Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1794 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2010 16:40

Na Slovensku je naj toto (všetky v BA): FMFI UK - Informatika/Aplikovaná informatika; FIIT STU - oba študijné programy (FIIT bude veľmi atraktívna o pár rokov, pretože stavajú novú budovu, keď si druhák, tak to monož stihneš už od začiatku); FEI STU - Aplikovaná informatika.

V podstate na každej z týchto škôl si schopný sa naučiť to isté - VŠ štúdium je hlavne o tom, že sa učíš sám. Keby si náhodou strašne chcel robiť nejaký jeden predmet na inej fakulte ako zvyšok štúdia, nie je to problém, pretože tie tri školy sú od seba na dopľutie a kreditový systém štúdia umožňuje zapísať si predmet aj na škole v USA. Či už sa budeš učiť Béčko, Céčko, Déčko alebo eRko, je to jedno, pretože hlavne ide o to, aby si sa naučil princípy hlavných programovacích paradigiem (hlavne procedurálne, OOP, trochu funkcionálne kvôli logike) a potom budeš schopný naučiť sa akýkoľvek jazyk.

Program Informatika na FMFI je od ostatných trochu odlišný, pretože kladie väčší dôraz na teoretickú stránku informatiky (formálne jazyky, grafy, paralelizmus... + viac matematiky), ale veľmi veľa predmetov je pre Informatiku a Aplikovanú informatiku spoločných, takže keď si to vhodne vyskladáš, nemáš problém (napr. ja som mal tento semester "teoretické" predmety Teóriu grafov, Pravdepodobnosť a štatistiku a Tvorbu efektívnych algoritmov a aby to nebolo také suché, tak som si pridal aplikované Základy umelej inteligencie a Metódy v bioinformatike - to je dokonca oficiálne magisterský predmet).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2010 15:07

A ako je to so skúškami? Ako berú do úvay vysvedčenia? Ako je to s jazykmi? Učí sa tam Slovenčina? Viacero svetových jazykov? A programovacie jazyky aké sú? Čo profáci?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2010 15:58

Väčšinu odpovedí nájdeš na stránkach škôl ( www.fmph.uniba.sk www.fiit.stuba.sk www.fei.stuba.sk ).

Skúškové je 2x do roka, niektoré predmety majú 100% hodnotenia len z práce počas semestra (vždy je to uvedené na zápisnom liste, a konkrétne hodnotenie sa dozvieš od prednášajúceho, každý si hodnotenie organizuje trochu inak). Ide o to, aby si za 3 roky nazbieral 180 kreditov, spravil štátnice a napísal bakalársku prácu (to je podľa vysokoškolského zákona, v priemere 30 kreditov na semester, čo nie je až tak veľa, lebo väčšinou sa nájdu aj úplne ľahučké predmety); a potom na magisterskom 120 kreditov + diplomovku.

Vysvedčenia berú, konkrétne si to pozri na stránke školy, ja som bol napr. na základe vysvedčenia prijatý na aplikovanú informatiku, ale nakoniec som ešte robil prijímačky na teoretickú. Ako je to teraz neviem, ale na stránke to bude. Inak viac sa hodnotia napr. matematické olympiády, prípadne riešenie KSP, KMS, FKS, ProFIIT a tak. Ešte máš čas sa do nich zapojiť, určite to skús.

Jazyky - cudzie sa vyučujú, ale len veľmi obmedzene, my sme mali povinné niečo ako angličtinu pre informatikov - bolo to veľmi jednoduché, v podstate išlo len o to, naučiť sa slovíčka ako harddisk, memory atď (z ktorých som už aj tak trištvrtiny poznal). Ako voliteľné máš aj nemčinu, francúzštinu, ruštinu a možno aj ďalšie, je to na stránke.

Slovenčina? :lol: A prečo by ju učili? Veď tú si sa mal naučiť na ZŠ, už na strednej je to len o literatúre.

Programovacie jazyky - ako som hovoril, dokážeš sa tam naučiť ľubovoľný jazyk, na aký si spomenieš. Jednoducho ťa naučia programovať. Princípy. Potom je už skoro jedno, či to budeš písať v Cčku, Jave alebo Pythone. A je omnoho podstatnejšie naučiť sa programovať, ako naučiť sa programovať v nejakom jazyku, lebo jazyky sa vyvíjajú, prichádzajú a odchádzajú, takže sa aj tak musíš prispôsobovať vývoju - keď vieš programovať, nerobí ti to problém.

Na matfyze sa to učí tak, že sa v prvom ročníku učia základy programovania (fakt sa tam učí programovanie úplne od nuly, takže naučí sa aj ten, kto predtým programovať nevedel) v ObjectPascale, potom v druhom sa učia návrhové vzory a taká vyššia abstrakcia pri programovaní v Jave. Medzitým máš voliteľné systémové programovanie v Cčku, programovanie webstránok v PHP (plus ešte základný kurz v HTML, tieto predmety sa oplatia na naháňanie kreditov, napr. z HTML je na začiatku semestra test pri počítači - tvorba jednoduchej stránky s CSS a JS - a ak ho spravíš, tak nemusíš chodiť ani na prednášky, ani na cvičenia a na konci semestra ti zapíše A), programovanie vo funkcionálnych jazykoch, databázy (SQL), programovanie v C++, alebo také exotickejšie veci ako programovanie umelej inteligencie, neurónových sietí, extrémne programovanie, programovanie počítačovej grafiky, môžeš si vybrať programovanie v Matlabe... Samozrejme, popri tom sa naučíš nejaké teoretické prístupy k programovaniu, ako sú formálne jazyky (naučíš sa "programovať" konečné automaty, Turingove stroje, a iné výpočtové modely), teórie o algoritmoch...

Profáci sú akí sú - aj vynikajúci, aj priemerní, aj zlí. Stačí sa však popýtať starších a zistíš, kto je dobrý a kto nie.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.05.09
Prihlásený: 29.03.15
Príspevky: 75
Témy: 21
Bydlisko: Nová Baňa
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2010 18:36

p360t rad by som sa ta opytal, preco si uprednostnil klasicku informatiku pred aplikovanou...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 14.01.2010 20:40

Ťažko povedať, pretože vtedy som veľmi nepoznal rozdiely medzi nimi. Jedna indícia tu bola - na aplikovanú brali omnoho viac ľudí (180) a vzali ma len na základe známok bez prijímačiek, na neaplikovanú brali len 40 a prijímačky som robiť musel (hoci náročné neboli). Mal som taký pocit, že kde nás bude menej, tam to bude kvalitnejšie, osobnejšie (a dá a povedať, že to platí, teraz nás je okolo 25, sme rozdelení do 3 blokov, v mojom je 7 ľudí. Také prednášky sú úplne iné, ako keď máš natrieskanú sálu a kvôli hluku nepočuješ suseda, nieto ešte prednášajúceho). Každopádne som už vtedy videl zoznam predmetov (je aj na webe fakulty) a ten sa dosť prekrýva, takže som si povedal, že to až taký rozdiel nie je.

Dnes si myslím, že som si vybral dobre (uvidíme, čo si budem myslieť, keď školu dokončím a pôjdem do praxe, hehe), mám pocit, že vidím hlbšie do základov a teoretických princípov informatiky, no napriek tomu som nezaostal v kontakte s "reálnou" informatikou, keďže mám zapísané aj "aplikované" predmety a takmer denne niečo programujem, čítam knihy, články a pod. Aj tak budú o pár rokov niektoré aktuálne technológie zastarané a budú sa používať iné, no princípy zostanú. Navyše, teoretická informatika asi viac podporuje také to abstraktné myslenie (malý príklad z predmetu Úvod do teórie programovania: predstav si priestor funkcií z funkcií do funkcií - teda funkcie, ktoré nejakej funkcii priradia inú funkciu - a hraj sa s tým - buď sa zblázniš, alebo abstrahuješ a pochopíš :) ). A ešte, učili ma také matfyzácke legendy ako Kubáček (Matematická analýza - v jeho podaní je to neuveriteľne atraktívny predmet), Rovan (Formálne jazyky a automaty - ten predmet ťa naučí, čo sa dá vypočítať, za akú cenu a čo sa nedá a prečo), Olejár (viacero predmetov, má taký zvyk vždy spraviť nejakú odbočku a rozprávať o zákonoch, ktoré pomáhal tvoriť, alebo bezpečnostných systémoch, či nejakých zaujímavých algoritmoch)...

Týmto však nechem povedať, že každý neaplikovaný informatik je lepší ako aplikovaný, pretože čo z teba bude záleží len na tebe, treba sa len snažiť. A nakoniec, tak ako si teoretický informatik môže zapísať aplikované predmety, môže si aj aplikovaný zapísať teoretické (a niektorí to aj robia, hoci väčšinou si tie predmety potom odpíšu :) ).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2010 21:37

Ešte taký dotaz: má vôbec zmysel hlásiť sa tam keď som prvý pol rok prvého ročníka prepadol z nemčiny a tento pol rok prepadnem z GEO(hanbím sa :oops:)? A ako je to s prijímacími skúškami pohovormi a tak?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2010 22:16

Flety píše:
Ešte taký dotaz: má vôbec zmysel hlásiť sa tam keď som prvý pol rok prvého ročníka prepadol z nemčiny a tento pol rok prepadnem z GEO(hanbím sa :oops:)? A ako je to s prijímacími skúškami pohovormi a tak?

hlas sa kam xces... kamos prepadal pravidelne na gympli so vsetkeho co sa dalo, zmaturoval na 4,4,4,3 a bol prijaty na tri pravnicke fakulty (bez ziadnych "konexii" ani nicoho podobneho...)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Online

Správca fóra
Správca fóra
Kam na vysku? I

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 29.04.24
Príspevky: 13260
Témy: 421
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOnline : 15.01.2010 22:18

akonahle sa ocitnes prijaty na niektorej vyske,co je v dnesnej dobe na Slovensku velmi pravdepodobne, tak v tom okamihu sa zabuda na tvoje predosle stredoskolske studium,kazdy to bude mat na haku. Dolezite bude porobit skusky na vyske.







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 0:02

copy that, len s tym rozdielom ze na znamkach sice skutocne nezalezi, ale na tvojich vedomostiach ano, takze znamky si maj ake chces, ale musis aj nieco vediet.. zlata stredna :D







_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 10:52

OK, takže z geografie môžem mať kľudne nulové vedomosti, však? Rovnako aj z biológie a dejepisu?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 11:14

Áno, ale musíš zmaturovať, takže mať také známky v štvrtom ročníku nie je dobrý nápad - nemusia ťa k maturite pustiť.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 12:39

Flety píše:
OK, takže z geografie môžem mať kľudne nulové vedomosti, však? Rovnako aj z biológie a dejepisu?

tak mozes... ale z vlastnej iniciativy by som to nerobil... hovori sa tomu vseobecny prehlad... nexces byt predsa uplny blb.. a ako hovori kolega nado mnou... musia ta pripustit k maturite...







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 13:18

K maturite ma nepustia ak prepadnem z niektorého predmetu na koniec roka a to v pláne nemám :) OK, tak dík za všetky informácie :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 19:17

co ja viem, tak koniec roka je az po maturite nie?? alebo ako, mne sa to uz miesa, bolo to davno. Ale na skolu technickeho charakteru ti fakt dejepis, geografiu, slovnecinu, literaturu atd, netreba.. matika, fyzika, elektrotechnika... + programko, to bude zaklad


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 02.05.24
Príspevky: 18728
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 19:35

Chcel by som sa spýtať, ktorá škola nevyžaduje znalosti z matematiky?? Z nej som úplný vôl prepadávam :? a budúci rok maturujem.... a pritom nemam ani šajnu akým smerom sa mám uberať.... ešte pôjdem k psychologičke tá mi snáď poradí no... pôvodne som chcel ísť na techniku, to bolo pred 2 rokmi, keď som mal ešte ako tak dobré známky no teraz... z fyziky a matiky priam ,,excelujem" taký som skvelý takže z toho nič nebude..... som na športovom gymnáziu, čo je snáď to najhoršie čo môže byť (prečo som tu sa nepýtajte)... Rozmýšľal som že pôjdem za policajta no tam zas lignem z psychologických určite :D .... zaujíma ma počítačový hardware, výpočtová technológia a ináč viacmenej nič... kedysi som chodieval na výtvarnú, celkovo asi 7 rokov no prestál som.. v športe budúcnosť nevidím, takže nato sa nechcem zamerať... vážne neviem....







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 19.09.06
Prihlásený: 21.04.24
Príspevky: 749
Témy: 31
Bydlisko: Ružomberok&...
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 19:37

Zachranarstvo v banskej bystrici alebo nejake archivnictvo :). Na ziadnej a uz vobec nie IT technike sa bez viac/menej narocnej matiky nepohnes. Na policajnu vysoku sa dostat je takmer nemozne, maju hrozne sito uz pri prijimani.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 16.01.2010 20:01

Napr. biológia je bez takej náročnej matiky. Alebo chémia, geografia, enviromentalistika, geológia...







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.01.2010 0:57

C1rki2 píše:
Chcel by som sa spýtať, ktorá škola nevyžaduje znalosti z matematiky?? Z nej som úplný vôl prepadávam :? a budúci rok maturujem.... a pritom nemam ani šajnu akým smerom sa mám uberať.... ešte pôjdem k psychologičke tá mi snáď poradí no... pôvodne som chcel ísť na techniku, to bolo pred 2 rokmi, keď som mal ešte ako tak dobré známky no teraz... z fyziky a matiky priam ,,excelujem" taký som skvelý takže z toho nič nebude..... som na športovom gymnáziu, čo je snáď to najhoršie čo môže byť (prečo som tu sa nepýtajte)... Rozmýšľal som že pôjdem za policajta no tam zas lignem z psychologických určite :D .... zaujíma ma počítačový hardware, výpočtová technológia a ináč viacmenej nič... kedysi som chodieval na výtvarnú, celkovo asi 7 rokov no prestál som.. v športe budúcnosť nevidím, takže nato sa nechcem zamerať... vážne neviem....

som na tom podobne... z matiky mam trojku, drzim sa len tak-tak.. z fyziky zatial prepadavam... buduci rok maturujem a planujem ist na politologiu na UK, pravo do Trnavy, mozno medznarodne vztahy, sociologia alebo nieco podobne... tiez som minuly rok myslel, ze pojdem na techniku... snad ti nieco z toho bude inspiraciou, pozri si hlavne filozoficku fakultu, mozno ekonomicku atd. ;)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 15.02.07
Prihlásený: 18.05.16
Príspevky: 579
Témy: 69
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2010 16:27

tento rok maturujem na OA a planujem ist bud na STU SjF alebo UK informatika. moje vedomosti z informatiki a matematiky su slabe pretoze sa to na nasej skole nevyzadovalo, ale chcel by som studovat nejaky technicky odbor pretoze ekonomika ma moc nelaka. na ktorej z uvednych skol by som mal relativne mesie problemy zo studiom ked nemam zaklady? respektivne kde je lahsia matematika, da sa to vobec zvladnut?







_________________
CPU: 2.4GHz Intel Celeron BOX DDRAM: 1024 MB Doska:VIA P4-400 VGA:GF NX6800 128MB HDD: 80GB DVD-R/RW:BneQ+DVD-R:LG
Zdroj:300W

SONY PCG-XG700K
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2010 18:43

Lahsiu matematiku si prebral na strednej...Na vysokych skolach (technickeho zamerania) ziadnu lahsiu matematiku nenajdes, ta je vsade rovnaka....A ak chces technicku skolu na ktorej mas relativne najlahsi priechod (podotykam relativne) tak SJF STU a MTF STU su porovnatelne...MTF mozno "lahsia" o malo. Podotykam ze zvladnut sa da vsetko, ked chces a mas volu... Vysoka je o tom ze sa ucis sam, nikto ti nic nebude podkladat pod nos jak na strednej.. ;) Ale ked nemas ziadne strojarske zaklady a chces ist na taku skolu, tak jednoduche to mat nebudes...vidim na svojich spoluziakoch, co prisli z gympla na MTF co z toho vedia a aki su vydreti...nemali ziadne strojarske zaklady, ziadnu konstrukciu a technologiu...napr na strednej sme 2roky brali zasady technickeho kreslenia a na vyske sme to mali jeden semester par hodin, co sa absolutne nedalo stihnut ten isty objem uciva...(osobne som nikdy nebol za to aby sa to takto miesalo, ze z ekonomickej na technicku a z technickej na ekonomicku a podobne miesanice, lebo potom to aj tak vyzera a buduci inzinieri a magistri su potom na vseobecne zlej urovni)....samozrejme cest vynimkam, ktore predstavuju asi pol % ktori sa vsetko doucia samostatne..


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 19.01.2010 19:01

Keď rozmýšľaš nad informatikou, bral si do úvahy aj FIIT? IMHO je na matfyze (FMFI UK) viac matiky.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 15.02.07
Prihlásený: 18.05.16
Príspevky: 579
Témy: 69
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 15:04

na FIIT sa robia tusim skusky a je tam nutne vediet anglicky jazyk, anglictinu sa neucim a skusky by som nespravil takze tak







_________________
CPU: 2.4GHz Intel Celeron BOX DDRAM: 1024 MB Doska:VIA P4-400 VGA:GF NX6800 128MB HDD: 80GB DVD-R/RW:BneQ+DVD-R:LG
Zdroj:300W

SONY PCG-XG700K
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 17:02

na FIITke prímačky nie sú (aspoň minulý rok neboli) a angličtinu vedieť nemusíš ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 15.02.07
Prihlásený: 18.05.16
Príspevky: 579
Témy: 69
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 19:58

myslil ze by ma zobrali ked nemam maturu z mat ani z informatyki a fyziku som stri roky nemal?







_________________
CPU: 2.4GHz Intel Celeron BOX DDRAM: 1024 MB Doska:VIA P4-400 VGA:GF NX6800 128MB HDD: 80GB DVD-R/RW:BneQ+DVD-R:LG
Zdroj:300W

SONY PCG-XG700K
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.09
Prihlásený: 06.11.10
Príspevky: 28
Témy: 7
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 20:23

caute chalani, je fanca, ze ma zamestnaju do firmy ako spravcu siete ak mam vystudovanu prirodovedecku fakultu v nitre na UKF(informatika, geografia - ucitelsky smer), alebo pokial to neni daka FIITka, tak to hned zmetu zo stola? :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 21:03

kamos robi nieco podobne, nie je to celkom spravca siete ... z politologie ... takze myslim ze sancu mas :P







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Kam na vysku? I

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2010 10:21

to: VoleBarhovsky
poznam ludi, co to robia aj bez vysokej skoly







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2010 8:54

Maftyz spustil takú malú infokampaň pre záujemcov o informatiku: http://www.studujme-informatiku.org/







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Kam na vysku? I

Registrovaný: 26.05.08
Prihlásený: 07.02.14
Príspevky: 133
Témy: 55
Bydlisko: Martin
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2010 15:57

poradte kam mam ist na vysku
chodim na gympel a teraz si budeme vyberat seminare a podla seminarov aj vysoku
nejde mi moc matika a chemia takze kam by ste mi doporucili ist ak by som maturoval z Dej, NOS a nieco co by malo uplatnenie


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 29.01.2010 17:50

a co ta bavi??


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 1794 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 60 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kam na vysku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vzdelanie, štúdium, škola

121

7437

31.03.2019 23:10

LeaR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Notebooky a netbooky

39

1551

03.09.2019 17:39

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notbuk na vysku

v Notebooky a netbooky

17

687

09.09.2013 19:49

Plechac123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

3

505

17.06.2016 16:58

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

4

608

26.05.2016 12:10

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

2

400

01.12.2020 14:38

Lukáš1319 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ntb na vysku

v Notebooky a netbooky

11

598

17.07.2019 23:18

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook na vysku

v Notebooky a netbooky

6

522

26.08.2010 11:18

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB na vysku

v Notebooky a netbooky

18

1551

07.09.2007 17:43

Darius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

3

858

01.08.2011 10:35

jaaaaaaa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook na výšku

v Notebooky a netbooky

11

630

22.07.2013 21:14

Setton Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú máte výšku?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 8, 9, 10 ]

v Krčma

298

16461

27.05.2012 23:22

El_Silver Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorý ntb na výšku ??

v Notebooky a netbooky

7

449

24.07.2010 1:09

gabu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Noťas na výšku/hranie

v Notebooky a netbooky

5

614

08.08.2011 17:46

majo145 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ntb na hry, vysku...

v Notebooky a netbooky

17

1085

22.07.2011 12:21

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTB 650e na výšku

v Notebooky a netbooky

3

352

15.07.2013 13:27

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra