Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2008 13:28

Uz asi dva roky programujem na pascale a rad by som presiel na c++, hlavne kvoli univerzite a tomu, ze potrebujem robit programy, ktore na 100% pracuju vo windowse i v linuxe a maju aj dobru grafiku. Mohol by mi prosim, niekto poradit nejaku dobru knihu (nie stranku na webe, lebo doma nemam internet a vsetko mam radsej na papieri) o programovani v c++, najlepsie priamo od zakladov? Na cene az tak nezalezi, no ideal je asi tak 500Sk a aby bola v slovencine alebo v cestine a bola dostupna priamo v knihkupectvach alebo na alze.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Čestný člen
Čestný člen
kniha o c++

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2008 13:38

sice trochu drahsia, ale ozaj odporucam http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... ne-vydani/







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 23.06.2008 14:10

Alternatíva (avšak tiež trochu drahšia) http://knihy.cpress.cz/knihy/pocitacova ... ne-vydani/

Mám ju, učil som sa z nej, keďže už predtým som programovať vedel, tak to nebol až taký problém, ale určite mi to trvalo viac ako 21 dní. Každopádne, veci do školy som s jej pomocou zvládol, ale nie je v nej úplne všetko (chýbali mi popisy bežných knižníc a možno niečo viac z teórie programovania, pretože z pokročilejších štruktúr sú tam len spájané zoznamy a to je trochu málo na efektívnu prácu - základy sa naučíš, ale to je asi tak všetko).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.06.2008 7:48

Dakujem za rady :D .







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 28.06.15
Príspevky: 2278
Témy: 45
Bydlisko: ZA
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2008 12:51

mam obidve[mistrovstvi len v kompe, za 21 dni mam knizku] a podla mna je to mistrovstvi lepsie...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.06.08
Prihlásený: 13.10.10
Príspevky: 30
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 25.06.2008 18:27

Ja som tiež začínal s Pascalom (od októbra do decembra, ale myslím, že som to zvládol); teraz čítam mistrovství a môžem doporučiť - je to nielen dobrý výklad, ale aj celkom zábava (v príkladoch sa napríklad počíta šanca na výhru v lotérii či koľko krokov potrebuje opilec, aby prešiel 15 metrov)...







_________________
"Civilizácia sa rozvíja nárastom počtu dôležitých úkonov, ktoré môžeme vykonávať bez predchádzajúcej úvahy."
Alfred North Whitehead
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.06.2008 8:42

Prepacte, este by som sa chcel spytat jednu zakladnu otazku. Na univerzitach, myslim tym hlavne matfyz na komenskeho u. a technicku u. v BA, sa vyzaduje c++ od borlandu, alebo visual c++? Myslim, ze medzi borland a visual c++ by malo byt viacero rozdielov, preto sa pytam.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 27.06.2008 9:29

Na matfyze sa C++ rozhodne nevyžaduje, pretože C++ sa tam vyučuje (v prostredí C++ builder). Ale záleží od zamerania, pretože C++ učia matematikov, informatici majú ObjectPascal a neskôr Javu (v zásade nie je dôležité, v akom jazyku vieš programovať, ale či vieš programovať).

Na niektorých predmetoch ti znalosť C++ môže pomôcť (napr. Rýchlostné programovanie), ale ide skôr o schopnosť zahrnúť do programu tie správne knižnice a postaviť na nich nejaký algoritmus, pričom sa robia len konzolové programy.

Na STU sa tuším tiež vyučuje C++ (alebo C).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 10.07.07
Prihlásený: 02.11.17
Príspevky: 1060
Témy: 0
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2008 4:52

raf píše:
Uz asi dva roky programujem na pascale a rad by som presiel na c++, hlavne kvoli univerzite a tomu, ze potrebujem robit programy, ktore na 100% pracuju vo windowse i v linuxe a maju aj dobru grafiku. Mohol by mi prosim, niekto poradit nejaku dobru knihu (nie stranku na webe, lebo doma nemam internet a vsetko mam radsej na papieri) o programovani v c++, najlepsie priamo od zakladov? Na cene az tak nezalezi, no ideal je asi tak 500Sk a aby bola v slovencine alebo v cestine a bola dostupna priamo v knihkupectvach alebo na alze.




uz sa Ti pletie op. system windows s linuxom, ...100% kompatibilita...+ ovladanie s dobrou grafikou...???

..no ten internet by si mal ozaj asi (vo vlastnom zaujme) poriesit..a co najskor, aby si sa dostal, co najskor do obrazu..

.. a bez internetu sa v linuxe najskor nepohnes (ved na tom je cely linux od zakladu postaveny), ..vratane podpory..

..inak tesi nas, ze si na univerzite,

..a rozumne knihy v c++ nehladaj za 500SKK, ale skor od 1300SKK







_________________
Nebo je modre, voda je mokra...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 21.04.07
Prihlásený: 16.04.13
Príspevky: 34
Témy: 8
Bydlisko: som z HE
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2008 12:44

zdravim ja som len trosku programoval v pascale a chcel by som sa naucit v ccku programovat ale moj dotaz znie jaky je rozdiel medzi builderom potom nejakym dev c++ a c++kom dokazem v kazdom spravit rovnaky program ak by som chcel robit programy ako v delphi pascal myslim take s roletovymi ponukami a vzhladom programov ako v modernych operacnych systemoch na to potrebujem visual c++ alebo ako to je pripadne dotaz da sa niekde volne stiahnut builder alebo iny z tychto programovacich jazykov momentalne pouzivam xpcko ale chcel by som fungovat na nejakom linuxe tak mi skuste odpisat ci najdem nieco free aspon k linuxu dik
Johnoo


Offline

Čestný člen
Čestný člen
kniha o c++

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2008 12:52

na linuxe mas kopec softu, napriklad kdevelop, anjuta, eclipse, pripadne hocijaky textovy editor a gcc







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 25.12.06
Príspevky: 165
Témy: 48
Bydlisko: Tyzden Brat...
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2008 23:55

Do 500Sk o C mas :
Kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=22732
Kód:
http://www.martinus.sk/?uItem=1487

----------------------------------------
Inac nechapem preco, kazdy hned ide na C++ ved mi sme museli povine zacinat C :) :) :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 20.07.2008 1:17

vmm píše:
Inac nechapem preco, kazdy hned ide na C++ ved mi sme museli povine zacinat C
Lebo chce programovať objektovo (to sa v C nedá, na rozdiel od C++). Na to, aby si sa naučil C++, nepotrebuješ vedieť C.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 25.12.06
Príspevky: 165
Témy: 48
Bydlisko: Tyzden Brat...
Príspevok NapísalOffline : 20.07.2008 11:40

Ja nikde netvrdim, ze na c++ musi vediet c.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 30.09.2008 0:54

kniha na C++ jednoznacne Mistrovstvi v C++

Ale mas trochu pomylene pojmy. To co urobis v C++ pod Winom, nebude ti na 100% bezat pod linuxom.

Ak treba univerzalnost, tak Java...







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2008 12:26

sorry, beriem spat. Na zaciatok je urcite vhodnejsia Thinking in C++ (Myslime v jazyku C++)

v Mistrovstvi po cca 440 stranach nic neurobis, to vela ludi ma tentdenciu odradit.
Mistrovstvi tak do zbierky, ak chces vediet nieco viac o niecom ....







_________________
Učet je neaktívny.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.08
Prihlásený: 24.01.10
Príspevky: 25
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 25.11.2008 13:33

neviem kto to presne pisal ze sa na stu uci c, alebo c++. neviem o aku fakultu malo ist, ale rozhodne na sjf to nebude. v prvom sme tusim mali pascal, teraz sa preslo na fortran. zamyslalo sa nad tym krokom uz dost ludi. je to len ukazkova forma vyuky (ak sa jednotlivec neuci sam, nic z toho mat aj tak nebude). vsetko je to aj tak jedno, lebo dalsie rocniky na strojarskych odborov sa nijak neopieraju o programovanie a nie je vobec potrebne. ALE na katedre AISP v stvrtom sme mali na databazach delphi. znova tam medzi nami panovala stala otazka ci je to dobra volba.

ja som sa sam ucil c++ z knihy .... za 21 dni :-D , podotykam ten nadpis by skutocne chcel prepis. ked uz silou mocou pocet dni minimalne dvojnasobok. mam aj mistrovstvi, k tej knihe by sa dalo povedat len jedno: je to najlepsia prelozena kniha o c++ do jazyka co my rozumieme. polemizovat ci je lepsia sa da jedine v en, nie ak sa niekto pyta v sk/cz. ;) silny suhlas davam ze prvotne nejde o jazyk, program ako algoritmus je jedno v akom jazyku je pisany. najdolezitejsie je vediet spravit oop navrh, to ostatne (napisat to napr. v c++ bez odladovania samozrejme) je asi 40 percent :oops: prace (plus minus autobus).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 25.12.06
Príspevky: 165
Témy: 48
Bydlisko: Tyzden Brat...
Príspevok NapísalOffline : 26.11.2008 0:51

ado21 píše:
sorry, beriem spat. Na zaciatok je urcite vhodnejsia Thinking in C++ (Myslime v jazyku C++)

v Mistrovstvi po cca 440 stranach nic neurobis, to vela ludi ma tentdenciu odradit.
Mistrovstvi tak do zbierky, ak chces vediet nieco viac o niecom ....


Neuraz sa ale zaciatocnika dat knihu Mistrovstvi v C++ to je moc :roll: , skor zaciatocnikovy Ucime sa programovat v Jazyce C ++ ,Naucte se C++ za 21 dni.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
kniha o c++

Registrovaný: 16.02.08
Prihlásený: 08.12.10
Príspevky: 235
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 26.11.2008 9:26

vtedy som z nej neprecital vela a isla pekne od zaciatku tak som si myslel ze v pohode....

Naucte sa C++ za 21 dni sa nikde okrem tohto fora neodporuca.

Ja vrelo odporucam Myslime v jazyku C++ (Thinking in C++) pripadne este Rozumime C++.

Mistrovstvi sa hodi do zbierky, pokial uz clovek ovlada C++, podla mna.







_________________
Učet je neaktívny.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

9

947

28.01.2012 9:45

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ kniha

v Ostatné

1

420

27.03.2014 16:21

Phandox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha C++

v Ostatné

0

629

23.01.2011 17:35

flip Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha-C#

v Technológia .NET

3

1757

18.03.2011 9:13

Forty- Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ kniha

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

381

28.02.2015 21:12

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha k C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

275

28.03.2014 19:40

mitko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C kniha(podrobne)

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

512

29.02.2012 13:22

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha k C

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

483

09.10.2014 7:44

focko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha k C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

736

27.09.2009 16:01

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ kniha pre začiatočníka

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

16

1938

01.05.2017 20:25

DrowLegend Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kniha c++ grafika- skúsenosti odporúčania

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

8

524

25.12.2012 14:32

FBerente Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha C# alebo Visual Basic

v Technológia .NET

1

527

07.03.2014 21:42

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. objective C kniha,učebnica,navody pre začiatočníka

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

478

26.04.2015 11:15

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/V: Kniha AdobePhotoshopCS - Kniha Plna Triku

v Predám

4

600

30.04.2013 8:19

pajros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kniha o C++ a o hackovani

v Ostatné

4

698

12.10.2009 20:08

PEDRO115 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mám sa učiť C ++/objective C/ C#?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

733

08.07.2014 20:40

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra