Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Založenie bankového účtu

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2012 16:06

Zdravím, v najbližšej dobe plánujem, že si založím bankový účet vo VUB banke. Jedná sa konkrétne o Start konto. Chcel by som, aby som mal internet banking a všetko to, čo je aj obsiahnuté v balíku Start konta.

Hneď po tom, čo si založím účet by som si rád založil aj paypal konto, nakoľko nakupujem aj zo zahraničia a doteraz som fungoval tak, že to kupoval kamarát a ja som mu potom doniesol domov hotovosť. Čo som sa dočítal aj tuna na fóre, tak sa kladie pri paypale dôraz na embosovanú kartu.
V start konte mám na výber jednu embosovanú a jednú neembosovanú. Ta embosovaná je konkrétna táto http://www.vub.sk/osobne-financie/ucty- ... a-classic/

Chcem sa opýtať, bude mi na tom ísť paypal v pohode? Resp. čo všetko musím ešte spraviť pri založení účtu, aby mi paypal šiel? Som kdesi čítal, že treba povoliť len internetové platby a nastaviť nejaký limit z 0 na nejakú hodnotu.

Rovnako tak som ešte nikdy nezakladal účet v žiadnej banke, dnes mám 18 rokov a plánoval som už dlhšie, že si zavediem. Chcem sa opýtať, ako to prebieha, ako dlho tam cca treba byť. Kedy sa už účet môže používať, myslím konkrétne to, že napr. zajtra pojdem, tak kedy už možem používať internet banking, kedy mi dojde karta, jak mi dojde, teda či ju dostanem tam alebo poštou alebo ako to prebieha. Rovnako tak ma zaujíma, že pokiaľ som študent, tak potrebujem potvrdenie zo školy. Mám si ho vyhotoviť sám a dať to škole len podpísať a opečiatkovať alebo oni dávajú nejakú šablonu, ktorú treba vypísať a potvrdiť?

Ďakujem pekne.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Založenie bankového účtu

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2012 16:57

Treba ti klasicke potvrdenie o navsteve skoly, ktore dostanes na sekretariate v skole, mozno im to staci doniest v septembri. Prides k okienku, povies, ze si chces otvorit ucet a pani sa ta bude (~20 minut) vypytovat rozne veci a ty budes odpovedat a podpisovat. Chod tam s mamou alebo otcom, oni s tym urcite uz maju nejake skusenosti. Kludne to tej pani povedz, ze chces embosovanu kartu, aby si mohol platit kartou cez internet, nemam sajnu, ci to treba este nejak povolit alebo nie, opytas sa (niektori by sa cudovali, ale nie je to vobec tazke, za otazky ti hlavu nikto neutrhne). IIRC, vo VUBke som mohol IB pouzit na druhy den a karta dosla do tyzdna, ale mozno sa zle pamatam. Nezabudni obciansky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Založenie bankového účtu

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2012 17:11

Co sa tyka toho potvrdenia, tak mozno dakoho v tej skole najdem, neviem, netusim, ci tam vobec niekto bude, ale pokusim sa to zistit, dalej ma zaujima, ze napr. ten pristup na internet banking ti dosiel mailom alebo ako? Rovnako tak k tomu, aby si mohol pouzivat internet banking je potrebna grid karta alebo je to tusim sms autentifikacia. To hned poskytli, ak sa jedna o tu grid kartu, ci to mas riesene cez mobil? A dalej ma zaujima, ze na co take obzvlast si treba davat bacha pri podpisovani zmluvy, co napr. by som mohol potom skaredo lutovat, ved vies co myslim a este, otazky akeho typu by sa ma mohli pytat? Nakolko ja momentalne rodicov doma nemam a ani tak skoro domov nepridu, nakolko su v zahranici, tak aby som tam nestal jak vypatlany :D Studujem ekonomiku, cize nejake veci ohladne toho viem, ale co by ma take pripadne mohlo zastihnut a co vsetko si odnesiem domov okrem podpisanych papierov. Posielaju aj potom nejaky mail? Chodi to potom vsetky tieto veci ako platobna karta, grid karta... postou? Dik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Založenie bankového účtu

Registrovaný: 10.05.09
Prihlásený: 01.04.24
Príspevky: 1166
Témy: 34
Bydlisko: Bánovce nad...
Príspevok NapísalOffline : 05.07.2012 17:13

Ja som si Start Konto zakladal cez net, do banky som prišiel len s rodičom podpísať nejaké papiere a už som len čakal na kartu. Takže je aj táto možnosť.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Založenie bankového účtu

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2012 17:36

NesTon píše:
Ja som si Start Konto zakladal cez net, do banky som prišiel len s rodičom podpísať nejaké papiere a už som len čakal na kartu. Takže je aj táto možnosť.
som si všimol na webe, že je to možné, ale ja pri takýchto veciach mám radšej osobný kontakt, predsa je to iné ako za internetom.

A ešte som sa zabudol opýtať ohľadne toho paypalu, bude fungovať na tej karte? lebo ako pozerám dneska weby, tak by s tým nemal byť žiaden problém.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Založenie bankového učtu

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

17

896

03.03.2013 17:49

SpL1tt3r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zalozenie bankoveho UCTU

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

10

2399

13.06.2008 22:16

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odmena 20 EUR k účtu mKonto, vedenie a založenie účtu je zdarma

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

20

1195

04.02.2015 14:31

okatjar Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Overenie bankového účtu - adsense

v Internetový marketing, SEO, reklama

2

475

09.01.2018 21:12

avokado Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stav bankoveho uctu cez PHP

v PHP, ASP

4

705

18.06.2008 22:43

dudo1904 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Založenie účtu

v Obchody, reklamácie a právo

6

559

04.06.2013 22:16

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Založenie chladiča

v Intel - Integrated Electronics

27

1504

20.08.2006 10:50

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. intel pentim g3420 - zalozenie

v Intel - Integrated Electronics

6

393

29.03.2014 22:45

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zalozenie zivnosti a odvody

v Ekonomika, práca, biznis, podnikanie a peniaze

8

748

29.09.2017 22:09

Ivan-K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zalozenie webstranky zadarmo na freehostingu

v Služby a webstránky

0

97

25.12.2023 14:28

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Založenie wifi v notebooku pre ostatných

v Sieťové a internetové programy

5

917

28.03.2009 12:18

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Založenie živnosti popri štúdiu a po

v Obchody, reklamácie a právo

2

2090

04.05.2009 20:54

M4rekX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Deaktivácia účtu

v Správy pre vedenie fóra

0

915

06.01.2014 12:43

Trojan4x4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aktivácia učtu

v Redakčné systémy

2

717

08.08.2007 11:09

Chalu Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Otázka ohľadom účtu

v Správy pre vedenie fóra

2

1868

26.03.2021 9:32

Ringišpir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zrušenie Steam učtu

v Počítačové hry

3

1885

24.10.2010 17:17

ElNorka Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra