Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2012 15:22

Nevie mi niekto poradit odkial nastudovat veci ohladom administracie serverov a administracie sieti?
Aspon nech chytim vseobecny prehlad. Hlavne v tych sietach..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tutorialy

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2012 18:15

Taky nutny zaklad: http://fria.fri.uniza.sk/~vapo/vyuka/poc-siet.htm terminologia atd....
a vecsinou nájdeš veci na nete.







_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.10.2012 18:21

Diky nieco take som hladal. :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2012 21:54

Odporucam http://www.ciscopress.com/bookstore/pro ... 1587204258


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.12.2012 23:57

Daron to je len v anglictine asi..
No znovu som sa o to zacal zaujimat. Neskutocne ma stve ze neviem dobre sietovat a co je horsie nikde nemozem najst ziadne veci z praxe. Vsade len teoreticke sracky alebo utrzkovite rady na nejakych forach.
Proste potreboval by som nieco kde by bolo konkretne pisane co treba spravit ak chcem docielit nieco..
Najblizsie budem musiet riesit napriklad..budova ma 5 poschodi, na kazde dam jeden router a napojim ho na siet. Ako to nastavim aby sa WIFI z z routrov akoby spojili a spravali sa ako jedna wifi siet?
Alebo ako nastavim aby si pri pripojeni na wifi siet ta siet vypytala prihlasenie aby sa dalo kontrolovat kto co prezera.
A takychto prikladov by som este zopar vymyslel. Keby existovalo nieco kde by boli taketo priklady popisane ako sa daju riesit co treba spravit atd..nie len napisane 20 stran teorie, odbornych pojmov ale skutek utek.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Tutorialy

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2012 0:20

Ty sa to ale v tom prípade nechceš naučiť, ty skôr hľadáš how-to knihy :) Tie knihy a pod. sú písané tak ako sú preto, lebo nie je možné pokryť všetky možné situácie, na ktoré kedy narazíš. Mali by ti len poskytnúť dostatočné vedomosti na to, aby si dané problémy dokázal vyriešiť sám bez nejakého ďalšieho návodu...
A to nemyslíš vážne, že chceš hlbšie študovať siete a servere, a nevieš po anglicky :) Angličtina je pri pc základ, myslel som, že to vieš.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2012 2:14

Ta kniha je zaklad pre CCNA, ja som ju zacal citat, ale potom som prestal, nemam teraz cas, musim sa venovat skole. Kazdopadne, suhlasim s waltherom.

Mozes byt opicka, ktora urobi len to, co jej niekto ukaze a co sa nauci naspamat. Alebo mozes ist do toho hlbsie, hladat suvislosti a prenikat do toho, dat sa na drahu sietara (CCNA, CCNP atd) a robit aj zlozitejsie veci. Naucit sa to robit naspamat moze aj cigan s ucnovkou (sice by mu to trvalo dlho). Ale porozumiet tomu a na zaklade vedomosti riesit problemy, to chce hlbsie studium. A to je rozdiel vdaka ktoremu niekto zaraba 700€ a niekto 1800€.

S anglictinou dufam srandujes. Ja som nikdy v skole anglictinu nemal, az prvykrat na VS v 3 rocniku a bez problemov som uz predtym cital takuto technicku literaturu. Na to ti staci velmi obmedzena slovna zasoba a dovolim si tvrdit, ze ak mas anglicky Windows, programy, hry a obcas si pozries nejaky film z titulkami, tak 90% toho textu musis chapat hned a zvysok si prelozis so slovnikom, resp. odvodis z kontextu a nasledne sa to aj naucis. Ale toto je vysledok toho, ze ludia si pchaju cestinu do hier, pozeraju dabovane filmy, dokonca aj windows, kde mas dokopy par slov a ktory aj tak vie vacsina z nas ovladat uz naspamat si ludia daju po cesky / slovensky, aby z nich neodpadlo.
Ak sa budes chciet niecomu v IT serioznejsie venovat, bez anglictiny mozes ist do prdele. CO ak budes konfigurovat router a on bude len anglicky? Povies ze ty toto nerobis? Nehovoriac o tom, ze ostatni si novinky a trendy v tvojom odbore precitaju hned a ty bdues cakat 2-3 roky kym niekto napise cesku / slovensku knihu?

Ak nieco chces robit, rob to poriadne a budes sa mat dobre. Pomocnik na stavbe vie aj odrezat kvadre, aj namiesat beton, aj vykopat dieru. Oproti tomu, elektrikar vie len zapojit elektrinu ale je v tom odbornik, preto on dostane 1000€ mesacne a pomocnik len 500.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2012 8:18

Zas anglicntinu viem tak no..povedal by som mierne pokrocily. Dokazem si vypytat jedlo, dokazem pochopit anglickemu manualu, dokazem ovladat zariadenie co ma anglicke menu...
Len to ze ked to je v EN tak by mi pochopenie toho trvalo mozno dlhsie.
No proste ide mi o to ze tieto veci ohladom sieti ma zaujimaju, jednoduchu domacu siet spravit nemam problem, to je ako jasne ale ked sa jedna o nieco zlozitejsie kde treba nahadzovat ipcky a ine veci tak proste neviem odkial si ich vycucnut, na ktorom routri nechat dhcp a kde ktorom nahadzovat rucne atd..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2012 9:14

Zohnal som si tu knihu v elektronickej podobe (ako je nepodstatne :rolleyes: ) a dost ma oplachlo ked som zistil, ze ma cez tisic stran. Nakolko som v zivote precitla mozno jednu 40 stranovu knihu maximalne... Mam tak trochu problem sa sustredit na to co citam a hlavne ma z dlheho citania zvyknu boliet oci. Skusim to zacat citat a uvidim..no precitat tisic stran z monitora neviem neviem..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Tutorialy

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2012 9:25

A koľko si čakal že to bude 30 stránkový komix s obrázkami počítačov ? :D mám spolužiakov na fričke, ktorej web tu už bol spomenutý a oni túto knižku berú ako povinnosť ;)







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.12.2012 10:00

Tak som to skusil zacat citat. Zatial ma kniha celkom zaujala. Len po 15 stranach citania z monitora mam pocit, ze mi praksnu oci.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.12.2012 10:27

Ano, to je jeden z dovodov, preco som si ju vytlacil. Pripadne ona sa da za par dolarov kupit, ked sa tomu chces vazne venovat, tych 325-35 dolarov nie je vela. Samozrejme, navysi sa to o postovne. Ale citat to z monitora nie je nic prijemne a ked si to stiahnes a vytlacis, tak kvoli rozsahu ani velmi neusetris. Potom by si sa mal zamysliet, ci sa ti viac neoplati kupit citacku a citat ebooky.

Pripadne na IRC mozes najst trosku neprijemneho a svojskeho cloveka s nickom _knight, alebo Uplink, on ti povie co a ako dalej.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vegas tutoriály

v Video programy

1

354

07.08.2012 10:00

Ad-mi-rall Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tutorialy na PS

v Ostatné programy

3

458

20.03.2011 16:02

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mikforon na Tutorialy :)

v Ostatné

9

413

30.07.2012 17:22

maelcum Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na OpenGL - tutorialy

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

546

26.08.2011 21:13

johny3212 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D tutoriály na webe

v Grafické programy

10

8780

03.01.2010 16:10

kubki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tutorialy pre pracu s Gimpom

v Grafické programy

1

1397

20.03.2008 21:25

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. treningove videa, tutorialy, manualy k progr.na tvorbu hudby

v Audio programy

2

740

20.11.2007 18:18

skulo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra