[ Príspevkov: 331 ] 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 11.03.2008 22:41 | SlovakChat

Po pár dňoch môžem povedať, že tento chat je super. Ako povedal Blackshadow - každá stránka je iná, väčšina nemá menu (otvárajú sa v nových oknách).
Nedivil by som sa ak by bola captcha ešte aj pri odhlasovaní, nie sú ošetrené základné chyby (dlhé texty bez medzery), dá sa písať vo farbách ktoré nie sú viditeľné (každý kto tam bol si všimol žltý text na tom pozadí - nečitateľný).

Rada pre administrátora - skús sa nevyhrážať BANom za každú blbosť, chcel si odskúšať či funguje, tak to skúšam. A hlavne, ak chceš viesť takýto chat, musíš byť nestranný. Ak tam môžu byť miestnosti "Prešov, Poprad", nechápem, prečo si zmazal moju miestnosť "Nie pre východniarov - BA is da best". Okrem toho, že to nie je urážka, ale objektívne tvrdenie, tak som neporušil ani jedno pravidlo ;)
Zamysli sa nad tým, kým tieto chyby (na stránke aj u seba samého) neodstrániš, nemáš šancu byť úspešný.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 12.03.2008 9:54 | SlovakChat

podla mna je menenie farby texty zbytocne uplne... to tam nemusi byt..


_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22 | 22
Bydlisko: PD
NapísalOffline : 12.03.2008 10:57 | SlovakChat

Dnes som sa prihlasil ako guest a ked zacalo to "tuc tuc tuc" z horneho praveho rohu, tak som to vlemi rychlo vypol. :-D


_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 12.03.2008 12:41 | SlovakChat

jj, to radio daj prec.. zbytocnost.. kto chce, ten si pusta hudbu sam..


_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 13:08 | SlovakChat

no takto for shaggy:
1, fakt sa ti páči?
2, miestnosť Ba is Best! som nezmazal ja ale nejaký mod. takže sorry
3, ako chceš ošetriť dlhý text? čo ho mám po 15 písmenu rozkrájať?
4, captcha? noa. Shaggy predpokladám, že vieš ako sa hackuje. Buď hľadáš chyby s systéme alebo tzv. hrubou silou, teda skúšaš všetky možnosti a v tomto chate keď niekto vie moje meno (Tominator), tak môže urobiť script ktorý bude skúšať všetky hodnoty ... takže podľa mňa je captcha na mieste
5, farby vidím viac ako svetlí puntik ale budú prerobené v ďalšej verzií, ale podľa mňa každý seriózny človek chce aby bol čítateľný, takže si nevyberie svetlo žltú farbu ...
6, inak už ma unavovalo stále čítať ako testuješ moju stránku, raz nečítateľné potom dlhé, potom várka o captche, a keďže som nevedel o koho ide že .... tak som myslel že by aj BAN bol na mieste , inak som celkom trpezlivý, nemyslíš?

FOR ALL: ako to že každá stránka vyzerá inak? na základnej okrem pravidiel všetky rovnako, potom mme kategóriu zvlášť - prihlasovanie (ktoré by som chcel prerobiť) a nakoniec máme chat, ktorý si drží svoj štýl ...

rádio preč nedám, nehnevajte sa, z 2 dôvodou: 1, niektomu to možno nevadí, a je to fajn "atrakcia" a po 2. mám reklamu u Rádia Tatry, čiže sa mi to oplatí ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 12.03.2008 13:30 | SlovakChat

Tominator, odpoviem na tvoje otázky:
1. asi nevieš ako vyzerá irónia, však? Inak by si sa toto nepýtal,
2. to nie je môj problém, uvedom si že musíš mať jasné pravidlá pre moderátorov,
3. ja? Nijak. Je to tvoj chat, ty si zisti ako sa to robí, ty musíš prísť na najlepší spôsob. Ver tomu, že nie som jediný, kto to bude skúšať a na takéto texty sa dá v php urobiť pekná a jednoduchá funkcia,
4. neviem ako sa hackuje, nie som hacker. Ale viem čo treba urobiť pre ochranu systému. Ja nepoužívam captchu ani pri kontaktných formulároch a pritom mi nechodí z nich spam ;) mám to ošetrené inak. Myslíš že je šanca, aby brute-force metódou získali tvoje heslo? Tak si daj niečo ťažšie ako Tominator123. Captcha určite nie je namieste pri vytváraní miestnosti, ale OK ty do toho vidíš viac ako my neskúsení užívatelia,
5. myslel si svetlý bod, nie? Uvedom sa, pochop že nerobíš stránku pre "normálnych" ľudí. Už len z faktu, že na chat chodia deti, ktoré skúšajú všetko možné aj nemožné, by si mal pochopiť, že musíš mať ošetrenú každú chybičku,
6. inak už ma unavovalo stále čítať ako testuješ moju stránku, raz nečítateľné potom dlhé, potom várka o captche - sorry, že som to nevopchal do jedného príspevku... nie som kúzelník. A inak, aj keď to nie je môj účet (ja som sa tam neregistroval), myslím že ak by som dostal BAN, tak to nejak prežijem. Jediný dôvod prečo som tam išiel bol, aby som ti sem napísal chyby. Naozaj si myslíš, že potrebujem takúto stránku k životu?

rádio - niekomu to možno nevadí, väčšine áno. Takže serieš na väčšinu? Sorry, ale toto je tá najväčšia chyba čo sa týka užívateľskej prívetivosti stránok, lenže ty to nechceš (nevieš) pochopiť.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 12.03.2008 13:42 | SlovakChat

Tominator píše:
rádio preč nedám, nehnevajte sa, z 2 dôvodou: 1, niektomu to možno nevadí, a je to fajn "atrakcia" a po 2. mám reklamu u Rádia Tatry, čiže sa mi to oplatí ...


nehnevame sa, to TY prichadzas o 90% zakaznikov. kazdu stranku, pri ktorej na mna vybafne hudba, zatvaram okamzite. mam nonstop pustenu hudbu v pc a nezaujima ma, ze ty dostanes peniaze od nakeho sedlackeho radia Tatra.. to akoze preto musime pocuvat to co nam naservirujes ??
ked si zacal s tym nezmyslom vobec robit chat a konkurovat azetu, mal som pocit ze je to blby napad.. no teraz ten pocit prerastol v istotu, nemas na to. nie preto, ze by si nevedel pisat html, ale preto, ze nevies pouzivat to co ti narastlo na krku


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 14:06 | SlovakChat

1, stretol som sa s 90% dobrými ohlasmi (iba toto fórum je vínimkov)
2, el mariachi sorry ale nemôžem za to že počúvačš non-stop svojú hudbu, niekto (ako aj ja) ju nepočúvame a preto rádio milo poteší ...
3, shaggy myslím si že ty bi sto prežil aj bez internetu, takže ťa vôbec netrápi nejaký BAN
4, el mariachi myslím že hlavu používam, ale ty máš asi na krku hlavu + vyrážky :D ale ne v pohode, podľa mňa ešte stále na nich mám a od najnovšej verzií to príde aj tebe ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319 | 319
Bydlisko: HE/BA
NapísalOffline : 12.03.2008 14:20 | SlovakChat

tak tu hudbu sprav aspon tak ze bude moznost si ju zapnut(najprv zapnut, teda pri spusteni chatu bude vypnuta) pretoze to nenormalne zerie MB a niekto ako ja to od srdca nenavidi ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 14:22 | SlovakChat

ja mam tiež obmedeny ale to mega na začiatku ťa nezabije ... dúfajme ...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 12.03.2008 14:29 | SlovakChat

Tominator píše:
ja mam tiež obmedeny ale to mega na začiatku ťa nezabije ... dúfajme ...


to nie je mega na zaciatku, ale predsa ak je to radio tak to zerie sustavne :roll:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 14:38 | SlovakChat

jeho ty velblud prirody. Je tam cely prehrávač takže prídeš hore do pravého rohu a klikneš na biely štvorček, a ako zázrakom rádio nehraje, jéééj! radujme sa!
ak to budeš robiť len 30 sek tak ti to zožerie okolo 5MB a menej!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 22.11.07
Príspevky: 1368
Témy: 22 | 22
Bydlisko: PD
NapísalOffline : 12.03.2008 16:30 | SlovakChat

Tominator píše:
jeho ty velblud prirody. Je tam cely prehrávač takže prídeš hore do pravého rohu a klikneš na biely štvorček, a ako zázrakom rádio nehraje, jéééj! radujme sa!
ak to budeš robiť len 30 sek tak ti to zožerie okolo 5MB a menej!
Myslim, ze to radio je len zneprijemnenie celeho pobytu na tvojom chate, pretoze ako je uz slovenskych radii zvykom, hraju len voloviny. Takze ho odstav, nech si ho uzivatel moze zapnut ak chce. Lebo fakt 0 bodov.


_________________
Koreňom všetkého zla je nedostatok poznania.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 16:37 | SlovakChat

nie bohužial už to nejde ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 12.03.2008 16:39 | SlovakChat

Tominator - mne tam chýbajú ovládacie prvky toho geniálneho prehrávača, u mňa to vyzerá takto:
http://i31.tinypic.com/s3d2q0.jpg
(je to trošku zmenšené, tinypic zmenšuje šírku zo 1680 na 1600).

Citácia:
stretol som sa s 90% dobrými ohlasmi (iba toto fórum je vínimkov)

máš ten pocit? Skús si dať zhodnotiť tvoj skvelý "chat" na diskuse.jakpsatweb.cz a uvidíš, že toto fórum je ešte veľmi mierne. To, že ti to pochvália deti na ich fórach... neviem, mňa by to neuspokojilo, teba hej?

Ja tiež počúvam vlastnú hudbu, ak by som chcel rádio, pustím si vlastné (z netu, alebo klasické), nechcem aby za mňa rozhodoval niekto iný, čo budem počúvať.
A bez internetu by som ja asi neprežil, ale BAN na tvojej stránke ma nezabije ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 16:49 | SlovakChat

ja viem, že ti nevadí
k obrázku: akú maš verziu FF?
budem musieť doladiť ... ešte som sa s tým nestretol, mám FF 3.0 IE7 ...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 12.03.2008 16:51 | SlovakChat

Nestretol si sa s tým? Bude to asi tým, že to testuješ na absolútne minoritných prehliadačoch? FF3? WTF? Ešte to nie je oficiálne uvolnené, si myslíš, že každý bude používať beta verziu? Mám najnovšiu verziu FF2 (netuším koľkatá to je, automaticky aktualizovaná), odskúšaj to aj v IE6 a Opere ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 16:54 | SlovakChat

FF2 - ide
Opera - ide
IE6 - neskušal som zatiaľ, musím otvoriť notebook


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 12.03.2008 17:01 | SlovakChat

No OK, u mňa to vo FF nejde... a ako pozerám v IE7 to odo mňa vyžaduje doplnok "Windows media player 6.4 slim", nebude to tým, že nič také nemám? Ale odhliadnuc od toho - je to chyba stránky, máš počítať s tým, že nie všetci budú mať rovnakú verziu WMP, pre mňa je WMP zbytočnosť, tak nevidím dôvod prečo aktualizovať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 17:03 | SlovakChat

nemáš modul, nemáš je to základný modul opísaný z knihy z 1992, že ty bežíš na WIN 95, ja nemôžem


Offline

Čestný člen
Čestný člen
SlovakChat

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30 | 30
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 12.03.2008 17:06 | SlovakChat

Ehm, divné že mám Windows XP a WMP 10 (myslím), ale to ty asi nepochopíš, že tento modul je trošku nezávislý od samotného WMP... Asi by sa mi tam nič neukázalo, keby som to nemal, nemám len ten "slim" modul...
Nevadí, moja odpoveď pre nechápavých - áno mám Win95, hudba je super, ten chat je super.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 17:13 | SlovakChat

sorry shaggy trochu som prehnal,
ja mam tiež WMP 10 a mojím priateľom to ide, beriem, že to nejde aj tebe


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.02.07
Prihlásený: 26.01.15
Príspevky: 257
Témy: 20 | 20
NapísalOffline : 12.03.2008 17:15 | SlovakChat

No takto by som povedal na rychlo, treba zapracovat na vzhlade, ten je taktiez dolezity, nejak mi to nehra, teda aspon po tom, co sa klikne na chat.
Ked na mna vyskocil registracny formular, zlakol som sa, hrozne pozadie, chcelo by to dat tomu urcitu prezentacnu formu.
No vyplnil som ho, lebo som bol zvedavy co ma caka po prihlaseni, no nic moc poviem, keby si sa pohral troska s grafikou, vzhladom, zakomponoval do toho peknu sablonu, vsetko by vyzeralo inak, inak som nepochopil ten obdlznik s farbou pisma textu, teda strasne mi tam vadil.

No chcem to zakoncit tak, ze chcelo by to doplnit a ozivit peknou sablonou, vyuzit naplno css a hned ten chat bude vyzerat inak.

Inak myslim velmi dobry napad, len to, ze to chce robit jeden clovek, nerealne. Na takyto projekt musi byt tim ludi, na zaciatku vypracovana detailna specifikacia atd atd., inak necital som vsetky prispevky tejto temy, preto ak to, co som napisal vyssie uz bolo spomenute a myslim, ze to bolo, tak sa vopred ospravedlnujem...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 12.03.2008 17:18 | SlovakChat

v pohode už sme 3ja - ja moj otec, a grafika BlackShadow
takže nová forma - nová grafika
ďalší update čoskoro ... (asi o 2 týždne)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 12.03.2008 18:02 | SlovakChat

tesim sa, pretoze vzdy ked idem zo srandy kuknut na tu stranku, padne mi zo stola bonsaj, svetla zacnu blikat a nejaka zena dole na ulici krici "PREBOHA!" :lol:

nie, teraz vazne.. ece aj moja snubenica sa na tom uz smeje, a to je co povedat

edit:// no tak odvazil som sa zaregistrovat a kuknut, a je to este horsie ako som povodne cakal po zhliadnuti uvodnej stranky
1.) otvaranie napr editacie profilu do noveho okna ? wtf ?
2.) jak pisal shaggy, ani mne neukazuje ziadne ovladacie prvky radia.. ale ano, problem je v nasich firefoxoch, nie v tebe :)
3.) nevidim jediny dovod, preco by mal byt vyber farieb (preboha ale akych farieb! zlta ako text do chatu ??? si spochabel??) priamo v chatovacej casti...
4.) captcha pri kazdom prihlaseni, na to sa da povedat jedine jedno velke LOL
5.) vravis ze bude nova grafika.. no to som vazne zvedavy, pretoze to by si musel prerobit kompletne vsetko aby sa na to vobec dalo aspon pozerat, nieto ece pouzivat...
6.) This page is not Valid, otazka validity ta ocividne netrapi, ani po strane funkcnosti, ani po strane w3c standardov (hocijakych)
7.) ak to teda ty, tvoj otec a blackshadow zvladnete dokoncit do UNOSNEJ podoby, tak zelam teda vela stastia........
8.) rozhadzany spodok chatu, copyright ti lieta kam sa mu zapaci a vzdy ked xcem poslat spravu, musim sa preskrolovat proste na spodok stranky (nikdy si nerozmyslal, preco je pokec rieseny ako je ??)
neviem ci sa mam uz smiat alebo plakat :? som myslel doteraz ze shaggy a dalsi boli na teba len prilis tvrdi, ale az dnes vidim aki mierni boli pri komentovani


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96 | 96
Napísal autor témyOffline : 13.03.2008 7:44 | SlovakChat

môžem začať robiť screeny:
1, This Page Is Valid HTML 4.01 Transitional! (W3C.org site: www.slovakchat.com)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 13.03.2008 8:07 | SlovakChat

Tominator píše:
môžem začať robiť screeny:
1, This Page Is Valid HTML 4.01 Transitional! (W3C.org site: www.slovakchat.com)


ano, samotna stranka www.slovakchat.com je validna, ale tym u teba validita konci. validita stranky nie je len zvalidovanie index.php a konec... chat napriklad vobec nema doctype. kedze je to stranka hlavne kvoli chatu, myslim ze by bolo na mieste spravit prave chat tym najlepsim, nie nejaku uvodnu stranku s par vetickami telemarketingu) :roll:


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233 | 233
Bydlisko: Nové Zámky
NapísalOffline : 13.03.2008 9:52 | SlovakChat

Tominator píše:
grafika BlackShadow

No cakajte cakajte !! Ja som grafik ?? pomohol som ti par veci spravit, ale za grafika ma neber !


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66 | 66
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 13.03.2008 10:48 | SlovakChat

Blackshadow píše:
No cakajte cakajte !! Ja som grafik ?? pomohol som ti par veci spravit, ale za grafika ma neber !


:lol^2: :lol^2: :lol^2:lol^2:
rozpada sa ti team ?


_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
SlovakChat

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181 | 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
NapísalOffline : 13.03.2008 10:53 | SlovakChat

:-D :lol:

aj ti niečo platí?


_________________
Sorry za prelkepy
 [ Príspevkov: 331 ] 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12


SlovakChat




© 2005 - 2024 PCforum, edited by JanoF