Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 396 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 10, 11, 12, 13, 14
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 8 je prepadák, Microsoft to ale neprizná

Registrovaný: 19.08.08
Prihlásený: 09.04.24
Príspevky: 420
Témy: 29
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 14:11

Citácia:
Ano uzivatel co od PC chce len aby sa dostal na internet a pripadne pozrel fotky, pustil hudbu tak takemu to staci

ale toto chce väčšina užívateľov PC dnes, preto je boom tabletov
S inštaláciou som len chcel dokázať že ako sa ľahko inštaluje napr. Ubuntu tak sa tam aj ľahko inštalujú programy otvoríš si centrum programov vybereš program a klikneš na inštalovať a je to. To je jednoduchšie ako na win. Keď nechceš tak ani nemusíš otvoriť konzolu.
Ináč konzola má svoje výhody a preto som ju ja začal používať ale to je o inom.
Množstvo programov pre tých 70% ľudí čo používajú len net, fotky filmy, nejaký office tak všetko majú buď už nainštalované alebo priamo cez centrum si to jedným klikom nainštalujú.
Citácia:
Sto krat sa ta linux opyta ci si si isty a musis furt zadavat heslo ako idiot

Práve že linux sa ťa nepýta či si to chceš inštalovať zadáš heslo čo je bezpečnosť (podobné ako u win keď niesi admin tak nenainštaluješ) Oznámi ti keď inštaluješ viac programov že stiahne toľko a toľko bytov a či stým súhlasíš a koniec jedine ak by si nemal splnené závislosti čo môžeš vyriešiť priamo pri inštaláciítoho programu ktorému to chýba.
Ak sa ti nechce zadávať veľakrát heslo zapni si konzolu a prihlás sa ako root a máš to.
Citácia:
Alebo chces cosi odinstlaovat? Vo win bud cez start/ovladaci panel a si tam alebo prave tlacidlo na ikonu, otvorit umiestnenie a uz len kliknut uninstall.exe. V Linuxe? Ehm? Bud cez terminal alebo cez spravcu balikov, ktory ani v niektorych distribuciach nieje od zakladu nainstalovany a aj ked je tak o nom taky clovek ani nebude vediet a nebude vediet kde to hladat.

Bavíme sa o BFU distrách ako Ubuntu a tam máš centrum programov už v základe a jedným klikom to odinštaluješ a nainštaluješ na tom nieje čo ťažké. Sú programy vo win ktoré sa nedajú odinštalovať priamo v ponuke štart a musíš ísť cez ovládací panel do programov a tam to odinštalovať alebo mať aplikáciu treťej strany nato a toto je podľa teba jednoduchšie pre BFU. Všetko je o učení tak ako sa naučíš ovládať win tak sa vieš naučiť ovládať Ubuntu. To že nechceš tak to neznamená že win je lepší
Citácia:
Ako som uz povedal keby Torvald pohol rozumom a spravil hned vtedy ked vynasiel linux nejaky schopny desktopovy OS a zacal ho vyvyjat a predavat tak verim, ze tu mame konkurenciu aj ked nie pre Windows tak minimalne pre MAC..

Uvedom si aká je filozofia linuxu, Torvald má inú filozofiu ako Gates či Jobs


Online

Užívateľ
Užívateľ
Windows 8 je prepadák, Microsoft to ale neprizná

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 22.04.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOnline : 12.04.2013 14:14

hlavne na každú činnosť je vhodnejší iný OS na úplne základné veci bez hrania čiže internet hudba pozeranie videí či dokumentov je jedno aký je systém na hranie náročnejších hier prípadne na prácu so špecifickým softwareom určite windows
a na server hoci aj localhost určite linuxovú distribúciu kľudne aj virtuálnu bez gui som úplný dilino do týchto webových vecí, ale keď som chcel len tak zo srandy spojazdniť localhost na vyskúšanie napr. mediawiki systému tak som pri windows skoro ošedivel a aj tak to nešlo ako malo. Kratšie mi trvalo nainštalovať virtuálny debian bez gui a rozbehať všetky funkcie mediawiki ako sa v už nainštalovanom windowse dostať čo i len k apache hláške itworks







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 14:38

Ale vacsina ludi co pouzivaju PC "bezne" ako sa tu bavime chcu pouzivat veci co su v linuxe zlozitejsie. Naprilad uz len blby skype, pre linux existuje len nejaka storocna verzia z ktorej sa ani neda spravit videohovor a stale pada, na linuxe nerozbehnes MS Office a mam skusenost, ze alternativne office baliky su nie vzdy 100% kompatibilne s MS, nerozbehnes tam uTorrent (ano su alternativy ale ludia ich pouzivat nechcu, chcu uTorrent lebo su zvyknuti), dalej Ubuntu neponuka moznost dlhodobeho spanku/hybernacie, notebooky s linuxom vydrzia kratsie na bateriu koli zlej optimalizacii ovladacov, nefunguje poriadne stiet s windowsom aj ked nainstalujes sambu, nikdy mi to poriadne nefungovalo, obcas to islo, obcas nie podla nalady systemu asi.
Jednoducho budem trvat stale na tom ze linux v momentalnom stadiu je pre cloveka co sa nehodla zapodievat blbostami a riesit preco mu tamto alebo hento nejde nevhodny.
On linux hlavne ubuntu stale napreduje a za nejaky cas bude na tom zas urcite lepsie a raz verim, ze pride do stadia kedy bude fakt vylozene vhodny pre masy no je otazne kde vtedy budu terajsie komercne OS.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 8 je prepadák, Microsoft to ale neprizná

Registrovaný: 19.08.08
Prihlásený: 09.04.24
Príspevky: 420
Témy: 29
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 15:27

Na win mám verziu 6.xx a na debiane mám verziu 4.xx čo je najnovšia pre linux žiadne problémy s padaním alebo s kvalitou
Samotný office od microsoftu nieje kompatibilný medzi sebou tak nejakú nekompatibilitu medzi LO, OO s MO neriešim, väčšinou za nekompatibilitu môže samotny MS lebo nedodržuje štandarty ale to je už o niečom inom.
uTorrent pre linux je v alfa verzii asi to nebude použiteľné, ale zober si snaď všetky distribúcie sa dajú stiahnuť cez torenty tak asi bude tam program ktorý bude dobrý.
Mne osobne hybernácia funguje na linuxe a nefunguje vo win, odkedy mám ssd disk toto neriešim, nevedel som to vo win opraviť.
A stou výdržou je to inviduálne ja som čítal kopu príspevkov čo práve hovorili opačne že im to v linuxe vydržalo viac ako vo win, je to na výrobcoch a ich ochotou robiť dobré ovládače.
Takže podľa mňa pre človeka ktorý nemá návyky z nejakého OS je na klasickú prácu s PC (net, foto, video, hudba, office) je úplne jedno či začne s win alebo linuxom,problémy bude mať všade a bude sa to musieť naučiť ak bude chcieť to pochopiť lebo klikáš na ikonu rovnako vo win alebo v ubunte


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 16:43

Sranda mne skype na ubuntu vkuse padal, volat sa z neho sice dalo ale len ako klasicky hovor nie videohovor, ked som skusil videohovor tak to napisalo, ze mam zastralu verziu. No to je jedno, nechajme tuto debatu tak lebo asi nikdy sa nezhodneme. :)
Akurat instalujem suse 12.3 na notebook tak som zvedavy ci bude spolahlivejsi ako Ubuntu, ktore mi pride take...ako keby po nainstalovani islo 2 dni dobre a potom sa rozserie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Windows 8 je prepadák, Microsoft to ale neprizná

Registrovaný: 19.08.08
Prihlásený: 09.04.24
Príspevky: 420
Témy: 29
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 16:51

Máš pravdu každý znás má svoje skúsenosti. Všetko je o preferenciách a návykoch. Nech sa podarí inštalácia suse.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 396 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 10, 11, 12, 13, 14


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft spojí Windows pre PC, Windows Phone a Windows pre Xbox do jedného Windows

v Novinky

8

1374

24.07.2014 21:22

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Security Essentials skenovanie nenájde nič ale...

v Antivíry a antispywary

25

2419

28.01.2011 23:57

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft: Linux neexistuje, ale aj tak nám dlží peniaze

v Novinky

4

435

17.05.2007 14:34

st.jimmy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prepadak roku 2006

v Počítačové hry

27

1625

05.05.2007 11:15

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktora hra bola podla vas najväčší prepadák?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Počítačové hry

88

5483

19.09.2009 1:37

deCode666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft otvorí Windows konkurencii

v Novinky

2

534

23.10.2007 14:25

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Windows Elektronická distribúcia

v Ostatné

7

869

02.08.2015 9:45

pekiskol Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Windows Server 2008

v Novinky

7

960

04.03.2010 21:58

howoarang Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD bios najde, ale Windows nie

v Pevné disky a radiče

4

586

24.08.2011 14:29

PamelaSvK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft zdarma rozdá windows 7

v Novinky

26

1921

24.08.2009 23:28

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. pomooc 32 ale 64 bit Windows vista?

v Operačné systémy Microsoft

2

377

21.12.2009 17:41

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zbavte sa Windows XP, žiada Microsoft

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

39

1384

01.09.2014 19:21

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripravuje Microsoft svoj vlastný Windows Phone?

v Novinky

20

912

26.06.2012 13:41

kiki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft predviedol jadro nástupcu Windows Vista

v Novinky

9

679

26.10.2007 14:55

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Windows dnes slavi 21. narodeniny

v Novinky

2

1039

21.11.2006 15:39

Numline1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft Windows Home Edition SK - cena?

v Operačné systémy Microsoft

4

958

21.12.2007 11:15

mike-Dk Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra