Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 9:25

Končím


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:19, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 15.05.05
Prihlásený: 15.06.06
Príspevky: 165
Témy: 11
Bydlisko: In the clos...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 9:26

Bruce píše:
Na začiatok chcem hneď upozorniť že som za slobodu vieroviznania.
Včera som pozeral film ukrižovanie krista. Boh stvoril svetlo, nebo, zem, vodu a všetky živočíchy vrátane človeka a preto musel mať srdce (mislím abstraktné). A ten istý boh sa pozeral nato ako jeho syna mučili a nakoniec ukrižovali kvôli tomu aby sa ľuďom odpustili hriechy. Ešte potiaľ to trocha chápem, ale to všetko sa stalo kvoli tomu aby tie hriechy boli odpustené kvôli nemu. A to už nechápem. Veď to im nemohol odpustiť len tak. Ako sa mohol s tým istým srdcom,čo tvoril svet, pozerať na tu hrôzu? :look:

1.vierovyznanie, je to nieco ako vyznat vieru ;)
2.nerozumies tomu, believe it or not :naught:







_________________
Iba život žitý pre iných je hoden žitia. - [ Albert Einstein ]
Buď múdrejší ako sú ostatní; ale nepovedz im to. - [ Lord Chesterfield ]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ukrižovanie

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 9:56

Ono v celej katolíckej viere je dosť veľa vecí ktoré napr. ja nechápem a zdajú sa mi také, že sa vlastne popierajú s druhými vecami...







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 15.05.05
Prihlásený: 15.06.06
Príspevky: 165
Témy: 11
Bydlisko: In the clos...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 9:57

TomKocuR píše:
Ono v celej katolíckej viere je dosť veľa vecí ktoré napr. ja nechápem a zdajú sa mi také, že sa vlastne popierajú s druhými vecami...
co takto skusit evanjelicku?







_________________
Iba život žitý pre iných je hoden žitia. - [ Albert Einstein ]
Buď múdrejší ako sú ostatní; ale nepovedz im to. - [ Lord Chesterfield ]
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ukrižovanie

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 9:58

evanjelik to je kto? pravoslavny? Sa v tom vobec nevyznam :D







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ukrižovanie

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 10:46

Nejsem ateista, ale ani věřící. K církvi chovám úctu (ne k sektám). Mám proto své důvody (to je na dlouhé povídání a protože je v tom namočená i politika, tak bych se zase "chytil" s Bruce).
Já mám takovou teorii, která asi nebude daleko od praxe. Kdysi hodně dávno lidé neznali, co je doba dešťů, doba sucha, co způsobuje blesk a hromy, apod. Ale všichni "blbí" nebyli. našlo se pár "chytrých", kteří toho začali využívat / zneužívat. V určitou dobu věděli, kdy začít s kouzly, aby pršelo, apod. Tito lidé byli uctíváni a jak šel čas, stali se z nich nedotknutelní. Aby byli skutečně nedotknutelní, bylo potřeba ostatním lidem vnutit myšlenku, že je potřeba odpouštět všem, úplně všem. A tím beztrestně hromadit majetek, soudit a zabíjet nevinné, a přes odpustky a modlení se očistit. Atd., atd. ..............


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 17.11.05
Prihlásený: 30.09.23
Príspevky: 334
Témy: 87
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 11:13

no myslim ze je to tema na dlhe rozpravanie,v ktorej tiez vela toho nechapem.ale Bruce mal teda fakt trefnu otazku a tych je ovela viac.a myslim ze Ivo to opisal asi fakt blizko pravde.ktovie ako to bolo skutocne.ja tiez niesom ateista ale ani veriaci,moja priatelka je veriaca.aj ked jej mamke sa velmi asi nepacilo ze ja do kostola nechodim.(aky ma te na to nazor??)ale som za to ze sa navzajom tolerujeme. sem tam na tuto temu diskutujeme.zaujima ma to.







_________________
notebook Lenovo G580
CPU : Intel B 960 2.2G
RAM : 4096M
OS : WIN 10 Home
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 11:42

Ivo Mašek píše:
Nejsem ateista, ale ani věřící. K církvi chovám úctu (ne k sektám). Mám proto své důvody (to je na dlouhé povídání a protože je v tom namočená i politika, tak bych se zase "chytil" s Bruce).
Já mám takovou teorii, která asi nebude daleko od praxe. Kdysi hodně dávno lidé neznali, co je doba dešťů, doba sucha, co způsobuje blesk a hromy, apod. Ale všichni "blbí" nebyli. našlo se pár "chytrých", kteří toho začali využívat / zneužívat. V určitou dobu věděli, kdy začít s kouzly, aby pršelo, apod. Tito lidé byli uctíváni a jak šel čas, stali se z nich nedotknutelní. Aby byli skutečně nedotknutelní, bylo potřeba ostatním lidem vnutit myšlenku, že je potřeba odpouštět všem, úplně všem. A tím beztrestně hromadit majetek, soudit a zabíjet nevinné, a přes odpustky a modlení se očistit. Atd., atd. ..............

samozrejme. A prave preto boli vymyslene aj prikazania ako nepokradnes, nezabijes atd... Pretoze viera kedysi udrzovala vnutorny poriadok krajiny. Prikazania "odradovali" aspon vacsinu ludi "konat zlo". Nabozenstvo inak vzniklo presne tak, ako si to popisal. Ludia si nevedeli vysvetlit iste prirodne javy ako burka, blesk a verili ze to je nieco nadpozemnske...

/Taktiez nechapem zmysel prikazani, ked ludia aj tak "zhresia", naklusu do kostola, vyspovedaju sa a uz je zrazu vsetko fajn - "je im odpustene" :roll:

/Zamyslali ste sa niekedy nad tym, preco sa nemoze farar ozenit? Lebo keby mal deti, tak majetok po jeho smrti ostane detom. Kedze deti nema, majetok dostane cirkev. A takto cirkev bohatne. Nic ine v tom nie je, je to obycajna vydzubanost. A aj tak ma kazdy druhy farar deti a rodinu nacierno, pradlo vesa v zahradke u susedov nech nikto nevidi....atd. Tak o com to je? Naco su tie pravidla, ked ich aj tak nik nedodrziava?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Ukrižovanie

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 11:48

Ivo Mašek píše:
Nejsem ateista, ale ani věřící. K církvi chovám úctu (ne k sektám). Mám proto své důvody (to je na dlouhé povídání a protože je v tom namočená i politika, tak bych se zase "chytil" s Bruce).
Já mám takovou teorii, která asi nebude daleko od praxe. Kdysi hodně dávno lidé neznali, co je doba dešťů, doba sucha, co způsobuje blesk a hromy, apod. Ale všichni "blbí" nebyli. našlo se pár "chytrých", kteří toho začali využívat / zneužívat. V určitou dobu věděli, kdy začít s kouzly, aby pršelo, apod. Tito lidé byli uctíváni a jak šel čas, stali se z nich nedotknutelní. Aby byli skutečně nedotknutelní, bylo potřeba ostatním lidem vnutit myšlenku, že je potřeba odpouštět všem, úplně všem. A tím beztrestně hromadit majetek, soudit a zabíjet nevinné, a přes odpustky a modlení se očistit. Atd., atd. ..............
tak niesi sam, toto si myslim aj ja


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 24.06.05
Príspevky: 1085
Témy: 76
Bydlisko: sc
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 12:24

Spirit píše:
/Zamyslali ste sa niekedy nad tym, preco sa nemoze farar ozenit? Lebo keby mal deti, tak majetok po jeho smrti ostane detom. Kedze deti nema, majetok dostane cirkev. A takto cirkev bohatne. Nic ine v tom nie je, je to obycajna vydzubanost. A aj tak ma kazdy druhy farar deti a rodinu nacierno, pradlo vesa v zahradke u susedov nech nikto nevidi....atd. Tak o com to je? Naco su tie pravidla, ked ich aj tak nik nedodrziava?

do urcitej miery mas pravdu ale nemozes tvrdit ze by ich bolo vela.. ak chces byt knazom a chces sa ozenit tak jednoducho prejdes od rimokatolikov ku grekokatolikom.. ty sa zenit mozu oficialne (ale myslim ze sa nesmu rozvadzat).. tieto dve cirkvi su takmer identicke a to co som napisal je mozno bez toho aby sa musel nechat knaznanovo vysvatit..







_________________
PODPIS BOL ZMAZANY Z DOVODU NERESPEKTOVANIA PRAVIDIEL FORA!!!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 13:15

2 p55p: Ano, viem. Mas pravdu. Ale ja som chcel skor podotknut ze o com ta cirkev ako taka je. Ze by sa niektori divili, kolko roznych opatreni vzniklo len preto, aby papalasi zbohatli ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 13:24

JanoF píše:
IVO píše:
Ivo Mašek Napísal:
Nejsem ateista, ale ani věřící. K církvi chovám úctu (ne k sektám). Mám proto své důvody (to je na dlouhé povídání a protože je v tom namočená i politika, tak bych se zase "chytil" s Bruce).
Já mám takovou teorii, která asi nebude daleko od praxe. Kdysi hodně dávno lidé neznali, co je doba dešťů, doba sucha, co způsobuje blesk a hromy, apod. Ale všichni "blbí" nebyli. našlo se pár "chytrých", kteří toho začali využívat / zneužívat. V určitou dobu věděli, kdy začít s kouzly, aby pršelo, apod. Tito lidé byli uctíváni a jak šel čas, stali se z nich nedotknutelní. Aby byli skutečně nedotknutelní, bylo potřeba ostatním lidem vnutit myšlenku, že je potřeba odpouštět všem, úplně všem. A tím beztrestně hromadit majetek, soudit a zabíjet nevinné, a přes odpustky a modlení se očistit. Atd., atd. ..............
tak niesi sam, toto si myslim aj ja
uplne s tym suhlasim, ja vlastne verim vo vsetko. Co nemozem dokazat sa pre mna automaticky nestava lzou ! Netvrdim ze Boh neexistuje pretoze to nemozem dokazat a ani popriet. Ale ani nechodim do kostola a hoci je velka noc cirkevny sviatok tak k memu mam uctu, je to asi hlavne z historickeho hladiska... :-) Ale nemam rad ludi co popieraju zivot vo vesmire (som SCIFIsta :x !)pretoze ak je vesmir nekonecny tak potom existuje vsetko, imho ! (nemyslim konkretne toho typka a jeho vesmirnych ludi ci asteralne bytosti...) :shock: ale verejne by som mu nikdy neoponoval ze je to blud alebo ze si to vymyslel lebo viem ze dokaz o opaku by som nikdy neziskal...







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 14:00

2 Harlequin: To mas teda pravdu, ale ten Ivo B. je uplny ***, pretoze to v co si on veri, mne je ukradnute. Ale presne ako to povedali v tej relacii Pre a Proti, ze on to podsuva vsetkym ludom. A tvrdi ze je kazdu noc striedavo na kozmickych lodiach :roll: . A este tvrdi ze veda nam je uplne nahovno a ti jeho vesmirni ludia sa vede smeju a dalekohlady a vsetky pozorovacie pristroje povazuju za uplne kk*iny a ze je to "paveda". Tak o takom cloveku si normalny clovek urobi hned svoju predstavu a dojde mu ze nielenze si ten clovek vymysla absolutne bludy a smeje sa skutocnej vede, ale ze je este aj psychopat. A za tym si stojim.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ukrižovanie

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 14:42

Spirit píše:
2 Harlequin: To mas teda pravdu, ale ten Ivo B. je uplny ***, pretoze to v co si on veri, mne je ukradnute. Ale presne ako to povedali v tej relacii Pre a Proti, ze on to podsuva vsetkym ludom. A tvrdi ze je kazdu noc striedavo na kozmickych lodiach :roll: . A este tvrdi ze veda nam je uplne nahovno a ti jeho vesmirni ludia sa vede smeju a dalekohlady a vsetky pozorovacie pristroje povazuju za uplne kk*iny a ze je to "paveda". Tak o takom cloveku si normalny clovek urobi hned svoju predstavu a dojde mu ze nielenze si ten clovek vymysla absolutne bludy a smeje sa skutocnej vede, ale ze je este aj psychopat. A za tym si stojim.

moja rec :hilarity: je to k*t...
inak suhlasim s Ivom a Harlequinom...







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.04.2006 14:57

Končím


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:20, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 24.06.05
Príspevky: 1085
Témy: 76
Bydlisko: sc
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 14:59

Bruce píše:
Na začiatok chcem hneď upozorniť že som za slobodu vieroviznania.
Včera som pozeral film ukrižovanie krista. Boh stvoril svetlo, nebo, zem, vodu a všetky živočíchy vrátane človeka a preto musel mať srdce (mislím abstraktné). A ten istý boh sa pozeral nato ako jeho syna mučili a nakoniec ukrižovali kvôli tomu aby sa ľuďom odpustili hriechy. Ešte potiaľ to trocha chápem, ale to všetko sa stalo kvoli tomu aby tie hriechy boli odpustené kvôli nemu. A to už nechápem. Veď to im nemohol odpustiť len tak. Ako sa mohol s tým istým srdcom,čo tvoril svet, pozerať na tu hrôzu? :look:
cely stary a novy zakon treba chapat viac symbolicky.. ide tu o to ze Jezis trpel za hriechy inych (tazky kriz je symbolom vstkych hriechov ostatnych ludi).. on zobral sam na svoje plecia tento kriz zatial co sam hriechy nepachal.. z toho plynie ze zobral na seba hriechy ostatnych.. na to nadvazuje to preco zomrel za hriechy inych.. on zomrel sam za hriechy vsetkych ostatnych cim ich ocistil.. oni si to ale neuvedomovali (symbol toho ze clovek je zaslepeny roznymi inymi vecami a podstatne mu unikaju).. preto aj ohovri: Boze odpust im lebo nevediaco co cinia.. Jezis symbolizuje urcitu formu dokonalosti (preto Bozi syn)..
co sa ludi tyka tak ty budu pachat hrichy stale.. cielom je dosiahnut dokonalost (tj. byt niecim podobnym ako bol Jezis).. co znamena vsimat si valstne hriechy a hrichy inych a vyvarovat sa ich..

tiez nie som cleno ziadnej cirkvy ani nicoho podobneho..







_________________
PODPIS BOL ZMAZANY Z DOVODU NERESPEKTOVANIA PRAVIDIEL FORA!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 24.06.05
Príspevky: 1085
Témy: 76
Bydlisko: sc
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 15:01

Bruce píše:
Ako sa boh mohol pozerať na tu hrôzu. Môjmu synovi keby sa take niečo dialo tak mi pukne srdce.
treba si uvedomit jednu vec.. Boh nie je clovek..







_________________
PODPIS BOL ZMAZANY Z DOVODU NERESPEKTOVANIA PRAVIDIEL FORA!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.04.2006 15:23

Končím


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:20, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 24.06.05
Príspevky: 1085
Témy: 76
Bydlisko: sc
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 16:00

presne o to ide.. mnohi si myslia ze ak vstupia do neakej cirkvi tak maju vyhrane.. sem tam skocia na spoved, povedia co vsetko spachali, dostanu rozhresenie a idu spokojni domov..
preto sa hovori, ze viera je v srdci.. cize v podstate nie ten je dobry kto chodi do kostola a hlasi sa k neakej cirkvi, ale ten koho ciny su z neho robia dobreho cloveka.. sam poznam veriacich ktori su falosni a zakerni, ale poznam aj veriacich za ktorych by som dal kludne ruku do ohna.. to iste plati aj pri neveriacich..







_________________
PODPIS BOL ZMAZANY Z DOVODU NERESPEKTOVANIA PRAVIDIEL FORA!!!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 16:43

Bruce píše:
Ale ono to moc nefunguje. To by znamenalo že ľudia ktorí veria sú lepší ako tí čo neveria. A myslím si, že tomu tak nieje. Alebo je tu ešte jedna možnosť, že veria len na oko. Aby sa nepovedalo. Dovolím si taký úlet, de iure veria, de facto neveria.

Ano a je mi uplne na :sick: , ked vidim a pocujem ako papez alebo nejaky arcibiskup verejne hlasa ze ateisti su "zbludene ovecky" a nepriamo naznacuje ze "sme" menejcenni. Prave kvoli takymto vystupom mam na cirkev svoj nazor a nikdy ho nezmenim. :wrangle:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.04.2006 17:26

Končím


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:21, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 18:28

Citácia:
ked vidim a pocujem ako papez alebo nejaky arcibiskup verejne hlasa ze ateisti su "zbludene ovecky"

tak take sa hlasalo mozno v stredoveku a dnes to hlasaju akurat neijaky ortodoxny knazi na dedine, i ked svojim sposobom maju pravdu
Citácia:
A prave preto boli vymyslene aj prikazania ako nepokradnes, nezabijes atd

no myslim ze keby sa kazdy jeden clovek tymito prikazaniami riadil, tak tento svet by bol hned lepsie miesto pre zivot
Citácia:
Taktiez nechapem zmysel prikazani, ked ludia aj tak "zhresia", naklusu do kostola, vyspovedaju sa a uz je zrazu vsetko fajn - "je im odpustene"

ked ludia naklusu len tak tak im odpustene nebude, musia to aj naozaj olutovat, a trebars u evanjelikou je to este inak
Citácia:
Zamyslali ste sa niekedy nad tym, preco sa nemoze farar ozenit? Lebo keby mal deti, tak majetok po jeho smrti ostane detom

trosicku demagogicky argument, nieco pravdy na tom asi bude, ale vezmi si ze dnes je cirkev najbohatsia organizacia na svete, myslis ze odkazana na niejake tie smiesne fary a pozemky?

2 Bruce aby si to pochopil musis si precitat cele svete pismo(staci stary zakon), proste nemozes pochopit pribeh na zaklade jednej kapitoly

nie som ziaden fanusik dnesnej cirkvi, len sa mi nepaci ked sa na nu hadze spina odkadial sa len da a na to dobro co urobila sa akosi zabuda







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 19:00

Citácia:
ak take sa hlasalo mozno v stredoveku a dnes to hlasaju akurat neijaky ortodoxny knazi na dedine, i ked svojim sposobom maju pravdu


Nie, hlasalo sa to asi pred cca rokom co som pozeral priamy prenos z vatikanu a prejav dakeho XYZ... Taktiez som to pocul uz aj z radia pri nejakom prejave ani nie 2 roky dozadu

Citácia:
no myslim ze keby sa kazdy jeden clovek tymito prikazaniami riadil, tak tento svet by bol hned lepsie miesto pre zivot

Nepochopil si naco narazam. Ja netvrdim opak. Ale ze to nie su prikazania od dakeho boha abo coho, ale ze si to *vymysleli* ludia ktori chceli poriadok v meste/state a urobili to velmi domyselne, pretoze to pomahalo.

Citácia:
ked ludia naklusu len tak tak im odpustene nebude, musia to aj naozaj olutovat, a trebars u evanjelikou je to este inak

Aha. A kto urci si to naozaj olutovali alebo nie? Len mi nepovedz ze boh. Cele je to postavene na hlavu.

Citácia:
trosicku demagogicky argument, nieco pravdy na tom asi bude, ale vezmi si ze dnes je cirkev najbohatsia organizacia na svete...

Aha a preco je najbohatsia? Vies ako to je u nenazranych ludi, nikdy nemaju dost. A preco ziadaju od statu financnu podporu? Preco coraz viac a viac chcu dotovat cirkevne skoly atd. ked maju tolko $$$ ??

Citácia:
myslis ze odkazana na niejake tie smiesne fary a pozemky?

Dnes mozno nie, ale takto to zacalo....







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.04.2006 19:26

Bože čo som to spôsobil, mal som radšej byť ticho.


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:21, celkovo upravené 1

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 19:50

Citácia:
Bol som fanatickym krestanom. Ani to nebolo tak davno. Luteránom. Neviem, co si ty, ani ma nezaujima. Iba taka pripomienka. Nikdy som nebol stastny. Az ked som sa oslobodil z okov prikazov a zakazov, ked som zavrhol dogamatizmus krestanstva a tym sa oslobodil od tejto, sice s dobrou ideou, ale dnes uz predsa len degenerovanej viery, zacal som zit, zacal som citit vsetku tu slobodu z vlastneho nazoru. A uz nikdy nikomu nedovolim, aby mi do toho rozpraval. Ale suhlasim tiez s Voltairom, ze aj ked sa mi niekoho nazor nepaci, mam povinnost mu umoznit ho prezentovat. Mimochodom, toto cirkev 1500 rokov nedovolila. Teraz o inom. Sledoval som na STV nedavno nejaku kristusacku relaciu. Dajaky prestarnuty dedo v habite tam rozpraval, ze jedine cirkev v historii zakladala utulky pre chorych, chudobnych, sirotince, nemocnice, atd. Ale asi zabudol, neviem, nespomenul vsak podporu nacizmu, muciarne, hladomorne, inkviziciu, upalovanie, iniciovanie vojen a brutalnosti, ake uz nikde inde na svete nemali obdobu!!! Odôvodnovali to Bozim prikazom!!! Do riti s takym Bohom!!! Alebo nie, do riti s takou cirkvou !!! Chces mi povedat, ze ty taketo nieco podporujes ? Uvaha na tento tyzden: V Biblii komunikuje Boh s ludmi takmer denne a priamo, dava im prikazy, hovori, co by mali a nesmu robit, je im vodcom (i velitelom v boji!). Dnes sa uz take nieco nedeje. To uz mu nestojime za to, aby sa s nami unuval? Vysvetli mi to, bud tak dobry.
"Boh je mrtvy. A my, ludia, sme ho zabili!"
Friedrich Nietzche


Citácia:
Ja som stastny, ked som s rodinou, ktora sa ku mne neobrati vo chvili, ked mi nie j eodbre na dusi, ani ked sa do mna navaza nejaka posahana autorita. To konkretne som zazil na cirkevnom gymnaziu. Hned ako som na nabozenstve povedal kristusakovi, ze ma neuveritelne chabe argumenty, ze v podstate len opakuje cirkevne dogny, ktorych sa ani luteranska cirkev nezbavila. Odvtedy sa kumne vsetci obracali chrbtom. Vsetci len slepo nasledovali cloveka, ktory dokazal iba opakovat, co mu niekto iny povedal. Vdaka tomu vyroku som si tiez znepriatelil skolsku radu, takze profaci mi zneprijemnovali zivot, ako len mohli. A mohli toho vela. Zostal som este dva roky, potom som to vzdal. A zahodil kriz, pretoze som sa nim vo vlastnych ociach ponizoval na rovnako hlupeho a obmedzeneho, ako boli oni. A Boh na zachranu mojej viery neurobil nic. Vybodol sa na mna, tak ako vzdy, ked som nieco potreboval. Naposledy som sa modlil pre 6 rokmi. Chcel, aby moj stary otec, ktoreho som mal nesmierne rad, zostal na zive. Nezostal. Dokonca zomrel chvilu potom, co som sa domodlil. Ak sa ti stane nieco dobre, dakujes asi Bohu. Ak sa stane nieco zle, povies si asi, ze cesty bozie su nevyspytatelne. Nenapadlo ta, ze ked sa ti stalo nieco zle, moze to byt preto, ze Boh nas ma uz skratka plne zuby? Ze na nas jebe? Verit viacej sebe ako Bohu pre mna znamena vedomie, ze ked sa mi nieco podari, je to len moja zasluha a mozem byt na to hrdy.Stastny som vtedy, ked som s kamaratmi, ktory ma vypocuju, neobratia sa mi chrbtom, ked mam iny nazor alebo aj vieru, ked zakopnem. Stastny som vtedy, ked som s dievcatom, ktore lubim, este stastnejsi, ked viem, ze aj ona lubi mna. Stastny som doma, ked som s matkou a otcom, sestrou, obcas mam rad aj svojho psa. A vsetci tito ludia mi prejavuju skutocnu lasku, skutocnu naklonnost, nie iba nejaku fiktivnu, ktoru mozem pocitovat len cez vedomie. Ich lasku mozem pocitovat kedykolvek, pretoze viem urcite, ze je.

Citácia:
Aj ja sam mam dogmy, ktore neporusujem. Maju ale jednu vyhodu oproti prikazaniam. Kedykolvek ich mozem zmenit, a to vo chveli, ked na nieco zmenim nazor. Jedno ti prezradim, mozno som to uz hovoril. Nikdy som Boha nezavrhol, ale nechapem, preco ked som veril a spoliehal sa nan, mal som neuveritelny pocit, ze na mna kasle. Mozno spal, ked som sa modlil, co ty na to ?Nebo ? Hmmm, tam su tusim sami nudny ludia. A ako vies, ze sa dostanes do neba ? Ked sa pozriem okolo seba, cistu, skutocnu vieru uz nevidim, iba samych dogmatikov, ovce ochotne posluchbut knaza ci farara aj keby ich to stalo zivot.Vysvetlujes dobre, ale povedz mi, naco dal Boh ludom volu rozhodovat sa, ked ich tresta za to, ze si zvolili inak ? Ako sa Iracan alebo Arab, Cinan ci Japonec mozu stat krestanmi, ked o niecom takom ani nevedia ? Nemal by aj im dat Boh sancu, aby ho spoznali ? Alebo je Boh rasista ?

Citácia:
Vedel si, ze nabozenstvo je iba primitivna personifikacia prirodnych sil? To iba farari v kostole tak oblbuju ludi. To uz pravekemu lovcovi, ked sa nechcelo ist na lov mamutov, stal sa samonov a vzyval "duchov". To ako nas nitriansky biskup. Vozi sa na dva a pol milionovom jeepe Pajero a pod biskupskym uradom ma postaveny este drahsi kurt, ale tak prefikane, ze ho vidiet iba z helikoptery. Koniec koncov na svete su tisicky nabozenstiev a fanatici preferuju vzdy iba jedno. Ale bohovia existuju iba dovtedy kym existuje cirkev. Ked zanikne cirkev, nebude fararov a tym padom ani veriacich zanikne aj krestanstvo. Dufam, ze to bude uz coskoro. Ako v Nietscheho Antikristovi. Papez a ostatni jeho patolizaci sediaci na obrovskej kope zlata mozu robit co chcu, chod dejin neodvratia.

Citácia:
cirkev dostava prachy zo statneho rozpoctu a to su peniaze z dani :) takze v podstate vasu "cistu organizaciu" podporujete aj zo spinavych penazi (lebo "teraz sa to
tak robi" nie je odpoved) a co s tymi, ktori kazu 10ky rokov a nakoniec sa ukaze, ze boli pravidelni navstevnici bordelov, klamali a prali spinave peniaze? to je dost podraz na tych ludi, ktory ich pocuvali a verlili tomu co hovorili, obycajneho cloveka si moze zistkat priemerne nadany recnik, ale to ci hovori pravu alebo klame, to sa v danej chvili tazko rozhoduje pokial to nie je vyslovena loz alebo pravda. dobre bolo napisane, ze kristus je vsade (rozlomis drevo, najdes ho tam, zodvihnes kamen, najdes ho tam, netreba ho hladat v chramoch postavenych ludmi, na to aby clovek veril nepotrebuje chodit do kostola) ... a to, ze nepresla joga na skolach, cisto ako telesna vychova, ale nabozenstvo, tak to ma uplne dorazilo (myslim,z e by to len prospelo dnesnej uponahlanej dobe a plnej roznych ochoreni, ktore by nemuseli byt) v zivote nikdy som nebol v takej dusevnej a fyzickej rovnovahe, ako ked som cvicil tchaj-tchi par rokov (nepotreboval som odriekat nejake naucene modlitby, ktore sa tazko vysvetluju a chapu aj dospelemu cloveku) viem to porovnat, lebo mam v rodine silo veriacu osobu a sam som istu dobu chodil do kostola, ale bolo strasne, ako sa tam ti ludia snazili byt dobri aspon tu hodinku a cestou z kostola ohovaraju, kradnu a nicia. chcel som tomu verit, ale na to treba istu davku obmedzenosti a na "nevysvetlitelne udalosti" odpovedat - "lebo to boh chcel" :) ... hned sa lepsie citim :) zober to osobne, kludne to daj do krestanskeho casopisu, kludne sa za mna modli, kludne mi odpis, urob si s tym co chces vsetko sa da otocit aj na druhu stranu, pokial chces verit jednej musis pocitat aj s druhou a nemusi byt vzdy len ta jedna spravna pekny den ]:) keby sa peniaze vynakladali na ine ucely a nie na vyzodbu kostola bolo by ludom na svete lepsie


Aj to su nazory ludi a ja s nimi uplne suhlasim ;)

Inak ked sa chcete zasmiat:
http://www.vitazstvo.szm.sk/
http://www.vitazstvo.szm.sk/vp1.html







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ukrižovanie

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 20:05

Spirit píše:
Aha. A kto urci si to naozaj olutovali alebo nie? Len mi nepovedz ze boh. Cele je to postavene na hlavu.

ano poviem ti ze BOH, samotna spoved je vpodstate iba ritual od ktoreho evanjelici opustili uz pred 500 rokmi a podla mna by sa od neho malo upustit uplne
Citácia:
A preco ziadaju od statu financnu podporu?

no v tom mas pravdu, dotovat cirkev zo statu je idiotizmus, tak isto ako dotovat hocico zo statu
Citácia:
Dnes mozno nie, ale takto to zacalo....

ono vies, knaz ked chce tak moze napisat zavet a svoj majetok odkazat premna zamna aj satanistom, a nikto im nezabrani aby ten majetok dostali, ale vetsinou je aj v zaujme knaza aby fara ostala v rukach cirkvi, evanjelici a pravoslavni celibat nemaju a knazi v 99% pripadoch svoj majetok cirkvi odovzdaju, cize ako som uz povedal toto je silne demagogicky argument, ale nechcem tym obhajovat celibat, je to totalna sprostost







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ukrižovanie

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 24.12.23
Príspevky: 1032
Témy: 37
Bydlisko: czech republik
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 20:28

Citácia:
A preco ziadaju od statu financnu podporu?

Nevím jak v SR, ale v ČR neexistuje, bohužel, odluka církve od státu. Přitom do roku 1949 tomu tak bylo. Církev vlastnila pole, lesy a příslušné výrobní zařízení, a vydělávala si na sebe.
Já například nechápu občany ČR. Řvou na církev, že je živena ze státního rozpočtu, a titíž občané zároveň nechtějí odluku církve od státu. Chápete to? A přitom církev v ČR tu odluku chce.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.06
Prihlásený: 06.05.06
Príspevky: 164
Témy: 11
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.04.2006 21:19

Končím


Naposledy upravil Bruce dňa 07.05.2006 0:21, celkovo upravené 1

Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ukrižovanie

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 22:49

No ja nie som veriaci, ale nie som veriaci v tom zmysle ako to chápu ostatní. Každí človek predsa v niečo verí, a je jedno, či to "niečo" nazvem bohom, mimozemšťanmi, alebo ako niečo čo je nad naše chápanie a stojí za vznikom všetkého života.
A tiež si nemyslím, že som horší ako veriaci. Ja sa snažím nerobiť zlé veci, mám rád všetkých ľudí a je mi jedno, či to je kresťan, žid alebo moslim a nepotrebujem k tomu ani prikázania.
Ale nemám rád ak niekto tvrdí, že neveriaci sú horší. Lebo človek, ktorý chodí do kostola a myslí si, že je niečo viac, podľa mňa nie je nič viac. Pravý veriaci nemusí chodiť do kostola, viera je to čo má človek v sebe a nemusí to prezentovať príslušnosťou k nejakej organizácií, ktorá vznikla len preto aby zarobila peniaze - uznávam veriacich, ale neuznávam cirkev a jej postoj k svetu.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2006 23:01

shaggy píše:
No ja nie som veriaci, ale nie som veriaci v tom zmysle ako to chápu ostatní. Každí človek predsa v niečo verí, a je jedno, či to "niečo" nazvem bohom, mimozemšťanmi, alebo ako niečo čo je nad naše chápanie a stojí za vznikom všetkého života.
A tiež si nemyslím, že som horší ako veriaci. Ja sa snažím nerobiť zlé veci, mám rád všetkých ľudí a je mi jedno, či to je kresťan, žid alebo moslim a nepotrebujem k tomu ani prikázania.
Ale nemám rád ak niekto tvrdí, že neveriaci sú horší. Lebo človek, ktorý chodí do kostola a myslí si, že je niečo viac, podľa mňa nie je nič viac. Pravý veriaci nemusí chodiť do kostola, viera je to čo má človek v sebe a nemusí to prezentovať príslušnosťou k nejakej organizácií, ktorá vznikla len preto aby zarobila peniaze - uznávam veriacich, ale neuznávam cirkev a jej postoj k svetu.

Ako by si mi z duse prehovoril :) Naozaj, lepsie by som to nenapisal ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 37 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra