Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 480 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16 ďalšia

Fajčíťe?
 Áno! 22% 22% [ 72 ]
 Nie! 78% 78% [ 259 ]


Celkom hlasov : 331

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 21.10.07
Prihlásený: 13.01.19
Príspevky: 2437
Témy: 83
Bydlisko: bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 0:38

pitrik1 píše:
Ale nieje návyková a ani jedovatá narozdiel od normal cigariet :)


obe tjeto hlasky su kraviny.. osobne poznam dost prikladov toho ze ani jedna z nich njeje pravdiva.. marry jane je navykova, pretoze navyk je aj o psychike (to ze hulic vlastnu psychiku postupom casu uplne straca je druha vec..) a je este skodlivejsja.. ma minimalne take rakovinotvorne ucinky ako cigarety, navyse fajcenje travy aj fyzicky ovela vjac poskodzuje sliznicu..


Dzimbo píše:
nesom si isty ci to je pravda...akoze jasne ze nikotin je v malych mnozstvach zdraviu prospesny ale 5 cigariet je dost...a urcite by som ho neratal za nefajciara


je velky rozdjel medzi povzbudzujuci a zdravju prospesny.. aj redbull s chlastom je povzbudzujuci ale zaroven neuveritelne zdravju nebezpecny.. zdravju prospesne je deci cerveneho nje akekolvek mnozstvo nikotinu..


Mandy píše:
Nefajcim - aspon nie cigarety... ;)


cs_skillers píše:
a čo potom? :D :D :D :D :D :D


vodnu fajku napriklad..

mudremu napovedz, blbeho kopni..

:rolleyes:







_________________
Desktop - (MB) Asus M4A88T-V EVO/USB3 - (CPU) AMD Phenom II X4 960T 3.0GHz (unlockable to X6) + Gelid Tranquillo 120mm - (RAM) 2x2 GB DDR3 1600MHz A-Data Gamers Edition - (HDD) Western Digital WD500AAKS 500GB - (VGA) ATI Radeon Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 - (PSU) Seasonic S12II Bronze 520W - (Case) Corsair Carbide 500R arctic white + 2x120mm Enermax T.B.Silence - (DVD-RW) Asus DWR-2014S1T - (Sound) Asus Xonar DG 5.1 + Evolve Blues R222 2.0 - (Mouse) a4tech XL750BK - (Keyboard) logitech G11
Laptop - Asus N10j - (CPU) Intel Atom 270 1.6GHz - (RAM) 1GB - (VGA) NVidia GeForce 9300GS + USB ext. DVD-RW Asus
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 16.01.07
Prihlásený: 22.07.08
Príspevky: 304
Témy: 33
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 1:13

Paulooze píše:
nedavne vyskumy praveze dokazali opak... je o mnoho jedovatejsia ako tabak... a hlavne je uz klasifikovana ako droga

Tak potom prepacte, asi som cital tie starsie :)
Ale navykova by mala byt len psychicky a nie aj fyzicky ako cigarety XD







_________________
E6850 @ 7,8 GHZ, 64 GB DDR 3 RAM @ 2400 MHZ, MB vyrobená na zákazku za 500 000, Case desing by TUVAX studio; grafická karta: ATI RADEON 3870 X8 @ 1500 MHZ jadrá a 5000 MHZ pamete...

Vážne... neklamem! Ja som admin VRZone.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 1:19

pitrik1 píše:
Tak potom prepacte, asi som cital tie starsie :)
Ale navykova by mala byt len psychicky a nie aj fyzicky ako cigarety XD

to je dost mozne, ale o dost rychlejsie ti to urobi z mozgu kasu... :P







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 05.02.08
Prihlásený: 20.03.10
Príspevky: 111
Témy: 9
Bydlisko: Slovensko,P...
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 1:21

ja sa priznavam tiez,som fajciar uz nejaky ten rok,..a som jediny z rodiny(neratam otca ktory si zapali tak 4x do tyzdna :))...







_________________
procesor-->AMD athlon 64bit 2x 4800+ (65nm);ram-->2gb ram ddrII (800mhz) 2x1gb-dual;zdroj-->400W-olytech;hdd-->maxtor 200gb (7200ot);grafika-->nvidia geforce 7800 GT 256mb;monitor-->lcd 19"philips,vstavane reproduktory;ine-->citacka kariet,dvd rw lg,...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 19:50

Trava, cigarety, cigary, a vsetko pri com sa dostava dym do kontaktu so sliznicou, sposobuje naleptavanie sliznic. Dalsia vec je ze ake intenzivne. To sa da lahko poznat. Proste pri fajceni nejakych light cigariet ani clovek nevie ze fajci, ked fajci nejake extra silne tak to moze zastipat, viac slin sa mu tvori, teda moze plut atp. Rovnako ako sa tvoria v sliznici ust sliny, tvoria sa v plucah hlieny, ktore potom fajciar vykasliava. Za takmer neskodne by som povazoval vodne fajky s ovocnymi naplnami, to je nieco ako ovoniavat dym z aromalampy, resp vonavej sviecky, to ani s fajcenim nema vela spolocne, okrem toho ze sa pri tom vdychuje dym. Skor tam ide o chut ako o ucinok.

Samozrejme ze trava ma omnoho horsie ucinky na sliznice ako vustnej dutine tak aj na plucne. Fajcenie travy silne vysusuje sliznice a drazdi ich, nehovoriac o tom akym sposobom sa fajci, ziaden filter (samozrejme, ved tam ide o to co najviac dostat do pluc, ale ak ma toho niekto haldu, moze si spravit aj joint, lenze to je plytvanie, popripade do jointa primiesat aj normalny tabak a normalne si to fajcit, ale tak sa to fajci minimalne) Kludne je mozne ze pri fajceni travy clovek vdychne aj dost velek pevne ciastocky, kedze tam nie je ziaden filter + este mozu byt teple (hlavne ked sa fajci cez "bongo" a v kotliku su narobene velke dierky, alebo sa kotlik natrhne, potom po flaske lietaju zerave uhliky). Teplota ma myslim tiez velky vplyv na ucinky, cim je ten dym teplejsi je to horsie a nie je to ani prijemne. O to ide pri pouziti tzv. pipky na fajcenie cigariet okrem ineho, tym ze dym prechadza dlhsou trubickou a az potom vchadza do ust ochladi sa.


To je z fyzickeho hladiska, ku obsahu toho dymu a k tomu co vsetko sa dostava cez sliznice do krvi z cigariet a co z travy sa nevyjadrujem.

Filter u klasickych cigariet ma velky zmysel, pri fajceni zachyti vecsie pevne ciastocky obsiahnute v dyme.

Vodna fajka ma v podstate ten isty zmysel ako filter. tym ze dym prexadza vodou, pevne ciastocky ktore obsahuje sa zachytia vo vode. cim vacsiu drahu dym prejde vodou tym je lepsie vycisteny.

Rozdiel je teda v inom sposobe odlucovania pevnych casti, okrem ineho.

Len zmienim to ze fajcenie travy ma uplne ine ucinky ako fajcenie normalneho tabaku. Clovek s THC v krvi by nemal soferovat, straca odhad a ma pomalsie reflexy, moze byt vycerpany a pocitovat unavu. Pricom fajcit cigarety si mozete aj pocas soferovania kolko xcete. Nijak to nebude vplyvat na odhad, reflexy ani na nic a skor ako unavu vas to prebudi. Dalsia vec je ze ci to odvadza vasu pozornost, ako napr telefonovanie. Niekto kto prave skoncil autoskolu si netrufne telefonovat a ani fajcit, skuseny vodic z povolania dokaze telefonovat, fajcit a renajkovat a pritom ide z tahacom +prives +naves a pred 20 minutami sa zobudil. To som videl na vlastne oci + preradit ryxlost. To asi tak ze v jednej ruke cigareta v druhej zemla, telefon hlavou tlaci o rameno.

Keby neboli na svete aj idioti a dementi, ktorych ej tak vela, nemuselo by sa to nariadovat zakonom a kazdy by odhadol svoje moznosti a na co ma a na co nie.

To ze trava menej skodi ako cigarety to je len taka fama rozsirena medzi ludmi co travu fajcia. Zaroven sa tak presviedcaju ze nerobia nic zle. Fyzicky skodi viac. Ale vela ludi nechape, ze je rozdiel rozpravat o fajceni travy a o aplikacii cisteho THC priamo do zily (resp. o ucinkoch THC, teda tej latky ktoru sa pri fajceni travy snazi clovek dostat do tela). Pritom sa nic nedeje s plucami. Teda ja nerozpravam o samotnych ucinkoch THC ani inych latok ktore sa dostanu do tela cez pluca pri fajceni, ale o tom ake ucinky ma teply az horuci dym podstatne viac naplneny pevnymi castami, ktorych velkost je tiez omnoho vacsia ako u cigariet.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cigarety

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 20:48

pitrik1 píše:
Ale nieje návyková a ani jedovatá narozdiel od normal cigariet :)


marihuana nieje jedovatá a návyková... hmm, odkial si, z melmaku?







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 20:55

moj kamos hovori ze ked budete cigaretu fajcit tak ze to nebudete slukovat ale si to nechate v hube a vyfuknete tak dostanete rakovinu jazyka.. podla mna to je blbost aj tak to ide cez jazyk.. a este hovori ze ked mate zuvacku to je este horsie lebo su otvorene chutove pohariky ci co..







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 21:58

Tak sa fajcia cigary, ze sa taha dym len do ust. Ale to s tou rakovinou je blbost. Rakovinu jazyka mozes dostat rovnako pri fajceni cigar aj pri fajceni normalnych cigariet normalnym sposobom a mozes ju dostat aj ked nefajcis vobec, Ale rakovina jazyka je tak ojedinele ochorenie, ze pravdepodobnost ze ju dostanes, ci uz fajcis cigary, cigarety, alebo nic je asi taka ako ze dostanes malariu. Rakovina u svalov ma maly vyskyt, jazyk je sval. Ma iny priebeh, da sa jednoduchsie odstranit aj liecit.

Po jedle, ked zujete zuvacku su chutove pohariky citlivejsie, pocigarete su otupene, to ano. Preto nie je vhodne pred jedlom fajcit, ale nie je vhodne ani hned po jedle. Ale neviem o tom aby to malo nejake ine alebo vaznejsie ucinky, to ze sa fajci hned op jedle.

To su take dristy, ze jedna babka povedala.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 09.02.2008 22:11

K marihuane a navyku.
Ked si niekto mysli ze na marihuanu nie je mozne ziskat navyk, nex sa ide pozriet do nejakeho zariadenia, kde sa ludia liecia zo schizofrenie a da s nimi rec.

Samozrejme ked sa niekto 2 alebo aj 5x poriadne zhuli este neziska ziaden navyk, nie je to pervitin ani kokain ani ziadna silna synteticka droga, ale nie je pravda ze sa neda ziskat navyk. No a urcite tiez nie je pravda ze nie je skodliva, resp menej ako normalne cigarety. Z tohto hladiska je to mozne tak brat, len z toho dovodu, ze sa nefajci tak ako cigarety, teda denne mnozstvo cigariet. Je ale samozrejme ze pluca sa zanasaju pri jednom bongu, alebo jointe asi tak ako pri skatulke cigariet vyfajcenej systemom jednu dofajcim a hned od nej odpalim dalsiu a mozno aj viac, kedze tam nie je ziaden filter, nikto to nekontroluje, nie je to odbornikom spracovane ani spravne vysusene, mozno to je aj plesnive (koli zlemu vysuseniu). Proste, kedze sa to neda legalne kupit, je moznost ze si to niekto sam pestuje a potom vie co fajci, alebo to kupi od niekoho, ale potom absolutne nevie, co vlastne dostava do seba.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 0:06

http://www.youtube.com/watch?v=-DbFBu_I_lA







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cigarety

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 0:45

aaale fuj... pekné demoonštračné videjko, aspon vieš čo máś na pľuccach keď fajčíš... ale fajčiarov to neodradí ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cigarety

Registrovaný: 21.12.06
Prihlásený: 31.12.19
Príspevky: 9438
Témy: 95
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 0:52

No ved to fajciarov neodradi ani zakaz fajcenia na verejnych priestranstvach ako su zastavky (by som im tie spaky hasil na lici a dal zbierat zubami ale to by im asi neuskodilo :( )







_________________
NB: ACER Aspire TimeLineX 3820TG: i5-460M; ATI HD5650; 4GB DDR3; HDD 640GB; OS: Win7 64bit + Taška: Zeroshock 3; USB Hub: aktiv Belkin 4port - USB2
Myš: MS laser mouse 6000; Headset: Logitech Digital Precision PC Gaming; Klávesnica: Logitech 200; USB key: Patriot SUPERSONIC USB3 - 32GB ; Mobil: SE Xperia Neo V
Repro:Bach 2.0; Tlač:HP 1410, 1315, 3330-kopírka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 1:01

takto na nich treba http://www.youtube.com/watch?v=d5VnN9rXpFQ







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 21.10.07
Prihlásený: 13.01.19
Príspevky: 2437
Témy: 83
Bydlisko: bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 2:00

mimkork píše:
No ved to fajciarov neodradi ani zakaz fajcenia na verejnych priestranstvach ako su zastavky (by som im tie spaky hasil na lici a dal zbierat zubami ale to by im asi neuskodilo :( )


a na mna sa pozeraju ako na dementa ked zahasim a idem to hodit do kosa, ved naco je tam ta zem :roll:

nZL píše:
moj kamos hovori ze ked budete cigaretu fajcit tak ze to nebudete slukovat ale si to nechate v hube a vyfuknete tak dostanete rakovinu jazyka.. podla mna to je blbost aj tak to ide cez jazyk.. a este hovori ze ked mate zuvacku to je este horsie lebo su otvorene chutove pohariky ci co..


mvoj kamarat zasa istu dobu vravel ze baba ma dve djerky.. potom zasa ze ma styri.. nemvozes verit fsetkemu co hovorja kamarati ;)







_________________
Desktop - (MB) Asus M4A88T-V EVO/USB3 - (CPU) AMD Phenom II X4 960T 3.0GHz (unlockable to X6) + Gelid Tranquillo 120mm - (RAM) 2x2 GB DDR3 1600MHz A-Data Gamers Edition - (HDD) Western Digital WD500AAKS 500GB - (VGA) ATI Radeon Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 - (PSU) Seasonic S12II Bronze 520W - (Case) Corsair Carbide 500R arctic white + 2x120mm Enermax T.B.Silence - (DVD-RW) Asus DWR-2014S1T - (Sound) Asus Xonar DG 5.1 + Evolve Blues R222 2.0 - (Mouse) a4tech XL750BK - (Keyboard) logitech G11
Laptop - Asus N10j - (CPU) Intel Atom 270 1.6GHz - (RAM) 1GB - (VGA) NVidia GeForce 9300GS + USB ext. DVD-RW Asus
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 3:41

To demonstracne video je fayn, vidiet co obsahuju cigarety, ale treba aj pocitat s tym, ze pluca sa same ocistuju, teda pri normalnom fajceni, nie pri nejakom extremnom, sa do pluc za den dostane malicke mnozstvo. Ako sa mu ta voda zafarbila po 20 cigaretach ? Nijak. A ak by tu vodu menil aj po 50 tak by na nej nezpozoroval nic.

Do pluc sa dostavaju aj ine skodliviny, pluca sa musia same cistit. Ide o to ake mnozstva su v poriadku a ake uz mozu zapricinit problem a za aku dobu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 15.02.07
Prihlásený: 18.05.16
Príspevky: 579
Témy: 69
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.02.2008 14:54

Mandy píše:
Presne to na co myslis :lol: :lol: :lol:

ja nemyslym nanic :P :P







_________________
CPU: 2.4GHz Intel Celeron BOX DDRAM: 1024 MB Doska:VIA P4-400 VGA:GF NX6800 128MB HDD: 80GB DVD-R/RW:BneQ+DVD-R:LG
Zdroj:300W

SONY PCG-XG700K
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cigarety

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.02.2008 19:28

Jerry19 píše:
To demonstracne video je fayn, vidiet co obsahuju cigarety, ale treba aj pocitat s tym, ze pluca sa same ocistuju, teda pri normalnom fajceni, nie pri nejakom extremnom, sa do pluc za den dostane malicke mnozstvo. Ako sa mu ta voda zafarbila po 20 cigaretach ? Nijak. A ak by tu vodu menil aj po 50 tak by na nej nezpozoroval nic.

Do pluc sa dostavaju aj ine skodliviny, pluca sa musia same cistit. Ide o to ake mnozstva su v poriadku a ake uz mozu zapricinit problem a za aku dobu.


hej, pľúca majú samočistiacu schopnosť, ale ak aj vyčistia polovicu dechtu s tých 400 cigariet, tá druhá polovica tam je, a je toho dosť. organizmus dostáva zabrať, a decht nielenže tam ostáva, ale dostáva sa do krvi, a do ostatných organizmov. a rakovináaaaa a potom už len :rip:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 0:58

Do pluc sa dostava aj kopec inych skodlivin z inych zdrojov, to co sa cez pluca nedostane do krvy a potom nevyluci prirodzenou cestou, sa dostane z pluc tym ze to vykasleme, no a samozrejme ze nieco sa v plucach aj usadi. Otazka je ci pluca fajciara nie su viac zvyknute na znecistenie a nemaju lepsiu odolnost. Resp. co prevazuje, to ze pluca si zvyknu a su odolnejsie, alebo to ze nevedia odolavat,no a v akych mnozstvach cigariet su ake ucinky (teda otazka je ci nemoze pri istom mnozstve cigariet vzniknut situacia ze pluca fajciara su odolnejsie, proste nieco take ako u alkoholika, normalny clovek ked si vypije opije sa relativne lahko, alkoholik je nervozny a ked vypije pre normalneho cloveka obrovske mnozstvo alkoholu je v pohode). Je jasne ze nie su nejak extra nebezpecne, pretoze by s tym malo problem kopec ludi, ktori intenzivne fajcia viac ako 5 rokov. Myslim to tak, ze ak by to bolo naozaj extremne skodlive, tak by 90% silnych fajciarov, ktori fajcia uz dlhsie, teda5 alebo 10 rokov malo problem a to nie taky ze rano ked sa zobudi musi zakaslat :).

Rad by som videl statistiku, doveryhodnu, ktora hovori o vyskyte rakoviny pluc za niekolko rokov na nejakom uzemi u fajciarov a u nefajciarov, vobec by som sa necudoval, keby u fajciarov bol vyskyt mensi alebo ak by bol rozdiel minimalny.

Najvacsi problem je v tom, ze neexistuje ziaden seriozny vyskum, ktory by sa tym podrobne zaoberal a ani statistiky sa nejak moc neprezentuju a ani nijake vierohodne neexistuju.

Preco asi ? Bud je to preto, ze je nevyhodne aby sa verejnosto o nich dozvedele, alebo fakt neexistuju. Je to jedno, ale je skoda ze nie su.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 21.10.07
Prihlásený: 13.01.19
Príspevky: 2437
Témy: 83
Bydlisko: bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 1:34

Jerry19 píše:
Najvacsi problem je v tom, ze neexistuje ziaden seriozny vyskum, ktory by sa tym podrobne zaoberal a ani statistiky sa nejak moc neprezentuju a ani nijake vierohodne neexistuju.

Preco asi ? Bud je to preto, ze je nevyhodne aby sa verejnosto o nich dozvedele, alebo fakt neexistuju. Je to jedno, ale je skoda ze nie su.


ved ti nic nebrani sa do takeho vyskumu pustit, teorem ze fajcenje njeje skodlive uz mas sformulovany tak sup a konecne budes mat v rukach dvokaz ze vsetci ti ludja co tym kravinam okolo skodlivosti fajcenja verja su na velkom omyle..

uz dlhsje ma zaujima, ty tomu fakt veris, ze fajcenje njeje skodlive, ze sa jeho hrozba precenuje a podobne? alebo si len prisne pragmaticky clovek, ktory potrebuje mat na vsetko dvokaz?

(na tuto temu sa uz rozpisovat nebudem, nakolko par tyzdnov dozadu som uz napisal co som chcel)







_________________
Desktop - (MB) Asus M4A88T-V EVO/USB3 - (CPU) AMD Phenom II X4 960T 3.0GHz (unlockable to X6) + Gelid Tranquillo 120mm - (RAM) 2x2 GB DDR3 1600MHz A-Data Gamers Edition - (HDD) Western Digital WD500AAKS 500GB - (VGA) ATI Radeon Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 - (PSU) Seasonic S12II Bronze 520W - (Case) Corsair Carbide 500R arctic white + 2x120mm Enermax T.B.Silence - (DVD-RW) Asus DWR-2014S1T - (Sound) Asus Xonar DG 5.1 + Evolve Blues R222 2.0 - (Mouse) a4tech XL750BK - (Keyboard) logitech G11
Laptop - Asus N10j - (CPU) Intel Atom 270 1.6GHz - (RAM) 1GB - (VGA) NVidia GeForce 9300GS + USB ext. DVD-RW Asus
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 4:22

Pozri, ludsky organizmus ma neuveritelnu sxopnost prisposobovat sa a adaptovat.

Priklad. Prides na oddelenie pediatrie, plno deti, kazde piate decko ma nejaku alergiu. Prides do romskej osady, deti tam behaju po blate bose a hole (aj ked je vonku tak ze ty si v svetri a je ti chladno), umyvju sa raz za mesiac a su perfektne zdrave a da sa povedat ze zdravsie ako normalne deti.

Ani jeden extrem nie je dobry. Teda nie je dobre zit v sterilnom prostredi a neviem ake by to malo ucinky asi y imunita uplne ochabla, ale nie je zas ani dobre zit v uplnom hnoji.

Zistit co je optimalne nie je jednoduche. Fakt je ale ten, ze ked sa spytas stareho otca ci bol niekedy xory, tak ti povie ze ano raz alebo 3x som bol xory a to vtedy nepoznali take ze antibiotika a ine, ktore v podstate oslabuju prirodzenu imunitu. Dnes je decko za prvych 10 12 rokov zivota chore minimalne 10x a casto ma nejaku alergiu alebo aj viac. Casto ej relativny pojem, ale ked to zoberies relativne oproti tomu co bolo pred 20 aelbo 30 rokmi tak je to casto.

Zaujimave su aj latky o ktorych je dokazane ze podporuju vznik rakoviny, nedavno sa napr preklasifikoval formaldehyd, po tom co v BA zistili ze zapax co sa siri od jednej fabriky je prave hlavne formaldehyd. Dost dlho tam ten stav pretrvaval az neskor sa to zacalo riesit, nezomierali ludia masovo.

Zaujimavy je aj azbest, dokazalo sa ze ej skodlivy, ale do teraz nie je kompletne odstraneny a napr. stare domy a stodoly maju stale strechu z azbestu a myslis ze to niekomu snad vadi, ked totam bolo 30 rokov ? A dokazat ze niekto ma rakovinu prave preto ze prichadzal do styku s azbestom ej nemozne.

Ide o to ze je to prilis subjektivne a vela faktrov na to vplyva, ak by si xcel seriozny vyskum, potreboval by si skupinu ludi, ktora by bola zavreta niekde a kazdu skupinku by si vystevoval inym vplyvom a to roky, idealne je taketo pokusy robkat na veznoch, ale aj oni maju nejake prava.

Proste mas cloveka co fajci 40 rokov a vela a zomrie na imfarkt a nie na srdcovy, alebo proste zomrie tak ze to vobec nie je jasne ze to je koli cigaretam, no a mas ludi co fajcia20 a menej rokov a dostanu rakovinu a su aj taky co uz 8 rokov nefajcia, dostanu rakovinu a ked sa to dozvedia zas zacnu a povedia si ze to bolo zbytocne, mohol si v pohode fajcit. Na nejaky vyskum potrebuejs vela ludi a potrebujes vela skupin a utvorit kazdej skupine nejake podmienky, rovnake pre kazdeho v danej skupine, potom mozes nieco skumat. Toto mozes robkat akurat s mysami.

Experiment z mysami o ktorom viem je jeden a tam slo o to, dokazat ze fajcenie zvacsuje odolnost voci radioaktivite a radioaktivnemu prachu, dokazal to ze fajciar ma v plucach viac hlienu a tedaradiaktivny prach a ine nebezpecne pevne casti sa zachytia a tazsie sa dostanu cez to. To sa da dokazat za relativne kratky cas. Pretoze myska nevydrzi dlho vdychovat radioaktivny prach.

Tym nexcem povedat, ze ak by dychali normalny vzduch tak tie co im tam sem tam pustia cigaretovy dym preziju dlhsie, asi nie. Lenze v realnom svete nie su laboratorne podmienky a nikto nedycha cely zivot vzduch cez filter plynovej masky.

Je tazke to dokazat jednoznacne, aky to ma vplyv a za akych podmienok. Ja netvrdim ze je samozrejme to alebo ono, mne sa len nepaci ako niekto prezentuje nejake tvrdenie, ked sa to pritom zatial nedokazalo jednoznacne aj ked aj na take sa da narazit ze to je dokazane.

Mne sa nepaci, ked sa niekto snazi presviedcat inych o niecom comu on veri, teda o svojej viere, pritom to nie je nijak dokazane. To sa mi nepaci ani na niektorych veriacih ludoch. Kludne nech si veria comu chcu, ale preco o tom presviedcaju niekoho dalsieho ? A takych nie je malo.

Ja dokaz nepotrebujem. Viem ze napr formaldehyd je rakovinotvorny a je to dokazane a uz nie je pochyb ani o azbeste, ale nevadi mi to, aj slnko je skodlive a treba sa v lete chranit pred UV a natierat sa (aelbo zatiahnut zavesy a nevychadzat von) :) Aj tak budem fajcit. Ale nikoho nepresviecam, nech kazdy robi ako chce. Nepaci sa mi spravanie niektorych fajciarov, ale ani nefajciarov. Konkretne som sa vyjadroval uz skor k tomu. Nevravim ze potrebujem dokaz jednoznacny, tvrdim ze sa to ani jednoznacne dokazat neda. To je asi tak ako zo slnkom, potrebujes ho, ale nemozes ostat v lete na slnku dlho, alebo zaspat na lehatku. Dokazat ze UV ziarenie je skodlive as da a dokonca to asi aj je dokazane, ale zaroven sa pouziva na dezinfekciu malych deti, postielok atp., lebo zabija mikroorganizmy, a je nevyhnutne pre cloveka v urcitej miere, pre kozu ale nei len pre to. Lenze pre nejaky dennik je super ked ma nadpis ze to a to skodi, alebo to a to je dokazane, alebo vedci dokazali ze to a to. Vacsina debilkov precita nadpis a berie to ako fakt.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 27.12.07
Prihlásený: 17.02.16
Príspevky: 5446
Témy: 0
Bydlisko: Opičí ostro...
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 12:40

Jerry19 píše:
To demonstracne video je fayn, vidiet co obsahuju cigarety, ale treba aj pocitat s tym, ze pluca sa same ocistuju, teda pri normalnom fajceni, nie pri nejakom extremnom, sa do pluc za den dostane malicke mnozstvo. Ako sa mu ta voda zafarbila po 20 cigaretach ? Nijak. A ak by tu vodu menil aj po 50 tak by na nej nezpozoroval nic.

Do pluc sa dostavaju aj ine skodliviny, pluca sa musia same cistit. Ide o to ake mnozstva su v poriadku a ake uz mozu zapricinit problem a za aku dobu.


Jerry19 o čom to tu pletieš ? Ešte si nevidel fajčiara ako každú chvílu chrchle a kašle. Myslíš, že keď vyfajčíš cigaretu, hneď sa plúca očista ? Prečo potom fajčiari zomierajú na rakovinu pľúc ? :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 13:59

Ja nemusim vidiet. Ja som fajciar a aj moj otec fajci viac ako 20 rokov, nechrchle a nekasle a nezomiera.

Osobne poznam viac ludi co ma alebo malo rakovinu a nikdy nefajcili, ako takych co fajcili.

To, ze niektory starsi fajciary, rao ked vstanu zakaslu a daju si cigaretu este pred ranajkami znamena len tolko, ze vykaslu hlien z pluc, to je vsetko.

Ale samozrejme, vacsina ludi je najivnych a mysli si ako ty, ze je to totalne nebezpecne a zabija to a fotky co xcu miestnovat na krabickach to su take fotky ze clovek co fajci rok tak skoncil (pritom to je nejaky clovek co pracoval v bani an uran a nikdy mozno nefajcil). No a ze vesetvi fajciazri zomru na rakovinu.

Preco zomieraju fajciari na rakovinu pluc ?
Lebo na nu zomieraju aj nefajciari a je moznoe ze ich je viac ako fajciarov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.06.07
Prihlásený: 09.02.13
Príspevky: 628
Témy: 9
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 15:14

a alkoholik nevydrží pri pití ani polku toho čo ten čo pije raz za čas.to len k blbemu príkladu
JERRY19 ty si z inej planety asi ak povieš,že zomiera viac nefajčiarov ako fajčiarov a keby niečo tych nefajčiarov je tam preto tolko lebo su pasívny fajčiary ak vieš čo to je.
takže už by konečne mohly zakazať FAJČIŤ všade







_________________
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 15.02.07
Prihlásený: 18.05.16
Príspevky: 579
Témy: 69
Bydlisko: BA-Okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2008 16:29

cicolably píše:
a alkoholik nevydrží pri pití ani polku toho čo ten čo pije raz za čas.to len k blbemu príkladu
JERRY19 ty si z inej planety asi ak povieš,že zomiera viac nefajčiarov ako fajčiarov a keby niečo tych nefajčiarov je tam preto tolko lebo su pasívny fajčiary ak vieš čo to je.
takže už by konečne mohly zakazať FAJČIŤ všade

s tym alkoholom to je hovadina, normalny 18 rocny covek ktory nikdy nepil alkohol si da 4 mozno 5x po deci 40% destilatu bez ziadnej inej tekutiny a bude napiti ale alkoholil co uz pije od 15 rokov pravidelne si moze dat aj 7 a este sa bude vediet ovladat







_________________
CPU: 2.4GHz Intel Celeron BOX DDRAM: 1024 MB Doska:VIA P4-400 VGA:GF NX6800 128MB HDD: 80GB DVD-R/RW:BneQ+DVD-R:LG
Zdroj:300W

SONY PCG-XG700K
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.06.07
Prihlásený: 09.02.13
Príspevky: 628
Témy: 9
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 16:36

alkoholik od 15 do 18 = 3 ročný alkoholom prežratýý hmmm vieš čo to je alkoholik???
nie ten čo ide raz za týžden von na 7 poldeci,to je pre teba alkoholik ???
to je pravidelný konzument každodenne,aspon 10-20 rokov,na začiatku aj liter-dva palenky a nič,potom mu stačia 2 poldeci a je tam kde včera,zas na dne,to je alkoholik
cs_skillers ked vyrastieš pochopíš
ale tu je tema o Fajčení cigariet a to je humus najväčší







_________________
Asus Barebone T3 - AMD Phenom II X4 965 - ATI 4670 - 60GB SSD + 640GB - Razer Copperhead . MacBook White C2D 1,83 GHz - 80GB SSD intel - 2TB NAS . Magic Mouse . iPhone 5 16gb Black , Neonode N2 . Lumia 710
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 18:36

Nedavno zomrel moj sused alkoholik vo veku 24 rokov. Zomrel preto ze uz viac rokov denne pil a to asi tak ze rano vstal kupil litrovku 40% alkoholu a tu stiahol za par hodin. Lenze v pohode by potom mohol aj soferovat a bolo by to bezpecnejsie ako ked soferuju niektori triezvi ludia. Proste unho to bolo normalne, ze stiahol flasku tvrdeho alkoholu, sa mu prestali triast ruky a nebol uz nervozny , to je asi tak vsetko, take to malo ucinky u neho. No a to nie je jediny clovek alkoholik ktoreho poznam.

Skus ty vypit 0.7l vodku, za par hodin, co to s tebou urobi :), ked sa neotravis alkoholom, tak budes taky mimo ze este 2 dni nebudes sxopny nicoho.

Vidim ze mas v tom prehlad a poznas vela alkoholikov. Stavim sa ze si ani nikdy nestiahol sam flasu alkoholu 40 a viac %.

Takze:
cs_skillers ma samozrejme pravdu
cicolably drista bullshity

To je rovnake ako s cigaretou, ked si nikdy nefajcil a das si napr marsku a normalne poriadne potiahnes do pluc, sa ti zatoci hlava a zatmie pred ocami. A aj fajciar ked je napr xory 2 tyzdne nefajci a potom si rano pred jedlom da cigaretu, moze mu prist zle.

Clvoek co nepije a da si viac oldecakov nalacno rano, z toho bude mat "zazitok". Alkoholik rano vstane dasi par poldecakov, prestanu sa mu triast ruky a moze normalne fungovat. :)

Ked ide o alkohol, poznam cloveka co si da male pivo a uz na nom vidno ze je mimo, a ak si da male pivo a poldeci je uplne mimo. A poznam takych ako ja, ze si vypijem 10 poldecakov + 4 piva a som uplne v pohode a nie kazdy vie odhadnut ze ci som pil. Uz aj take sa mi stalo ze som policajtom nafukal 3.15, prisiel som domov a nikto si nevsimol ze som nieco pil.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cigarety

Registrovaný: 21.10.07
Prihlásený: 13.01.19
Príspevky: 2437
Témy: 83
Bydlisko: bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 21:01

cs_skillers píše:
s tym alkoholom to je hovadina, normalny 18 rocny covek ktory nikdy nepil alkohol si da 4 mozno 5x po deci 40% destilatu bez ziadnej inej tekutiny a bude napiti ale alkoholil co uz pije od 15 rokov pravidelne si moze dat aj 7 a este sa bude vediet ovladat


no ja njesom alkac a ked si teraz dam jeden a pol deci tak uz mam njekedy dost.. a to som v tvojom veku chlastal dlhe hodiny a bol som na tom lepsje nez teraz.. dalsou krasnou vlastnostou ludskeho organizmu je totiz jeho jedinecnost.. to znamena ze sice mvozes skusat pausalizovat ale nakonjec je to aj tak vsetko individialne.. alkoholik, nealkoholik..

jerry sorry, nechcelo sa mi to cele citat, stale mi to totiz pripada o tom istom, len sa chcem spytat, odpovedal si vobec v tom slohu na tu moju otazocku?







_________________
Desktop - (MB) Asus M4A88T-V EVO/USB3 - (CPU) AMD Phenom II X4 960T 3.0GHz (unlockable to X6) + Gelid Tranquillo 120mm - (RAM) 2x2 GB DDR3 1600MHz A-Data Gamers Edition - (HDD) Western Digital WD500AAKS 500GB - (VGA) ATI Radeon Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 - (PSU) Seasonic S12II Bronze 520W - (Case) Corsair Carbide 500R arctic white + 2x120mm Enermax T.B.Silence - (DVD-RW) Asus DWR-2014S1T - (Sound) Asus Xonar DG 5.1 + Evolve Blues R222 2.0 - (Mouse) a4tech XL750BK - (Keyboard) logitech G11
Laptop - Asus N10j - (CPU) Intel Atom 270 1.6GHz - (RAM) 1GB - (VGA) NVidia GeForce 9300GS + USB ext. DVD-RW Asus
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 21:03

citaj od konca :)

Pri konci su zavery :) a strucne odpovede :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cigarety

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 21:10

Jerry19 píše:
Nedavno zomrel moj sused alkoholik vo veku 24 rokov. Zomrel preto ze uz viac rokov denne pil a to asi tak ze rano vstal kupil litrovku 40% alkoholu a tu stiahol za par hodin. Lenze v pohode by potom mohol aj soferovat a bolo by to bezpecnejsie ako ked soferuju niektori triezvi ludia. Proste unho to bolo normalne, ze stiahol flasku tvrdeho alkoholu, sa mu prestali triast ruky a nebol uz nervozny , to je asi tak vsetko, take to malo ucinky u neho. No a to nie je jediny clovek alkoholik ktoreho poznam.

Skus ty vypit 0.7l vodku, za par hodin, co to s tebou urobi :), ked sa neotravis alkoholom, tak budes taky mimo ze este 2 dni nebudes sxopny nicoho.

Vidim ze mas v tom prehlad a poznas vela alkoholikov. Stavim sa ze si ani nikdy nestiahol sam flasu alkoholu 40 a viac %.

Takze:
cs_skillers ma samozrejme pravdu
cicolably drista bullshity

To je rovnake ako s cigaretou, ked si nikdy nefajcil a das si napr marsku a normalne poriadne potiahnes do pluc, sa ti zatoci hlava a zatmie pred ocami. A aj fajciar ked je napr xory 2 tyzdne nefajci a potom si rano pred jedlom da cigaretu, moze mu prist zle.

Clvoek co nepije a da si viac oldecakov nalacno rano, z toho bude mat "zazitok". Alkoholik rano vstane dasi par poldecakov, prestanu sa mu triast ruky a moze normalne fungovat. :)

Ked ide o alkohol, poznam cloveka co si da male pivo a uz na nom vidno ze je mimo, a ak si da male pivo a poldeci je uplne mimo. A poznam takych ako ja, ze si vypijem 10 poldecakov + 4 piva a som uplne v pohode a nie kazdy vie odhadnut ze ci som pil. Uz aj take sa mi stalo ze som policajtom nafukal 3.15, prisiel som domov a nikto si nevsimol ze som nieco pil.


ja nerozumiem čo to tu trepeš za debiliny, obraňuješ chlastanie a fajčenie? Ty potom asi nebudeš úplne v poriadku

1. tvoj sused bol očividne blbec - prechlastať nevedno kvôli čomu, to robia asi len psychicky labilní jedinci.

V pohode mohol šoférovať? Silácke reči, by nadrbal do prvého protiidúceho, dezorientácia a slabé vnímanie po pár poldeci je už vysoké.

cicolably má aspon triezvy názor na tento paškvil čo si popísal ;)

Nikoho z nefajčiarov a nealkoholikov nezaujíma, ako fungovať s/bez cigy/chlastu, ja keď niečo také vidím, len si pomyslím - skap na cirhózu pečene/rakovinu pľúc. Takáto devastácia organizmu je nechutná.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2008 21:15

Nesnazim sa to obhajovat, sak pisal som jake to ma ucinky atd.

Len pisem ze je rozdiel ako to bere alkac a ako to bere clovek co nikdy nepil.

Ja som soferoval i s 3 promile a v pohode som dosiel a to som mal vodicak 2 mesiace.
A su ludia co ani nemusia pit a su za volantom nebezpecny (lbo napr namiesto toho aby sa sustredil na to co s adeje pozera na taxometer, lebo bola znacka tak sa snazi neprekrocit rychlost, normalne ju odhadnut nevie, to iste otackomer, sleduje aby optimalne radil, alebo si sleduje spotrebu na pocitaci).

Nevravim ze spravil dobre ze sa zabil. Len vravim ze taka osoba co takto pije nanuto ma uplne ine ucinky, ked vypije nejake mnozstvo alkoholu.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 480 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cigarety eshop

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

12

1157

06.02.2018 18:17

mareks4 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra