Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 26.09.2010 19:13

Používam program Dev-C++ stiahol som si knižnicu QT, spustil exe inštalačku a nainštaloval do C:\Qt\4.7.0 (predvolená cesta). Vytvorili sa mi tam všelijaké zložky a súbory ale neviem čo mám spraviť aby som tú knižnicu mohol používať v programe Dev-C++ a klasicky includovať:
Kód:
 #include <QtGui>

Nechcem používať editor ktorý sa dá stiahnuť na qt.nokia.com ale Dev-C++.

Ďakujem za rady.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
QT knižnica v dev-cpp

Registrovaný: 08.03.09
Prihlásený: 06.10.20
Príspevky: 1116
Témy: 88
Bydlisko: 00100100
Príspevok NapísalOffline : 26.09.2010 20:09

nema tam byt nahodou QtGui.h?, musis mat aj subory .dll a .a a nsatvene cesty, ked toto mas musis nastavit v dev c++ aby prikazalo kompileru prilinkovat kniznicu napr ak sa kniznica vola qt.a napises tam -lqt , viac mas tu http://www.bloodshed.net/faq.html#9







_________________
Programming is The Best
Hackers Are Not Crackers!!! Hackers build things, crackers break them!
;-)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
QT knižnica v dev-cpp

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 27.09.2010 12:09

pod Windows ohladom Qt je najjednoduchsia cesta kompilator mingw od Qt a IDE QtCreator je velmi fajn (sam som bol prekvapeny)







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 27.09.2010 12:58

Najjednoduchšia cesta je pridať si správne adresáre, kde sa budú hľadať hlavičkové súbory (a teda parameter -I pre kompilátor), adresár, kde sa budú hľadať knižnice (parameter -L) a samotná knižnica (parameter -l). Ak to používateľ zvládne, bude vedieť použiť akékoľvek knižnice (a rovnakú činnosť bude musieť zvládnuť aj keď bude chcieť v QtCreator použiť nejaké externé knižnice).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.09.2010 18:03

reDo: Neviem ake .dll subory myslis a z kadial ich zozeniem. Teda chcem to stiahnut z qt.nokia.com tam mi stiahne exe a po nainstalovani tiez nic take nevidim.
reDo píše:
...qt.a napises tam -lqt...

kde ?

adi21:
nechcem pouzivat QT creator (ako som pisal) a to kvoli dvovodu ktory napisal chrono (tak ci tak sa to budem musiet raz naucit).

chrono:
Prepac za nechapavost ale nemam sajnu ako to pridat, kde dat parametre atd.

------------

nainstaloval som eclipse a tam dostanem qt lahko pomocou programu a pojde mi aj na linuxe (s dev-cpp by mi praskli nervy) ale zatial mi eclipse nefunguje.
Spravil som build a potom run tak vypisalo "Launch failed. Binary not found." . Vygooglil som chybu. Preinstaloval mingw kompilator a v C:\MinGW\bin bol exe subor mingw32-make.exe ten som skopyroval do tej istej cesty s nazvom make.exe (cize su tam dva rovnake s inym nazvom). Teraz vsetko funguje ale ked dam RUN nic sa nestane. Dole mi ale vzdy za necha hlasenie "1 warnings: auto-importing has been activated with skuska2" . Skusam klasicky program "hello world" takze v kode asi chyba nebude :) . Neviem ci to suvisi s tou predoslou chybou.
A neviem ci to vobec vytvorilo nejake sprave execko pretoze ja mam vytvoreny projekt s takouto cestou C:\Documents and Settings\Owner\workspace\skuska2 . Noa tam ziadne exe nieje. Je tam akurat zlozka (okrem inych) "Debug" v ktorej je execko ale vypisuje chybu.
"This application has failed to start because libgcc_s_dw2-1.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem."
. ine execka tam niesu.

dik za rady.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
QT knižnica v dev-cpp

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 28.09.2010 18:41

pod linuxom a MAC OS X nie je najmensi problem rozbehat Qt. Pod Windowsom sme stravili neviem kolko hodin a neslo to. Ked som kedysi skusal davat na windowse eclipse na C++, znova nieco nefungovalo. Pod linuxom, kde som skoro stale pouzivam Eclipse ako primarne IDE.

Qt Creator je najednoduchsia cesta spojaznit Qt pod Windowsom. Klasicky kompilator mingw na neskompiluje Qt aplikaciu. Aby to skompilovalo, treba nieco dopisovat do suboru .pro.

Bezim na linuxe, kde pouzivam ako primarne IDE eclipse, skoro na vsetko. Pod Windows ma free IDE devcpp (najvacsi shit, aky som videl), code::block (nie o vela lepsie) a Visual Studio. Tie su specialne pre Windows a potom su multiplatformove ako Eclipse, Netbeans, QtCreator.

Skusil som QtCreator a mi to pride ako najlepsie IDE na C++ pod Windows. Netreba ziadne net.frameworky a neviem este ake hovadiny (Visual C++ 2010 sa mi na Core 2 Duo instalovo hodinu ...) QtCreator mi pride ako male, rychle a dostacujuce IDE. To znamena, ze robi co ma a netreba mu okolo toho kopu blbosti. Take veci mam rad. V linuxovej komunite je QtCreator uznavane IDE.

Teda tvoj dovod, preco nepouzit QtCreator je blbost. Pokial pracujes v nejakom IDE, cesty budes nastavovat v IDE a pokial nerobis v IDE, tak devcpp je hlupost a pouzivaj textovy editor + kompilator. Za jeden z najlepsich textovych editorov je povazovany vim. Ak ho clovek ovlada, dokaze na klavesnici doslova kuzlit a v rychlosti pisania zahambi kazde IDE.

Hlaska binary not found znamena, ze nemas binarku, teda si to neskompiloval spravne. V eclipse je defaultne skryta finta, ze vsetko treba najprv ulozit, potom skompilovat (ctrl + b) a az potom spustit. Bez ulozenia to nic neskompiluje a teda to spusti poslednu ulozenu binarku...

sorry, ale hlupy dovod, preco nieco nepouzivat, ma vie fakt vytocit. Ano, mozes sa to naucit pridavat kniznice a cesty rucne, ale ak to nebudes robit niekolko tyzdnov, tak to zabudnes (aspon ja) a znova budes musiet googlit...

This application has failed to start because libgcc_s_dw2-1.dll was not found znamena, ze namas v ceste nastavenu cestu ku kompilatori minwg. Teda treba dat subor do toho adresa, kde je ten exe (kedze windows ako cestu najprv prehladava aktualny adresar) alebo v systemovej premennej nastavit cesty a vsetky dalsie subory, ktore bude pytat.

aj zaciatocnikom by som namiesto blbosti typu devcpp odporucil rovno QtCreator, ak su na Windowse. Naozaj krasne a jednoduche IDE.

Ale samozrejme, cit sa slobodne pouzivat co chces :)

// automaticky pridané po 1 minúte od posledného príspevku

chrono píše:
Najjednoduchšia cesta je pridať si správne adresáre, kde sa budú hľadať hlavičkové súbory (a teda parameter -I pre kompilátor), adresár, kde sa budú hľadať knižnice (parameter -L) a samotná knižnica (parameter -l). Ak to používateľ zvládne, bude vedieť použiť akékoľvek knižnice (a rovnakú činnosť bude musieť zvládnuť aj keď bude chcieť v QtCreator použiť nejaké externé knižnice).


Neviem, ale ak programujem v nejakom IDE tak externe kniznice pridavam jednoduchym klikanim a plne mi to vyhovuje...







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 29.09.2010 0:48

ado21 píše:
Neviem, ale ak programujem v nejakom IDE tak externe kniznice pridavam jednoduchym klikanim a plne mi to vyhovuje...
Aspoň si sa pozrel, ako sa to robí v Dev-C++?

PS: To, že ty používaš Eclipse vôbec neznamená, že sa kompilátor nespúšťa s úplne rovnakými parametrami, ako keď niekto použije Dev-C++ (takže tiež sa použijú parametre -L -I -l a ak to nevieš, možno by si si mal niečo o gcc prečítať).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
QT knižnica v dev-cpp

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 29.09.2010 14:01

chrono píše:
Aspoň si sa pozrel, ako sa to robí v Dev-C++?

PS: To, že ty používaš Eclipse vôbec neznamená, že sa kompilátor nespúšťa s úplne rovnakými parametrami, ako keď niekto použije Dev-C++ (takže tiež sa použijú parametre -L -I -l a ak to nevieš, možno by si si mal niečo o gcc prečítať).


devcpp som videl za mojich cias a vyhodil. bolo odsudene aj mnou blizkou komunitou...

nemienim si citat veci dopredu, ktore ak budem potrebovat tak sa to naucim za 15 minut... (manual pouzivat viem)...

je celkom logicke, ze to IDE pusta kompilator s rovnakymi parametrami. A co ma byt? Fakt nechapem...

nemam rad toto forum, ty si ma kazdy potrebu dokazovat neviem co na cele s vedenim.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.09.2010 17:50

Ok dakujem za rady. Ja teda pouzijem ten QT creator, tak ci tak si uz konecne pojdem v utorok po novy zdroj takze budem makat na Ubuntu a tam dufam nebudem mat problemy.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dev-Cpp problém

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

281

13.10.2012 22:37

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dev/sda4 a dev/sda5

v Operačné systémy Unix a Linux

4

484

07.09.2011 0:29

System Selector Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc cpp

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

10

851

28.11.2007 0:53

euthanan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc cpp fibonacci

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

774

27.11.2007 14:32

euthanan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win10 Update.cpp 1203

v Operačné systémy Microsoft

1

385

14.11.2015 19:49

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. email-kniznica

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PHP, ASP

45

2106

23.07.2008 18:38

dadmtb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniznica allegro

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

0

662

18.10.2009 9:13

arnie16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. KNIŽNICA DLL

v Operačné systémy Microsoft

5

1282

04.07.2007 16:42

Tomas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GD kniznica

v PHP, ASP

17

1388

09.07.2008 17:54

idiotart Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Allegro kniznica

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

35

1978

24.05.2011 21:44

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dev C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

16

878

02.10.2012 13:50

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dev-C++ -

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

573

14.01.2018 18:30

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dev builder ++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

0

617

31.01.2008 20:03

B.A.X.O Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dev-C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

11

1120

02.06.2010 21:19

predcis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2D drawing kniznica

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

336

30.05.2014 13:21

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniznica pri spusteny

v Operačné systémy Microsoft

8

609

28.02.2011 22:50

Jani Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra