Zdravím. Včera bol u mňa kamarát, ktorý potreboval niečo prekopčiť z môjho noťasa do jeho. A prišli sme na zaujímvavý fakt, že môj noťas kopíruje oveľa pomalšie ako jeho. Keďže sa v tom nevyznám, rád by som poprosil o pomoc. Ja mám sony vaio NW-séria, nový model, kúpený minulý rok v jeseni, on mal nejaký dell. Keď sme propojili noťasy cez ethernet, rýchlosť kopírovania bola oko 1000 kilobajtov/s, potom sme skúsili to najskôr nakopčiť na sd kartu, keď som kopíroval zo svojho booku na sd kartu, rýchlosť bola do 5000 kilobajtov ale keď kopíroval on z sd karty do svojo, mal rýchlosť okolo 19000. Potom sme ešte vyskúšali prepojiť cez ethernet jeho noťas s mojim starým compom a vtedy mal rýchlosť okolo 10000, čiže chyba v rýchlosti bola jednoznačne v mojom notebooku. A teraz otázka, je to notmálne že sú také obrovské rozdiely medzi notebookmi ? Pripomínam, že ten môj bol tiež dosť drahý, stál okolo 800 eur, alebo mám to obmedzené nejakými zlými nastaveniami ? Alebo mám vo svojom nejaký slabý hardware, ktorý to viacej nepustí ? Dík za každú odpoveď.
|