovy adapter tak odstrante. Nechavam lebo pouzivam.
XBOX 360 Controller – podpora pre toto zariadenie. Ak planujete pripojit k pc alebo notebooku tak nechajte inak je to bezpecne odstranit taze odstranujem. Jedna sa o xboxovy joystick zrejme.

Vista a vLite

Jazyky:

Zaskrtneme vsetky okrem tych, ktore chceme pouzivat. Takze nechavam len Slovencinu (ti co upravuju Slovensku alebo Cesku verziu Visty by mohli zvazit ponechat aj Anglictinu)

Vista a vLite

Multimedia:

Hudobne a Video ukazky – zbytocnost ktora zabera 400MB, tieto ukazky sa nachadzaku uzivatelovom verejnom adresari. Kludne mozete odstranit.
Intel Indeo – stary video kodek, mozte kludne odstranit. Aj tak nainstalujete nove.
Media Center – aplikacia Microsoftu na prehravanie DVD, hudby, prezeranie obrazkov sledovanie TV atd. Existuju lepsie aplikacie tretich stran takze toto odstranujem.
Medialna Metadatova Jednotka – generuje miniaturne video zmenseniny. Urcite to poznate ked otvorite Windows Explorerom priecinok, v ktorom sa nachadza film tak miesto ikony predvoleneho prehravaca sa ukaze zaber z filmu. Mne osobne sa to paci takze to nechavam ale spomaluje to prezeranie priecinkov. Takze kludne mozte odstranit ak chcete. Ja to nechavam.
Movie and DVD Maker – aplikacia Microsoftu, ktora umoznuje importovat, editovat a organizovat domace videa. Ak pracujete s videom urcite radsej siahnete po aplikacii tretej strany, ktora toho dokaze viac takze odstranujem. Este som to aj tak nikdy nepouzil.
Nahravac zvuku – jednoducha aplikacia na nahravanie zvuku. Ak chcete mozte si nechat nezabera vela miesta. Ja ju odstranujem.
Photo Metadata Zariadenie – ak chcete aby sa vam generovali miniatury obrazkov tak nechajte tiez je to dolezite pre vypocet metadatovych ciest. Ja to nechavam.
Shell event sounds – zvuky ktore nastanu pri urcitych akciach. Otvorenie okna, zatvorenie okna, startovanie Windows. Ak sa vam nepacia mozete kludne odstranit. Ja si ich nechavam.
SlideShow – umozni vyrobcom pridat sekundarny alebo pridavny displej v buducom dizajne notebookov vid http://cdr.cz/a/20234 ... ak takycho notebook nemate tak to mozete kludne odobrat. Ja nemam takze odoberam.
Sporice Obrazovky – integoravane sporice obrazovky, ak sa vam pacia nechajte si ich. Ja ich nepouzivam takze odoberam.
Ukazkove obrazky – tieto obrazky sa nachadzaju vo verejnom adresari. Zbytocnost takze odstranit.
Wallpapers (Pozadia Prac. Plochy - tapety) – integrovane pozadia systemu. Su sice pekne ale zaberaju dost vela miesta a daju sa najst na internete, keby vam velmi chybali. Ak ich odstranite moze nastat problem pri instalacii. Mne sice nenastal a Vista mi nabehla s ciernym pozadim. Ale ak by sa nieco vyskytlo tak pri zadavani mena neklikajte na prazdne ramceky, v ktorych by predtym boli obrazky.
Windows Aero Motiv – toto odstrani zakladny Windows Vista motiv. Odstrani Glass a normalnu verziu, pretoze je to ta ista. Funkcionalita Glass a inych pridruzenych efektov k tomuto motivu ostane zachovana. Mne osobne sa Aero motiv paci a pouzivam ho takze si to ponechavam. Ak sa vam aero nepaci a nepouzivate ho tak to odstrante.
Windows Foto Galeria – ponuka nastroje na lahke organizovanie vyhladavanie a prezeranie fotografii a videa. Umoznuje editovat, tlacit a zdielat fotografie v ramci Windows Foto Galerie a aj prenos fotografii z kamery do PC. Ak to pouzivate alebo niektore spomenute funkcie tak si to nechajte. Ja nic z toho nepouzivam takze odstranujem. Existuju aj tak programy tretich stran, ktore to zvladaju lepsie.
Windows Kalendar – ak ho pouzivate tak nechajte. Ja ho nepouzivam takze odstranujem. Nema to vplyv na funkcionalitu kalendara, ktory sa zobrazi po poklepani na hodiny v pravom dolnom rohu.
Windows Media Codecs – toto su zabudovane kodeky Windows Media Playera. Niektore z nich budete mozno potrebovat. Ja to neodstranujem preto som s tym mal problemy. Niektore subory mi nechcel prehrat ziaden prehravac ktory som skusil preto odporucam nechat.
Windows Media Player – asi malokto z vas ho pouziva ale pre niektore aplikacie je potrebny. Majitelia mp3 prehravacov Creative ZEN a Creative ZEN X-FI ho potrebuju. Ja sam taky prehravac vlastnim takze nechavam. Bez neho by neslo naisntalovat Creative Centrale. Ak ho odstranite tak sa vam ho nazad do systemu uz nemusi podarit nainstalovat. Mne sa to nepodarilo. Ale inak myslim, ze by sa bez neho dalo obist. Ale niektore veci na nom zavisle by nemuseli fungovat. Ja ho teda nechavam kvoli prehravacu. Aj ked sa mi posledne stalo ze mi Creative Centrale neslo spustit.
Windows Photo Viewer – zakladny zobrazovac fotiek vo Windows. Nie je to sice nic extra ale svoju ulohu plni takze si ho nechavam. Ak pouzivate na prehliadanie fotiek iny program mozete ho odstranit. Ja ho nechavam.

Vista a vLite

Ovladace:

Na tomto mieste by sa patrilo upozornit, ze niektore produkty potrebuju tieto drivere pretoze pocitaju s tym ze ich mate v systeme. Takze odoberajte s uvazenim. Zatial som nemal problem so ziadnym zariadenim aj po odobrani vsetkych tychto driverov. Ale co plati u mna nemusi u vas.

Diva Server – ak taketo zariadenie nevlastnite tak odstrane. Ja to odstranujem.
Ethernet a Sietove Adaptery – ak mate vlaste ovladace tak to mozete odstranit. Ja drivere mam takze odstranujem.
Modemy - to iste ako predtym, ak mate vlastne ovladace tak mozte odstranit. Toto neodstrani podporu pre dane zariadenie. Mam vlastne drivere takze odoberam. Ak modem nematie, tiez odstrante.
Qlogic Fibre Channel Adapter – ak mate takezo zariadenie tak nechajte inak mozete kludne odstranit.
Scanners – ak nemate skener mozete kludne odobrat. Ja nemam takze to odoberam.
Storage Controllers (Ulozne zariadenia) – ak neviete ake mate zariadenie tak radsej nechajte vsetky. Ja odoberam vsetky tieto sucasti. Mohlo by sa vam stat ze vam Windows pri instalacii nenajde disk takze odoberajte s uvazenim.
Tlaciarne – ja odoberam celu zlozku kedze neplanujem pouzit tlaciaren a skusenost s tlaciarnou Dell mam taku, ze fungovala aj ked som odobral vsetky drivere. Ak neplanujete pouzit ziadnu tlaciaren tak mozete kludne odobrat.
TV Tuners – nic nove. Ak take zariadenie nemate tak kludne odstrante a ak mate tak ak odstranite nemusi vam ist. Mozete ale vyskusat. S kazdym zariadenim je to inak. Ja to odoberam.
Zobrazovacie adaptery – kazdy instaluje vlastne drivere na gafiku takze mozete odobrat jedine ak by ste mali nejaku starsiu grafiku, na ktoru niesu ovladave pre Vistu tak nechajte. Ja mam drivere takze odoberam.
Zvukove karty – ovladace pre zvukove karty, neodstrani sa podpora pre ne. Toto neodstrani zaklady HD audio ovladac. Vsetci zrejme pouzivate vlastne ovladace takze mozte odstranit. Plati to iste co predtym ak nemate driver na Vistu tak radsej nechajte. Driver mam takze aj toto odoberam.

Vista a vLite

Prislusenstvo:

Accessibility (Dostupnost) - sprievodca nastavenia zvuku, obrazu a mobility. Myslim, ze je to urcene pre tych co maju problemy so zrakom alebo sluchom. Ak vyslovene nepotrebujete tak kludne odstrante. Vsetko sa da nastavit aj bez tohto sprievodcu. Takze odoberam.
Hry – hry ktore su zabudovaneho do Visty. Ak ich nehravate tak mozte odstranit. Nachadza sa tam aj prieskumnik hier co mozete tiez kludne oznacit ak ho nepouzivate. Na internete som narazil na informaciu ze hry bez prieskumnika hier nemusia ist. Mne vsak isli bez neho vsetky
Malovanie – vela toho sice nedokaze ale ja ho pouzivam na screenshoty takze si ho nechavam. Ak si nainstalujete Photoshop alebo nieco podobne tak vam bude nanic a mozete ho teda klude odstranit.
Mapa znakov – celkom uzitocna vec ak nemozete najst nejaky znak co sa mi niekedy stava hlavne pri programovani takze si to nechavam. Ak to vsak nepouzivate kludne to mozete odstranit.
Mobility Center – dava tie najfrekventovanejsie nastavenia mobilnych PC do jedneho. Da sa obist aj bez toho vsetko sa da nastavit aj bez toho. Ak teda mate PC kludne mozte odstranit ak mate notebook mozete tiez. Ja si to odoberam.
Notepad – jednoduchy texotvy editor. Casto ho pouzivam takze si nechavam. Ak nepouzivate tak ho odstrante.
Podpora reci – umoznuje ovladat pc pomocou hlasu, zatial vsak funguje len na anglickej verzii a mozno uz aj na ceskej. Nepouzivam to takze odstranujem.
Snipping nastroj – nastroj na snimanie obrazovky potrebny pre Tablet PC. Print screen funguje aj bez neho takze ak nemate Tablet PC odstrante.
Systemove Informacie[/b] – tiez zname ako msinfo32.exe. Zobrazuje detaily o danom systeme ako su komponenty hardware a ovladace. Dokazu to aj ine aplikacie takze to odoberam.
Uvitacie Centrum – okno, ktore nabehne po nainstalovani Visty a prvom spusteni. Ma za ulohu predstavit nove funkcie systemu. Zrejme to uz kazdy videl takze prec s tym.
Vycistenie Disku – nastroj na cistenie disku od nepotrebnych suborov. Aj tak asi kazdy pouziva aplikacie tretich stran takze prec s tym. Je to sice potrebne pre Vykonnostny Test ale aj ten pojde prec takze to odoberam.
Windows Bocna lista a mini-aplikacie – vela to nerobi akurat to zerie systemove prostriedky. Takze kazdeho osobna volba ci si necha. Ja odoberam.
Wordpad – jednoduchy textovy editor. Zrejme kazdy dnes pouziva MS Office alebo Open Office takze mozete odstranit. Jedine ze by ste to pouzivali. Ja odoberam.

Vista a vLite

Siet:

Distributed File System (DFS) – distribuovany suborovy system. Mozete odstranit, system mi bez toho siel normalne.
Internet Explorer – nie je velmi o com, existuju lepsie alternativi v podobe Firefoxu alebo Opery takze prec s nim.
Internet Information Services (IIS) – ak neplanujete hostovat internetove stranky tak to mozete bezpecne odstranit. Takze odoberam.
Jednoduche TCP/IP sluzby – volitelny doplnok nebyva instalovany standardne. Väcsina to nepoziva takze prec s tym. Ten co to pouziva si to samozrejme necha.
Klient Vzdialenej Plochy – ak sa chcete pripojit ku vzdialenej ploche tak to vyuzijete. Existuju vsak aj ine alternativy. Takze prec s tym.
Link-Layer Topology Discovery (LLTD) – toto by malo mat nieco s tym ze najde a zobrazi pocitace v sieti. Je to sice potrebne pre UPNP ale risknem to a odstranim.
Network Explorer (Sietovy Prehliadac) – toto odporucam nechat ak chcete pouzivat siet. Ak nie tak by ste sa bez toho mozno obisli ale radsej to nechajte.
Pripojit sa k Sietovemu Projektoru – ak niekedy v buducnosti planujete pouzit sietovy projektor tak nechajte inak kludne odstrante.
Quality of Service (QoS) – toto je potrebne pre aktulizacie systemu a neviem ci by dokazali ist bez toho nemam to odskusane takze to nechavam.
RIP Lister – len nejaky informacny protokol ja ho odstranujem.
Sietove Centrum a Centrum Zdielania – sietove centrum pouzivam takze ho neodstranujem a je potrebne pre wlan. Ak sa vsak rozhodnete ho odstranit tak v ovladacom paneli bude nahradene sietovym pripojenim a stale bude mat pristup k pripojeniam. Nie je to zas az tak nepouzitelna vec.
Simple Network Management Protocol (SNMP) – toto ma zmysel mozno vo velkych sietach takze to odobram.
Telnet Klient – ak pouzivate Telnet tak si to nechajte ak nie mozte odstranit. Ak neviete co je to Telnet tak odstrante tiez. Ja to odstranujem.
Telnet Server – pre toto plati to iste ako to nadtym takze odstranujem.
TFTP Klient – jednoducha forma ftp, na pracu s FTP su lepsie alternativy. Takze odstranujem.
Vzdialena Plocha a Pomoc – umoznuje pripojit sa k vasmu PC cez internet z ktorehokolvek miesta. Ak pouzivate tak nechajte. Existuju na to vsak aj ine programy takze to odstranujem. Celkovo nemam rad tieto vzdialene serepeticky.
Windows Collaboration – klient P2P pripojeni. Ak to odoberiete tak sa neovplyvni funkcnost DC alebo Torrent jedna sa o Microsoft produkty. Takze prec s tym.
Windows Firewall – tento Microsoftacky firewall toho nedokaze vela a ak chcete mat pocitac bezpecny tak urcite zvolte nieco ine napr. Comodo Personal Firewall, Jetico alebo iny. Je ich dost a su ovela kvalitnejsie. Na nete som sa docital ze ak ho odoberiete moze byt ovplyvnene zdielanie suborov. Mne vsak zdielanie fungovalo aj bez neho takze odoberam.
Windows Mail – ja osobne radsej pouzivam Thunderbird. Ak ho pouzivate tak nechajte inak odstrante.
Zdielanie Suboru a Tlaciarne (Server) – ak planujete zdielat tlaciaren alebo subory tak nechajte. Inak odstrante. Ja nechavam.

Vista a vLite

Sluzby:

Konecne sa dostavame k sluzbam. Toto nebude taky lahky oriesok ale na druhej strane sluzby sa daju celkom dobre povypinat aj v uz nainstalovanom systeme a niekedy je to mozno aj lepsie riesenie pretoze ak odoberiete nejaku dolezitu nemusi system fungovat korektne.

ActiveX sluzba instalacie – doteraz som sa obisiel aj bez toho. Nejake informacieo nej sa daju najst aj tu http://en.wikipedia.org/wiki/ActiveX
Aplication Experience (Skusenosti s aplikaciami) – sprostredkuva kompatibilitu so starsim softwarom. Toto odporucam nechat.
Background Inteligent Transfer Service (BITS) – potrebne pre aktualizacie Windowsu. Ak planujete Windows aktualizovat tak to nechajte ak nie tak odstrante. Ja pouzivam aktualizacie takze nechavam.
Computer Browser – vyznam tohto vidim skor vo väcsich sietach takze odoberam.
DHCP – ak mate staticku IP tak to mozete odstranit ak mate dynamicku tak by vas pocitac neobdrzal IP da sa to sice nastavit v nastaveniach TCP/IP ale radsej to nechajte.
Diagnostika – diskova, sietova a pamätova diagnostika. Tato sluzba je potrebna pre monitor spolahlivosti a vykonnosti. Ak ho nepouzivate tak to mozete odstranit. Ja ho uz nepouzivam takze odstranujem.
Distributed Link Tracking Klient – poziva asi malokto takze mozete odobrat.
Distributed Transaction Coordinator – DTC (Koordinator rozdelovania transakcii) – len dodam, ze je to potrebne pre sql server. Ak ho neplanujete instalovat tak odstrante.
DNS Klient – ak planujete zdielat nejake subory a zapojit pc do siete tak nechajte. Takze nechavam.
Extensible Authentication Protocol EAP – potrebne pre NAP (Network Access Protection) ak sa pripajate do VPN siete alebo sa pripajate do siete ktora vyzaduje EAP autentifikaciu tak nechajte. Ja odoberam.
Hlasenie chyb – umoznuje odosielat chybove spravy do Microsoftu. Odoberam.
Interactive Services Detection – dalsia zo sluzieb ktoru doberam.
Internet Connection Sharing (ICS) – ak planujete zdielat internetove pripojenie pocitaca tak ponechajte. Nic podobne neplanujem kedze mam router takze odoberam.
IP Pomocnik – poskytuje IPv6 pripojenie cez IPv4 siet. Ak tuto sluzbu odoberiete pocitac bude mat iba IPv6 pripojitenost ak je pripojeny k miestnej IPv6 sieti. Odoberam. IPv6 este nejaky ten rok nebudu.
IPsec Policy Agent – potrebne pre aktualizacie Windowsu. Nemam odskusane ci idu aj bez toho takze nechavam.
Microsoft DFS Replication – potrebne pre Windows Meeting Space. Aj toto odoberam.
Multimedia Class Scheduler – toto odporucam nechat ak nechcete zvuk na vasom pocitacy praskal alebo bol prerusovany ak je pocitac vytazeny a hra popritom hudba alebo video. Takze to nechajte.
Network Access Protection Agent – mozete bezpecne odobrat.
Network List Service – identifikuje siete, na ktore je pocitac pripojeny, zbiera a uklada informacie o tychto sietach atd. Toto nechavam.
Network Location Awareness (NLA) – nieco podobne ako to predtym. Myslim ze by sa bez toho dalo obist ale nemam odskusane zatial takze nechavam. Ale ako som uz pisal sluzby sa daju vypnut kedykolvek.
Offline subory – nic bez coho by ste sa neobisli takze mozete odobrat.
Planovac Uloh – da sa obist aj bez neho ale radsej ho nechajte.
Protected Storage (Chranene ulozne miesto) – poskytuje chranene ulozne miesto pre citlive data ako su napr. hesla. Odoberam.
Quality Windows Audio Video Experience – potrebne pre Media Center. Prec s tym.
ReadyBoost (PripravenyZrychlit) – technologia, ktora umoznuje pouzit USB kluce, SD karty alebo Compact Flash karty na zrychlenie systemu. Ja nechavam pretoze to pouzivam.
Remote Access Auto Connection Manager – odoberam.
Remote Access Connection Manager – riadi virtualnu a sukromnu siet (VPN) a dial-up spojenia z pocitaca k internetu alebo inym vzdialenym sietam. Nic z toho nepozivam takze odoberam.
Routing And Remote Access – ako domacemu uzivatelovi mi to netreba takze odoberam.
Secure Socket Tunneling Protocol (SSTP) – ak sa chcete pripojit ku vzdialenemu pc pomocou VPN tak nechajte inak mozete kludne odobrat.
Sekundarne Prihlasenie – ak chcete hrat hru Halo 2 tak nechajte inak mozete odstranit.
SSDP Discovery – objavuje sietou prepojene sluzby a zariadenia vyuzivajuce SSDP protocol. Mozete odobrat.
SuperFetch – tak toto asi kazdy pozna. Technologia, ktora nahrava do RAM casto pouzivane subory a zrychluje ich start. Ak mate dost RAM 2GB a viac tak nechajte ak mate menej tak pouvazujte o odobrani alebo zastaveni.
TCP/IP NetBios Pomocnik – ak odstranite nebudete schopni pristupu k zdielanym zdrojom podla mena ale iba podla IP. Ak neplanujete pouzivat pc zapojene do LAN tak by ste mohli odstranit. Ja ale nechavam.
Telephony – potrebne pre dial-up a niektore VPN siete. Ak mate dsl a nepouzivate VPN siet tak odstrante.
TPM Base Services – potrebne pre Bitlocker a takisto umoznuje zariadeniam vyuzivat funkcie TPM. Pri tejto sluzbe si niesom tak isty a radsej necham. A v nastaveniach sluzieb ju popripade vypnem.
Universal Plug and Play (UPNP) – toto je tiez jedna z veci ktore radsej nechavam.
User-mode Driver Framework – da sa obist aj bez tohto ale radsej to nechavam. Mohlo by to zvysit stabilitu systemu.
Volume Shadow Copy (Tienova kopia zväzku) – potrebne pre zalohovanie a niektore zalohovacie programy. Ja to odoberam.
Vzdialene Registre – umoznuje menit po sieti polozky vo vasich registroch. Mozete odstranit.
WebDAV (WebClient) – umoznuje suborovy manazment vzdialenych serverov. Odoberam.
Windows Manazer plochy – potrebne pre aero motiv. Co dodat ak sa vam nepacia efekty aera tak odstrante. Mne sa celkom pacia takze nechavam. Ale velmi by som to neradil odstranovat.
Windows Aktualizacie – potrebne pre aktualizacie systemu. Ak to odoberiete nebudete schopny instalovat aktualizacie na vas system. Nechavam.
Windows Color System (WCS/ICM) – dost pouzivana sucast foto editormi takze odporucam radsej nechat. Okrem toho je to potrebne aj pre podporu tlaciarni.
Windows Connect Now (Pripoj teraz) – umoznuje uozit nastavenia bezdrotovej siete na usb kluc. Tiez je to potrebne pre Media Center a zdielanie suborov a tlaciarni. Myslim ze zdielanie pojde aj bez toho. Takze risknem a odoberiem.
Windows Cas – udrziava casovu a datumovu synchronizaciu. Taktiez posuva cas na letny/zimny. Nie je to nic co by ste nezvladli aj sami. Ja to ale nechavam.
Windows Event Log (Zapis udalosti v systeme) – zapis udalosti v systeme. Sem tam som to pouzival ked som si prezeral co sposobuje problemy atd ale v poslednej dobe sa zaobidem aj bez toho. Mozete to odstranit ak to nepouzivate odstrani to aj prezerac udalosti (event viewer) ale vyslovene potrebne to nie je takze kazdeho osobna volba.
Windows Remote Management – potrebne pre Windows Event Log teda zapis udalosti v systeme. System by mal byt funkcny aj bez toho.
Windows Search – indexovanie suborov na pozadi za ucelom rychlejsieho vyhladavania. Odobratim tejto sluzby usetrite vykon pocitaca. Ak vam je prednejsi vykon ako rychle vyhladanie tak odoberte. Ak to odoberiete tak bude vyhladavanie na pocitaci pomalsie ale fungovat by malo. Dodam este ze tuto sluzbu tiez odoberam ale na obrazku nie je zaskrtnuta lebo som sa pomylil.

Vista a vLite

System:

16-bit Podpora – podpora pre stary software ktory pouzival 16-bitov. Mozete odstranit.
Beep – generuje jednoduche tony v pc reproduktore. Napriklad oblubene pipnutie. Mozete odstranit.
BitLocker Drive Encryption – myslim ze bez tohto sa zaobidete ak vsak planujete pomocou neho sifrovat disky alebo subory tak nechajte.
Component Cache (winsxs) – toto odporucam nechat ak chcete pouzivat aktualizacie systemu. Bez tohto komponentu sice usetrite trochu miesta na disku ale nepojdu nainstalovat vsetky aktualizacie takze to nechavam.
Crash Dump Podpora – vygeneruje dump subor. Mozete odstranit.
Digital Locker – bez tohto sa zaobidete takze to mozete odstranit. Vpodstate to uskladnuje produktove kluce a informacie pri kupe softwaru od maloobchodnych predajcov.
Digital Rights Management – pokial nestahujete resp. nekupujete toto podporujuce medialne subory tak to mozete odstranit.
Disk Defragmenter – su ovela lepsie produkty tretich stran ako napr. Perfect Disk takze odstranujem.
Disk Quota – umozni pridelit kazdemu uzivatelovi vyhradenu velkost disku. Toto by som radsej neodoberal pretoze sa mi vyskytol problem pri zobrazovani velkosti suboru po odobrati.
Guided Help – interaktivny pomocnik. Odstrante.
IMAPIv2 Podpora Napalovania – ak pouzivate Vistu na napalovanie CD alebo DVD tak to nechajte. Inak mozete odstranit skoro kazdy aj tak pouziva Nero alebo nieco podobne.
Jet Database Engine – Microsoft Access a Visual Basic by to mohli stale potrebovat. Ale myslim ze sa bez toho zaobidete. Takze odstranujem.
Malicious Software Removal Tool – program na odstranenie neziaduceho softwaru. Ak pouzviate tak nechajte inak mozete odstranit a vpodstate aj tak kazdy mesiac vychadza nova verzia takze si ju mozete kedykolvek stiahnut.
Manualna Instalacia (Setup.exe) – ak instalujete Vistu klasickym sposobom cize nabootujete z DVD tak odstrante.
MDAC – ak pracujete s web obsahujucou databazou tak radsej ponechajte. Ak nie tak mozete odobrat.
Microsoft Agent – nieco ako pomocnik v Office takze prec s tym.
Microsoft HTML Engine – toto doporucujem ponechat.
Microsoft Klient pre NFS – sluzby pre Unix verzia 1.0. Tymto si nie som velmi isty takze radsej nechavam.
Microsoft Message Queue (MSMQ) – umoznuje aplikaciam komunikovat napriec roznorodosti sieti atd. Ja to odoberam.
Monitor Spolahlivosti a Vykonnosti – mozete to pouzit na sledovanie ako spustene programy ovlyvnuju vykon vasho pocitaca. Ak to nepouzivate tak odstrante.
Pocitadlo vykonu PC – to iste ako Monitor Spolahalivosti. Ak nepouzivate tak odstrante.
Pomoc – zakladna dokumentacia pomoci pre Windows a jeho komponenty. Na roznych forach sa toho clovek niekedy dozvie viac takze odoberam.
Prirodzeny Jazyk – extra funkcnost reci a vyhladavania ak nepouzivate ovladanie recou tak odstrante.
Remote Differential Compression (Vzdialena Rozlicna Kompresia) – mozete odstranit.
Removable Storage Management – riadi pristup k vymennym mediam ako napr jukebox alebo kniznice. USB pojde aj bez toho takze prec s tym.
Rodicovska Kontrola – ak planujete pouzit tak nechajte inak mozete kludne odstranit. Myslim ze nemusim popisovat co to je.
Run a legacy Control Panel elevated – toto mozete odstranit.
Security Center – bezpecnostne centrum. Vpodstate nic nerobi len zobrazuje co mate spustene takze mozete bezpecne odstranit.
Software Quality Management (SQM) – sucast Windows Customer Experience Improvement Programu ktory zbiera a odosiela data do Microsoftu takze prec s tym.
Subsystem pre aplikacie zalozene na UNIX (SUA) – poskytuje kompatibilitu s Unix aplikaciami. Toto nechavam.
Sync Center – ak planujete synchronizovat data medzi jednotlivymi pocitacmi alebo servermi tak nechajte. Ja odoberam.
System Restore (Obnova Systemu) – ak pouzivate obnovu systemu tak ponechajte. Ja nepouzivam takze odoberam. Podla mna je lepsie pravidelne zalohovat system a kvalitnych programov na to exostuje dost.
Tablet PC – umoznuje pouzivat PEN (t.j. pero – nastroj na priame pisanie na obrazovku) na rozdiel od dotykovej obrazovky umoznuje Tablet PC prijimat iba dotykove informacie zo specialneho pera. Ak podobne zariadenie nemate tak mozte odstranit
User Account Control (UAC) – myslim ze kazdy vie co je to UAC vo Viste. Nepouzivam to takze odoberam. Ak to odoberiete tak potom uz UAC nezapinajte.
Windows Backup (Zaloha) – na zalohu pouzivam ine programy takze odoberam.
Windows Defender – aplikacia Microsoftu, ktora ma chranit pocitac pred roznymi hrozbami v podobe Spywaru a podobneho internetoveho bordelu. Su lepsie alternativy (Spybot Search and Destroy... atd) a ak ho nepouzivate tak odstrante.
Windows Easy Transfer (Lahky prenos) – ak chcete preniest svoje data a nastavnia so stareho pc na ktorom ste pouzivali starsiu verziu Windows na novy, na ktorom bezi Vista tak ponechajte. Inak je to zbytocnost.
Windows Obrazkovy a Faxovy Prezerac (Shimgvw) – toto moze byt potrebne takze radsej nechavam.
Windows SAT (Vykonnostny Index) – ide o benchmark, ktory otestuje vykon pocitaca a prideli mu vykonnostny index. Kedze Vistu na notebook neinstalujem prvykrat tak viem, aky index mi prideli preto to odoberam. Napad je to ale dobry.
Windows Ultimate Extras – ak ich pouzivate tak ponechajte. Ja nepouzivam takze odoberam.
Zip Adresare – defaultny unzippovac vo Viste. Ak pouzivate programy tretich stran (Total Commander, WinRAR) tak mozete odstranit.

Vista a vLite

Moze sa stat a urcite sa sa aj stane ze sa vam zobrazi okno ktore vas bude upozornovat na zavislosti pretoze niektore komponenty a sluzby su na sebe zavisle. Mozete to odklikat alebo odskrtnut tie komponenty, ktore budu potrebne pre dane zavislosti. Ja to stale len odklikam a neriesim tie zavislosti.

3.Krok – upravy systemu. Dane upravy systemu som uz popisoval v minulom navode takze uz iba v skratke a dolozim screenshotmi.
V polozke Ochrana vypinam UAC a tak isto aj DEP.
V nasledujucej polozke System nastavujem schemu vykonu na vysoky vykon a vypinam strankovacieho manazera.
Na dalsich polozlach uz nemenim nic.

4. Krok – bezobsluzna instalacia. Toto si nastavi kazdy podla potreby. Nie je to nic zlozite. Mozte tu nastavit prihlasovacie meno, heslo, zadat produktovy kluc, nastavit jazyk systemu atd...

Vista a vLite

5.Krok – prerobenie visty. Nic tazke. Stlacime tlacidlo Pouzit (Apply) a okne ktore vybehne nechame ze chceme prerobit jedno Ultimate (popripade inu verziu Visty, zalezi od toho aku budete upravovat) pretoze tato metoda vytvori ovela mensi image subor. Potvrdime stlacenim OK a pockame niekolko minut kym dokonci vLite prerabanie. Ak chcete proces urychlit tak zvyste prioritu.

Vista a vLite Vista a vLite

6.Krok – vytvorenie a napalenie image suboru. Tu tiez myslim ze nie je velmi co popisovat. Vytvorte image naplte na DVD alebo CD a mozete instalovat.

Vista a vLite

Takto vytvoreny image ma okolo 800 az 900 MB a keby ste odobrali sucast Component Cache (winsxs) mal by este menej. Vsetko dolezite v systeme by malo ostat plne funkcne. Nemal som velmi cas odskusat vsetko ale nenarazil som na ziadny vaznejsi problem.

Tak to by bolo vsetko vdaka ze ste si nasli cas a precitali tento navod. Budem rad ak sa vam pomocou neho podari z „Hlisty“ spravit Vistu. Teraz sa mozem pustit do navodu na zrychlenie Visty ale pre ten asi vytvorim novu temu uvidim ci budem mat cas a chut sa do toho pustat kedze na nete je toho aj tak dost. Mozno sa vam nepodari vytvorit odlahcenu Vistu na prvykrat a preto radsej pouzivajte DVD-RW. Niekedy to da dost prace kym clovek pride na to kvoli comu nieco nejde ale vysledok stoji za to.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 4988
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2009 10:28

QoS a Quality Windows Audio Video Experience - k tomuto by som dodal, ze sa vyuzivaju na streamovanie videa cez WMP a ich odobratie ma za nasledok sekanie videa.
Distributed Link Tracking Klient - nie je potrebny, ale napr ak mate vytvoreneho zastupcu na subor a orig subor presuniete, tak vdaka tomu nemusite menit zastupcu.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 06.02.2009 20:10

Nooooooooo vynikajuco......mozno este dnes zacnem pracovat na new Viste:)vdaka

Edit:Takze zrobeu som to:)Ale nechce sa mi zas reinstalovat cely win a programy a podobne......


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2009 11:55

Este by som dodal ze Remote Procedure Cal moze byt potrebny pre Bluetooth ale mne ide aj bez toho a dalsia vec, na ktoru som narazil je ze ak sa chcem pripojit na nejaku bezdrotovu siet musim ju prv pridat. Je to kvoli jednej sluzbe, ktoru som odstranil ale siet funguje aj bez nej.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2009 12:04

No bluetooth nepouzivam a pripajam sa cez kabel takze v poho.....Ale naozaj dobry navod ked som to zvladol na prvu supu.Len neviem ci by fungoval-ale hadam aj:)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2009 12:27

Mne zatial funguje vsetko. Trocha sa mi zrychlil start notebooku a nemam zatial problem so ziadnym programom tak dufam ze sa ani nic neobjavi keby ano tak napisem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2009 12:30

Ok....ja som mal raz moznost skusit ultimate black edition a bola o nieco rychlejsia a troska porobena.....ale fakt neviem co s nou bolo robene a ani ako.....ale sla fakt dobre


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2009 12:33

Tu som este neskusal ale raz urcite skusim ale asi len vo virtualnom stroji. Ak budm mat cas mozno skusim vlite na windows 7.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 06.07.08
Prihlásený: 13.01.24
Príspevky: 2369
Témy: 134
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2009 12:39

He no pekne este ho ani nestihnu dorobit a ty im ho uz vylepsis:)No a posli im to potom ze win 8:)Ozaj nevies ci sa da cez vLite dako do tej instalacky napchat aj daky iny program/y?Lebo nevadi mi preinstalovat win ale potom do neho zas cely den vsetko pchat a aktualizovat,restartovat a podobne....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2009 12:41

Programy nie. Maximalne tak drivere a bezpecnostne zaplaty alebo jazykove balicky. Drivere este vpohode idu integrovat s bezpecnostnymi zaplatami mam vsak zle skusenosti a jazykovy balicek mi myslim siel ked som ho integroval ale nejako to blblo.
Vpodstate ja win nevylepsujem len odoberam to co nepouzijem.

narazil som na nete na zaujimavu vec http://www.zdnet.com.au/insight/softwar ... 810,00.htm
podotykam ze to co ujazuju ludom kde KDE4 nie win 7


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2009 12:40

mam dotaz ked odstarin tlaciarne tie ovladace co maju okolo 700 mb , tak uz nikdy nezpojazdnim ziadnu tlaciaren aj ked mam nanu CD ? ved kazda tlaciaren ma cd s ovladacmi nie ?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 4988
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.05.2009 13:25

Ano, ale ako tam aj pisu, mozu pouzivat niektore subory, ktore su sucastou Windows, najlepsie je to vyskusat na Virtual PC.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.05.2009 22:38

piskvorko píše:
mam dotaz ked odstarin tlaciarne tie ovladace co maju okolo 700 mb , tak uz nikdy nezpojazdnim ziadnu tlaciaren aj ked mam nanu CD ? ved kazda tlaciaren ma cd s ovladacmi nie ?


No to zalezi od tlaciarne a aj od toho ovladaca.. ja mam taku skusenost ze mi tlaciaren isla aj ked som to odobral, no ak ta tvoja bude potrebovat nejaky subor ktory sa medzi tymi 700MB nachadza tak by nemusela ist.. no podla mna skor pojde ako nie... no to musis skusit.. to sa takto neda povedat dopredu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.05.07
Prihlásený: 30.12.13
Príspevky: 14
Témy: 0
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2009 9:40

Ahojte.Tak ten navod je super.A super ze tam su aj obrazky k tomu.Tak to clovek vie presne co treba odobrat a co nie.
Keby to tak bolo aj na oreaznie Win7 no ale nemozeme mat vsetko.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vista a vLite

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2009 10:32

orezanie win 7 tu už je v článkoch







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.05.07
Prihlásený: 30.12.13
Príspevky: 14
Témy: 0
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2009 11:27

Ano orezanie Win7 je uz je v clankoch...len ze si nepostrehol jednu vec...pisal som keby to bolo tak ako tu...aj dolozene obrazky by bola bomba.
len tolko


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.09.2009 12:15

kivi11 píše:
Ano orezanie Win7 je uz je v clankoch...len ze si nepostrehol jednu vec...pisal som keby to bolo tak ako tu...aj dolozene obrazky by bola bomba.
len tolko


Ked budem mat cas tak spravim podobny navod ako bol ten na win7 len mam toho teraz dost ale ak by o to bl zaujem mohol by som spravit aj ked neviem ci sa to oplati kedze clanok o osekavani win 7 tu uz je... Takze jedine ze by o to bol fakt zaujem...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.09.2009 16:05

Zopar ludi mi napisalo ze by uvitali keby som spracoval podobny clanok aj pre win7 tak by som uvital keby sa vyjadrilo viac ludi ci by ich to zaujimalo alebo nie kedze clanok o tom tu uz je a myslim ze celkom dobry. Predbezne na nom zacinam pracovat tak budem rad ak sa vyjadri co najviac ludi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.09
Prihlásený: 10.09.09
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.09.2009 16:14

Ja tvoju iniciativu vitam kedze som ti aj ohladom toho pisal len smelo do toho urcite tym nic nepokazis len pomozes. A kde je ten clanok neviem to tu najst dik.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 63 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vLite

v Operačné systémy Microsoft

2

692

01.10.2008 21:59

dedko45 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vlite pomoc

v Operačné systémy Microsoft

3

361

21.01.2009 11:29

Mettiu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vLite 0.5 alpha

v Novinky

18

1362

30.06.2007 15:38

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 7 vs vlite

v Operačné systémy Microsoft

4

463

22.01.2009 23:43

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vlite win 7 64/ win7 32

v Operačné systémy Microsoft

1

453

04.12.2009 17:35

mmichalll Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista, WMP11 a Vista Codec Pack - zvuk

v Audio programy

0

939

31.08.2009 13:23

bigjohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zdielanie súborov: Vista vs. Vista

v Operačné systémy Microsoft

0

447

28.01.2009 14:15

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zdielanie internetu medzi vista-vista

v Siete

1

470

20.03.2009 15:14

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista a vista SP2

v Operačné systémy Microsoft

12

892

10.10.2010 16:37

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. presieťovanie vista-vista

v Siete

1

461

30.01.2009 16:42

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista

v Operačné systémy Microsoft

24

1108

30.09.2008 19:25

UMTomaS Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista

v Operačné systémy Microsoft

2

327

20.09.2009 16:01

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vista

v Operačné systémy Microsoft

8

720

09.03.2009 15:25

Zafod Biblbrox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VISTA

v Ovládače

2

1250

22.02.2007 17:16

extrem28 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vista

v Operačné systémy Microsoft

6

599

02.06.2008 0:51

BBUlet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ??? Vista???

v Operačné systémy Microsoft

3

431

03.09.2009 17:05

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra