Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 17:10

Dobrý deň,
Budem kupovať server na webhosting a chcem sa opýtať aký script na stránku by ste mi odporučili.
Bolo by dobré keby bol v slovenskom jazyku mal prijateľné prostredie, nejaký uživateľský panel, overenie či je doména voľná, a registrácia domény + čo k tomu patrí...
A ešte by som sa chcel opýtať ako to je s registráciou domén.
Ak chcem registrovať domeny .sk musím byť registrátorom sk-nic.sk ale čo ak chcem registrovať aj domény .eu .cz .com .net .org a ďalšie?
A tá cena u sk-nic 19 euro neni nejak veľa?Niektoré hostingy majú tú domenu lacnejšiu ako je to možné?
Za odpovede ďakujem :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 17:20

stoji mi to za BP ... XD LOL

// pridané po 49 sekundách od posledného príspevku

to chces vazne ponukat sluzby s takymito znalostami?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.12.2010 17:41

Každý raz začínal a než začnem ponúkať služby tak určite to najprv urobím na mojom pc povŕtam sa v tom a až tak začnem niečo poskytovať... :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 30.06.07
Prihlásený: 24.07.12
Príspevky: 530
Témy: 85
Bydlisko: košice
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 18:08

filip2121 píše:
Každý raz začínal a než začnem ponúkať služby tak určite to najprv urobím na mojom pc povŕtam sa v tom a až tak začnem niečo poskytovať... :-)


aj za cenu ze o tom nic nevies?... neriesil by som vlastny hosting ked sa tu pytas taketo veci..btw pochybujem ze existuje hotovy script pre webhostingy.. mozno aj hej ale das zanho minimalne par tisic €.. ;)







_________________
PC1: Core2Duo E4300 @2.6GHZ, 4COREDUAL-SATA2, RAM Kingston 2GB 667mhz, ATI R3650 512MB DDR2, WD 320GB SATAII, Asus VW192S [19" LCD]
PC2: AMD Duron 2ghz, Asus A7s8x-mx, 768MB DDR, FX5200, 80GB IDE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.12.2010 18:14

Samozrejme, že hosting spustím až keď budem o tom vedieť preto sa pýtam aj na tomto fóre.
A poznáš to kto nič neskúsi nič nezažije a ak sa do toho nepustím ako sa to naučím? :)
Najlepšie sa učí na vlastných chybách a môžeš mi veriť že chcem poskytovať kvalitné služby a budem sa snažiť naučiť sa ale potrebujem k tomu aj informácie :-).
Už som našiel návody ako nainštalovať zabezpečene služby ako php atď...

//EDIT:
A napr. ipanel je za 9,niečo $ na mesiac len je v angličtine :-).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 30.06.07
Prihlásený: 24.07.12
Príspevky: 530
Témy: 85
Bydlisko: košice
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 18:34

filip2121 píše:
Samozrejme, že hosting spustím až keď budem o tom vedieť preto sa pýtam aj na tomto fóre.
A poznáš to kto nič neskúsi nič nezažije a ak sa do toho nepustím ako sa to naučím? :)
Najlepšie sa učí na vlastných chybách a môžeš mi veriť že chcem poskytovať kvalitné služby a budem sa snažiť naučiť sa ale potrebujem k tomu aj informácie :-).
Už som našiel návody ako nainštalovať zabezpečene služby ako php atď...

//EDIT:
A napr. ipanel je za 9,niečo $ na mesiac len je v angličtine :-).


lenze nato aby si poskytoval kvalitny hosting budes potrebovat niekolko rocne skusenosti...vecsinou ma kazdy hosting svoj vlastny "control panel"..a pracuju tam niekolko rocny "experti"







_________________
PC1: Core2Duo E4300 @2.6GHZ, 4COREDUAL-SATA2, RAM Kingston 2GB 667mhz, ATI R3650 512MB DDR2, WD 320GB SATAII, Asus VW192S [19" LCD]
PC2: AMD Duron 2ghz, Asus A7s8x-mx, 768MB DDR, FX5200, 80GB IDE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.12.2010 18:37

No ale predsa len to skúsim :)
Len by som poprosil odpovede na moje otázky hore.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
WebHosting Script + info

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 19:01

Ale preco sa chces ucit za cudzie peniaze na cudzich weboch? Vsak nikto ti nebrani zacat sa ucit robit webstranky, programovat, venovat sa hlbsie operacnym systemom - vsetko by si to vyuzil, mozno raz ziskas robotu v tejto oblasti. Ale preboha, ved ty absolutne nemas sajnu, aky hardver, aky softver, ako vsetko spravovat, ako riesit problemy, atd. Vsetko to chce dlhorocne skusenosti v tejto oblasti, ano, tie ziskas praxou, ale rozhodne to nefunguje tak, ze stiahnes hotovy skript, ten nejako nainstalujes a mozes bez obav ponukat hosting. A ked este ani po anglicky nevies, no zbohom. Neviem, odkial chces zobrat peniaze na prevadzku servera a veci okolo toho, ale garantujem ti, ze do konca zivota by sa ti to s tvojimi predstavami o fungovani webhostingu nevratilo. Radim ti, zabudni na to.
Nechcem byt zly, ale dufam, ze nikomu z uzivatelov ani nenapadne ti odpovedat. Sice vzdy radi poradime, ked vieme, ale ludia, majte dopekla nejaku sudnost. Este by si fakt zacal nieco ponukat... nechceme tu druhy maxhosting.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.12.2010 19:24

Nehovorím, že neviem anglicky ale že hľadám hotoví script a keď idem robiť slovenský web nebolo by trošku divné mať ho v angličtine?
Čo sa týka webhostingu jeho spravovania a spustenia neboj sa bez dostatočných informáciách to nespustím.
Nehovorím, že ho spustím zajtra... Možno ho spustím o rok možno o 2 možno ho spustím o 10 rokov ale potrebujem k tomu info...
Ak mi ho neposkytnete tu nájdem ho inde.A určite na tom nikto z tohto fóra ani nikto iný neutrpí nikoho nebudem nútiť aby si zakúpil hosting od nás bude to jeho slobodná voľba a kvalitu služieb uvidíte potom keď to spustím.
Ale je nefér odcudzovať nový projekt hneď keď ešte nevieš čo bude ako bude a kedy bude spustený.
Možno o tom neviem dosť ale snažím sa informácie získať a namiesto toho ma tu každý od toho odhovára.
A nie nepredstavujem si to tak, že nainštalujem script na stránky a že hosting beží viem, že tam je veľa vecí treba dolaďovať, dobre zabezpečiť služby na servery a byť seriózny a mnoho iných vecí ale pokiaľ mi niekto nedá šancu nikdy to nebudem môcť zrealizovať.
Môžete ma odcudzovať koľko chcete no chuť to spraviť mi nevezmete a budem informácie hľadať všade len aby som vám dokázal, že dokážem urobiť kvalitný hosting aj cez zhadzovanie a podceňovanie.
Poprosím vás o tie informácie ak mi ich neposkytnete dobre idem hľadať inde a lúčim sa s vami v dobrom aj keď mi neporadíte.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 19:35

Pre spravovanie servera potrebuješ vedieť spravovať Linux, ovládať jazyk C++, správu databáz MySQL. Ideálne potom ovládať PHP, pretože ho zrejme chceš spúšťať na svojom serveri. Samozrejme nesmieme zabudnúť na Apache. Keď budeš toto všetko vedieť a ovládať tak môžeš začať uvažovať o spustení servera. Do vtedy sa to môžeš učiť na počítači, z ktorého sem píšeš. Získaš dostatočné skúsenosti na to aby si sa pohol niekam ďalej.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.06.10
Prihlásený: 04.04.19
Príspevky: 97
Témy: 34
Bydlisko: Galanta,Martin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.12.2010 19:41

S linuxom už mám nejaké skúsenosti kedysi som mal na svojom pc xamp na server trackmania forever.
Na inštaláciu apache php aj mail serveru mám návod malo by tam byť aj zabezpečenie ak si dobre pamätám.
A jazyk c++ treba vedieť prečo?
P.S. Ďakujem za odpoveď :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 19:46

Keď sa ti niečo pokazí aby si to vedel opraviť. A serverové balíky ako xampp nie sú optimalizované pre riadny server. A "nejaké skúsenosti s linxom" ti asi stačiť nebudú.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 11.12.2010 20:13

Tak dobre
> najpr sa rozhodni na akom OS chces pracovat (Win vs Lin)
> nahod si na pc nejake distro linuxu napr. debian samozrejme bez zbytocnosti iba to co potrebujes , kup si nejaku knizku (raz som mal celkom dobru publikaciu v ruke ktora bola venovana nastaveniu linuxoveho serveru ale na nazov si nespomeniem), tu sa poriadne zoznam s OS
>zacni studovat apache + php + mysql (nie ako uzivatel/programator/koder ale ako administrator), neskor vsetko mozne o potrebnych sluzbach ako napr. ftp
>nakoniec, ale nie na poslednom mieste zabezpecenie serveru (good luck)

Na toto treba viacej ludi aby sa zameral kazdy na svoju oblast a venoval sa jej co najlepsie. Mozes sice chcietvedeit vsetko a na velmi dobrej urovni, ale to si velmi dobre neviem predstavit ... toto mas taky maly vycuc.

// Nakoniec ak budes toto vsetko ovladat , vys****s sa na vlastny hosting a pojdes pracovat do nejakej firmy za celkom slusny plat s takymito vedomostami... teda ak vydrzis







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 27.11.10
Prihlásený: 20.08.13
Príspevky: 112
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2010 0:03

Tato tema je aj na mna moc :D To kam uz ten svet speje. Zachvilu budu 10-rocny webmasteri co nemaju ani sajnu o tom co robia. No neskutocne :lol:. Filip ak chces nieco taketo robit, idealne by bolo aby si sa pozorpraval s nieky kto v danej oblasti pracuje. Ten ta snad uvedie na pravu mieru.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
WebHosting Script + info

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.12.2010 2:37

filip, samozrejme je dobre že sa pýtaš atď, ale ty si myslíš, že ťa to tu dakto cez fórum naučí v pár lekciách? alebo že by ti pomohlo keby ti tu dal dakto rovno aj hotový skript?? ako ti písali už ostatní, toto sú vedomosti získané za niekoľko rokov a nenájdeš ich nikde na nete (nie takto v balíčku ako by si ich chcel ty, to je totiž na niekoľko kníh!)







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 15 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting

v Webhosting a servery

9

1893

03.02.2011 11:52

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webhosting

v Webdesign

17

1235

24.07.2008 18:25

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webhosting?

v Webhosting a servery

15

1918

05.06.2010 15:29

Ing.Florek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting

v Webhosting a servery

2

1032

27.11.2006 0:39

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WebHosting

v Webhosting a servery

2

590

28.03.2015 16:32

doubleR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting

v Webhosting a servery

21

1978

06.10.2009 18:26

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. webhosting

v Webhosting a servery

4

532

21.12.2011 13:47

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny webhosting

v Webhosting a servery

2

930

06.06.2008 17:49

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting INET

v Webhosting a servery

0

758

03.05.2009 21:16

tomsk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting software

v Redakčné systémy

3

695

28.04.2010 17:37

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vlastny webhosting

v Webhosting a servery

5

811

19.12.2009 20:58

adamico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elbia webhosting

v Webhosting a servery

8

1346

27.04.2009 16:58

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webhosting design

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

34

1983

31.12.2008 16:29

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Free webhosting

v Webhosting a servery

4

694

12.09.2011 18:57

spire011 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webhosting - portfolio

v Webhosting a servery

7

736

01.03.2009 13:13

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najlepší webhosting

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webhosting a servery

34

10911

28.11.2007 10:30

BgDestroy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra