Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:17

Som veriaci a myslim si, ze myslienka, ze Boh nas miluje nie je v rozpore z tym, ze niekto zomrie skor alebo neskor, alebo ze niekomu sa furt nedari a niekto nevie, co si pocat s uspechom. Nikto nevie, akoby vyzeral zivot cloveka, a nielen jedneho, keby bol zil dalej, alebo keby sa nieco proste bolo stalo inac. imho Bozie plany su ovela vacsie a rozsiahlejsie, ako sa da vobec predstavit, a odhliadnuc od Boha, jednoducho cele je to az prilis zlozite, aby sme mohli vsetko posudzovat jednotlivo a tvrdit, ze Boh je "nespravodlivy" alebo, ze vobec neexistuje, alebo tak.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:21

co sa tyka tvojej prvej vety ... pozri, nepouzival by som tento moj argument, keby som ho na vlastne usi nepocul ;)







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:22

ja som sa takymi argumentami nikdy neohanal, ani nikdy nebudem... som racionalne mysliaci clovek a na ziadny zazrak sa nespolieham... teda obcas, pred pisomkou z chemie... ked berieme ortodoxnost o akej hovoris ty, potom su extrem vsetky nabozenstva, alebo ti sex pred svatbou, celibat, posty, spovede, kedysi odpustky, upalovanie bosoriek pride v pohode? mne nie, poznam moslimov, ktori veria a nemyslia si, ze zeny su nieco menej, neodpaluju sa za Alaha, nezabijaju ani neroputavaju svatu vojnu.. cize si narazil na velky extrem.. :) taky isty extrem boli Kriziaci.. :)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:23

deCode666: Ale tiez sa vravi, ze cim vacsie krize Boh dava, tym nam da aj viac sil zvladat ich - neda sa vziat len jeden argument a snim pracovat, vzdy treba zohladnit viacero faktov.


Naposledy upravil raf dňa 02.11.2009 23:27, celkovo upravené 1






_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:27

to Paulooze: Opat, nenapisal som, ze VSETCI su zli ;) ... fanatici, to ano, takych nemusim ... a s Kriziakmi mas pravdu







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2009 23:45

raf píše:
deCode666: Ale tiez sa vravi, ze cim vacsie krize Boh dava, tym nam da aj viac sil zvladat ich - neda sa vziat len jeden argument a snim pracovat, vzdy treba zohladnit viacero faktov.


Viera je dobra vec,cloveku casto doda silu ist dalej premoct sa aj ked uz nevladze. Ale nesuhlasim s tym co robi cirkev. Celibaty, zakaz predmanzelskeho sexu, antikoncepcie, atd... Niektori zrejme zaspali dobu a ziju v stredoveku. A co sa tyka predmanzelskeho sexu, ked sme uz pri tom, naco je dobre ze as to zakazuje? Ked mi ukazes jedneho, kto to dodrzi, osobne mu zagratulujem. 99% ludi to ma na haku, nedaju si kecat do takych veci nejakym fararom. A bud mu to povedia na spvedi, alebo nie. Osobne sa spoevd uz nechodim, casy ked som musel sa pominuli, nemam uz 12. Nepotrebujem sa spoevdat nejakemu cloveku, ktoreho som nikdy v zivote nevidel. Jeho je do mojich "hriechov" ... nic. Co som spravil zle, tak to mozem olutovat sam a nepotrebujem k tomu aby mi pred ksichtom spravil krizik. Lepsie riesenei je ospravedlnit sa tomu, komu som ublizil, ako sa niekomu cudziemu "priznat". A ked som tym nikomu neublizil, nie je to hriech. To ze si zanadavam, mam neikomu rozpravat?? A viem ez vyjdem z kostola a zanadavam si zase? to imho nie je hriech. POmoze mi to? pomoze. Ublizi to niekomu? nie :-D Toto su prezitky.
neodsudzujem tych, ktorym spoved pomaha a citia sa potom cistejsi.

A imho, uz ked sme pri spovediach, pamatam si ako mi farar vzdy hovoril ze sa mam polepsit atd... a ja som prikyvoval. Keby som to naozaj spravil, tak by som sa tam uz nikdy neukazal, lebo by som bol bez hriechov.

A chcem sa spytat vas veriacich, vy hovorite pri spovedi fakt vsetko?? lebo ja som vsetko nepovedal asi ani na prvej spovedi, ale ked tam ehj, tak na dalsej urcite nie. Cize spoved bola neplatna, ne to bolo akosi jedno, uz vtedy som vedel, ze toto nebude riesenie pre mna.

Cize vieru neodsudzujem. Nech si kazdy veri v co chce, ak mu to pomoze a ze to cloveku casto velmi psychicky pomoze je urcite pravda. Obzvlast v tazkych zivotnych situaciach, v tazkych chorobach atd... Mne ked je tazko, porozprvam sa s najlepsim kamosom, alebo kamoskou.

Nechcel som zajt do tychto tem, uz sme OT, presli sme k viere. Dufam ze budete diskutovat normalne, nechem vidiet ziaden flame, aby sa to nemuselo locknut.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2009 0:08

Sorry, za OT, ale ta znas, ze mne to neda ... a co sa tyka evolucie, aby sa to tykalo temy ... tak nazyvat evoluciu sprisahanim mi nepride spravne ked existuju dokazy o jej pravde (ale mam pocit, ze presne to ta druha strana povazuje za sprisahanie) ... ti, ktorym sa zda evolucia nepravdepodobna, nech sa pozru na nejake obrazky Georga Busha ... to je tzv. medziclanok po simpanzovi ... predchodca cloveka :)







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2009 17:52

mne sa paci ako sa tomu vsetci rozumiete viac ako ludia ktory to studuju cely zivot , a to ste si precitali jeden alebo 2 clanky na nete ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2009 18:16

Daron: na tvoju otazku o spovedi teda: ako veriaci sa na spoved snazim chodit teda co najcastejsie, a musim povedat, ze napr. ked som bol maly este pred prvym svatym prijimanim a bol som na spovedi prvy raz teda, tak musim povedat, ze po nej som sa citil uplne taky odlahceny, a mozno som tam ani nevyznal nejake vrazdy alebo co, ale proste som povedal, co som pokladal za zle vo svojom dovtedajsom zivote a snazil som sa byt co najuprimnejsi - na ten pocit nikdy nezabudem :D, fakt. A aj na inych spovediach. Pravda je, ze obcas som mal problem povedat daco, aj sa musim priznat, ze som niekedy nieco nepovedal, ale potom to uz jednoducho nebolo ono, tak som to potom radsej povedal na inej spovedi, lebo neslo ani tak o toho knaza, co tam sedel, ten to aj pozabuda a tak, ale proste, ak sa to berie tak, ze to sa to vyznava nielen tomu knazovi, ale aj Bohu, tak proste je to ine, clovek to berie urcite vaznejsie. Ani psychologovi nemusis vsetko povedat, aj knaza mozes obabrat a da ti ten kriz a akoze je to vpohode, ale ak veris, ze Boh to vie, a klamal si, tak to proste zaboli. Niekto moze povedat, "Ved to olutujem v mysli a je to - Boh vie, ze to lutujem" - ale lutost nie je vsetko. Ak to clovek nie je schopny vyznat, znamena to zrejme, ze to proste naozaj nie je vporiadku, alebo nema vieru, ktora by ho k tomu prinutila, a to nie je dobre. Myslim si, ze Bohu a v Boha treba verit bud uplne alebo vobec, taka medziviera, ze nieco ano, nieco nie, jednoducho cloveku nepomaha pohnut sa dalej, a nie len v oblasti viery, ale zivota, osobneho, alebo profesionalneho dokonca. Knaz je vpodstate viazany mlcat o tom, co sa povie na spovedi dokonca aj na sude, takze spovedajuceho sa nemoze za nic udat, ani keby chcel, nie ako lekar, alebo pravnik, ktory na to dostane sudny prikaz a povie vsetko, knaz jednoducho o spovedi hovorit nemoze, nech ide o cokolvek - v tom je to vyrazna vyhoda oproti priatelovi, u ktoreho nie je az taka zaruka, ze to nikomu nepovie, a hlavne ked sa ide k spovedi s vierou, cloveku to naozaj polahci - to hovorim z vlastnej skusenosti.

A k tomu celibatu a predmanzelskemu sexu a antokoncepcii: Poznam viacero knazov a o nijakom z nich nemozem povedat, ze by som mal najmensie podozrenie, ze ho porusuju - stat sa moze hocico, ale aj knazi su ludia z masa a kosti a robia chyby, a nie je to urcite spravne, je to porovnatelne s tym, ako ked sudca berie uplatky alebo tak - je to len tazko tolerovatelne a je to tazke porusenie slubu, co dali, knaz Bohu a sudca statu. Ale o tych knazoch, co poznam, mozem povedat, ze naozaj nemam dovot pochybovat, a myslim si, ze nekazu v rozpore s tym, co ziju. Myslim, ze celibat pre knaza nie je az taky probem, ako celkovo vzdat sa zivota, resp. obmedzit ho, ktory zil pred vstupom do seminara, tym myslim karieru, rodinu, priatelov a pod, samozrejme aj knazi mozu zit naplno, ale zaroven musia zit s tym, ze nieco Bohu slubili na cely zivot.

A predmanzelsky sex - ano, je to uz zanedbavane, a je to tazke dodrzat, ale tu ide o to, ze potom aku hodnotu ma vlastne potom manzelstvo? To zavisi od kazdeho, ako si to definuje, ale napriklad ja ho vidim tak, ze je to vyssia forma vztahu medzi dvoma ludmi, muzom a zenou, ktora je specatena, ci uz statom, alebo Bohom, ale je niekym specatena - a to ich aj opravnuje manzelsky zit - mozno som prilisny idealista a takisto sa nemozem zarucit do buducna, ze by som to dodrzal, ale je to mozne, ak sa to robi v dobrej viere. Napriklad, mojim rodicom som sa ako najstarsi syn a potomok vobec narodil vyse roka po svadbe, takze je tam realny predpoklad, a verim im teda, ze tam nic nebolo pred svadbou.

A antikoncepcia: to je podla mna tiez vec presvedcenia a pre mnohych je vyhodne zredukovat riziko pocatia, hlavne pre takych, co nechcu mat zavazky, ale aj pre manzelov, ktori chcu obmedzit pocet deti, ale ak manzelia su ozaj zodpovedni, tak potom si vedia naplanovat, kedy chcu mat dieta, a kedy nie, aj bez antokoncepcie, zena predsa, pokial viem, nemoze pocat kedykolvek. Ale antikoncepcia jednoducho z pohladu cirkvi degraduje sex zo zavrsenia lasky len na akysi chvilkovy pozitok, a to jej vadi, a tiez to, ze ta hormonalna moze mat vplyv na plodnost a aj na embryo - to jej tiez prekaza. A pri umolem oplodneni zasa ide o to, ze vacsinou, ak nie vzdy vznikne viacero embryi, no do matky sa vlozi len jedno a zvysok sa vyhodi, alebo zamrazi, ako nejaky geneticky "odpad", a pritom je to uz vpodstate zarodok cloveka, takze za cloveka sa to uz da pokladat, i ked je o tom velka polemika.

sry za dalsi ot, a ze som sa tak rozpisal :roll:







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.11.2009 19:13

raf je moj vzor :D takto ma to ucili len trocha prisnejsie :D pochybujem ze dalej to bude o evolucii toto cele


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2009 19:19

ja sa vyjadrim iba kratko k spovedi aj ked je to uz mimo temy...
spoved je dobra vec v tom, ze clovek sa po nej moze citit lepsie, zbavi sa mozno nejakych pocitov
na druhej strane, ono je to prezentovane tak, ze clovek spravi nieco zle, ide na spoved a tam mu farar povie, ze je mu odpustene - to je zle, mal by mu povedat radsej, ze ano, spravil si chybu, pouc sa z nej nech sa to uz neopakuje...
lebo takto na mna spoved posobi tak, ze clovek nieco spacha a ide na spoved a potom akoby sa nic nestalo, zas nieco spacha, ide na spoved a opat je ocisteny od hriechov

co je lepsie? ist na spoved a povedat vsetky zle veci? alebo radsej tie zle veci nikdy nevykonat? chapem, ze niekedy sa to proste neda a stane sa nieco... ale chapete co hovorim dufam


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2009 20:55

jj, niektori to aj tak beru mozno, ale co je to zas za lutost, ked to clovek nechce napravit, alebo dokonca to este chce zopakovat? A knaz takisto vacsinou rovno nerozhresuje, ale najprv povie nieco k veci, co by malo byt poucne pre dotycneho.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 13:27

raf píše:
A predmanzelsky sex - ano, je to uz zanedbavane, a je to tazke dodrzat, ale tu ide o to, ze potom aku hodnotu ma vlastne potom manzelstvo? To zavisi od kazdeho, ako si to definuje, ale napriklad ja ho vidim tak, ze je to vyssia forma vztahu medzi dvoma ludmi, muzom a zenou, ktora je specatena, ci uz statom, alebo Bohom, ale je niekym specatena - a to ich aj opravnuje manzelsky zit - mozno som prilisny idealista a takisto sa nemozem zarucit do buducna, ze by som to dodrzal, ale je to mozne, ak sa to robi v dobrej viere. Napriklad, mojim rodicom som sa ako najstarsi syn a potomok vobec narodil vyse roka po svadbe, takze je tam realny predpoklad, a verim im teda, ze tam nic nebolo pred svadbou.

A antikoncepcia: to je podla mna tiez vec presvedcenia a pre mnohych je vyhodne zredukovat riziko pocatia, hlavne pre takych, co nechcu mat zavazky, ale aj pre manzelov, ktori chcu obmedzit pocet deti, ale ak manzelia su ozaj zodpovedni, tak potom si vedia naplanovat, kedy chcu mat dieta, a kedy nie, aj bez antokoncepcie, zena predsa, pokial viem, nemoze pocat kedykolvek. Ale antikoncepcia jednoducho z pohladu cirkvi degraduje sex zo zavrsenia lasky len na akysi chvilkovy pozitok, a to jej vadi, a tiez to, ze ta hormonalna moze mat vplyv na plodnost a aj na embryo - to jej tiez prekaza.


O tomto da vyjadruj az ked budes mat normalnu frajerku ... uz ta vidim ked ju budes mat a predtebou sa vyzlece a ty je povies ze az posvadbe : HA HA HA. Potom sa mozes zacat vyjadrovat aj o antikoncepcii... A aku hodnotu ma manzelstvo?? ziadnu kus papiera a zapisu v nejakej listine zauzivany spolocnostou ... "degraduje sex zo zavrsenia lasky len na akysi chvilkovy pozitok" .. Vies co je sex? asi ani nie, sluzi na rozmnozovanie a pozitok dokonca ti predlzuje zivot ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 14:20

"A aku hodnotu ma manzelstvo?? ziadnu kus papiera a zapisu v nejakej listine zauzivany spolocnostou" ... s tym to nesuhlasim. ALE, co sa tyka RAFovho pohladu na antikoncepciu a sex, tak to je veruze sila :) ... prva vec ... ked budes mat holku a nic medzi vami az do manzelstva nebude, tak tu holku uz nebudes mat ... a tvoj pohlad na planovane rodicovstvo je dost skresleny ... najprv si o tom nieco zisti, ze ako to tam vsetko u oboch pohlavi funguje a potom vynasaj zavery, ze:
"ale ak manzelia su ozaj zodpovedni, tak potom si vedia naplanovat, kedy chcu mat dieta, a kedy nie, aj bez antokoncepcie, zena predsa, pokial viem, nemoze pocat kedykolvek"
Aj tej najzodpovednejsej dvojici sa moze "smyknut", hlavne vtedy ked nepouzivaju ziadnu antikoncepciu







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 14:37

deCode666 a co potom znamena ?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 09.01.08
Prihlásený: 13.11.20
Príspevky: 952
Témy: 91
Bydlisko: Košice - Za...
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 14:40

manzelstvo? ... tak pre mna to znamena specatenie vztahu a prejav vzajomnej lasky ... ale ktohovie, mozno som podla modernych standardov staromodny
BTW, opat to tu ide smerom k OT kusa ...







_________________
PC : MB Gigabyte Z97X-UD5H CPU i7 4790K Noctua NH-U14S RAM DDRAM3 8GB VGA ASUS GTX970 Strix PSU Super Flower 750W Leadex CASE Fractal Design Define R5
"Get that legless witch outta here!!!"
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 21:59

nechcem to tiez velmi dalej rozvijat :D . Ale zas, deCode666, ak si vezmes napr. takeho neplatica dani - ked zijes pri nom, asi ti to velmi nevadi, ale ak je takych vela, tak ekonomika tym velmi trpi a dokonca, ak by dane neplatil skoro nikto, za par rokov by sme si asi podali ruky nie, ze s krajinami tretieho, ale rovno aj tvrteho sveta, ak taky vobec je :D . Podla mna je to podobne aj s manzelstvom - mozno spolocnosti velmi neuskodi jeden, dvaja, mozno aj sto ludi, co ho neuznavaju, ale je vidno, ze uz sa to zvrhava na trend a manzelstvo sa postupne stava len obycajnou formalitou. A to podla mna nie je dobre. Keby tak zili vsetci, postupne, chtiac alebo nechtiac sa ten sex dokonca oddeli aj od partnerstva a budeme tu zit mozno v nejakej nepretrzitej ruji alebo co, mozno prehanam, ale zas naco je napriklad takto spoluzit pred manzelstvom? Ked to uz ludia myslia tak vazne, podla mna je asi cas este na chvilku prehlbenie vztahov a nasledne na svadbu. Neviem, nemam s tym skusenosti po pravde, ale mysel mi to kaze takto, odhliadnuc od viery. Je pravda, ze to velmi taha, ale naco to klast pred manzelstvo? Vyskusat partnerku, ci sa da? Vari, by si cloveku, ktoreho si miloval, povedal, ze je na nic a ze koniec? Ci je plodna? To zisti aj lekar, ak ak nie a to dieta sa proste nepodari, nuz, potom asi neostane nic ine, nez ustupit prirode a adoptovat si, poznam aj rodinu, co si adoptovala, i ked je pravda, ze uz mali aj vlastne. Nechcem velmi mudrovat o niecom, co nemam z vlastnej skusenosti, ale nenasiel som nic, co by mi tento nazor vyvratilo. Myslim si, ze Bozie prikazania a osporucania Cirkvi maju aj prakticke opodstatnenie, a nielen teologicke, a pri takychto veciach vzdy Cirkev spolupracuje aj s vedcvami, dokonca aj s ateistami.

Takto to vidim.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2009 22:51

"a pri takychto veciach vzdy Cirkev spolupracuje aj s vedcvami, dokonca aj s ateistami" - tymto si to zabil...
ale uz ste/sme totalne mimo temy tak radsej stop lebo sa zamkne a kde by sme potom diskutovali o evolucii? :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.09.09
Prihlásený: 27.10.10
Príspevky: 15
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 08.11.2009 16:13

Necital som to cele, ale jedno je iste....
Zivot dava zivot. Tebe ho dala mama jej ho dala jej mama...
A niekto kto bol 1. ho dal nam. (Myslim, ze toto su nespochybnitelne fakty...)
A vsetko o tom ako vznikol ten 1. budu iba dohady, nie fakty.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46
Príspevok NapísalOffline : 08.11.2009 20:57

piskvorko píše:
tu je video jak sa z nicoho stane nieco http://www.youtube.com/user/8080256256# ... ZzDDd6tBA0


robo244: vo videu od piskvorka je to vedecky dokazane, ako ten prvy vznikol
nie je to dohad, ale dokaz, nie som vedec
neviem povedat ci to tak bolo urcite, ale je to presvedcivejsie ako tvrdit, ze ten prvy vznikol vplyvom vyssej moci

ps: stale je mozne, ze TEN PRVY bol stvoreny napr bohom, kym sa to vedecky nevyvrati tak to treba respektovat (aj ked ja verim vedeckej verzii)

takze kazdy si moze vybrat comu bude verit, ale nikto by nemal niekoho lakat na vieru vo vedu alebo na vieru v boha pomocou klamstiev (tak ako to niekedy robi cirkev)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
evolucia članok

Registrovaný: 14.04.08
Prihlásený: 04.06.16
Príspevky: 700
Témy: 42
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.11.2009 18:47

tlacitko Enter píše:

takze kazdy si moze vybrat comu bude verit, ale nikto by nemal niekoho lakat na vieru vo vedu alebo na vieru v boha pomocou klamstiev (tak ako to niekedy robi cirkev)


tlacitko Enter: nemyslim si, ze by cirkev, aspon katolicka lakala ludi na svoju nauku pomocou klamstiev, sam som cital niektore argumenty na aktualne otazky v katechizme a nemyslim si, ze by boli postavene na hlavu, urcite, mnoho z dovodov je skor teologickych, ale takmer vzdy, ak nie vzdy, su k nim ako protivaha uvedene aj tie prakticke. Ale je pravda, ze niektori fanatici hladaju dovody aj tam kde nie su, ale na cirkev by sa to podla mna zhadzovat nemalo. Skor sekty lakaju ludi na nauku cez rozne interpretacie nabozenskych textov, a nielen Biblie, ale aj Koranu a pod, ktore su mnohokrat nespravne a vedu k roznym na hlavu postavenym zaverom, ako napr. moslimski samovrazedni bojovnici a pod.







_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 81 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia - Linux v budúcnosti, alebo evolúcia Linuxu

v Operačné systémy Unix a Linux

1

636

21.11.2009 19:24

_FleXoR_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PELTIEROV clanok

v Modifikácie, návody a projekty

9

6431

04.09.2007 20:18

Shark NX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. joomla clanok

v Redakčné systémy

0

526

08.01.2010 11:45

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Drupal - uputavaci clanok

v Redakčné systémy

8

858

28.12.2007 18:04

yazoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najziadanejsi clanok - vzorec

v PHP, ASP

23

1244

16.07.2008 11:37

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s Jupiterom-clanok

v Redakčné systémy

1

434

07.01.2007 12:50

altt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - Ako vyberať komponenty

v Krčma

21

1261

04.12.2011 13:35

Corsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok: Počítačové x86 procesory

v Články

24

9006

30.01.2012 23:38

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Článok - herný priemysel - problematika testovania

v Počítačové hry

10

448

12.09.2019 9:54

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Display-e na notebookoch - clanok

v Notebooky a netbooky

0

590

10.07.2008 20:37

peto007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. adresa v tvare clanok.php?id=nieco

v PHP, ASP

6

436

28.08.2013 19:15

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Palivový článok pre notebooky lepší ako Li-Ion batéria

v Novinky

5

1006

20.10.2008 22:24

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AMD pamate v Europe ( Clanok nic moc, skor len taky oznam )

v Novinky

7

746

26.01.2012 15:49

Rushhh Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra