Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 25 ] | |
| Autor | Správa |
|---|
Registrovaný: 19.08.07 Prihlásený: 24.09.13 Príspevky: 1005 Témy: 77 | 77 Bydlisko: vacsinou Br... |
Uz dlhu doubu ficim na XP Windowse, ci uz s mensimi, alebo mensimi problemami. Ale rad by som uz vyskusal aj Vistu. Mate niekto nejake nie dobre skusenosti??? Nie su tam problemy s ovladacami, s hardverom alebo s kompatibilitou ostatneho bezneho softveru, prehravacov, kodekov alebo hier???
|
|
Registrovaný: 07.04.07 Prihlásený: 18.07.24 Príspevky: 4435 Témy: 85 | 85 Bydlisko: Rožňava |
Su problemy s ovladačmi, zla kompatibilita hardwaru, možno aj hry radšej by som ešte počkal, aku mas zostavu?
_________________ PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l NOTEBOOK: ASUS U36SG |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 27.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
tomino0123 píše: Su problemy s ovladačmi, zla kompatibilita hardwaru, možno aj hry radšej by som ešte počkal, aku mas zostavu?
P*covina ako hrom. Netrep prosimta kraviny, sam mam vistu odkedy vysla a 99% veci z winxp tam chodi.
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 08.11.06 Prihlásený: 06.12.10 Príspevky: 15721 Témy: 7 | 7 Bydlisko: Bratislava |
problemy su so starsimi vecami ktorym skoncila podpora ale aj na tie sa nejake tie zakladne ovladace vo viste najdu, akurat 64bit verzie su na tom horsie
_________________ CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder NB HP ProBook 6450b |
|
Registrovaný: 19.08.07 Prihlásený: 24.09.13 Príspevky: 1005 Témy: 77 | 77 Bydlisko: vacsinou Br... |
tomino0123 píše: Su problemy s ovladačmi, zla kompatibilita hardwaru, možno aj hry radšej by som ešte počkal, aku mas zostavu?
Mb MSI K9N-sli ready, AMD Athlon dual core 64 3600, 320gb HDD Western digital, alebo Maxtor, teraz si nie som isty, 1Gb ram 667Mhz RAM a GeForce 7600 GT a 400W Fortron Bluestorm zdroj, ale v najlizsom case sa chystam kupit novy procesor, minimalne Athlon 64 5600MHz, dokupit RAMku a hlavne kvoli GeForce 8800GTX aj novy zdroj okolo 600W a nejaky ten tichy velky vetrak na kasnu.
|
|
|
Ked budes kupovat ten novy hardware, tak si s nim mozes kupit aj OEM Vistu, ale ja osobne by som radsej pockal na Vista SP1 kvoli tomu, co spominal tomino0123. 
|
|
Registrovaný: 07.08.07 Prihlásený: 23.02.19 Príspevky: 1005 Témy: 91 | 91 |
ten amd athlon 5600mhz asi nekupis ale kupis atlhon 5600 s taktom 2.8ghz
a podla mna nevahaj s tou vistou, vsetci co ju maju si ju len vychvaluju, funguje tam skoro vsetko(99percent) a podporuje DX10 co budes vyuzivat pri tej 8800gtx
|
|
Registrovaný: 17.08.07 Prihlásený: 10.02.10 Príspevky: 338 Témy: 16 | 16 Bydlisko: Kosice |
mne staci vista skin,ktory som si teraz nainstaloval:D
_________________ | CPU: AMD Athlon XP 2200+ Box [1.81 GHz] | RAM: DDRAM 1 GB Apacer 400 Mhz, 512 MB Goodram 400 Mhz | HDD: Samsung SP0812N 80 GB | VGA: Sapphire X1950GT 256MB DDR3 TD AGP | MB: Epox 8RDA+ | PSU: Fortron ATX-400PNF 400W W/PFC 12cm | Monitor: CRT AOC 17" | Sound: Creative 2.1 | Mouse: Logitech MX 400 Performance laser mouse 1800 Dpi.| Keyboard: Genius LuxeMate Scroll | |
|
Registrovaný: 12.10.06 Prihlásený: 27.06.26 Príspevky: 20996 Témy: 79 | 79 Bydlisko: Banska Byst... |
Sulo píše: mne staci vista skin,ktory som si teraz nainstaloval:D
Myslis Vista transformation pac a podobne  ?
Hehe, uvidis tu srandu ked to odinstalujes, podobne veci totiz viac toho v systeme rozbabru, a za ten peknucky vzhlad to nestoji. Origos vzhlad vista je origos vzhlad vista
_________________ Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM Xiaomi 14T 256GB |
|
Registrovaný: 03.06.06 Prihlásený: 01.06.14 Príspevky: 2627 Témy: 55 | 55 Bydlisko: Brezno |
origos vista origos bugs co?
|
|
Registrovaný: 17.08.07 Prihlásený: 10.02.10 Príspevky: 338 Témy: 16 | 16 Bydlisko: Kosice |
no ale ja som to len teraz vyskusal ako to vyzera..pretoze som kupil kartu od ATI a predtym som mal Nvidia....cize musim preinstalovat windows...[nemusim, ale kupil som aj ramku cize by bolo dobre] potom si to uz samozrejme nenainstalujem:) a je to nejaky vista inspirat:D [ skin]
_________________ | CPU: AMD Athlon XP 2200+ Box [1.81 GHz] | RAM: DDRAM 1 GB Apacer 400 Mhz, 512 MB Goodram 400 Mhz | HDD: Samsung SP0812N 80 GB | VGA: Sapphire X1950GT 256MB DDR3 TD AGP | MB: Epox 8RDA+ | PSU: Fortron ATX-400PNF 400W W/PFC 12cm | Monitor: CRT AOC 17" | Sound: Creative 2.1 | Mouse: Logitech MX 400 Performance laser mouse 1800 Dpi.| Keyboard: Genius LuxeMate Scroll | |
|
Registrovaný: 09.05.05 Prihlásený: 16.01.26 Príspevky: 1294 Témy: 69 | 69 Bydlisko: - - - |
Po upgrade pc by som urcite dal Vistu, momentalne nie  Problemy by som potom neocakaval ziadne
ad sp1, zazraky by som od toho necakal, je to skor reklamny trik zo strany MS, ked si vsimnete tak vacsina ludi hovori "dam si vistu az bude sp1", tak microsoft vydava sp1 
|
|
Registrovaný: 19.08.07 Prihlásený: 24.09.13 Príspevky: 1005 Témy: 77 | 77 Bydlisko: vacsinou Br... |
picakokot píše: ten amd athlon 5600mhz asi nekupis ale kupis atlhon 5600 s taktom 2.8ghz a podla mna nevahaj s tou vistou, vsetci co ju maju si ju len vychvaluju, funguje tam skoro vsetko(99percent) a podporuje DX10 co budes vyuzivat pri tej 8800gtx
No sak hej 5600 som myslel, som sa pomylil, mimochodom, pojde pretaktovat ja na tri MHz????
|
|
Registrovaný: 07.04.07 Prihlásený: 18.07.24 Príspevky: 4435 Témy: 85 | 85 Bydlisko: Rožňava |
shiro píše: P*covina ako hrom. Netrep prosimta kraviny, sam mam vistu odkedy vysla a 99% veci z winxp tam chodi.
Nie každy musi mať problem, ale ako hovorim problemy su a netrepem kraviny 
_________________ PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l NOTEBOOK: ASUS U36SG |
|
Registrovaný: 07.08.07 Prihlásený: 23.02.19 Príspevky: 1005 Témy: 91 | 91 |
johnny7 píše: No sak hej 5600 som myslel, som sa pomylil, mimochodom, pojde pretaktovat ja na tri MHz????
no neviem neviem, na tri mozno aj hej ale viac od toho neocakavaj, amd-cka moc taktovat nejdu ale nieco ztoho urcite dostanes
|
|
Registrovaný: 07.04.07 Prihlásený: 18.07.24 Príspevky: 4435 Témy: 85 | 85 Bydlisko: Rožňava |
z 2,8Ghz na 3Ghz daš v pohode, ale zaleži od kusu procesora, od dosky .... 
_________________ PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l NOTEBOOK: ASUS U36SG |
|
Registrovaný: 24.03.07 Prihlásený: 28.07.16 Príspevky: 4149 Témy: 251 | 251 Bydlisko: Michalovce |
No tak tí čo sa bojíte prejsť na Vistu, vám odporúčam tento balíček - BricoPack Vista Inspirat Ultimate 2 - je to super, oveľa lepšie ako ten Vista Transformation Pack 7, tento balíček sa v systéme skoro vôbec nebabre! Kto chce vedieť viac, čítajte tu
Screen z môjho PC s Bricko Pack

_________________ PC1: Intel Core i5 4690k / MSI Z97 Gaming 3 / Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 / MSI R9 380 Gaming 2GB / Crucial MX100 256GB SSD / Samsung EcoGreen F3 HD105SI 1TB SATA / CoolerMaster G450M / LG IPS235P
PC2: AMD Phenom II X4 955 / ASUS M5A97 PRO / Kingston 8GB Kit DDR3 / grafika RIP :( /
NTB: Lenovo IdeaPad Y580 - Intel Core i5 3210 / 15.6" 1080p / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX660M 2GB / SSD 90GB Intel 525 mSATA / HDD 1TB 5400 RPM |
|
Registrovaný: 02.08.06 Prihlásený: 18.09.14 Príspevky: 233 Témy: 48 | 48 Bydlisko: Bratislava |
MiNoR píše: ...
Su v tom aj take efekty ako vo viste ked zapnes aero (priesvitne okna, 3D prepinanie okien...)?
|
|
Registrovaný: 24.03.07 Prihlásený: 28.07.16 Príspevky: 4149 Témy: 251 | 251 Bydlisko: Michalovce |
Tak to zase nie, ale niektoré bary sú priesvitné... Aero tam nieje, ale asi si ho môžeš dotiahnuť z crystalxp.net, ja osobne Aero a 3D okná nepotrebujem, len by mi to spomalili PC... 
_________________ PC1: Intel Core i5 4690k / MSI Z97 Gaming 3 / Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 / MSI R9 380 Gaming 2GB / Crucial MX100 256GB SSD / Samsung EcoGreen F3 HD105SI 1TB SATA / CoolerMaster G450M / LG IPS235P
PC2: AMD Phenom II X4 955 / ASUS M5A97 PRO / Kingston 8GB Kit DDR3 / grafika RIP :( /
NTB: Lenovo IdeaPad Y580 - Intel Core i5 3210 / 15.6" 1080p / 8GB DDR3 / NVIDIA GeForce GTX660M 2GB / SSD 90GB Intel 525 mSATA / HDD 1TB 5400 RPM |
|
Registrovaný: 07.03.07 Prihlásený: 13.07.24 Príspevky: 803 Témy: 169 | 169 |
vista je cool system, nic ine netreba menit len zakladnu dosku. Ziadne ramky,graficke karty atd... Mam 512MB ram grafiku integrovanu na doske a vsetko ide jak ma aj aero a dokonca lepsie ako xp
|
|
Registrovaný: 26.07.06 Prihlásený: 20.03.16 Príspevky: 1378 Témy: 90 | 90 Bydlisko: Slovakia-Ko... |
Axwell píše: vista je cool system, nic ine netreba menit len zakladnu dosku. Ziadne ramky,graficke karty atd... Mam 512MB ram grafiku integrovanu na doske a vsetko ide jak ma aj aero a dokonca lepsie ako xp
to ide ti ale ekd zapnes nejaky soft alebo game thak ako keby is siel na traktore ze
_________________ CPU: Intel E7200 momentalne default + freezer 7 pro | MB: Gigabyte GA-P35-DS3 rev. 2.0 F14 | RAM: A-DATA 4x1GB EE Vitesta | VGA: ATI Radeon HD4850 Sapphire Dual Slot | Monitor: BenQ E2200HD+17CTX | HDD: WD 3200AAKS + Maxtor 6Y080M0 80GB SATAII + 120GB ATA Barracuda | PSU: Corsair VX450W | Windows 7 Ultimate Sk | REPRO: Logitech X-210
+
IPhone 3GS JB 3.1.3 (new BR)
múdry sa postara o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých |
|
Registrovaný: 07.03.07 Prihlásený: 13.07.24 Príspevky: 803 Témy: 169 | 169 |
hry nehram takze neviem ale vsetky softy aj narocne ako photoshop a ine idu uplne rychlo a stabilne 
|
|
|
nevem preco tu kazdy nadava, aka je vista narocna, podla mna ide este rychlejsie ako XPcko..2GB ram a pohodka aj na hry..vsetky programy co mi sli pod XP mi idu aj pod Vistou..dokonca pod vistou aj s Aerom+vsetkymi programami spustenymi mam v 3Dmarku05 viac bodov ako v XPcku, ktore je nove instalovane..nechapem tomu, zeby lepsie drivery?..zatial som spokojny na 85percent s Vistou..Vistu odporucam
|
|
Registrovaný: 07.03.07 Prihlásený: 13.07.24 Príspevky: 803 Témy: 169 | 169 |
v pohode staci aj 512mb ram co mam a nova doska s vista drivermi
|
|
Registrovaný: 16.07.07 Prihlásený: 07.03.24 Príspevky: 388 Témy: 10 | 10 Bydlisko: Fintice (PO) |
uz mam vistu 64bit...a som sa bal ... sice po starte jej trosku viac trva kym sa spamata lebo disk taha jak divi, myslim ze je to tym ze si uklada body osnovy... hry sice nemam vyskusane ale v 3dmark05 mi to robi o 200bodov viac ako v XP, rovnako program TestPentia kde pocita prvocisla ci co tak je vysledok 150milisekund (v XP-cku to je 207ms!!!!) .. 64 bitove ovladace na volant som sice nenasiel ale !funguju! aj tie 32 bitove!!! takze pohodka...
_________________ Intel Core i5-3570, Gigabyte H77-DS3H, Kingston Vengeance 16GB-1600Mhz Dual Channel kit, SSD Kingston V300 120GB, HDD Samsung F2 1TB, Asus Geforce GTX-750 2GB, powered by Fortron 460W, Phone: Nexus 5 16GB, Printer: HP LaserJet P1005 |
|
Stránka: 1 z 1
| [ Príspevkov: 25 ] | |
|