Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 32 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
HDD na data

Registrovaný: 29.01.09
Prihlásený: 25.12.21
Príspevky: 2619
Témy: 97
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 30.01.2013 1:49

Kopto, ty si len kus ukecaného hovna. Stačí ti to ?

Mne bolo na začiatku ( keď som začínal šíriť svoju aktivitu na fórach ) povedané, že : Skôr než založíš topic, naštuduj si fakty o danej tématike - probléme. Vravíš, že na fóre lietaš ako anonym už 5 rokov, a za tých 5 rokov sa na teba vôbec nič nenalepilo ohľadne HDD? Pre boha, veď sú to disky ktoré majú vo svojom vnútri mechanické časti, a je základ, ovládať nejaké fyzikálne vlastnosti a mechaniku. Ak sa platňa točí rýchlosťou 5400 rpm, tak je logické, že zápis na tento disk bude prebiehať pomalšie. POZOR, to ale neznamená, že disk nebude hlučný, že ho nebude počuť. Všetko závisí od kvality spracovania pohonu disku - motor. Preto že v disku ti nehučí platňa, nedochádza tam k žiadnym turbolenciam. Samozrejme záleží aj na tom, ako ten disk do skrinky uchopíš. Je rozdiel keď ho dáš natvrdo ( len skrutkami ) a je rozdiel keď ho zavesíš na gumičky, položíš na gumu, alebo odstredíš gumennými tesneniami vyhovujúceho priemeru. Všetky tieto fakty ovplyvňujú hlučnosť daného HDD. Presne toto môžeš aplikovať aj na disky s rýchlosťou otáčania 7200 rpm a 10 000 rpm. V prvom rade záleží na kvalite a nie na rýchlosti otáčania.

Tvoj kamoš, mohol mať uvolnený disk, zle dotiahnutý... preto tie vibrácie, hluk.

IDLE - je ten čas, kedy je disk v kľude, a nevykonáva žiadnu činnosť.

Green - sú zväčša 5400 rpm, ale bývajú aj 7200 rpm. Slúžia prevažne na storage Dát, sú stabilné, lacnejšie a neodporúčajú sa, ak hladáš vysokú prenosovú rýchlosť, alebo na operačný systém, na OS sa hodí SSD alebo iná rada ako Green, u WD sa to značí ešte v BLUE ( to je taký priemer ) a BLACK ( väčšinou najrýchlejšie disky u ktorých sa stretávaš aj s rýchlosťou 10 000 rpm ). Tak isto môže byť disk ktorý má 10 000 rpm tichý ako ten ktorý má 7200 rpm a možno aj ako 5400 rpm.



Poradím ti, recenzie sú fakt dobrá vec, nepotrebuješ na to 2 hodiny času, aby si si naštudoval všetko. Vyhladaj si recenziu, a konkrétne to čo hladáš, ak hladáš jeho hlučnosť, tak choď na chceckpoint v ktorom sa venujú jeho hlučnosti a vibráciám. Navyše ak sa recenzuje nejaký HW, tak autor nekecá len o jednom jeidnom disku ktorý recenzuje, zväčša porovnáva viacero diskov z danej kvalitatívnej či cenovej kategórie.

Recenziu nemusíš čítať celú, aj keď pri grafických kartách a procesoroch sa to oplatí ak je dobre a pútavo napísaná.


Tvoj pravopis je dosť, ako by som to napísal ? Detinský. Píšeš strašne zmätene a človek sa v tvojich postoch stráca. Skús pred tým než niečo začneš písať rozmýšľať nad tým čo chceš napísať a keď to už napíšeš, tak si to prečítaj. Ak sa jedná o nejaký rozsahom väčší post, tak to rob.

A vôbec sa nečudujem Shirovej reakcii, ja by som zareagoval rovnako. Preto, že tvoje otázky boli infantilné, nauč sa používať google, moja matka robí 12 hodín denne, príde z práce a má kopu roboty doma, má druhé povolanie a volá sa matka v domácnosti, a stíha si čítať recepty, stíha byť na fB, pokecať s kamarátkami, alebo použiť skype... Po istom čase som ju naučil vyhladať si na googli presne to čo potrebuje. Tak mi nevrav, že si až tak zaneprázdnený.

Ak sa ti na PCfóre nepáči, tak kludne leavni, choď na konkurenčné fórko kde ti určite skvele poradia. LOL.

Je tu kopa super ľudí ktorí ti radi poradia, ale počíta sa tu aspoň s nejakou tou úrovňou. Keby sme boli platení za to čo píšeme, nič nepoviem. Vyhľadám, málo ? Dohľadám zvyšok. Super a sme všetci spokojní. Lenže tak to nieje. A ani to tak nebude. Ak niečo chceš, tak si to nájdi, ak to už nevieš násjť, vtedy sa pýtaj.

S pozdravom Trojan4x4 - spisovateľ ktorý nemôže v noci spať.







_________________
Spoiler: zobraziť
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Gelid Tranquillo rev.2
MOB ► ASUS M5A97r.2
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 920 32GB DevPrev

NB: Dell Latitude D620, D630


I AM FX =
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.10.12
Prihlásený: 29.02.24
Príspevky: 186
Témy: 42
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.01.2013 3:55

heh hlavne ze do nakupnej poradne vam napise chlapik chcem comp mam 600e aky? a vsetko mu vypisete a poradite tu mate problem hodit 3 linky na hdd a vyber si ;) precital si si cely prispevok alebo si to zacal citat niekde od stredu ? Ja som napisal ze chcem disk na data 5400 tichy co dlho vydrzi neviem sa rozhodnut ci wd seagate alebo samsung hodil mi tam link na 7200 otackovy s tym ze tento ze preco to nepovedal ani ze ho ma ze je to odskusany disk atd proste tento a hotovo potom prisiel shiro a napisal to co som uz davno vedel rada ziadna zvysok si mam vygooglit a potom uz ste sa zacali navazat vsetci :D je to celkom sranda ako fakt vsetci ignorujete tu vec o poradeni stale len kritizujete a kecate o nepodstatnych veciach a riesite mna :D disk uz mam objednany nema cenu to riesit dalej :D

Nechcel som nikoho urazit urcite toho viete viac ako ja len ako vravim ide o princip nabuduce napisem mam 120e chcem hdd poradte. 1.hdd co mi postnete pozriem recenzie ak bude ok kupim ho :D len aby sa nestalo ze mi to poradil 14 rocny chlapec a tie recenzie co som pozeral budu uplny blud :D aj to sa moze stat ;)


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 32 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dáta z HDD

v Obchody, reklamácie a právo

7

1019

11.01.2008 23:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy HDD poskodzuje data?

v Ostatné zariadenia

1

444

28.06.2010 21:27

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Exter. HDD A-data SH93

v Pevné disky a radiče

6

305

02.11.2012 16:08

Demik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD neukazuje dáta v ňom

v Pevné disky a radiče

2

331

11.08.2014 12:19

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 2 TB HDD na data

v Úložné zariadenia

10

430

13.08.2013 22:27

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy Hdd A-Data Formatovanie

v Ostatné zariadenia

4

1214

23.09.2010 15:53

Pistuk_14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD na system aj data

v Úložné zariadenia

18

473

02.12.2012 12:09

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kupa interneho HDD na data

v Úložné zariadenia

1

349

01.11.2012 13:53

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrat notebooku-dáta na HDD

v Pevné disky a radiče

12

2263

21.07.2009 16:03

psichac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. seka Hdd , ako obnovim data

v Ostatné

6

879

20.09.2009 15:56

MAREK17 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kupa noveho HDD na data

v Úložné zariadenia

6

481

17.09.2012 16:49

designmesk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dostať dáta z HDD

v Pevné disky a radiče

4

1206

23.04.2011 21:22

aaaandrej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sformatoval som HDD ako zachranit data?

v Pevné disky a radiče

5

1072

21.08.2008 21:13

pukepulos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový HDD win/data 500gb/60€

v Úložné zariadenia

6

487

25.11.2012 9:12

bernuska Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať dáta z poškodeného HDD

v Pevné disky a radiče

4

5738

24.02.2013 11:03

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako získať data z nefunkćného HDD?

v Pevné disky a radiče

7

1065

26.09.2015 21:14

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra