Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.03.14
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 123
Témy: 29
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2015 11:51

Čaute, chcem sa vás spýtať na váš názor na túto fakultu a tiež na skúsenosti tích, čo sem chodia alebo chodili. Vec, ktorá ma zaujíma najviac je obtiažnosť, keďže gymnaziálnu matematiku som dosť flákal a všetko sa učil na poslednú chvíľu ( 2-3 na vysvedčeniach ). Čo sa týka fyziky, tá mi ako tak išla ( 1-2 ), lenže nemyslím si, že sa to dá pokladať za nejaký úspech, keďže stačilo, že sa naučíte teóriu, ktorej ani nerozumiete a pár vzorcov, do ktorých dosadíte :roll: Nematurujem ani z jedného z týchto predmetov, a preto sa chcem spýtať či má u mňa zmysel hlásiť sa na takú školu akou je STU, konkrétne SvF ( z odborov ma najviac zaujíma PSA ). Viem, že v prvom rade by som musel zmeniť môj prístup k učeniu a venovať sa tomu, no aj tak chcem vedieť, či by to nebolo zbytočné, keďže tam ide veľa takých, čo matiku ovládajú a niekedy aj tí majú problém.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
STUBA SvF

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 14.02.2015 19:41

so SvF skusenosti nemam, chodim na matfyz.., ale moj osobny nazor je, ze hocijaka skola sa da spravit aj ak si celu strednu skolu preflakal..., podstatne je, ako velmi sa dokazes prinutit ucit sa teraz a ako velmi na to mas (nie kazdy ma rovnaku rychlost chapania novych veci)..., napr. ja som strednu skolu flakal ale aj napriek tomu som mal z matiky, fyz a informatiky same 1-ky.., potom prisla vyska a v prvom rocniku som bol trocha zmateny lebo sa tam ocakavalo ze budeme vediet niektore veci, ktore sme na strednej nemali, alebo som aj zabudol ze sme ich mali..., ale z googlu/wiki/khanacademy som si rychlo dobral a dobehol... :)

ak si myslis, ze keby si sa na tej strednej ucil tak by si tie 1-ky daval, tak nevidim problem zvladnut vysku (ono povacsine podla mna medzi (nebiflovacimi) vysokymi a strednymi nie je vacsi skok ako medzi strednymi a zakladnymi, problem je, ze znamkovanie je mierne posunute: 3-ka zo strednej je E-cko na vysokej)...







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
STUBA SvF

Registrovaný: 09.04.15
Prihlásený: 13.02.23
Príspevky: 68
Témy: 16
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2015 12:07

Nazdar,

na predmetoch ako su Matematika 1 a 2 a Fyzika, je to postavene cele na hlavu. Ucivo sa prebera velmi rychlo, hlavne na matematike 2 a ked chces ist na nejaky slusny termin v skuskovom aby ti zostali este 2 pokusy tak nemas sancu si to cele zopakovat. Dalsia vec, na prednaske mas iny postup, na cviku iny postup a v skriptach iny. Mna matematika nikdy nezaujimala a nebavila takze to bol pre mna uplny horor. Chodil som na PSA 4r. Bc, poviem ti to tak, ak nie si zo stavebnej priemyslovky cosi sa naucis ale necakaj od toho vobec ziadne zazraky. K stavarine samotnej sa dostanes niekde az v 2roc tak mierne a neskor az v 3roc a 4roc ,lenze to uz mas tolko predmetov a atelierov a pocitania stavebnej mechaniky,betonu,statiky , ze vobec nemas chut o 2:00 rano zacat robit atelierovu tvorbu. Mne osobne ta skola nic nedala, vsetko co sa tam uci, sme sa ucili na SPS Stavebnej. Fyzika je kapitola sama o sebe, zalezi koho dostanes ako skusajuceho, ja som ju prenasal a so mnou 60% ludi. Velmi zle vysvetlene ucivo + na skuske boli aj priklady ktore s nami nikto ani z dialky nepocital ci neukazal principialne. Osobne by som tam znova nesiel ani omylom. Dalsie predmety su ako tak zvladnute ale napr. mal som problem na predmetoch KPS(konstrukcie pozemnych stavieb) kde som musel az do 3roc kreslit vsetko rucne, kdezto autocad ovladam dost dobre. Bol som na katedre, rozpraval sa s nimi, daval ziadost nic nepomohlo...Velmi silno rozmyslam ci budem pokracovat dalej na Ing studium ale pravdepodobne idem si hladat pracu a konecne zacat normalne zit, lebo na STU vikend = robit zadania a semester = sedenie v skole + zadania + pevne nervy.

Rozhodni sa sam...mozes vyskusat a uvidis ale toto je moja osobna skusenost.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. STUBA FIIT

v Vzdelanie, štúdium, škola

7

1076

31.07.2015 13:24

janik12333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vysoká škola - STUBA FIIT

v Vzdelanie, štúdium, škola

17

2106

11.03.2018 7:17

airking26 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra