Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.09
Prihlásený: 28.05.11
Príspevky: 179
Témy: 41
Príspevok NapísalOffline : 01.02.2011 19:02

Ahojte, potreboval by som poradit. :D Spravil som si system ktory obsahuje aj API a podporuje POST/GET. Chcel by som ho pouzit hlavne na odosielanie mailov a SMS. Robil som ho koly hlaseniu chyb v PHP. Vznikne chyba error handling odosle poziadavku na API, tam sa chyba spracuje a odosle na mail. Robil som to koly tomu aby som nemusel pri kazdej domene editovat error handling v pripade ze budem chciet urobit nejaku zmenu. Jednoducho by som editoval len tento system na odosielanie. A taktiez by som mal istotu ze sa mi zaznam odosle, ked zlyhaju dva servery SMTP odosle sa mi oznamenie cez SMS, takze dolezite hesla nebudem musiet maz v kazdom subore.

Planujem to pouzit aj na odosielanie mailov aby som nemusel mat vsade PHPmailer (odpadne mi starat sa o aktualizacie...), a v to vacsiu doveru ked tam mam viac na sebe nezavyslych SMTP serverov.

Taktiez ked budem chciet z PHP odoslat SMS nemusim si vytvarat ziadnu funkciu. jednoduch napr cez fopen zavolam URL a nebudem musiet ma v kode ziadne dolezite hesla...

Mam ale dilemu ze aj ked mam vsetky domeny spolu s tymto systemom na jednom servery, nie je zbytocne to API? Bude to musiet precestovat dlhu cestu napr. DNS. O data sa nebojim, tie su sifrovane.

Myslite ze to bude mat perspektivu do buducnosti? Alebo je mi to zbytocne?

Vdaka za vase nazory.

// pridané po 22 hodinách 31 minútach od posledného príspevku

prosim, poradte mi ci ma zmysel sa s tym dalej zaoberat. Som amater programator preto sa ako kazdy zaciatocnik dopustam chyb a uz som nad tym stravil vela casu. Preto by som chcel vediet nazor skusenych uzivatelov, ci to ma perspektivu do buducna. ( z mojho pohladu ano :D )

Vdaka


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.06.09
Prihlásený: 28.05.11
Príspevky: 179
Témy: 41
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.02.2011 17:59

Tak, rozhodol som sa ze to budem pouzivat. Budem mat aspon vsetko po kope. Ak by niekto z Vas mal napad ako by sa to dalo pouzit v ramci serveru(aby som nemusel pouzivat POST alebo GET) Tak sem s nim :)

Rozmyslal som ze by som to vlozil cez require a potom zavolal funkciu, ale to by mi nefungovalo.. Kedze by som to musel vlozot do rootu aby to mohly pouzivat vsetky domeny.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hromadne odosielanie mailov

v Ostatné

0

338

19.10.2013 10:53

DeiForm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. [VYRIESENE] odosielanie mailov

v PHP, ASP

5

507

10.02.2009 12:49

neopagan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odosielanie SMS

v PHP, ASP

3

1035

19.05.2011 14:08

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odosielanie mailov cez mail()

v PHP, ASP

1

527

14.01.2015 18:02

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odosielanie mailov z webstranky

v PHP, ASP

2

309

13.05.2013 14:32

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. automaticke odosielanie kopii odoslanych mailov

v Sieťové a internetové programy

2

420

14.09.2011 12:30

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. odosielanie e-mailov z wordpress adminu

v Redakčné systémy

0

718

09.07.2009 13:48

frenkacik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odosielanie e-mailov (vo veľkom počte)

v PHP, ASP

2

401

02.06.2013 19:30

DeiForm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na hromadné odosielanie e-mailov

v Sieťové a internetové programy

10

2833

14.09.2008 22:24

PEDRO115 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. phpMailer - odosielanie mailov z freehostia.com

v PHP, ASP

6

640

05.09.2007 9:19

whitewash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomalý router a nefungujúce odosielanie e-mailov

v Siete

1

613

16.02.2008 17:35

feldino Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Websupport.sk SMTP server a odosielanie mailov

v PHP, ASP

4

3645

24.05.2011 19:29

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odosielanie SMS z PC cez iPhone

v Smartfóny a tablety

0

499

07.12.2012 11:31

joopan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zablokovanie odosielanie platených sms na dané číslo

v Smartfóny a tablety

1

4397

11.10.2016 20:49

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Program na Android pre odosielanie SMS v určitom čase.

v Ostatné programy

5

596

17.03.2013 14:27

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Systém na posielanie mailov

v Sieťové a internetové programy

1

320

27.07.2015 1:53

aVenGer1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra