Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.07.05
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2005 13:54

Skusali ste niekto tento operacny system? rozmyslam, ze by som si ho nainstaloval, ale nejak sa neviem odhodlat. Vraj ma celkom slusnu aplikacnnu podporu, na x86, staci vela aplikacii iba rekompilovat a bezia. Tiez je tam na vyber desktop JDS alebo Gnome, je pribaleny aj office a podobne, takze vyzera byt vcelku v pohode. akurat fakt neviem, ci ho ma zmysel instalovat na v podstate bezny komp na beznu pracu - nejake texty, web,... - teda ani nie na normalny komp, ale mobilnu workstation - silny notebook. mne nejde o vydrz baterky, ale o ten vykon a nejake aplikacie.
samozrejme som plne znechuteny windowsom

mate nejake skusenosti/ chyry?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.10.05
Príspevky: 4
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2005 12:17

tiez sa snazim k tomu dlhsiu dobu dokopat, odporucam pozriet napr. tento spot: http://www.abclinuxu.cz/blog/doli/2005/7/9/93669


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.10.05
Prihlásený: 07.10.05
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2005 1:02

Solaris (momentalne ver 10) je jeden z najstabilnejsich a najkvalitnejsich systemov, na ktory som v poslednej dobe narazil. Bezi na skoro lubovolnom hardware (najslabsi testovany HW: PII-300,64MB RAM, 2GBHDD, ta stanica mi bezi pomaly, ale stabilne dodnes bez rebootu), doteraz som nenarazil na ziaden problem pri instalaciach s HW (samozrejme pokym vyrobca HW nie je odniekadial z dzungle), po predchadzajucich skuskach s roznymi Linux distribuciami davam jednoznacne prednost Solarisu. Tu sa da povedat, ze je to PAN OPERACNY SYSTEM!!! A to nehovorim o tom, ako bezi na x64, alebo SUN ULTRA procesoroch! Myslim, ze Linux ma co dohanat, o M$ ani nehovoriac. System je free download (6CD, alebo 1DVD) na www.sun.com. Staci sa registrovat. Vrelo odporucam.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 11.10.2007 22:29

ako pozeram je tu uz o tomto clanok aj ked velmi stary tak myslim zeby ho trebalo mierne oprasit. schyluje sa k vidaniu opensoalrisu co bude v podstate solaris 11. doplnenych je kopec srandiciek co tento uz aj tak najpremakanejsi system este viac posunu blizsie k uzivatelovi a zaroven a verim tomu ze prispeju k jeho stabilite. Nevada sa blizi ludia ;) taktiez volne stianutelna na www.opensolaris.org alebo dokonca sa da poslat origo dvd







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2007 7:41

Viem ze na solaris je tu odbornikov ako much v zime ale aj tak skusim, nevie o nejakej usb klavesnici ktora by fungovala aj pocas bootovania? origo unix klavesnicu sa mi nechce kupovat a na ps2 sa mi fungovat nechce.







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.07
Prihlásený: 15.04.08
Príspevky: 21
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2007 20:14

Skusal niekto Solaris na laptope asus? bezia v pohode vsetky funkcie ako napriklad wifi, kamera, irda, Bluetooth apod?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22
Bydlisko: PD
Príspevok NapísalOffline : 14.12.2007 22:34

Pripadá mi to ako systém, ktorý sa chce podobať Windowsom. "Tento počítač", "Miesta v sieti" ... U mňa vyhráva Debian.







_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 17.12.2007 9:00

kolega ma na nejakom asuse solaris 10, wifi tam rozbehas asi s tazkostami, bt myslim ide a irda asi tiez nie, pre teba by bola skor lepsia asi nevada - open solaris planovana 11. ale pokial nemas zakladne znalosti unix/linux radsej ani neinstaluj.
lio04, neviem, grafiku som videl na skoleni pocas 4 tyzdnov. ak sa hrajes na servery ktory je od teba 2000km tak ti to je u <> aku graficku nadstavbu to ma. Debian je super linux, ale toto je vyssia forma systemu co sa tyka minimalne stability.







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2008 11:20

    No ja nevem aj by som ho skusil, nemam s nim sak skusenosti, ale mne pripada fakt ako taky mix aj LINUX aj WINSIT aj ked urcite stabylnejsi. Ja ostavam verny FEDORKE8 zatial ma nesklamala. Z WINU ma ide casto uj....t.. Podla mna aj tak dokonaly sistem ete nikdo nevymyslel, WIN ma jednu sprostu vyhodu a tou je komercnost v EU, a najvedsia softwarova podpora od inych firiem, ale cim viac tam instalujete tym ide horsie, wini sa ide zblaznin ked ma preplnene registre.. Linux je super 3D..., aj ked mi tam niekedy spadne konqueror, ale dobre sa v nom instaluje cez respozitare a je legalny, Bill sa uz musi zblaznit z tych penazi, musi mat riadne hruby vankus, je ako ten kacer Don. ,A MAC OS je super stabilny a asi najkrajssi, ale ta jeho instalacia a podpora, to je hroza, pri jeho instalacii som musel disk upravovat cez linu aj tak mi to neslo.. hmm ...
:jaw: :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2008 15:41

solaris je primarne urceny tak ci tak na servery a mas pravdu nieje dokonaly, no ma velmi blizko k dokonalosti :)







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2008 16:52

jararak píše:
solaris je primarne urceny tak ci tak na servery a mas pravdu nieje dokonaly, no ma velmi blizko k dokonalosti :)


    Mas recht. Ako vidim v temach tvoje znalosti o systemoch su celkom dobre asi. Neves poradit kde by som nasel doplnky k fedore8 ku COMPIZ pre 3D prostredie, alebo priamo prikazi do konzole, najlepsie cez livnu.dik. :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.08.22
Príspevky: 204
Témy: 10
Bydlisko: kosice-okolie
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2008 19:37

sorry, fedoru neriesim, navise 8 je dost nestabilna, zase sa pomenili cesty, je uplne ina ako 7, to mi na nej vadi, ja som skor na debian, tam islo zatial vsetko vzdy tak ako som ocakaval. nho a potom este solaris 10, aj ked robim prevazne s 8.







_________________
Notebook bez trackpointu je ako zena bez kluca.
NATO - Need Alcohol To Operate
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 05.01.2008 20:59

    no to je good vediet, onedlho sa aj ja chystam na novy debian, zatial lan skusam tu fedoru, co sa tyka stability tak ma niekedy stve len konqueror. Snat sa odhodlam na Solaris, ale to az tak po skuskach bo to budo pre mna nove veci, no nieco., bo nastiham ani vlastne sr_ :shit: _ie. :sick: cus. :oops: :lol:
    Ale aj tak hrozne rad by som odskusal heknuty MAC OS X, mas sak problem s instalackov, a najhorsie je ze sa musi instalovat ako prvy a na prazdny disk.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.07
Prihlásený: 05.04.08
Príspevky: 59
Témy: 2
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2008 16:22

Mac OS X si na PCcko ani nedavaj, je to na nic, nepojde ti polka veci, a ak to aj rozbehas, neni to ono.
Ak ho chces vyskusat, tak si najdi najblizsiu predajnu Apple, po Slovensku je ich spusta, v BA su dokonca 4. Ak si z BA, tak odporucam SWP v Poluse. Mac OS X je super system, aj pre profikov (koniec koncov, je to furt UNIX...)a pre beznych userov este viac.

A k teme: Solaris mi pride na bezne pouzivanie zbytocnost, ak chcete silou-mocou pravy UNIX (a nie Linux, ktoreho rozbitost mi neskutocne vadi), tak FreeBSD je jasna volba. Alebo Darwin (jadro Mac OS X, vyvyjany Applom, najuzasnejsie na tom je ze je to defacto OSS vec vyvyjana komercnou spolocnostou, cize to najlepsie co moze byt), ale to uz chce fakt znalosti, na rozbehanie grafickeho rozhrania atd...







_________________
Apple Mac mini 1.5GHz G4
iPod shuffle 1st gen 512MB&2nd gen 1GB
+este huciace PCko s WinXP...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 06.01.2008 19:56

    Som zo ZA a moc Apple stanic tu nie je, este som nenasie. Co sa tyka rozbitmosti LINUX, tak ano ale iba ak tam instalujes hoc ake trebars vygooglene baliky, cez respozitare, kde su overene baliky sa ti nomoze nic stat, MAC OS da sa rozbehat v poho, ale hacknuty, ale skor na inteli, ak podporuje SSE2, SSE3. Momentalne mam overene LINUXy , som spoko. a uz nejdem riesit ine veci uz ma nebavi stale formatovat disky. hehe. :( , solaris ma zatial nelaka aj ked je isto super. ale ten Darwin ma trocha aj laka, zas nieco nove :D . Aj tak je to jedno windows sa nevyrovna ani jednemu sys. a to nikdy, Billi :x sa moze aj po....t s tym jeho prikazovim riadkom :P .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.07
Prihlásený: 05.04.08
Príspevky: 59
Témy: 2
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2008 15:58

Zilina, tak to mas najblizsie do Piestan... :)
Nejde mi ani tak o neoverene reporizare atd. skor o neskutocny pocet zbytocnych distier, hadky v komunite, hadky medzi zastancami distribucii... a to, ze to furt neni az take jednoduche ake by malo byt, napriklad rozbehat rozne kodeky v Ubuntu chce namahu, pritom by tam pokojne mohli byt, ale nemozu koli "slobode". Sloboda pre slobodu, absolutne bez zmyslu.
Ak ma niekto cas, prosim, ale pocitace by mali sluzit ludom, nie ludia pocitacom. Ak mas Linux tak ze ta v nicom neobmedzuje, tak je to super a mozes si gratulovat ;)
Solaris sa ti na beznu masinu neoplati, az raz bude potrebovat vlastny server, tak sa ti oplati nad nim rozmyslat.
Bohuzial Linux je pre niektorych nepouzitelny aj preto, lebo nema dostatocnu podporu komercnych aplikacii. Nie, dualboot to neriesi...

Ale to uz som mierne OT.







_________________
Apple Mac mini 1.5GHz G4
iPod shuffle 1st gen 512MB&2nd gen 1GB
+este huciace PCko s WinXP...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2008 14:55

    Vznikla tu z toha pekna debata ;) ., ak mam povedat Fedora8 mozno nie je naj distribucia Linuxov, ale pre mna najmenej problemova zatial, mal som uj SUSE, Mandriva, Ubuntu, Kubuntu,(Debian cem ete vyskusat) vzdy som mal neaky problem ci uz ovladace, grafika, zvuk, siet alebo nevem. V tom mas pravdu. Vo fedore som konecne rozbehal graficke prostriedie 3D, ovladace (codeky) audio, video, flash a mnoho dalsich pre prehliadac atd. a rozbehal som tam riadne TV kartu, co som fakt rad.
    Pre zacinajucich Linuxakov ak mozem poradit tak radsel AMD ako INTEL a grafika vyhradne ASUS s chipsetom nVIDIA GeForce a nemate problem, pri aty moze byt slabsia kompatibilita a ine ani neskusajte.
    Dualboot je skor take ciastocne riesenie, win pouzivam len koli skole niekedy a ked idem hrat CS 1.6 :D. Chystam sa teraz rozbehat CS:S v linuxe cez CEDEGU bo CS 1.6 nema podporu, sak s tym len zacinam, ak by si vedel poradit, bol by som rad. dik.

    Co sa tyka Darwin: kukal som to vypada byt zlozity. Je to volne siritelny system? Kde sa da stiahnut klasik FTP.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.07
Prihlásený: 05.04.08
Príspevky: 59
Témy: 2
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2008 8:18

Co sa tyka Fedory, asi mas pravdu...
Aj u mna prave ta bezi bez vacsich problemov, mal som este Ubuntu ma SUSE, ale vo vsetkom som mal problemy. Vo Fedore sa mi podarilo rozbehat takmer vsetko, a potom som to vzdal s Linuxom :D koli vicerym dovodom.

Co sa tyka Darwinu, tak to chce novu temu ;) http://www.pcforum.sk/darwin-vt30373.html







_________________
Apple Mac mini 1.5GHz G4
iPod shuffle 1st gen 512MB&2nd gen 1GB
+este huciace PCko s WinXP...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Solaris

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 18.01.2008 21:47

Citácia:
Co sa tyka Darwinu, tak to chce novu temu http://www.pcforum.sk/darwin-vt30373.html


    WHEELER, komunikuj, chod na odkaz darwin... :breakup: :nodhead: .


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Solaris

v Ostatné operačné systémy

0

838

01.12.2009 9:57

Semtex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sun Solaris

v Operačné systémy Unix a Linux

9

605

02.10.2012 0:54

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Root login Solaris

v Operačné systémy Unix a Linux

2

390

17.06.2013 15:55

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AIX and Solaris System Administrators

v Ponuka práce

6

902

27.02.2008 18:19

michaela.brnova Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Evolve Solaris Interný HDD 2,5

v Pevné disky a radiče

10

491

06.03.2015 20:53

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra