Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2011 23:44

Zdravim. Chcel by som sa spytat na jednu vec. Asi pred rokom som si zalozil internetove stranky na free serveri estranky.sk. Po par tyzdnoch som dosiahol dennu navstevu priblizne 300 ludi, a to najma vdaka prvym poziciam na urcite slovne spojenia v googli. Bohuzial praca s estrankami je trochu tazkopadna, ziadne extra dizajny, nemoznost implementacie reklamneho systemu google alebo etarget vo free verzii a podobne. Vyskusal som preto urobit podobnu stranku na inom serveri, a sice webnode.sk. Tu je praca s obsahom o niekolko levelov vyssia (aspon podla mna). Velke mnozstvo dizajnov pre nenarocneho uzivatela, jednoduchsi update stranky... skratka vyhovuje mi to neumerne viac. Stranku na estrankach som zrusil a presiel cisto na webnode. Ani po dlhej dobe nemam takmer ziadnu navstevu. Google z povodnych estranok neindexuje uz nic, na webnode mam plnu indexaciu. Avsak na vsetky hladane vyrazy som OVELA OVELA nizsie, najdem sa na 10 strane, hoci obsah je v podstate ten isty ako na estrankach, kde som byval na prvej strane. Moze to byt tym, ze skratka webnode a seo = nic moc, alebo ako tomu mam rozumiet?? Som takmer uplny laik, dakujem za odpovede.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Free webhosting

Registrovaný: 23.08.10
Prihlásený: 30.10.11
Príspevky: 39
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2011 12:38

To na ktorom mieste v google vyhladavani sa umiestnis zalezi od viacerych faktorov.

1) Potrebujes mat optimalizovanu url, to znamena ze miesto napr. [www.nieco.sk/index.php?id=home] budes mat url [www.nieco.sk/home].

2) Za dalsie potrebujes mat na stranke vyplnene take veci ako title (nadpis stranky), meta tagy (klucove slova stranky, popis stranky, popripade autora), a spravne strukturovanie nadpisov pomocou h1-h6 tagov. Site map je tiez dolezitou sucastou a neuskodi ani subor robots.txt pre robotov.

3) Dalsou dolezitou premennou je aj ako dlho stranka existuje, cim je stranka dlsie na webe a je nalezite udrziavana tym vyssie sa umiestnuje. Aj ked mas stranku s profesionalnym seom tak nemozes cakat ze budes o tyzden na 1. mieste, jeto dlhodoba zalezitost nez sa clovek prepracuje na popredne miesta niekedy aj cele mesiace.

4) Aktualizacia stranky, stranka na ktorej sa nieco deje a meni sa jej obsah je pre robotov pritazlivejsia ako stranka mrtva na ktorej sa nic nemeni. Takze treba stranku pravidelne aktualizovat.

5) Odkazy z inych stranok. Cim viac inych stranok odkazuje na tu tvoju, tym vyssie hodnotenie ziskava tvoja stranka.

6) Navstevovanost. To je hadam samozrejme cim viac ludi tym lepsie umiestnenie. K tomu patri aj kus stastia, niekedy ti na stranku zacne chodit par ludi (dostanu sa k nej ako slepe kura k zrnu ... nahodov) a postupne sa to rozrastie, inokedy je to tazsie ...

7) Ak si presiel na nove stranky mal si na tych starych nechat aspon mesiac odkaz na nove, s tym ze sa presuvali. Pretoze ludia maju casto ulozene zalozky alebo su zvyknuty na danu stranku, a ked aktivne nesleduju dianie na webe tak jedneho dna pridu a stranka je zrazu fuc a tvoja navstevnost tiez.

Takze ako vidis premennych od ktorych zavisi tvoje umiestnenie v google je vela, a mnohe nie su prenesitelne na nove stranky. Tvoje stare stranky boli jedinecne a aj keby si skopiroval ich presnu kopiu nemal by si take umiestnenie ako predtym, ani zdaleka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Free webhosting

Registrovaný: 01.12.09
Prihlásený: 20.04.19
Príspevky: 862
Témy: 26
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2011 13:17

Základ, pošli link, nech vieme ako to vyzerá ;)







_________________
PC :ASUSTeK M2A-VM, AMD Phenom X3 8650 AM2 @ 2,3 Ghz, 4 GB RAM DDR2 1800 MHz, SAPPHIRE HD 6770 VAPOR-X 1GB DDR5, 400W Zdroj, 500 GB HDD, Windows Vista 64 bit
Notebook : Asus EEEPC 1201NL, intel Atom N270 512 KB L2 Cache 533 MHz FSB @ 1,6 Ghz, 1 GB DDR2 RAM, nVidia ION, 320 GB HDD, Windows XP 32 bit
Iná technika : LG P500 (806 Mhz, Android 2.3.3 Gingerbread, root, JIT), Koss Pathfinder, kedysi iPhone =(
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Free webhosting

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.09.2011 19:54

Light píše:
1) Potrebujes mat optimalizovanu url, to znamena ze miesto napr. [www.nieco.sk/index.php?id=home] budes mat url [www.nieco.sk/home].

Blbosť - z pohľadu vyhľadávača sú obidve tvary rovnako "dobré".

Light píše:
2) Za dalsie potrebujes mat na stranke vyplnene take veci ako title (nadpis stranky), meta tagy (klucove slova stranky, popis stranky, popripade autora), a spravne strukturovanie nadpisov pomocou h1-h6 tagov. Site map je tiez dolezitou sucastou a neuskodi ani subor robots.txt pre robotov.

Ďalšia blbosť - meta tagy sú zbytočné, správne štrukturovanie nadpisov tiež. Ak budem mať stránku, na ktorej pôjdu nadpisy v poradí H4, H1, H2, H3, H2, neuškodí mi to. Podstatný je obsah. Sitemap je dôležitý, iba ak neexistujú linky na jednotlivé stránky a robots.txt neslúži na vylepšenie pozícií - používa sa, ak niečo chceme skryť pred vyhľadávačom.

Light píše:
6) Navstevovanost. To je hadam samozrejme cim viac ludi tym lepsie umiestnenie. K tomu patri aj kus stastia, niekedy ti na stranku zacne chodit par ludi (dostanu sa k nej ako slepe kura k zrnu ... nahodov) a postupne sa to rozrastie, inokedy je to tazsie ...

To by ma zaujímalo, ako vyhľadávač zistí, či je stránka navštevovaná, alebo nie.

Light píše:
7) Ak si presiel na nove stranky mal si na tych starych nechat aspon mesiac odkaz na nove, s tym ze sa presuvali. Pretoze ludia maju casto ulozene zalozky alebo su zvyknuty na danu stranku, a ked aktivne nesleduju dianie na webe tak jedneho dna pridu a stranka je zrazu fuc a tvoja navstevnost tiez.

Odkaz? Skôr by mal komplet starý web presmerovať na nový.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.09.2011 18:57

Vdaka za postrehy. Ide o to, ze z Estranok sa neda urobit presmerovanie len tak zadarmo, myslim ze sa za to nieco plati. Ale mozno to nakoniec urobim. Na povodne stranky som vsade dal velky odkaz, ze stranky sa presuvaju. Chcem ich presunut postupne s tym, ze povodne texty, ktore su tam, budem interpretovat odlisne, aby google nemal nahodou nejake vyhrady kvoli duplicitnemu obsahu. Meta tagy, nadpisy atd som neriesil velmi ani na estrankach, napriek tomu boli v googli pekelne vysoko. Ak by nestalo umiestnenie vlastnej reklamy na estrankach okolo 60 eur rocne, hned by som to kupil. Lenze nemam tusenie, ci sa mi to niekedy vrati, tak nechcem riskovat. Preto chcem umiestnit reklamne odkazy na webnode, kde je to mozne aj vo free verzii.. Len dostat tam tych povodnych ludi :loony:


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free cms + free webhosting

v Technológia .NET

3

1665

18.01.2012 18:32

bimbo34 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free webhosting

v Webhosting a servery

2

972

10.01.2008 20:03

Dzin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free java webhosting

v Webhosting a servery

1

427

01.10.2014 16:55

lucas03 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free dobry webhosting

v Webhosting a servery

0

475

15.02.2012 20:57

ManSlayerX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ktory free webhosting

v Webhosting a servery

9

2038

19.12.2009 18:46

adamico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Free webhosting s domenou

v Služby a webstránky

5

196

10.03.2024 19:42

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free webhosting pre domenu

v Webhosting a servery

5

1325

20.11.2006 15:14

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Free webhosting - min 500MB

v Webhosting a servery

1

16276

02.06.2007 12:59

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Free webhosting pre Upload System

v Webhosting a servery

0

757

18.09.2010 22:05

puma19944 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. free webhosting so 100% podporou javy a jsp

v Webhosting a servery

0

900

11.05.2010 11:37

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Avira free vs. Avast Home vs. AVG free

v Antivíry a antispywary

24

7728

11.06.2010 0:05

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting

v Webhosting a servery

9

1892

03.02.2011 11:52

Bajzik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WebHosting

v Webhosting a servery

2

590

28.03.2015 16:32

doubleR Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. webhosting

v Webhosting a servery

4

531

21.12.2011 13:47

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Webhosting

v Webdesign

17

1235

24.07.2008 18:25

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. webhosting

v Webhosting a servery

2

1032

27.11.2006 0:39

Tom@S Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra