Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2009 12:55

takuto temu som tu este nevidel, tak by ma zaujimalo, ci niekto bol na nejakom pohovore co sa tykal zamestnania v IT (pripadne aj ine) - aka to bola firma, ako prebiehal pohovor, ako ste sa pripravovali a ci ste uspeli, a aku vseobecnu radu by ste dali ludom co este na pohovore neboli

ja som este na takom naozajstnom pohovore nebol tak by ma to zaujimalo kedze nabuduci tyzden pojdem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Pohovor

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2009 15:39

No asi najviac IT spoločnosť v ktorej som bol na pohovore bol T-Com pred pár rokmi. Samotný pohovor prebehol viac-menej bez problémov (bolo to kvôli brigáde a dostal som ju nakoniec), najskôr som trochu pokecal s vedúcou predajne kde som mal mať brigádu a potom sme išli na "hlavnú" pobočku tu v TN, kde som mal rozhovor s ďalšími luďmi ohladom toho kvôli čomu som tam mal robiť, teda predaj PC - či tomu rozumiem a tak.
Ak by som ti mal niečo poradiť, tak rozhodne buď sám sebou a nehraj sa na nejakého top-odborníka (pokial ním nie si), nerozprávaš sa pri tom pohovore s nejakým strojom ktorý skúma ešte aj tvoju výslovnosť a gramatickú stavbu reči, ale s normálnym človekom. Ide o to, že keď ťa prijmú a zistia že vieš iba to čo si mal naučené na pohovor, tak je zle. Hlavne nebuď nervózny a v pohode a pokojne rozprávaj.
Tolko asi k mojim radám na pohovor. :) Jo a vraj pomáha keď si toho druhého predstavíš na záchode so stiahnutými nohavicami, ale neviem, ja som to neskúšal :lol:







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pohovor

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2009 15:45

asi tak pred rokom som bol na pohovore v Tempest-e na poziciu php programatora. Privitali ma dvaja na pohlad velmi mili a usmievavi pani, ktori mali robit so mnou pohovor. Porozpravali mi o firme, cim sa zaoberaju, ako to u nich chodi, ake su benefity a pod. Zvysna cast sa tykala rozoberania mojich vedomosti a skusenosti. Pytali sa najma na veci, ktore som mal uvedene v cv, pripadne ci som sa uz stretol so systemami a postupmi, ktore pouzivaju oni pri svojej praci. Nasledovali otazky typu: ake mam predstavy o praci, kam by som to chcel dotiahnut, za aku dobu si predstavujem povysenie a pod... Proste zakladne veci, ktore sa vacsinou na pohovoroch pytaju... Otazku platu sme riesili tym stylom, ze som im podla poziadaviek, ktore by boli na mna v praci kladene, povedal pribliznu sumu, za ktoru by som bol ochotny pracu vykonavat. Strucne ma oboznamili aj s ich systemom udelovania odmien. Rozlucili sme sa s tym, ze mi poslu na mail navrh, kde bude uvedeny nastupny plat a plat po ukonceni skusobnej doby + este nejake detaily... Z pohovoru som odchadzal spokojny a s dobrym pocitom :) Na druhy den mi od firmy prisiel slubeny mail (vsetko podla dohody), ale nakolko som medzicasom dostal vyhodnejsiu ponuku, musel som nan odpovedat negativne...

Odporucania? Zistit nejake info o firme, kam ides na pohovor :) Byt sam sebou, nehrat sa na nieco, co nie si, lebo velmi rychlo zistia, ze to je len "pretvarka". Byt zdravo sebavedomy. Ak ta nieco zaujima, neboj sa na to spytat. Dochvilnost, slusne a priatelske vystupovanie, nezaskodi ani slusne oblecenie...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.10.07
Prihlásený: 14.07.11
Príspevky: 107
Témy: 32
Príspevok NapísalOffline : 30.05.2009 21:03

stenley píše:
asi tak pred rokom som bol na pohovore v Tempest-e na poziciu php programatora. Privitali ma dvaja na pohlad velmi mili a usmievavi pani, ktori mali robit so mnou pohovor. Porozpravali mi o firme, cim sa zaoberaju, ako to u nich chodi, ake su benefity a pod. Zvysna cast sa tykala rozoberania mojich vedomosti a skusenosti. Pytali sa najma na veci, ktore som mal uvedene v cv, pripadne ci som sa uz stretol so systemami a postupmi, ktore pouzivaju oni pri svojej praci. Nasledovali otazky typu: ake mam predstavy o praci, kam by som to chcel dotiahnut, za aku dobu si predstavujem povysenie a pod... Proste zakladne veci, ktore sa vacsinou na pohovoroch pytaju... Otazku platu sme riesili tym stylom, ze som im podla poziadaviek, ktore by boli na mna v praci kladene, povedal pribliznu sumu, za ktoru by som bol ochotny pracu vykonavat. Strucne ma oboznamili aj s ich systemom udelovania odmien. Rozlucili sme sa s tym, ze mi poslu na mail navrh, kde bude uvedeny nastupny plat a plat po ukonceni skusobnej doby + este nejake detaily... Z pohovoru som odchadzal spokojny a s dobrym pocitom :) Na druhy den mi od firmy prisiel slubeny mail (vsetko podla dohody), ale nakolko som medzicasom dostal vyhodnejsiu ponuku, musel som nan odpovedat negativne...

Odporucania? Zistit nejake info o firme, kam ides na pohovor :) Byt sam sebou, nehrat sa na nieco, co nie si, lebo velmi rychlo zistia, ze to je len "pretvarka". Byt zdravo sebavedomy. Ak ta nieco zaujima, neboj sa na to spytat. Dochvilnost, slusne a priatelske vystupovanie, nezaskodi ani slusne oblecenie...


vidim ze mas uz nejake skusenosti a chcem sa spytat na tvoj nazor. Co myslis, co sa ocakava od cloveka ktory ma v zivotopise napisane ze ovlada PHP na pokrocilej urovni. Ake veci by som mal urcite ovladat ? a to iste aj MySQL.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pohovor

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.05.2009 20:55

toto sa tazko posudzuje, pretoze kazdy si pod "pokrocilou urovnou" predstavi nieco ine... ale ak sa pytas na moj nazor, tak by som povedal, ze by mal ovladat najma:

- v prvom rade pouzit rozum a nehrnut sa bezhlavo do programovania
- mal by vediet, ako php funguje, ako ho nainstalovat, ako ho nakonfigurovat
- pisat efektivny, prehladny a strukturovany kod
- optimalizacia kodu
- hlavne rozdiely medzi jednotlivymi verziami, najma 4/5
- bezpecnost
- praca s textom, obrazkami, subormi, ...
- praca s databazami
- generovanie a praca s xml, pdf, csv, ...
- oop
- web services
- nejaky framework







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.06.2009 15:49

no tak som bol na mojom prvom pohovore, tak nieco napisem:
bol to pohovor na poziciu internistu (brigadnik) do redhatu na poziciu jboss qe
maju to spravene takym stylom ze v 1. kole sme im posielali zivotopis a ukazky nasich projektov, v 2. kole sme pisali testy a v 3. kole, ktore este nebolo budu pozyvat vybranych ludi na ustny pohovor
takze mam za sebou zatial 2. cast, pisal sa test z javy (jboss pozicia) a z linuxu (ostatne pozicie) - mal sa pisat aj z anglictiny, ale spravili to tak, ze priamo test bol po anglicky a odpovede museli byt po anglicky
test bol dost tazky, pochybujem ze ma vyberu do 3. kola kedze som iba druhak a predpokladam ze sa tam hlasili starsi a skusenejsi ludia


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 02.06.2009 16:57

stenley píše:
toto sa tazko posudzuje, pretoze kazdy si pod "pokrocilou urovnou" predstavi nieco ine... ale ak sa pytas na moj nazor, tak by som povedal, ze by mal ovladat najma:
...
Myslím, že toto je úroveň profesionál. Z toho čo si napísal do úrovne pokročilý imho patrí toto:

- v prvom rade pouzit rozum a nehrnut sa bezhlavo do programovania
- mal by vediet, ako php funguje, ako ho nainstalovat, ako ho nakonfigurovat
- pisat efektivny, prehladny a strukturovany kod
- optimalizacia kodu
- bezpecnost
- praca s textom, obrazkami, subormi, ...
- praca s databazami

Pokročilý php programátor dokáže napísať peknú web aplikáciu, čistú a rýchlu. To všetko ide aj bez viacero vecí, ktoré som z tvojho zoznamu vymazal.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pohovor

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.06.2009 20:51

napisal som len svoje skusenosti, co vacsinou pozadovali na pohovoroch od php programatora na pokrocilej urovni... samozrejme, mozme to povazovat za prehnane poziadavky, ak si uvedomime fakt, ze firmy maju povacsine vyssie naroky na ludi, ako by sa mozno patrilo... na druhej strane, ak ma clovek sirsi zaber (viac skusenosti) a pozna vela pokrocilejsich veci vyuzitelnych v php, tak sa mu niektore zdaju menej narocne a tak ich zaradi skor do nizsej, pokrocilej urovne...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2009 17:07

A myslíš, že OOP je skutočne také dôležité? Nedá sa bez neho napísať kvalitná aplikácia, ktorá by bola rovnako rýchla ako s OOP? Tiež by ma zaujímalo načo je potrebné vedieť rozdiel medzi PHP4 a 5. A čo framework, je skutočne až taký potrebný a je to až taká dobrá voľba aby to bolo také dôležité? :)


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pohovor

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2009 17:19

1. OOP: fakt si myslis, ze pri strednevelkych a rozsiahlych projektoch to nevyuzijes?
2. Rozdiely medzi verziami: php je ciastocne spatne nekompatibilne, tzn ak chces spravit aplikaciu beziacu rovnako pod roznymi verziami, tak rozdiely potrebujes poznat...
3. Framework: Skutocne si myslis, ze dookola pisat ten isty kod, je to prave orechove? Nie je lepsie vytvorit aplikaciu za niekolkonasobne kratsi cas?

Efektivita, to je spolocny menovatel tychto troch bodov...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2009 12:32

No OOP neviem presne čo všetko obsahuje a čo všetko dokáže. Nezaoberal som sa ním, takže veľmi neviem jeho výhody a dosť by ma zaujímali. A čo sa týka rozdielov tak na väčšinu zakázok ti to môže byť jedno, pretože to robíš len pre jeden server.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Pohovor

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 10:52

mno ako myslis, tvoj nazor ti brat nebudem... osobne som uz ale niekolkokrat riesil univerzalnost skriptu prave z tohto hladiska...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 16:50

Stenley, ja sa s tebou nechcem hádať ale nechať sa poučiť čo ako funguje, tak by som privítal keby si mi to objasnil :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 17:41

Veď o objektoch je všade kopa info...

http://objekty.vse.cz/Main/HomePage
http://delphi.input.sk/
http://www.root.cz/serialy/php-v-objeti-objektu/

Keby si chcel nejaké použitie objektov v PHP, pozri si kód nejakého free frameworku (napr. CakePHP, symfony, nette). Už dlho je objektovo orientované programovanie asi najpoužívanejšou programovacou paradigmou. Navyše, tento rok získala Barbara Liskov, jedna z "pionierov" objektovo-orientovaného programovania, Turingovu cenu (je to niečo ako Nobelova cena za informatiku, udeľuje ju najväčšia informatická organizácia na svete, ACM).

Samozrejme, že výhody tohto prístupu sa neprejavia pri programovaní guestbooku (hoci aj tam sa dá napísať elegantné objektové riešenie), ale dnes programovanie guestbookov nikoho nezaujíma (okrem začiatočníkov). Skús sa niekedy poobzerať aj po iných jazykoch (v Jave a Pythone je skoro všetko objekt, podobne C#, pokročilé veci v C++, v Ruby je všetko objekt), ku všetkým sú k dispozícii miliardy tutoriálov, návodov, dokumentácie... Dokonca aj obyčajný Visual Basic for Applications, v ktorom sa píšu makrá pre MS Office podporuje objekty.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2009 15:45

Ale v php nemá OOP veľký význam, alebo hej? A ruby nie je Framework?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.06.2009 15:50

ruby nie je ruby on rails


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2009 18:43

Určite má. Keď riešiš problém, tak sa na jazyk pozeraj ako na nástroj. OOP je jedna z "funkcií" toho nástroja, takže ti umožňuje spraviť viac. Dnes už existuje neskutočné množstvo plne objektového PHP kódu.

Ruby je programovací jazyk, z Japonska, celý kompletne objektový. Na ňom je postavený veľmi populárny framework Ruby On Rails (ale existujú aj iné frameworky - Ramaze, Merb, Sinatra...). Jeho silnou stránkou je intuitívna syntax a naozaj plnohodnotné využitie objektového prístupu. U nás je nevýhodou menšia komunita, ale ak už raz vieš anglicky, je skvelou alternatívou k PHP, perlu a Pythonu.

Môj ročníkový projekt v škole je úprava jednej Ruby aplikácie.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 09.02.07
Prihlásený: 21.09.19
Príspevky: 262
Témy: 16
Bydlisko: RpR (CZ)
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2009 19:38

ma toto este nieco spolocne s pohovorom?







_________________
PC: CPU: AMD Athlon 64 X2 5400+ EE + Apack ZEROtherm BTF-80 | MB:ASUS M3A78-EH | RAM: A-Data 4096MB (4x1024) 800+ MHz | VGA: Gainward GTS250 1024MB DDR3 | HDD: 160GB WD 7200 8MB SATA + Samsung 320 GB 7200 16 MB SATA II + Samsung 250GB 7200 16 MB SATAII | DVD: LG GH20NS10 SATA | Case: Cooler Master Elite 331 | PSU Corsair VX550W | Monitor: LCD Hyundai W241D S-PVA
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pohovor

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2009 19:55

Áno je to podstatné aby človek konkrétne vedel čo všetko potrebuje vedieť na pohovor aby bol úspešný.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Brigada[Pohovor]

v Obchody, reklamácie a právo

20

784

09.06.2013 19:00

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pohovor v Deutsche telekom

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

10

2804

21.04.2015 17:43

yaJohny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmluva az potom pohovor ?

v Ostatné

4

440

09.03.2020 14:46

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vyzera pohovor v T-systems?

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

14

7802

23.06.2013 18:43

Jotrew Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra