Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.06
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 25
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 21.10.2006 0:42

potreboval by som poradit s instalaciou Drupalu na server. Ide mi hlavne o databazu, v tom je moj problem. Nainstaloval som si drupal na localhost a tam som skusal ako sa s tym pracuje. i ked sa to vsetko iba ucim a vela o tom este neviem, zda sa mi to velmi userfriedli cms a preto som si ho xel dat aj na vlastny server. tam je uz ale problem. neviem totiz, co mam robit s tou databazou. podla toho navodu co je na stranke mi to nejde. ked sa prihlasim do svojej mysql cez web browser, tak neviem vytvorit dalsiu databazu, lebo na to nemam prava (pravdepodobne preto, ze mam narok iba na 1 databazu), s tym asi vela nespravim. Kedze som uz skusal viac cms, tak vidim, ze su tam tabulky tyxto cms a predpokladam, ze aj ked nezalozim novu databazu, tak by som mohol importovat aspon tabulky z drupalu. mohol, ale neviem ako na to. ked dam importovat tabulky zo suboru v adresari database, tak mi to vypise xybu, konkretne toto:

SQL-dotaz:

-- $Id: database.4.1.mysql,v 1.1.2.1 2006/05/23 18:45:47 killes Exp $
--
-- Table structure for table 'access'
--
CREATE TABLE access(
aid tinyint( 10 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
mask varchar( 255 ) NOT NULL default '',
TYPE varchar( 255 ) NOT NULL default '',
STATUS tinyint( 2 ) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY ( aid )
) DEFAULT CHARACTER SET utf8;

MySQL hlásí: Dokumentace
#1050 - Table 'access' already exists

ja vsak nemam ani najmensie tusenie, co by to mohlo znamenat a ako mam postupovat, aby som mohol nainstalovat Drupal na server.
Diky za kazdu radu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia Drupalu na vlastny server

Registrovaný: 10.04.06
Prihlásený: 05.06.11
Príspevky: 210
Témy: 7
Bydlisko: Poprad, Slo...
Príspevok NapísalOffline : 21.10.2006 11:42

pocuj .. na ich strankach mas aj video, ako to nainstalovat .. a je to dost dobre popisane .. netreba ani rozumiet, staci robit to iste, co robi on ...
vela zdaru s drupalom







_________________
Hawkeye: Jestli se odsud na chvíli nedostanu, začnu trhat kytky na tapetách. Měl jsem včera sen, že jsem spal, zdálo se mi to a já jsem byl vzhůru.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.06
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 25
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.10.2006 20:28

no jo, ale tam nainstaluje databazu bez problemov a ja mam problem prave tam. myslim, ze instalaciu dalej by som uz zvladol, ked sa mi to podarilo aj na localhoste. ide prave o tu mysql.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Instalacia Drupalu na vlastny server

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 30.01.20
Príspevky: 1635
Témy: 137
Bydlisko: Slovakia - ...
Príspevok NapísalOffline : 21.10.2006 20:53

framfield píše:
no jo, ale tam nainstaluje databazu bez problemov a ja mam problem prave tam. myslim, ze instalaciu dalej by som uz zvladol, ked sa mi to podarilo aj na localhoste. ide prave o tu mysql.


daj sem nejake screeny , mas to na ic.cz? skus si pozriet ci mas dobry port,host, username, dbname, heslo, ..... a ci mas db aktivnu , neni dovod preco by to nemalo ist







_________________
Zivot je jednoduchy , staci sa rozhodnut a neobzerat sa spat. Poriadok je pre blbcov, inteligent zvlada chaos.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.06
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 25
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.10.2006 21:03

nemam to na freehostingu. mam to na vlastnom platenom hostingu od exohosting. je to tento hosting http://www.exohosting.sk/hosting11-classic-hosting.html

mam tam iba jednu databazu a ked som skusal ine cms, napr. wordpress atd, tak tie si pri instalacii sami vytvaraju databazu. takze sa to v mysql spravi bez mojho zasahu a potom to v phpadmin vypada tak, ze stale v tej jednej databaze ktoru mam je vlastne databazy roznyx cms, ale aby sa nemiesali, tak maju pred nazvami tabuliek prefix, napr. wordpress_access

teraz som dopisal do toho suboru s databasou rucne pred kazdu tabulku prefix, a takym sposobom sa mi podarilo importovat tu databazu z drupalu.
samozreje, aby som to nemal jednoduxe, tak mi pre istotu pise toto:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, root@exohosting.sk and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

asi skusim napisat do exohostingu, ved to urcite nie je mozne, aby to neslo nahodit na plateny hosting, ked sa to da na free hostingy. aspon si myslim.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.06
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 25
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.10.2006 22:20

hmmm, a uz je to cele uplne v cudu. nex robim co robim, tak mi stale pise iba vysie spominane "500 internal server error".
pred tym mi aspon hlasilo xyby drupalu ale teraz stale iba toto a to som to skusil aj cele vymazat a natiahnut odznova (myslim drupal).
databazu som tam uz nejako dostal, vsekto ostatne som robil podla postupu, tak fakt neviem, kde je teraz xyba. samozrejme nie je jedineho cloveka na online podpore mojho hostingu, napriek 24/7 podpore.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.10.06
Prihlásený: 12.06.08
Príspevky: 25
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.10.2006 12:28

tak som mierne pokrocil ale zase som sa zasekol. postupoval som nasledovnym sposobom:

nakonieco som sa rozhodol vymazat vsetky tabulky z databazy a natiahnut to znovu. potom to islo, resp. isli natiahnut databazy. dalsi problem bol, ze mi po nahrati drupalu na server neslo vobec nic, dokonca ani to, co nema s drupalom nic spolocne. to sa mi tiez podarilo vyriesit odstranenim suboru ./htaccess. som mal celkom radost, ze by to mohlo ist. ale fakt iba xvilku. teraz mi to pre istotu pise toto:

Access denied for user ‚framfield‘@‚%‘ to database ‚framfield‘ query: LOCK TABLES variable WRITE in /www/fabik.co­.uk/public_html/in­cludes/databa­se.mysql.inc on line 121.

zrejme by som mal povolit nieco na mysql databaze. lenze to akosi nejde, pretoze v phpadmin ani len nemam polozku privilegia. uz fakt neviem, co este spravit, aby to islo. je to kvoli hostingu, alebo kde by mohol byt problem. aj by som sa spytal niekoho z exohostingu, ale to by ma nesmeli uz druhy den ignorovat. inak mam tento hosting, ak by to pomohlo:

exohos­ting.sk/…hostin­g.html

ma niekto skusenostis drupal na hostingu od spominanej firmy?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. instalacia Drupalu

v Redakčné systémy

1

523

21.04.2007 17:05

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastný server

v Webhosting a servery

4

646

11.08.2013 21:08

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny server

v Operačné systémy Microsoft

2

581

26.01.2010 16:15

berry22 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny server - ponuka

v Webhosting a servery

7

997

09.08.2010 22:23

PhYs0c Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny server doma

v Webhosting a servery

23

3498

27.01.2011 19:18

k!ko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny upload server

v PHP, ASP

8

853

27.12.2008 15:11

Slappy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. wow vlastny server

v Počítačové hry

7

3167

26.03.2010 9:50

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny web server

v Webhosting a servery

3

1505

30.03.2010 17:28

r1996x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastný server na webhosting

v Webhosting a servery

2

466

28.10.2012 20:29

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nastaviť vlastný server?

v Ostatné

4

736

14.11.2012 17:35

silentasflash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CS:S vlastny server

v Počítačové hry

5

717

16.02.2009 16:52

armin.owen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastný herný/FTP server

v Ostatné

8

953

23.08.2011 14:56

Enriko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na vlastný server

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Ostatné

63

20788

10.07.2010 23:52

robosk25 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CS 1.6 vlastny server

v Počítačové hry

0

2127

15.10.2007 18:03

Luo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako si vytvoriť vlastný IRC server?

v Sieťové a internetové programy

2

696

09.02.2012 11:17

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastný ftp server, ASUS router WL-520GU

v Siete

4

1481

18.01.2009 6:53

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra