Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 153 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia

Zúčastnite sa referenda?
 Áno, súhlasim s návrhami. 57% 57% [ 42 ]
 Áno, ale nesúhlasim s návrhami. 4% 4% [ 3 ]
 Možno. 5% 5% [ 4 ]
 Nie. 34% 34% [ 25 ]


Celkom hlasov : 74

AutorSpráva
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2010 12:40

seniorT píše:
Dovolim si oponovat. Je mnoho ludi aj za netom, ktori volia Smer. Inak nazvany skryty volici. Poznam dost ludi z mojej profesie, (kde sa ich nestretava maly pocet, ale stovkach), ktory volia smer. No zo asi strachu, nehovoria o tom, koho volia, lebo by pri Smerackych nevolicoch boli odsudzovany, co sa v podstate deje vsade a je to pravda.

ps: Vsimnite si v hlasovani, vidiet NIE v hojnejsom pocte. Takze za netom asi nebude malo volicov Smeru...

Zo strachu alebo z hanby, to je predsa jedno, v referende nejde o vyjadrenie sympatii tej ci onej politickej strane...

Vysledok ankety este o nicom nenasvedcuje, "nie" mohli predsa zvolit aj ludia, ktori este nedovrsili 18 rokov, a teda sa referenda zucastnit nemozu ;) a zaskatulkovat to tym, ze kto zvolil "nie", je automaticky volic Smeru, tak to uz je fakt postavene na hlavu...

seniorT píše:
Kazdopadne, otazky nie su zle. Su vyborne, ale viac budeme vediet zajtra.

takze sa referenda nezucastnis len kvoli tomu, ze ho predlozila SaS (a nie napr. Smer), aj ked s otazkami suhlasis?







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.07.10
Prihlásený: 22.06.13
Príspevky: 153
Témy: 27
Bydlisko: Partizánske
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2010 22:27

stenley píše:
takze sa referenda nezucastnis len kvoli tomu, ze ho predlozila SaS (a nie napr. Smer), aj ked s otazkami suhlasis?


SaS mám na háku, osobne som za voľby z netu, zuzenie (nie zrusenie bohuzial) poslaneckej imunity, ci zrusenie koncesii.

Ale nejdem, lebo to proste nema zmysel. Ak zajtra bude vyse 50 percent, OK. Pridem, ospravedlnim sa a nakakam si na hlavu. Ale ked bude 19 percent, tak ver, ze moj hlas nie je ani tretina percenta...takze nadavat mne nemoze nik. A za druhe, je to moja slobodna volba, ktoru mi dava tento stat. Volby vyuzivam, referendum, v tomto pripade nie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2010 22:42

Keď si toto ale povie viac ľudí, tak tých 50% určite nebude. Treba prísť.. ale radšej nič. Lebo ešte mi napíšeš, že sa ťa snažím nasilu dotalčiť do hlasovania v referende.. Ako píšeš je to tvoja slobodná vôľa, no potom nenadávaj na prejednávané body, keď si sa nezúčastnil hlasovania, teda nezúčastníš.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.07.10
Prihlásený: 22.06.13
Príspevky: 153
Témy: 27
Bydlisko: Partizánske
Príspevok NapísalOffline : 17.09.2010 23:39

KingTommy píše:
Keď si toto ale povie viac ľudí, tak tých 50% určite nebude. Treba prísť.. ale radšej nič. Lebo ešte mi napíšeš, že sa ťa snažím nasilu dotalčiť do hlasovania v referende.. Ako píšeš je to tvoja slobodná vôľa, no potom nenadávaj na prejednávané body, keď si sa nezúčastnil hlasovania, teda nezúčastníš.


Ponechaj mi prosím ťa moje právo výberu. Možno si si to neuvedomil, ale tlačíš ma a presvedčuješ, čo ja nerobím z úcty k právu výberu. Nátlaky nie sú zrovna vec, ktorú mám rád, týmto svojím konaním mi to skôr znechucuješ ešte viac.

Ak budem nadávať, bude to moja chyba. Ja som si toho vedomý. Tak ako každé voľby ktoré volím a prd z toho. Asi o tom to celé je...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 0:05

Pokiaľ predchádzajúci post považuješ za nátlak, tak amen tma.. :roll: Máš k tomu však zvláštny názor, no ja ti ho určite niajak neberiem.







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 1:57

kingtommy, z psychologického hľadiska sa to naozaj dá interpretovať ako skrytý nátlak :) spomínaš čo "TREBA" urobiť a k tomu potom strašíš "potom nenadávaj" atď... ako inak sa to dá interpretovať?
ľudia používajú slová, ale častokrát očividne nerozumejú, čo s tým spôsobujú...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 9:37

seniorT píše:
SaS mám na háku, osobne som za voľby z netu, zuzenie (nie zrusenie bohuzial) poslaneckej imunity, ci zrusenie koncesii.

Ale nejdem, lebo to proste nema zmysel. Ak zajtra bude vyse 50 percent, OK. Pridem, ospravedlnim sa a nakakam si na hlavu. Ale ked bude 19 percent, tak ver, ze moj hlas nie je ani tretina percenta...takze nadavat mne nemoze nik. A za druhe, je to moja slobodna volba, ktoru mi dava tento stat. Volby vyuzivam, referendum, v tomto pripade nie.


No neviem, ci mas SaS az tak uplne na haku, ked si v tvojom predchadzajucom poste napisal, ze tym, ze na referendum nepojdes, to vlastne SaS "spocitas". Myslim, ze vacsina volicov opozicie ma podobne zmyslanie, lenze to je ich velky omyl. Oni tym vobec neuskodia tejto strane, ale praveze daju jasny signal politikom, ze otazky obsiahnute v referende ich vlastne vobec nezaujimaju a je im jedno, ci su aplikovane do zivota alebo nie. Tak na co potom existuje referendum, ked ho ludia aj tak nevyuzivaju, ked mozu konecne vlastnym hlasom o niecom rozhodnut?

Odkial beries tu istotu, ze to referendum nema zmysel? z tvojich vyjadreni mi vyplyva, ze ty uz dopredu odsudzujes toto referendum na neuspech. Potom sa ani necudujem, ze tento stat je v totalnych ****. Vacsina obyvatelstva si, zda sa, ine ani nezasluzi...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:04

prosím ťa, stenley, obyvatelia sú obyčajné ovečky ktoré idú za baranom s najväčším... :lol:

všetci sa tu tvárite ako náramne dôležité je to referendum, ale sledujete aj potencionálny dopad v prípade úspešných výsledkov?

1.) zrušenie koncesionárskych poplatkov - čo si myslíte, že sa stane potom? že tie peniaze ktoré prestaneme platiť začnú rásť na stromoch?? pokiaľ ostane STV a rozhlas v rukách štátu (pochybujem že by ich predali), tie peniaze si od vás vytiahnú inak

2.) zúženie imunity, alebo presnejšie povedané "dovolenie NR SR prejednať všetky priestupky poslanca" - no wow, potrebujeme referendum aby sa poslanci správali slušne?? najviac medializovaná otázka a najviac preceňovaná zároveň. "neposlanci", ale povedzme bohatí, robia 1000x toľko priestupkov a nič sa nedeje a prečo? lebo majú známych, lebo podplatia policajtov atď.. to nikoho akosi netrápi, ale keď poslanec jazdí opitý, okamžite sa po ňom vrhnime. Nevravím že je to správne, ale imho je v tomto štáte milión dôležitejších vecí. Ak sa poslanec nevie správať, normálne ho vyšmariť a basta, ale ako dôvod referenda?

3.) zníženie počtu poslancov v nr sr?? tomu sa hovorí populistický krok na ktorý si netrúfol ani ten, koho tu 99% ľudí označuje za populistu :lol: podľa akého vzorca sa rozhodne, koľko poslancov je "akurát"? čo keď by bol výhodnejší systém aký je napr v čechách? ľudia hlasujú a nevedia ani prečo...boli robené nejaké štúdie? je to naozaj premyslené alebo ide zas len o krok "keď ich bude menej, štát príde o menej peňazí na ich platoch" ????

4.) cena limuzín - k tomuto vážne nemám čo povedať, som si istý že najväčším problémom tohto štátu sú limuzíny poslancov

5.) voľby cez internet - na toto treba referendum ???? nestačilo by keby páni poslanci zapojili hlavinky? pokiaľ viem, radičová aj sulík sa k podobnému kroku hlásili už pred voľbami, takže prejsť by to malo tak či tak

6.) no lol

Nehnevajte sa, ale väčšina z vás tu má veľké ústa od toho, ako zvoláva na referendum bez toho, aby ste vôbec uvažovali či to naozaj dačomu pomôže keby bolo úspešné. Ministri si hneď po sadnutí na stoličky začali robiť čo sa im zachce (viď zvyšovanie cien prakticky všetkého) a ľudia sa tu dohadujú o BLBOSTIACH. Ľudia dostanú do rúk hračičku zo slovami "môžete to zmeniť" a ľudia sa idú potrhať vo falošnej ilúzii.

Ako si povedal stenley, väčšina obyvateľstva si pravdepodobne nič iné ani nezaslúži :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:25

zabudol si na jeden velmi dolezity fakt, v referende nemusis len suhlasit s jednotlivymi otazkami... ak sa ti nepacia a nesuhlasis s nimi, tak tam sprav krizik na "nie", ale pre boha ziveho, ak mas, momentalne, raz za 6 rokov moznost vyjadrit svoj nazor, tak preco to nespravit? ale obhajovat svoju neucast tym, ze to aj tak nema zmysel? to kde zijeme prosim ta?







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:34

normálne si teraz nie som istý, či si ten môj príspevok čítal alebo nie... :) Ako vidím, účelové ignorovanie argumentov a presúvanie pozornosti ľudí inam nie je len výmysel poslancov :lol:
je krásne ísť vyjadriť svoj názor, ale úprimne, sú toto naozaj také vitálne otázky pre fungovanie štátu? NAOZAJ to má zmysel do takej miery, že to referendum získa na váhe? Veľa z vás tu napr. ospevuje "zrušenie imunity". KRAVINA! V referende sa o žiadnom (!!!) rušení nepíše, len o zúžení!
Ľudia dostali darček a očividne zafungoval čítajúc tu (a aj inde) rôzne názory prevažne mladých...
Neísť je rovnakým vyjadrením názoru, akurát to znamená niečo iné ako zafajknúť "áno" alebo "nie"...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 10:45

o akom ignorovani argumentov tu pises? kto ma pravo rozhodovat, ktore otazky su dolezite a ktore nie? to, ze ty vyznam otazok nepovazujes za dolezity, este neznamena, ze to tak pocituju aj ostatni, a naopak... kto tu pise o zruseni imunity? ja urcite nie... nebol si to nahodou ty, co si pisal o zruseni imunity? nebol si to nahodou ty, co si pisal, ze referendum mam len informacny/odporucaci charakter?

co potom znamena v preklade neist na referendum: nezaujem? pohrdanie? lenivost? neochota vyjadrit svoj nazor? da sa to pomenovat rozne, ale vzdy to bude mat jeden zaver...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:01

to o informačnom charaktere písal ako prvý ac.milan a pár fundovaných reportérov. priznávam sa, že som sa na škole učil niečo iné, ale keďže nesledujem každý deň všetky zmeny v úžasne napísaných zákonoch, dospel som k záveru "hádam sa tak veľa ľudí mýliť nemôže". Ako napokon vidno, môže a priznávam svoju chybu že som si to neoveril :)

o zrušení imunity písal okrem iných napr kingtommy, nie ja
Citácia:
Tak šup Jeffo na referendum a áno za zrušenie.


neísť na referendum v mojom prípade znamená toľko, že si viem spočítať 2+2 (kvalitu platných voličov, účasť, kvalitu a dopad otázok) a vychádza mi z toho, že je to z môjho pohľadu zbytočné. Sú to len veľmi okrajové otázky a k tomu koncipované tak, aby splnili účel, čo sa aj stalo - SaS je aj vďaka tomu teraz vo vláde. Nič reálne ale to referendum nerieši, akurát len dáva ľuďom falošný pocit, že môžu dačo zmeniť a bude sa tu žiť lepšie. Odmietam sa na tej pretvárke ale zúčastniť.

to, ktoré otázky dôležité sú a ktoré nie.. to si hádam dokáže spočítať každý, či opäť som sa v ľuďoch zmýlil? Alebo sa tu naozaj budeme doťahovať o tom, či je napr dôležitejšie referendum o zúžení imunity poslancov alebo by bolo vhodnejšie referendum povedzme o zákone o zbraniach?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:02

walther píše:
kingtommy, z psychologického hľadiska sa to naozaj dá interpretovať ako skrytý nátlak :) spomínaš čo "TREBA" urobiť a k tomu potom strašíš "potom nenadávaj" atď... ako inak sa to dá interpretovať?
ľudia používajú slová, ale častokrát očividne nerozumejú, čo s tým spôsobujú...


walther, rouzmný človek to zoberie tak ako to je napísané, zoberie to tak, že je to môj názor, moja reakcia na jeho názor. Ty sa na ten post pozeráš z psychologického hľdiska a hľadáš niečo, čoho sa môžeš chytiť. Neviem či baví niekoho kto číta hľadať v tom skrytý nátlak, prečo si to neprečíta ako klasický názor na jeho názor. Nič viac nič menej. Mne je to úplne jedno či pôjdete na referendum či nie. (Teraz príde skrytý nátlak aby ste tam prišli) Len potom nehučte, že toto a toto je zle..
Tlačím na vás? povedal som čo je pravda, veľa ľudí tam ani nepáchne a potom pzoerajú TV a nadávajú: napr. "Jasné, poslanci majú imunitu, môžu všetko, kde je spravodlivosť?" No a kde boli oni keď to mohli zmeniť? Doma, lebo si povedia 50% aj tak nebude. To si povie možno tých 50% ľudí, ktorý to mohli zmeniť.
Neber to ako nátlak, keby som na teba tlačil, tak ti poviem choď voliť lebo aj od teba to závisí, určite by si mal, neobetuješ 15 minút času zo svojho života?
Prečo všade hľadáte to čo, autor nechcel povedať. Tu je diskusia, debata o tom. To nie je nejaký predhovor, kde ten skrytý nátlak sa dá využiť..

Btw., veľmi dobre rozumiem tomu čo píšem. ;)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:05

a uvedomujes si walther, ze keby vsetci mali rovnaky nazor ako ty, tak by sa naozaj nikdy nic nezmenilo? Vyjadril si sa, ze nie si spokojny s otazkami, tak zakruzkuj NIE...neucast neznamena nespokojnost, ale len lenivost







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:09

KingTommy, nátlak má rôzne formy :) Vieš, ono jedna vec je obsahová časť, druhá vec samotné sformulovanie. Pokiaľ človek používa niektoré slová (t.j. "významovo silné" - musíme, treba .., atď), ten druhý si to nemusí ani uvedomovať, ale môže to vnímať podvedome. Tak ako napr. seniorT okamžite vyletel, aby si na neho netlačil. Je úplne jedno, či ide o písaný text alebo rozhovor. Nehovorím, že ty si to myslel zle alebo ako, nemám v úmysle nikoho súdiť, akurát len tvrdím, že pri podobných otázkach, kedy človek vyjadruje svoj názor, bývajú ľudia na podobné vyjadrovanie precitlivení...

jtbs, spýtam sa ťa inak - ČO presne si myslíš, že sa zmení? a poprosím konkrétne, nie vo všeobecnej rovine







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:22

je to predsa jasne, ak sa zucastni aspon 50% ludi a vacsina bude hlasovat za ANO, tak sa budu musiet konkretne body referenda, prijat ako zakon -to by sa zmenilo!







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:23

dotknute clanky ustavy tusim neboli niekolko rokov (mozno vobec) menene, takze neviem, o akych zmenach zakonov tu pises... ale aspon si si v tom priznal chybu, aj ked az na moj podnet...
walther píše:
NAOZAJ tomu tak veríš, že nejaké referendum (ktoré má LEN informačný charakter) niečo zmení? NAOZAJ si myslíš, že politici sa mienke podriadia, predajú bavoráky, vilky, uskromnia sa? Že si zrušia imunitu atď?

takze ano, aj ty si pisal o zruseni imunity v kontexte referenda ;)

walther píše:
to, ktoré otázky dôležité sú a ktoré nie.. to si hádam dokáže spočítať každý, či opäť som sa v ľuďoch zmýlil? Alebo sa tu naozaj budeme doťahovať o tom, či je napr dôležitejšie referendum o zúžení imunity poslancov alebo by bolo vhodnejšie referendum povedzme o zákone o zbraniach?

ved o tom som pisal, ze ani ty, ani ja nemame pravo posudzovat vyznam otazok na verejny zivot z pohladu dolezitosti. Okrem toho, v dotknutych clankoch tykajucich sa referenda nie je striktne vytycene, ake otazky tam vyhradne musia byt, takze polemizovanie nad tym, ci su to vhodne otazky alebo nie, nema zmysel... ale zas to bola len moja reakcia na tvoj post o dolezitosti...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 11.03.08
Prihlásený: 07.06.23
Príspevky: 5873
Témy: 88
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:23

walther píše:
KingTommy, nátlak má rôzne formy :) Vieš, ono jedna vec je obsahová časť, druhá vec samotné sformulovanie. Pokiaľ človek používa niektoré slová (t.j. "významovo silné" - musíme, treba .., atď), ten druhý si to nemusí ani uvedomovať, ale môže to vnímať podvedome. Tak ako napr. seniorT okamžite vyletel, aby si na neho netlačil. Je úplne jedno, či ide o písaný text alebo rozhovor. Nehovorím, že ty si to myslel zle alebo ako, nemám v úmysle nikoho súdiť, akurát len tvrdím, že pri podobných otázkach, kedy človek vyjadruje svoj názor, bývajú ľudia na podobné vyjadrovanie precitlivení...


Ja viem, walther. Poviem ti to však len takto. Načo hľadať v tejto diskusii k téme skrytý nátlak, pri diskusii medzi uživateľmi na tomto fóre. Čo získam tým, že skryto presvedčím napr. piatich ľudí. Nepoviem ak by som sa prihováral, alebo písal to masám ľudí, ktorých si vlastne zmanipulujem a "donútim" ich ísť na referendum. Ale tu? Tu je to úplne zbytočné. Môžem to povedať aj takto, že preto som si nedával pozor na to, čo píše pretože som určite nečakal takúto reakciu.. Ako som už písal, povedal som svoj názor na jeho názor. Toť vše. :)







_________________
CPU: Intel Core i5-4460 3,20GHz CPU Cooler: Thermalright Ultra-120 eXtreme + Enermax Magma UCMA12 MB: MSI B85-G43 GPU: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL10, HyperX Fury Blue Series SSD: Samsung 850 EVO 250GB HDD: Samsung F1 640GB + HDD Vibration Killer DVD-RW: ASUS DRW-24F1MT
PSU: Corsair HX520 Case: CoolerMaster Centurion 590 Case Cooler: Front: 2x Noiseblocker BlackSilent XL1 Rev. 3.00 Rear: Enermax Magma UCMA12 Top: 2x Evercool RSF-14 Controller: Scythe KM01 Kaze Master
LCD: LCD 22" Samsung SyncMaster T220
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:30

jtbs, mal som na mysli niečo iné.. pocítiš ty alebo niekto iný povedzme to zúženie imunity? alebo hádam veríš, že keď budú mať poslanci lacnejšie limuzínky, že sa tie peniaze využijú zmysluplne?

stenley, síce to vytýčené nie je, ale povedz mi úprimne - ty v tých otázkach necítiš vôbec účelovosť? naozaj ich považuješ za tak dôležité? pre teba v podstate platí rovnaká otázka ako pre jtbs - čo konkrétne si od toho sľubuješ? lepší život? spravodlivosť? či...? alebo sa len nechápeme? :) možno som ťa len nesprávne pochopil, neviem

kingtommy, neviem čo získaš, možno máš sľubené od niekoho odmenu ak bude referendum úspešné :lol: :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:42

no ocakavam od toho to (mimo ine), ze neuvidim dalsieho Meciara, ktoru bude jazdit na niekolkomilionovom aute a ked sa ho novinar spyta, ze kde vzal na to peniaze, tak mu chce dat po hube







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:47

walther píše:
stenley, síce to vytýčené nie je, ale povedz mi úprimne - ty v tých otázkach necítiš vôbec účelovosť? naozaj ich považuješ za tak dôležité? pre teba v podstate platí rovnaká otázka ako pre jtbs - čo konkrétne si od toho sľubuješ? lepší život? spravodlivosť? či...? alebo sa len nechápeme? :) možno som ťa len nesprávne pochopil, neviem

zasa pises o dolezitosti, ale uz ti to znova vysvetlovat nebudem, treba obcas pozornejsie citat ;) pozri, zrejme si ma nepochopil, ale ja tu stale meliem len o zacastneni sa na referende a vyjadreni jednoznacneho nazoru (ano/nie), ale ty si to zrejme automaticky pochopil tak, ze na otazky odpoviem "ano" - usudzujuc z tvojich otazok typu "čo konkrétne si od toho sľubuješ? lepší život? spravodlivosť?"

ja len nechcem, aby "o mne bezo mna" rozhodovali ini, a preto sa chcem akehokolvek referenda zucastnit, bez ohladu na znenie otazok...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 11:48

jtbs, ok beriem, je to tvoj názor a ja sa s ním nestotožňujem. neverím, že by to dokázala ktorákoľvek z otázok referenda zariadiť

stenley, aj v prípade, že sú tie otázky len účelovo vykonštruované a praktický význam nemajú? necháp ma zle, len sa snažím porozumieť.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Referendum 2010

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 12:00

ak su z mojho pohladu ucelovo navrhnute a nesuhlasim s nimi, dam krizik na "nie", ale ak maju z mojho pohladu aspon nejaky vyznam a suhlasim s ich formulaciou, dam krizik na "ano"... ale aspon tym vyjadrim svoj suhlas/nesuhlas s nastolenymi otazkami, a nebudem len sediet doma na zadku so zalozenymi rukami...

ok, idem ja na referendum, potom odpisem, ak budu nejake komentare adresovane mojej osobe...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 14:02

myslim si, ze tvoj nick je jasny..
A bohuzial aj s ostatnymi je to tak.. Naco tam pojdem, ked v telke povedali, ze bude neplatne? Tak ked takto kazdy rozmysla, tak je jasne, ze bude neplatne, kedze tam nikto nepride....

Tie miliony, to je skoda.. Ale ved nato tam dali aj otazku volieb cez internet, potom by mohli aj referendum spravit cez internet..

Osobne si ale myslim, ze volby aj referendum, by mali byt povinne a neucast trestana pokutov (odvijajucou sa od konkretnej tej osoby - mesacne mzdy).

(tak to aj bolo teraz v nejakom stat, len ma teraz nenapadne nazov)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 14:07

V Belgicku je to tak..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 14:09

Sakra, som si nevsimol, ze to uz ma 6 stran :D
Ja som pisal k tomuto prispevku:
seniorT píše:
Mna ani nehne ísť. Za prvé, zbytočné milióny, ktoré sa mohli ušetriť.
Škandáli s uvádzaním informácií o zúčastnení sa prezidenta a expr. Fica.
Zákony sú pre ľudí a ľudia ich chcú, či už koncesie, voľby cez internet, alebo platy atď. Aký je problém pre vládnu stranu dať návrh zákona na prerokovanie a podať na hlasovanie? A je to "zdarma", alebo za "zaslúžený" plat poslancov atď. My sme volili, my sme chceli a my chceme. Ale samozrejme vládnej strane je to jedno, opozíccií tiež, lebo referendum vyhlásila strana SaS. Zobrali závažné otázky, a urobili si kariéru. O Matovičovi nevraviac, ako do schránky nám chodia letáky a on si vzadnej strane vykecáva a ponúka poplatky dokonca (staršie vydania jeho regionálnych novín).

Ja som volil stranu z opozície, pretože pre mňa mali najlepšie podmienky. Teraz nebudem mať za čo platiť plyn (ktorý využívam i na kúrenie), s prácou to ružové nie je, elektrika jedna pozadu, mňa referendum teda skutočne nezaujíma. Zaujíma ma práca, rodina. Nie karieristi.

Napriek tomu, uvažoval som že by som šiel, lebo tie otázky sú fakt výhodné. Avšak ako je hore spomenuté, je to len odporúčací charakter a percento ľudí zúčastnených bude malé...

Amen...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 15:07

Blackshadow píše:
myslim si, ze tvoj nick je jasny..
A bohuzial aj s ostatnymi je to tak.. Naco tam pojdem, ked v telke povedali, ze bude neplatne? Tak ked takto kazdy rozmysla, tak je jasne, ze bude neplatne, kedze tam nikto nepride....

Tie miliony, to je skoda.. Ale ved nato tam dali aj otazku volieb cez internet, potom by mohli aj referendum spravit cez internet..

Osobne si ale myslim, ze volby aj referendum, by mali byt povinne a neucast trestana pokutov (odvijajucou sa od konkretnej tej osoby - mesacne mzdy).

(tak to aj bolo teraz v nejakom stat, len ma teraz nenapadne nazov)

inými slovami - bez referenda nebude žiadne internetové hlasovanie?? :lol:

pokuta za neúčasť? tak to už áno, tomu sa hovorí vrchol demokracie :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 15:13

velmi triezvy nazor s pokutou za neucast :DDDDD







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 15:33

walther píše:
pokuta za neúčasť? tak to už áno, tomu sa hovorí vrchol demokracie :)

No vidis a v BE to maju zo zakona, ucast na volbach atd...a to uz jaka "demokraticka" krajina...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Referendum 2010

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2010 15:43

Super je ze ked dalsi politik spravi naj**bany nehodu tak budete rozpravat oni si mozu dovolit vsetko ved maju imunitu atd, jednoducho ako moji rodicia cely zivot na to p*cuj* ale k referendu nepojdu vyjadrit svoj nazor ... potom pri pive ste vsetci mudri ako by ste im to zakazali ako toto ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 153 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PES 2010 - Pro Evolution Soccer 2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Počítačové hry

42

6529

20.12.2010 19:40

Cobra99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Filmy-2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

39

3868

16.10.2010 21:03

Steal6th Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Office 2010

v Ostatné programy

1

713

13.02.2011 19:14

Ormi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vianoce 2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

120

4842

31.12.2010 14:33

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VB 2010

v Delphi, Visual Basic

4

704

26.08.2010 14:52

matoH12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TESTmonitor-2010

v Vzdelanie, štúdium, škola

24

1702

26.03.2010 11:52

tom1 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. PES 2010

v Počítačové hry

2

614

27.10.2009 16:28

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Office 2010

v Ostatné programy

3

510

29.10.2010 18:40

alstorius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. inventor 2010

v Ostatné programy

1

756

29.06.2009 14:09

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VS 2010

v Technológia .NET

13

853

11.07.2014 15:49

Spixy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. F1 2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Počítačové hry

119

6342

11.07.2012 23:25

strider Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. VB 2010

v Delphi, Visual Basic

7

581

13.02.2011 17:58

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. avira 2010

v Antivíry a antispywary

1

540

25.03.2010 14:44

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outlook 2010

v Sieťové a internetové programy

1

394

30.08.2011 17:28

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Maturita 2010

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

71

6859

03.06.2010 22:59

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Access 2010

v Operačné systémy Microsoft

0

490

11.12.2012 18:45

samson3333 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra