Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 0:57

Tak to som zvedavy na vysledky v praxy, pretoze udavane specifikacie su dost odvazne...
http://www.cdr.cz/a/14936

Napr. "Firma Creative tvrdí, že oproti (a nyní pozor) integrovaným zvukovkám na základní desce je počítač při práci se základní verzí X-Fi o 15 % rychlejší a s X-RAM jde rychlost ještě o kus dále. Stále je tu však oněch 109 dB odstupu signálu od šumu. I zde by měl být interní panel a dálkové ovládání, stejně, jako u modelu Platinum."

ze vraj...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 01.07.05
Prihlásený: 29.09.09
Príspevky: 368
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 7:42

Vyzera to celkom fajn, tych 15% je peknych, ale aj cena je "pekna" :lol:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 8:11

do x-fi vkladam velke nadeje, samotny cip vyvyjala firma emu-audio, ktoru pred dvomi rokmi kupil creative.
teda ja im verim, a okamzite ako sa objavi v ochodoch v cechach alebo na slovensku kupujem najvyssiu verziu pro.
recenzia bude, nebojte...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 9:52

:lol: tak creative si z nas zase robi prcu
pri LIVE-ke maju pre 7+1 repro uvedenu kvalitu excelent
15% FPS v hrach 1. za prve ma to nezaujima lebo zvukovna nie je v PC od toho (btw. moj externy terratec mi pridal cca 20% oproti integrovanej C-MEDIA)
Citácia:
zvuk v komprimovaném formátu MP3, WMA a podobně vylepší na úroveň skoro lepší než originální Audio CD

no comment
cize opet mame na scene dalsi predrazeny a preefektovany cip dobry tak akurat na drahe pocuvanie MP3 a nieajke tie gamesky
a dalsie zvukove karty z vystupmi na urovni lepsich on-boardov :clap:







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 15:22

no tommy.... si dovolim nesuhlasit.
myslim ze mam reprodukory a zosilovac na spickovej urovni...
a moje sukromne porovnanie - v mojom PC sa vystriedali tieto zvukovky - SB AWE 64 kedysi davno, dalej live, audigy player a teraz audigy 2 platinum ex.
kvalita sa ZLEPSUJE, subjektivne aj objektivne.
ked zapojim repro na integrovanu s kodekom AC97, je to o 1000 percent horsie.

foter robi denne s PROFI zvukovami, ceny od 100 tisic do miliona, a teraz ma v kompe audigy 1 platinum a chystame prechod na x-fi.
myslim ze on a aj ja mame hudobny sluch a teda mozem posudzovat - Audigy a teraz X-fi je vzhladom na cenu ZAZRAK - aj tie o hodne - stonasobne drahsie nehraju o moc lepsie a nenahravaju o moc lepsie - len maju napr 24 nezavislych vstupov a tak.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 15:49

No je to vyvoj...A myslim ze teraz to bude vacsi skok do predu ako od Live! k Audigy1/2.Ale pre bezneho usera ktory ma uz Audigy2 bude asi zbytocne ju menit za X-Fi







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 19:17

cize tvoje sukromne porovnanie je k nicomu lebo si tam mal same creativy (a jediny z nich ktory za nieco stal je ta AWE64)
a teraz ti poviem nieco o AUDIGY 2 ZS (mal som ju doma pol roka)
papierovo je to zvukovka 192khz/24bit
v skutocnosti: DAC prevodnik 96khz/24bit, ADC prevodnik 48khz/18bit.
cize vnutorne vie iba 48khz (zvysok sa robi resamplingom)
dalsai sranda je ze pre predne kanaly + center+basak sa pouziva AC97 kodek CT1297-TAT co je ten spominany 48khz/18bit.
akurat zadne kanaly pouzivaju celkom schopny kodek I2S Phillips UDA 1328T
no za ten peniaz nech sa na mna creative nehneva ale toto je uz drzost
mal som doma LIVE-ku (tu staru a je to cca to iste)
tie nove 7+1 liveky sa radsej ani nevyjadrujem
teraz ma mozno zacnete kamenovat ci je to poznat
no kto to nerozpozna tak nech ostane pri on-boarde a nech za usetrene peniaze ide na pivo a kto to pozna tak nech nevyhadzuje peniaze za volovinu
teraz mam doma externeho terrateca zo zvukovym cipom Sonix SN1116 (aspon tak sa posuskava po forach lebo oficialny datasheet som nezohnal a kedze je externa tak ju otvarat nebudem)
kedze je to plne HW zvukovka tak mi prida viac FPS ako hocijaka interna
jej cena je cca. 1700SK
a o zvuku ani nehovorim (jedna basen)
Pette píše:
ked zapojim repro na integrovanu s kodekom AC97, je to o 1000 percent horsie.

no to je jasne ale preco to porovnavas s on boardami ktore sluzia ako nudzove triesenie a ich cena je cca 200SK
podme to porovnat s konkurencnymi firmami (samozrejme v danej cenovej hladine)
http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=4873&Itemid=49&limit=1&limitstart=6
a???
proste zhrniem to creative zvukovky su celkom slusny cip z katastrofalnymi prevodnikmi a komponnentami celkovo a z este viac dosranymi ovladacmi
DAKUJEM NEPROSIM


Naposledy upravil Tommy dňa 12.08.2005 1:58, celkovo upravené 1






_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2005 21:03

tommy ma pravdu, toho terateca som mal aj ja na 10 dni a je to nieco krasne. Creative a jeho zvukovky su velmi rozsirene, ale zdaleka vo svojej cene nie najlepsie. To iste platio ich reprosystemoch ;) K tym mylnym specifikaciam a marketingovym tahom.. v tom creative pekne vedie. Ich specifikacie casto udavaju napr. frekvencny rozsah reprosystemu napr. od 30Hz-20kHz, pricom isto viete, ze creative berie vsetky menice od cambridge soundworks (www.hifi.com) a cambridge ma na to iste repro specifikacie 40Hz-16kHz ;) Takze pripada mi, ze creative si do specifikacii pise co sa mu zapaci...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 21:06

popriadku - nie je to len moj nazor, aj nazor mojho otca s absolutnym hudobnym sluchom a jemu preslo pod rukami za zivot strasne mnozstvo zvukovych zariadeni - aj tie fakt drahe v cenach za ktore sa da kupit napr BMW X5:-)

kde si prisiel nato tie prevodniky? podla FOTIEK a podla mojich oci ked sa na tu moju audigy 2 pozrem a citam ako sa volaju cipy - DA prevodniky - a kuknem si ich v katalogoch - su to 192/24 vsetky. mas pravdu, ze 4 su jeden typ a 3 asi zadne iny typ... ale vsetko 192/24.

jedine kde sa vyskytuje 48khz/16 bit je samotny cip, ktory pracuje v tychto parametroch - teda to co karta sama produkuje je taketo, ale co len prehrava - napr dvd audio alebo dts 96/24 je ake ma byt.
tato konstrukcia zvukoveho procesora je chyba, ale vzladom nato ze je to len vylepseny cip z Live! z 1999 je to to pochopitelne. X-fi uz pracuje tusim vsetko 96/24.

nechapem preco nepriznas ze creative robi za danu cenu spickove karty, ktore FUNGUJU (teda aspon ja som nikdy problem nemal, ani s hw ani s drivermi)
a hlavne dokazali presadit priestorove a efektove standardy - EAX atd.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.08.2005 21:13

Ak chces dobru zvukovku na pocuvanie hudby, nejaky trapny EAX mi moze byt ukradnuty :roll: Tak isto "umele" dorabanie priestoru a inych efektov... Ale najnarocnejsi su uzivatelia snad pri posluchu hudby a v takom pripade je vhodnejsi napr. terratec. Pette, videl si tu recenziu na PC Tuning ???? Tam mi neprisla audigy ako spickova zvukovka :loony:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 21:56

Pette píše:
kde si prisiel nato tie prevodniky?

pozrem a vidim (mal som ju doma pol roka)

Pette píše:
jedine kde sa vyskytuje 48khz/16 bit je samotny cip, ktory pracuje v tychto parametroch - teda to co karta sama produkuje je taketo, ale co len prehrava - napr dvd audio alebo dts 96/24 je ake ma byt.

ano ale iba pri digitalnom vystupe pri analogu prevodniky ten zvuk tam nedocaruju je to primitivny resampling

Pette píše:
nechapem preco nepriznas ze creative robi za danu cenu spickove karty, ktore FUNGUJU

tak spickove nie su v ziadnom pripade a to ze funguju no nebud smiesny kto by kupoval nefunkcne karty
Pette píše:
teda aspon ja som nikdy problem nemal, ani s hw ani s drivermi
skus si zapnut realtime DSP a potom sa ozv
kto by kupoval nefunkcne karty
Pette píše:
a hlavne dokazali presadit priestorove a efektove standardy - EAX atd.

no ano to je jedine plus tychto kariet ale je to vyhoda akurat pre hracov a aj to nic extra
ale nepochopim ako si moze niekto kupit 10000-creativku ked v hrach to oproti 2000-covej bude cca to iste na hoci aj amatersku pracu zo zvukom je creative na urovni onboardakov







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 0:59

No netvrdil by som ze Creative robi vyslovene spatne karty.Skor by som povedal ze sa dost zamerali na hracsky sektor a cely vyvoj kariet tomu podriadili.A na pracu so zvukom sa zabudlo.Tam ich celkom porazaju u nas zatial nezname znacky ako M-Audio alebo AudioTrak.Ale prichodom X-Fi sa mozno nieco zmeni...ved uvidime.







_________________
PMD 85
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 8:45

vidim ze nema zmyslel Vas o niecom presviedcat.
to tommy - ano, otec mal v kompe aj vyrobky od terratec, m-audio aj e-mu systems, ktory teraz patria pod creative a napr vymysleli EMU10k -cip v live a to iste v audigy.(neviem uplne presne oznacenie tak sorry)

tommy -
ked mi stale neveris ohladom prevodnikov, skusim ti pohladat detailny rozbor na jednom ruskom amaterskom webe, kde tu kartu doslova rozpytvali asi na 25 A4. fyzicky odpajkovali cipy, skusali, testovali pripojenu na elektronkovy zosik atd.

btw, ukaz mi DSP na inej zvukovej karte ako creative ktory by bol vykonnejsi - cena do 10 000. samozrejme ze napr digi-design ma lepsie, ale ja si za tu cenu kupim radsej fabiu......
s nastupom X-fi sa rozdiel este prehlbi.

ja chapem, ze mas osobnu averziu proti creative a teda nic co urobia ti nebude dobre, aj ked sa stavim ze celu x-fi vyvinuli v e-mu ale predava sa pod znackou creative.

spirit - o akoze reproduktoroch x.1 sa nebavim, to je hracka pre deti a nie repraky.

efekty - vypni si niekedy eax v modernych hrach a budes sa divit kam zmizol zvuk..... na pocuvanie hudby je to samozrejme nanic, to je pravda

test na pctuning - neviem ako to meral, to je jedno........
a porovnavat zvukove karty na x.1 reproduktoroch co sa tyka reprodukcie hudby....... tak to je fakt amater. ved moznosti kazdej z tych zvukoviek daleko presahuju toto.... jeden basak, subwoofer, z umelo zvyraznenymi basami aby to dunelo lebo to sa davom paci..... o stredoch a vyskach sa pri takejto zostave neda hovorit. nech to napoji na kvalitny zosik a na kvalitne repraky, zavola niekoho s hudobnym sluchom a potom nech vynasa zaveri. ale hlavne ze dostal 450 kc za clanok, nic ine nie je podstatne.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2005 9:43

Pette píše:
spirit - o akoze reproduktoroch x.1 sa nebavim, to je hracka pre deti a nie repraky.


Ved ano a tym reprakom su umerne aj zvukovky...Keby tie zvukovky boli tak super, nestali by 2500sk :roll: Uz len to ze je to interna zvukovka ma dost nevyhod... Je to podla mna vhodne ciste na hranie...

Pette píše:
efekty - vypni si niekedy eax v modernych hrach a budes sa divit kam zmizol zvuk..... na pocuvanie hudby je to samozrejme nanic, to je pravda


Mna nezaujimaju hry...Nepotrpim si na zvukove efekty, mna zaujima ako znie hudba na tej zvukovke.

Pette píše:
test na pctuning - neviem ako to meral, to je jedno........
a porovnavat zvukove karty na x.1 reproduktoroch co sa tyka reprodukcie hudby....... tak to je fakt amater. ved moznosti kazdej z tych zvukoviek daleko presahuju toto.... jeden basak, subwoofer, z umelo zvyraznenymi basami aby to dunelo lebo to sa davom paci..... o stredoch a vyskach sa pri takejto zostave neda hovorit. nech to napoji na kvalitny zosik a na kvalitne repraky, zavola niekoho s hudobnym sluchom a potom nech vynasa zaveri. ale hlavne ze dostal 450 kc za clanok, nic ine nie je podstatne.


To vobec nie je jedno ako to merali. Nemerali to na ziadnych reproduktoroch, ale tz. loop mode, ked prepoja vystup so vstupom zvukovky. Cez program RightMark audio analyser sa urobi konecny vysledok podla skreslenia vyslednej vzorky atd. niekolko dalsich najpodstatnejsich faktorov. :roll: Ano, PC repro je vhodne na hry, mp3 alebo filmy. OK, ale napr. na i-trigue 3300 som pocul krasny rozdiel medzi mojou on-board a tommyho terratecom... Ten zvuk bol o inom.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 11:05

Pette píše:
ked mi stale neveris ohladom prevodnikov, skusim ti pohladat detailny rozbor na jednom ruskom amaterskom webe, kde tu kartu doslova rozpytvali asi na 25 A4. fyzicky odpajkovali cipy, skusali, testovali pripojenu na elektronkovy zosik atd

tu karu som mal doma pol roka a su tam presne tie prevodniky ako som pisal AC97 kodek CT1297-TAT co je riesenie nei do 2-tisicovej zvukovky


Pette píše:
btw, ukaz mi DSP na inej zvukovej karte ako creative ktory by bol vykonnejsi - cena do 10 000. samozrejme ze napr digi-design ma lepsie, ale ja si za tu cenu kupim radsej fabiu......
s nastupom X-fi sa rozdiel este prehlbi.

nemam nic proti drahsim creativom tie su celkom fajn, aj ked kurevsky predrazene, same certifikaty, marketingove odrby, ked tu vravis o masach tak potom si uvedom ze to prave robi creative, THX certifikat ktory stoji tazke miliony a creative ho splna len tak tak (v skutocnositi vobec lebo nevie 24bit. zvuk) a miliony iynch zvukoviek ktore ho pslnaju bez problemov ale tie peniaze radsej investuju inde ako do priblblej nalepky na krabicy

Pette píše:
efekty - vypni si niekedy eax v modernych hrach a budes sa divit kam zmizol zvuk..... na pocuvanie hudby je to samozrejme nanic, to je pravda

ale ved EAX efekty nerobi zvukovna ale audio procesor ktory je mozno celkom schopny ale aj tak na hoci len naamaterskejsiu pracu z hudbou nepouzitelny (a to uz fakt neviem potom naco je cloveku na hry neijaka audigy 2 ZS, ktora ma zase katastrofalne prevedenie)[/quote]
EAX sa da ale na serioznu pracu su tieto zvukovky nepouzitelne, a ani na kvalitnu reprodukciu hudby
hru si zahras aj na odboarde, ked ozelies EAX (do verzie 2.0 sa da emulovat softwarovo)
a ako hovorim 10000 zvukovka ktore je dobra iba na hry je podla mna chora vec
a zase 2000 cove maju katastrofalne prevedenie

Pette píše:
test na pctuning - neviem ako to meral, to je jedno........
a porovnavat zvukove karty na x.1 reproduktoroch co sa tyka reprodukcie hudby....... tak to je fakt amater. ved moznosti kazdej z tych zvukoviek daleko presahuju toto.... jeden basak, subwoofer, z umelo zvyraznenymi basami aby to dunelo lebo to sa davom paci..... o stredoch a vyskach sa pri takejto zostave neda hovorit. nech to napoji na kvalitny zosik a na kvalitne repraky, zavola niekoho s hudobnym sluchom a potom nech vynasa zaveri. ale hlavne ze dostal 450 kc za clanok, nic ine nie je podstatne.

takychto testov ti mozem ukazat viacej kde creative pohorelo na plnej ciare oproti konkurencii (v serioznych parametroch)
kvlaitu zvku testovani na sluchatkach
s tym repro s tebou suhlasim ale v tomto pripade bolo pouzite iba ako test priestoroveho zvuku (toho tvojho ospevovaneho EAX) cize 8 kanalov a tam myslim ze az tak na kvalitnej reprodukcii nezalezi
btw. neni to prave creative ktory nema vo svojej ponuke ani jedno repro x.0 okrem 10$ chrastitok







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 11:20

Spirit píše:

To vobec nie je jedno ako to merali. Nemerali to na ziadnych reproduktoroch, ale tz. loop mode, ked prepoja vystup so vstupom zvukovky. Cez program RightMark audio analyser sa urobi konecny vysledok podla skreslenia vyslednej vzorky atd. niekolko dalsich najpodstatnejsich faktorov. :roll: Ano, PC repro je vhodne na hry, mp3 alebo filmy. OK, ale napr. na i-trigue 3300 som pocul krasny rozdiel medzi mojou on-board a tommyho terratecom... Ten zvuk bol o inom.


ja viem, meral som s tym programom... ja som to len povedal ze mi nezalezi co on odmeral, pretoze pokial merias nejake zariadenie NEMOZES pouzit to iste na vstupe aj vystupe, lebo automaticky dostanes skreslenie. teda zobrat vystup a pichnut do inej zvukovky v inom kompe minimalne.

tie zvukovky su lacne preto, lebo ich Creative DOKAZE predat miliony.
a to ine firmy nie. Je teda spickovy athlon 64 x2 3400+ o nicom lebo stoji len 330 dolarov? sa zamysli.

absolutne nechapem preco odsudzujes audigy 2/4, su to spickove zvukove karty, najlepsie co si moze bezny clovek kupit. vyuzitelne na kvalitny posluch a vyborne podporovane v hrach - da sa povedat ze jedine podporovane v hrach - to ze sa da softwarovo - cez cpu emulovat 4 roky stary eax 2.0 je teda uspech.......

tommy - ake mas repraky a zosilovac? ako som pochopil, hovoris ze tvoja terajsia zvukovka prehrava hudbu lepsie ako audigy 2 co si mal. teda na com to porovnavas? aky zdroj zvuku?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 11:28

repro mam creative I-TRIGUE 5600, ziadna slava ale je male pekne a ma uzasne ciste vysky, a ciste basy - take akurat pre mna ale chystam sa na CAMBRIDGE SOUNDWORKS 213
ano ja viem ze tento test je skreslenie ale aj tak dost ti povie o kvalite karty
a mne nevadi ze su lacne, ale oni praveze nie su
orezana liveka z onboard prevodnikmi za 1000SK
AUDIGY 2 ZS z katastrofalnymi prevodnikmi trosicku upravena LIVE-KA za 2500SK (z krabicou za 3000SK)
AUDIGY 4 a 11000SK - sice uz hraje pekne ale na pracu z hudbou nepouzitelna a ja nedam 11k za zvukovku ktora je dobra tak na hry a winamp







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2005 11:29

Pette píše:

ja viem, meral som s tym programom... ja som to len povedal ze mi nezalezi co on odmeral, pretoze pokial merias nejake zariadenie NEMOZES pouzit to iste na vstupe aj vystupe, lebo automaticky dostanes skreslenie. teda zobrat vystup a pichnut do inej zvukovky v inom kompe minimalne.

tie zvukovky su lacne preto, lebo ich Creative DOKAZE predat miliony.
a to ine firmy nie. Je teda spickovy athlon 64 x2 3400+ o nicom lebo stoji len 330 dolarov? sa zamysli.

absolutne nechapem preco odsudzujes audigy 2/4, su to spickove zvukove karty, najlepsie co si moze bezny clovek kupit. vyuzitelne na kvalitny posluch a vyborne podporovane v hrach - da sa povedat ze jedine podporovane v hrach - to ze sa da softwarovo - cez cpu emulovat 4 roky stary eax 2.0 je teda uspech.......

tommy - ake mas repraky a zosilovac? ako som pochopil, hovoris ze tvoja terajsia zvukovka prehrava hudbu lepsie ako audigy 2 co si mal. teda na com to porovnavas? aky zdroj zvuku?


Ano, ale skreslenie bolo pri audigy najvacsie...takze aj to o niecom svedci. Audigy nikdy nebolo a zatial ani nie je spickova zvukovka...neviem odkial si nato prisiel. Profesional ktori pracuju s hudbou, mixuju nahravaju, spracuvavaju a ide im hlavne o kvalitu, no nepocul som o pripade ze by pouzivali nejaku audigy 2 :lol: uz nejake prodigy je lepsie riesenie...

Vies aky je rozdiel medzi EAX 2 a EAX 4 ??? Zisti si to a potom sa porozpravame o tom preco mi nechyba eax4.... BTW: este raz podotykam, ze nie je audigy 2 najlepsie riesenie co si clovek moze kupit. Externy terratec je lepsi. Dokaz ze nie. :roll:


//Edit: Myslim ze aj z tejto diskusie sa da usudit, ze audigy nie je spickova... http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ht=prodigy

Inak k tomu co pisal tommy, je to o prevodnikoch...: "Dokud se při přehrávání DVD posílá AC3 nebo DTS stream přímo na digitální výstup, tak to ještě jde, ale hlavně po tom proboha nechtějte, aby vám to ty DVD přehrávalo analogově... Další věc je, že EAX Advanced HD uměla už Audigy 1 a přitom používá pro všechno kromě zadních kanálů AC97 kodek CT1297-TAT (což je totéž jako SigmaTel STAC9721), který jsou max. 18 bitový, pevně nastavený na 48 kHz (na 44 kHz se resampluje)... Stejně tak ADC. To mi u karty, která proklamuje 24/96 přijde trochu hnusný... Jediná věc, ze které vyleze 24/96 jsou zadní repráky, pro které je použitej I2S kodek Phillips UDA 1328T." :roll:


Dalsi z nazorov: "No, pozor. Bavím se o SoundBlasterech, ne o E-MU. E-MU je dceřinná firma Creative, kterou před několika lety koupila a dělá špičkové (za tu cenu) profi zvukovky (mimochodem jsem dlouho uvažoval, že si koupím jejich model 1212M). Ale SoundBlaster Audigy (díky zpraseným ovladačům v podstatě jakákoliv, ikdyž verze 2 ZS Platinum už hardwarově celkem ujde) je OPRAVDU zvukovka tak pro středně náročné domácí kino, nebo hodně náročné hry... Já sám jsem hudebník a zvukař a z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že SoundBlaster NE... Netvrdím, že jako nouzovka to nejde použít, ale...

Btw, hry si zahraješ na všem. Když oželíš EAX..."

http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ht=prodigy
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ht=prodigy

Aj tato recenzia hovori za vsetko... http://www.techspot.com/reviews/hardwar ... zs-9.shtml

"It basically beats any other soundcard I’ve tested before, perhaps with M-Audio’s Revolution 7.1 being the only exception for music playback quality, while for gaming you won’t find a better alternative than the Audigy 2 ZS."

Takze ostanme pri tom, ze audigy je spickova zvukovka, ale iba v hracskom smere, nikdy nie pri hudbe







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 18.06.07
Príspevky: 1261
Témy: 39
Bydlisko: Nové Zámky,...
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 12:52

Spirit píše:
Takze ostanme pri tom, ze audigy je spickova zvukovka, ale iba v hracskom smere, nikdy nie pri hudbe

Tak tak....ked uz chces audigy na hudbu tak jedine s kx ovladacmi







_________________
A64 Winch 3000+@4050+, 285x9, 1.58V, AC freezer 64 PRO na 8.1V, ABIT AV8, Dual 2x 512MB A-DATA Vitesta 500@510Mhz 3-4-4-7-1T,
Raptor powa! SATA 16MB cache, MSI NX6600-VTD128 Diamond@550/1100 + Primecooler VGA-HG1 Blue@5V, LG FLATRON 710PH, Genius 5.1 HT,
Levicom Visible Power 450W/30A, Logitech MX500, Logitech Formula GP, WinXpP SP2

Sony Ericsson W810i
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 13:33

vidim ze kazdy mame vlastny nazor....... a nikdo ho nezmeni
tommy - sam hovoris ze na x.1 akoze reproduktoroch nemozes porovnavat karty - a teraz tak robis.

ja chcem byt objektivny, a teda hned ako trosku zvysnych penazi si tu zvukovku terratec kupim - ak je externa tak sa mi aj bude ku notebooku bude hodit.
potom budem moct na rovnakej zostave z rovnakych dvd-audio a dts 96/24 a sacd discov urobit zaver co hra lepsie. staci? kludne pridte do ba ku mne, otestujeme to spolocne.

tommy, spirit
btw, ked uz sa bavime o hudbe..... aky mate zdroj zvuku ? mp3ky? mi chcete povedat ze u mp3 poznate rozdiel? ved je to fyzikalne vylucene.....
ked chcete porovnavat tak si zozente aspon referencne sacd alebo dvd-a disky......


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2005 15:37

Pette píše:
tommy, spirit
btw, ked uz sa bavime o hudbe..... aky mate zdroj zvuku ? mp3ky? mi chcete povedat ze u mp3 poznate rozdiel? ved je to fyzikalne vylucene.....
ked chcete porovnavat tak si zozente aspon referencne sacd alebo dvd-a disky......


audio cd, flac prinajhorsom ogg. Objektivne hodnotim a porovnavam na hifi Technics (ceresna, zosik 6-stupnovy triedy H+,...)

BTW: A co napises k tym prevodnikom? Tvrdil si nieco ine, odlisne od pravdy... :roll:







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 21:16

pri prvom otvoreni bedne berem zvacsovak a precitam aky je to typ.
som si ale isty ze splnaju 192/24, minimalne preto, ze karta DOKAZE prehravat "true dvd-audio" - na analogovych vystupoch. teda stereo 192/24 a 5.1 96/24
v tomto by si creative proste nemohol dovolit klamat


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 22:41

Pette píše:
som si ale isty ze splnaju 192/24, minimalne preto, ze karta DOKAZE prehravat "true dvd-audio" - na analogovych vystupoch. teda stereo 192/24 a 5.1 96/24
v tomto by si creative proste nemohol dovolit klamat

a to je prave ta sranda ze si to dovolil
cip robi hudbu na urovni 48khz a dalej sa to uz iba resampluje a prevodniky su 18-bitove - mal som tu kartu doma pol roka tak sa nehadaj (az na zadne kanaly)
tomu hovoris true dvd audio (24-bitovy je akurat tak digitalny vysup)







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.08.2005 23:12

Tommy píše:
a to je prave ta sranda ze si to dovolil
cip robi hudbu na urovni 48khz a dalej sa to uz iba resampluje a prevodniky su 18-bitove - mal som tu kartu doma pol roka tak sa nehadaj (az na zadne kanaly)
tomu hovoris true dvd audio (24-bitovy je akurat tak digitalny vysup)


Presne tak, sak tti to tvrdi snad kazdy...uz som ti posielal prispevok co napisal mod na pct co tu zvukovku mal/ma

"Dokud se při přehrávání DVD posílá AC3 nebo DTS stream přímo na digitální výstup, tak to ještě jde, ale hlavně po tom proboha nechtějte, aby vám to ty DVD přehrávalo analogově... Další věc je, že EAX Advanced HD uměla už Audigy 1 a přitom používá pro všechno kromě zadních kanálů AC97 kodek CT1297-TAT (což je totéž jako SigmaTel STAC9721), který jsou max. 18 bitový, pevně nastavený na 48 kHz (na 44 kHz se resampluje)... Stejně tak ADC. To mi u karty, která proklamuje 24/96 přijde trochu hnusný... Jediná věc, ze které vyleze 24/96 jsou zadní repráky, pro které je použitej I2S kodek Phillips UDA 1328T."







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2005 13:01

takze vy tvrdite ze Creative klame? v takto zasadnej veci? dvd-audio sa totiz inak ako cez vysokorychlostne rozhranie - napr i-link poslat von neda.... iba previest na analogovy signal alebo ako som napisal.

takze keby prevodniky nesplnaju normu dvd-audio, CO SPLNAJU, pretoze su 192/24, karta nevie prehrat dvd-audio. Navyse karta ma certifikat THX ktory toto POZADUJE - resp pozaduje aby vedel prehrat DTS 96/24 v plnej kvalite.
cip pracuje zo signalom na 48 khz, to je pravda.

btw, to ze ti nejaky typek co ma rovnaku averziu ku creative ako ty napise taketo bludy nic neznamena - nemusia byt zrovna pravda.......


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2005 13:03

Playback quality


* 24bit DAC with the following sampling frequencies: 8, 11.025, 16, 22.05, 24, 32, 44.1, 48 and 96kHz in 7-channel mode (6.1) and up to 192kHz in stereo mode

CB itself carries only an eight-channel Cirrus Logic CS4382 DAC (192KHz/24bit)

http://www.xbitlabs.com/images/multimed ... CS4382.gif
Staci?

http://www.xbitlabs.com/articles/multim ... -ex_2.html

VERITE X-BIT LABS?
ja ano, a viac ako nejakemu debilkovi v diskusii, tipujem ze na cdr.cz....

tommy - fakt neviem co si to mal doma.... pretoze TOTO je audigy 2 platinum EX


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2005 13:27

Kód:
----Hardware / Software configuration---------------
Driver Name:kX Audio Driver (Debug)
Driver Date: Jul 14 2004 23:01:16
Driver Version: 5.10.00.3538 - debug
DB Name:LiveBay0
SB0350 10k2 [7800]
PCI Information:
Device: 41102 Subsys: 20021102 ChipRev: 4
Card is '10k2'
Card has MPU device
Card model is '7.1'
Card is Audigy2-compatible
Card HAS AC97 codec
    Codec name: SigmaTel STAC9721/23
    3D Extension: SigmaTel 3D Enhancement
    Codec is 2.0 compliant
    Capabilities[6940]     :
    DAC resolutions  : -16-bit- -18-bit-
    ADC resolutions  : -16-bit- -18-bit-
    Ext Capabilities [200]: -slot/DAC mappings-
Port: 7800 Irq: 0x5(5)
Playback buffer: 20a0
Record buffer: 4000
Number of AC3 buffers: 4
Tank memory: 256 kb
GSIF buffer: 256 samples
OS version: [2 5 1 Service Pack 2; 2 5 1 Service Pack 2; 156 148]

http://www.sigmatel.com/corporate/press/111298-ac97-9721.htm
Citácia:
(Didn't see any 24 bit AD/DACs in any of the previous soundcard models... that's lame (of Creative)...)

Citácia:
The STAC9721 is a full-featured audio codec, with a comprehensive multi-source mixer that can be routed to the two 18-bit DACs for standard audio output

Citácia:
Two 18-bit ADCs provide high-quality PCM stereo record capability, and can be directed back to the PC via the AC-Link, or mixed along with standard music playback for karaoke applications.

ano samozrejme ze vysie modely uz maju seriozne prevodniky (bodaj by aj nie za tu cenu)
ale platit za 24bit. kartu minimalne 6000SK sa mi zda chore ked u konkurencia robi seriozne 24.bitove karty uz od 1500SK a kvalitou zvuku porazaju aj top modely creativu nehovoriac a creativskych sprasacenych ovladacoch







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2005 15:19

obaja mame pravdu. si precitaj dalsiu stranku testu x-bit labs.... tieto sigmatel prevodniky su pouzite v EXTERNOM panely, a su pre vystup do sluchatiek atd.
vystup normalny ide z karty, a na nej zasadenych dac.

proste creative neklame, karta VIE prehrat dvd-audio v plnej kvalite.
a bodka. btw, viem to aj preto ze som to POCUL - z mojho dvd-prehravaca a z audigy - rovnaky dvd-audio disk. kvalita bola totozna, teda audigy prehrava dvd-audio.
bodka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Sound Blaster X-Fi

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 16.08.2005 10:52

no takze takto kedze som tu kartu mal doma dost dlho tak tu mas fotku toho prevodnika bohuzial nie je iba vonu ale je aj an original karte a je pouzivany na predne kanaly + center + basak
Sound Blaster X-Fi
tu mas shcemu tohoto cipu
Sound Blaster X-Fi
+tuna su fotky z roznych recenzii
Sound Blaster X-Fi
Sound Blaster X-Fi
btw. finta je v tom ze uz to priznal aj samotny creative no zmanipulovany uzivatelia sa o to dalej biju
http://www.svethardware.cz/art_doc-18497F1AFBEBBCD7C1256FCD004D4667.html?lotus=1&Highlight=0,creative,25%25
a tuna sa pozri co ponuka konkurencia za 4-5tisic korun a porovnaj to s tym co ponuka creative za danu cenu
http://www.digit-life.com/articles2/esi-julia/







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.08.2005 14:56

"In the 16 bit 44 kHz mode A2 is traditionally weak at playing via the MME interface, and it's much better at playing via the professional packaged "SB Audigy2 ZS ASIO" driver with enabled SSRC high quality resampling to 48 kHz. But Juli@ produces crisper and more detailed sounds, and thus it's more suitable for a professional. Though this can be heard only when you instantly switch between the cards playing the same music fragment. If you increase the time between the auditions to a couple of minutes, you won't be able to distinguish the cards even with the same music fragment. One way or another, I clearly hear the difference, for example at Alex Reece, 1996 album "So Far" (hits: Feel The Sunshine, Pulp Friction) and some other test compositions with clear compressed mastering and timbre-catchy high frequency range."







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 30 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi

v Zvuk

0

379

15.06.2015 10:01

pekiskol Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound BLaster X-Fi

v Zvuk

9

1152

15.11.2005 17:29

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic

v Operačné systémy Unix a Linux

6

965

23.09.2006 17:42

teki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound Blaster X-fi GO

v Rozširujúce karty

0

611

29.05.2011 17:52

laďo32 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi XtremeGamer

v Zvuk

1

439

27.02.2010 14:06

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi XtremeGamer

v Rozširujúce karty

10

1379

16.02.2010 17:27

elboro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative X-FI Sound Blaster USB

v Zvuk

7

677

11.07.2009 13:57

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Creative SOUND BLASTER X-Fi XtremeGamer

v Predám

7

472

18.01.2013 12:32

regnak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Creative SOUND BLASTER X-Fi XtremeGamer

v Informujem sa

7

404

14.01.2013 21:15

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. creative sound blaster X-Fi s dialkacom

v Zvuk

2

866

13.11.2009 17:12

m.jaros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zvukovka CREATIVE SOUND BLASTER X-Fi Titanium

v Rozširujúce karty

0

697

21.06.2010 17:18

radosipka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1

v Zvuk

0

585

19.06.2009 14:06

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externá zvukovka Creative SOUND BLASTER X-Fi HD

v Rozširujúce karty

5

582

19.03.2015 9:05

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Usb

v Audio programy

2

463

17.11.2010 14:28

winvista01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CREATIVE X-FI SOUND BLASTER 5.1 USB

v Zvuk

3

620

09.06.2009 7:55

HRUDKY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. x-fi sound blaster live prob. so subwoferom.

v Zvuk

10

641

22.09.2009 20:32

jturt Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra