Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 13:44

diskutovat v ramci pravidiel moze kto chce Najprv, dovod, potom navrh

Dovod


Aj ked nastala zmena pravidiel, stale niektori pisu, aby im niekto naprogramoval ulohu do skoly.

Skusim vysvetlit moj postoj k takym veciam.
Nemam to rad a vacsinou to prehliadam. Predpokladam, ze vacsinou to zadavaju ludia z gymnazia, kde sa fakt uci vsetko mozne. Ak by bolo nejake forum, ktore by mi dalo z Rusciny lepsiu znamku, tak kludne ihned... Viem azbuku a to je asi tak vsetko. (v skolach ohladom znamok sa naozaj neda hovorit o spravodlivosti....)

Fakt na gymnaziu sa uci vsetko mozne (aj ked teraz som zasluchol, ze sa 30% uciva vypustilo, neviem). Ja som mal este maturitu povinnu z 5 predmetov.

Tak ako mna nebavi ruscina alebo sposob jej ucenia, tak niekomu nemusi vyhovat programovanie. Da sa to brat ako dalsia matika najviac... Aj ked osobne myslim, ze na programku je asi najvacsia sanca prirodzene mysliet, ale nie kazdy gymnazista je na programko.
No a ak je uz clovek zufaly a nejako mu to programko treba urobit, tak skusa vsetko a vypisuje vsade. Plus ak na matiku, informatiku nema dobreho ucitela tak fakt vznika z toho problem.

Navrh

Kedze v teme programovanie, sa fakt nehodi, aby sa robili ulohy do skoly, tak navrhujem, nech sa zalozili nova sekcia "Ulohy do skoly", kde by boli tieto temy povolene. Ako niekto napise, napise, nepise, nepise, ale budu tam moct byt. Niekto bude mat nahodou chut, tak mu ulohu spravi. A bude to v ramci pravidiel a tema Programovanie bude "cista". Ludia uz budu mat kde pisat a niekto mozno obcas nieco vyriesi :)

Problem
Obcas treba dozriet na obtaznost, aby sa neriesili ulohy na nejake sutaze, ktore nie su nutne na zachranu nejako studenta/ziaka. A to vacsinou bude vediet posudit ten, co dostane chut napisat nieco prevazne trivialne :)

Dakujem :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 13:54

Nie, úlohy do školy budú naďalej zakázané, a neviem či so mnou niekto z vedenia nesúhlasí. Úlohu máš robiť sám a nie žiadať to od niekoho na fóre, máš používať mozog.
A vonkoncom nevznikne nová podkategória na úlohy, na to, myslím, môžu všetci zabudnúť.

BTW: Diskusia NIEJE povolená ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 13:56

každý takýto post má byť reportnutý a je to tu zakázané. to, že nejaké decko je lenivé myslieť nevidím dôvod riešiť, toto nemá byť škôlka, ale čo najprofesionálnejšie fórum, ktoré má pomáhať ľuďom, NIE im vypracúvať úlohy do základnej školy !
povieš mi, ako zistíš, či je to na súťaž alebo do školy ? školy sú rôzne a nemám pocit, že by niekto z fóra mal vešteckú guľu a vedel, čo určite patrí na súťaž a čo je naozaj zadanie zo školy...
okrem toho, ja som tiež pred rokmi maturoval z piatich a zvládol som to. to, že niekto nie je na geografiu, na programovanie a podobne je proste kravina, je to základné vzdelanie ktoré si má každý absolvovať.. nehnevaj sa, ale ak to zvládol môj sprostý spolužiak, čo mal celý čas na škole štvorky a prosíkal profákov aby ho pustili ďalej, tak to zvládne ktokoľvek.

osobne nevidím jediný dôvod prečo vychádzať lenivosti detí v ústrety

edit : heh, tak mi hoď to obľúbené bp, postol som to skôr jak si dopísal, ale čo už :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 13:58

To, ze niekomu nevyhovuje (pripadne ho nudi) programovanie este neznamena, ze ulohu, za ktoru bude/je hodnoteny v skole, da urobit niekomu druhemu. Pravidla su hadam jasne. Nezaviedli sme ich preto, aby sa zas zrusili len kvoli tomu, ze niekomu to nevonia a je lenivy si nieco nastudovat...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2008 14:07

tu nejde o lenivostou, ale o to, ci ta to bavi. Mna jedina vec, ktora bavila na gymnazium bola biologia. To, ze som nemal s inymi vacami problem a ucil som sa iba litiku je o niecom inom.

Teraz som na matfyze, mam za sebou kopu holej matiky, ale nebavi ma to, sam od seba ju nerobil, mozno aj na najaku Vycislitelnost, co ma fakt bavi. Ale urobil som ju a som tu. Ale rozhodne, takych ludi je menej ako tych, co ich hola matika nebavila a neurobili. Ak tak pocitam tak cez 12 cistych matik som mal...

A ak niekoho bavi litika, nech sa venuje litike a nech kasle na programko, ktore v zivote nepouzije a ani ho nebavi. Som presiel gympel v pohode, ale pamatam si z toho iba biologiu a vidim ako, ako stretene roky. Keby som sa viac venoval biologii a informatike, tak bol by som s tymi 4 rokmi ovela spokojnejsi.

A plus, dostanem obcas chut vyriesit ulohu, a asi nie som sam :) Ulohy na sutaz su diametrialne odlisne ako povinne do skoly. Napriklad najdi najkratsiu cestu v matici s prekazkami je na Dijstrov algoritmus, ktory na na strednych skolach povinne neuci, pokial nie su nejake specialne...

Ja len myslim, ze zilo by sa lepsie, keby kazdy robil to, co ho viac bavi :) Bol som v skole strasne cestny, mal som jednotky, ale fakt sa pytam, ze co som mal z toho ak ma to nebavilo...

//Myslim, ze viem ucit, aj som ucil a mam dobrych ziakov. No stretol som aj gymnazistu, ktoremu som za hodinu nebol schopny vysvetlit, ze ako funguje v pascale operator mod.

Myslim, ze takych ludi je to fakt zbytocne trapanie... A obcas mam chut napisat zfleku


a vlastne, to je vsetko co chcel. Myslim, ze take temy tu bude stale. Aj z estetiky bude krajsie, ak budu inde ako by sa mali stale locknut :)

Dakujem :)


Naposledy upravil ado21 dňa 16.12.2008 14:14, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 14:13

1. pouzivaj tlacidlo uprav

2. myslim ze to je chbya skolskeho systemu. o ZS, pripadne SS nejde, skor o vysoke skoly. Ja som tiez nesiel na informatiku preto, aby som studoval 2 semestre fyziky, nieco ako chemiu, atd. ale skusky za mna nespravi nikto, tak to je. celkovo to co pises nie je problem fora, je to problem principu vzdelavania v tajto krajine. tolko moj nazor.

// to co sa uci na strednych skolach sa da zvladnut, ak sa ziak vyslovene neflaka, nemoze sa stat ze sa nevie ani pohnut. zadania nebyvaju tazke, ak ma niekto s niecim podobnym problem na vysokej skole, tak je na case pouvazovat o zmene skoly, odboru a podobne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2008 14:18

Daron píše:
2. myslim ze to je chbya skolskeho systemu. o ZS, pripadne SS nejde, skor o vysoke skoly. Ja som tiez nesiel na informatiku preto, aby som studoval 2 semestre fyziky, nieco ako chemiu, atd. ale skusky za mna nespravi nikto, tak to je. celkovo to co pises nie je problem fora, je to problem principu vzdelavania v tajto krajine. tolko moj nazor.


Presne o tom hovorim :):):), a mne skor ide o ZS a SS. Hadam ulohy z progravania na vysokej sa daju rozhodnat od strednych. Vysoka skola uz je o niecom inom, tak uz prevazne studuje clovek co chce, preto je aj pre mna ovela lahsia ako gymnazium, lebo ma to bavi a su tu ludia ako ja :-P

Myslim, ze ak by sa to spravilo, vneslo by to akurat prehladnost a mozno vacsi poriadok, nejak nevidim, ze by sa tym nieco poskodilo...

//Matika je na strednej skole dost netrivialna. Beru sam tam limity, derivacie, integraly, ktorym ludia nerozumeju a ani nevedia to pocitat (lebo tomu nerozumeju) Ja som mal limity cely semester 4 hodiny tyzdenne.

A programko na strednej nie je tazke, ale je to matika. Aj matici ti povedia, ze je na strednej matika maximalne trapna... Ale na programko treba iny sposob myslenia, a ten sposob pre vacsinu ludi fakt nie je bezny (otazka je, ci mam aj iny posob myslenia, asi uz vsade optimalizujem :-D)


Naposledy upravil ado21 dňa 16.12.2008 14:22, celkovo upravené 1

Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 14:20

myslim ze poriadok tu je, kedze take temy sa lockuju, alebo mazu, videl si co napisal eXi, osobne tiez nesuhlasim s tym aby sa to povolilo a pochybujem ze JanoF ti vyhoveje. samozrejme ze mozes pockat aj na jeho nazor.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2008 14:24

ako otvor si programko a mas tam kopu lockov...
a aj uroven tych nelocknutych je dost pofiderna.

Ako, vsetko v pohode, vy to ru riadite, len mne sa zda, ze nie je to problem urobit a nebolo by to k horsiemu a mohlo by to pomoct.

Teda dakujem :)







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 14:25

Ak clovek nevyvinie ani minimalnu snahu, aby ulohu vyriesil, nevidim dovod mu s niecim pomahat - je proste LENIVY si k tomu sadnut a porozmyslat trosku... Ak sa spyta na nieco konkretne, s cim si nevie poradit, prosim, nie je problem ho nasmerovat... Bohuzial ale, drviva vacsina chce vyriesit kompletne celu ulohu...

//presne o tom som hovoril, ak nespravi vobec nic, je to lenivost, Daron ;)







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2008 14:31

ako minimalnu snahu asi treba :), uz keby sa hodilo tak aj izbu upracem :)

Minimalna snaha sa mi paci :) Ale aj tak by sa mohlo oddelit, lebo vacsinou aspon ja osobne fakt prehliadam take veci a potom aj "bojim" klinknut na nieco podobne...







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2008 14:45

minimalna snaha v tomto pripade znamena:

1. ak nieco neviem, pohladam o tom blizsie info
2. skusim podla toho nieco nakodit
3. ak to nefunguje ani po viacerych pokusoch, spytam sa na fore

a nie tak, ako to robi vacsina lenivych - spytam sa na fore...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ulohy do skoly (programovanie)

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2008 15:12

ze vraj sa ludia chcu vyjadrit :)







_________________
Učet je neaktívny.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ulohy do skoly...

v Ostatné programy

4

362

02.01.2013 12:59

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. STEAM ULOHY

v Krčma

2

561

28.10.2016 2:30

muranec3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. rozne ulohy c++ konzola

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

376

04.12.2014 0:04

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP: blikanie ulohy

v Operačné systémy Microsoft

0

405

30.03.2007 23:07

xyz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Program na denne ulohy??

v Ostatné programy

4

1105

03.06.2006 16:29

xyz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preloženie zadania úlohy z angličtiny

v Ostatné

1

993

04.10.2007 16:58

juho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. OUTLOOK nezobrazuju sa ulohy v kalendari

v Ostatné programy

0

530

12.08.2008 13:43

mato270 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php: hodinovy prehlad dna a pridanie ulohy

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

375

06.02.2010 15:28

miamia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stredne skoly

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

32

2935

29.01.2007 12:33

quatermain Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nb do skoly

v Notebooky a netbooky

4

298

18.09.2013 11:57

Plechac123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dve školy naraz?

v Vzdelanie, štúdium, škola

21

1538

01.06.2011 21:22

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB do školy

v Notebooky a netbooky

15

579

04.05.2015 17:50

Claimor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook do školy

v Notebooky a netbooky

8

554

15.12.2011 17:22

HGDS1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do skoly

v Notebooky a netbooky

11

685

11.02.2011 10:32

klaudia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do skoly

v Notebooky a netbooky

4

526

06.09.2008 17:51

mikhayl3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook do školy

v Notebooky a netbooky

4

479

06.09.2010 16:51

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra