Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.05.14
Príspevky: 12
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2014 23:43

Zdravim,

potreboval by som zabezpecit klasicky tower PC alebo server, ktory bude sluzit hlavne na tieto ulohy:
virtualizacia linux+win, backup solution, git repozitory, mysql server, file server, ftp server, vzdialena praca viacerych uzivatelov naraz, CRM system, testovacie prostredie pre vyvoj webov, aplikacii, apache, ... v podstate klasicka funkcionalita ocakavana od serveru na vyvoj.
Urcite by mala doska podporovat vzdialeny managment PC a biosu pre pripadny restart bez nutnosti fyzickej pritomnosti na mieste. Nasledne potom poprosim vytypovat aj management kartu na to urcenu, ak nebude sucastou mat. dosky.
Umiestnenie masiny bude v klimatizovanej serverovni, kde nevadi vysoky odber a hlucnost.
Rozmyslal som priamo nad retail towerom od IBM, HP alebo Dellu, tu ale vznika otazka ci vobec potrebujem server alebo mi staci klasicke PCko. Rad by som pocul vas nazor a pripadne vhodne konfiguracie. Ide mi hlavne o pomer cena/kvalita/spolahlivost.
Dakujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.12.08
Prihlásený: 02.01.18
Príspevky: 130
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2014 19:24

za 1000eur ziadny poriadny server nekupis a klasicke PC neposkladas. To co od zostavy chces je trosku nad bezne sily, samozrejme zavisi v akom rozsahu lebo nie je vyvoj webov ako vyvoj webov, nie je CRM ako CRM (pobezis na tom sap s oraclom?) atd, atd.

Ak budes robit PC, tak absolutne musis pouzit 4x 8GB teda 32GB. Pri lepsich doskach, napriklad 8 slotovych X79 chipsetoch, rozhodne 64GB RAM.

Konkretny hardware neporadim, nabuchane PC postavis sam, lacny server je nahovno lebo nema parametre HLAVNE NEMA DOSTATOCNE KVANTUM RAM !!!! To by ta zabilo. PC samozrejme nema vzdialeny pristup, jedine ze by si pouzil nejaku sikovnu dosku s IPMI.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.05.14
Príspevky: 12
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.03.2014 22:50

ano suhlasim s tebou. prave preto som sa rozhodol pre variantu poskladat vykonne PC, ktore nahradi server. na serveri sice budu bezat narocne aplikacie a sluzby hlavne na procesor a ramku, no nie je mojou prioritou ich 100% dostupnost, ako napr pri web hostingu. potreboval by som vsak poradit prave s komponentami do tohto PC, predsa sa daju kupit komponenty, ktore su spolahlivejsie a montuju sa do serverov(pamate, MB, disky,...). bohuzial do tohto az tak nevidim, preto som sa obratil na vas.
medzi najdoelzitejsie poziadavky patri vzdialeny management na doske, 32+GB ram, procesor od intelu, RAID 1, aspon 4TB miesta
bolo by dobre keby bol tower case odolny voci vonkajsim vplyvom, idealne zamykaci
cena nie je fixna, dolezita je kvalita a spolahlivost komponentov


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.12.08
Prihlásený: 02.01.18
Príspevky: 130
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2014 13:20

server je server, pc je pc, server ma pouzite daleko kvalitnejsie komponenty, konstrukciu atd, atd.
vzdialeny management na doske klasickeho PC budes hladat hodne tazko ; kazdy seriozny server vsak ma v sebe DRAC/ILO/RSA kartu (dell/hp/ibm) ktorou mozes masinu vypnut/zapnut/resetnut na dialku, namapovat ISO/adresar, nainstalovat cely operacny system, vliezt do biosu atd, atd a samozrejme vidiet to co ma na obrazovke a klepat do toho.

Pri raid1 daj pozor na dve veci : poprve je to write penalty ktoru mas 100% teda kazda operacia sa musi fyzicky zapisat dvakrat ; to ked mas dva disky. Podruhe, akykolvek single disk napriklad 4TB ti neda dostatocny pocet random IOPS vykonu, pretoze konzumerske disky hodia len nieco okolo 100 az 150 IOPS pri 4kB blokoch. Pri zapise sa teda bavime o radovo 75 IOPS co je hotova tragedia. Ked navalis na takyto "storage" tie veci co si napisal, tak ti to proste skape pod rukami respektive sa naucis modlit po japonsky. Ten vykon bude zalostny pre vsetky virtualky v momente ked zacnes cokolvek kompilovat, backupovat, SQLkovat atd.

Diskovy subsystem je najcastejsia pricina problemov s vykonom pri virtualizovanych rieseniach; hned za nim nasleduje nedostatok RAM, potom hrozna neznalost administratorov a neoptimalizacia aplikacii.

Poradit s PC bohuzial neviem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.05.14
Príspevky: 12
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.03.2014 0:17

pozeral som dake dosky pre PC, ale viac menej su dost limitovane hornou hranicou RAMky a hlavne nemaju podporu vzdialeneho managenetnu, ani ked sa jedna o high-end. toto je pre mna dost dolezita vec, cize nemam velmi na vyber a budem musiet ist do serverovych dosiek

nad single diskom so ani nerozmyslal. otazkou skor je, ze ci nezvazit 10k otackove disky (spolahlivost, zivotnost?) ake by si navrhoval pouzit riesenie pre diky? kapacita, typ raidu, pocet diskov, otacky?

dalsia otazka: odporucal by si mi jedno alebo dvojprocesorove riesenie ?

kludne ak vies o dakom retail tower serveri tak sem hod link.
dakujem ti za uzitocne rady


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.12.08
Prihlásený: 02.01.18
Príspevky: 130
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2014 9:09

ano, konzumerske dosky su limitovane RAMkou, maximalne 32GB (4x sloty po 8GB). Chipsety X79 pouzivaju vseobecne 8 slotov takze tam nastrkas 64GB, samozrejme to ma svoju cenu lebo RAMky su drahe, zase na druhu stranu sa ti oplati 1x 64GB stroj namiesto 2x 32GB pretoze nezeries dve elektriky, nemusis patchovat dve veci (downtime, human error, administrative overhead, loss of productivity, technicke problemy kde ti patche nieco doseru), nemusis kupovat dvojnasobne mnozstvo procesorov, dosiek, skrin, atd, na tretiu stranu zase jedna masina nema ziadnu redundanciu kdezto dve maju i ked s mensim vykonom :)

no proste design tych virtualizacnych veci nie je ziadna sranda.

vzdialeny management : ano, na konzumerskych veciach nehladaj.

10k/15k disky: cenove navysenie 10k modelov je velke. Mame tu WD Raptor ci co to je a potom SAS modely ktore su naozaj drahe. Maju kvalitnejsiu konstrukciu, su stavane na 24x7 atd, atd, ale su drahe. 15k modely su drahsie ako SSDcka s rovnakou kapacitou pricom samozrejme tie 15k HDD maju mensi vykon ako SSD, takze tam uz je to na zvazenie (ach ano, limitovana zivotnost ssd, to ale v praxi nestretnes, aj tie najsrackovejsie Samsung 840evo 256GB zapisalo 600TB dat a este furt funguje, takze kvalitne SSD uderia minimalne 1PB, skor by som povedal 2PB... kazdy kus, ked ich v serveri mas styri, tak samozrejme nasobis. Ja osobne by som z tohoto dovodu plus z dovodu tepla do 15k diskov rozhodne nesiel, 10k disky si pozri cenovku ale aj tam by som bral SSD.

Pocet diskov, raid, vsetko zavisi od tvojich narokov o ktorych prd makovych viem. Kapacita, performance random iops/sequential, distribucia zataze v case, tolerancia uzivatelov (su zmluvy ze tento sap musi prdnut vysledok do styroch sekund inak platis penale, toto asi nebudete potrebovat), kolko mas penazi (300eur stoji len sunkovy radic bez raid5,6, normalnejsi radic udrie 600eur, ty mas 1000 dohromady), ake radice mozeme pouzit... "Chcem si kupit auto", super a ted babo rad :) to sa proste neda jednoducho povedat. Staci ti 500GB ? Asi ne. Treba ti 10TB ? Cojaviem, nikde nepises. Ked ti staci 6x SSD/HDD, tak sme na tom dobre, ked potrebujes 4 terra, tak mame prieser lebo potrebujeme uplne inu bednu kam to umiestnit blablablablabla.

dvojprocesorove riesenie absolutne nabeton, lenze ja som pokazeny serverovym svetom. Zase ide len o to kolko mas penazi (doska je ukrutne drahsia ako 1cpu, procesory tiez nie su zadarmo, bednu musis mat inu)...

Retail riesenie ti neporadim, je ich sialene vela, niekto preferuje Dell, niekto IBM, niekto HP, niekto Supermicro... Ja ked nieco stavam, ale to je zriedka, tak to vyjde 2000eur bez diskov a dph, 6core 4930k, pretoceny na 4.3GHz cize 25GHz suroveho vykonu, 50GHz s hyperthreadingom ktory samozrejme nedava dvojnasobny vykon v porovnani s fyzickymi jadrami. 64GB RAM (8x 8GB kvoli cene takze mam nabite vsetky sloty bez moznosti rozsirenia, lebo nic vacsie non-ECC neni bud vobec alebo cenovo dostupne), Adaptec 71605, teraz nie su zle ani LSIckove radice, tam uz by som isiel do 12Gbit rieseni lebo su lacne a fakt dobre. 40Gbit infinibandy ale tie mam zadarmo (neries), jeden 10gbit ethernet. Ziadna redundancia, ani zdroje ani nic. Trosku seriozne riesenie stoji trojnasobok. Bez diskov, tie samy vedia stat este tolko. 250eur mam dosku x79, 400eur procesor, 350eur radic, 400eur ramky, 150eur bednu, este som ani poriadne nezacal.

Daj si dohromady svoje potreby. Musis rozumiet predovsetkym storage, pretoze CPU nebyva prilis problem, zvlast v malych firmach, RAMku mozes dokupit ked na zaciatku opatrne gazdujes s fyzickymi slotmi (pozor na cenu downtime, niektore firmy stratia milion dolarov za pol hodinu vypadku, to asi nebude tvoj problem - nie je to len vypnut "server", strcit ram, zapnut - co ked tie ram budu zle teda ti upgrade nevyjde a budes to musiet zopakovat znovu ? Co ked budu na nich padat aplikacie lebo jeden jediny bit bude posrany ? Kto ich ako otestoval predtym, kto ich ako zabehol a dlhodobo, aspon dva tyzdne az mesiac aby nahodou neprdli "zajtra" ? Co ked nenabehnu aplikacie, kto, kedy a za kolko ti rozbeha tvoje crm, sap, cokolvek ?). Takze typicky najvacsi problem pri virtualizacii je storage. Kazdy disk ti da nejake mnozstvo nahodnych pristupov (okolo 150 random IOPS 4k pre 10k disky, ale 150 je uz relativne optimisticke cislo, konzumerske SATA disky davaju okolo 80 az 120 podla 5900/7200rpm/firmware. Aby si vedel o com sa bavime, 100 IOPS teda vstupno/vystupnych operacii za sekudu pri velkosti 4K dava kolko ? 100x 4 = 400 kB/s. Ano, kilobajtov. Nie megabajtov. To je sracka co ? Ked robis s mechanickymi diskami linearne = videa, tak je pohoda, tam uderia 70 az 140MB/s podla pozicii na mediu, cize styri disky a mas 250 az 500MB/s co je parada lebo to nemas ako odniest do siete (gigabit ethernet = 128MB/s teoreticke maximum, v praxi tak okolo 120MB/s na kvalitnych kartach co Realteky rozhodne nie su). Lenze taketo operacie nemas vo virtualizacii pokial nerobis zrovna hladanie ropy a to nerobis.

Ked navalas vela aplikacii nahromadu, zacnu sa diat veci o ktorych si doteraz nemal tusenie. Mozno by ti bolo lepsie kupit dve alebo tri klasicke PCcka, 32GB RAM, nejake stvorjadro, roztrhat tie sluzby medzi nich, kupit nejake IP KVM (klavesnica/mys/reset na dialku) a bolo by. Sikovne rozmyslat o tom co sa stane ked jedna vec vypadne a prisposobit sa tomu. Kludne virtualizovat - jaaaaaj cenu tohoto sme tiez este neratali co ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.05.14
Príspevky: 12
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2014 22:12

mudro pises.
server ma sluzit vyhradne pre interne firemne ucely(zatial bez exchangu) + vyvojove prostredie pre javu(android + webove aplikacie), mysql server (len pre potreby vyvoja), git, intranet(wiki+dochadzka, management projektov...), file server, atd. Dalej virtualizacia win+linux, ziadny hosting ani narocne aplikacie pre klientov. s virtualizaciou mam velmi chabe skusenosti, preto si rad necham poradit pri vybere vhodnych komponentov + diskov. samozrejme, ze by som tam chcel spravit RAID a mat k dispozicii co najvacsie mozne ulozisko. bohuzial nemozem to rozdelit na viac separatnych serverov, mam obmedzene skladove moznosti.

tych 1000eur bolo myslenych skor na vykonne PC, ale vyslovne potrebujem vzdialeny management a tak nema vyznam vymyslat.
kym sa budeme hybat do 3k eur tak je to priechodne. takato je moja priblizna predstava(idealne by bolo keby to bolo z jedneho obchodu) od ktorej by sme sa mohli odpichnut a posunut sa dalej.

[MB 1x] 450eur http://www.eloshop.sk/tovar/19228-serve ... 00cp4.html
[CPU 2x] 700eur http://www.eloshop.sk/tovar/52635-proce ... 2-box.html
[RAM 4x] 400eur http://www.alza.sk/crucial-8gb-kit-ddr3 ... 518281.htm
[PSU 1x] do 200eur
[SSD/HDD] do 800eur
skrina+chladenie+dvd do 250eur
suma: 2800eur (+rezerva 200eur)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
server - skladacka do 1000eur

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2014 22:31

mp3turbo píše:
nie je CRM ako CRM (pobezis na tom sap s oraclom?)
myslim ze toto je uplne irelevantna otazka k sume za tu masinu, nemyslis? :rolleyes:

nepises o vzdialenej praci nic presne, linux je zbytocne rozoberat, kedze tam sa toho take nieco netyka, ale pri windowsoch budes potrebovat serverovu verziu ak chces mat prihlasenych xy nezavislych uzivatelov od seba a + licencie na pocet pripojenych userov ak sa mi dobre mari a uz len toto ti da par stoviek eur, takze moc velke oci by som si nerobil co sa vykonu tyka a hlavne 24x7 prevadzky, zostanes na cene co stoji bezna "serverova" zostava do nejakej malej firmy, neviem co presne mas v plane robit, ci mas k dispozicii serverovnu za smiesny peniaz, alebo klasicka cena, ale radsej by som sa poobzeral po nejakom vps, resp 2vps kedze chces aj win prostredie, prepocital si to a porozmyslal ze ci nebude nieco take vyhodnejsie, kedze tam sa venujes tomu comu sa rozumies a o zelezo sa nestaras...







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 04.05.14
Príspevky: 12
Témy: 2
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.03.2014 23:04

nad VPSkami som uz tiez rozmyslal. no predstava ze mam niekomu vysharovat vsetky interne data mi nie je az taka blizka. spaval by som pokojnejsie keby som to mal vsetko na dosah ruky a pod zamkou (mam k dispozicii zabezpecenu serverovnu)


Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
server - skladacka do 1000eur

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.03.2014 23:45

aky je rozdiel medzi tym ze sa niekto vkradne do serverovne aby ti znarodnil cele zelezo alebo ti niekto bude skumat tvoje data? nie si jediny co ma cenne data a vyuziva vps, niekedy to je efektivnejsie ako spravovat popritom vlastne zelezo alebo niekoho este za to platit...cenne data mozes predsa stale sifrovat a mas to, ale to bol len taky napad, aspon ja by som to asi skor tak riesil, ak by to bolo ekonomickejsie, tam mas aspon zarucene, ze ti server pobezi stale s ovela mensim rizikom vypadku ako ked budes na vlastnom zeleze, ak odide nejaky komponent, tak kym dojdes do serverovne, vymenis, neviem co ine, tak to mozes natiahnut na hodiny, v pripade vps si povecsinou automaticky presunuty na ine masiny a ides dalej, vypadok mozno ani nezaznamenas a ak ano tak chvilkovy, poznam par firiem osobne kde som im odporucil vps a cely ich biznis je na tom zalozeny a je to efektivnejsie ako strazit vlastnu masinu, pokial samozrejme neptrebujes naozaj 32gb ram ze ich aj naplno vyuzijes....lebo na to co si vyssie napisal mi to pride zbytocne vela







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2014 10:49

RAM pri CRM neni nikdy dost a ak usetris na RAM, prajem ti prijemne noci pri rieseni performance CRM-ka. Zalezi co za CRM a aka databaza na tom bude bezat a kolko userov. Samozrejme za 1000e nemas sancu postavit server na tieto ucely. Utopia a budes len plakat pri kazdom jednom probleme.
Najvacsi CRM system co som mal moznost upgradovat mal dokopy 7serverov + 168 jadier dokopy + 1000gb ram spolu :) a aj to sa mi zdalo pomale pri 5000 useroch na systeme :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.12.08
Prihlásený: 02.01.18
Príspevky: 130
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2014 23:24

presne tak, zahlasit ze na to vyssie napisane je 32GB RAM "zbytocne vela" nie je zrovna spravne. Ja by som skor skromne povedal ze 128GB bude ZBYTOCNE MALO.

Pri cenovke 3000eur zacinam spozornievat. Je velky rozdiel 1000eur a 3000eur. Novu zostavu ti napriek tomu neporadim lebo nemam absolutne ziadne vstupne data - zda sa mi ze ani ty ich nemas a navyse nedokazes odhadnut. A poradit niekomu kategoricku blbost, to nie je moj styl.

Viem ti vsak povedat ze pokial chces seriozne robit CRM (doteraz neviem ci je to SAP alebo Alfa0 spol. s r.o.) a databazy a vyvoj a este dve-tri dalsie veci co si napisal, osem [!] mechanickych diskov bude sialene malo pretoze v spicke hodia maximalne okolo 1200 random IOPS 4k, navyse bez zohladnenia tzv. write-penalty akejkolvek RAID urovne (! takze mozes kludne dostat 200 realnych IOPS 4K cize 800kB/s) a to je proste nic. Pokial nepride k paralelnym pristupom na disk, bude to akotak krochkat AK budes mat dost pamate aby si tam vsetko zmestil co samozrejme nebudes mat pri 32GB ani nahodou, ale v momente ked sa stretnu dve veci naraz a tomu ver ze sa stretnu pretoze pri 32GB ram a virtualizacii a tychto vsetkych platformach... to bude proste vykonova katastrofa.

Poviem ti pravdu, nechcel by som mat toto na starosti - sizing/performance evaluation + assessment nespraveny a v principe asi aj nemozny, takze koniec business pripadu. A to som sa este nepozrel ani na monetarny limit. Ak mozes nakupit POUZITE servery, doporucujem ti na ebayi vyhmatat tri alebo styri masiny so 64GB RAM a diskami podla okolnosti. Cize sa pohybujes okolo 750eur za kus, za to sa da zohnat slusny server.

Prieser :
a) pouzite = skoro vzdy ziadna zaruka ale daju sa najst aj pripady kde predavajuci dava polrocnu/rocnu zaruku. Len treba hladat.
b) ziadny support od vyrobcu, vsetko musis robit sam (aktualizacia firmware atd). Nemas komu zavolat.
c) obrovsky hluk. Pises ze mas zamknutu serverovnu takze toto asi nebude problem.
d) obrovska spotreba, bavime sa o urovni okolo 40 az 70eur MESACNE na server, kedze budu zrat okolo 250 az 400W priemerne podla toho co konkretne by si kupil. Pozor na to, lebo OpEx nie je Capex, teda prevadzkove naklady a investicne naklady avsak niekto ich zaplatit musi. A aby ti to ten niekto velmi rychlo neoplieskal o hlavu.

Z technickeho hladiska by to bolo suverenne najlepsie riesenie. Skutocne zelezo, vzdialeny pristup jak ma byt, kvalitny hardware (hp/ibm/dell/supermicro) cize kvalitne skutocne serverove komponenty a ziadne konzumerske sracky, redundatne zdroje, vela sietovych kariet - minimalne dva gigabity na doske... len bohuzial to ma aj mnohe uskalia ako pisem. O zaruku by som sa vobec netrapil, namiesto jedneho strojčeka budes mat cele datacentrum takze v ramci virtualizacie si to osefujes ak je povoleny 5minutovy vypadok v pripade zlyhania serveru (a budes ich mat tri takze... ked sa nahodou aj jeden pokazi tak furt mas vojsko v zalohe a nedosiel si o jedineho vojaka v poli). Ked budes mat jednu jedinu masinu a pokazi sa ti, co spravis ? Ako dlho to bude trvat, kolko bude nervov ?

No... zlozite, co ? A to sme este ani nezacali.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. server - skladacka 1500-1600 eur

v PC zostavy

3

656

07.07.2016 21:44

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. server housing, webhosting, herny server, virtualny server.....

v Predám

0

634

25.09.2016 1:42

face159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skladačka

v PC zostavy

14

698

08.10.2012 22:47

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skladacka-zosilovac

v Elektronika

24

8204

30.06.2007 16:37

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pc skladačka

v PC zostavy

7

501

12.09.2014 8:41

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC skladačka

v PC zostavy

9

1084

23.11.2009 14:05

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skladacka zosilovaca- pomoc

v Elektronika

5

916

10.09.2007 19:30

Jopi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skladačka new PC

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

60

2448

21.08.2010 21:05

YaZir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skladačka externý box + hdd

v Úložné zariadenia

11

691

26.08.2010 16:22

Mindfreak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nova skladacka, moje moznosti?

v PC zostavy

6

407

27.11.2013 13:44

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nenarocna skladacka na net/filmy

v PC zostavy

3

389

30.12.2015 17:43

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kancelarsky pc do 400€ (skladacka)

v PC zostavy

4

522

17.03.2022 23:33

Tomas2308 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo IdeaCentre H535 alebo vlastná skladačka?

v PC zostavy

2

374

30.09.2014 22:22

nathlandon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Linux server vs NAS server vs Windows server

v Operačné systémy Unix a Linux

16

1003

13.11.2017 21:57

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skladačka na streamovanie do 1300 eur bez Grafiky

v PC zostavy

0

436

08.03.2022 18:57

streetcorp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MS WIN 2003 Server Web edition & Print server

v Operačné systémy Microsoft

1

672

01.06.2008 23:11

Seto Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra