Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 73 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2009 1:13

V kratkosti si predstavime tuto USB externu zvukovku vhodnu predovsetkym k notebookom:

USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Vyrobca udava tieto parametre:
Citácia:
Playback:
    USB 2.0: Stereo/ Surround ≤ 24-Bit/96kHz 5.1
    USB 1.1: Stereo ≤ 24-Bit/96kHz 5.1
    Surround 16-Bit/48kHz
Signal-to-Noise Ratio:
    >99dB (20kHz Low-pass filter, A-Weighted)
    Recording: ≤ 24-bit/96kHz
X-Fi Technology:
    • X-Fi Crystalizer
    • X-Fi CMSS-3D Surround
    • X-Fi CMSS-3D Virtual
    • X-Fi CMSS-3D Headphone
Connectivity:
    • Microphone in (1/8" mini jack)
    • Stereo Line in (1/8" mini jack)
    • Headphone out (1/8" mini jack)
    • Left/Right Speaker out (2x RCA jacks)
    • Rear-Left/Rear-Right out (1/8" mini jack)
    • Center/Subwoofer out (1/8" mini jack)
    • Optical out (TOSLINK) 1
Interface:
    • USB 2.0 (USB 1.1 compatible2)


V mojom pripade nahradila integrovany kodek - Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M. Potreboval som poskytnut
reprakom z-2300 zivsi zvuk, pretoze z tej integrovanej je zvuk nemastny neslany, no musim uznat, ze relativne bez sumu.
Rovnako tak necisty zaznam cez mikrofon mi pripominal klasicku vlastnost integrovanych zvukoviek. Moj vyber bol v mnohom
ohraniceny, hladal som riesenie do cca 2000Kc, pozadoval som hw podporu priestorovych standardov (EAX 4), cim som sa
popravde obmedzil na ponuku creative-u, trval som na fyzickom procesore s hw urychlovanim a cakal relativne slusny vystup.
Dostal som to vsetko kupou USB X-fi ? Zistite dalej.

Obsah balenia:
Skromny, okrem samotnej zvukovky a ovladaca v nom najdeme USB kabel (zabezpecuje aj napajane), instalacne CD, redukciu
2Xcinch-->jack (samica) a manual.

USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Detailny zaber na konektory je mozne vidiet tu:
http://img66.imageshack.us/img66/2324/rightbin7.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/1041/backbcb9.jpg
Zvukovku je mozne zkupit za cca 70€ (okolo 2100Sk)

Instalacia a obsluha:
Prejdime teda k instalacii. Ta je vcelku jednoducha, staci pripojit zariadenie cez prilozeny USB kabel a pouzit instalacne CD. Experimentalne
a aj z dovodu, ze som stal pred reinstalom OS, som si dovolil v instalatore zaskrtnut vsetko, co mi ponukol. Naozaj netusim, kedy
som pri instalacii ovladaca naposledy stravil 10 ci 15 minut, ktora samozrejme nebola bezobsluzna, kedze pozostavala z mnohych ciastkovych
instalacii. Dan za bohaty bundle, alebo neschopnost softverovych inzinierov? :)
Instalaciu zakoncime restartom PC, prvy nabeh systemu vyzera byt pre zvukovku uspesny a tak teda deaktivujem primarny kodek v notebooku
a prepojim vstup repra na zvukovku. Zvukovka od tejto chvile bezala vyborne, no ja som sa nestacil divit, kolko neporebneho svinstva som si
instalaciou plneho balika bundle-u do PC zaniesol. Jednalo sa o nejaky ubohy konverter s platnostou 30dni, registracny wizard produktu,
graficky salat - GUI pre nastavenia zvukovky a pod. Po case som zistil a dnes to mam uz potvrdene, ze pre uspesny chod staci nainstalovat len
cisty ovladac, Alchemy pre hracov s 5.1 reprom a osobne pouzivam (z postele) velmi rad Entertainment Center, ktory je 10MB nahradou za
windows media center. Je ho mozne spustit, ovladat aj zavriet pomocou dodavaneho ovladaca. Spominany Creative Alchemy obnovuje EAX
pod vistou u niektorych starsich, nekompatibilnych hrach. Pouzitie ci hodnotenie dodavaneho softveru ci roznych grafickych prostredi ovladaca
nechavam na vas, osobne sa zaobidem bez pridavnych konzol do ovladaca ci vyskakovacich informacnych tab-och (pri meneni hlasitosti ci
zmene funkcii) a nastavim si vsetko v standardnom, zakladne vyzerajucom prostredi. Este by som sa mal zmienit o tom, ze Creative su lajdaci
a tak sa mozu vyskytnut iste problemy pri 64bit OS. Urcite je mozne tuto zvukovku plnohodnotne pouzivat aj na takom systeme, avsak
nepojde to tak lahko.
Co sa tyka vyzoru a spracovania, tak hodnotim naozaj kladne. Box zvukovky je pevny, nevrze a hadam sa do roka ani nerozpadne. :)
99 percent matnej/lesklej plochy je zafarbenej na cierno.
Dosah aj vykon ovladaca je pre standardny rozmer izby plne dostacujuci a prijimac reaguje aj na odrazeny signal od steny, co mnoho Xtreme
lenivcov urcite oceni. :) Ovladac obsahuje spolu 24 konflikov, ktore sluzia pre zakladne prvky ovladania; spustenie, vypnutie a navigaciu v
Entertainment centre, ovladanie master volume, mute, zapnutie/vypnutie Crystalizeru ci CMSS-3D a vypnutie/zapnutie samotnej zvukvky.
Na samotnej zvukovke sa nachadza velke krokovacie kolecko, ktorym mozeme tiez menit hlasitost a jeho stlacenim aktivovat mute/unmute.

A co zvuk?
Lepsi! Prve, co si clovek vsimne bude dynamika - bass omnoho prekreslenejsi, vysky cistejsie. Sum nie je mozne zachytit ani s uchom pri
satelite. Cez mikrofon som schopny zaznamenat svoj hlas tak 10x realnejsie, takze i to sa pocita. A co funkcie Crystalizer a CMSS ?
Nepouzitelne a naozaj nepochopim cloveka, ktory mi tento obycajny EQ filter bude obhajovat... Urcite je treba pocitat, ze zmenou zvukovky
pri lepsom repre je mozne lahsie lokalizovat nepresnosti ci chyby prehravanej hudby a tak aby niekto neostal zarazeny, ked si vypocuje
128-256kbit mp3 a ten zvuk mu naozaj nebude "rezat". Ja som sa tomu tiez nevyhol a asi 50 percent hudby som si postupne "povymienal"
za kvalitnejsie formaty.

S podporou v hrach som nemal problem, testovane reproduktory na hudbu boli Logitech Z-2300, na filmy a hry dobre posluzili Logitech G51:

USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

S dekodovanim a prehranim DD ci DTS titulov v AC3 neboli problemy, film Rambo 4 v HD s podporou subu z-2300 sa pozeral vyborne a
ozvucenie celej koleje, pardon miestnosti bolo impozantne. :lol: EAX som si potvrdil v Company of Heroes a NFS: Undercover.
Priestorovost na jednicku, tu nemam co dodat.

Nejaky narast ci pokles FPS som taktiez velmi nezaregistroval, asi to bude tym, ze dnesne CPU maju dostatocny vykon nato, aby ich
prehravanie nejakeho sterea znatelne brzdilo. Na druhej strate, pri zapnuti 5.1 s EAX vykon oproti integrovanemu kodeku neklesol,
o co sa pravdepodobne postaral X-fi cip. Cize nejaka ta akcelereacia je tu realna a tymto chcem rovno varovat pred produktami ako:
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1


...ktore sice nesu v nazve X-fi, ale ziadny cip X-fi v sebe neobsahuju a vsetky funkcie i "akceleraciu" vykonavaju emulaciou na urovni
ovladacov, cim len zatazuju CPU.

Fotografie posluchovej miestnosti, reprosystemov ci samotej zvukovky:
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Vedikt
Doporucim kazdemu, kto chce svoj NB rozsirit o 6 kanalovy zvuk, ci pozaduje kvalitnejsi vystup nez ponuka integrovane riesenie.
Je to jediny externy X-fi produkt, ktory nesie meno X-fi a tento cip aj naozaj obsahuje. S podporou EAX problem nie je, ci stereo
ci 5.1 repro tato zvukovka posilni.

Poznamky (ak nieco pribudne budem doplnat)
1. Pri zapnuti a vypnuti NB zvukovka pusti do vystupu lupanec
2. Podla ohlasu 1 cloveka opticky vystup zvukovky prenesie len stereo, vyrobca vsak udava nasledovne:
Citácia:
Optical Out supports stereo SPDIF out and pass through of multi-channel DVD sound.
Fakt je, ze momentalne nie som schopny tento vystup otestovat, kedze nemam v okoli system s tymto vstupom.

Najnovsie ovladace pre XP & Vista 32bit aj 64bit stiahnete tu:

Driver Pack 1.01.0076: http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10809
Creative Console Launcher 2.60.35: http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10811
Creative Entertainment Center 5.10.16: http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10589
Creative ALchemy 1.20.04: http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10632

Viac z bundle ponuky je mozne stiahnut tu: http://support.creative.com/downloads/w ... e=0#type_0


Naposledy upravil Spirit dňa 13.01.2009 19:54, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2009 19:18

Pekná recenzia Spirit, mám na teba ale pár otázok ohladom tejto zvukovky:

1. Skúšal si ju/máš možnosť vyskúšať na Viste x64 SP1, prípadne Windows 7??
2. Môžem túto kartu prevádzkovať aj cez USB hub?? Na mojom ďalšom plánovanom NB sú len dva USB, takže hub bude nevyhnutný, musím mať zvukovku na samostatnom USB??
3. Toto sa týka špeciálne mojich reprákov, mám tieto 2.1 Geniusy a tie majú satelity zapojené cez cinch do subwoofera a z neho ide 3.5mm jack do zvukovky. Je možné zapojiť satelity priamo cez cinche do zvukovky a subwoofer zvlášť?? Prípadne bude to mať nejaký význam (lepší zvuk,...)?? (Viem že to sú to nič moc repráky, ale rozpočet som mal trochu dosť obmedzený...)
Díki za odpoveď.

Jo a btw, pekná zbierka nad stolom :D







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2009 20:56

Dik

1. Nemal som ju este na x64 OS, ale dnes vecer ak sa mi nic neprihodi, nahravam win 7 64bit, tak dam vediet. Kazdopadne ovladace oficialne podporuju 64bit XP aj Vistu vratane GUI aplikacii.

2. Cez USB hub 2.0 som ju skusal a fungovala normalne

3. No zvukovka ma celkom atypicky riesene vystupy, to si uz niektori iste vsimli na fotografiach. Stereo jack je tu nahradeny 2x cinch vystupom, zvysok sa taha skrz zvysne 2 jacky, resp. opticky vystup. Rozhodne to ale neznamena, ze z cinch konektorov vychadza zosilneny signal, schopny zivit pasivne reprobedne. Ide o klasicky nizkourovnovy vystup, pouzitelny kludne aj na sluchadla.
Ked si vsimnes, z-2300 sa na tento vystup zapajaju jackom cez redukciu na 2xcinch. Umna teda celkom skoda a zbytocny "odpor" v ceste.

ku zbierke: hej, to bolo pred mesiacom a pol a teraz uz tam hore nie je miesto :lol:


Naposledy upravil Spirit dňa 13.01.2009 23:46, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2009 21:32

Čiže najlepšie by bolo ak by som tie repráky zapojil klasicky do subwoofera a ten potom jackom do tej redukcie a tú do zvukovky, hej?? Načo je tam ale potom ten vstup pre subwoofer?? Resp. aké reproduktory využívajú takéto zapojenie?? Na fotkách máš totiž vstup pre subwoofer aj jack vedla neho (z obrázka neviem prečítať popisok na čo slúži) zapojený...viem že sú to asi banálne otázky, ale priznám sa že zvuk som nikdy nejak zvlášť neriešil a v tomto som dosť laik. :?

Citácia:
ku zbierke: hej, to bolo pred mesiacom a pol a teraz uz tam hore nie je miesto :lol:

Hehe..problémy s miestom už máme tiež :lol:







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2009 23:52

ScorpionSX píše:
Čiže najlepšie by bolo ak by som tie repráky zapojil klasicky do subwoofera a ten potom jackom do tej redukcie a tú do zvukovky, hej?

No inu moznost prakticky an nemas.

ScorpionSX píše:
Načo je tam ale potom ten vstup pre subwoofer??
Ten je tam standradne ako vystup Center/Sub, druhy jack je rear R+L a treti jack je prave ta nahrada 2xcinch @ predne R+L (pri 5 kanaloch).
Pri stereu teda pouzivas iba cinche.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2009 9:36

Okej, myslím že v tom mám už ako-tak jasno :D

Btw, ako šlape na tej 7-čke??







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.01.2009 21:35

vyborne :) System si nasiel automaticky driver uz pocas instalacie a fungoval aj ovladac. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2009 7:17

Cisto teoreticky,v pripade ze mam http://headphones.cz/inshop/domaci/otevrena/akg-k-514.htm

oplati sa mi tato zvukovka ak mam SB Audigy ?? hoci skor mi ide o http://www.alza.sk/zvukova-karta-creative-sound-d76728.htm ale imho je to to iste.

Raz som cital ze rozdiel zvuku medzi tymito dvoma kartami prakticky nie je, akurat X-Fi ma X-fi procesor a kotol technologii.

Tie sluchadla sa mi totiz pacia, ale neviem ci sa oplatia kupovat k PC s SB audigy a par GB MP3.

Chcel by som pocut hlavne nazro spirita, ktory tusim obe karty mal a moze to asi najskor porovnat :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.01.2009 7:41

urcite nekupuj, kym nemass problem s podporou (napr. vo viste..). Na tychto sluchadlach bude rozdiel vo zvuku prakticky nulovy, jedine si pomozes ako si sam pisal novsimi standardmi, aj ked...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 22.01.09
Prihlásený: 26.01.15
Príspevky: 62
Témy: 25
Bydlisko: Lipt.Mikula...
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2009 22:11

Diky moc Spirit za tento clanok, chcem si kupit ext. zvukovku a mal som v hladaciku tuto SB a nejaku Trust (TRUST External Surround Sound Card SC5500p)ktora je o dost lacnejsia,ale asi ta kvalita nebude to co ma Creative. Chcem si kupit mixpult a potrebujem dva stereo vystupy zo zvukovky na jeho prepojenie s touto zvukovkou by to mohlo ist :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.01.2009 16:20

no odskusane to nemam, ale zvukovka nema zdvojene stereo, pracuje bud v rezime 2(.0/.1) ci 5.1 a pokial si schopny (resp. tvoj soft) vyuzit 6 kanalove nastavenie ako 2x ci 3x stereo (technicky mozne), tak by nemal byt problem. Kupujues ju k notebooku? Lebo ak nie, poobhliadol by som sa po niecom s ASIO. Aj ked tato x-fi nim nedisponuje, niekde som narazil na testy merania odozvy a nebola natom vobec zle (nato ze komunikuje skrz USB) aj ked do 1ms to asi nebude.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 22.01.09
Prihlásený: 26.01.15
Príspevky: 62
Témy: 25
Bydlisko: Lipt.Mikula...
Príspevok NapísalOffline : 31.01.2009 0:00

Tak uz mam doma tu kartu a celkom sa mi pozdava. Ano ku notebooku to kupujem, mixpult este nemam tak nemozem odskusat ako to ide s mixpultom,ale aj to bude :) Jednoznacne spokojnost zatial, zvuk je tiez super, odporucam.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 31.01.2009 0:20

uzivaj v zdravi :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.02.09
Prihlásený: 07.02.09
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 04.02.2009 19:14

Zdravím ešte raz. Prosím Vás ide zvuková karta Creative Audigy 2 ZS Notebook bez problémov aj pod operačným systémom Windows Vista 32 bit? Ďakujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2009 13:30

spirit- velmi pekna recenzia, vdaka za fotky ;)

Mam otazocku. Velakrat som na forach cital, ze tato zvukovka pomerne dost brzdi vykon pc resp. ze si dost berie z procaka. Z tvojej recenzie som pochopil, ze tomu tak nieje, pretoze sama zvukovka obsahuje zvuk.procesor, cize v min. miere vyuziva samotny nb procesor. Ako to vlastne je?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.02.2009 0:17

Popravde ti presne cisla nepoviem, ale mozem to odmerat na GTA4 a TF2 v benchmarku. No sound vs. X-fi. Vysledky dam vediet ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2009 16:56

Kupil som si tuto zvukovku, doplnim info o moje postrehy:

-spirit- to tlacitko na dialkovom nevypina zvukovku, ale cely pc.
-funkcie x-fi cmss 3D a crystalizer su celkom pouzitelne v rozumnej miere pri horsich nahravkach, o repre nehovoriac ;) Ako naozaj uzitocne sa mi zdali pri filmoch bez podpory priestoroveho zvuku (ac3,dd,dts...). Z klasickeho divx spravil naozaj podareny priestorovy mix. 700MB Predator chytil druhy dych :)
-ako chybu a velky nedostatok povazujem nemoznost vyuzitia 5.1 v rezime stereo. Mix do vsetkych repro je mozny len po zapnuti cmss3D a subwoofer zacne hrat az po aktivacii Bass redirection...

-HW naroky nie su hrozne, nemam nejaky vykonny nb (amd turion64), ale fps mi neklesli ani vo F.E.A.R

Este otazka- vsimli ste si, ze pri prehravani filmov s podporou ac3, dd, dts, nema aktivacia x-fi cmss 3D a crystalizeru ziadny vplyv na zvuk?

Toto ma fakt zaujima- pri 5.1 zostave vam funguje sub??? (pri vypnutom bass redirection a sub gain)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.02.2009 17:53

vsetko mi fungovalo ako ma, na G51. CMSS mi ani v jednom pripade neprisiel ako vylepsenie a u reprakov s dolby prologic som stereo nahravky ani nemusel riesit, o vsetko sa postaralo repro. Inou moznostou je pouzitie prehravaca, ktory matrix mode vie (foobar, winamp...)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2009 18:09

Nemyslim pouzitie pluginov ani specialnych modov. Skratka, ak vypnes cmss3d a bass redirection- stale ti ide zvuk zo vsetkych reprakov vratane subwoofera? Nemusis zapinat bass redirection, aby si aktivoval subwoofer?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.02.2009 18:40

uz to repro nemam, takze neoverim a presne si nepamatam. Defaultne je bass redirect zapnuty ci vypnuty ?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2009 8:51

Defaultne je vypnuty. Stve ma, ze zvuk sa do vsetkych reprakov dostava len po aktivacii cmss3d. A aj vtedy sub mlci... Az ked zapnem bass redirect, zacne sa JEMNE ozyvat, po aktivacii sub gain sa zase rozbehne ako sialeny a je potrebne ho tlmit klasickym ovladanim na subu. Lezie mi to na nervy, pretoze ten bas sa mi nepaci- je sice presnejsi, tensi a podstatne hlbsi, ale aj dunivejsi. Predtym bol maksi, prijemnejsi. Tento problem vo foobare riesi plugin, ale filmy a ostatne softy....nechcem teraz kazdy jeden prenastavovat. Na nete som hladal riesenia a zdaleka nie som jediny s tymto problemom...

Existuje na to vobec nejake riesenie?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2009 16:53

Tak to bude potom lokalny problem, pretoze jedine medzi cim som ja prepinal pri pouziti z-2300 a G51 bolo nastavenie vystupu 2.0(1)/5.1 a s bass redirectom som nehybal. CMMS aj Crystalizer vzdy vypnute a zvuk fukgoval aj sa prerozdeloval vyborne. Dokonca som pri instalovani a testovani windows 7 instaloval ciste X-fi driver bez akychkolvek konzol a GUI a remote control driver. I pri nainstalovani ciste ovladaca zvukovky, kde je o nieco menej moznych nastaveni ako v creativovskej konzole (napr. bass redir uplne chyba), hralo 5.1 bezproblemovo samo bez pouzitia CMSS.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2009 9:21

Vdaka, je to dost mozne... Tych hluposti, co tam creative pribalil, je tam fakt pozehnane.

Tak som odinstaloval volume panel a ponechal audio konzolu- problem so subom sa vyriesil ;) (vdaka spirit), avsak problem so zadnymi repro pretrvava (nutnost cmss). Predpokladam, ze tu skor bude problem v konflikte s integrovanou zvukovkou.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.02.2009 12:16

tu ja mam disabled v spravcovi zariadeni. Nezabera cas procesora a v pripade nutnosti ju behom par sekund aktivujem. Praktickejsie, nez vypnut v biose.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2009 13:07

V spravcovi som ju aj ja blokol, ale bez zelaneho efektu...Zatial mi staci cmss, sub facha ako ma a priestorove rozdelenie je tiez fajn ;)

Ale je naozaj zaujimave, ze pri ac3, dd, dts cmss nema ziadny efekt...vzdy som si myslel, ze cmss je primarne spracovanie zvuku, dalsie kodeky nasleduju az po tom...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.02.2009 2:56

Ako crystalizer, tak i CMSS je obycajny prachspinavy efekt realizovany na softverovej urovni (Cryst. je dokonca *ciste* EQ uprava) a nevidim jediny dovod, preco by sa mal pouzit pri nativnom 6 kanalovom zdroji zvuku. Teda je spravne, ze pri tychto formatoch nebezi. ;)
Na simulaciou surround zo stereo zdroja dobre posluzi dolby prologic, inak vidim iba riesenie quadro (double stereo) prip. s mix. centrom.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2009 15:33

spirit- ze si zazraty na crystalizer- pochopim. ;) Ale na cmss??? Pozorne som skumal filmovy zvuk neo6, clmei-2 a cmss. Co sa tyka mohutnosti a priestoroveho mixu- najlepsie podanie mal prave cmss. Naozaj podarene vytvoril surround zo sterea a mne osobne najviac pripominal plnohodnotny 5.1.

Avsak, chcem este odskusat dpl2


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.02.2009 3:10

ja netvrdim, ze je na zahodenie CMSS, akurat existuju lepsie riesenia. osobne mam najradsej DB prologic 1/2, na hudbu pri najhorsom zdvojene stereo, ale nie to sa ti snazim vysvetlit. Pisal si o AC3, DD a DTS, co su standardizovane formaty pre 5.1 zvuk. Na kyho certa teda potrebujes pri nativne priestorovom zvuku simulovat priestorovy zvuk ?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 10.03.09
Príspevky: 22
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 17.02.2009 17:51

Citácia:
Ako crystalizer, tak i CMSS je obycajny prachspinavy efekt
;) narazal som na to ;)

A kedy som chcel dts, dd nahradit pristorovym efektom? Alebo kde som to pisal?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2009 5:00

sony9 píše:
Ale je naozaj zaujimave, ze pri ac3, dd, dts cmss nema ziadny efekt...vzdy som si myslel, ze cmss je primarne spracovanie zvuku, dalsie kodeky nasleduju az po tom...

Ja som zas narazal nato. CMSS je konecna uprava zvuku, logicky nasledujuca az po dekodovani samotnej zvukovej stopy, kedy sa zvuk mixuje do kanalov. Na vstupe vsak musi mat stereo signal.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 73 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB

v Predám

2

421

08.05.2012 10:15

Atrix24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1

v Zvuk

0

585

19.06.2009 14:06

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

v Ovládače

9

532

08.12.2013 12:31

Dadko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Creative Sound BLASTER X-Fi Surround 5.1

v Predám

1

606

18.10.2011 18:56

Sumec18 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1 Pro

v Predám

2

485

27.07.2012 7:03

pardionik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1 Pro - problém

v Zvuk

11

1484

23.12.2014 19:35

maco54 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CREATIVE X-FI SOUND BLASTER 5.1 USB

v Zvuk

3

620

09.06.2009 7:55

HRUDKY Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Usb

v Audio programy

2

463

17.11.2010 14:28

winvista01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P Genius SW-HF 5.1 5000 + Creative USB Sound Blaster X-Fi

v Predám

0

325

07.01.2015 21:04

zwARO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sound Blaster X-fi Extreme Audio/Genius Sw 5.1 Home Theatre

v Zvuk

1

904

21.04.2008 22:19

eriduan Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: USB zvukovku Creative SoundBlaster X-fi Surround 5.1

v Predám

0

432

14.03.2012 8:52

rna01 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externa zvukova karta CREATIVE X-FI Surround 5.1 USB

v Rozširujúce karty

3

3925

04.04.2009 13:03

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative X-FI Sound Blaster USB

v Zvuk

7

678

11.07.2009 13:57

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SOUND BLASTER X-Fi XtremeGamer 24-bit 7.1 retail

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Zvuk

30

2496

05.09.2007 19:24

SETL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative X-Fi Surround 5.1 Pro

v Zvuk

0

317

29.09.2012 19:57

metalbreath Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus Xonar U5 /U7 alebo Creative Sound Blaster X-Fi HD USB

v Externé zariadenia

1

639

28.02.2015 16:12

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra