Stránka: 2 z 3
| [ Príspevkov: 62 ] | 1, 2, 3 |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 26.09.08 Prihlásený: 19.04.26 Príspevky: 11107 Témy: 166 | 166 Bydlisko: Brno |
Spartan.Ex píše: Ale zase osobne si myslím, že velmi málo ludí si bude toto kupovať na hranie hier, osobne mi do ultrabooku najviac sedí integrovaná Intel HD, aby bola výdrž čo najlepšia.
no praveze vsetky boli doteraz s IGP a konecne ub s poriadnou grafou naco som cakal od ich uvedenia.
_________________ ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit
NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro
Phone: OnePlus 11 + Xiaomi Watch S1
V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre. |
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 17249 Témy: 111 | 111 Bydlisko: Košice |
ved presne, co su to 2 kilka na taku konfiguraciu -> nic.
_________________ PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Suhlasim so Spartanom. Kazde zariadenie by malo mat ucel a UB mi zatial nepride ako masina na hranie. Idealny UB pre mna by mal Ivy Bridge, 16-17" matny FullHD displej, 160GB SSD, 6-8GB RAM a vazil by do 2,4kg.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 17249 Témy: 111 | 111 Bydlisko: Košice |
A preco nie, kamos ma asus transformer prime, stahuje za par ecok optimalizovane hry na tegru a ide to nadherne. Ma tam ssd a s klavesnicou vydrz 15 hodin.
_________________ PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Ano, ale je tam Android, takze na tom nijaku pracu nespravim, co znamena, ze notebook to nenahradi.
Ja tu hovorim o strojoch s "oknami" kde aplikacie nie su optimalizovane pre jeden graficky chip, a HW sa musi chladit. A to bude alebo extremne drahe, alebo nebude grafika dostatocne vykonna. Alebo grafika bude dostatocne vykonna, ale len pri HD rozliseni, ktore je zase nepouzitelne pri praci.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
|
dixi píše: no praveze vsetky boli doteraz s IGP a konecne ub s poriadnou grafou naco som cakal od ich uvedenia.
Chápem, ale myslím, že takých, čo budú mať záujem o ultrabook s fýkonnou grafickou kartou bude relatívne málo.
|
|
|
luxusne vyzerá ten notebook.
|
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 4114 Témy: 415 | 415 Bydlisko: Bratislava |
Xaltotun píše: ved presne, co su to 2 kilka na taku konfiguraciu -> nic.
2 kilka na ultrabook je dosť... myslel som ze technika sa posuva dopredu,a nie že budeme mať 500kilove booky večne... asi vam vyhovuje vlacit take tazke notebooky,nemusite chodit do fitka... rovno preventivne si k nemu pribalte aj činku...ultrabooky do 1,3KG su krokom vpred...
_________________ -PC: AMD Ryzen™ 7 9800X3D +Noctua NH-D15 chromax black, Gigabyte AORUS X870 ELITE WIFI7,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair HX1200i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: HP Omen Spacer TKL wireless ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO -NB: Apple MacBook PRO late 2013
|
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Ja som uz nejaky cas 500kg notebook nevidel, co ta urcite potesi
Avsak trochu prestavam tvojim prispevkom rozumiet, pretoze neustale dospievas k chybym zaverom. Kde si zase nasiel, ze UB nie su krokom vpred. A ako som povedal, vec ma sluzit ucelu, takze si kvoli pohodliu nekupim 500g haraburdu ktora nebude splnat ucel. Preto si radsej kupim vacsiu a tazsiu 17, pretoze viem, ze ucel splni lepsie. Ak mi pojde len o vahu, kupim si vreckovky.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 17.01.10 Prihlásený: 18.11.20 Príspevky: 4864 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Michalovce |
Jak vidim tak najvecsi problem je to oznacenie. Keby bol ten Acer oznaceny ako normalny notebook, tak by sa to vobec neriesilo.
_________________ PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W, PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450
NTB: Lenovo Z500
"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin |
|
Registrovaný: 06.11.08 Prihlásený: 06.09.21 Príspevky: 3091 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Trnava | |
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 4114 Témy: 415 | 415 Bydlisko: Bratislava |
Millfox píše: Jak vidim tak najvecsi problem je to oznacenie. Keby bol ten Acer oznaceny ako normalny notebook, tak by sa to vobec neriesilo.
ano,pretoze ultrabook by mal byt ultra prenosny... aj co sa vahy tika...
_________________ -PC: AMD Ryzen™ 7 9800X3D +Noctua NH-D15 chromax black, Gigabyte AORUS X870 ELITE WIFI7,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair HX1200i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: HP Omen Spacer TKL wireless ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO -NB: Apple MacBook PRO late 2013
|
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Boze, to rozlisenie ...
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 19.12.08 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 18812 Témy: 182 | 182 Bydlisko: Slovenský G... |
Skôr ako ultrabook je to multimediálne herná tenučká a prenosná mašina  tomu odpovedá aj rozlíšenie, holt niekde sa šetriť musí
_________________ ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini |
|
Registrovaný: 06.11.08 Prihlásený: 06.09.21 Príspevky: 3091 Témy: 84 | 84 Bydlisko: Trnava |
SSD - to je síce super, ale 20GB pre Windows 7?
|
|
Registrovaný: 26.07.08 Príspevky: 5101 Témy: 99 | 99 Bydlisko: Bratislava |
Pôvodný zámer vytvoriť presne definovanú kategóriu "ultrabook" bol super. Lenže intel to posral tým, že si dal ciel, aby v roku 2012 bola polovica notebookov certifikácie ultrabook. S pôvodnými parametrami by to určite nedosiahli skôr ako za pár rokov, tak špecifikáciu rozšírili, a pojem "ultrabook" stratil význam. Preto sa ani na toto nedá pozerať ako na ultrabook, je to proste 15 palcový tenký notebook s celkom fajn výbavou za adekvátnu cenu.
_________________ Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W |
|
Registrovaný: 02.02.12 Prihlásený: 06.06.12 Príspevky: 1334 Témy: 35 | 35 |
Denco1 píše: SSD - to je síce super, ale 20GB pre Windows 7?
Šak tam sa ani Ultimate sa aktualizáciami nezmestí
Ale uznávam odvahu Aceru  zas raz spravili p*čovinu ešte som nevidel win na menšom ako 32gb ssd kde to už je len tak tak a nie to na 20gb disk.
_________________ Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného  |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
Zvlast pokial by na tom chcel clovek vyuzit hybernaciu 
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 17249 Témy: 111 | 111 Bydlisko: Košice |
40GB je minimum na ssd pre win 7
_________________ PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gigabyte RTX5060OC, 1TB ssd + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro MT: Motorola edge 60 pro. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Ford Tourneo Courier 2025 1,0ecoboost 92kW automat |
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
A aj to rozlisenie je vysmech. Ja len dufam, ze sa s tym uz konecne zacne nieco robit.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
|
Johnnny píše: Boze, to rozlisenie ... Johnnny píše: A aj to rozlisenie je vysmech.
preco?
|
|
Registrovaný: 26.07.08 Príspevky: 5101 Témy: 99 | 99 Bydlisko: Bratislava |
Pretože je to málo, niektoré mobily majú väčšie rozlíšenie
_________________ Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W |
|
|
david3504 píše: Pretože je to málo, niektoré mobily majú väčšie rozlíšenie
Ultrabooky maju vacsie rozlisenie, minimalna cena 1000-1050 eur...  Acer Aspire Timeline Ultra M3 ma velmi dobru cenu 580eur 
|
|
Registrovaný: 25.08.07 Prihlásený: 25.05.26 Príspevky: 4114 Témy: 415 | 415 Bydlisko: Bratislava |
neni nahodou to 20GB SSD iba na zrychlenie systemu ? ak to je tak,ako u toho prveho aceru,kde bolo SSD tusim len 15GB tak to ani neni disk... fyzicky ho nevidiet v systeme,len pomaha pri štarte a hybernacii ukladat dáta... ale OS nan nenainštalujete...
_________________ -PC: AMD Ryzen™ 7 9800X3D +Noctua NH-D15 chromax black, Gigabyte AORUS X870 ELITE WIFI7,G.SKILL DDR5 6000MHz CL.40 RGB,GPU:Gainward RTX 4080 Phantom 16GB, SSD1 M.2 NVMe Samsung 980 PRO 1TB ,SSD2 M.2 NVMe Samsung MZVKV512HAJH 512GB,SSD3 SATA Samsung MZ7LN512HAJQ 512GB ,SSD4: Samsung 860 EVO 500GB (mSATA -> SATA) , HDD: WesternDigital Purple 3,5" 4TB, PSU: Corsair HX1200i,Phanteks Eclipse P400S Tempered+High AirFlow front panel, LCD: 27" Samsung S27R750 QuadHD 144Hz +22" Dell P2212H +22" Lenovo ThinkVision E2224 ,Keyboard: HP Omen Spacer TKL wireless ,Mouse: Logitech G PRO Wireless,Mouse pad: DEV1S ULTRA Slim XL ,Headphones: Beyerdynamics DT990 pro 250Ω , Sound card: Asus Xonar Essence STX ,Microsoft life cinema webcam,Samson Meteorite MIC, OS: Windows 11 PRO -NB: Apple MacBook PRO late 2013
|
|
Registrovaný: 02.07.06 Prihlásený: 11.06.26 Príspevky: 14330 Témy: 319 | 319 Bydlisko: Bratislava |
automoto2 píše: Ultrabooky maju vacsie rozlisenie, minimalna cena 1000-1050 eur...  Acer Aspire Timeline Ultra M3 ma velmi dobru cenu 580eur 
Lenze nekupim haraburdu len preto, ze je lacna.
_________________ PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA! |
|
Registrovaný: 14.12.05 Príspevky: 10631 Témy: 68 | 68 Bydlisko: Košice |
Trty píše: neni nahodou to 20GB SSD iba na zrychlenie systemu ? ak to je tak,ako u toho prveho aceru,kde bolo SSD tusim len 15GB tak to ani neni disk... fyzicky ho nevidiet v systeme,len pomaha pri štarte a hybernacii ukladat dáta... ale OS nan nenainštalujete...
Som si istý že to bude takto, preto trochu nechápem reči o tom že sa na to nezmestí OS...
_________________
Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Keychron K5 + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik Site 2:Ryzen 7 8700G delid OC/UV (Passmark 3D Mark: 9242) + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Keychron K1 Pro + M2; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1 Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
|
|
|
Rad by som vedel, kedy vam pridu notebooky/ultrabooky Ivy Bridge?
|
|
Registrovaný: 26.09.08 Prihlásený: 19.04.26 Príspevky: 11107 Témy: 166 | 166 Bydlisko: Brno |
lenze ako to bude fungovat ked k tomu 20GB SSD nedam HDD ale dalsi SSD ktory je vykonnejsi ? V tom pripade by bol ten 20GB brzdou.
_________________ ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit
NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro
Phone: OnePlus 11 + Xiaomi Watch S1
V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre. |
|
Stránka: 2 z 3
| [ Príspevkov: 62 ] | 1, 2, 3 |
|