Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 9:57

walther píše:
shiro, dosť podceňuješ, čo by si ako programátor musel reálne ovládať a robiť :) (aspoň to tak vyznelo)

co presne myslis? Z mojho pohladu ma programator vediet samozrejme nejaky jazyk, a aspon zaklady fungovania pc, ze cpu ma nejake registre atd. - ak by potreboval sem-tam naklepat nieco nizkourovnove, napr v asm.
samozrejme php, java a tieto vysokourovnove veci su uz take, ze programator = obycajny pc user, co ani nevie aky ma cpu...co je podla mna chyba.

Pôvodná téma: plat-php-ckara-vt169904.html







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 10:18

Shiro - najefektivnejsie je sa zamerat na jednu vec, to sa da podla mna v praxi vyuzit najlepsie, ako ked vies zo vsetkeho nieco a nic poriadne. Dnes je toho proste vela, PHP je z tych lahsich ale aj tak, je len dobre, ze su jazyky, kde sa programator nezamysla moc nad HW. Urychluje to vyvoj, tak to ma byt.
Vediet PHP je podla mna relativne, ako sa to vezme. Ak to je clovek, ktory dokaze pracovat aj na velkych projektoch, pisat kvaitny kod a popri tom ovlada aj databazy a frontend, tak to celkom podcenujete si myslim.
Celkom ma aj zaskocil ten zaciatocny plat, 850-900. Zhruba tolko na hodinu zaraba kamarat student ako vypomoc na stavbe. A clovek, ktory sa roky uci programovat zaraba skoro rovnako ?







_________________
CPU: Intel core i5 3470 GPU: Gigabyte N760OC-2GD MB: MSI B75A-G43 RAM: DDRAM3 8GB (2x4GB) TEAM RAM 1600MHz Elite Zdroj: Seasonic G Series 450W HDD: 500GB vybraty z notebooku Lenovo E531 i5-3230M N4IBPXS SSD:Samsung 840 Evo 250GB Case: Fractal Define R4 black pearl FAN: Cooler Master Hyper 212+ EVO DVD: SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-224DB SATA, černá, bulk OS: Ubuntu 12.04 64bit & Windows 7 Ultimate 64bit Monitor: Dell U2412m
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.11.2014 10:45

jasne, aj to je cesta, specializovany clovek je efektivny, sice len v tej jednej oblasti, ale vacsinou to staci :-)

Co sa platu tyka...si zober o aku pracu sa jedna. Chalan na stavbe tlaci furiky a co ja viem co, vecer je dobity z roboty. Programator sedi cely den na zadku, nic fyzicky narocne nerobi. Pohoda, jazz :-)
Myslim ze manualna praca by mala byt viac platena ako akakolvek sedava praca, kde clovek len rozmysla. Pretoze manualnou pracou sa clovek unavi viacej.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 11:20

Jj to je pravda ale zalezi to od schopnosti programatora. Ak niekto kodi jednoduche weby tak, tam moc neriesis.
Ale skutocne dobrych programatorov, ktory mozu byt aj PHPckari a zriedka aj zaciatocnici na trhu prace treba proste ohodnotit podstatne lepsie. Musis toho vediet proste vela. Dnes sa taka praca ani neda porovnavat s tym, kolko sa niekto narobi fyzicky. Dolezite je aka je produktivita a sikovny programator ju bude mat podstatne vyssiu, pricom sa taky clovek omnoho tahsie zhana.
850-900e by som si dokazal ako student zarobit aj ak by som robil pre zakaznikov web stranky podla poziadaviek popri skole, vacsinou nic zlozite. To je asi 5,50e/h (160h) Ale za ten cas by som sa nikde nepohol, to ma nebavi.







_________________
CPU: Intel core i5 3470 GPU: Gigabyte N760OC-2GD MB: MSI B75A-G43 RAM: DDRAM3 8GB (2x4GB) TEAM RAM 1600MHz Elite Zdroj: Seasonic G Series 450W HDD: 500GB vybraty z notebooku Lenovo E531 i5-3230M N4IBPXS SSD:Samsung 840 Evo 250GB Case: Fractal Define R4 black pearl FAN: Cooler Master Hyper 212+ EVO DVD: SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-224DB SATA, černá, bulk OS: Ubuntu 12.04 64bit & Windows 7 Ultimate 64bit Monitor: Dell U2412m
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 13:03

ach shiro...
- vedieť nejaký jazyk ti zvládne cvičená opica. Programovanie nie je o tom, že ovládaš syntax a dokážeš si niečo pozliepať dokopy. Tvrdiť toto by bolo ako povedať, že stavbárovi stačí zvládnuť presunúť tehly z bodu A do bodu B. Jasné, niečo takým spôsobom postaví, ale osobne by som v takom "dome" bývať nechcel. Programovací jazyk je len nástroj, tie vedomosti programátora sú v iných veciach.
- manuálna práca by mala byť lepšie platená?? A to už prečo? Vraz roky do neustáleho štúdia, učenia sa nových vecí atď a potom povedz, že nejaký robotník by mal dostať viac, pretože sa fyzicky viac narobí.. Uvedom si, že programovanie síce nie je o fyzickej námahe, ale je to náročné po psychickej stránke + musíš riešiť pohyb ešte extra, pretože v opačnom prípade prídeš veľmi rýchlo o chrbticu a kompletne bude zdravie v prdeli. Toto manuálne pracujúci ľudia neriešia, prídu domov a môžu 16 hodín prdieť do vankúša.

Vidím, že fakt, že dnes "programuje" už každé druhé decko, vám niektorým totálne pokrivilo vnímanie povolania. Napísať program nie je problém. Problém je urobiť to naozaj kvalitne a tak, aby bolo možné ho ďalej aj jednoducho udržovať, rozširovať atď...

To sme teda došli, aby bolo tlačenie fúrikov lepšie platené... :roll:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 14:14

Povodne som si temu len tak chcel precitat, ale neda mi, aby som nevyjadril aj ja svoj bezvyznamny nazor.

walther píše:
+ musíš riešiť pohyb ešte extra, pretože v opačnom prípade prídeš veľmi rýchlo o chrbticu a kompletne bude zdravie v prdeli. Toto manuálne pracujúci ľudia neriešia, prídu domov a môžu 16 hodín prdieť do vankúša.

:) Heh, ty si asi nikdy manualne nepracoval, vsak? Ja som pracoval aj ako programator, aj manualne ( a kur*a tazko, nie ze som podaval klince alebo zametal ), takze viem to posudit objektivnejsie. Programator pride rychlo o chrbticu? Toto manualne pracujuci ludia neriesia? Wtf? Pri noseni zataze rovnajucej sa takmer tvojej vlastnej hmotnosti ( pricom nepracujes presny pocet hodin, ale makas dokedy nie je praca hotova, kludne aj cez 12 hodin ) , ta zacne boliet cele telo skor, ako si programator rano stihne na pohodlnej stolicke a vo vyhriatej kancelarii precitat topky a kto mu co napisal na facebooku. Pri programovani mas problemy so zrakom, zlym drzanim tela, lenivies, a co este, nic ma nenapada. Pri manualnej praci mas problemy od otlakov, cez trzne poranenina, bolesti klbov ( bedrove, kolena, lakte, chrbtica, clanky prstov, zalezi od konkretnej prace, kludne aj vsetky spomenute naraz ), az po nejake smrtelne urazy ( ano, stat sa moze cokolvek, komukolvek a kedykolvek, ale co je viac pravdepodobnejsie, ze spadne robotnik z lesenia, alebo programatora prejde auto na ceste z obeda ?? ). Tolko ku zdravotnym problemom.
Co sa financneho ohodnotenia tyka: ano, ja chapem, ze clovek musi investovat vela casu do studia, aby z neho bol dobry programator. Ale preco by mal byt nieco viac, ako manualny pracovnik? Pozrime sa na vec takto - kde by bol svet bez manualnej prace? No zrejme nikde. Niekto ti ten pocitac musi vytvorit, aby si mal na com pracovat. A kde by sme dnes boli bez programatorov? Pravdepodobne niekde v hradoch a zamkoch, ale spolocnost by fungovala. Programatori len pridavaju stale vacsi a vacsi komfort do spolocnosti, no akosi sa zabuda, ze takisto byvat v luxusnom byte, ktory musel niekto postavit vlastnymi rukami a spat na pohodlnej posteli, je takisto luxus ( podla mna ovela dolezitejsi ), ktory by mal byt adekvatne ohodnoteny. Takze vraviet, ze nejaky stavbar, elektrikar, etc zaraba prilis vela, je maximalna zaslepenost.

Aby som nahodou nebol OT, tak pre zakladatela temy --> http://www.platy.sk/analyzy/polovica-pr ... -eur/50078







_________________
Ak potrebujete pomoc s diagnostikou/opravou vasej elektroniky ( notebook, motherboard, GPU, a ine ), kontaktujte ma cez SS.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.11.2014 14:17

Samozrejme, ze clovek co strojovo nieco programuje, a pritom nevie co ten riadok kodu robi, je naprd. Na programovani nieje nic psychicky narocne, sam som to nejaku dobu robil (delphi), musis mat akurat vedomosti a vediet si algoritmizovat veci, ktore potrebujes naprogramovat. Ze mas napriklad v praci blbo organizovany system prace, pretoze tvoj sef je amater ktory len buzeruje a urcuje nesplnitelne terminy, je uz vec ina.

Programator si krivi chrbtinu na stolicke, ok...a stavbarovi nemoze vyskocit platnicka pri dvihani tazkeho furika? Dalsia vec, co programatorovi brani si kupit spinalis, alebo podobnu kvalitnu stolicku robenu s ohladom na zdravie, aby problemom s chrbatom maximalne zabranil? Si zober, keby si pol dna puckou rozbijal steny niekde na stavbe, vs. sedenie na riti v kancli...z coho budes viac unaveny vecer? Stavbari bezne zacinaju o siestej-siedmej rano, ci leto, ci zima, koder si pride na osmu-deviatu do vykureneho/vyklimatizovaneho kancliku kde ma prijemnych 25C. Co je horsie?

Nemusis riesit ziadny pohyb extra, ked nechces, poznam vela programatorov, ktori nesportuju, pripadne sportuju cez vikendy ako vacsina plebsu :-) a problemy nemaju. Plus ked pracujes ako programator z domu, mas casu na podobne aktivity habadej, pretoze si pracu organizujes sam. Ked sa neprezieras len preto ze sa nudis, tak ti netreba nejak vela sportu.

Studium...nutnost studia u programatora sa vyrovna o to tazsou fyzickou pracou stavbara. Stavbar nema sice vysku s diplomom, certifikaty a co ja viem co, ale o to viac fyzicky pracuje. Ano, mas stresy pri studiu, ale isto sa to da vyriesit organizaciou casu pri studiu. Ked vies ze mas skusku, tak skratka nepojdes chlastat do mesta, ale budes sa ucit, ak nechces mat stresy a nestihacky.

Skratka myslim, ze fyzicka nepohoda a namaha u manualne pracujucich ludi by mala by vyvazena vacsim platom, ako u ludi, ktori sice viac rozmyslaju, ale fyzicky sa nenamahaju.

No nic, sme offtopic, koncim. Mozeme to rozoberat dalej v SS ak chces :-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 15:28

Ok, jedna správa a končím tu:

Citácia:
Heh, ty si asi nikdy manualne nepracoval, vsak?

Ale robil, napr na stavbe a nie raz. Ráno sa skoro vstávalo a potom sa makalo až kým častokrát nebola tma. V najväčších horúčavách, lebo proste tak mala firma zákazku a muselo sa to dokončiť.

Citácia:
Toto manualne pracujuci ludia neriesia?

Treba čítať celý kontext a nevytrhávať z toho, čo sa ti zapáči. Povedal som, že manuálne pracujúci človek si odmaká a ide domov alebo do krčmy. Ukáž mi jedného robotníka, čo skončí 8-10 hodinovú šichtu a potom ide ešte na 2 hodky do posilňovne. TOTO som tvrdil, nie že manuálne pracujúci ľudia nemajú zdravotné problémy.

Citácia:
pricom nepracujes presny pocet hodin, ale makas dokedy nie je praca hotova, kludne aj cez 12 hodin

A programátor toto má inak? Ktorého zákazníka si myslíš, že zaujíma, že človek má aj svoj život? Každého zaujíma iba výsledok. Stalo sa mi viackrát, že bolo toľko roboty alebo dačo tak súrilo, že som nespal poriadne aj 2 dni a proste som musel robiť. A čo teraz?

Citácia:
Ale preco by mal byt nieco viac, ako manualny pracovnik?

A prečo by mal byť manuálny pracovník niečo viac? Pretože je fyzicky viac unavený? A čo psychická stránka? Neviem čím si si ty prešiel v živote, ale osobne by som bol radšej fyzicky unavený, z čoho sa človek vyspí, ako psychicky unavený, z čoho sa budeš kur*a ťažko dostávať, ak mám použiť tvoju terminológiu.

Citácia:
Pravdepodobne niekde v hradoch a zamkoch, ale spolocnost by fungovala.

Prd, bol by si v jaskyni a rozmýšľal, odkiaľ sa berie oheň.

Mimochodom, väčšina pracovných úrazov je v obrovskej miere spôsobená zanedbaním bezpečnosti pri práci, podcenením situácie, nevhodnými pracovnými podmienkami (častokrát aj vďaka zamestnávateľovi) atď. "Načo" by som si dal na seba helmu či pracovné okuliare.. Poznám blázna, čo v jednej ruke karbobrúska a v druhej ňou obrába predmet. Prišiel už takmer o celý prst, aj tak mu nestačilo a ochranné pomôcky stále nenosí. Však "načo".

shiro:

Citácia:
a problemy nemaju

Ako dlho? :)

Citácia:
nutnost studia u programatora sa vyrovna o to tazsou fyzickou pracou stavbara

Lenže štúdium nie je len tých pár rokov v škole, študovať musíš nonstop. Vkuse sú novinky, nové postupy, nové jazyky atď. Vieš si predstaviť "programátora", ktorý sa napr pred 15timi rokmi naučil html a viac neovláda nič? Stavbár si toto môže dovoliť. Naučí sa raz ako robiť robotu a viac nad tým nepremýšľa. Nebudeš mať nový postup ako tlačiť fúrik...


Čiže platiť ľuďom len podľa fyzickej námahy? Odkedy popierame existenciu psychiky a inteligencie? Nič v zlom, ale robotníka ti dokáže robiť hocijaký truľo z hornej-dolnej, ktorý sa podpisuje krížikom a má dostatočnú silu a kondičku. Vážne sa budeme tváriť, že žijeme v dobe, kedy je práca programátora menej náročná ako nejakého robotníka? Paradoxom je to, že sa o tomto doťahujeme cez web..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 15:52

1. Téma rozdelená, nemáte začo.
2.
walther píše:
Vieš si predstaviť "programátora", ktorý sa napr pred 15timi rokmi naučil html a viac neovláda nič? Stavbár si toto môže dovoliť. Naučí sa raz ako robiť robotu a viac nad tým nepremýšľa. Nebudeš mať nový postup ako tlačiť fúrik...

Toto nie je celkom pravda. Aj v stavebníctve sa stále menia postupy, prichádzajú nové technológie, akurát že je stavbár a stavbár - škoda, že na slovensku je viac tých, čo sa pred pol storočím naučili tlačiť fúrik a miešať maltu (obrazne povedané).
Tým chcem povedať, že takto hádzať do jedného vreca všetkých programátorov a do druhého všetkých stavbárov - je pri najlepšom veľmi obmedzené.
3. Čo sa týka fyzicky pracujúcich ľudí (myslím ozaj fyzicky pracujúcich, nie "podávačov klincov"), do kedy budú asi vládať makať na to, aby uživili rodiny? Čo potom? Dostanú nejaký dôchodok? Preto súhlasím, že kvalitnú prácu treba odmeniť slušnými peniazmi, ale zas o tom vreci... Pri programátoroch (a všetkých ostatných povolaniach, ale keď už sme konkrétni) je to o tom istom.







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 16:00

Hej, veď presne killer.. Je to dosť individuálne. Zas keby sme si zobrali nejakého podpriemerného phpčkára a porovnali to povedzme so skúseným robotníkom, tak je to zasa o dačom inom...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 16:07

walther píše:
Ukáž mi jedného robotníka, čo skončí 8-10 hodinovú šichtu a potom ide ešte na 2 hodky do posilňovne. TOTO som tvrdil, nie že manuálne pracujúci ľudia nemajú zdravotné problémy.

Ale ved ja viem, ze si narazal na pohyb informatikov, kedze maju sedave zamestnanie. No to iste mozem povedat o robotnikovi, ze on vo svojej praci nema casu na rozvijanie svojho myslenia ( teda psychickej aktivity ). Preto ked pride domov, miesto posilnovne si precita knihu, vylusti krizovku, atd a informatik sa bude venovat sportovej aktivite. Ja si myslim, ze to je uplne logicke, ze robotnik zniceny nepojde cvicit a informatik po vecnom cumeni do monitora po praci nebude visiet na facebooku ( cest vynimkam nolife-istom ).

walther píše:
A programátor toto má inak? Ktorého zákazníka si myslíš, že zaujíma, že človek má aj svoj život? Každého zaujíma iba výsledok. Stalo sa mi viackrát, že bolo toľko roboty alebo dačo tak súrilo, že som nespal poriadne aj 2 dni a proste som musel robiť. A čo teraz?

Samozrejme, to beriem, ked nestihas s projektom, je to dost stresujuce. Ci sa to vyrovna zdravotnym problemom manualneho pracovnika je uz diskutabilne, povedzme ze je to narovnako. Okrem toho, na stavbe moze mat clovek tiez stresy, ze nestiha dokoncit pracu vcas, ze neuvidi svoje deti, kym pojdu spat atd atd.

walther píše:
A prečo by mal byť manuálny pracovník niečo viac? Pretože je fyzicky viac unavený? A čo psychická stránka? Neviem čím si si ty prešiel v živote, ale osobne by som bol radšej fyzicky unavený, z čoho sa človek vyspí, ako psychicky unavený, z čoho sa budeš kur*a ťažko dostávať, ak mám použiť tvoju terminológiu.

Nepovedal som, zeby mal byt manualny pracovnik nieco viac, narazal som na fakt, ze by nemala byt takato praca podcenovana. Uz ked sa pytas na mna, tak presiel som si naozaj zaujimavymi zivotnymi obdobiami ( ale ved kto nie, vsak? ) a ako som spomenul predtym, zmenil som aj zamestanie z IT smeru na pracu fyzicku ( a cuduj sa svetu, napriek tomu potrebujem mat urcite znalosti ). Tuto pracu nedokaze robit kazdy, pretoze niekto by sa z nej kur*a tazko dostaval nie len po fyzickej stranke, ale dokonca aj po psychickej - mnoho ludi to necha prave preto, ze to nezvlada psychicky aj napriek tomu, ze je to praca fyzicka. Ale to znova davam namargo toho, ze robotnici podla niekoho nemaju psychicke problemy, len informatici.
Pre mna bola jednoduchsia praca praca informatika - zodpovednost aj tu, aj tu ; unava aj tu aj tu, len v odlisnom smere ; casova narocnost mensia u informatika ( bol som na TPP, jasne ze napr zivnostnik to ma horsie ), no mna to jednoducho nebavilo, necitil som sa stastny. A o tom to prave je, zbytocne sa tu budeme natahovat, 100 ludi, 100 chuti, ked ta to raz bavi, nebudes robit rukami a opacne.

walther píše:
Prd, bol by si v jaskyni a rozmýšľal, odkiaľ sa berie oheň.

Fuha, nevedel som, ze informatici vynasli ohen, zase som o nieco mudrejsi :)

walther píše:
robotníka ti dokáže robiť hocijaký truľo z hornej-dolnej

Predchvilou si vravel, ze stavbarovi staci zvladnut presunut tehly z bodu A do bodu B, ze nieco takym sposobom postavi, ale byvat by si v tom nechcel. IT-ckara moze robit tiez hocaky trulo z vysokej skoly nadanych programatorov, ale ci bude dobry programator je diskutabilne.

// ak by moderatorom vadila tato debata, moze sa to oddelit, podla mna celkom zaujimava tema, bola by skoda zamknut to
// heh, dikes killer







_________________
Ak potrebujete pomoc s diagnostikou/opravou vasej elektroniky ( notebook, motherboard, GPU, a ine ), kontaktujte ma cez SS.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.11.2014 17:09

heh, normalne tu uz za mna zakladaju topiky :-)

Ako tu uz bolo napisane, obe skupiny su odlisne, ale defakto su aj tak rovnake. Po praci robi kazdy vec, ktora mu cez den chyba (cvicenie vs oddych).
Akurat tu pracu ma kazdy inu. Obidve povolania mozu byt peklo, ked musi clovek vyhoviet nejakemu blbemu sefovi, ktory chce nemozne....tam je problem.

Inac suhlasim s Ficom :-) (lol, nie s tym politkom, aby bolo jasno)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 17:55

Porovnavate 2 neporovnatelne veci.
Kazdy ma moznost aj murar robit programatora, aby viac zarabal. Kazdopadne vobec nesuhlasim s tou unavou. Asi nikto kto napisal ze pracant je viacej unaveny nikdy na stavbe nerobil a nikdy nerobil ani v it firme (popripade robil a nemal ziadnu zodpovednost a asi islo s statnu firmu) ... ja si to dokazem porovnat od strednej makam na vsetkych moznich poziciach co je cez 12 rokov ... niekedy som tak unaveny, ze si hovorim, ze s remeslom by mi bolo lepsie(co sa tyka casu, nervov, zodpovednosti ). A btw murar (ako povolanie) ak nieje trulo tak zaraba slusne.
Inak ak spomynate zdravotne problemy stavbarov spomente aj zdravotne problemy opacnej strany, je ich dost a velmi neprijemnych.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 02.11.2014 18:40

Vidim ze sa to tu rozbehlo tak to ozrejmim, ako som to myslel.

Kamarat, ktory tolko zaraba zatial nedokoncil strednu (takze ako dlho sa tomu asi venuje ? ale je sikovny, to musim uznat)
Zaciatocnik PHPckar (ako som bol ja kedysi) sa ucil 5 rokov programovat (predsalen na zaciatku to ide tazko a pomaly).

Plat je +- rovnaky. Mne to nevadi (bavi ma to a viem ze budem coraz lepsi) ale nesedi mi to aj tak.

//edit: tym som nechcel povedat, ze robotnik ma dostat menej ale ze programator zaciatocnik podla mna dostane aj viac, ak je dobry.







_________________
CPU: Intel core i5 3470 GPU: Gigabyte N760OC-2GD MB: MSI B75A-G43 RAM: DDRAM3 8GB (2x4GB) TEAM RAM 1600MHz Elite Zdroj: Seasonic G Series 450W HDD: 500GB vybraty z notebooku Lenovo E531 i5-3230M N4IBPXS SSD:Samsung 840 Evo 250GB Case: Fractal Define R4 black pearl FAN: Cooler Master Hyper 212+ EVO DVD: SAMSUNG DVD±R/±RW/RAM SH-224DB SATA, černá, bulk OS: Ubuntu 12.04 64bit & Windows 7 Ultimate 64bit Monitor: Dell U2412m
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2014 6:02

Mne sa tu nechce moc rozpisovat, ale pochadzam z rodiny kde vsetci pracuju manualne a do istej miery sa da povedat, ze manualnu pracu povazuju za istu formu aktivneho relaxu.

Inak v zasade nechapem co sa riesi. IT je obecne povazovane za najlepsie platene odvetvie, ludi je neodstatok, cloveka to dohromady nic nestoji a praca je to velmi jednoducha, tak preco sa ludia vobec hrnu na nejaku stavbu ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2014 7:49

Johnnny píše:
tak preco sa ludia vobec hrnu na nejaku stavbu ?

No pretoze ich to bavi ( nebavime sa len o stavbe, ta je len dobry priklad dolezitej manualnej prace ). Preco by som mal chodit nasrdeny do prace, ako som chodil, ked som bol programator, kde ma to vyslovene nebavilo, kolektiv nudny, vacsinou este aj nespolocensky, praca monotonna, atd. Programovanie ma bavilo, kym to bolo ako hobby. Ked som sa tym zacal zivit, zacalo sa mi to doslova az zhnusovat, teraz sa tomu uz nevenujem vobec, maximalne ak potrebujem nejake logicke riadenie el. obvodu, tak nejaky mikrokontroler.
Takze ak mam moznost robit nieco co ma bavi, co bolo stale mojim snom, tak preco nie? Len preto, ze je to mozno viac ako o polovicu menej platene? Ja nezijem pre peniaze, zrejme si na vlastne byvanie budem sporit ovela dlhsie, ale aspon chodim do prace rad a s dobrou naladou. Myslim, ze o tom to je, kazdy by mal robit to, co ho bavi, naplna.

Je pravda, ze ludi v IT je nedostatok, ale podla mna vo velmi kratkom case sa ten pocet rapidne zvysi, mozno potom bude manualna praca viac ocenena, ked ju nikto nebude chciet robit.







_________________
Ak potrebujete pomoc s diagnostikou/opravou vasej elektroniky ( notebook, motherboard, GPU, a ine ), kontaktujte ma cez SS.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.11.2014 9:09

Johnnny píše:
Inak v zasade nechapem co sa riesi. IT je obecne povazovane za najlepsie platene odvetvie, ludi je neodstatok, cloveka to dohromady nic nestoji a praca je to velmi jednoducha, tak preco sa ludia vobec hrnu na nejaku stavbu ?

Riesime, ci je lepsie aby manualne pracujuci clovek mal lepsi plat ako programator, ktory sedi cely den na riti a nemaka manualne :-)

Inak sa mi nezda ze by IT pracovnikov bol nedostatok, mozno vo velkych mestach a vacsinou specialistov CCNA, vyvojarov a podobne. Ozaj sa kvoli tomu nebudem drbat do blavy alebo do este vacsieho chaosu a smogu...keby bol fakt nedostatok ludi, tak vidim plno inzeratov aj u nas v BB.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2014 9:18

No otazka ktoru riesite je jednoducha. Programator ma vysoky plat, pretoze je po nich dopyt. Nemoze to robit kazdy. Okrem toho je tu nutna ista nemala pociatocna investicia. Dalej to zahrnuje vela stresu a celozivotne vzdelavanie. Manualne pracujuci clovek si zamaka fyzicky, ale hlavu ma cistu a vecer sa venuje sebe a rodine. To programator casto nemoze. Ako napisal sam Fico, je to fun kym je to hobby, ale ako praca to uz taka sranda nie je. Lenze niekto kto to nikdy nerobil to nepochopi.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2014 9:25

shiro píše:
... ako programator, ktory sedi cely den na riti a nemaka manualne :-).

toto moze napisat iba clovek co to zmestnanie, ani len nevidel ale mozno nieco o nom pocul ...
Fico: "No pretoze ich to bavi" kolko je takych? Neviem preco mi cely zivot otec(murar) tlacil do hlavy "len sa uc" a ani moj brat a synovec (stavbari) zrovna nevyzeraju ze ich to bavi ... to zalezi od osobnosti, a snad nechces povedad ze vacsinu to bavi. Skor tak skoncili ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.11.2014 11:42

Jebot -> a maka koder nejak manualne? hadam za to makanie neratas tukanie do klavesky? :-) U nas na poschodi mame 4 kancle programatorov, dokopy asi 20 ludi a vsetci sedia na zadku ako je den dlhy...

Johnnny píše:
No otazka ktoru riesite je jednoducha. Programator ma vysoky plat, pretoze je po nich dopyt. Nemoze to robit kazdy. Okrem toho je tu nutna ista nemala pociatocna investicia. Dalej to zahrnuje vela stresu a celozivotne vzdelavanie.

Vkuse sa dakde daco stavia, takze aj po stavbaroch je dopyt. Mam znameho maliara, ktory je "vypredany" kludne aj na pol roka vopred :-)
Aj stavbar sa musi vzdelavat, ako tu uz bolo napisane. Vzdy su nove matarialy, postupy. Akurat to nejde tak rychlo ako v IT.

Johnnny píše:
Manualne pracujuci clovek si zamaka fyzicky, ale hlavu ma cistu a vecer sa venuje sebe a rodine. To programator casto nemoze. Ako napisal sam Fico, je to fun kym je to hobby, ale ako praca to uz taka sranda nie je. Lenze niekto kto to nikdy nerobil to nepochopi.

Preco sa koder nemoze venovat po veceroch rodine? Preco si nemoze vyprazdnit po praci hlavu? Somarina. Moze to tiez urobit. Vola sa to organizacia prace, ako si naplanuje, tak bude mat :-)

Ale ako som predtym pisal, ked ma clovek za sefa debila, ktory iba pinda a vyzaduje nerealne terminy, tak je fuk aku pracu mas....stres, nahanacky a nervy su rovnake. V tomto je problem, nie v praci. Stres a zle podmienky ti znechutia kazdu pracu.

Mna napr. bavi servis PC, tlaciarni, hardwaru, instalacia OS a tak....mam to ako konicek a denne s tym robim v praci. A niesom z toho nasrany, neprotivi sa mi to. Ale ano, su ludia, ktorym to lezie krkom.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.11.2014 11:50

Ale zase sú ludia, ako som napríklad aj ja, ktorí celý deň sedieť pred počítačom nevydržia, mňa by to úplne ničilo a dlho by som pri tom nevydržal, mňa by ten stereotyp, že stále sedím pri tom istom stole, každý deň príliš demoralizoval a ďaleko radšej by som robil v stavebnom priemysle (čo v podstate aj robím, aj keď nie ako robotník) ako by som mal byť programátor.

Napríklad velmi nepríjemný zážitok pre mňa bolo, keď sme boli raz zo strednej školy na exkurzii vo firme LKW Walther v Rakúsku, kde prebiehala koordinácia a objednávanie dopravy medzi jednotlivými krajinami. Boli tam miestnosti, kde bolo cca. 70 stolov v každej miestnosti a tí ludia tam každý deň od ôsmej do štvrtej zdvíhali telefóny, pozerali sa do počítača a jazednávali dopravu. Vtedy som si povedal, že budem v živote robiť hocičo, len takúto prácu nie. Ale zase chápem, že mnohým to vyhovuje viac.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.11.2014 12:11

To LKW uz vyzera ako dobry kandidat na nejaky automaticky system, vsetko by si zadal zakaznik a vodicovi kamionu by to spravilo rozpis jazd a podobne...

100 ludi, 100 chuti, mne zase stereotyp vyhovuje, lebo viem co ma caka a mozem sa pripravit.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 17072
Témy: 109
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.11.2014 17:03

shiro píše:
jasne, aj to je cesta, specializovany clovek je efektivny, sice len v tej jednej oblasti, ale vacsinou to staci :-)

Co sa platu tyka...si zober o aku pracu sa jedna. Chalan na stavbe tlaci furiky a co ja viem co, vecer je dobity z roboty. Programator sedi cely den na zadku, nic fyzicky narocne nerobi. Pohoda, jazz :-)
Myslim ze manualna praca by mala byt viac platena ako akakolvek sedava praca, kde clovek len rozmysla. Pretoze manualnou pracou sa clovek unavi viacej.


A napadlo ta trebarz ze robit na stavbe dokaze 99% zdravych chlapov, za to robit nieco skutocne rozumovo narocne asi tak 5%?
Taky komancacky nazor som davno nepocul jak si tu vypotil. Nie na to som studoval aby som malo zarabal a robil fyzicky.







_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 10:43

Xaltotun píše:
A napadlo ta trebarz ze robit na stavbe dokaze 99% zdravych chlapov, za to robit nieco skutocne rozumovo narocne asi tak 5%?

A napadlo ta trebarz, ze robit administraciu nejakeho servera dokaze aj cvicena opica bez vysokej skoly, ktora sa nauci par unix prikazov, kdezto takeho hasica asi tak 10% ?
Taky komancacky nazor som davno nepocul jak si tu vypotil. Nie na to hasic prejde tazkym fyzickym a psychickym vycvikom, aby zarabal malo a uhnil niekde za pocitacom.

( este raz pripominam, nebavime sa LEN o robotnikoch za pasom, bavime sa vseobecne o manualnej praci, bez ktorej ci chcete alebo nie, spolocnost NEDOKAZE fungovat )







_________________
Ak potrebujete pomoc s diagnostikou/opravou vasej elektroniky ( notebook, motherboard, GPU, a ine ), kontaktujte ma cez SS.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 10:54

Keby dostal kazdy manualne pracujuci clovek rovnake peniaze ako studovany psychicky pracujuci clovek, nikto by svoj zivot nezadrbaval tolkymi rokmi tvrdeho studia.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 10:57

Takže študovaný človek = práca za počítačom a blbý človek = manuálna práca, dobre som to pochopil? Sorry, ale toto môže povedať len niekto, kto sedí celý deň za počítačom a poriadne nevidí ani slnečné svetlo. To má byť človek akože blbý (nevzdelaný, neštudovaný) len kvoli tomu, že nechce tráviť 8 hodín každý deň pred počítačom?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 11:04

Nepovedal som nic take? Nikto tu nehovori nic konkretne, ja vravim ze len u nas na fakulte ostalo koli obtiaznosti studia z povodnych 150 ludi, daco pod 30. Na skusku sa ucievam aj 1-2 mesiace a poviem ti fakt to neni uzasna zabava. Keby mam zarucene ze sa mozem zobrat v 18tich bez skoly na daku manualnu pracu a zarabat budem rovnako ako po 6-7 rokoch na takejto skole, tak na takuto skolu ani nepozrem a idem makat. V takom rakusku vybehne predavacka maleho obchodiku s oblecenim a sadne do BMW cabria, znamy si pisal s jednou nemkou, ze skoncila strednou a vacsina ludi u nich na vysku ani nejde, nie ako u nas, podava jednemu robotnikovi kluce a srobovaky a zarobi 1600 euro, tak dakujem pekne. Mat taku moznost tak dovidenia, ina vec je lopatovat na zahrade a ano ina vec je spomenute hasicske povolanie, ale neda sa jednoducho hovorit robotnik vs programator. Lebo neni manualne pracujuci clovek ako iny, hen fero co chodi na traktore po poli a cez prestavku si vleje slivovice ma rovnake pravo zarobit si take peniaze ako cely zivot studujuci clovek?







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 11:05

Ja uz vazne neviem, kolko krat to mam opakovat, nebavime sa len o ludoch na stavbe. Taky mechanik na letisku nepotrebuje vysoku skolu, pripadne specializovane odborne kurzy? Nie vsetci manualne pracujuci ludia su vymleti, alkoholici, nizkointeligentni ludia. A uz ked sa bavime o "tvrdom" vysokoskolskom studiu, prosim ta, toto ma pobavilo. Aspon na TUKE, informa, kde som studoval ja, spravil skusku kazdy biflos, ktory programovat nevedel ani tuk, stacilo, ze mu niekto sikovny spravil zadanie a mal. Vysokoskolsky zivot je pre niektorych ludi lazo-plazo, ze tvrde studium, jasneee ( cest vynimkam, prave tym, ktori robia zadania takymto smejdom ). Takze je vysoka skola a vysoka skola.

// Spojený príspevok Str 05.11.14 11:08

C0lder píše:
hen fero co chodi na traktore po poli a cez prestavku si vleje slivovice ma rovnake pravo zarobit si take peniaze ako cely zivot studujuci clovek?

To samozrejme nie, ale takisto Sergej, co ani nevie, ako sa dostal do IT firmy a zapina pocitace nezarobi tolko, co skuseny programator.







_________________
Ak potrebujete pomoc s diagnostikou/opravou vasej elektroniky ( notebook, motherboard, GPU, a ine ), kontaktujte ma cez SS.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Programátor vs. robotník

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 11:11

A preto vravim ze sa to neda porovnavat lebo neni manualna praca ako manualna praca. Ale taky mechanik na letisku asi tiez nezarobi 400 euro ze? A takisto nieje skola ako skola, byvali spoluziak uz dnes geodet sa mi smial ze stredna bola tazsia ako vysoka ano aj take su, nebodaj este socialna praca a ekonomika, ale vy by ste najradsej vsetko moc zovseobecnovali a porovnavali masy s masami. Jednoducho vravim ak chcete daco porovnavat musi to byt konkretne. A by si neveril su veru aj manualne pracujuci ludia co si zarobia bez problemov viac ako typas co sedi za pocitacom.

// Spojený príspevok Str 05.11.14 11:15

Citácia:
To samozrejme nie, ale takisto Sergej, co ani nevie, ako sa dostal do IT firmy a zapina pocitace nezarobi tolko, co skuseny programator.


Ale cely svet bol a vzdy bude z velkej casti o stasti, o rodinkarstve, ze ta dakto pretlaci na miesto ktore si nezasluzis ci nemas skusenosti ci skolu ci nic. Ale taka konverzacia potom zmysel nema, lebo v tomto svete malo kto dostane to co si zasluzi a zmenit to nik nezmeni.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 05.11.2014 11:16

Takže ochota bifilovať sa na vysokej škole by mala byť teda zárukou dobrého života na Slovensku... tu si treba uvedomiť, že biflovanie je činnosť, ktorej je shcopný takmer hocikto rovnako ako manuálnej práce. Týchto programátorov a informatikov a neviem akých iných ludí čo sa stále pozerajú do monitora bude za pár rokov trh tak presýtený, že pôjdu velmi rýchlo dole. Veď to už tuším študuje skoro každý.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 40 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Genius SP-HF2.0 2000X vs 3000A vs 2000A vs 1200A vs 1100X

v Zvuk

2

1405

12.05.2009 16:16

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. programator

v Krčma

18

1789

05.01.2008 15:52

martin90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programator

v Ponuka práce

0

1111

20.10.2007 11:47

bluemont Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programátor

v Ponuka práce

5

1134

15.02.2008 14:28

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. programator

v Ponuka práce

0

1051

11.10.2007 18:08

buslo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programator

v Ponuka práce

0

873

08.06.2011 12:12

Julius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programator

v Ponuka práce

1

567

10.04.2013 20:31

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programátor

v Ponuka práce

2

1755

07.10.2005 21:53

Fikusko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám programator

v Ponuka práce

0

515

18.12.2012 19:42

geo.cube Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Joomla programator

v Ponuka práce

0

1359

27.11.2008 13:25

Najo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. PHP programator

v Ponuka práce

1

756

14.05.2012 14:31

exoomer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. php programator

v Ponuka práce

0

1003

15.10.2009 16:39

exoomer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java programator

v Ponuka práce

1

976

27.05.2008 16:44

okeanos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programátor / Objednávateľ

v Ponuka práce

1

1052

09.07.2007 20:48

radypala Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Programátor C#

v Ponuka práce

3

1449

26.06.2011 11:57

Tony* Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Programátor BIOSu

v nVidia čipové sady

4

1961

13.05.2007 13:36

scream Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra