Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 15, 16, 17, 18, 19 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:06

Ja netvrdím, že podla mňa stvoril Boh, lebo nejaká vyššia moc, iba pekné veci, podla mňa majú všetky veci rovnaký pôvod, aj dobré aj zlé. Prečo existujú na svete aj zlé veci ako duševne chorí ludia, alebo parazity a choroby, ktoré zabíjajú nevinné deti samozrejme neviem. Keby však na svete neexistovali zlé, alebo smutné veci, nemohli byť existovať ani dobré veci, pretože pobom by boli iba obyčajné, alebo normálne veci. Na svete zrejme musí byť istá rovnováha, aby si ludia vedeli vážiť to čo majú, alebo je to možno nejaká výzva pre ludí, ktorých to postihne... samozrejme neviem, čo má všetko znamenať a aká je podstata dobrých a zlých vecí na Zemi (to píšem ako príklady možností, nie ako moju teóriu, takže na mňa zase venyťahujte, že verím nejakej nemožnej veci).


mirom píše:
Inak co viem tak viera nepopiera existenciu satana, vytvoril potom aj satana boh?

Podla Kresťanskej viery Boh strovil anjela, alebo proste nejaký symbol uvažujúceho "subjektu" so slobodnou volou, ktorý neuznal Boha ako vyššiu formu existencie a rozhodol sa vytvoriť postaviť proti nemu a vytvoriť ideológiu proti nemu.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:17

Áno Boh vytvoril všetko čo existuje(aj sám seba).Satan je padlý archanjel .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:30

Aká výzva, pre koho výzva, je to, keď ti umrie 3 ročné dieťa? Videl si už takého rodiča? Na tom nie je nič na poučenie sa alebo rast osobnosti, to je čistá bolesť. A nehovor mi prosím ťa, že zlo sa deje preto, aby bola rovnováha a inak by sme si nič nevážili.. To je chujovina na n-tú, nehnevaj sa. To je asi ako to tvrdenie kresťanov, že keby nebolo ich, všetci by sme sa teraz navzájom vraždili alebo trtkali..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:36

Problem je v tom ze tie zivocichy vidite ako zle. Zle su iba zivocichy ktore si to uvedomuju a robia to s tym vedomim napr. taky clovek. Bakteria nieje zla ta sa iba udzruje pri zivote. Tak ako lev ktory zabije gazelu nieje zly.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:38

walther píše:
A nehovor mi prosím ťa, že zlo sa deje preto, aby bola rovnováha a inak by sme si nič nevážili.. To je chujovina na n-tú, nehnevaj sa.

Ja mám právo na hociaký názor, nevnucujem ti ho (narozdiel od teba) ani nevyvraciam tvoje názroy (narozdiel od teba), nakolko ani ja ani ty nevieme naisto povedať, ako to v skutočnosti je, takže môžem tvrdiť čo chcem. Ja sa akurát snažím objasniť, čo si myslím, ako som na to prišiel a prečo si to myslím. Ty iba píšeš, že sú to "chujoviny", takže táto diskusia aj tak význam nemá.
Ako som písal neveriť v Boha u nňa rovnako primitívne ako veriť v neho, takže neuznávam tvoju pozíciu, že si "nad vecou", kvoli tomu, že veríš nározu, ktorý pokladáš za pravdepodobnejší, alebo s istotou správny. Ja by som ti mohol rovnako napísať, že je "chujovina" to, že je všetko náhodné a že Boh neexistuje, ale nepripadá mi to ako rozumný spôsob diskusie, takže to nerobím.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:43

Vyvracane nazorov predsa nie je zle, horsie je vnucovanie nazorov...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 12:47

Vyvracanie nevyvrátitelných názorov je zlé a ja svoje názory nikomu nevnucujem, iba ich opisujem a vysvetlujem, nemám žiadny problém pochopiť, že nieto neverí v žiadnu vyššiu existenciu a nie som žiadny svedok jehovov, aby som vás presviedčal o opaku. Ja na rozdiel od vás nikomu neberiem právo na rozdielny názor iba kvoli tomu, že s ním nesúhlasím.

Maximálne tak môžem napísať že s nejakým názorom nesúhlasím preto, že v ňom nie sú zohladnené všetky okolnosti, čo je práve prípad toho názoru, o ktorom disutujeme.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 13:32

Keď ty povieš o argumentoch iného človeka, že sú primitívne, je to ok. Ak to isté napíše niekto o tvojich názoroch, už zrazu ti chce zle, už ťa ide konvertovať, už ti berie právo na tvoj názor...
Diskusia nie je o tom, že budeš len rozdávať, ale že dokážeš aj prijímať. Nech je ti to akokoľvek nepríjemné. Nám môže byť ukradnuté, čomu veríš, ale to neznamená, že ťa budeme chovať v páperovej perinke a nepovieme si svoj názor.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 13:36

Áno, pretože ty len napíšeš, že je to podla teba blbosť, alebo použiješ nejaký expresívny výraz, pričom ja aj popíšem, prečo taký názor pokladám za primitívny.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 14:00

Tvoje argumenty nie sú ničím podložené, v tom je ten problém... Ty napríklad povieš to, že keby neexistovalo zlo, nemohlo by existovať ani dobro. A toto berieš ako fakt. Na základe čoho? Akým spôsobom je toto argument, ktorý my máme akceptovať? Je to pre ateistu rovnaký hlboký argument, ako keď povieš veriacemu "boh nie je, lebo ho nevidím". Bude sa s tebou ten veriaci potom ďalej ochotne baviť a vysvetľovať ti? Tí slušnejší ťa odkážu na dlhé štúdium a návštevy kostola...

Vieš, aby som to upresnil. Ja si netrúfnem povedať, takto to určite je a hotovo. Možno boh existuje, možno nie. Som otvorený diskusii atď... A tiež akceptujem, že možno na to nikdy nenájdeme naozajstnú odpoveď. Až po smrti... Ale príde mi maximálne arogantné zo strany kresťanstva, keď sa stavia do pozície "keby nebolo mňa, boli by len vraždy a nezáväzný sex" a tvrdí "takto to je a kto bude tvrdiť opak, bude navždy trpieť v pekle a mukách".

Rovnako silno sú o svojej viere presvedčené všetky náboženstvá a filozofické smery.. A tým množstvom "pravých vier" mne osobne vychádza z toho toľko, že ak 1000 ľudí vníma jeden fakt 1000 spôsobmi, pričom mnohé si vyslovene odporujú "budhizmus vs kresťanstvo napr", tak nie je vysoká šanca, že nejde len o potrebu človeka ospravedlniť svoju existenciu na tejto planéte... Možno sa mýlim a nejaká viera má pravdu, ktovie.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 14:10

Samozrejme, že nie sú ničím podložené, čím by mali byť podložené? Rovnako ničím podložené nie sú ani argumenty proti mojim názorom. Neberiem to ako fatk, neviem to a ani to nemám odkial vedieť, ešte som to tam napísal.
Spartan.Ex píše:
(to píšem ako príklady možností, nie ako moju teóriu, takže na mňa zase venyťahujte, že verím nejakej nemožnej veci).

Ja si len proste myslím, že tie veci nejako do seba zapadajú a majú nejaký význam, aj keď samozrejme neviem aký.

Ja som sa v poslednej diskusii o kresťanstve vôbec nevyjadroval mimo toho popisu ako kresťanská viera opisuje satana, čo som iba konštatoval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 14:13

mirom píše:
To vytvoril asi satan. :D
Inak co viem tak viera nepopiera existenciu satana, vytvoril potom aj satana boh?


Mňa by skôr zaujímalo, kto stvoril toho boha...Ale asi to bude nakoniec tak, že boh sa stvoril sám, to bude potom podobný čávo ako chuck noris ktorý si sám postavil dom v ktorom sa narodil :-D

Ach tieto keci o bohoch, alahoch a ďalších nezmyslelných postavičkách... Vymývanie mozgov v detstve podobnými nezmyslami by malo byť trestné, lebo je až neuveriteľné že aj v dospelosti potom človek aj naďalej verí týmto bludom, tomu sa hovorí kvalitné vymývanie mozgov sektou, len "bohužiaľ" to je konané samými už takto vygumovanými rodičmi zase ich rodičmi...

A na záver ešte jedna otázka. Viete ako a kedy vznikla viera v boha a podobných šarlatánov ? ....keď prvý klamár stretol prvého hlupáka...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 14:39

Boh je večný a je tu stále.Nemá začiatok ani koniec. :lol:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 17:02

Toto bola myslím fajn ukážka toho, prečo tu má ban...

Ale späť k téme :lol:

Citácia:
Samozrejme, že nie sú ničím podložené, čím by mali byť podložené?

Neviem, aspoň nejaké logické odôvodnenie alebo tak.. Keby som tvrdil, že existuje lietajúci krokodíl, ktorý všetko vie, je všadeprítomný atď, tak bremeno dokazovania by bolo predsa na mne, nie na tých, ktorí by mi neverili, alebo sa mýlim? Nerozumiem, prečo toto mnohí kresťania obracajú a tvrdia "dokáž, že to tak nie je"... Nevravím teraz ty konkrétne Spartan, hovorím teraz vo všeobecnosti trochu. Ak poviem vetu "keby nebola na zemi voda, miesto nej by musela byť láva" a nemám to ničím podložené, akú by to malo výpovednú hodnotu? Akonáhle človek povie "musí", tak to evokuje nejaké definitívne tvrdenie. Ty to tak možno nemyslíš, ale vážne to vyznieva tak, že aha, takto to byť musí, lebo inak by to nedávalo zmysel.

Citácia:
Ja si len proste myslím, že tie veci nejako do seba zapadajú a majú nejaký význam, aj keď samozrejme neviem aký.

To nemusí nutne znamenať, že existuje nejaká univerzálna inteligencia, ktorá to vytvorila a riadi. Znamená to len toľko, že nemáme ako vysvetliť niektoré veci. Podobne, ako kedysi nevedeli vysvetliť taký blesk. Možno sa raz dostaneme ako ľudstvo do takého štádia, možno nikdy.

Vezmime si situáciu, že Boh teda existuje. Je to fakt. Ako by si napr vysvetlil to, že existuje nespočet rôznych náboženstiev atď, pričom keď sa spýtaš daných veriacich, prečo tomu veria, odpoveď je identická "lebo to cítim v hĺbke svojho srdca, že je to pravá viera". Keď teda Boh existuje, nemali by všetci veriaci cítiť to isté? Nemali by ctiť rovnaké pravidlá, zákony, prístup k životu...? Ako som spomínal napr budhizmus vs kresťanstvo. To sú dva veľmi odlišné smery, ktoré sú v priamom rozpore a odporujú si. Aj budhista, aj kresťan, ti ale budú tvrdiť to isté - som šťastný, cítim to v srdci, dáva mi to zmysel, ... Ako je toto teda možné? Nemôžu mať predsa obaja pravdu naraz. Trúfneš si povedať, že tvoja viera je lepšia ako jeho?

Pýtal som sa viacerých veriacich jednu otázku - keby si sa dostal k viere až v dospelosti, uveril by si? Nenašiel som zatiaľ jediného, ktorý by odpovedal "áno". Najbližšie k "áno" som dostal reakcie v štýle "asi nie, ale poznám ľudí, ktorí sa dostali k viere až ako dospelí, pričom dovtedy neverili!". Čo je síce pravda, takí existujú. Problém s tým je v tom, že to zlyháva na druhej otázke "v akom boli rozpoložení/stave, keď sa dostali k viere?" Majú všetci totiž jednu vlastnosť spoločnú - všetci sa k viere dostali v momente, kedy na tom boli vážne zle. Psychické, finančné, rodinné atď problémy. Vtedy im "niekto ukázal cestu". Neviem o jedinom prípade úplne vyrovnaného a vysporiadaného človeka, ktorý by sa raz ráno zobudil a napadlo ho "idem do kostola a začnem veriť". Inými slovami sa viera pre nich stala akousi barličkou pre zvládnutie problémov. Zbavenie sa zodpovednosti a jej presunutie na "niekoho iného", kto je samozrejme dokonalý.

Pri deťoch je situácia samozrejme iná. Detská myseľ je v tom veku náchylná uveriť a má neskutočnú fantáziu. Nie je obmedzená akýmkoľvek dokazovaním. Autorita niečo povie, pre dieťa sa to stáva realitou. Prečo chodíme do školy vo veku od 6 do 18-19 rokov? Lebo vtedy sa človek najľahšie vychováva, usmerňuje. Je to dosť vidno aj pri tom, ako deti preberajú od rodičov a autorít rôzne tiky, názory, zlozvyky. Je to proste to, ako sme od prírody naprogramovaní. Je to vek, v ktorom sa musíme naučiť samostatne fungovať, aby sme prežili ako jednotlivci. Rovnako to funguje aj u zvierat.

Znamená to všetko nutne, že boh neexistuje? Priamo nie, ale priamo nenasvedčuje nič ani tomu, že ten boh existuje. To, že nerozumieme nevedie nutne k tomu, že je to pravda. Dôkazy zatiaľ hovoria ale opak (neustále upravovanie biblie, ustupovanie cirkvi, množstvo náboženstiev..)

Samozrejme je to len môj názor a nečakám, že s ním bude dakto súhlasiť. Ale chcel si dlhšiu argumentáciu, nech sa teda páči.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2015 17:07

walther píše:
bremeno dokazovania by bolo predsa na mne

Mne ale nejde o to, aby som to dokázal, je to vec, ktorú nepôjde nikdy dokázať. Keby to bolo čím dokázať tak by o tom nebolo treba diskutovať. Netvrdím, že to tak musí byť, tvrdím, že je pre mňa najjednoduchšie to tak pochopiť a preto si myslím, že je to pravdepodobnejšia možnosť vysvetlenia celej existencie a predpokladať, že sa všetko stalo totálnou náhodou.

walther píše:
To nemusí nutne znamenať, že existuje nejaká univerzálna inteligencia, ktorá to vytvorila a riadi. Znamená to len toľko, že nemáme ako vysvetliť niektoré veci. Podobne, ako kedysi nevedeli vysvetliť taký blesk. Možno sa raz dostaneme ako ľudstvo do takého štádia, možno nikdy.

To samozrejme nemusí, je to proste môj "tip" na to, ako to podla mňa je. Je to proste moje vnútorné presvedčenie.

Náboženstvo by som sem neťahal, to je úplne iná téma,
Ja sa hlásim k rímsko-katolíckej cirkvi kvoli tomu, že som si ju vybral ako akýsi prostriedok vyjadrenia toho, že verím v Boha vo všeobecnosti, a že verím v to, že keď budem žiť správnym spôsobom, konať dobré veci a usilovne "bojovať" so životnými prekáažkami tak, aby som sa v živote dostal čo najďalej, tak to bude mať akýsi pozitívny efekt po tom, ako zomriem. Áno, z učenia rímsko-katolíckej cirkvi som si pokrytecky vybral to, čo sa mi páči a jej učenie som pre účely stanovenia pravidiel, podla ktorých budem žiť pozmenil takým spôsobom, aby to zodpovedalo v dobe, ktorej žijem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.02.2015 18:56

no treba vyjst do ulic a opytat sa. spravi sa dalsie referendum za 200milionov,jak u prijebanych







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2015 14:12

O náboženstve ateizmu:

http://www.theguardian.com/world/2015/mar/03/what-scares-the-new-atheists

8-).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.04.2015 20:29

Tvrdenie vedca vyrazilo veriacim dych: Dôkaz, ktorý otrasie samotnými základmi kresťanstva!

http://www.cas.sk/clanok/313111/tvrdenie-vedca-vyrazilo-veriacim-dych-dokaz-ktory-otrasie-samotnymi-zakladmi-krestanstva.html







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2015 21:27

Je mi na grc z tých nadpisov :shit:







_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2015 21:54

nič sa otriasať nebude, veriaci si vedia všetko aj tak prekrútiť a prispôbiť







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2015 10:08

www.cas.sk
"D







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 01.06.12
Prihlásený: 13.11.17
Príspevky: 2680
Témy: 50
Bydlisko: Presov
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2015 12:30

Aj mne bolo z toho na smiech preto som to sem hodil







_________________
Cpu:i7-4770k@4,4ghz-1,4V Cpu cooler:Noctua NH-D14+Coollaboratory Liquid Ultra MB:Msi Mpower-Z87 Ram:Corsair Vengeance 16gb 1600mhz low profile Gpu:Evga GTX 780 SC ACX @1350mhz/6600mhz-1,25V/ 3gb :Gpu Cooler:Alpenfone Peter+2x Noctua FLX 14cm@600rpm Case:Zalman Z11 with 6x Gelid Silent 12@600rpm Fan Regulator: Zalman ZM-MFC1 Plus black Psu:Enermax Modu87+Gold 600w SSD:Samsung SSD840 120gb Basic HDD:Western Digital blue 1TB 64MB Cache Monitor::LG-21,5 inch-1920x1080 System:Windows 7 ultimate 64bit
Mobil:Lenovo vibe P1 Gold
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 18.10.08
Prihlásený: 20.11.20
Príspevky: 450
Témy: 105
Bydlisko: PK
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 2:31

Nie som nejak extra veriaci, ale zosmiesnovat niekoho vieru :) to je dost hlupe. Ja zasa najviac neznasam, ked sa ateista povysuje nad veriacich. Na vyske mam vela veriacich spoluziakov a najvacsia sranda je..ze su to prave ti najviac inteligentni chalani ktorych tam poznam a aj profesori (su aj inteligentny ateisti..co chcem povedat je, ze sa to navzajom nevylucuje). Znova pripomeniem, ze nie som kazdonedelny kostolnik ;) . Mozno nejde o vieru ako taku, ale o sposob zitia. Nabozenstvo cloveku nedava nic zle. Popravde? Co ine v minulosti ucilo ludi byt dobrymi (ano pod hrozbou pekla bohuzial). A nabozenske vojny, do predmetu nabozenstva nespadaju..to niekto sa chytil sance dobit svet a s vierou to nic nema.







_________________
PC: CPU: Intel® Core™i5-750 processor 2,66GHz, MB: MSI, So1156, iP55, VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5 PCI-E OC, RAM: 4GB 1600MHz DDR3, HDD: WD 7501 AALS 750GB, 7200RPM, Serial ATA II. 32MB, CASE: Max Cube Amoris 6010
Book: Asus ux32ln
Phone: Samsung Note 4

Zivot je svina, nikdy sa nim nenechaj zlomit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 8:30

Co v minulosti ucilo ludi byt dobrymi ? Strach. Teda, neviem ako daleko do minulosti chces zachadzat.

Podla mna ma kultura/civilizacia musi k mravnym/moralnym hodnotam dospiet prirodzene a nie pod hrozbou smrti, odnatia slobody alebo zivota v pekle.

Nabozenske vojny do "predmetu nabozenstva" (nech uz tum myslis cokolvek) nespadaju ? Pozri, pokial veris v nejaku vyssiu bytost ktora ma moc vedome ovplyvnovat osud celeho vesmiru, je to v poriadku. Obcas mam tiez dojem, ze to cele proste nemoze fungovat len tak, no mam ine problemy nez sa zaoberat tym comu verim a comu nie.

Samotne nabozenstvo ale neuznavam, pretoze robi z ludi ovecky bez vlastneho usidku a nazoru. Je to mocny prostriedok pre manipulaciu co minulost ukazala nespocet krat. Vsetky tie vojny ktore "do predmetu nabozenstva nespadaju" zacali vo viere, ze je to vola Boha a jedina spravna cesta.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 18.10.08
Prihlásený: 20.11.20
Príspevky: 450
Témy: 105
Bydlisko: PK
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 11:28

Ohladom tej vojny vravim, ze neviem kde je v akej nabozenskej knihe napisane "zabi". Viera ako taka je podla mna dobra vec..len ludia z nej robia vec zlu..ja v tom este sam nemam jasno..obaja rodicia su ateisti..takze k tomu nejaky extra vztah nemam..ale aj tak by tu "nieco" byt mohlo. Ale aj nemuselo no :D







_________________
PC: CPU: Intel® Core™i5-750 processor 2,66GHz, MB: MSI, So1156, iP55, VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5 PCI-E OC, RAM: 4GB 1600MHz DDR3, HDD: WD 7501 AALS 750GB, 7200RPM, Serial ATA II. 32MB, CASE: Max Cube Amoris 6010
Book: Asus ux32ln
Phone: Samsung Note 4

Zivot je svina, nikdy sa nim nenechaj zlomit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 11:57

Precitaj si Bibliu. Neviem ci ju povazujes za nabozensku knihu, ale v Starom zakone je viac krvy ako v oboch dieloch Kill Bill dohromady.

A to som uprimne necital originalny stary zakon, ale obrazkovu verziu pre deti.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 12:38

,,Ľudia nikdy nepáchajú zlo tak radostne a úplne, ako keď konajú na základe náboženského presvedčenia.“ Blaise Pascal


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 18.10.08
Prihlásený: 20.11.20
Príspevky: 450
Témy: 105
Bydlisko: PK
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 13:09

To je pravda..nasjor treba rozlisit vieru ako taku a nabozenstvo. Ak sa to da..neviem ci je jasne co chcem povedat. Ale naprikad budem verny katolik a budem sa riadit tymi zvastami a prikazaniami atd..no ak za mnou dojde papez a povie vypal tamtu dedinu lebo su to ruhaci, tak by som rasej vypalil samotneho papeza (treba mat aj co to v hlave, nebrat vsetko len slepo). Nabozenstvo bol urcite velky sposob ako manipulovat ludi a urcite je aj teraz. No inteligentny clovek si v dnesnej dobe z viery vezme to dobre. A na niektore pribehy zo starych knih treba mat aj moderny nazor..je to predsa xy rokov stara knizka.







_________________
PC: CPU: Intel® Core™i5-750 processor 2,66GHz, MB: MSI, So1156, iP55, VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5 PCI-E OC, RAM: 4GB 1600MHz DDR3, HDD: WD 7501 AALS 750GB, 7200RPM, Serial ATA II. 32MB, CASE: Max Cube Amoris 6010
Book: Asus ux32ln
Phone: Samsung Note 4

Zivot je svina, nikdy sa nim nenechaj zlomit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 13:26

stará a párkrát pomenená modernými názormi :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 18.10.08
Prihlásený: 20.11.20
Príspevky: 450
Témy: 105
Bydlisko: PK
Príspevok NapísalOffline : 25.01.2016 14:16

Ako vravim..mudry clovek si vezme to dobre..a ostatni :) Toto je celkom vtipna story zo south-parku https://www.youtube.com/watch?v=pSjQTPoEfQg. A uz som myslim k teme povedal svoj nazor..tak ju necham tak :D







_________________
PC: CPU: Intel® Core™i5-750 processor 2,66GHz, MB: MSI, So1156, iP55, VGA: SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5 PCI-E OC, RAM: 4GB 1600MHz DDR3, HDD: WD 7501 AALS 750GB, 7200RPM, Serial ATA II. 32MB, CASE: Max Cube Amoris 6010
Book: Asus ux32ln
Phone: Samsung Note 4

Zivot je svina, nikdy sa nim nenechaj zlomit
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 15, 16, 17, 18, 19 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Youtube na Panasonic Viera 2010

v TV

11

1158

09.11.2015 20:03

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Panasonic viera problem s prepojenim

v TV

7

1976

08.07.2008 23:21

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 50" 3D Plazma Panasonic Viera

v Ostatné

0

375

19.06.2012 20:00

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. drziak na stenu pre Plazma Panasonic Viera TH-37PX80EA

v Ostatné

0

2116

28.07.2010 22:43

alkex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Plazma 42" Panasonic Viera TH-42PX80EA - 250 EUR

v Predám

2

1094

04.07.2012 13:06

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra