Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 237 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:19

eXistenZ, ty vychádzaš ale z predpokladu, že to verejní činitelia aj chcú riešiť... :) Realita ale ukazuje presný opak, kedy to využívajú ako odpútanie pozornosti verejnosti od iných problémov...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Rasizmus

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:24

To je sice pravda walther, ale tento problem nieje az tak nepodstatny, hlavne pre ludi co s tym musia zit...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 03.11.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1761
Témy: 41
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:25

Stačilo by zaviesť rovnaké podmienky pre všetkých občanov







_________________
Oldcore user
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:27

walther píše:
eXistenZ, ty vychádzaš ale z predpokladu, že to verejní činitelia aj chcú riešiť... :) Realita ale ukazuje presný opak, kedy to využívajú ako odpútanie pozornosti verejnosti od iných problémov...

samozrejme, preto je to na ludi, ktorych sa to tyka, aby sa ozvali (nie skupina na fb ani extremistickymi vykrikmi a la kotleba atd.), ale rozumnou formou (napriklad referendum)...







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.10.10
Prihlásený: 13.04.14
Príspevky: 304
Témy: 44
Príspevok NapísalOffline : 07.04.2011 23:42

Atrix24 píše:
Laskavo sa uvedom, lebo sa zda ze ten chori je na opacnom konci.
PS: Nepoznam ziadneho bieleho, ktory ma najlepsieho kamarata cigana. Cigan - (clovek zijuci v totalnej spine, odporu voci zakonom, odporu voci praci a vzdelavani sa.)
Rom je uplne ina kategoria PRE MNA ! Takto nejako si to zoradujem ja.
O takze vi biely mate to takto ze : Rom je cisty .. Cigan : spyna,parazit, alebo co ???







_________________
cpu:amd phenom quad core 9600 X 2.4ghz mb: asrock alive nf7g hd ready ddr2:hynix 2x2gb hdd:sagate baracuda 500gb gpu:onboard geforce 7050pv zatial!! zdroj:forton 500w cpu cooler:Thermaltake frio ock case:Thermaltake Amor A90 Black speakers: acoustic solutions as
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 19.09.06
Prihlásený: 21.04.24
Príspevky: 749
Témy: 31
Bydlisko: Ružomberok&...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 0:18

prilis si to zjednodusil, ale ano. nejak tak :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 0:30

Da sa povedat ze ano.

Inak podlamna je velmi zle vyriesene to, ze ludia ktory rozhoduju co s takymito osadami a tak celkovo, su vacsinou dobre zavodou, vzivote nebyvali vedla takychto ludi .......
Stavim sa o co kto chce, ze keby sa tam dostanu ludia ktory s takymto druhom maju skusenosti a bola by ich aspom mensia opozicia, vsetko by sa to tu riesilo inym sposobom. Si viem predstavit tych trtkov, ktory otomto rozhoduju. Maminka im este v 30-ke utiera ritku a potom nevie co sa deje, je len rad, ze je tam kde je.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 2:35

ked uz to mam delit na ciganov a romov, tak cigan je pre mna hudobnik, remeselnik, proste relativne slusny clovek, ktory ma nejake zaujmy.. rom je pre mna parazit zijuci z mojich dani.. kazdopadne oznacenie rom sa mi z historickeho hladiska protivi pouzivat a preto vsetkych oznacujem slovom cigan..

a teraz k rieseniu problemu. skusal som to navrhovat aj Miklosovi na facebooku (ked odpovedal na otazky uzivatelov) ale nevyjadril sa k tomu.

Cigan na podpore dostane v cistom povedzme 250 eur mesacne. Hruba minimalna mzda je momentalne cca 317 eur. Ak je cigan bezdetny, v cistom je to cca 275 eur. Takze este raz, 250 eur zadarmo vs 275 za pracu. Myslim si, ze je kazdemu jasne co si cigan vyberie. Preto by som bol za to, aby aj na ciganov platilo, ze dostanu podporu v nezamestnanosti, len ak maju odrobene 2 roky po sebe. Toto by ich donutilo pracovat (kedze v opacnom pripade by boli bez penazi), no zvysenim ich motivacie by bola cista mzda bez platenia odvodov a pri mzde vyssej ako nezdanitelna cast, aj bez platenia dani.. Teda nejake kvazy danove a odvodove prazdniny povedzme na 5 rokov (alebo inu dobu stanovenu zakonom). A kto by ich zamestnal? Vsetci hovoria o diskriminacii v sukromnom sektore, tak preco nevytvorit statne firmy, ktore by nieco vyrabali a pripadne exportovali, alebo predavali v ramci regionu?

Stale by boli cigani zvyhodnovani danovymi a odvodovymi ulavami, ale ak by robili pre stat a teda by vracali nieco do systemu aspon takymto sposobom, bolo by to z dlhodobeho hladiska podstatne lacnejsie riesenie, nez im davat kolace bez prace. Po piatich rokoch, resp po dobe kedy by mu skoncili ulavy, by mohol ziskat celkom slusne pracovne navyky a tak by sa mohol zamestnat aj v sukromnom sektore..







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2011 6:57

Problem je, že oni nebudú pracovať ani v zvýhodnených podmienkach. Viem to z osobnej skúsenosti, potom o tom napísem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 7:34

Paulooze píše:
ako som niekolkokrat napisal, mame v tom prsty aj my... preto ma to netlaci tak, ako inych... keby sme im dvadsat rokov nedavali najavo, ze je to normalne (vid to, ze dostanu tie byty, ze ich nepozatvaraju, ze dostanu davky...), tak ma to zerie... takto mozem byt nasraty uplne na vsetkych, ktori s tym maju nieco spolocne atd., na co to je dobre?



Dať im byty? vieš si predstaviť, čo by bolo ak by vystavali nové sídlisko a z rozobratého rozpadnutého Luníku IX by ich presťahovali do nových bytov? do 2 rokov by z toho bolo sídliska rovnaké ako Luník IX... problém uje v tom že títo ľudia čakajú len pečené holuby z neba... pracovať nechcú.. áno nechcú, boli možnosti na prácu a muži tam posielali robiť svoje ženy lebo oni pracovať nechceli (najmä za omunistov to tak bolo, kde muži ostávali na materskej).. a čo si takýto ľudia nekúpia sami, nezarobia si na to tak si to nevážia a je to fakt.. hovorím o neprispôsobilých občanov.... proste tak ako žijú týto ľudia, biely nežijú.. už t tu písal eXistenz, chcel som niečo podobné napísať už včera ale téma sa zamkla tak mi neodoslalo príspevok... ;)

Jediný dôvod na tvoje tvrdenie že zato, aký sú si môžeme sami je imho len to, že v minulosti boli naozaj zatlačovaní a rasizmus tu bol... dnes to len využívajú...ale teraz.. bohužiaľ.... ak by vláda mala konať opatrenia, demokratické opatrenia dotklo by sa to aj normálnych ľudí, preto to viacmenej nieje v silách... ďalej všetko to tu riadi EU ktorá o probléme nemá ani šajnu a vidí len utlačovanie rómov lebo niektoré individuá kričia do kamery že nemajú prácu a nemajú z čoho žiť....







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 7:55

Ok sorry uz sa krotim+ vytocil ma Paulooze a ked citam tie jeho komentare ach jaj, Pauloze 18 rocny Bratislavcan ide presviedcat bieleho vychodnara o tom, aki su romovia dobraci, chcu sa ucit a pracovat atd atd, ti vravim prid sem a hned zmenis nazor, s Atrixom plne suhlasim, proste s ami k nim vytvoril tak nehorazny odpor az to boli, rano vstavam a z balkonu pozeram na doslovne-fetakov, ktory maju prisaty sacok o hubu s acetonom popripade ak su sikovni-lekarsky toulen.. Chodil som na strednu kde je hrstka asi najdrzejsich romov na Slovensku, 5 rokov som toto musel trpiet, strach preist po ulici.. Proste tu na vychode aspon keby boli taki ako na zapade, ok hrabu sa po kontajneroch, chodia otrhani a nemaju kde byvat, este by som to nejak predychal, ale to, ze skacu do hockoho a to bezdovodne, su nevychovani uz od mala a chcu bielym nieco ´dokazovat´ tak preto to takto cele pisem ako to pisem.. Strasne ale strasne velmi tychto ciganov z uplnej hlbky duse neznasam... A este objasnim: nepisem tu o farbe pleti, pretoze vadi mi aj bieli v podobnom stave...

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Osada Jasov, 9 Km na vychod od Moldavy
Rasizmus

Rasizmus

Rasizmus

Dalej Medzev, 17 Km a to je najbrutalnejsia zberba na Slovensku, neraz to o nich bolo pisane, tam uz maju problem aj Policajti..

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

Paulooze, dat im byty? Hmm asi nevies, ze byty uz im poskytnute boli, zo strany bielych tam bola snaha, oni to vsetko rozbiju, nic si nevazia a nikdy ani nebudu, ty to nepochopis, pretoze vidis len mozno ciste sidlisko v Bratislave...

// pridané po 7 minútach od posledného príspevku

Niesom Skinhead ani nic podobne, nikdy som nemal ani ziadnu taku uchylku, som normalny pracujuci clovek, mozno keby som byval na zapadnom slovensku, nazor by som mal iny, ale toto ked vidim posledne roky co sa tu deje je nehorazne. A este raz pisem, poznam romov aj slusnych, pracujucich, cistotnych a bohatych a klobuk dolu pred nimi, pretoze su prefikani a sikovni, ale rec je tu o tych inych, ktori nikdy nebudu ako oni, pretoze taki slusni romovia sa narodia mozno 5 zo 100 co je dost biedna hodnota..


Naposledy upravil Jeffo dňa 08.04.2011 7:58, celkovo upravené 1






_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 7:57

toto je chyba systemu, davno sa im mali tie smradlave osady zatrhnut. a policajti sa boja ist urobit poriadok? keby som ja policajt a strpcovali zivot slusnym ludom, tak by som ich vyhasil, ze by sa ani nestihli cudovat a nie sa este stazovat, lebo to vedia najlepsie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:02

Ale no, v Medzeve je to uplne sialenstvo, zas to hadzat na policiu, no neviem..
http://www.mecem.sk/rpa/?id=monitoring& ... show=14352

http://aktualne.centrum.sk/domov/region ... id=1169403

http://www.aktuality.sk/clanok/117450/v ... =0?debug=0

http://krimi.cas.sk/clanok/96762/bitkar ... -basy.html

http://www.topky.sk/cl/10/693633/Obeti- ... =bleskovky

http://www.kriminoviny.sk/v-romskej-osa ... 008-11-23/

To je len jedna osada z hromady tu na vychode, toto je na kazdodennom poriadku, zasah policie uz nepomaha, zautocia aj na nich..







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:05

http://tkacik.blog.sme.sk/c/256258/Ako-na-Ciganov.html pozrite si video ... a dat niekomu byt, tak potom mladym rodinam, ktory pracuju a dotuju tie byty, mam uz po 25tke, ale byvam s rodicmi pretoze si nemozem dovolit kupit alebo platit byt, este ze sa za komunistov stavali take velke domy ..

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

Paulooze píše:
polovica su ludia, ktori realne poberaju socialne davky atd., nemozes do toho ratat deti a neplnoletych, preto je to trochu skreslene... (teraz ma to napadlo, nexcel som zavadzat)


a pride ti normalne ze 50% mensiny takto zije a obera mna a vsetkych ktory pracuju o peniaze?







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:07

A co je najlepsie, zrusil sa v Modlave Vojensko-opravarensky statny podnik, do tychto priestorov maju byt udajne nastahovanych 900 romov z Lunika IX, si ani neviete predstavit, co tu bude, je to asi 2 Km od mojho bloku, peticie nepomahaju, proste nic, ludia su vo velkych nepokojoch a obavach... Prednosta Lunika IX sa stal v roku 2010 poslanec z Moldavskeho zastupitelstva, tak asi aj preto :( Ak sa toto stane, asi sa stahujeme, pretoze to niesu ludia, to niesu romovia, to je zver, horsie nez zver..







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:12

delong píše:
toto je chyba systemu, davno sa im mali tie smradlave osady zatrhnut. a policajti sa boja ist urobit poriadok? keby som ja policajt a strpcovali zivot slusnym ludom, tak by som ich vyhasil, ze by sa ani nestihli cudovat a nie sa este stazovat, lebo to vedia najlepsie.


zrušiť.. osady.. a kam potom s nimi? napadol ma ešte jeden prípad, kde neprispôsobivý občania v dedine pri Tatrách žijú v osade, ktorú chcú zrušiť starostka dala návrh na výstavbu bytov na voľných pozemkoch na poli s tým že do stavby sa zapoja samotný neprispôsobivý občania aby si to vážili čo si postavia... a neprispôsobivý občania nato že to odmietajú že niesu nejaké zveri že ich budú vyháňať žiť na pole... dôvod jak sviňa... čiže je to také no... neviem čo chcú vlastne... ale myslím že pracovať určite nie ;) opakujem stále je reč o neprispôsobivých občanoch naschvál nepoužívam termín rómovia.. len na Slovensku a v EU je to rasizmus samozrejme ;)







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:12

TommyHot píše:
ked uz to mam delit na ciganov a romov, tak cigan je pre mna hudobnik, remeselnik, proste relativne slusny clovek, ktory ma nejake zaujmy.. rom je pre mna parazit zijuci z mojich dani.. kazdopadne oznacenie rom sa mi z historickeho hladiska protivi pouzivat a preto vsetkych oznacujem slovom cigan..

a teraz k rieseniu problemu. skusal som to navrhovat aj Miklosovi na facebooku (ked odpovedal na otazky uzivatelov) ale nevyjadril sa k tomu.

Cigan na podpore dostane v cistom povedzme 250 eur mesacne. Hruba minimalna mzda je momentalne cca 317 eur. Ak je cigan bezdetny, v cistom je to cca 275 eur. Takze este raz, 250 eur zadarmo vs 275 za pracu. Myslim si, ze je kazdemu jasne co si cigan vyberie. Preto by som bol za to, aby aj na ciganov platilo, ze dostanu podporu v nezamestnanosti, len ak maju odrobene 2 roky po sebe. Toto by ich donutilo pracovat (kedze v opacnom pripade by boli bez penazi), no zvysenim ich motivacie by bola cista mzda bez platenia odvodov a pri mzde vyssej ako nezdanitelna cast, aj bez platenia dani.. Teda nejake kvazy danove a odvodove prazdniny povedzme na 5 rokov (alebo inu dobu stanovenu zakonom). A kto by ich zamestnal? Vsetci hovoria o diskriminacii v sukromnom sektore, tak preco nevytvorit statne firmy, ktore by nieco vyrabali a pripadne exportovali, alebo predavali v ramci regionu?

Stale by boli cigani zvyhodnovani danovymi a odvodovymi ulavami, ale ak by robili pre stat a teda by vracali nieco do systemu aspon takymto sposobom, bolo by to z dlhodobeho hladiska podstatne lacnejsie riesenie, nez im davat kolace bez prace. Po piatich rokoch, resp po dobe kedy by mu skoncili ulavy, by mohol ziskat celkom slusne pracovne navyky a tak by sa mohol zamestnat aj v sukromnom sektore..

Tommy toto je velmi dobra myslienka, ktora tu bola uz niekolko krat, bola ciastocne aplikovana a nic, vzbura, nasilie, protesty atd atd, tym sa vsetko len zhorsi, tu si myslim, ze pre tych ciganov uz nepomoze absolutne nic, ani vlada, ani EU...







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:18

Cirky píše:
zrušiť.. osady.. a kam potom s nimi? napadol ma ešte jeden prípad, kde neprispôsobivý občania v dedine pri Tatrách žijú v osade, ktorú chcú zrušiť starostka dala návrh na výstavbu bytov na voľných pozemkoch na poli s tým že do stavby sa zapoja samotný neprispôsobivý občania aby si to vážili čo si postavia... a neprispôsobivý občania nato že to odmietajú že niesu nejaké zveri že ich budú vyháňať žiť na pole... dôvod jak sviňa... čiže je to také no... neviem čo chcú vlastne... ale myslím že pracovať určite nie ;) opakujem stále je reč o neprispôsobivých občanoch naschvál nepoužívam termín rómovia.. len na Slovensku a v EU je to rasizmus samozrejme ;)

osady su podla teba riesenie? Nie!!! to je len ustupovanie problemu, z ktoreho potom plynu dalsie problemy pre ludi, ktory su v blizkosti tychto osad. bud sa prisposobia, budu robit, platit najom...atd, potom mozu byvat v socialnych bytovkach..., lebo v opacnom pripade to bude stale tak ako je.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:24

Ale kedy? kedy to zacne? Kedy si to uvedomia? Kedy zacnu konecne pracovat a starat sa o seba? To si fakt myslite, ze sfetovany cigan dokaze nieco robit? Cigan, ktory sa zivy odpadkamy? Ktory sa nevie o seba postarat? Toto co si myslite nenastane, je to dlhorocny problem a nikto s tymto nic nedokaze narobit, pretoze ako som uz pisal, cigan sa ciganom narodi a ciganom aj zomrie.. oni sa cuduju nam, ako mozme pracovat a starat sa o seba ako normalni ludia, pre nich je nepochopitelne to, ako zijeme my..







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2011 8:30

Netreba rušiť osady, ale treba ich konečne prinutiť kua robiť... dôchodcov, čo chcu furt robiť, bo dôchodky su male vyhodiť z roboty, lebo mlady nemaju kde robiť a musia robiť smetiarov a iné "dobre" platené roboty. Teraz kamarat ukončil školu v TN s titulom Ing a rozváža pizzu, bo všade, kde si podával žiadosť o robotu mali nejakých sprostých 80 ročných dedkov/babky, ktoré už dávno mali byť na dôchodku. Potom keď bieli nemá kde robiť, ta myslíš, že cigan bude chodiť si zháňať robotu?

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Poďme kandidovať do parlamentu a vyriešime to :P :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:30

V parlamente vyriesis tak akurat :D







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2011 8:32

To si na slovensku nemôžeš ist ich ako policajt hasit hlava nehlava lebo by ta za to zavreli a tvoja kariera by skončila, to by si si mohol ist dovolit tak v rusku, tam ich bijú jak žito z cepami no ovšem tích neprispôsobyvích, tam sa cikani boja policajtou jak čert svätenej vody, to tam na bytku stačí len to že v zahrade zbadajú pestovat mak, to je tam zakazané, tam môžu len kultúrny cikani bit podnikatelmi a u nás môže podnikat aj dement z papiermi na hlavu-fakturanti, môj kamoš Lubomir Ferus ziskal v 90 roku podnik Mladosť, tuto reštavraciu navštevovali neprispôsobivý cikani jak kobilky, pľuvali tam po zemi, grcali a kadily kopy vedla stolou no a ešte odišly bez zaplatenia, normalny občan alebo slušný cikan tam nemohol ist lebo sa chovali jak divá zver, noví majitel si doniesol vyhadzovačou a behom par min bolo to prázdne, potom už Mladosť navštevovali len slušní ludia


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.04.2011 8:32

Nemyslím si... keby sa tie hoveda v parlamente zaoberali viac tým, ako riešiť problémy a nie tým, ako čo najviac zbohatnúť, vtedy by sa ľady pohli... v tomto smere bol komunizmus lepši :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:38

cromorne píše:
Netreba rušiť osady, ale treba ich konečne prinutiť kua robiť...

Toto som pocul tolko krat, ze uz tomu absolutne neverim...
Treba rusit osady a treba nechat len jednu velikansku na velikanskej ploche, narvat tam vsetkych tych, ktori si necenia seba a je im vsetko jedno a hodit tam jedno nepekne prekvapenie :) kludne by som to odpalil vlastnorucne ;)







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:40

alebo urobit jednu velikansku osadu niekde v antarktide. :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 8:41

A teraz vazne, mam znamu na urade, ktora chodi do takych osad s dozorom policie, poucuju ich co maju robit v ich prospech, co je lepsie pre ich zivot atd atd a oni ich normalne napadaju, ved toto je uz primitivizmus, cim to kto moze zachranit? Mam pocit, ze sa ich ludia boja, hlavne ti co vysedavaju v parlamente.. Utocia na verejnych cinitelov, hasicov, zachranarov, policajtov, je to ako diva zver..







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 9:08

proti tym neprisposobivym treba razne kroky, len vyzieraju tuto krajinu a navyse ked si znicia byt dostanu novy, co by som ja dal za to keby mi republika ako mlademu VS studentovi, ktory ma potencial tejto krajine zarabat peniaze, pozicala na par rokov nejaku garzonku kde by som sa mohol osamostatnit a pritom nebyt 30 rokov dlzny banke,







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 9:57

ElNorka píše:
proti tym neprisposobivym treba razne kroky, len vyzieraju tuto krajinu a navyse ked si znicia byt dostanu novy, co by som ja dal za to keby mi republika ako mlademu VS studentovi, ktory ma potencial tejto krajine zarabat peniaze, pozicala na par rokov nejaku garzonku kde by som sa mohol osamostatnit a pritom nebyt 30 rokov dlzny banke,


jj presne, este by som nezamestnanych za davky dal pracovat denne nech si odrobia peniaze, nech stavaju pre stat nove bytovky a tie sa mozu potom predavat za vyrobnu cenu so ziadnim ziskom hned y sa tu krajsie zilo ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 10:04

nelegalna osada? zobrat bagre a zburat ako to spravili francuzi, a nikto im nic nepovedal. ked sa prizivuju a stat im dava peniaze no budis, to je hlavne chyba politikov ktory to ale riesit nechcu, ved naco, budu tam len 4 roky a potom to hodia na druhych.
mna len zaraza ze cigana utecie z nemocnice ked porodi a nikto ju nestiha, ked to spravi biela tak je hned vznesene obvinenie. alebo ked sa cigani na silvestra postavili na cestu a zablokovali ju a hadzali sklenene flase na auto v ktorom boli otec s matkou a ich male dieta v autosedacke. policia to akoze vysetrovala a co bol zaver? "to my ne to deti asi spravili". cize pachatel neznamy a bodka. je vela pripadov a stale sa to stupnuje, nakoniec do toho vstupi pospolitost a zacne vyzyvat ludi aby sa k nim pridali, casom sa veru aj pridaju ked sa nic nezmeni a bude tu dalsia "mensia" genocida.







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Rasizmus

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 08.04.2011 10:32

slovaci su taki, ze sa vsetkych a vsetkeho boja. ciganska otazka by sa dala velmi lahko vyriesit. budes mat snahu nieco robit, tak aj dostanes co si zasluzis, nebudes mat, tak si zi pod mostom, budes robit bordel, pojdes do basy pripadne vyhostenie na sibir (berte s nadsazkou). ved neni normalne aby ten co nic nerobi nieco za to dostaval, ako by to tu vyzeralo keby nikto nic nerobil. preco by mal poctivy clovek driet jak osol na druheho, ktory neprejavi ziadnu snahu.


Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 237 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra