Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 

čo je lepšie?
 ubuntu 9.04 100% 100% [ 12 ]
 mandriva 2009 power pack 0% 0% [ 0 ]


Celkom hlasov : 12

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 25.02.10
Príspevky: 10
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2009 13:01

Na úvod- používam ubuntu už rok a pol, som s ním spokojný, nie som PC ani linux maniak, takže som len bežný používateľ, ktorý od počítača vyžaduje prehľadnosť a spoľahlivosť. Na stolovom PC mam ubuntu a to ani meniť neplánujem, ale na notebooku, keďže som mal predinštalovanú Vistu a už ma riadne otavuje, idem ju odfajčiť a dať si tam linux. ubuntu poznám, ale pozeral som si aj mandrivu 2009, mohlo by to byť celkom zaujímavé, chcel by som poradiť, čo by som si tam asi mal dať, či je lepšie mať ubuntu alebo mandrivu alebo aj obidva naraz.keby ste mi mohli poradiť, bol by som veľmi vďačný, nejaké tie porovnania oboch distro linuxu, ktorý je v čom lepší, prípadne čím zaostáva.
prosím vás veľmi pekne, píšte jazykom zrozumiteľným pre bežného smrteľníka a bez posmeškov, ďakujem za pomoc, cením si to.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
ubutnu?mandriva?

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2009 13:18

dal by som tam ubuntu, kedze ho uz poznas.







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2009 13:53

mandriva mi osobne nikdy nebola po chuti :P vzdy mi boli blizsie deb-distribucie, asi z dovodu, ze som na nich zacinal...a kedze poznas ubuntu, tak by som ti odporucil debian :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.08.07
Prihlásený: 25.02.10
Príspevky: 10
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.04.2009 14:07

a je to praceschopne plnohodnotne aj ked dam obidva na pc alebo nie??oplati sa mi to???este stale som ale nedostal nejake vyznamne rozdiely:)cital som na anglickych forach nieco, mandriva je viac klikacia??


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2009 14:30

kazde distro moze byt klikacie, zaezi od teba, ci budes pouzivat klikatkja, alebo konzolu...distra typu mandriva a ubuntu-mint maju povacsine aj nejake konfig centra, kde mas zakladne veci nakope..nic hrozne, co sa neda zvladnut aj bez toho


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31.07.08
Prihlásený: 11.01.10
Príspevky: 131
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2009 21:12

pokial si zvyknuty na ubuntu NEMEN, rozdiel medzi distrami ako fedora,opensuse,ubuntu,mandriva,mint,pclinuxos je minimalny v podstate to len vyzera inak a zbytocne budes zufaly ked ti nico na co si bol zvyknuty nebude fungovat ako chces

medzi tymi distrami si musis vybrat podla toho ktore ti viac vyhovuje, skor ako menit distro skus zmenit prostredie na KDE4 alebo na XFCE pripadene E17 alebo nieco lahke ako openbox (je naozaj rychly ale primitivne jednoduchy)

ak chces skusit nieco ine nahod si slackware, alebo zenwalk, pripadne mozes skusit arch (narocna distribucia, vsetko si musis nastavit sam)

ja momentalne hlasujem za 64bit ubuntu 9.04 na ext4 filesysteme

a samozrejme nie je problem mat viac distribucii naraz a razom zistis co kde funguje a co vyhovuje , daj si ubuntu a vytvor si dalsi oddiel disku kde budes striedat ine distra na skusanie (ja to tak mam, momentalne ubuntu + zenwalk) a ak mas dost velky disk mozes mat aj 10 distribucii naraz naistalovanych a pri starte len vyberies ktoru chces psustit







_________________
distro: ubuntu,arch +mnohe ine na skusanie

NTB:MSI-GX600-PX,C2D7500-2,2,3GB ram,320HDD, NV-8600 GT 512MB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra