Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:26

To je ich osud, tak to boh chcel. Ich ulohou je vysporiadat sa s tym. Preto zosiela smrtelne choroby, preto dovoli knazom znasilnovat mladych chlapcov, preto dovoli aby boli vojny...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:28

Stále čakám na reakciu od Mega čo si myslí o manželstvách ktoré nemôžu mať deti.. veľmi ma to zaujíma.. lebo sa ma to priamo týka

Mego píše:
V rozpore s vierou je uzavrieť manželstvo za účelom sexu bez plodenia deti. Čiže používať počas manželstva šprcgumu, alebo tzv. coitus interuptus (vytiahnuť pred výstrekom). Vtedy dokonca možno manželstvo anulovať, čiže vyhlásiť za neplatné, lebo nie je splnený jeden z jeho dvoch hlavných cieľov. Toto je proti mojej viere, ale o tom ti budem zbytočne hovoriť, lebo o tom nevieš nič.







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:30

Tak si prečítaj cirky, čo som napísal pod tým ešte...

// Spojený príspevok 22 Jan 2015, 09:30

Isteže si môže adoptovať dieťa. Keď mužovi nestojí, alebo má nejaké neliečiteľné choroby, či úrazy pohlavného ústrojenstva, nemôže uzavrieť manželstvo. To isté v prípade ženy. Neschopnosť plodiť deti však nie je prekážka. To znamená, že môžeš uzavrieť manželstvo, pokiaľ ti stojí, ale nemáš sperm. Alebo môžeš uzavrieť manželstvo, keď má žena zo zdravotných dôvodov vybrané váječníky. A prečo? Pretože stále ste schopní styku. Pokiaľ nie ste schopní styku, je to manželská prekážka. Ale aj v prípade, že je jeden z vás neplodní, môžete uzavrieť manželstvo, ale za predpokladu, že si dieťa adoptujete, ak bude taká možnosť. Taký je dekrét kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatosti.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:33

Aha takže najprv píšeš že adoptované dieťa nikdy nebude moje a aj tak sa k nemu budem správať ale ak som v manželstve a niekto mi dá možnosť si dieťa adoptovať, povedzme cigančíka tak to podľa viery musím prijať hej? A vlastne.. takto je to reálny obraz Slovenskej kresťanskej rodiny... v 20tich sa vziať v 21 urobiť decko a do konca života pracovať kdesi na linke, 30 rokov splácať hypotéku a dovoliť si možno raz za 2 roky ísť do Chorvátska autobusom.. no ak takto má vyzerať pravá rodina tak potom áno, to majú pravdu...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:36

Mne sa paci vyraz formovanie viery. Je to v podstate vymyvanie mozgov. Ak vyraz formovanie viery v texte nahradime pojmom vymyvanie mozgov, vyznam ostane nezmeneny. Pod pojmom formovanie viery sa totiz mysli vysvetlovanie rozpravok z biblie detom, aby vedeli, comu maju verit. V mojom idealnom svete sa clovek sam rozhodne, comu bude verit. Ak je to niekomu takto vstepovane od detstva, tak to velmi vela so slobodnym rozhodnutim nema spolocne. A aj tu je urcita podobnost s homosexualmi a vychovou deti v homosex. paroch.
Kym prostredie nebude mat vplyv na sexualitu dietata, tak formovanie viery pocas detstva bude mat vplyv na to, comu bude dieta verit v dospelosti. A je uz len otazkou intenzity formovania a ucelu, pripadne zameru formovatela, ci ten niekto skonci ako obmedzeny clovek cerpajuci nazory z biblie, alebo samovrazedny atentatnik na aute plnom vybusnin...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:38

No pravda, ak by homosexuálne páry svoje adoptované deti vychovávali tak striktne v názore na homosexualitu ako vychováva cirkev svoje ovečky v názore na formovanie cirkvi, tak by sme tu mali naozaj kopu homosexuálov, možno dokonca aj proti svojej vôli

Mego píše:

Isteže si môže adoptovať dieťa. Keď mužovi nestojí, alebo má nejaké neliečiteľné choroby, či úrazy pohlavného ústrojenstva, nemôže uzavrieť manželstvo. To isté v prípade ženy. Neschopnosť plodiť deti však nie je prekážka. To znamená, že môžeš uzavrieť manželstvo, pokiaľ ti stojí, ale nemáš sperm. Alebo môžeš uzavrieť manželstvo, keď má žena zo zdravotných dôvodov vybrané váječníky. A prečo? Pretože stále ste schopní styku. Pokiaľ nie ste schopní styku, je to manželská prekážka. Ale aj v prípade, že je jeden z vás neplodní, môžete uzavrieť manželstvo, ale za predpokladu, že si dieťa adoptujete, ak bude taká možnosť.


To s tým státim/ nestátim a spermiani je napísané v biblii?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:41

Mňa nikto striktne nevychovával vo viere. Isteže, ako deti sme chodili celá rodina do kostola, dnes už moji súrodenci nechodia, resp. chodia nepravidelne. A nikto za to na nich nekričí. Je to ich vec.

Nebude to dieťa nikdy tvoje, ani keby si bol homoš. Ale pre dieťa je dôležité mať otca a matku, nie dvoch troch, alebo neviem koľkých otcov a žiadnu matku. Aj keď to nie je matka čo sa týka biologického pôvodu, ale berie na seba všetky jej povinnosti a práva. V tomto referende by podľa mňa mali hlasovať deti od 0 do 18 rokov, či chcú, aby ich vychovávali homoši. To je všetko odomňa v tejto téme. Dovi


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:46

Sice ako pise AzR ktora zneuziva deti na reklamu a klamanie Deti v tom maju jasno, ale nemaju vek nato aby rozhodovali o takychto veciach. Podla mna nemas na to vek ani ty.

Mego a ked sa rodicia rozvedu a mam si zoberie ineho muza a ten si ho osvoji tak im ho ma stat odobrat pretoze ma 2 otcov?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:47

ty si asi neuvedomuješ že homosexuál nieje len muž a muž ale aj žena a žena.. to ti nejak nedochádza.. ale ok ak si myslíš že je pre dieťa lepšie keď je v detskom domove v láske svojích opatrovateliek a v 18tich ide na ulicu alebo rodiť bez akejkoľvek podporu zo strany aspoň náhradnej homosexuálnej rodiny, ktorá by ho milovala tak ok...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:48

Cirky jemo skor nedochadza podstatna vec a to ze homosexualy niesu nebezpecny devianti. Jeho zmyslanie toto nedokaze pochopit.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:55

Tiez som myslel, ze riesenie pri rozvode je odobrat deti, ale ve tie deti nemaju ani v domove matku a otca. Nebolo by lepsie ich jednoducho vyviest na pole za dedinu, nech robia co chcu a nech sa stane vola bozia? Takisto ak jeden rodic umrie, co potom?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 9:57

V škole je učiteľ druhým otcom, a keď je to homosexuál, potom čo?
Podľa viery sú deti dar boží, neplodnosť nikoho netrápi, nie je o tom v biblii ani zmienka. Viera nezakazuje nikomu si osvojiť dieta.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 10:30

Premna je dost nepochopitelna otazka ohladne sexualne vychovy. Hlavne v sucasnej dobe kde maju uz 6rocne deti mobil a pristup na internet. Aky mate na toto nazor? Podla mna by deti mali byt informovane , aby sa vedeli branit a rozoznavat urcite veci. Jednoducho doba je taka, ze veci spojene so sexualitou su vsade a vyhnut sa tomu je nemozne.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 10:37

http://www.hlavnespravy.sk/spravili-si- ... din/258454

Don - prvykrát o sexuálnom styku som počul v treťom ročníku ZŠ, kde sme sa o tom učili nejaké základné veci v rámci prírodovedy. To som mal 9. Ale máš pravdu, že vyhnúť sa tomu nedá. Ja som za to, aby sa táto forma výučby ponechala rodičom (heterosexuálnym)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 10:48

A co ak je dieta zneuzivane? Ako m vobec vediet, ze to nie je normalne, ked jej ocko cely cas tvrdi opak?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 12:46

Poznam ludi, ktori by deti najradsej vobec neposlali do skoly a vzdelavali ich doma (do extremu natiahnuta poziadavka vynechat sexualnu vychovu).
Problem je, ze taketo deti nemaju ziaden nadhlad/rozhlad, pluralitu nazorov... vedia len to co im ty dovolis vediet a tak ako ich to naucis. To je principialne zle.
Ano si rodic a mas mat moznost zasahovat do vychovy, ale zasahuj tak, ze detim vysvetlis svoju verziu/pohlad. Nie tak ze ich na to vyucovanie nepustis.

Toto je typicka choroba slovakov (aj cechov)... myslite si ze ste majstri sveta vo vsetkom, vsetko viete najlepsie. A pokial ide o deti, tak este viac, lebo su to predsa vase deti a jedine vy viete co je pre ne dobre... jedine co takto dosiahnete je, ze deti naucite len to co viete vy. Nasadzujete im rovnake klapky ake nosite sami a obmedzujete ich moznost aby boli lepsi nez ste vy.
Tak ako ma rodic pravo a povinnost chranit svoje deti, tak taku istu povinnost ma aj stat. A kedze slovak je tvor jednoduchy a vychovu deti vela ludi degraduje na "nasytim, osatim..." tak je viac nez ziaduce aby cast vychovy prebrali skoly. To ze detom povedia ze existuje kondom a ten pomaha chranit proti pohlavnym chorobam este neznamena, ze z nich vyrastu stetky a prostituti.







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 14:31

Normálne som tu ostal v nemom úžase sedieť pred obrazovkou asi 10min... Takže Mego nerozhoduje už len o tom, či si homosexuálne páry smú alebo nesmú adoptovať dieťa, už zakazuje aj heterosexuálnym párom svadbu, pokiaľ je jeden(alebo obaja) neplodný.. WOW. Ty si vážne stelesnenie kresťanskej lásky, tolerancie a bohvie čoho. :slaver: :slaver: :slaver: :slaver:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 16:36

Ja sa tomu ani nečudujem, však vzdialene podporuje vlastnenie otrokov tým že súhlasí s kresťanskou cirkvou ktorá má ako základný kameň veľmi staré knihy :)







_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2015 20:25

Klasické vymývanie mozgu a staré "tradičné" hodnoty ktoré sa držia od stredoveku až do dnes na Východe.Ty čo si sa nazýva ultra ortodoxný kresťan zo stredoveku.Za Boha by ťa určite naverbovali a išiel by si na križiacku výpravu proti homosexuálom.
Určite by si bol radšej keby tvoje dieťa znásilňoval farár ako "homouš".Však Božia vôľa nie?
Ostatní ako s ním môžete vôbec komunikovať?Stratená existencia ako jehovisti atd.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 7:16

Mego zabudol som jeden pekny priklad hluposti co tu vypisujes znamy ma adoptovane dieta z afriky, s manzelkou sa rozviedol uz davno, dieta kedze je to ,pozor mego, cernoska na prvy pohlad nie jeho krvi, ma ju teraz vratit? Dokonca uz mal aj niekolko frajerok a evidentne holka nema mamu ...
Plus este jedna vec o tych sobasoch co si pisal ze clovek nemoze byt v manzelstve ak ma nejaky problem s pohlavnym organom, vcera som sa pytal jednej velmi dobrej kamaratky ktora je hlboko veriaca a ta namna pozela, co za sprostosti to trepem, okial si cerpal tieto vedomosti?

dost drsne, chalanisko je dost nasraty ale neviem neviem ma dost pravdu http://youtu.be/k73Vx1_1-cs







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 29.09.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 103
Témy: 12
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 7:57

Jaký homosexuál, buzerant je to. Jano Slota má a mal vždy pravdu. Rodina je otec a mama, forever. :)







_________________
PC: l CPU: AMD Athlon x4 640 3Ghz l FAN: Gelid tranquillo rev.2 + 2x GELID ventilátor SILENT 12 PWM l MB: Gigabyte GA880-GMA l RAM: Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMMs l VGA: MSI N770 TF 2GD5/OC Gaming l HDD: 2x Seagate Barracuda 7200.11 1.5TB l DVD-RW: LG SATA II l PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King 550W l CASE: Cooler Master 333 l HEADSET: HyperX Cloud Gaming Headset l Monitor: LED Philips 239C4QHSB 23"
TV: Panasonic TX-48AS640E 48"
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 7:58

http://www.veriaci.com/prekazky.php
2. bod
resp. http://farnosttrstena.sk/ako-vybavit/sv ... anzelstva/ 4.bod v manželských prekážkach...

Nečerpám to odtiaľ, ale z kódexu kanonického práva, pre pokoj vašich duší to nájdem aj tam
Citácia:
Kán. 1084 - § 1. Predchádzajúca a trvalá impotencia mať styk buď zo strany muža, alebo ženy, buď absolútna, alebo relatívna, zneplatňuje manželstvo zo samej svojej prirodzenosti.
§ 2. Ak prekážka impotencie je pochybná buď z hľadiska právnej alebo skutkovej pochybnosti, uzavretiu manželstva netreba prekážať, ani manželstvo vyhlásiť za nulitné, kým pochybnosť trvá.
§ 3. Neplodnosť manželstvo ani nezakazuje, ani nezneplatňuje pri zachovaní predpisu kán. 1098.


http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokume ... oha-cirkvi (vyhľadajte si to podľa čísla tých kanónov). Takže je to veľmi šľachetné od tvojej hlboko veriacej kamarátky, že sa veľa modlí, lenže základné veci neovláda. A mala by s tým niečo robiť...
To takých veriacích už bolo, čo sa len modlia a nič iné nerobia... hlavne že nevedia rozdiel medzi omšou a pobožnosťou :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:36

Ona neveri v cirkev, a je velmi velmi inteligentna.
Mego: fuha drsne musim si precitat, vcelku ma to zaujalo. Vies aj preco je impotencia inak brana ako neplodnost? Asi to tam najdem ale mozno nebudem musiet ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:36

Čo sa vlastne zmení keď sa s priateľkou vezmem, s tým že nechcemem a nebudeme mať deti, nechceme ich do tohto hnusného sveta.... ??? Veď Boh je podľa Biblie milosrdný a miluje všetkých rovnako, to nás zato uvedie do pekla? Len preto? Aj napriek tomu že polovica Slovákov odrbáva svojích vlastných, svoju rodinu, svojich krajanov ale cupká v nedeľu do kostolíka? a My budeme žiť vzorne pokojne a v láske? A len preto že nechceme deti, v nedeľu radšej dospím celý týždeň keby pracujem, tak zato pôjdeme do pekla? Aký má potom celé toto zmysel?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:39

Budes taky isty ako mego budes konzervativny katolik, ktory nechce priviest deti na svet. Sice sa modli, ale aj tak chce porusovat svoje posvatne zakony.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 26.04.24
Príspevky: 18727
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:45

Nehovoriac o tom, že priateľka nieje kresťanka.. takže podľa kresťanskej viery aj to je ťažký hriech ak sa zamilujem do nekresťanky?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:50

Nechcem... všetci zákony porušujeme, rozdiel je len ten, že ja to ľutujem a vy nie...
Otázka Božieho milosrdenstva je ponekud zložitá a túto problematiku Boh na zemi nezjavil. Jan Pavol II. mimochodom vravieval, že je dosť možné, že v pekle okrem padlých anjelov nikto nie je. Tak veľké je Božie milosrdenstvo, že najväčší satani v dejinách ľudstva, ako Nero, Hitler, Napoleon, Herodes a pod. mohli dosiahnuť nebo. Napriek tomu, že nedodržiavali zákony.

A sv. Faustína Kowalska v jednom z jej štyroch, či piatich denníkov píše tieto Ježišove slová: "Nemôžem odsúdiť ani toho najväčšieho hriešnika, ktorý sa odvoláva na moje milosrdenstvo"

Potom sú také veci ako dokonalá nadprirodzená ľútosť, ľútosť v hodine smrti, a podobne, ale to by ste nateraz nepochopili


Cirky, manželstvo s inovercom, resp. nevercom je možné, prečítaj si to na tých odkazoch, čo som uviedol vyššie. Je to brané ako manželská prekážka, od ktorej môže biskup dať dišpenz, za predpokladu, že nekatolík sa zaviaže, že nebude brániť katolíkovi vo výchove deti v katolíckom duchu.

// Spojený príspevok 23 Jan 2015, 08:50

A btw. skoro vždy dávajú dišpenz. Teda aspoň ja som ešte nezažil, že by niekomu nedali dišpenz a to som bol prítomný na iks sobášoch

// Spojený príspevok 23 Jan 2015, 08:54

Ťažký hriech je prestúpenie zákona vo veľkej veci pri plnom vedomí a plne dobrovoľne. Toto sú tzv. tri znaky ťažkého hriechu. Ak chýba jeden z týchto troch znakov, tak nejde o ťažký hriech.
Veľká vec - je napr. vražda, smilstvo, cudzoložstvo, krádež, poškodenie cti vo veľkej veci, veštenie a horoskopy, hriešna prísaha atď...
Pri plnom vedomí - to znamená, že nie si ožratý, nie si nesvojprávny debil, nie si námesačný a hlavne vieš o tom, že to čo páchaš je hriech vo veľkej veci
Plne dobrovoľne - nikto ťa nenúti daný skutok vykonať. Napr. Herodesovi vojaci nemali ťažký hriech keď vraždili malé deti, lebo to robili na jeho príkaz pod trestom smrti. Ťažký hriech mal herodes, hoci priamo nikoho nezabil (tu už sa bavíme o cudzích hriechch). To isté napr. ak nakradneš potraviny za 50€ z obchodu, lebo si bezdomovec a nemáš čo jesť. V takom prípade táto krádež nie je plne dobrovoľná, pretože sa snažíš posledným možným spôsobom zachovať sa pri živote

// Spojený príspevok 23 Jan 2015, 08:56

A napokon milovať môžeš koho chceš, dokonca všetci by sme sa mali milovať navzájom ako bratia a sestry. Aj keď ty myslíš lásku medzi mužom a ženou, otázka je, či je to naozaj láska. Schválne, čo je podľa teba láska? Že sa môžete spolu milovať? Že tvoja priateľka je krásna? Že vám je spolu dobre? Toto je podľa teba láska? Ak nie, tak ma oprav ;)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 8:58

Citácia:
Nechcem... všetci zákony porušujeme, rozdiel je len ten, že ja to ľutujem a vy nie...


Ak vazne lutujes, tak nabuduce sa hadam posnazis ich neporusit, nie?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Veda vs Viera

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 9:08

Nechcem... všetci zákony porušujeme, rozdiel je len ten, že ja to ľutujem a vy nie... Pri plnom vedomí ,Plne dobrovoľne to robis. Toto je pokrytectvo a alibizmus nic ine.
"dokonca všetci by sme sa mali milovať navzájom ako bratia a sestry" okrem homosexualov ;)







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.01.2015 9:11

a evanjelikov, neveriacich, zeny ktore su za interupciu, moslimov...


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 541 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Youtube na Panasonic Viera 2010

v TV

11

1158

09.11.2015 20:03

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Panasonic viera problem s prepojenim

v TV

7

1976

08.07.2008 23:21

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 50" 3D Plazma Panasonic Viera

v Ostatné

0

375

19.06.2012 20:00

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. drziak na stenu pre Plazma Panasonic Viera TH-37PX80EA

v Ostatné

0

2117

28.07.2010 22:43

alkex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Plazma 42" Panasonic Viera TH-42PX80EA - 250 EUR

v Predám

2

1094

04.07.2012 13:06

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra