[ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 24.02.10
Príspevky: 1302
Témy: 152 | 152

viac na: http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2010-09-28/c135970-vedci-urobili-krok-smerom-k-petabitovemu-zaznamovemu-mediu

zdroj: www.itnews.sk


_________________
PC: CPU: Intel Core 2 Duo E7400 2,8 GHz, MB: ASUS IPIEL-LA REV. 1.03, GPU: Intel G45/G43 Express Chipset - Intel GMA X4500HD, RAM: 8 GB RAM: Kingston 2 GB DDR2 PC2-6400 800 MHz CL6 + Samsung 2 GB DDR2 PC2-6400 800 MHz CL6 + 2x Patriot 2 GB DDR2 PC2-6400 Non-ECC 800MHz CL6, HDD1: TOSHIBA/(HITACHI) DT01ACA200 3,5" 2 TB 7200 RPM 64 MB SATA 6.0 Gb/s JAN-2013 2 Platne max. 200 MB/s 4-2013, HDD2: TOSHIBA/(HITACHI) DT01ACA200 3,5" 2 TB 7200 RPM 64 MB SATA 6.0 Gb/s MAR-2014 2 Platne max. 200 MB/s 4-2014, HDD3: TOSHIBA/(HITACHI) P300 HDWD120 3,5" 2 TB 7200 RPM 64 MB SATA 6.0 Gb/s NOV-2016 2 Platne max. 200 MB/s 1-2017, Optical Drive: HITACHI LG DVD-RAM GH40L, Sound: Realtek High Definition Audio - Realtek ALC888, Network Adapter: Intel 82567V-2 Gigabit Network Connection, PSU: LITEON PS-5301-08HF 300 W, Monitor: HP 24f 24" IPS LCD LED podsvietenie 1920 x 1080, Keyboard: Logitech K120, Mouse: inphic B1 PC Wired Mouse with Programmable Keys Silent micro-switch 4 DPI levels (1200, 2400, 4800, 7200), OS: Microsoft Windows 10 22H2 Pro SK 64-bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa

Klobúk dole ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 11.05.09
Prihlásený: 20.08.12
Príspevky: 227
Témy: 19 | 19
Bydlisko: nespomeniem si

nie len klobuk. uz sa tesim, ked sa to zacne vyuzivat. mat 160 tisic dvd na disku je pomerne pekne cislo :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14571
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina

pekná kapacita, akurát si nie som úplne istý, ako na tom budú rýchlosti - kopírovanie, defragmentácia... :lol:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 11.05.09
Prihlásený: 20.08.12
Príspevky: 227
Témy: 19 | 19
Bydlisko: nespomeniem si

itnews.sk píše:
Dosiahnutá bola aj veľká prenosová rýchlosť dát, až 30-násobne vyššia oproti prenosovej rýchlosti súčasných pevných diskov. Vysoká prenosová rýchlosť je pritom kľúčovým prvkom na možné praktické využitie takéhoto média.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14571
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina

mm, nabudúce dočítam aj poslednú vetu :lol:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 09.10.24
Príspevky: 4118
Témy: 319 | 319
Bydlisko: HE/BA

Mám pocit, že defragmentácie nebude možná na takomto médiu, keďže tam niekde spomínali laser na nejaký fotografický film, predopkladám že to bude niečo ako CD-R.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89 | 89

konecne si stiahnem cely internet


_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 31.03.10
Prihlásený: 31.12.20
Príspevky: 1014
Témy: 83 | 83
Bydlisko: Košice

Ale este dlho si pockame na taketo disky :D


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 19.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava

ElNorka píše:
konecne si stiahnem cely internet

takychto medii by si potreboval peknych par tisic...ak vobec, kedze objem dat na nete sa zvacsuje ako rozpinavost vesmiru a je zda sa takmer nekonecny


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89 | 89

ElNorka píše:
konecne si stiahnem cely internet

myslene ako ftip


_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 19.06.26
Príspevky: 13344
Témy: 438 | 438
Bydlisko: Myjava

ale ked nezaratas porno a warezy,mohlo by sa to tam vojst aj na 1 kus :D a vobec,je nejaka informacia ci to bude zaznamove medium na principe? ako dnes DVD, alebo ako dnes HDD ?


_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Edifier R1700BT / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 11 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S24 Ultra Phone2: Google Pixel 8 Pro
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12446
Témy: 38 | 38

@ac.milan
Citácia:
feromagnetický film s využitím laserovej technológie

zrejme kombinacia HDD (feromagneticky film) a DVD (laser) :-)


_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 26.05.26
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...

ac.milan píše:
objem dat na nete sa zvacsuje ako rozpinavost vesmiru a je zda sa takmer nekonecny

pekne povedané :lol:


_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 11.06.26
Príspevky: 14330
Témy: 319 | 319
Bydlisko: Bratislava

uz teraz lutujem ludi ktori ten disk omylom zformatuju :P


_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479 | 479
Bydlisko: Považská By...

Parada, ze dokazali spravit taku obrovsku kapacitu, aj ked ja si myslim, ze buducnost je v preincipe na akom funguje SSD.

-ak si tento prispevok precita niekto za par rokov tak sa mozno pousmeje.


 [ Príspevkov: 16 ] 


Vedci urobili krok smerom k petabitovému záznamovému médiu



Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Akú najväčšiu blbosť ste zatial v živote urobili...

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Krčma

55

5970

21.07.2011 1:44

Trty

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Na DVD médiu Visty fotka troch zamestnancov MS

v Novinky

3

505

15.06.2007 13:50

OmeGa

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

ASRock smerom hore?

v Novinky

8

678

01.10.2010 14:08

Cirky

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Nakopnutie správnym smerom

v CMS

3

504

04.04.2014 14:10

F3RY

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

akym smerom pripevnit ventilator

v Chladiče a všetky druhy chladenia

3

1184

17.08.2008 10:53

Qpkqkma

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zdroj s nasavanim smerom dole hrkoce

v PC skrinky a zdroje

12

672

19.09.2015 1:18

Shooty

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Zaciatky s Javou - akym smerom sa uberat?

v Backend

2

470

03.03.2015 20:45

shiro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Krok ku kvantovým počítačom?

v Novinky

6

903

17.07.2008 21:18

Qpkqkma

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Color groups - krok za krokom

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v CMS

54

7480

15.01.2008 17:17

Martinspeed

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

FAQ Manager - Krok za krokom

v CMS

0

735

22.01.2007 22:56

DjLefo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Jail MOD - Väznica – Krok za Krokom

v CMS

0

638

22.01.2007 23:36

DjLefo

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

O krok bližšie k umelej inteligencii

v Novinky

14

648

19.06.2007 14:02

Lub0$

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

instalacia win XP...krok za krokom?

v Windows

2

604

02.11.2011 14:15

mimkork

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vedci varovali pred „vokálnym terorom“

v Novinky

1

433

13.10.2007 18:03

fuco

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vedci vytvorili miniatúrny milimetrový počítač

v Novinky

23

1367

05.05.2011 10:17

Semi999

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Vedci zvýšili účinnosť solárnych kolektorov

v Novinky

3

754

14.02.2012 22:03

bradlo



© 2005 - 2026 PCforum, edited by JanoF