[ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.09.12
Prihlásený: 07.05.21
Príspevky: 6
Témy: 3 | 3

Zdravim,
pred niekolkymi dnami sa mi zacali objavovat problemy pri zapnuti PC (deje sa to zhruba jedenkrat za tri-styri zapnutia, v ostatnych pripadoch system nabehne bez poruch). Po stlaceni tlacidla na skrinke sa najskor ako zvycajne ukaze info o maticnej doske ( http://www.imghosting.cz/images/29obrazok_1.jpg ) a potom sa stane jedna z tychto veci:
- objavi sa takato cierna obrazovka s textom ( http://www.imghosting.cz/images/90obrazok_2.jpg ), alebo
- pocitac sa samovolne restartuje a objavi sa vyssieuvedena obrazovka, alebo
- pocitac sa akoby „zasekne“ (zacykluje) a je potrebne jeho vypnutie vypinacom (podrzanim asi pat sekund)
Po odkliknuti „Start Windows Normally“ bez problemov nabehnu Windows a PC bezi normalne - neprejavuju sa ziadne sw ani hw problemy, bezi nepretrzite trebars aj cely den, vypne sa normalne (start / vypnut pocitac / vypnut) bez akychkolvek anomalii.
Podotykam, ze pri restarte (start / vypnut pocitac / restartovat) sa neprejavuje ziaden problem a Windows nabehnu bez komplikacii.

Na PC je legalny softver, pravidelne aktualizovany, nestahuju sa nelegalne ani podozrive programy. Bez virusov a podobnej havede (ESET Smart Security 4, aktualizovany). Cez „Obnovovanie systemu“ bol PC vrateny do stavu, v akom bol pred zaciatkom objavovania sa uvedeneho problemu - nepomohlo.
Konfiguracia (pocitac funguje 3 roky): motherboard (obrazok 1), Windows XP Pro SP 3, Intel Core 2 Duo CPU E7400 2.80 GHz.

Tie problemy pri zapnuti PC indikuju nejaku poruchu, rad by som to nejako vyriesil, este kym sa da pocitac vobec spustit :o) Neviem, aku diagnostiku este pouzit, prosim preto o radu.

Mozno este jedna dolezita vec: asi dva-tri mesiace dozadu som zacal pouzivat „usporny rezim“ (v XP: start / vypnut pocitac / usporny rezim). Navrat z neho do windows prebiehal zapnutim tlacidla na skrinke (normalne sa zapli disky, vetranie, monitor s uz spustenym systemom).
Od nedavna vzdy, ked som sa chcel z usporneho rezimu vratit do windows, tak po zapnuti tlacidla na skrinke uz neprebiehal vyssieuvedeny proces, ale system sa restartoval (uplne nanovo, od uvodnej obrazovky na obrazku 1). Nerobil som medzitym ziadne zasahy do nastaveni, proste to takto zacalo fungovat „z nejakeho dovodu“. Odvtedy usporny rezim nepouzivam.

Dakujem za pomoc.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.09
Príspevky: 10445
Témy: 9 | 9
Bydlisko: KE

Ak nechceš preinštalovať OS ,tak si skús preveriť Zdroj a HDD.Ja by som začal od zdroja.Najlepšie na skúšku to skúsiť s iným zdrojom.Najprv však vyčisti PC od prachu dobre ho vyfúkaj kompresorom hlavne zdroj.


_________________
PC MB:ASUS Sabertooth P67 CPU:i5-3570S+cooler GEMIN II SF524 RAM:Kingston HyperX BEAST XMP 4x4GB 1866MHz GPU:ASUS DUAL GeForce RTX 3050 O6G
SSD1:
Verbatim Vi560 S3 256GB SSD2:Kingston DC600M Enterprise 960 GB SSD3:WD RED SA500 4TB SSD4:WD BLACK SN850X 2TB SSD5:SAMSUNG 980PRO 2TB SSD6:SAMSUNG 970EVO Plus 2TB
PSU:
Be quiet! Straight Power 11 650WCASE:CoolerMaster CMForce 500 LCD:Dell S2721DGF
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.09.12
Prihlásený: 07.05.21
Príspevky: 6
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 09.09.2012 19:51 | problem po zapnuti pc, pred startom win xp

PC som čistil (vyfúkal) asi pred dvoma mesiacmi. Zdroj nevykazuje žiadne anomálie, ťahá dlhé hodiny bez problémov (napr. kedysi na inom PC blbol zdroj tak, že spôsoboval samovoľné reštarty počítača, tu sa nič také nedeje).

Problém je niekde v bode medzi obrázkom 1 (info o mat.doske) a začiatkom nábehu Win XP - v tomto momente sa niečo sekne/reštartuje alebo čo... Keď sa prekoná tento bod a začnú nabiehať windowsy, tak už všetko frčí bez problémov a trebárs aj celý deň v kuse...

// pridané po 7 hodinách 36 minútach od posledného príspevku

Presiel som pocitac testami HD Tune a MemTest86, nenasli chyby ani na disku, ani v pamati.
Modra obrazovka BSOD sa zatial vobec neobjavila.
Ako som uz pisal, problem nastava IBA po zapnuti pocitaca tlacidlom na skrinke a deje sa v bode medzi obrazkom 1 (motherboard info) a zaciatkom nabehu windows xp (logo s rolujucim pasikom). Ked prejde tento bod, vsetko funguje ok.
Ked robim restart uz beziaceho systemu cez "start / vypnutie pocitaca / restartovat", nenastava v procese nabiehania ziadny problem...
Zdroj - da sa jeho chod otestovat nejakym programom? Zatial by som rad vyskusal vsetky moznosti "zvonku", vstup do masiny nechavam radsej az ako poslednu moznost... :o)
Dakujem za pomoc.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.09.12
Prihlásený: 07.05.21
Príspevky: 6
Témy: 3 | 3
Napísal autor témyOffline : 29.10.2012 18:34 | problem po zapnuti pc, pred startom win xp

ak by to niekomu niekedy pomohlo, napíšem tu aj výsledok odstraňovania problému:

vymenili sme zdroj, s najväčšou pravdepodobnosťou bol problém v ňom, pretože od výmeny (zatiaľ zhruba mesiac) beží PC bez problémov a akýchkoľvek ďalších anomálií;
v prvých dňoch po výmene zdroja sa síce objavili dva nečakané samovoľné reštarty, ale potom sa to (zatiaľ) už neopakovalo; obe chybové hlásenia som poslal do „centra pomoci a technickej podpory“ - prvé si nevyžadovalo žiadny zásah, druhé nevedeli presne identifikovať...

ešte som nespomenul jednu vec - PC mám zapojené v predlžovačke (s prepäťovou ochranou), ktorú vždy na noc (alebo nejakú dlhšiu dobu) tlačidlom vypínam zo siete;
predtým som PC ešte s tým predošlým zdrojom zapínal vždy tak, že ihneď (t.j. pár sekúnd) po zapnutí predlžovačky som tlačidlom zapínal aj počítač; predpokladám, že tento postup mal nejaký súvis s neskorším poruchovým správaním starého zdroja (čítaj príspevky vyššie), akoby sa (laicky povedané) ešte nestihol nabiť prúdom z predlžovačky... pretože v dobe, keď už zdroj tak veľmi blbol, som ešte nezapnutý PC nechal pod prúdom z predlžovačky len tak nezapnutý stáť asi polhodinu, potom sa PC (teda zdroj) zapol na prvý šup...

teraz teda už PC s novým zdrojom zapínam tak, že po zapnutí predlžovačky (t.j. prúdu zo siete) nechám celý systém niekoľko minút len tak nezapnutý, ale pod prúdom a až po chvíli zapínam tlačidlom na skrinke celý počítač - zdroj zatiaľ nezaštrajkoval...

tak možno toto celé niekomu niekedy s podobným problémom pomôže :o)


 [ Príspevkov: 4 ] 


problem po zapnuti pc, pred startom win xp



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem so startom Win 7

v Windows

2

435

20.12.2014 14:50

liqua1

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem so startom PC

v Ostatné

4

653

10.01.2008 20:46

patqo_he

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem so startom PC

v Windows

0

609

28.06.2019 17:27

Johnnny

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so štartom PC

v Ostatné programy

8

649

09.01.2016 14:49

Brodoka

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem z pc startom

v Ostatné

4

544

09.07.2011 23:02

martin.s

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so štartom PC

v Windows

0

495

15.09.2020 15:22

Derix

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so štartom pc

v Ostatné platformy

10

894

16.02.2017 20:31

Dzovi88

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem so štartom Pc

v Kôš

0

18

02.12.2020 23:37

Jinesh

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem so štartom Pc

v Intel platformy

3

769

18.07.2011 22:05

magerle

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problem pri zapnuti win 7

v Windows

5

411

14.02.2012 17:05

putana235

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problém so štartom PC po odpojení napájania

v Ostatné programy

4

463

07.02.2024 8:19

mara007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Fortron FSP-500 Problém so štartom PC

v PC skrinky a zdroje

5

528

13.06.2016 19:07

Miso122

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Po zapnuti PC mi nenabehne win

v Windows

3

525

10.11.2016 11:53

brmbo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Win XP po zapnutí pc restart

v Windows

1

401

27.09.2009 2:43

TommyHot

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Problem so startom PC - cpu/gpu/zdroj/maticna ? zn.: neviem si rady.

v Intel

13

722

29.11.2015 15:15

orangefear

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pri zapnutí alebo po zapnutí PC okamžite zamrzne

v Windows

8

3130

06.01.2013 0:26

mety



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF