Ten druhý spôsob je zbytočnosť, neexistuje dôvod prečo by si to písal naopak, HTML sa Často v praxi robí ako "šablona", do ktorej sa neskôr pridávajú dynamické informácie prípadne "dynamické" ako klientový javascript, ktoré nahrádzajú určité miesta v HTML šablone, resp. HTML kóde do ktorého sa dopĺňajú, napr. pomocou Javascriptu, PHP, atď..
HTML je vec statická, ktorá slúži v kombinácii s CSS na "zostavenie" statickej stránky a jeho naštýlovanie, potom si už len pomocou jazykov ako Javascript, alebo Javascript na NODE.JS, prípadne PHP a ďalšie "serverové" jazyky, generuješ ďalšie elementy, napr. riadok tabulky, prípadne nejaký iný element, napr. tu na fóru to je nejaké "div", ale to už musiš zaprdnuť do dynamických webov ako takých, server-side, na klient-side sa to neoplatí robiť z niekoľko dôvodov, ako napr., to že vystavuješ nepotrebný kód klientovi (bezpečnosť), ďalej to znižuje i keď nepatrne výkon a dlžku načítania webu...
edit: skús dať nejaký praktický príklad prečo potrebuješ pristupovať takto k premennej, možno skôr poradím, lebo takto mi to príde vcelku zbytočné
_________________ PC: CPU: Ryzen 5 3600 @Stock | CPUC: Arctic Freezer 34 eSports Duo | MOB: Aorus B450 M | RAM: HyperX Predator 2x8GB 3200MHz | GPU: Gainward RTX2060 Ghost (undervolt) | SSD: XPG 8200 Pro 512GB | HDD: WD Caviar Blue 1TB | PSU: Seasonic Focus+ 650W | CASE: MSI Vampiric 010M Vivebook 15 Pro: CPU: i5 12500H | RAM: 16GB LPDDR5 | GPU: RTX 3050 50W | SSD: Micron 512GB |