Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 90 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.10.07
Prihlásený: 07.12.22
Príspevky: 367
Témy: 12
Bydlisko: Prievidza/P...
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2009 22:40

dajme si racej koks.. je pekne cisto prirodny ako marihuana a preto by sa mal zaradit medzi makke drogy? :D drogy su drogy a su zle vsetky.. i ked fajcim.. :D :D viem o com hovorim :D :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.12.2009 22:43

Ominous píše:
hovorim ze LSD rozhodne nie je lahra droga a rovnako tak ze alkohol a nikotin NEMOZES stavat zarovno s heroinom v ziadnom ohlade...


suhlasim ze ich nemozes stavat zarovno, no v ramci delenia na tvrde a makke je to viac menej podla tej tabulky vyssie

Paulooze píše:
LSD-ckom sa predavkovat da... to, ze nikto fakt nie je taky blby, ze to spravi dokaz opaku nie je...


Je rozdiel medzi tym ci je latka toxicka a ze sa nou da predavkovat. Vsetky latky bez vynimky su jedy, zalezi len na mnozstve. Predavkovat sa mozes aj obycajnou kuchynskou solou (500g je tusim smrtelna davka) a aj voda je jed, no smrtelne mnozstvo je okolo 10 litrov na jedno pozitie - co sa samozrejme neda. LSD opakujem, NIE JE toxicka latka (rovnako ako cannabis) oproti tvrdym drogam ktore su.

Nehovorim ze LSD je uplne neskodne a ze sa nic nestane ked to niekto berie denno-denne, no lahka droga to JE.







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2009 23:05

cillo píše:
akože riadne zaujímavá diskusia sa tu vedie
nie je to jedno či rastlina alebo chémia????....myslím si že tento zákon je obyčajné sranie si do huby...od základnej školy hustia do detí že nikdy drogu -čo je samozrejme dobré,a teraz dajú zákon že ich možeme mať pri sebe...čo to bude nabudúce????povolia aj dealovanie???....cele je to zlé...čechy sú dosť liberálny štát ale toto je veľa...


ak si skusil marihuanu, vies, ze to nie je o nic horsie ako alkohol... Ak nie, tak potom to nemozes porovnat. Marihuana jednoducho nie je horsia ako alkohol. Kolkokrat sa opakujse scena ked otec posilneny alkohlom pride domov a zmlati mamu?? Co je orpti tomu to, ked si chlapec v piatok vecer da jointa aby sa zabavil?? Ide o to, ako to clovek preziva a ako sa po tom sprava...

Tvrde drogy zo zasady odsudzujem


Naposledy upravil Daron dňa 16.12.2009 23:09, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2009 23:07

Daron píše:
Tvrde drogy zo zasady odsudzujem

slahni si LSD, to je v pohode... ;)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 16.12.2009 23:14

berte si priklad z rytmusa vzivote nic nebral . :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 0:46

uz len z neho...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 6:35

Nic sa nezmeni, kto bude chciet bude mat kto nie nebude , presne tak ako doteraz. Ci uz je to zakazane alebo nie pofajcim si vzdy ked budem chciet ... horsie je trestat za jedneho johna, po ktorom si normalnejsi ako po 4 vodkach a nerobis ziadne p*** ako z alkoholu ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 11:37

Ufff no tak tento zakon ma teda fakt poburil. Osobne niesom ani za legalizaciu lahkych drog. To o tej marihuane som pocul ale aj heroin ,... Tak toto je teda silna kava. Vsak to je podporovanie nelegalnej vyroby omamnych latok. Fakt ubohe ... nemam slov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 11:47

Ivan11114 píše:
Ufff no tak tento zakon ma teda fakt poburil. Osobne niesom ani za legalizaciu lahkych drog. To o tej marihuane som pocul ale aj heroin ,... Tak toto je teda silna kava. Vsak to je podporovanie nelegalnej vyroby omamnych latok. Fakt ubohe ... nemam slov.

aka kolvek vyroba a sirenie drog by mali byt nelegalne.Samozrejme nepisem o acilpirine. Pokial ale daky stat drogy vyraba a siry na dosiahnutie svojich cielov tak je groteskne ak chce trestat svoju konkurenciu. Niesom za legalizaciu ziadnych drog akurat som proti trestaniu uzivatelov. Lenze tento zakon nieje podlamna spravna cesta
edit
u nas bol v tomto priekopnik lipshic ked tvrdil ze chce trestat uzivatelov marihuany alternativnymi trestami :D aniryba anirak

a este na jednu vec upozornujem,
15g marihuany tento zakon je priama podpora dealerov , teda pokial si niekdo zasadi rastlinu - a kazdá vázi viac ako 15g - bude potrestaný teda je nuteny si nakupit u dakeho dealera (kde je riziko ze si prikupi aj nieco ine) ak chce byt beztrestny


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 14:54

Daron píše:
ak si skusil marihuanu, vies, ze to nie je o nic horsie ako alkohol... Ak nie, tak potom to nemozes porovnat. Marihuana jednoducho nie je horsia ako alkohol. Kolkokrat sa opakujse scena ked otec posilneny alkohlom pride domov a zmlati mamu?? Co je orpti tomu to, ked si chlapec v piatok vecer da jointa aby sa zabavil?? Ide o to, ako to clovek preziva a ako sa po tom sprava...

Tvrde drogy zo zasady odsudzujem


to čo si nápísal je pravda a skúsil som trávu,je to manšie zlo ako alkohol..ale tiez podla toho v akej miere....a čo sa týka tvrdých taktiež odsudzujem úplne....







_________________
Keď si prišiel na svet, plakal si a všetci sa radovali. Ži tak, aby všetci plakali, až ho budeš opúšťať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 14:57

podla mňa by mali byť všade zákony ako v Thajsku a krajinách jemu podobných,nezaujíma ich či máš gram alebo kilo,a posedíš..si pekne dlho ak nie na doživotie.....a myslím si že by bolo menej prípadov že sa človek dostane do zlej partie a poserie si život........







_________________
Keď si prišiel na svet, plakal si a všetci sa radovali. Ži tak, aby všetci plakali, až ho budeš opúšťať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 15:01

absolutna hlupost,
zaco chces trestat ludi ktory si chcu nieco dat?
Jedine co by stuplo by bola korupcia a co by este viac kleslo by bola cena zivota.
""Zlych partii by bolo sice menej ale boli by rozsiahlejsie a sudrznejsie.

mimochodom odkial nabrali tie mnozstva?
kto sa prechadza z 20davkami heraku ci niecoho ineho po uliciach?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 15:22

áno mali by sa trestať aj ludia čo si chcú niečo dať , sú dve skupiny ludí tí čo to skúšajú alebo tí čo uz to potrebujú..hovorím o tvrdých....a tý čo to berú pravidelne buď skončia predavkovaný alebo na odvykačke a kto platí odvykačku??? štát ciže my..pretože záviislosť je duševná choroba ako každá ina až nato že túto si spôsobia hlupáci sami...čiže až taká hlúposť by tie tvrdé tresty nebola







_________________
Keď si prišiel na svet, plakal si a všetci sa radovali. Ži tak, aby všetci plakali, až ho budeš opúšťať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 15:30

.pretože záviislosť je duševná choroba
sam si to napisal,
este navrhujem eskimacky typ starobincov (staroba/choroba) a nemocnice pre dlhodobo chorych na ktorych tiez doplacame prestavat na veznice. To by bolo spravodlivejsie preco len urcity druh chorob trestat vezenim?
Pripadne miesto prudenia uzivatelov, zatvarat dealerov (stat by mohol zacat u seba) a ucit soplosov uz v skolach o co pri drogach ide a ake riziko prinasaju aby potom niekde nevysvetlovali ze lsd je makka droga narozdiel od tvrdeho tabaku a alkoholu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 29.10.09
Prihlásený: 30.07.15
Príspevky: 244
Témy: 3
Bydlisko: Kežmarok
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 15:41

neviem kam si chodil do školy, ja som z malého mesta a nepoznam základnú školu u nás v meste kde by sa nerobili programy proti drogám alebo nejaké výchovné koncerty...za dalšie ja som nenapísal žeby sa mali trestať choroby ale zaradom ľudia u ktorých nájdu drogy...a neviem aké iné choroby by si ty trestal...trocha hlúposť trestať choroby...







_________________
Keď si prišiel na svet, plakal si a všetci sa radovali. Ži tak, aby všetci plakali, až ho budeš opúšťať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 15:52

cillo píše:
neviem kam si chodil do školy, ja som z malého mesta a nepoznam základnú školu u nás v meste kde by sa nerobili programy proti drogám alebo nejaké výchovné koncerty...za dalšie ja som nenapísal žeby sa mali trestať choroby ale zaradom ľudia u ktorých nájdu drogy...a neviem aké iné choroby by si ty trestal...trocha hlúposť trestať choroby...

.No ja nejsom cerstvy absolvent ZS takze natoto ti neodpoviem (som este cervene trenky nosil) ale vidim na mladych ludoch ze otom vedia v realy prd, ak myslis program ze tam pride polis vo vysluzbe a necha potazkat celu triedu svoje kvero alebo vychovny koncert kam nahrnu polku skoly ako stado oviec vo vytrzeni ze maju volno tak to nieje doveryhodny zdroj informacii. Na druhej strane pravidelne vydavam reakcie teenedzerov na dost smutne osudy ludi znicenych drogami nie vlastnou vinou. Este zarazajucejsie je ze to maju podavane z "roznych" uhlou pohladu typu ked niekdo drogu berie nespravnym sposobom a pod. z coho logicky vypliva ze drogu ano ale nie tak. Ako hovorim priama informovanost je podla mna zaklad.skolstvo nema predcim zatvarat oci drogy su v beznom zivote dostupne a preto informacie o nich patria do seriozneho vyucovania.
.zavislost zosebou logicky prinasa drzanie drog. Cize je to aj symptom zavislosti


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 49
Témy: 13
Bydlisko: Lakšáre
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 16:59

Mno chalani. Takže úplný základ je ten, že každý má právo robiť si so životom čo chce.
-
Za druhé, celosvetový boj proti drogám je úplné fiasko a doterajší výsledok je taký ako prohibícia v Amerike: vôbec ničomu to nepomáha, do biznisu s drogami idú len kriminálne živli, spotrebiteľ nemá žiadnu ochranu, kvalita drog je veľmi kolísavá, ceny vysoké a podobne.
-
Čiže: Ja by som to od zajtra kompletne legalizoval. Chceš Heroin? Prídeš do lekárne, dostaneš odborné rady ako na to, štátnou skúšobňou preverené dávku (vieš že tam nie je žiadne svinstvo ani kombinácia kriedy a kofeínu). Biznisom by sa zaoberali seriózne firmy, ceny by výrazne klesli (netraba financovať náročné transporty, mafiánov, úplatky, rizikové príplatky atď. atď.), kvalita by výrazne stúpla automaticky by sa znížila drogová kriminalita a mafia by stratila kšeft. A to nehovorím o blahodarnom dopade na štátny rozpočet zo zdanenia celého biznisu.
-
No a kto nechce, ten to predsa brať nikdy nebude. Všetko je to o slobode.







_________________
CPU AMD Athlon II X3 415e chladí AC Freezer 64 PRO GPU ASUS ATI 4850, 512MB DDR3 chladí ZALMAN VF950 LED RAM 4x1GB Kingston 800 MHz DDR2 HDD 2x Seagate Barracuda 500GB 7200.12, RAID 0: 2x WD Caviar 320 GB MB GIGABYTE MA770-DS3 PSU FORTRON BlueStorm II 400W CASE Coolermaster Centurion 532 AMP Denon AVC-2530 REPRO 2xJAMO C 805
-
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 17:15

nič debilnejšie som dlhú dobu nepočul....čo na tom, že by tu behali tisíce zfetovaných ľudí, ktorí by umierali niekde v 35 - 40tke...ktorí by samozrejme nemali peniaze na ďalšie dávky a tak by kriminalita len a len stúpala. Samozrejme sa to deje aj teraz, ale tým, že to bude legálne, tak sa to bude diať v ovela väčšom merítku.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 17:44

Nieco na tom bude... Ale zase na druhej strane by to vyskusalo ovela viac mladych ludi a to by mohlo sposobit ovela vacsie pocty drogovo zavislych... Tazko s niecim takym bojovat... Tazke drogy su svinstvo...







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 49
Témy: 13
Bydlisko: Lakšáre
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 17:54

Ominous, skús sa vyjadrovať kultivovanejšie a najmä s argumentami. Ten tvoj argument je približne ako keď poviem, na Slovensku je nabetón 80 percent alkoholikov umierajúcich v štyridsiatke. Lebo veď predsa je u nás legálny, je relatívne drahý a kto celé dni chlasté, predsa nemôže chodiť normálne do práce. Takže po uliciach nám tu behajú davy spitých ľudí a kriminalita stúpa. Vieš, že je to volovina.
-
Iste vždy bude istá malá skupina ľudí, ktorá nebude schopná riešiť samostatne svoje problémy, respektíve nemá v niektorých veciach mieru. Ale to sa zákazmi jednoducho nevyrieši. Ak nevieš, naštuduj si, čo spôsobila prohibícia v USA: pilo sa viac, oveľa drahšie a s oveľa horšími následkami. A samozrejme, najviac na tom zarobila mafia.
-
Ako ja a ty neberieme tvrdé drogy dnes a nebrali by sme ich ani keby to bolo legálne, rovnako je to s drvivou väčšinou ostatných ľudí. A tí čo to brať chcú, by mali oveľa lepší servis aj pomoc. Mimochodom, drogy sa dajú brať aj v normálnej miere a mať to pod kontrolou. Kritické je, že ty chceš svoje osobné preferencie nanucovať ostatným. A to je podľa mňa jednoducho chrapúnstvo.







_________________
CPU AMD Athlon II X3 415e chladí AC Freezer 64 PRO GPU ASUS ATI 4850, 512MB DDR3 chladí ZALMAN VF950 LED RAM 4x1GB Kingston 800 MHz DDR2 HDD 2x Seagate Barracuda 500GB 7200.12, RAID 0: 2x WD Caviar 320 GB MB GIGABYTE MA770-DS3 PSU FORTRON BlueStorm II 400W CASE Coolermaster Centurion 532 AMP Denon AVC-2530 REPRO 2xJAMO C 805
-
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.05.09
Prihlásený: 19.09.21
Príspevky: 374
Témy: 27
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:01

Ominous píše:
nič debilnejšie som dlhú dobu nepočul....čo na tom, že by tu behali tisíce zfetovaných ľudí, ktorí by umierali niekde v 35 - 40tke...ktorí by samozrejme nemali peniaze na ďalšie dávky a tak by kriminalita len a len stúpala. Samozrejme sa to deje aj teraz, ale tým, že to bude legálne, tak sa to bude diať v ovela väčšom merítku.

skorej tu budu tupci ktory budu vrazdit kovli peniazom aby mali na svoj prasok.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 49
Témy: 13
Bydlisko: Lakšáre
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:01

D4vid píše:
Nieco na tom bude... Ale zase na druhej strane by to vyskusalo ovela viac mladych ludi a to by mohlo sposobit ovela vacsie pocty drogovo zavislych... Tazko s niecim takym bojovat... Tazke drogy su svinstvo...


Jasné, že by to vyžadovalo sakramentskú legislatívnu kontrolu a preventívne opatrenia, ale nemyslím, že by to kvôli legalite skúšalo rádovo viacej ľudí. Napríklad aj spotreba tabaku vďaka obmedzovaniu a lepším informáciám neustále klesá (a to aj u mladých ľudí).

Že sú drogy svinstvo je síce pravda, ale napríklad alkohol má na svedomí oveľa väčšie škody a nikoho dramaticky nerozčuľuje, že je legálny.







_________________
CPU AMD Athlon II X3 415e chladí AC Freezer 64 PRO GPU ASUS ATI 4850, 512MB DDR3 chladí ZALMAN VF950 LED RAM 4x1GB Kingston 800 MHz DDR2 HDD 2x Seagate Barracuda 500GB 7200.12, RAID 0: 2x WD Caviar 320 GB MB GIGABYTE MA770-DS3 PSU FORTRON BlueStorm II 400W CASE Coolermaster Centurion 532 AMP Denon AVC-2530 REPRO 2xJAMO C 805
-
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:27

Citácia:
Chceš Heroin? Prídeš do lekárne, dostaneš odborné rady ako na to, štátnou skúšobňou preverené dávku

:lol: to by este chcelo zrejme recept od lekvara :lol:
lenze lekar nemoze nikomu vedome poskodit ani keby to chcel, keby ti lekar napisal na recept heroin,pervitin ci lsd z dovodu ze chces :D tak by porusil prisahu ktoru dal . To by uz rovno mudr's mohli chodit z bytu do bytu a pouzivat svoje vedomosti nato aby nam skodili dusevne ci fyzicky na zaklade toho ze ich oto niekto poziada ale len preto ze to uznaju za vhodne a to by predsa v civilizovanej spolocnosti nebolo pripustne


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:27

osobne by mi legalizacia makkych drog nevadila, dokonca som aj za. v dnesnej dobe ma napriklad s marihuanou skusenosti pomerne velke mnozstvo ludi zo vsetkych spolocenskych vrstiev. myslim, ze nie je spravne aby clovek siel sedet, alebo dostal podmienecny trest 2 roky za to, ze u neho najdu jointa. pochybujem, ze prostredie plne kriminalnikov rozneho druhu ma na cloveka nejaky pozitivny vplyv.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 49
Témy: 13
Bydlisko: Lakšáre
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:35

pilná lama glama píše:
:lol: to by este chcelo zrejme recept od lekvara :lol:


Kde si prišiel na ten recept? Ja si len myslím, že by to malo byť v nejakej špecializovanej predajni. Ale to sú už technické detaily. Podstatný je prístup: Buď si myslíme, že sú si vedomí zodpovednosti za vlastné skutky alebo treba vydať nariadenia, čo má kto je jesť, piť, koľko športovať atď. atď. Taká je proste principiálna voľba. Ja beriem to prvé.







_________________
CPU AMD Athlon II X3 415e chladí AC Freezer 64 PRO GPU ASUS ATI 4850, 512MB DDR3 chladí ZALMAN VF950 LED RAM 4x1GB Kingston 800 MHz DDR2 HDD 2x Seagate Barracuda 500GB 7200.12, RAID 0: 2x WD Caviar 320 GB MB GIGABYTE MA770-DS3 PSU FORTRON BlueStorm II 400W CASE Coolermaster Centurion 532 AMP Denon AVC-2530 REPRO 2xJAMO C 805
-
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.12.2009 18:37

taras suhlasim s tebou, no ma to jeden hacik - to by musela byt ina mentalita a uroven ludi.

To ze zakazy vobec nic neriesia je fakt. Nezalezi na tom ci je latka zakazana ale ne mentalite ludi. Napriklad na slovensku su cigarety a alkohol legalne az od 18 rokov. Brani to 13 rocnym detom si kupovat cigarety, alkhol? Nie, skor ich to len povzbudzuje pretoze to je zakazane. Oproti tomu v belgicku su cigarety a alkohol povolene od 16 rokov (v Nemecku myslim ze uz od 14), lenze kedze mentalita je ina tak paradoxne ovela menej mladych ludi sa opija a fajci, no ked uz tak s mierou.

V tomto je ten problem ze je otazne co by spravila uplna legalizacia, ale ked tak nad tym uvazujem tak podla mna na zaciatku by boli s tym problemy, ale keby si ludia zvykli a prisposobili sa tomu tak by to bolo ovela lepsie ako spomenul taras. Znie to mozno na prvy pohlad velmi strasidelne, ze legalizovane tvrde drogy ale predsa alkohol a cigarety su tiez tvrde drogy a su legalne. To ze je nieco legalne neznamena ze vsetci to zacnu hned automaticky brat, uz to tu bolo aj povedane, je to kazdeho vlastne rozhodnutie.







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:41

som bol prednedavnom nadostihoch :D v nemecku a tam maju automaty na nieco ako obcianske preukazy takze si vymyslas
http://i40.photobucket.com/albums/e203/ ... _smile.jpg


Naposledy upravil pilná lama glama dňa 17.12.2009 18:42, celkovo upravené 1

Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:42

pilná lama glama píše:
Citácia:
Chceš Heroin? Prídeš do lekárne, dostaneš odborné rady ako na to, štátnou skúšobňou preverené dávku

:lol: to by este chcelo zrejme recept od lekvara :lol:
lenze lekar nemoze nikomu vedome poskodit ani keby to chcel, keby ti lekar napisal na recept heroin,pervitin ci lsd z dovodu ze chces :D tak by porusil prisahu ktoru dal . To by uz rovno mudr's mohli chodit z bytu do bytu a pouzivat svoje vedomosti nato aby nam skodili dusevne ci fyzicky na zaklade toho ze ich oto niekto poziada ale len preto ze to uznaju za vhodne a to by predsa v civilizovanej spolocnosti nebolo pripustne


co potom chemoterapia? lieky poskodzujuce pecen a oblicky?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.04.09
Prihlásený: 11.02.10
Príspevky: 723
Témy: 81
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2009 18:51

si trosku prehnal nie?toto porovnavas?
po prve pacient moze chemoterapiu odmietnut ci prerusit
2.ma rakovinu - to je realna smrtelna choroba ziadna depka ci chut si zalietat
vs
pride zdravy clovek ze by si rad fetol, doktor mu otvory branu k zavislosti z ktorej sa tiez nie vzdy podary vycuvat(prerusit branie)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Cesko a novy zakon o drogach

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 11.12.13
Príspevky: 2167
Témy: 74
Bydlisko: Glasgow
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.12.2009 19:05

pilná lama glama píše:
pride zdravy clovek ze by si rad fetol, doktor mu otvory branu k zavislosti z ktorej sa tiez nie vzdy podary vycuvat(prerusit branie)


pride zdravy clovek lubovolneho veku a kupi si v trafike cigarety alebo hocikde v obchode alkohol a otvori sa mu brana k zavislosti z ktorej sa tiez nie vzdy podari vycuvat(prerusit branie)







_________________
“We're in a giant car heading towards a brick wall and everyones arguing over where they're going to sit.” -David Suzuki
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 90 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy autorsky zakon

v Obchody, reklamácie a právo

1

417

12.01.2016 1:34

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy cestny zakon

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Automobily, motorky

78

7837

13.02.2009 13:34

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový zákon prikáže zverejňovať FUP

v Novinky

16

1396

20.01.2011 20:10

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Evropský parlament schválil nový telekomunikační zákon

v Novinky

1

661

26.11.2009 9:29

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vo Švédsku začal platiť nový copyrightový zákon...

v Novinky

25

1315

04.04.2009 19:55

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sony na drogach ala magneticke sosovky

v Novinky

8

645

06.12.2012 22:48

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Česko Slovenská SuperStar ´09

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

35

3153

29.09.2009 8:09

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Česko spúšťa internetové poštové schránky

v Novinky

2

644

04.11.2009 16:02

El_locco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Česko-slovenské fórum o 3d tlači?

v Ostatné

6

604

06.10.2021 18:37

Joeyeti Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jak se Česko připravuje na novou generaci internetu s IPv6

v Novinky

5

527

12.06.2010 10:01

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Autorský zákon

v Obchody, reklamácie a právo

8

549

04.01.2013 19:08

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zákon o vlastenectve

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Spoločnosť, politika, psychológia, filozofia, náboženstvo

59

2764

15.03.2010 20:37

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. otázka na zakon

v Obchody, reklamácie a právo

3

316

03.03.2013 9:01

marian_r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zaklady elektriky, ohmov zakon

v Elektronika

5

1520

09.09.2012 23:38

emajko159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Austrália pripravuje najtvrdší protipirátsky zákon

v Novinky

4

743

25.11.2006 22:45

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Likvidačny zákon o odpadoch - dane

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

8

769

12.07.2009 9:20

stenley Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra