Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 13:23

Zdravim,
na stranke nechcem mat H1 nadpis textovy. Nadpis je obsiahnuty v podlogu, takze nie je potrebny.

Mozem ho ale skryt ? display:none; ? Bude ho google tolerovat, alebo ho neprecita, alebo ho rovno bude povazovat za Black Hat SEO ?

Mam radsej pouzit text-indent ?

Dakujem







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Skryty H1 tag

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 14:53

Vyhľadávače štýly nevidia - je im jedno či to je display: none, alebo text-indent. Ak to budú hodnotiť, tak tipujem že to bude niekto ručne kontrolovať (ale to asi pri malých weboch nehrozí). Závisí to od koknrétneho prípadu, ale nemal by byť problém.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 17:42

Dovolim si nesuhlasit..

nechcem tu kategorizovat vsetky vyhladavace do jedneho vreca ale min google dokaze odhalovat taketo veci a povazuje to za spam. To iste je pismo rovnakej alebo podobnej farby ako podklad, male pismo velkosti 1px a pod. Vsetko toto google uz pozna a stranky za to penalizuje.

Avsak pri SEO ti kazdy moze povedat len svoj nazor a nie svatu pravdu, pretoze nikto netusi ako to v skutocnosti funguje a ide skor o vysledky pokusov. Ja mam tieto informacie z viacerych zdrojov od SEO autorit.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.04.2010 18:05

ok, tak co odporucas ? Kam s tym nadpisom ?







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Skryty H1 tag

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 19:56

Citácia:
min google dokaze odhalovat taketo veci a povazuje to za spam

Podel sa s nami a povedz nám, ako Google dokáže také veci odhaľovať? Pre vyhľadávače štýly "neexistujú", to však neznamená, že následne nedokáže odhaliť skrytý nadpis. Ale pri základnom indexovaní vidí len to, čo je (alebo nie je) v html kóde.
Google môže za spam považovať aj náhradu textu obrázkom (napr. ak máš obrázkové nadpisy), lenže ono to závisí vždy od konkrétneho prípadu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 23:40

To ze vyhladavace nedokazu indexovat CSS, JS a flash platilo este pred par rokmi no dnes uz nie. Staci troska pogooglit a najdes o tom kopec clankov.

Samozrejme su ale techniky ako zatial obist aj toto.. Staci do robots.txt dopisat:
Kód:
User-agent: *
Disallow: *.css

a vyhladavace budu css ignorovat.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2010 23:52

Blackshadow píše:
ok, tak co odporucas ? Kam s tym nadpisom ?

No neviem si presne predstavit ako to mas robene ked hovoris ze nechces zobrazovat <h1> ale urcite ti neodporucam zacat h2.. radsej si ked tak h1 prestyluj a pouzivaj to.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Skryty H1 tag

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 0:34

Nikde nespomínal, že chce začať až s H2kou, proste sa mu nikam tá H1ka nehodí :roll:
Za ten čas, čo sa venujem webom, som narazil iba na jeden článok od uznávaného autora, ktorý spomínal, že bol potrestaný za image replacement.
Ani indexácia samotného flashu nie je ešte na tak dobrej úrovni, indexáciu JS by som ani nenazval indexáciou (ak urobíš veľké zmeny v DOMe, kde poprekrývaš jednotlivé časti textov obrázkami, tak si Google môže ísť pískať). A zakazovať CSS cez robots.txt? He he, dobre som sa zasmial.

Blackshadow - display: none by som nepoužíval. Nie kvôli Google, ale kvôli používateľom (čítačka ti to neprečíta). Ak vravíš, že ten text máš v obrázku pod logom, tak by som na H1 dal image replacement (čiže by som ten text prekryl práve tým obrázkom) a som si na 99,9% istý, že žiadna penalizácia ti nehrozí.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 12:42

staci iba popremyslat logicky .. na co by google prehliadal css? on je vyhladavac a zameriava sa na obsah .. nie na styly ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 09.07.08
Prihlásený: 17.01.15
Príspevky: 1585
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 12:56

Ale tiež sa nenechá od.bávať, čo sa pomocou štýlov dá







_________________
neříkejte, že něco nejde udělat, protože se vždycky najde nějaký blbec, co neví, že to nejde – a udělá to!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Skryty H1 tag

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 13:01

Dá, samozrejme že dá, ono je viacmenej jedno, či to google dokáže zistiť automaticky, alebo manuálnou kontrolou - ale v tomto prípade nejde o black hat techniky, nie je to skrývanie odkazov, nie je to posielanie falošného obsahu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.04.2010 14:25

No, tak teraz tam mam text-indent:-6000;
spravim ale image-replacement..

Dakujem







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 16:33

Suhlasim s tym ze to zalezi pripad od pripadu a ci ta za skryvanie textu penalizuje alebo nie. Hlavna myslienka je ta ze developer by sa nemal snazit podviest vyhladavace a napr. pri prekryti textu obrazkom je to diskutabilne pretoze na jednej strane sa webmaster nesnazi oklamat vyhladavac len si chce prisposobit stranku no na druhej strane dostane vyhladavac iny obsah ako uzivatel, cize tazko povedat ci to je black hat technika.

Shaggy ja by som sa spytal teba ako vies na kolko google indexuje JS a CSS? V tomto clanku je z citatov Matt Cuttsa zrejme ze google uz dokaze CSS indexovat, no nepenalizuje za to automaticky, ale penalizacie este podliehaju manualnej kontrole.
Kód:
http://www.456bereastreet.com/archive/200510/google_seo_and_using_css_to_hide_text/

To vsak plati dnes a uz buduci rok moze byt penalizacia za skryvanie textu automatizovana. Uricte sam vies ze algoritmy googlu sa menia pomaly kazdy den a tvrdit ze CSS pre vyhladavace neexistuju je dnes uz dost odvazne.

don jebot skus kuknut sem kde je vysvetlene preco vyhladavace indexuju css:
Kód:
http://www.w7b.org/seo/search-engines-are-indexing-css-files.html







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Skryty H1 tag

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 17:17

Keby si čítal ten prvý článok, tak tam máš presne vysvetlené, kedy to je a kedy to nie je považované za spam.
A sám si povedal, že všetko prechádza manuálnou kontrolou, takže hovoriť o tom, že Google indexuje (tým myslím plnohodnotne indexuje) JS a CSS je predčasné.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.04.2010 17:36

Tak dobre, ale hadam google pochopi, ze preco som to tak spravil, ako som to spravil, nie ? :)

Ved navstevnika neklamem, ze sa indexuje nieco, ale navstevnik vidi nieco ine, predsa to vidi tak isto, akurat nie v textovej podobe..







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 26.09.07
Prihlásený: 06.06.10
Príspevky: 53
Témy: 7
Bydlisko: Zákopčie, K...
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 18:20

Shaggy ja som predca sam napisal ze to zalezi od pripadu a nie ze su na to prvidla kedy koho penalizuju. A neviem co ty chapes pod pojmom indexacia ale u mna je to zaradenie obsahu do DB.. Robot CSS stiahne a v pripade ze sa mu nieco nepozdava posunie to dalej. Ale CSS indexuje sam.







_________________
Život by bol jednoduchší, keby sme k nemu mali zdrojový kód!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Skryty H1 tag

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 04.04.2010 19:02

Blackshadow ak mas text na obrazku rovnaky ako pod nim je to ok ... myslim ze to priamo aj vo faq google ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "tag menu", alebo "Tag cloud"

v PHP, ASP

25

1275

09.11.2010 9:53

capricorn7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrytý AdSense

v Internetový marketing, SEO, reklama

2

1141

17.10.2008 21:32

guzer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skryty Windows

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

43

2683

29.11.2007 1:21

Iqwak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrytý učet

v Siete

2

532

04.09.2009 10:32

kabell987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrytý súbor na HDD.

v Pevné disky a radiče

8

386

31.03.2020 21:31

packo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pochopi google skryty baclink?

v Internetový marketing, SEO, reklama

5

1067

06.11.2009 0:02

lac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrytý [code] pre nezaregistrovaných

v Redakčné systémy

3

782

26.07.2010 11:55

Tino77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako kopirovat boot.ini ( skryty subor )

v Ostatné programy

8

1755

14.04.2006 19:35

Intelman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows Vista Ultimate a Skryty disk

v Operačné systémy Microsoft

2

442

11.02.2009 21:01

Atrix24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. service tag DELL

v Notebooky a netbooky

2

617

04.10.2010 12:00

hrabo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. korenovy xml tag

v Internetový marketing, SEO, reklama

2

1001

22.07.2007 15:13

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CSS: h1 tag

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

584

27.12.2008 11:42

max-m Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. tag <p>?

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

525

11.10.2008 12:20

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. html tag do db

v Databázy

2

724

20.02.2008 17:11

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. alt tag pre obrazok

v PHP, ASP

9

567

12.11.2007 17:19

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SELECT tag s obrazkom?

v HTML, XHTML, XML, CSS

5

575

04.02.2009 15:09

GoodWill Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra