[ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 01.08.08
Prihlásený: 08.02.15
Príspevky: 327
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Galanta
NapísalOffline : 20.01.2009 19:43 | VHS na DVD-prosba o radu

Chcem dostat nejaké obsahy VHS kaziet na PC a potom to dať na DVD.
Jedná sa len čiste o to aby som VHS dostal na PC.Úpravu a podobné veci
chcem spraviť,ale to už na inom PC.
Tak že,mám grafiku MSI gForce 6600gt a program Ulead Video Studio SE VCD.Drivery a pod,som už nainštaloval.
V tom programe na uloženie daného obsahu VHS sú rôzne formáty a neviem aké mám zvolit.
Je tam:MPEG1,AVI,VCD,WMV.
Pri MPEG1 sú tieto hodnoty:-352x240 ( toto sa dá meniť,ale na kolko? )
-MPEG1
-CBR
-1800kbps
AUDIO: -MPEG AUDIO-L2
-44100Hz
-224kbps
Poradte aký formát a hodnoty mám zvoliť.


_________________
MB:ASROCK K8NF3-VSTA,GK:Sapphire HD 2600 XT AGP,CPU:AMD Athlon 64 3200+,RAM:2x1Gb Kingston DDR400,TV Karta:AVER TV6 Analog,Zdroj:Fortron 650W,Monitor:ASUS VW 198S,DVD RW:ASUS DRW-2014L1T,HDD:Seagate 250GB+Maxtor 120Gb,Mouse:Microsoft USB Optical 4000,Case:A+ X-BLADE,OS:Windows XP Pro
NB:Toshiba Tecra A10-11M Windows Vista Business
Offline

Správca fóra
Správca fóra
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 20.01.2009 20:11 | VHS na DVD-prosba o radu

pri VHS tazko uz s kvalitou nieco robit,ale rozlisenie skus dat najlepsie v DVD rozliseni,takze 720x480 ak to je 4:3 obraz,bitrate 2Mbps,inak by to hadam aj mohlo byt


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 01.08.08
Prihlásený: 08.02.15
Príspevky: 327
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Galanta
Napísal autor témyOffline : 20.01.2009 20:24 | VHS na DVD-prosba o radu

Chcem to len trošku prečistiť od šumu,pridať nejaké efekty a pod.A hlavne dať to na DVD.Ale ináč dík.


_________________
MB:ASROCK K8NF3-VSTA,GK:Sapphire HD 2600 XT AGP,CPU:AMD Athlon 64 3200+,RAM:2x1Gb Kingston DDR400,TV Karta:AVER TV6 Analog,Zdroj:Fortron 650W,Monitor:ASUS VW 198S,DVD RW:ASUS DRW-2014L1T,HDD:Seagate 250GB+Maxtor 120Gb,Mouse:Microsoft USB Optical 4000,Case:A+ X-BLADE,OS:Windows XP Pro
NB:Toshiba Tecra A10-11M Windows Vista Business
Offline

Čestný člen
Čestný člen
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 15.11.21
Príspevky: 1446
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Zeměpisná š...
NapísalOffline : 20.01.2009 20:42 | VHS na DVD-prosba o radu

Hlavne dej deinterlaci jelikož prevadis analog na digital, rozlišení dej jako DVD standart, jestli to je PAL nebo NTSC a bitrate pochopiteln VBR ale stačí jako 6000 kbps.


_________________
CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: NV Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR3 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSE
[b]Acer TravelMate 4502LCi
Přes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 01.08.08
Prihlásený: 08.02.15
Príspevky: 327
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Galanta
Napísal autor témyOffline : 20.01.2009 20:50 | VHS na DVD-prosba o radu

Našiel som ešte v tomto programe toto:-dá sa meniť frame rate od 23,97 do 30.Akú hodnot nastaviť,Ďík.


_________________
MB:ASROCK K8NF3-VSTA,GK:Sapphire HD 2600 XT AGP,CPU:AMD Athlon 64 3200+,RAM:2x1Gb Kingston DDR400,TV Karta:AVER TV6 Analog,Zdroj:Fortron 650W,Monitor:ASUS VW 198S,DVD RW:ASUS DRW-2014L1T,HDD:Seagate 250GB+Maxtor 120Gb,Mouse:Microsoft USB Optical 4000,Case:A+ X-BLADE,OS:Windows XP Pro
NB:Toshiba Tecra A10-11M Windows Vista Business
Offline

Správca fóra
Správca fóra
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 20.01.2009 21:00 | VHS na DVD-prosba o radu

nastav 25,je to standardna hodnota pre PAL nase vysielanie,
Dzin - naco az 6000kbps? VHS kvalita videa urcite tolko nedosahuje,tolko maju original filmy na DVD...tam by kludne stacila aj 3000kbps a rozdiel nepozna,nebude mat zbytocne vela GB na disku


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Čestný člen
Čestný člen
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 15.11.21
Príspevky: 1446
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Zeměpisná š...
NapísalOffline : 21.01.2009 10:35 | VHS na DVD-prosba o radu

ac.milan píše:
nastav 25,je to standardna hodnota pre PAL nase vysielanie,
Dzin - naco az 6000kbps? VHS kvalita videa urcite tolko nedosahuje,tolko maju original filmy na DVD...tam by kludne stacila aj 3000kbps a rozdiel nepozna,nebude mat zbytocne vela GB na disku


jelikož to je VBR tak tech 6tis se použije jen u složitých scén, a méně u jednoduchych... na velikost to nema vliv :-)
CBR je konstatni bitrate.. VBR variabilni :-)


_________________
CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: NV Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR3 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSE
[b]Acer TravelMate 4502LCi
Přes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 21.01.2009 11:17 | VHS na DVD-prosba o radu

shark777 píše:
...Tak že,mám grafiku MSI gForce 6600gt a program Ulead Video Studio SE VCD.Drivery a pod,som už nainštaloval...


chlapci ti poradili dobre, ja mam skor obavy, ze to cez tu grafiku nestiahnes do kompu, kedze klasicka grafika ma "LEN" TVout vystup (ci uz kompozitny alebo S-video)

zalezi, ci tvoja grafa umoznuje videoIN, napis aky mas presny typ


Offline

Správca fóra
Správca fóra
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 21.01.2009 22:32 | VHS na DVD-prosba o radu

Dzin píše:
jelikož to je VBR tak tech 6tis se použije jen u složitých scén, a méně u jednoduchych... na velikost to nema vliv :-)
CBR je konstatni bitrate.. VBR variabilni :-)


Prepac, nevsimol som si to VBR :) inak samozrejme je to pravda...ale tym padom aj rendering trva dlhsie,teda je to ovela narocnejsie na procesor,ale ak ma dostatocne vykonny,tak to v realtime bude stihat v pohode


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 01.08.08
Prihlásený: 08.02.15
Príspevky: 327
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Galanta
Napísal autor témyOffline : 22.01.2009 19:09 | VHS na DVD-prosba o radu

Procák je AMD ATHLON 64 3200+ a grafika MSI gForce NX 6600GT 128MB VIVO AGP.Dajte vedieť čo od toho môžem očakávať.Bude to môj prvý pokus dostať VHS na PC ( DVD ).Ďík.


_________________
MB:ASROCK K8NF3-VSTA,GK:Sapphire HD 2600 XT AGP,CPU:AMD Athlon 64 3200+,RAM:2x1Gb Kingston DDR400,TV Karta:AVER TV6 Analog,Zdroj:Fortron 650W,Monitor:ASUS VW 198S,DVD RW:ASUS DRW-2014L1T,HDD:Seagate 250GB+Maxtor 120Gb,Mouse:Microsoft USB Optical 4000,Case:A+ X-BLADE,OS:Windows XP Pro
NB:Toshiba Tecra A10-11M Windows Vista Business
Offline

Správca fóra
Správca fóra
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 22.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava
NapísalOffline : 22.01.2009 23:06 | VHS na DVD-prosba o radu

malo by ti to zvladat,jelikoz na mojom PC to stiha renderovat v pohode. k tomu aby si mal aspon 2 GB ram a nebude problem


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Čestný člen
Čestný člen
VHS na DVD-prosba o radu

Registrovaný: 25.05.05
Prihlásený: 15.11.21
Príspevky: 1446
Témy: 24 | 24
Bydlisko: Zeměpisná š...
NapísalOffline : 23.01.2009 10:49 | VHS na DVD-prosba o radu

Ano, pochopitelne VBR trvá déle ale na kvalite to je hodne znát :-)


_________________
CPU: AMD Barton 2600Mobile@3512+ 205x11,5 2360MHz, Cooling: Arctic-Cooling Copper Silent 2L, RAM: Geil Ultra Dual Channel 2x512MB 11-3-3-2 MB: Epox 8RDA3+(nforce2,rev.2.x) VGA: NV Gainward 8248-Bliss 7600GT GPU 668 DDR3 1560, HDD: SATA Baracuda 80GB, SATA WD 160GB, DVD RW: Teac DV-W516D, CD RW: BENQ CRW4816P, TV karta: LeadtekWinFast, Sat.karta: SkyStar 2, Monitor: LCD AOC LM 729, Case: Neon Light, 2xSharkoon Fan, Repro: Hercules XPS 2100, Zdroj: Fortron 350W, OS: Win: ME,XP, Linux: SuSE
[b]Acer TravelMate 4502LCi
Přes ICQ a SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
 [ Príspevkov: 12 ] 


VHS na DVD-prosba o radu



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Prosba o radu

v Ostatné

24

1420

27.02.2008 21:48

jablko05

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

prosba o radu

v Pevné disky a radiče

4

618

05.11.2008 15:00

janciky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

prosba o radu

v Monitory, televízory a projektory

12

686

20.04.2009 16:21

Avarquarë

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

prosba o radu s CPU

v Procesory

9

731

29.02.2012 21:52

dzuro26

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

aku graficku kartu ,,prosba o radu

v Grafické karty

14

628

17.09.2024 7:28

poper25

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Prosba o radu pri kupe notebooku.

v Notebooky a netbooky

11

910

16.09.2007 20:02

ferdonno

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Monitor - prosba o radu pri výbere

v Monitory, televízory a projektory

17

957

18.08.2019 22:54

Ivan-K

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Kúpa grafickej karty - prosba o radu.

v Grafické karty

8

653

03.06.2010 16:59

chvost

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VHS--> DVD

v TV

1

513

04.03.2014 22:19

Qpkqkma

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

I/K: VHS + DVD prehrávač

v Bazár

0

401

23.10.2018 15:53

kllr007

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VHS, DVD - Slovenské tvfilmy, inscenácie, seriály

v Bazár

1

556

07.03.2019 21:43

DanielPo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VHS to DVD (resp do PC)

v Video programy

15

1508

18.10.2010 21:56

hrivnakp

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Mám problem - VHS kazeta na DVD

v Video programy

5

847

11.03.2008 13:04

prandof

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pretaktovacie VHS kazety zaznamu na DVD

v Video programy

1

893

05.09.2012 23:11

michalesku

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VHS to DVD moj prvy vacsi projekt

v Video programy

4

1117

26.02.2007 10:28

Dzin

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

VHS záznam do počítača a prepojenie VHS s PC

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Video programy

30

10718

26.01.2013 13:12

dado1812



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF