Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2013 22:25

Cawte, chcem sa spytať na vaš nazor na tuto "srandu"

http://podnikaniedoma.meu.zoznam.sk/

Viem, že podobnych bludov je po nete veľa, ale toto sa mi zda niečim ine... napriklad tym, že zmluva a dlhodoba ponuka atď. Aky mate nazor?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2013 22:27

to musi byt kruty kseft, co nema ani 20 eur rocne na vlastnu domenu a hosting. hned sa idem registrovat.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2013 22:36

herbalife? ta kravina este existuje? lol.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.06.09
Prihlásený: 02.12.16
Príspevky: 94
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2013 23:20

Ešte existuje, keďže sa stále nájdu ludia, ktorí chcú "prácu na doma" :) A pekne podporujú pyramídu :)

To: Mego
Stačí použiť google a dočítaš sa o tej firme dosť zaujímavých vecí, aj priamo od ludí, ktorí tam chceli pracovať


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.10.2013 21:56

Mego, zase si na intraku a zase nemas co jest? A zase vymyslal somariny? Neviem, preco nechces pochopit, ze ak chces peniaze, musis skutocne pracovat.
Nestaci stavkovat, nestaci klikat na reklamy, nestaci robit nic z tych somarin, ktore ta pravidelne napadaju. Na zaciatok skus roznasat letaky, pracovat v pokladni...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2013 11:20

Daron nejde o to, že nemam čo konzumovať. Ja hovorim o tom, že som akože študent, ale vidim to tak, že do januara tam skončim. Zato sa snažim najsť niečo normalne, miesto školy
Miestami mam fakt pocit, že som už stary na študovanie. Ano, mam len 20, temer 21, ale proste už nemam nervy na to, chodiť po školach, prideš domov, chceš si oddychnuť, ta nemožeš, bo tota chce taku pracu, toten chce taky protokol a ja aby som sa z toho posral. Kebyže tam robim a chodim na všetko, čo mam, tak tento semester by som mal len z chemie 6 labakov, to znamena 18 hodin v labaku a 12 hodin tvorenia protokolov. Veď to zomrem. A k tomu ešte ostatne predmety. Už to proste takto nechcem. Potrebujem si najsť vlastne byvaničko, mať stabilny prijem (uplne mi stači 500€) a žiť si tak, že keď pridem z roboty, mam pol dňa pred sebou a môžem si robiť, čo chcem a čo ma bavi.

Teraz chodim tam na teoreticku a na kvantovu mechaniku, sedim tam, trpim jak žid v osvienčime, opisujem nejake divne znaky z tabule a aj tak to nespravim a vyhodia ma. A keby som to aj skončil, tak budem za 400€ robiť učitela, srať sa s deťmi... super. A všetko kvoli tomu, lebo som nechcel v rodine sposobovať roztržky (oco pyskoval, tak vypadnuť z domu sa stalo mojou prioritou čislo 1). Lenže niekedy ma to fakt trapi, že oco segiň ma tri roboty, robi 12 hodin denne, lebo sme traja surodenci a všetci sme na intrakoch a z dačoho sa to zaplatiť proste musi...

Preto si chcem najsť niečo, kde by som mal aspoň tych 500 a pritom by som tam nemusel robiť 13 hodin denne. Proste chcem byť priemerny slušny človek... je to fakt kurva až taky problem... ano je... na slovensku...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 12:55

Nie, nie je to problém. Problém je to len pre ľudí, ktorí si hľadajú takéto KRAVINY a čakajú od toho neviem aké zárobky. Aby si zarobil, potrebuješ niečo ovládať, o čo majú ostatní záujem. Vedieť programovať, spievať, robiť inštalatéra, čokoľvek... Keď to budeš vedieť, potom môžeš žiadať robotu. Ak chceš naozaj niečo nájsť, vyser sa na takéto stránky, to je všetko na jedno kopyto. Hľadaj si normálnu prácu, ak chceš normálne žiť.
Práve na Slovensku žijú takýto chytráci, čo nič nevedia, ale plat by chceli...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 06.01.08
Prihlásený: 25.05.23
Príspevky: 3170
Témy: 86
Bydlisko: Senica
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 12:59

takto ti poviem, v zivote nebudes mat lepsi life ako na vyske, takze si ziadne iluzie o pohode v praci a po praci nerob. lebo tu ti vadi 18+12 hodin za semester, ked zacnes robit moze sa stat ze budes kludne byvat v robote 10-12 hodin denne a budes z nej aj do nej chodit nasraty







_________________
PC: Monitor: 24" Dell U2410 IPS 16:10, CPU: i5 4460 + Gelid Tranquillo Rev.3, MB: MSI H97M E35, GPU: Sapphire R9 380 dual X NITRO 4GB OC, SSD: Crucial BX100 250 GB, RAM: Kingston 2x8GB DDR3 1600Mhz hyperX, PSU: EVGA 500B, case: Fractal Define R4
NB: Toshiba Satellite L505-13G: Intel Core i5 430M, ATI Radeon HD5165 1GB, 4GB RAM, 500GB HDD
fón: Samsung S20 FE + Garmin Fenix 6 pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.06.09
Prihlásený: 02.12.16
Príspevky: 94
Témy: 13
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 13:01

A nebudú žiadne prázdniny, žiadne voľno, iba pár dní dovolenky......


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 13:03

Ja som mal tiez podobne iluzie, ked som nechaval skolu a siel pracovat. Pracu mam slusnu, ale taka pohoda ako na skole to rozhodne nie je. Ale privyrobit si urcite nie je na skodu ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 17:40

Na druhej strane ak vie, že s tou školou nebude mať extra dobrú prácu a zarábať veľa peňazí, tak je zbytočné, aby na nej zabíjal čas (a hlavne by som sa vykašlal na pokoj v rodine, je to tvoj život, nie ich).
Ja som mal na škole naozaj veget, ale teraz ako pracujem, by som to už nemenil za školu. Vtedy som mal čas, ale nemal som peniaze. Teraz chodím každý rok na dovolenky a je mi fajn (aj keď nemám toľko voľna ako na škole).
Ak vieš, že si v niečom dobrý, tak choď do toho. Ale ak nie si v nejakej oblasti výnimočný, škola ti môže dosť pomôcť.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 19:11

Mego píše:
žiť si tak, že keď pridem z roboty, mam pol dňa pred sebou a môžem si robiť, čo chcem a čo ma bavi.

To su pekne predstavy. Realita je taka, ze 500 eur + vlastne byvanie + robenie toho co ta bavi (vacsinou to nieco totizto stoji) nejde moc dohromady.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2013 19:40

Moj problem je to, že mam osemročne gymnazium...
A chcel som už v septembri nastupiť na SOŠ elektrotechnicku na externe študium elektromechaniky, ale kvoli pokoju v rodine som šiel na upjš... teraz vidim, aka to bola chujovina... už som mohol podavať kable na stavbe... teraz možem tak predavať okuliare za 13 hodin denne za 300 evra


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 19:48

To je v poriadku ze mas gympel, uplne rovnake je to s akoukolvek strednou skolou, lepsie uplatnenie maju len ludia co maju vysku alebo potom ti co maju odborne skoly a mozu ist robit odborne prace. Stredoskolakov nikde nechcu pretoze v podstate nevedia robit nic (z kazdeho trosku a nemaju ziadne prakticke skusenosti), naviac nikto nezamestna cloveka, ktoreho by musel napr mesiac zaskolovat, je tolko nezamestnanych, ze si vyberu cloveka s praxou a skolou presne pre seba.
Vidim to sam na sebe. Tiez som nechal vysku lebo ma to maximalne nebavilo a mal som k tomu odpor cize by som to aj tak moc daleko tou cestou nedotiahol.
Teraz skusam uz nejaku dobu urcite podnikanie ale ide to tazko a pomaly, ludia su lakomi (nemaju prachy, kupna sila na slovensku je mizerna) a konkurencia je obrovska. Urcite by som popri tom bral aj nejake zamestnanie no jednoducho nech robim co chcem normlanu pracu si nenajdem (ano cvakat za vyrobnu linku na pas ku korejcom by som mohol ist hned ale nastastie mam kde byvat a co jest a pokial to tak bude tak otroka robit nejdem), znamosti bohuzial nemam a skolu mam dopravnu priemyslovku.
Aj preto solidne uvazujem o zacani studovania CISCA aby som spravil CCNA, doba je zla a pokial nemas znamosti pre zaciatok alebo nemas nic cim by si sa odlisil od milionovej masy ludi ktori su na tom rovnako ako ty tak nemas sancu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 19:56

[OT]Mirom, takze ty si sa :shit: na vysku? Mohol si tu aspon este rok ostat... Viem, ze prvy rok nestal za nic, programovanie v uz aj tak mrtvom jazyku, ale teraz je to zaujmave, zimny semester C++ a python(ADS), a v lete JAVA a siete, nieco, co sa ti realne zide v zivote...







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 20:03

/myslim, ze trochu OT je v pohode, sme predsta v krcme/
Mne je uplne jasne, ze keby dokoncim matfyz tak mam podstatne lepsie uplatnenie a bolo by to fakt super ale jednoducho programovanie ma absolutne ale ani okrajovo neoslovilo. Naviac 99% ludi tam boli z gymnazii a uz programovat ako tak vedeli a proste sme zacali dostavat ulohy, ze nakoduj hento a tamto a ja sa divam, ze co a kam mam preboha pisat aby to nieco spravilo.... rovnako tak to bolo aj s matematikou, oni pocitali priklady a brali za uplne samozrejmosti veci, ktore som ja (uplne bez srandy, neprikraslujem) nikdy v zivote nevidel. Na strednej som maval 2 hodiny matiky za tyzden a aj to bola uroven aka bola. jedine co by mi uznali a nemusel by som ten predmet navstevovat bola nejaka praca s HW (uz presne neviem co to bolo) lebo som mal priemyslovku a veci co som ja pokladal za samozrejmost oni nikdy nevideli no to nebol klucovy predmet. Ano mam plno vyhovoriek, ale fakt ma to nebavilo a chodil som tam s obrovskou nechutou a odporom.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2013 21:15

Mego - ked chces pomoct rodicom a sebe, tak chod popri skole makat. Ja som pri skole tiez makal, za 1.50€ na hodinu! Lenze ty sa roboty bojis jak cert kriza a vymyslal sprostosti, aby si makat nemusel. Keby sa dalo zarabat stavkovanim, alebo vsetkymi tymi sprostostami, ktore vyvladavas, myslis, ze by ti mal kto v kauflande nablokovat horalku?
Co sa tyka zivota, uz nikdy nebudes mat tolko volna, kolko mas na VS... Nie nadarmo sa tomu hovori "najlrajsie roky zivota".


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 21:41

Mego píše:
Moj problem je to, že mam osemročne gymnazium...
A chcel som už v septembri nastupiť na SOŠ elektrotechnicku na externe študium elektromechaniky, ale kvoli pokoju v rodine som šiel na upjš... teraz vidim, aka to bola chujovina... už som mohol podavať kable na stavbe... teraz možem tak predavať okuliare za 13 hodin denne za 300 evra

Aj ja mám "len" osemročné gymnázium a predsa zarábam podstatne viac ako drvivá väčšina Slovákov... ;) Akurát ja na sebe tvrdo makám, samovzdelávam sa a proste nesedím doma na riti a nebedákam, aké je Slovensko debilné...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2013 22:02

mirom: tak to uz je nieco ine... tvoj prispevok som pochopil tak, ze skola ti nic nedavala, a tak si sa na nu vykaslal, ale mylis sa, ze gymnazisti vedia programovat. Ja mam tiez 8 rocny gympel, a za 8 rokov som mal 1 rok 2 hodiny informatiky... Programovanie som sa ucil sam, preto tu mam X tem ohladom programovania...

Mego: Daron ma pravdu, ty jednoducho nechces pracovat... Od svojich 15tich rokoch brigadujem, nevyhladavam ziadne pyramidove hry, nestavkujem, ale manualne makam na stavbe atd... Preto si VS vazim, a nestudujem tam kvoli rodine, viem, ze ak chcem mat aspon trochu dostojny zivot, musim mat diplom. Ale ak sa chces vykaslat na skolu mal by si pracovat do zahranicia, nic ta tu nedrzi. Na slovensku je velka nezamestanost, to vyuzivaju aj zamestnavatelia, budes robit za minimalnu mzdu, a ak sa ti nepaci, mozes odist, ved na tvoje miesto caka X Y dalsich ludi...







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2013 23:37

Jasne... najprv mam byť 60 hodin tyždenne v škole a potom ešte mam isť robiť... ja som to vždy bral tak, že buď som študent, alebo pracujuci. Neviem... proste som rad, že zatial robiť nemusim. Ale ak už začnem robiť, nechcem popri tom študovať.
Problem je ten, že kebyže mam vyučny list elektrikar, murar, alebo zvarač, alebo hocičo ine, tak by som bol zahojeny, lebo remeselnici podnikatelia sa dnes maju najlepšie.
Lenže ja mam osemročne gymnazium a teda možem isť stať ku pyrotechnike do lidlu, lebo aj keď viem malovať, narabať so sustruhom, pilami, flexami a ako-tak viem aj zvarať, nikto mi to neveri, veď odkiaľ by to "kockač" mohol vedieť...
A UPJŠ ma len sere... btw, tuto temu som založil kvoli tomu, že som to našiel ako serioznu ponuku na profesii... nehľadal som to, same to tam vyskočilo...

Na SR ma drži niekoľko veci, ktorych sa za žiadnu cenu nemienim vzdať a preto tu ostanem. Nie, nič podobne v zahraniči nenajdem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 23.12.10
Prihlásený: 10.09.22
Príspevky: 1056
Témy: 157
Bydlisko: KK/PP/BA
Príspevok NapísalOffline : 26.10.2013 0:22

Mego píše:
Na SR ma drži niekoľko veci, ktorych sa za žiadnu cenu nemienim vzdať a preto tu ostanem. Nie, nič podobne v zahraniči nenajdem

Skor som to myslel tak, ze nemas rodinu, vlastne byvanie, si mlady... Nemusel by si na slovensku robit otroka.
Ja povazujem za samozrejmost pracu popri skole. Rodicia ma nezivia a dokazem si na seba zarobit, mam dalsich 3 surodencov, cize penazi nieje vela, a tak som rad, ze mi nemusia financovat studium.







_________________
HP ProBook 4530s Intel® Core™ i5-2430M (2.4GHz, 3MB, 2 jadrá)*4GB 1333MHz DDR3*ATI Mobility Radeon HD 6490 1GB + Intel HD Graphics 3000*640GB SATA 5400RPM *Windows 7 Home Premium 64 bitová verzia
Lenovo IdeaPad Z50-70 Intel Core i5 4210 Haswell* NVIDIA GeForce GT 840M 4GB + Intel HD Graphics 4000*SSHD 1TB 5400 otáčok + 8GB cache*RAM 4GB* Full HD (1920 × 1080)*Windows 10 pro

Boh je reálny, pokial nebol deklarovaný ako integer
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 26.10.2013 9:53

Ja mám, takisto 8 ročné gymnázium, dokonca športové :lol: vždy som si hľadaj tú najjednoduchšiu cestu a vždy bola viacmenej úspešná.. škola mi nikdy nič nedala a v podstate všetko čo viem viem samovzdelávaním, veľa veci ma zaujíma, v škole som vždy čas len presedel a nič mi nedala... tak isto som nechal vysokú školu, po ktorej vyštudovaní by som bol na rovnakej úrovni ako teraz akurát pred menom by mi svietilo v tomto prípade ničnehovoriace Ing. A Mego ako je písané, roboty sa bojíš jak čert kríža, čo je to za výhovorku že ,,to mám byť v škole a ešte aj robiť?" Ja som robil tak 2 roky popri výške, brigáda 3 ečka na hodinu, mesačne som si privyrobil aj 200-300 eur, niekedy menej cez leto aj 450 a to je suma pre človeka, ktorý žije s rodičmi a študuje perfektná (aj tak som všetko minul)... Ale celkom nesúhlasím, že viac voľna ako na výške mať človek nebude.... ono záleží o akú vysokú sa jedná... ja som rád že robim, lebo prídem domov z roboty a nemám žiadne starosti a povinnosti na rôzne úlohy a gebuziny čo odomňa profesori chceli...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.10.2013 13:03

Pre pana... asi to nechapete...
Ja hovorim o tom, že by som sa rad venoval aj svojim zaľubam a nie zo školy utekal do roboty a z roboty do školy denno-denne. Takto to myslim, že buď študujem, alebo robim. To, že niekde študujem, ale že niekde robim znamena, že tam necham kus života. A ja si svoj život važim viac ako 1,5€ za hodinu...

Mal som možnosť isť cez leto predavať okuliare do tesca... 13 hodin denne robiť za 310€. Samozrejme, že som nešiel. Mohol som si vybrať, alebo tam zabijem cele prazdniny a dostanem paru drobnych, alebo nebudem mať ani tu paru drobnych, ale budem mať prazdniny nevyčislitelnej hodnoty. Vybral som si prazdniny... ano, mal by som 300 eur a mesiac by som sa mohol na intraku uživiť sam... ale to je všetko.

Takže takto to myslim, tu nejde o to, že roboty sa bojim, či čo to... to vobec nie... ja veľmi rad pôjdem robiť, ale niečo, čo ma bude baviť a čo budem chcieť robiť (naražam na okuliare). Zatial som ešte iba dva dni pozeral ponuky, zajtra idem zas pozerať... v KE by sa ozdaj niečo mohlo najsť


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.10.2013 13:33

Aj ja by som sa rad venoval svojim zalubam, aj kopa inych ludi, ci uz v tescu, alebo hocikde inde, kde musia robit pracu, ktora ich nebavi. Tvoji rodicia by sa zrejme tiez radsej venovali svojim zalubam, ako chodeniu do prace. Aj moji rodicia, aj ostatni rodicia. No niektore deti su viac a niektore menej uvedomele, preto niekto vezme aj pracu v supermarkete, aby svojim rodicom ulahcil situaciu, alebo sebe mierne zdvihol uroven zivota. Alebo si fakt myslis, ze tych ludi v pokladniach v tescu to bavi? A aj tych na stavbe bavi murovat, takisto ostatnych bavi vo fabrike robit za pasom a smetiarov bavi vynasat smeti?

Ty si sa uz fyzicky dostal do veku, ked sa skor ci neskor bude vyzadovat, aby si pracoval. No je zrejme, ze mentalne si este trosku mladsi (menej vyvinuty) a nechapes, ako to v dospelackom svete chodi.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2013 13:33

Tak žobri peniaze od rodičov do 40ky no... keď ti dajú tak to zneužívaj ďalej... veď preboha robím preto aby si si moje koníčky a záľuby vedel zaplatiť.. prázdniny minulý rok keď som ešte študoval by som si asi ťažko užil bez zarobeného čo i len jedného centu.. to by som mohol akurát sa prechádzať okolo bloku, kde bývam, pozerať telku a jesť suché rožky keby som nemal ani na pivo.. a žobrať od rodičov ma teda fakt nebaví

a mimochodom ja mám pocit že ty si myslíš že prvá robota čo začneš robiť, ta bude na 100% baviť, budeš mať 2 tisícky mesačne a svet bude bombička... čím rýchlejšie sa spamätáš tým to bude pre teba lepšie... aj tí najlepší čo zarábajú tisíce mesačne sa museli nejak vypracovať, robili smiešnu robotu za mlada, pokiaľ nemali vážených oteckov a mamičky... ja robím smiešnu robotu za nízky plat.. myslíš že ma tá práca baví? ale nejak človek začať musí, bohužiaľ v 20tich sa asi nedostanem na post manažéra US Steel aj keby som sa posral







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.10.2013 14:37

Moje zaľuby nestoja toľko peňazi... aby som to vykryl, mam iny, bočny prijem (cca 60-70€ mesačne).
V tesku, kaufland e a inych hnusnych obchodoch robiť veľmi nemôžem, pretože zo zdravotnych dôvodov nedostanem zdravotny preukaz a teda odpadavaju všetky prace, kde sa manipuluje s potravinami

Ale samozrejme, že hľadam. Furt pozeram profesiu, uspvar a podobne. A aj keď s nechuťou, stale posielam na miesta ako skladnik, pracovnik pri pase a podobne... lenže zatial na cca 16 poslanych životopisov mi ešte nikto neodpovedal (posielal som štvrtok)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2013 16:28

Na profesii je kopa ponuk fiktivnych, davaju to tam za ucelom ziskania nejakych dotacii na vytvorene pracovne miesto a podobne....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.10.2013 19:30

Urobil som osudovu chybu. Koncom augusta mi volala dajaka tetuš, mohol som isť robiť dvanastky za pasom, vyroba keramickych elektrotechnickych sučiastok pri pase za 2,6€ na hodinu +0,4€ na hodinu priplatok za hluk... keby som tam šiel a nešiel do školy a keby som si robil tu elektrotechniku ako som chcel, nemal by som teraz hlavu v smutku...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2013 22:02

Ja som mal tiez moznost na celkom solidnu robotu (v kancelarii za PC a dobre platenu) no isiel som na skolu na ktoru som sa za 2 ci 3 tyzdne vykaslal. Teraz si neviem najst ani manualny job. Taky je zivot, zavahas a utries hubu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Pochybna ponuka?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 27.10.2013 23:27

Mego píše:
Pre pana... asi to nechapete...
Ja hovorim o tom, že by som sa rad venoval aj svojim zaľubam a nie zo školy utekal do roboty a z roboty do školy denno-denne.

Na zaluby mas vikend. Ako kazdy iny clovek. Myslis ze normalne pracujuci clovek to cez tyzden stiha? Prides domov unaveny z prace a myslis ze sa ti bude chciet sa babrat so zalubami? Nakupis, navaris, daco poupratujes a drb, je osem vecer. Nemas cas na nic.
Mego píše:
Takto to myslim, že buď študujem, alebo robim.

Dneska sa takto rozmyslat neda.
Mego píše:
To, že niekde študujem, ale že niekde robim znamena, že tam necham kus života. A ja si svoj život važim viac ako 1,5€ za hodinu...

Kus zivota uz tak ci tak nechas v skole, ci chces alebo nie. Bud proste na daco cas obetujes, alebo chcipnes hladom v krabici pod mostom. Rodkaci ta nebudu zivit vecne a ani to od nich necakaj. Je maximalne zmrdstvo ked zdravy mlady clovek sedi doma a necha sa vydrziavat rodicmi.
Mego píše:
Mal som možnosť isť cez leto predavať okuliare do tesca... 13 hodin denne robiť za 310€. Samozrejme, že som nešiel. Mohol som si vybrať, alebo tam zabijem cele prazdniny a dostanem paru drobnych, alebo nebudem mať ani tu paru drobnych, ale budem mať prazdniny nevyčislitelnej hodnoty. Vybral som si prazdniny... ano, mal by som 300 eur a mesiac by som sa mohol na intraku uživiť sam... ale to je všetko.

Co take nevycislitelne je na pradzninach? Ze zijes opat len na ukor druhych, namiesto zdokonalovania sameho seba napr. pri praci s ludmi (vid. predavanie v tescu)...aj to su pracovne skusenosti. Dnesni vystudovani tzv. vysokoskolaci si boja otvorit hubu a spytat sa cloveka normalnu banalnu vec, taki su zo zivota vyhukani. Mal som kopi pripadov kedy som to videl, mavame v praci praxosov a nielen ze 90% z nich hovno vie, ale nevedia sa ani ozvat ked daco potrebuju. Hanbi sa to, boji sa to. Toto by si tym padom preskocil, vedel by si, o com je jednanie s ludmi a pomohlo by ti to. Takto si sa len flakal, alebo vylihoval doma a ziadny uzitok si sebe, rodicom ani spolocnosti nepriniesol. K comu si bol potom vlastne dobry cele tie prazdniny?
Mego píše:
Takže takto to myslim, tu nejde o to, že roboty sa bojim, či čo to... to vobec nie... ja veľmi rad pôjdem robiť, ale niečo, čo ma bude baviť a čo budem chcieť robiť (naražam na okuliare).

lol, este si vyberaj. Klasicka naivita mladych ludi co este prd zazili. Kazdy by chcel robit co sa mu paci, ale sam dobre vies, ze moznosti niesu. Bud budes robit co pride a zarobis, alebo nebudes mat nic a budes na pritaz kazdemu, koho stretnes. Toto chces?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 41 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pochybna ponuka

v Krčma

13

730

08.05.2013 1:18

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka služieb

v Dopyt práce

0

472

08.11.2014 14:06

st@bility Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ponuka www

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ponuka práce

59

4502

05.02.2008 0:04

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka START

v Operačné systémy Microsoft

10

610

11.05.2007 22:01

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka webdizajnu

v Dopyt práce

0

446

07.06.2016 12:23

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka pc

v PC zostavy

12

605

07.01.2013 1:48

davtom Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ponuka webdizajn

v Ponuka práce

3

1228

27.07.2009 8:59

drozdo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka spolupráce...

v Ponuka práce

3

1758

08.09.2006 11:45

beks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cenova ponuka

v PC zostavy

6

462

20.05.2008 15:27

mikimr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nova ponuka Orange

v Smartfóny a tablety

2

357

29.05.2012 22:13

jacub Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka pre grafikov

v Ponuka práce

0

2032

25.03.2009 20:59

elpek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. TV+INTENET ponuka

v Ostatné

4

355

27.11.2011 18:58

doubleR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Grafik - Ponuka prace

v Ponuka práce

0

1787

22.02.2007 13:51

Graphic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozmazaná ponuka štart

v Notebooky a netbooky

1

329

06.11.2010 22:48

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka DSL poskytovatelov

v Poskytovatelia internetu

0

228

21.08.2013 21:14

jaji Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ponuka služieb - Grafik

v Ponuka práce

0

1096

14.09.2008 15:50

Fishi Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra